E NET PRODUCTION Sp. z o.o.

Opinie o E NET PRODUCTION Sp. z o.o.

Aktualność
321 Nowy wpis

Pracowałem ponad rok jako programista PHP, firma jedna z lepszych na rynku, jednak absolutnie nie bez wad. Rekrutacja poprawna, niewiele etapów, merytorycznie prowadzona. Miałem trochę pytań niczym na kolosie na studiach, jednak poza tym była to merytoryczna dyskusja weryfikująca doświadczenie. Ofertę dostałem niewiele poniżej tego co podałem jako oczekiwanie na początku. Tu pierwszy zgrzyt - obiecano mi wyrównanie do tej kwoty po okresie próbnym, jednak po nim mi odmówiono. Sama praca ok, większość zadań prosta, zwykle największym problemem jest znajomość ich 10 letniego kodu. Obiecano mi na rozmowie mikroserwisy, rzeczywiście jakieś istnieją, jednak nie miałem okazji robić żadnego zadania poza głównym monolitem. Na plus współpraca wewnątrz zespołu, miałem pomocne osoby. Atmosfera jest luźna, ale z klimatem korporacyjnym. To zdecydowanie na plus firmy. Zadania estymują programiści, biznes się nie angażuje w to na ile wycenimy każde z zadań, jest czas się poobijać, nie ma za*****lu jak w innych firmach w których pracowałem, ale jednocześnie przygotujcie się na bardzo wiele długich spotkań na których nie odezwiecie się słowem, bo was nie dotyczą ale musicie być. Współpraca z przełożonymi jest trudna. Może trafiłem do pechowego działu, jednak mikromanagement, brak zaufania jest na porządku dziennym. Jestem pewny że gdyby to zależało od osób z którymi współpracowałem chcieliby żeby wszyscy pracowali z biura, aby móc patrzeć się im na ręce. Dowiezienie zadania to świętość, nawet gdy wypadnie l4 czy niezależne ode mnie problemy. Na plus, że nie robią problemu gdy w czasie dnia pracy trzeba wyskoczyć do lekarza czy na rozmowę rekrutacyjną. Temat podwyżek i awansów. Da się je uzyskać, ale na pewno trzeba o nie walczyć, uzasadniać. Zaprzyjaźnijcie się z pensją którą dostajecie na start. Nie ma wyrównań inflacyjnych, dodatków stażowych, firma nigdy nie wychodzi z inicjatywą podwyżki. Trzeba walczyć o każdą złotówkę. Firma nie robi problemu z odejściem nawet doświadczonych osób, potrafią pozwolić odejść osobom pracującym w firmie po 5 lat o 500zł podwyżki tracąc najlepszych speców od ich systemu, więc grozić odejściem nie ma co. Współpracę z HR wspominam najgorzej, potrafią wyciągnąć błąd który się spowodowało pół roku przed wnioskiem o podwyżkę tylko po to, żeby zmniejszyć jej wartość. Zarobki w ENP na pewno nie są szczytem rynkowym, w najlepszym wypadku są przeciętne. W firmie zdecydowanie biznes gra większą rolę niż programiści, mam wrażenie że w razie konfliktu na linii zespół manager prędzej zostanie zwolniony cały zespół niż 1 manager. Nierzadko czułem się traktowany wraz z zespołem jak siła robocza, nasze propozycje usprawnień pracy są zwykle ignorowane, podczas gdy każdy pomysł managera, nawet durny w założeniach będzie sprawdzany. Jeśli ktoś nie boi się mówić o problemach, od razu zostanie uznany za osobę problematyczną. Podsumowując, uważam że to dobre miejsce dla osób ceniących spokój, stabilność, brak stresu. Jak macie większe ambicje czy oczekiwania finansowe to w Katowicach znajdziecie lepsze miejsca. Dodam też, że ENP to dobre miejsce gdy chcecie rozpocząć pracę na dodatkowy etat.

Pracowniczka Nowy wpis

Szybka i profesjonalna rozmowa rekrutacyjna to jedyny pozytyw po pracy w tej firmie. Bezpodstawne zarzuty i kontrola pracownika na każdym kroku (z kim wymieniał maile, na jakich kanałach pisał na komunikatorze itp.) była codziennością. Nie mogłabym polecić tej firmy.

Dev Nowy wpis

Mogę śmiało napisać, że ENP to najlepsza firma spośród wszystkich, w których dane mi było pracować ,w niemal 15-letniej karierze developera. Wymagające i ciekawe zadania, świetna atmosfera, przejrzysta ścieżka kariery, benefity, kultura pracy, jasne zasady i procedury, wsparcie nawet w tematach poza zawodowych i wspólne wypracowywanie rozwiązań. Tutaj naprawdę pracują specjaliści w każdej dziedzinie i to się czuje.

Nie chce mi się pisać po raz n-ty tego samego, bo znów zostanie to usunięte, ale zabawne są te prawie same pozytywne opinie jakoby była to wspaniała firma a ogłoszenia o pracę jak wiszą tak i wisiały :) ja ze swojej strony nie polecam. Szukają chodzącej encyklopedii.

@Kandydat

Cześć Kandydacie, Dziękujemy za Twoją Opinię. Cieszymy się, że regularnie śledzisz nasze oferty pracy! Śpieszymy z wyjaśnieniem — tak jak z początkiem roku wspominaliśmy na naszych mediach społecznościowych, ciągle się rozwijamy, a grono #EcommerceHeroes ciągle się powiększa! Stąd część rekrutacji jest prowadzonych stale. Wspominaliśmy też już wielokrotnie, że nasze wymagania dot. kandydatów są związane z potrzebami organizacji. Poszukujemy doświadczonych kandydatów, którzy mieli styczność z branżą E-commerce.

DC
@Kandydat

Pracowałem prawie 5 lat. Frontend developer, Senior developer, na końcu nie formalny team leader. Współpraca 9/10, wypłata OK, sprzęt SUPER, projekty OK, biuro SUPER, wsparcie OK, ludzie OK. Ostatni rok - 2023 osobiście rekrutowałem ludzi na front i nie mogę potwierdzić żebyśmy szukali encyklopedii. Pytania były tak trywialne że każdy po podstawowym tutorialu Javascript mógłby ją przejść na piątkę.

Nowy wpis

@DC

Cześć DC :) cieszymy się, że miło wspominasz współpracę z nami :) Proces rekrutacyjny i pytania techniczne mamy dostosowane do naszych wymagań i naszego stacku technologicznego. W zależności od doświadczenia kandydata z danymi narzędziami, dla niektórych pytania będą oczywiste, a inni będą w stanie coś z danego spotkania wynieść. Nasi rekruterzy zawsze starają się dzielić wiedzą i nawet, jak ktoś nie zna poprawnej odpowiedzi to pokrótce wyjaśniają temat.

Cały proces odbył się w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze. Rekrutacja odbyła się wręcz wzorowo. Same konkretne informacje na temat dnia, kiedy otrzymam odpowiedź z wynikami rekrutacji oraz same konkretne odpowiedzi na wszystkie pytania z mojej strony. Po rozmowie rekrutacyjnej w każdej chwili nie zależnie od dnia, kiedy potrzebowałem dodatkowych informacji otrzymywałem odpowiedź zwrotną jeszcze tego samego dnia, często praktycznie w ciągu kilku minut :) Po pozytywnej rekrutacji otrzymałem również wszystkie potrzebne informacje od działu HR. Pani Izabela z działu rekrutacji oraz osoby z działu HR wykonały naprawdę świetną robotę! Ogólnie proces oceniam na 6+. Serdecznie polecam :)

Pytania techniczne związane z stanowiskiem oraz z kompetencjami miękkimi i twardymi.

A można tu przyjść na testera bez doświadczenia jakoś w najbliższym czasie? :) pytam wprost, bo widziałam ofertę z teraz na Softa z tym, że tutaj wymagają akurat minimum 3ech lat. wskazane są przy tym widełki liczone od 10 do 14 tys… Ile zatem zgarnąłby junior?

Nasze ogłoszenia z ofertami pracy zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom wobec kandydatów, których chcielibyśmy zaprosić do procesu rekrutacji. Na etapie przygotowywania oferty pracy, biorąc pod uwagę potrzeby i możliwości organizacyjne, nie tylko określamy konkretne oczekiwania wedle kandydatów, ale także naszą ofertę do nich kierowaną. W tym momencie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko Junior Software Tester, stąd nie możemy w pełni odpowiedzieć na zadane pytanie. Zachęcamy do śledzenia naszej strony karierowej - kariera.enp.pl, a także ofert pracy na portalach ogłoszeniowych. W momencie, kiedy będziemy otwierać rekrutacje na powyższe stanowisko na pewno dokładne informacje znajdą się w publikowanych ofertach.

Znajoma

Śmiało mogę powiedzieć, że firma E NET Production to jedna z najlepszych firm, w których pracowałam. Atmosfera, poziom umiejętności robią naprawdę wrażenie. Każdy kto dołączy do firmy ma opiekuna, który pomaga się wdrożyć, dzięki czemu wiesz co i jak masz robić :) Jeśli szukasz firmy, która stawia na ciągły rozwój, a jednocześnie potrafi docenić pracownika - to dobrze trafiłeś.

Oregano

Cóż mogę napisać…najlepsza firma w całej mojej karierze, organizacja pracy, ludzie, przełożeni, liczne inicjatywy, jakość a nie ilość. Jak ktoś zna się dobrze na swojej pracy to odnajdzie się tu bez problemu. Dodatkowo podwyżki bez problemu do otrzymania jak ktoś na nie zasługuje.

Jaka jest kultura pracy w E NET PRODUCTION Sp. z o.o.?

Kandydat PHP

@Pracodawca jako osoba mająca duże doświadczenie komercyjne i doświadczenie w e-commerce, również otrzymałem odpowiedź odmowną. Spełniałem wszystkie wymagania, te z nice to have również, a mimo to otrzymałem odpowiedź bez żadnego wyjaśnienia czy jakiejkolwiek informacji co było powodem odrzucenia. Prośba o chociażby minimalny feedback, została zignorowana, a oferta pracy cały czas jest dostępna.

@Kandydat PHP

Cześć Kandydacie :) Nasz zespół rekrutacji zapoznaje się dokładnie z każdym CV i profilem, które trafiają do naszej bazy. Mając do weryfikacji bardzo dużą ilość aplikacji, chcemy zaznaczyć, że zawsze po decyzji o odrzucaniu kandydata informujemy go o tym. Do procesu rekrutacyjnego zapraszamy osoby dobrze dopasowane do naszych potrzeb i te, których potrzeby my jako organizacja będziemy w stanie spełnić. Pamiętaj Kandydacie, że pod kątem biznesowym i technicznym bardzo ważne jest nie tylko doświadczenie, znajomość technologii, staż pracy, ale też Twoje oczekiwania finansowe i wiele innych kwestii, na które zwracamy uwagę. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu i udzielenia pogłębionego feedbacku kandydatom, którzy odpowiadają naszym oczekiwaniom i przeszli do dalszych etapów procesu rekrutacji.

Czy w E NET PRODUCTION Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

T.

Po paru miesiącach pracy w @Pracodawca mogę napisać parę słów od siebie. Solidny zespół developerski o wysokim poziomie wiedzy. Wypłata na czas i stabilne zatrudnienie. Plus dobrze przeprowadzony proces rekrutacyjny. Feedback z dużą ilością informacji po rozmowie technicznej, który nie był wyuczoną formułką. Plus pełen profesjonalizm ze strony pani z HR o niespotykanym imieniu. Takie podejście do kandydata jest rzadkością w tych czasach.

Firma wysyła maila informując, że niestety ale, twoje doświadczenie nie jest dokładnie tym czego szukają. Bez żadnego uzasadnienia. Ja rozumiem, gdyby w ogłoszeniu była mowa o wymaganym doświadczeniu zawodowym np. 3 lata, a ja bym miał poniżej tej sumy. Ale w ogłoszeniu nie ma słowa o doświadczeniu zawodowym, a sam stack technologiczny, który akurat w moim przypadku z must have spełniałem wszystko, a z nice to have 2/3. Polecam rekrutującym albo dopracować ogłoszenie, albo oceniać kandydata bardziej rzetelnie, a nie będzie takich niejasności w przyszłości

@Kandydat

Cześć Kandydacie :) Każda aplikacja, która trafia do zespołu rekrutacji jest indywidualnie analizowana i weryfikowana przez naszych doświadczonych rekruterów. Wymagania dotyczące poszczególnych procesów rekrutacyjnych są określone w każdym ogłoszeniu. Pragniemy podkreślić, że jeżeli z naszej strony jest decyzja o tym, aby jakąś aplikację odrzucić to zawsze o tym informujemy. Kwestie techniczne są dla nas ważne, ale równie ważne (szczególnie przy wyższym poziomie stanowiska) jest dla nas doświadczenie komercyjne oraz doświadczenie w branży e-commerce. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu i udzielenia pogłębionego feedbacku kandydatom, którzy odpowiadają naszym oczekiwaniom i przeszli do dalszych etapów procesu rekrutacji.

Chcący coś zmienić

Czy do swojej firmy zatrudniacie ludzi bez doświadczenia zawodowego, ale chcące bardzo nauczyć się czegoś nowego i w tym pracować? Taka hipotetyczna sytuacja: ktoś jest kasjerem i w zasadzie tylko to robił w życiu, ale pęka w nim coś, bo wie że jak tylko da mu się szanse to nauczy się programowania i będzie w tym tak dobry jak tylko się da. Czy tego typu osoby mają szansę na pracę jako programista i tym samym zyskać wiedzę i doświadczenie?

@Chcący coś zmienić

Cześć "Chcący coś zmienić" :) Tak, jak najbardziej. W ENP mamy zespół Centrum Monitoringu. Zespół składa się z młodych osób (Junior Services Monitoring Specialists), które chcą zdobyć wiedze i doświadczenie w IT. Zachęcamy do śledzenia strony www.kariera.enp.pl, gdzie co jakiś czas uruchamiamy rekrutację na to stanowisko.

Czy E NET PRODUCTION Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

MDev

Bardzo dobra firma, jestem zadowolony. Uczciwe podejście do pracownika.

Developer

Jako nowy pracownik po okresie próbnym postanowiłem podzielić się doświadczeniami, bo czytając starsze opinie podchodziłem z dystansem do pracy tutaj i zostałem mile zaskoczony. Rekrutacja była w sumie jedną z przyjemniejszych, nie było live codingu czy zadań do domu ale merytoryczne sprawdzenie wiedzy ogólnej odnośnie javacript, przy czym nie było żadnych zbędnych podchwytliwych zagwozdek czy udzielania odpowiedzi słowo w słowo zgodnie z kluczem odpowiedzi. Po rozmowie szybko dostałem pozytywną odpowiedź i niecałe dwa tygodnie później rozpocząłem już pracę. Organizacja pracy jeśli chodzi o development jest w sumie najlepsza z dotychczasowych prac. Każdy dev bierze udział przy ustaleniu zakresu prac w zadaniach i estymowaniu czasu potrzebnego na jego wykonanie. Na początku sprintu masz już rozdzielone prace na cały sprint zgodnie z zakresem dostępności. Nic nagłego nie wpada, jeśli jest jakiś problem z zadaniem lub się nie zdąży, część biznesowa sprawnie się tym zajmuje, nie ma żadnej presji. Jeśli chodzi o ludzi i kod (frontend), znaczna większość zadań jakieś 90% jest już na typescirpt, i w tym kierunku jest również nastawiony dalszy rozwój. Developerzy mają dużą wiedzę i są pomocni, nie są zatrudniani sami nic nie wiedzący juniorzy jak ktoś pisał :) a nawet jeśli jakiś junior się znajdzie dwie osoby wykonują mu CR i wszystko wychodzi ostatecznie na dobrym poziomie. Jest również przeznaczony czas na refaktoryzację i rozwój. Można się naprawdę dużo nauczyć nawet jeśli nie jest się początkującym.

Czy firma E NET PRODUCTION Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Witold

Każda firma się kieruje zasadą więcej za mniej. Jaką wypłatę sobie wywalczysz taką masz. Twoja płeć nie ma nic do rzeczy, za to umiejętności lub staż na pewno

Iwona
@Witold

Mimo wszystko z ciekawości dopytam, kto średnio więcej w firmie teraz zarabia? Panie czy Panowie?

@Iwona

W ENP liczą się kompetencje, umiejętności wiedza i doświadczenie - to jest dla nas kluczowe. Nie ma znaczenia jakiej płci jest dana osoba.

Wiesiek

A ja napiszę inaczej. Pierwsze co uderza w naszej firmie, to podejście zarządu do pracownika. I to oczywiście w tym pozytywnyn znaczeniu. Kultura, zrozumienie i jeszcze raz kultura. Zarząd z którym zawsze można porozmawiać i liczyć na wsparcie nawet w sprawach nie dotyczących stricte pracy. Fakt, że praca bywa stresująca, ale uważam, że jeśli robi się "swoje", to jest to doceniane i właściwie wynagradzane. POLECAM.

Bartosz
@Wiesiek

A jak zarząd pomaga pracownikom? Rozumiem że pomaga w rozwiązywaniu problemów, ale czy także wspiera finansowo? Masz jakieś dodatkowe benefity albo premie? Bo dobra kasa jak dla mnie jest wyznacznikiem tego czy firma się opiekuje pracownikami.

@Wiesiek

Bardzo dziękujemy za Twój komentarz. Cieszymy się, że jest to widoczne - to człowiek stanowi dla nas największą wartość i bez względu na okoliczności na tyle na ile to możliwe staramy się wspierać wszystkich w #TeamENP. Znamy siłę i moc naszej firmy – największą wartością są dla nas ludzie – to oni tworzą ENP. Dlatego miło nam, że nasze działania i wsparcie w nawet najdrobniejszych rzeczach jest doceniane.

Nobody
@Wiesiek

No nie wierzę :) Podejście zarządu to akurat najsłabszy element.

były
@Nobody

Potwierdzam, zarząd ma wszystko i wszystkich gdzieś, dla nich jest tylko ważne żeby klient się nie czepiał i żeby płatności za faktury spływały. Zaczynają się interesować projektem dopiero jak trzeba gasić pożar i wtedy zawsze jest winny dev.

Jaka atmosfera jest między działami w E NET PRODUCTION Sp. z o.o.?

Atmosferę tworzą ludzie, dlatego cieszy nas, że w badaniach satysfakcji nasi pracownicy ten element oceniają najwyżej. Zachęcamy do aplikowania na nasze otwarte rekrutacje poprzez strone www.kariera.enp.pl Przyjdź i przekonaj się sam :)

Czy w E NET PRODUCTION Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

W ENP jesteśmy otwarci na zatrudnianie osób o różnych narodowościach, posiadających pozwolenie na pracę w Polsce, którzy posługują się językiem polskim w stopniu komunikatywnym (w mowie i piśmie).

Zostaw merytoryczną opinię o E NET PRODUCTION Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w E NET PRODUCTION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy E NET PRODUCTION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w E NET PRODUCTION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 9 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy E NET PRODUCTION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w E NET PRODUCTION Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

E NET PRODUCTION Sp. z o.o.