Toyota
counter
2 52 82 5 1
Byla recepcjonistka Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Pracowalam tam 2006-2007 atmosfera wsrod pracownikow byla rewelacyjna - zgrana ekipa i fajni ludzie. Zarobki bardzo slabe i czeste kary finansowe np za zjedzenie jablka przy biurku (50zl) Bo ktos sprawdzil na kamerach... Majac dzis 30 lat nie podjelabym tam pracy ponownie. Rodzinna Firma I raczej nie powinien sie nikt dziwic ze syn zona czy siostrzeniec sa prezesami - tak rodzinne firmy funkcjonuja to przeciez normalne.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Toyota?

Bronisław Nowy wpis

Cześć! Mam proste pytanie. Co trzeba zrobić, aby móc pracować w firmie Toyota? Kiedyś słyszałem, że bez odpowiednich znajomości trudno jest dostać się na jakiekolwiek stanowisko. Czy to prawda?

Kaban Nowy wpis
@Bronisław

Trzeba miec minimum srednie

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 125 dni.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Toyota?

TakNie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Pyskacz

Stary buc ktory wyżej sra niż (usunięte przez administratora) ma. Jego synuś rudy kurw*ś który myśli że jest "Bogiem" kolejny ala'biznesmen. (usunięte przez administratora) Brak szacunku do drugiego człowieka, obgadywanie na poczatku dziennym recepcjonistki rowniez sa tak mile ze niech je gęś kopnie. Bez pozdrowień były pracownik. A dodam, że płaci tak wspaniale ze na chleb starczy.

Malaczarnaa
@Pyskacz

Pyskacz , a w którym salonie pracowałeś?

Tomasz N.

Nie polecam, oszukują co krok a dokładnie po naprawie dostaniesz samochód lżejszy o twoje śruby, mocowania, itd. Po prostu samochody naprawia "zenek" w blaszaku i olewa czy wszystko jest zamontowane ważne że wizualnie jest ok. Jak ktoś myśli że zmyślam to niech się zastanowi dlaczego adres lakierni jest tajny jak fort a jak sie uzyska to wygląd sam za siebie mówi. Firma kiedyś z jakością dzisiaj wciskanie kitu - szkoda.

Zle wspominający
@Tomasz N.

Bo "zenek" robi za 1530 zł na m-c. Pewnie niedojada bo pensja głodowa, tak tez usprawiedliwiam brak śrób.

Zenek
 Rekomendacja
@Zle wspominający

Zenek już nie pracuje za 1500 zł,chyba że tygodniowo. Nowy obiekt, nowe standardy co ważne możesz zobaczyć w każdej chwili co się dzieje z twoim samochodem. Zastanawiam jak określić proces podwykonawcy, dealer kasuje pełna stawkę TU a Zenek w garażu naprawia samochód. W tej firmie wszystko robi się na miejscu i każdy z pracowników bierze za to odpowiedzialność. Ciekawe ile mistrzów lakiernictwo maja inne Toyoty w okolicy.? Ilu blacharzy z okolicy jest w pierwszej czwórce w rankingu Toyoty. Dużo się zmieniło

Bronisław
@Zenek

Odwiedziłem wątek z nadzieją, że dowiem się czegoś o ewentualnej możliwości odbycia stażu bądź praktyk w firmie Toyota. Możecie napisać, czy taka możliwość istnieje?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 236 dni.

Jak jest z pakietem medycznym w Toyota? Można dołączyć rodzinę?

Rekomendacja

Witam serdecznie, Czytając tę poniższe wpisy trochę się dziwię że ludzie zgadzają się na takie traktowanie. Obecnie pracuję w nowym obiekcie blacharsko lakierniczym (ul. Strzelców Bytomskich 66D). Umowa o pracę na czas nieokreślony wypłaty pod koniec miesiąca są na koncie. Nie ma wypłat w kopercie, chcesz zarobić więcej to pracujesz więcej i to rozumiem, oczywiście są pewne tematy które można by zmienić. Myślę że prezes też ma świadomość że to pracownicy zarabiają dla niego pieniądze a nie nowy obiekt. Zostały wprowadzone zmiany personalne i obecnie nie szukamy nowych pracowników. Jest to efekt nowego systemu zarządzania i pewnej niezależności. Jesteśmy w trakcie ciągłego rozwoju na różnych płaszczyznach ,ludzie mimo ciężkiej pracy maja czas na uśmiech a to dobra rekomendacja. Nie znam firmy gdzie jest idealnie , tu jest już normalnie a jeśli chcesz się przekonać to zapraszam.

Tak4Nie3
brave

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Jeden wielki wyzysk, słabe zarobki i okradanie pracowników

Tak4Nie
tajson

prezesow jak psow, malo maja obowiazkow wiec sie czepiaja wszystkiego a wydaje mi sie ze maja placone za zwalnianie kliento, gdyby nie ogolne przyjete zasady wlozylbym wielki kij od miotly kazdemu z nich w odbyt z pozdrowieniami od bylego pracownika ktory sra na czajke

Tak4Nie
Zle wspominający

Atmosfera dno, pieniadze dno. Pracownik totalne zero. Ogolnie jak czytam ze to renomowana firma to mysle ze to jakis zart, może to tylko żerowanie na opinii TMPL, bo wiecej chyba nie. Szkoda czasu, nerwow i (wy.. (syp)iącego) sie złociste(gro) zdrowia. Wszystkie tu umieszczone opinie bylych pracowników to święta prawda, szkoda że nie wziąłem sobie ich do serca przyjmujac sie do firmy...

anonymous

Toyota, ogólnie dobra marka, ale poczekajmy aż p. Czajka um.... typowy słowiański kmiot

Wiktor

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jakieś wskazówki dla kandydata przed rozmową?

Marek

Oceniam słabo. Recepcja ma w *** klienta. Serwis no cóż jak będzie cud to po naprawie zawartość wyniesie 90%, a dokładnie to kradną z samochodów co popadnie, żeby było ciekawiej dbają też o spalanie zmniejszając wagę o mocowania które producent dał, przecież po co przykręcać wszystko skoro i tak trzyma sie na trytytkach

TakNie1
Joanna

@Jasio a możesz napisać dokładniej, co masz na myśli? Jak rozumiem - jesteś byłym pracownikiem Toyoty, więc może mógłbyś też podzielić się własną opinią na temat plusów i minusów pracy w tej firmie? Im więcej opinii aktualnych bądź byłych pracowników firmy, tym większe prawdopodobieństwo podjęcia odpowiedniej decyzji o zatrudnieniu.

Tak13Nie

Tab

Pracowałem u nich, generalnie traktowanie na poziomie dz..ki, trzeba być naprawdę wyszczekanym liz..upem żeby tam pracować. Szczególne pozdrowienia środkowym palcem, dla v-c prezesa aka przytul misia, który jest naprawdę imbecylem, który potrafi tylko paplać, a nie wnosi nic do firmy tak naprawdę, nie wiem ile lat lizania jąder się za tym ciągnie, ale chłopa bym za sprztaczkę nie zatrudnił, a w Czajce jest prezesem:0 drugi osobnik z poważnymi zaburzeniami percepcji to drugi prezesik Ma..ok, omijać łukiem, chyba że lubisz lizać d..ę, Pan Ka..ia za bycie głupcem niestety nie będe go obwiniał, a co do reszty można powiedzieć, że zastrzeżeń nie ma, prócz do niektórych osób dla mnie osoba która nie docenia pracownika, jest głupcem!. Ale niestety tego uśmieszkiem się nie nadrabia.

Jasio
@Tab

Widzę że nic się nie zmieniło oprócz wielu tego Pana "maskotki"

Joanna

Na forum od jakiegoś czasu dominują opinie klientów, próbowaliście to jakoś rozwiązywać z działem obsługi klienta Toyoty? Co do warunków pracy (pytałam o nie już jakiś czas temu, ale nie uzyskałam odpowiedzi), @Tab, to obrażanie poszczególnych pracowników, niestety nie jest obiektywne i niewiele wnosi do całego obrazu firmy. Dlatego ponawiam swoje pytanie jak wyglądają warunki: umowa, socjal, premie, itp.?

Filip

Jeśli niektóre osoby tak zachowywały się w pracy jak widać na forum to nie dziwię się , że już nie pracują!!!

Tak2Nie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w Toyota? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

TakNie

Takie czasy mamy, że teraz każdy zabezpiecza się na wszystkie ewentualne kłopoty. Chyba tego nie zmienimy

shadow

Czesc wszystkim ja mam pytanie : ile zarobi recepcjonista w salonie toyoty ?

Tak21Nie

Była recepcjonistka.
@shadow

Podstawę. Za rok też podstawe. Po 5 może dodatkowe 50zl.

Tak6Nie

Halina z Bobrownik
@shadow

Witam Jestem zawiedziona obsługą w salonie Toyty w dniu wczorajszym. Dni otwarte Salonu ale nikt nie był zainteresowany moją osobą , poza recepcjonistką. Powiedziałam Jej i co mi chodzi.Mianowicie chciałam wycenić mój samochód /trzyletni/ bo zainteresowana byłam/może nie na już/ kupnem Yarisa. Informuję iż kupiłam w tym salonie dwa samochody. W telefonie miałam SMS zapraszający mnie na Otwarte Dni Salonu. Czekałam przy kawce/dziękuję pani o ciemnych włosach/ , która dwa razy monitowała w mojej sprawie pana wyceniającego samochody.Ja rownież podeszłam do tego Pana i miał zaraz przyjść. Czekałam , czekałam aż mnie poniosło.Ubrałam się i wyszłam Co do mojego SMS/miałam dostać jakiś prezent/ to nie bardzo wiedzieli przy recepcji o co chodzi.Pokazałam zaproszenie w telefonie i wtedy dopiero uzyskałam informację , że to najprawdopodobniej sprawa sprzedawców.Proszę czekać. Wychodząc podszedł do mnie pan i zapytał o co chodzi.Usłyszałam odpowiedż że dzisiaj jest tylko ten jeden pan , ale zaraz Go poproszę. Niestety pana przy biurku nie było. Muszę przyznać , że po raz pierwszy spotkałam się z taką obsługą. W poniedziałek zadzwoniłam i chciałam porozmawiać z "szefem"Pani na Recepcji wypytywała o co chodzi.Czy muszę recepcjonistkę informować o czym chcę powiadomić szefa? Odpowiedź : szef będzie od 14.oo Pozdrawiam

były murzyn

Pamiętam gdy podpisywałem umowę o pracę, to dostałem do podpisania dodatkowo 17 dokumentów (dosłownie 17) min : zgoda na nagrywanie obrazem i dźwiękiem, odpowiedzialność finansowa za odrzucony wniosek gwrancyjny TMPL (mimo prawidłowo wykonanej naprawy) etc. jak jakiemuś niewolnikowi, a ani jednego dokumentu dot. stawki za nadgodziny i soboty. System wyłącznie kar skaże każde przedsiębiorstwo na upadek, prędzej czy później...

Tak13Nie

Andrzej

Witam Ja również oddałem auto Rav4 do polakierowania pokrywy silnika , po poprawce za drugim razem jestem zadowolony

Endriu

Witam wszystkich i zarazem ostrzegam przed oddaniem auta do lakierni Auto Czajka .Oddałem auto do polakierowania jednego elementu i myślałem że jak oddam do serwisu w którym samochód cały czas serwisuję myślałem że będzie wszystko ok ale tak nie było dobrali zły odcień lakieru zacieki na krawędziach.Dałem auto do poprawki ,przeszlifowali i powiedzieli że jest już ok ale tak niestety nie było odcień jest nadal inny ,chciałem żeby poprawili za trzecim razem odmówili mi chyba że za dopłatą , zrezygnowałem z ich usług bo dowiedziałem się że mają podwykonawców a samochody lakieruje pan niejaki -Ziutek.oddałem samochód do lakiernika garażowego i nie żałuję samochód jak nowy i za małe pieniądze.

Tak7Nie

Joanna

@Niezadowolony czy możesz powiedzieć coś więcej o obsłudze serwisowej? Jeśli ktoś jest zainteresowany to pojawiła się nowa oferta pracy w Katowicach na stanowisko Pracownik Działu Doposażenia Samochodów Nowych. W ofercie napisali, że gwarantują umowę o pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku, szkolenia, w tym uprawnienia elektryczne, kompleksowe wdrożenie do samodzielnej pracy. Może ktoś aplikuje?

Niezadowolony

OBSŁUGA Serwisowa DRAMAT......

Joanna

@Była recepcjonistka. mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat tego jak wyglądała Twoja praca w firmie? Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko recepcjonistki. Twoje doświadczenia mogą być bardzo pomocne dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją na tą ofertę.

Joanna

Pracujesz w Toyota? Jakie warunki zatrudnienia oferuje obecnie firma? Chętnie dowiemy się więcej o Twoich doświadczeniach z pracy.

były pracownik

Nie polecam firmy, niestety potwierdzam, zero szacunku do pracownika, marne zarobki, a duże wymagania. W tej firmie nie popracujesz długo jak jesteś ambitny i chcesz coś osiągnąć. Stołki w firmie obstawione v-ce prezesów jak psów, którzy dostają plany z TMPL i za pomocą kija i marchewki gonią towarzystwo. Dobrze się mają dwaj v-ce z dawien dawna wskoczyli do firmy i udają że pracują, dbają o firmą wizerunek a na boku kręcą lody że aż dudni. Najgorzej niestety mają pracownicy produkcyjni: doradca, mechanik , myjkowy. No chyba że ma się skrzywiona psychę jak taki jeden Doradca z Chorzowa : Piotruś W dla którego liczy się tylko plan i robota - konfident w dodatku. Współczuję Klientom którzy tam przyjeżdżają, naciągactwo i łupienie na maksa - przecież trzeba zrealizować plany na wycieraczki, klocki (usunięte przez administratora) tarcze itd.

Tak5Nie

ilonka

widze, ze szukają u nich ludzi na stanowisko jako Mechanik,/elektromechanik, pracownik myjni ale nie wiem jakie sa u nich stawki. Szukają oczywiście do nich do Łodzi, ale i na inne miasta widziałem oferty, wiec jak ktoś jest w temacie to jak najbardziej polecam.

Zostaw opinię o Toyota - Bytom

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Toyota