Opinie o MCX Systems Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy MCX Systems Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MCX Systems Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MCX Systems Sp. z o.o. w Warszawa

Dev Nowy wpis

Typowy "polski" sposób zarządzania firmą IT. Liczą się pieniądze i dowiezienie projektu za wszelką cenę. Nikt tam nie zwraca uwagi na jakość wytwarzanego oprogramowania, czy dobrą atmosferę w zespole. Osoby z wyższych stanowisk są oderwane od rzeczywistości. Zmorą firmy są projekty wewnętrzne dla innych spółek z grupy MCX. Teorytycznie takie projekty powinny być oparte na wzajemnej współpracy i szacunku, a finalnie jest to wzajemne obrzucanie się przysłowiowym.. często z totalnym brakiem profesjonalizmu z drugiej strony. :)

Jak szefostwo w MCX Systems Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Pracownik Nowy wpis

Dużo mitów i frustracji wylanych w komentarzach ale może podzielę się swoją opinią. Gościa który jest be devem nie w pierwszym projekcie w tej firmie. Zarządy się zmieniały a i owszem. Czasem tak się dzieje gdy ludzie zarządzający nie maja pomysłu na biznes a czasami idą swoimi ścieżkami. Obecny zarząd się nie zmienił wiec chyba się sprawdza. Z mojej strony obaj panowie są bardzo pomocni. Nawet siadają z mami i pomagają nam analizować tematy. W mojej poprzedniej firmie zamiar takiej pomocy dostałbym kopa z informacja ze mam sobie sam poradzić. Zwolnienia. Firma w swojej historii zwolniła 2 razy. Tylko 2! 1 raz za rażąca niekompetencję i podpisywanie się pracownika pod praca wykonaną przez innych - i to zespół de facto zwolnił człowieka a nie firma. Sam zgłaszałem to do SM ze tak pracować się nie da. 2 raz za bycie nielojalnymi. Za opowiadanie bajek za plecami zarządu i innych osób. Myśle ze nie ma zgody w żadnej firmie na rozwalanie firmy od środka. I mityczny chyba to potwierdzi ;) bo to o nim mowa. Tak stary, jesteś znany w całej firmie ale to nie powód do dumy. Tyle w temacie zwolnień. Czy firma ma jakiś cel - chyba tak. Patrząc na zrealizowane projekty które są dostępne gdzieś ma ich stronie, to na 100% tak. Jako dev nie czuje że odcinam kupony. Wykonnuje konkretna robotę. Widzę swoją prace i jej efekty. Pracujemy w nowych technologiach. Nie piszemy w Javie juz od dłuższego czasu - be da się ogarnąć szybciej, taniej. Chyba o to chodzi. Była grupa sfrustrowanych co be kolejny raz w sparingu chcieli pisać. Ale po co? Dużo osób odeszło a raczej zostały te osoby podkupione przez inna firmę no i tak to…firma rekrutowała, obecnie nie ma potrzeby i nie rekrutuje. Co ciekawe są osoby które chciały spróbować tego lepszego świata i ostatecznie wróciły w szeregi. To jest najlepszy dowód na to ze nie jest tak jak to piszą w komentarzach. Łatwo jest mówić że jest źle, trudniej być obiektywnym. Co do sprzętu jaki dostajemy. Komputer (nowy) min i7 6 rdzeni, 32 GB ram + stacja + monitory i akcesoria. Ktoś tam potrzebował maca - zamówili mu i ma. Nie ma z tym problemu i z mojego doświadczenia to jest mocno na plus. W poprzedniej pracy miałem starego lapka. Nie wiem czy wspominałem ze firma pracuje w 100% zdalnie. Można przyjechać do biura ale podstawa jest praca zdalna. Mój zespół mocno zgrany i nawet lepiej nam się tak pracuje. Nie wiem, ale ja nie widzę problemów z komentarzy. Obecna firma zmieniła się w każdym calu i przyjemnie się pracuje. Czasem są frustracje ale tak jest wszędzie. Tu przynajmniej jest kultura uczciwości i zaufania. A czy wspominałem ze znawcy tego co się dzieje w firmie nie zauważyli tak drobnej zmiany jak nazwa firmy? To dowód na to ze nie maja zielonego pojęcia co się dzieje w firmie. Na ogół mam wywalone na to co piszą o firmie ale odnoszę wrażenie ze te negatywne komentarze to dzieło 1-2 osób. No nic. Ja polecam.

Katarzyna Nowy wpis

A może byś się prtzedstawił a nie inkognito

S

opinia "bez pomyslu bez idei bez nadziei" bardzo trafna ja już sprawdziłem, wy nie musicie. Mało się dzieje, dużo rzeczy do szuflady. Może kwestia projektu bo było ich kilka, ale ten w którym byłem to programistyczna emerytura. Jak nie chcesz robić za dużo i odcinać kupony, to śmiało

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MCX Systems Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w MCX Systems Sp. z o.o.?

Laptop, stacja dokująca, 2 monitory, klawiatura, mysz to standard. Oczywiście wszystkie niezbędne licencje są kupowane. Indywidualne zamówienia zazwyczaj też przechodzą.

jesień

Wczorajszy dzień w firmie był mniej zły niż dzisiejszy a jutro będzie jeszcze gorzej. Tyle w temacie

@jesień

Wręcz przeciwnie. Każdy kolejny dzień jest coraz lepszy. Mam porównanie jak było i jak jest. Progres jest ogromny.

Gal anonim
@java dev

Java devie, jak to jest możliwe skoro wszyscy javowcy którzy pracowali tam przed zmianą zarządu juz dawno odeszli ????????????????

@Gal anonim

Chyba jednak nie wszyscy... I daj w końcu spokój tej zmianie zarządu... W firmach czasem zarzady się zmieniają. Masz opinię, jak w tej firmie jest TERAZ, to się podziel. Nie masz, nie wiesz, pamiętasz frustracje sprzed lat - zamilknij.

Gal anonim
@java dev

Ale sam wspomniałeś o tym jak było. I tak wiem jak w tej firmie jest obecnie

mityczny programista

Nie polecam tej firmy żadnemu programiście JAVY bo: 1. Będziesz robić projekty tylko i wyłącznie do szuflady, które znając to jak działa firma nigdy nie zostaną zrealizowane 2. Dyrektor techniczny jest osobą wybitnie nie kompetentną, nie posiadającą zdolności interpersonalny, uprawiającą zarządzanie przez strach, a w dodatku słabą technicznie, np.: a) chciał używać Kafki jako bazy danych b) Do systemu przetwarzającego płatności chciał używać cassandry c) twierdzi, że nikt już nie pisze w JAVIE i w sumie to najlepiej by było robić BE w nodejs d) Daje dowolność w wyborze technologii ale jeśli np. chcemy wybierać międzie angularem, a reactem to on z góry narzuca, że będzie react i kropka. d) Potrafi zrugać programistę w obecności biznesu 3. Firma przynajmniej kiedy w niej pracowałem podpisywała umowy o zakazie konkurencji, obejmujące odszkodowanie za nie pracowanie dla konkurencyjnych firm przez określony czas. Większość tych umów była zerwana w przeciągu miesiąca od zmiany pracy. Czy to jest uczciwe zachowanie to już zostawiam pod twoją rozwagę. 4. W firmie co rok zmienia się prezes, przychodzi nowy który dumnie oznajmia, że teraz to się wszystko zmieni, teraz to będzie SCRUM, co z tego, że firma już w nim pracuje od paru lat. 5. W firmie nie ma żadnego architekta, Senior developera, i jest może jeden tester. 6. Sprzęt, przynajmniej za moich czasów był wolniejszy od ziemniaka Tak więc na prawdę odradzam tę firmę, wystarczy poszukać, np na linkedin, ilu programistów JAVA, pracuje w niej dłużej niż rok ( może 1?), a ilu dłużej niż 2 ( 0?), i się 2 razy zastanowić czy chcesz się w to pakować.

@mityczny programista

@mityczny programista, mity jakieś prawisz Koleś. Jestem w firmie i nie widzę nic takiego. Serio.

Mityczny programista
@Dendgor

Bartek, koleś, nie wygłupiaj się

Bratek

Nieciekawa firma, Zarząd zmieniał się co rok i za każdym razem inne pomysły i karuzela stanowisk. Firma nie przestrzega umów i uzgodnień z pracownikami, brak spójnego systemu premiowego, generalnie nieciekawie i bez perspektyw.

@Bratek

Przepraszam, ale nie mówisz prawdy. Zarządy zmieniały się kiedyś. Teraz nic takiego nie ma, wszystkie ustalenia są przestrzegane. Ludzie pracują i ściągają do firmy nie tylko znajomych, ale nawet rodzinę, bo widzą potencjał.

Bratek
@pracownik

Kto tu nie mówi prawdy, jeśli jest tak dobrze to dlaczego zwolniono tyle osób w ostatnim okresie ?

@Bratek

Nie jestem pewien, czy mówimy o tej samej firmie. Nikt nie został u nas zwolniony. Część starej gwardii, która odeszła, jak zaczęliśmy wdrażać scruma, wróciła do firmy.

@pracownik

Bratek pisze prawdę w 100 % ciągle zwalniają i nawet nie umieją tego zrobić porządnie tylko kręcą.

@były pracownik

To bardzo dziwne. Tyle lat pracuję i nie widzę kojarzę tych zwolnień.

@pracownik

To otwórz oczy bo nazwisk nie można pisać. Zwolnienia są Prezesi ciągle zmieniali się nowy obecnie jest od czerwca 2019 a wcześniej był inny i jeszcze inny.

Czy firma MCX Systems Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

java dev

Tak, nie ma z tym problemu.

Edit

może i finansuje ale trzeba się naprosić i nie bez problemów lojalka do podpisania inaczej zwracasz koszty.

@Edit

Nie ma lojalki.

jet

Niestety już tu nie pracuję, ale jest to spowodowane przeniesieniem mojej żony, która służy w wojsku, do jednostki w innej części kraju. Proponowano mi przejście na zdalne, ale ja potrzebuję kontaktu face to face i lubię chodzić do biura. Mam tylko dobre wspomnienia z MCX Systems. Niech Wam się wiedzie!

Brainiac

Spoko firma. Jestem zadowolony z pracy tutaj.

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie MCX Systems Sp. z o.o.?

Leopold

Brak systemu, wszystko tylko słownie i ciągle zmieniające się zarządy, które za nic mają ustalenia ze swoimi poprzednikami

@Leopold

Chyba dawno odszedłeś Chłopie, bo to było dawno. Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr.

Dendgor

Spoko firma. Wreszcie mam wpływ na soft, który piszę. Atrakcyjny, nowoczesny stack. Sporo projektów badawczych - robimy różne poce, sprawdzamy technologie... To, co bym zmienił, to mniej front- i back- endowców a więcej fullstacków. Nie mówię o wymianie ekipy, bo jest na prawdę spoko, ale o motywowaniu w zespołach do dotykania nieznanego. No i mamy zaj*****ą scrummasterkę. Pod kazdym względem

Gymaju

Pracowałem w firmie i odszedłem sfrustrowany na początku wdrożenia scruma. Kumple, co zostali chwalą sobie... Jak skończę obecny projekt, to wrócę, bo słyszę, że zmieniło się na lepsze.

Sweete

Jestem testerką juniorką. Mam mało doświadczenia, więc ciężko mi się odnieść, jak jest gdzieś indziej. Miałam super fajną rozmowę kwalifikacyjną. Pracuję w fajnym projekcie i wiele się uczę. Pozdro dla przystojnego architekta xD

@nick a to co byś Ty tutaj zmienił?

nick

bez pomyslu bez idei bez nadziei

Nie zadowolony programista..

Nie polecam tej firmy. Projekt w ogóle nie prowadzony. W momencie którym są zatrudnione trzy osoby takie jak: PO, lider techniczny etc., w samym projekcie z których każda mogła by pełnić rolę lidera. Ponad to żadna z tych trzech osób nie programowała co tym bardziej, dla mnie naturalnie oznacza że której z tych osób obowiązkiem powinno być prowadzenie projektu.. Co niestety nie następowało Powyższy stan rzeczy doprowadziła do naprawdę dziwnych sytuacji, w których przykładowo, gdy chciałem dodać zależność, deweloperska, do projektu, które z zasady są pomijane w momencie deploy produkcyjnego aplikacji, dostałem informacje od front end developerki uwaga że muszę złoży odpowiedni wniosek do..... CTO... śmiech na sali, co więcej według mnie jest to praktyka chatakterstyczna dla źle prowadzonej korporacji, dlatego tym bardziej nie zgadzam się z jedną opinia zamieszczona na tym portalu.. Naprawdę dla mnie praca w samej firmie była bardzo nie miłą przygoda.. moja praca jako programisty była ciągle zakłócana poprzez dziwne kuriozalne sytuacje, których nikomu nie życzę, żadnemu progrmiscie w swojej pracy zawodowej... Co więcej gdy sam problem zgłosiłem... spotkałem się z zachowaniem w którym byłem dosłownie obgadywany za plecami, pomijany w spotkaniach na które był zaproszony cały zespół, z celowym pominięciem mnie, do tego stopnia że gdy wszedłem do sali w której było akurat spotkanie... zostałem wyproszony z zakłopotana postawa sacrum mastera i wzrokiem wbitym w ziemię całego ówczesnego zespołu

Nie zadowolony programista
@Nie zadowolony programista..

Co więcej dopowiadając, biblioteki która były konieczne do dodania to biblioteka do pisania testów jednostkowych i nakłada statycznych typów.. wszystko dodane w zależnościach deweloperskich projektu.. po dosłownie trudach pytanie o zgodę... ocierajacych się o absurd

członek
@Nie zadowolony programista..

szkoda że nie dopisałeś tutaj, że podpisywałeś się pod robotą którą wykonał ktoś inny i to o tym zespół rozmawiał. Szkoda, że nie dodałeś też, że to firma podziękowała ci za pracę bo zespół nie chciał z tobą pracować.

@członek

A co powiesz o zarządzaniu projektami? Rzeczywiście jest z tym jakiś problem w MCX Systems? Czy według Ciebie jest jednak OK?

Pracowałam
@Nie zadowolony programista..

Znając specjalistkę ds HR w firmie prędzej jestem w stanie uwierzyć w to co pisze były pracownik. Faktycznie afery w firmie na poziomie gimnazjum. Tam gdzie pasuje jesteśmy jedną wielką rodzinną firmą tam gdzie kończy się sympatia zaczyna się typowe korpo o którym dział HR nie ma bladego pojęcia. W dużym skrócie: częste mijanie się z prawdą, mącenie za plecami, pozbywanie się osoby ,zbyt pewnej siebie’ w bardzo nieładny sposób. Najczęściej jeśli zwracasz uwage na nieprawidłowości to zaczyna się zbieranie na Ciebie haków po czym masz spotkanie na którym się dowiadujesz ,że to firma jest Toba rozczarowana ale w ramach swojego dobrego serca pozwala Ci odejść bez robienia afery i syfu w papierach. Takich przykładów w trakcie mojej wspolpracy z MCX znam kilkanaście więc nie jest to nic nowego

Dagmara

@Xman brak wizji? Co masz dokładnie na myśli ?

Xman

Firma nieuczciwa jeśli chodzi o premie i rozlicznie czasu pracy dla osób zatrudnionych na umowy cywilnoprawne, do tego brak wizji.

Zostaw merytoryczną opinię o MCX Systems Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w MCX Systems Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MCX Systems Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MCX Systems Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MCX Systems Sp. z o.o.