DRAMERS S.A.

Opinie o DRAMERS S.A.

Rekrutacja

Witam, chciałabym dowiedzieć się jak wygląda praca na produkcji? Jak atmosfera? Praca odpowiednią dla kobiet?

Onn125
@Rekrutacja

Musisz ostro zapieprzać jak wszędzie zresztą. Atmosfera do bani . Jeżeli tolerujesz jak ktoś wyskakuje do Ciebie z ry**m to polecam

Gks
@Rekrutacja

Nie polecam! Atmosfera straszna, przełożeni tragedia. Ciągle wymagania, brak premii, pretensje, smród jak nie na kostce to na aerozolach, hałas, ciężkie warunki nie warte tej kasy! NIE POLECAM!

Sunday

Firma nie stara się dbać o pracownika, koordynatorki powinny wytłumaczyć i przedstawić zasady obowiązujące w tym miejscu ale sprawa jest prosta: zrobisz coś nie tak, dostajesz (usunięte przez administratora) nawet jesli jesteś 2 dzień. Przerwa 15 minut, no tak to jest w tych miejscach że nawet porządnie posiłku nie zjesz, lepsze firmy, które w siebie inwestują oferują obiady. Można poznać fajne osoby ale szybko odchodzą bo bardzo mała stawka a musisz (usunięte przez administratora) jak koń na polu.

Kaligula

Masakra, w życiu takiego obozu nie widziałem, frustracja przełożonych nad pracownikami, mobing Ale wszyscy wkoło uważają że to jest ok. (usunięte przez administratora)

Dra

No to można powiedzieć, że blacharni już nie ma...

blaszka

Dlaczego?

Syn synek
@Dra

A co się stało? Jak pracowałem w Dramersie, to pod koniec roku było tam coraz lepiej. Co się stało?

Dra

I wtryskowni :((((

Pytam

Witam Widzę ogłoszenie na planistę, czy polecacie tą firmę? Czy jest na tym stanowisku w Dramersie duża rotacja?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie DRAMERS S.A.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Kto pyta

Witajcie, W firmie jest otwarte ogłoszenie na Mistrza zmianowego, 2 lub 3 zmiany. Jakie sa warunki pracy? Jest duża rotacja? Czy jesteście zadowoleni z pracy tam? Dzięki

PPOŻ

Nie pracuję już tam długo, ale z tego co widzę to rotacja u automatyków cały czas na tym samym poziomie. Pewnie nikt nie wie co to wskaźnik rotacji? Utrzymanie ruchu to nie jest łatwy temat, ale trzeba sobie zadać pytanie: jak są wdrażani nowi pracownicy? (idź do najstarszego to ci wytłumaczy), jak są oceniani?, jakie mają możliwości rozwoju? czy ktoś planuje prewencje maszyn czy tylko gaszenie pożarów? itd... Z perspektywy czasu uważam, że firmie brakuje kroku naprzód w kierunku bycia bardziej korporacją, uporządkowaną firmą, gdzie nie załatwia się spraw tylko na ,,gębę" i poprzez maila. Wiedza pracowników zostaje w głowach (albo w zeszytach!), a nie w procedurach czy systemach IT co przy takiej rotacji jest zgubą. Brak udokumentowanych schematów postępowania powoduje frustrację i wielokrotne wałkowanie tych samych tematów. Tylko osoby z wysokim progiem bólu / bez alternatyw są w stanie pracować w takich warunkach. Dział HR (raczej kadry i płace) również nie funkcjonuje na akceptowalnym poziomie. Brak ZAPLANOWANEGO rozwoju pracowników, macierzy kompetencji itd. Brak polityki personalnej i polityki wynagradzania / premiowania. Działy produkcyjne - tam chyba jeszcze nigdy nie było managera pełną gębą. Jak ktoś się orientował o co kaman, to zmykał szybciutko. Mimo wszystko uważam, że firma jest ciekawa i nigdzie nie jest idealnie. Tutaj można zrobić szybki skok w górę, ale jeden fałszywy ruch lub zwykły błąd i po tobie. Potrzeba strategii i długoletniego planu. Czy MD to ma?

Omron

W tej firmie nikt nie doceni twojej pracy. Zero motywacji pracownika zero pochwał czy nawet słowa dziękuje. Bo o premii uznaniowej to można tylko pomarzyć.(usunięte przez administratora) MD nie potrafi zebrać i utrzymać zespołu który zostałby na dłużej w tej firmie. Automatycy zmieniają się co 4 miesiace no bo nikt nie chce się dawac wykorzystywać i pracować za 2 .

Harry

Kierownictwo nie ma szacunku dla pracowników teraz jeszcze zabrali płatne nadgodziny. Myślą ze ludzie są głupi i będą robić nadgodziny za dni wolne śmiech na sali. Dzieki takim zagrywka tracą kolejnego pracownika bo już szukam innej pracy.

Czy firma DRAMERS S.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Wesoły ptaszek

Szkolenia? Jakie szkolenia! W tej firmie nie ma żadnych szkoleń, pieniądze wydawane na pracowników to wg góry pieniądze wyrzucone w błoto!

12we34

Nawet na stołówce nie można zjeść w spokoju śniadania bo jesteś obserwowany przez kamery... To już szczyt...

Wesola
@12we34

Bo szefostwo chce wiedzieć co jesz! I czy podwyższa czy po premii . Nie martw się w mojej pracy też obserwują stołówkę i nie tylko dobrze ze w szatni nie ma jeszcze kamer

byly pracownik

Witam jakiś czas temu pracowałem w narzędziowni i chciałem ostrzec wszystkich przed praca jako narzędziowiec mechanik form ostatnio z tego co wiem to jakiś facet tez wytrzymał tam 3 miesiące bardzo zła atmosfera a do tego koordynator i jego przełożony tragedia.Wiec zastanówcie sie bo na pewno dużo obiecują a realia całkowicie są inne

user
@byly pracownik

Witam, z tego co wiem to nie "facet który wytrzymał tam 3 miesiące" tylko nie została przedłużona mu umowa próbna, a na to zapracował efektami swojej pracy. Czy jeżeli atmosfera faktycznie byłaby "bardzo zła" w/w "facet" sam pracował by do końca umowy? Czy możesz wyjaśnić jakie "obietnice" zostały niespełnione? Jakie masz podstawy aby określać kogokolwiek jako tragedia? Dla mnie tragedią jest oczernianie firmy i jej pracowników bez jakichkolwiek argumentów i nieprawdziwych wiadomości.

byly pracownik
@user

Witam jak zwykle to wszyscy są źli oczywiście firma jest super i pseudo kierownicy tylko jakoś nikt nie chce długo tam pracować i co chwile szukacie kogoś na to stanowisko oczywiście to Wy zwalniacie bo ,, zapracował efektami swojej pracy" śmiechu warte :)

Oo
@byly pracownik

Co Ty opowiadasz. Na narzędziowni od dawna zgrany i dobrze zarządzany zespół. Pozdrawiam

Xxx
@user

Tak atmosfera była zła, tak to najgorsza firma w jakiej dane było pracować, wielkie słowa, korporacyjne podejście, a ludzie traktowani jak śmieci. Oczywiście w firmie panuje szacunek wzajemny wywieszony na tablicach. Dużą część osób jest przyzwyczajona i myśli że tak wygląda praca w firmie produkcyjnej.(usunięte przez administratora).

Aa
@Oo

A to dobre dobrze zarządzany :) i zgrany jeszcze do tego chyba zgrany to tylko jest koordynator ze swoim przełożonym jak mu donosi i wymyśla na pracowników żeby pokazać jaki to on jest dobry

UkrainaNapedemTejFirmy
@user

Firma to dno.Widziałem na własne oczy i powiem Tobie ,że pracowałem poszedłem na L4 później,bo takiego bur.de.lu dawno nie widziałęm. BHP to oni mogą tutaj nagrywać i pokazywać obrazki w firmach .Ludzie będą pokazywać na szkoleniach i zaznaczać błędy.Wypadki? Szkoda gadać? Przy mnie gość był na podnośniku bez kasku,bez zabezpieczenia bujał się jak małpa w zoo na wysokości.Spawanie w trakcie procesu produkcyjnego? Można można wszystko.Jak cenisz zdrowie to nie idź tam,możesz ucierpieć .Zero szkoleń i a pracujesz z poważną chemią od której możesz mieć duże problemy skórne oddechowe, itd.Nie dziwie się ,że BHP jest inny,pewnie starszy gość który pracuję dużo lat już od początku nie wytrzymał.Drzwi zamykane w trakcie pracy? Bez karty nie wyjdziesz przełożonego.Wiecie co to droga ewakuacyjna? Chyba nie.Kultura pozostawia wiele do życzenia.Ale czego oczekiwać jak gość przyszedł do pracy taki koordynator gdzie dostał 600 z.ł więcej niż u siebie na wsi i myśli ,że Boga za nogi łapał i struga tutaj ważniaka. .Nie jasne umowy,premie? Tak.Bałagan,syf nie chodzące prysznice.A co tam przecież to tylko bydło w robocie nie warto się przejmować.A kordynator się trochę wczuwa w role.Po zakończeniu pracy już by taki odważny nie był,bo to zwykła ru.ra.

SamaPrawda

Pracowałem w tej firmie jako Operator Naważalni Surowców.Opisze jak wygląda cały proces. Zacznę od samej rozmowy o pracę, gdzie pokazywana jest praca (informacja na rozmowie o pracę ,że dużo osób rezygnuję widząc stanowiska pracy i samą pracę). Spytajcie o premie na starcie jak jest rozpisana,bo w umowie jej brak! Sama praca jest w masce ,ze szkodliwymi substancjami o których nikt Ciebie nie poinformował przed pracą ( poprzednio pracowałem w firmie z mniej szkodliwymi rzeczami spożywka to 6h przeglądałlśmy specyfikacje produktów + testy taki sprawdzian). Tutaj nic takiego nie było.Szkolenie BHP na odpier...Nie wiesz z jakimi substancjami pracujesz a to chyba ważne?? Brak szkolenia stanowiskowego! Badania wstępne to dosłownie 2 min w zakładzie.Może i tak być tylko pytanie czemu bez konkretnych badań? RTG płuc,krew.Aha rozumiem może coś będzie człowiekowi od tej chemii i nie będzie mógł sądzić się na podstawie takiej dokumentacji. Pielęgniarka dając kluczyk i ciuchy mówi gdyby Pan zrezygnował w 1 dniu to proszę kluczyk dać na ochronie,mówi to dużo o firmie...,że takich ludzi było dużo.Co dalej? Wchodzisz do pracy czujesz mocną chemie,wyciągarki powietrza nie pracują tak jak powinny( zapchane) a co tam pracownik przecież nie ważny jest. Możesz naważać,ładować mieszalniki lub pracować na 2 taśmach.Praca jest typowo fizyczna. Kasa ? Słuchajcie niby płacą 4k netto,600 zł w premii i nocki,do tego nadgodziny.Czyli 5tys jest.Bez nadgodzin.Niby ok,ale jak pójdziesz na 2 taśmy to powiesz sobie przecież ja pracuję za dwóch,naważasz za Brygadzistę którego nie ma tym dziele czyli za dwóch.To dobra kasa? Chyba nie licząc x2 obowiązki.Dla ludzi liczy się kasa,a prawda jest taka ,że lepiej poszukać pracy w sterylnych warunkach. Maszyny non stop się psują,bez szkolenia jedziesz i myślą ,że wszystko będziesz umieć. Kontakt bardzo utrudniony HR,Koordynator.( Hr nie zna podstawowych informacji lub celowo wprowadza w błąd) Koordynator pyta się Ciebie po 2 dniach czy rozbierałeś maszynę.A kto Ciebie szkolił? Śmiechu wartę. Jako naważający to naważasz ,liczysz i zapisujesz w SAP.Mieszalniki to chińskie,sama jedna wystrzeliła.I co ciekawe nie pierwszy raz.Polecam każdemu żeby poszedł do pracy i był poparzony chemią z kostek.Do tego może dojść w każdej chwili.BHP? Gość na podnośniku bez kasku wchodzi na poręcze,Cuda w tej firmie się dzieją. Ale z drugiej strony to rozumiem.Prezes ma w pompie co się dzieje byle produkcja szła,nie kontroluje nic nikt wyżej postawiony.Praca leci na łapu capu normy duże,ale kasa się zgadza non stop dla góry.Kto by tak nie chciał? Kilka ludzi jest ok,dużo Ukraińców. Firma niby produkująca chemie,a (usunięte przez administratora) jak cholera w łazience.Prysznice to chyba z 5 lat nikt nie sprzątał.Co ciekawe tego się nie spodziewałem żeby Polak jechał na 2 maszyny a 3 ukrainców sobie gadało 30 min..Tego nie można tolerować w żadnej pracy.Nie ujmując zagranicznym gościom. Praca może do ogarnięcia ale brak zarządzania dobrego,BHP,ryzyko utraty zdrowia całkowicie ją skreśla ją z rynku pracy dla mnie.

x-man

Witam Nie polecam pracy w narzędziowni w tej firmie każdy gada na każdego za plecami a szczególnie pseudo przełożeni. Większość maszyn to ich samoróbki lub ściągane na kilogramy z Chin a od nowego pracownika oczekują że zrobi z tego standardy europejskie bo oni już nie mają pomysłów jak to zrobić.Kierownictwo żenada jakieś spotkania motywacyjne dziecinada

user
@x-man

Witam, podajesz nieprawdziwe informacje, wyjaśniam, "Większość maszyn to ich samoróbki"- żadna maszyna w narzędziowni nie jest samoróbką. "lub ściągane na kilogramy z Chin" tylko 1 na 10 maszyn na tym dziale została wyprodukowana w tym kraju ponieważ przy tej konkretnej obrabiarce są liderem, pozostałe maszyny są wiodących europejskich producentów i są serwisowane, "jakieś spotkania motywacyjne" nie mają miejsca, ponieważ spotkania mają zupełnie inny charakter zatem informacja,którą podajesz ponownie mija się z prawdą. W mojej ocenie "żenadą" jest próba oczernienia firmy lub jej pracowników kłamstwami.

Stem

Dzięki za głos. Kto jest teraz koordynatorem? Ta Ci śpiewa, tzn Pani krzykaczka?

Nowa

Jaki system pracy obowiazuje? 3 zmiany? Jak z weekendami

Mikołaj
@Nowa

Obecnie firma Dramers szuka operatora maszyn. Praca odbywa się na dwie lub trzy zmiany. Pracodawca oferuje darmowy dojazd autobusem pracowniczym w trybie zmianowym, okolicznościowe wypłaty socjalne i atrakcyjne wynagrodzenie podnoszone wraz z kwalifikacjami. Chętnie dowiem się jeśli będziesz aplikować.

JAJO

bzdury piszecie firma jest okey POLECAM

Bajdon
@JAJO

Zgadzam się, fajnie się u nich pracuje

Acdc
@JAJO

Jak wlazisz w tyłek to firma ok

_były
@Bajdon

ACDC - na na którym dziale pracowałeś ?

Pracowni

Rotacja w firmie jest tak duża, jak sprzedaż top produktów z magazynu. Ludzie sami odchodzą, bo mają dosyć (niektórych) niereformowalnego kierownictwa/pseudo liderów i liderek/dyrektorów, pełnego frustracji i niskiej samooceny, którą kompensuje i rozładowuje m.in. złością na podwładnych i współpracownikach. Czuć to ewidentnie po atmosferze. Chcesz poczuć się jak "byle kto"?

CV

Czy firma DRAMERS przyjmuje CV w siedzibie firmy? Czy można złożyć je osobiście? Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym związane?

Automatyk

Cześć, jak wygląda utrzymanie ruchu? Są osobno podzieleni Automatycy, elektrycy i mechanicy? Czy może automatyk to człowiek orkiestra? Czy automatycy pracują na 3 zmiany od pon-pt? Narodziny są płatne? Czemu taka rotacja w UR? Pozdrawiam

Iji
@Automatyk

Jest super mocny skład specjalistów. Maszyny z górnej półki, mało co się psuje, w UR spokój ;) ciągły rozwój zakładu więc pewnie stąd zapotrzebowanie na pracowników.

Stopil
@Iji

To chyba w innej firmie byłem. Same chińskie starocie i samoróbki, które trzeba kopnąć, żeby ruszyły. W UR rotacja, że już przestałem liczyć

@Iji

Na żadne moje pytanie nie odpowiedziałeś...

@Iji

Nie dostałem odpowiedzi na żadne moje pytanie...

lij

O co Ci chodzi? Uważasz, że chłopacy pracujący jako automatycy nie są specjalistami? Jeśli narzekasz na tą Firmę to prawdopodobnie jesteś zbyt słaby żeby docenić i zauważyć szansę jaką daje tobie zarząd. Maszyny nie są ok? To może określ co dokładnie tobie nie pasuje. Psują się jak w każdym zakładzie...

aerozol
@lij

Uważam, że: 1. maszyny nie są najnowsze (poza wtryskownią). Brak zapobiegania awariom, a mechanik/automatyk/elektryk chodzi od awarii do awarii. 2. rotacja wśród automatyków jest bardzo wysoka. 3. mimo ww. uważam, że ta firma jest bardzo dobra do nauki, szczególnie dla świeżaków po studiach.

Wacek

Co powiecie na temat stanowisk ( Mistrz Zmiany) plusy, minusy Jakieś ważne uwagi przed rozpoczęciem pracy, polecacie !?

Ktoś
@Wacek

Potrzebna duża odporność na stres... I przygotuj się na niezłe zasowanie.. Praca jak to praca.. Wszędzie trzeba robić..

Zostaw merytoryczną opinię o DRAMERS S.A. - Swarzędz

• Jak się pracuje w DRAMERS S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DRAMERS S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DRAMERS S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 0 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DRAMERS S.A.