Opinie o Fortaco JL Sp. z o.o. w Janów Lubelski

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Fortaco JL Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fortaco JL Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fortaco JL Sp. z o.o. w Janów Lubelski

Zarobki

Pozwolę sobie przypomnieć wpis niedawno usunięty na zlecenie dyrekcji. Polacy zarabiają minimalną krajową plus premie, które mogą być lub nie i czasami nadgodziny razem około 3500. Tymczasem emigranci z Indii 6500. My ich uczymy a i z wyrobieniem normy bywa u nich różnie. Czy nie jest to jawna dyskryminacja Polaków w swoim własnym kraju?

Bb
@Podwyżki czy obniżki

Tu niechodzi o inflację. Miało być 15% . Ciekaw jestem kto z linii to odczuł po wypłacie. Obcięli premie że wogóle tego nie widać.

GRZEGORZ

Cześć ludziska ile mogę zarobić na stanowisku Monter konstrukcji stalowych Pozdrawiam.

@alib

Inne dofinansowania to znaczy co dokladnie?

uxewon

Hej zatrudniacie przez agencje pracy czy tylko przez ogłoszenia? jeśli przez agencje to jakie?

SanMarino
@Ser August

właśnie w ogłoszeniu nie ma? z drugiej strony jakby ktoś miał duże doświadczenie albo w ogóle jakieś konkretne to raczej szukałby pracy a nie stażu

Taka refleksja

Kurczę tak mi brakuje na drugiej i trzeciej zmianie tych spotkań na koniec zmiany jakie jest przed 15.00 takie poważne tematy tyle chloniemy informacji kierownicy się starają coś nowego powiedzieć ale wychodzi ze jedno i to samo się wałkuje a kontroler z cata z rączkami w kieszeniach tylko obserwuję w tym czasie pracownicy z agencji już są wykąpani i mijamy się z nimi na schodach jak opuszczają mury tego zakładu a w zasadzie to takiego bałaganu jak jest teraz w tym zakładzie to jeszcze nie widziałem a blisko 20 lat tu jestem koń jakby wrócił to by zszedł na zawał nikt nad niczym nie panuje hindusi robią co chcą ile chcą my niby dostaliśmy podwyżkę ale kosztem kombinacji przy premii od efektywności ogólnie jest lipa szkoda miejscowych pozdro

Związek
@Jasnowidz

Dodaj jeszcze jak wygląda wymiana informacji pomiędzy pracownikiem liderem kierownikiem no i budynkiem zewnętrznym bo mi się wydaje że od pewnego czasu nie ma żadnej wymiany informacji każdy robi tak jak hindusi tzn co chce

Mari

witam. chciałabym poznać wasza opinie z pracy jako Process Development Team Lider. Jest teraz jeszcze widoczna oferta w sieci w której niestety nie zostało określone wprost żadne widełki płac. Czy ktoś je zna i przytoczy? Ze względu na zarobki warto próbować?

tuptus Nowy wpis
@Mari

zarobki są całkiem ok w tej firmie więc ja bym próbował na twoim miejscu

Goja

Czy proces wdrożenia jest normalnie płatny?

Oczko Nowy wpis
@Goja

W sensie? jak zaczynasz pracę to zawsze przez jakiś czas cię szkolą ale normalnie wtedy pracujesz

tuptus Nowy wpis
@Goja

no tak, nie jestem pewny na 100% czy dobrze rozumiem twoje pytanie ale wdrożenie jest już jak zaczniesz normalnie prace

Padawan

Ktoś z was wie jak często po okresie próbnym przedłuża się tutaj umowę na dłużej? szukam miejsca gdzie mi po tych kilku miesiącach nie podziękują i nie odeślą z kwitkiem

koza
@Padawan

dodałby ktoś jeszcze jakie tutaj panują relacje z przełożonymi?

alib
@koza

Dobre z reguły, jak ty jesteś w porządku to reszta wobec ciebie też. A co do pytania wyżej to trochę działa tak samo. Jak nie będą mieli powodów żeby ci podziękować to tego nie zrobią, wystarczy robić to co do ciebie należy.

stabilnosc

idą na ręke w razie czego? są pomocni?

@stabilnosc

No są co by mieli nie być to nie konkurs popularności tylko zakład pracy z normalnymi ludźmi

paszko
@stabilnosc

w granicach rozsądku oczywiście, ale ludzi dobrych wszędzie znajdziesz

mad
@paszko

a jak traktują nowych pracowników?

isid
@mad

troche dziwne pytanie, pewnie zadna roznica czy stary czy nowy pracownik. przynajmniej tak byc powinno

Oczko Nowy wpis
@isid

Dokładnie nie ma to znaczenia tutaj nikt nikomu nie rzuca kłód pod nogi czy to starym czy to nowym pracownikom

żongler

cześć mógłby ktoś z pracujących powiedzieć coś więcej o procesie wdrożenia? czy mam szanse aplikować bez jakiegoś większego doświadczenia? nie ukrywam, że za dużo go nie mam na tę chwilę :/

A tu zawsze przyjmują, że pytasz czy się zgłosił? Bo napisał to tak jakby już miał iść na robotę i zastanawiam się pod jakimi warunkami mogliby kogoś odrzucić? Miał tak ktoś w ogóle?

dolar

zgłosić się już zgłosiłem bo nie ma co czasu tracić, ale jeszcze czekam na odpowiedź mam nadzieję że do końca tygodnia będzie kontakt z ich strony...

dolar

no na stronie piszą że szukają, przynajmniej póki co

marchewka
@dolar

ja czekalem jakos tydzien z hakiem na kontakt z ich strony po wyslaniu cv, wiec pewnie do ciebie tez sie po podobnym czasie odezwą

co
@marchewka

a ile czekales po rozmowie juz?

baila
@marchewka

Mieli ci dać znać jakby w razie negatywna ich odpowiedź była?

baila
@baila

Bo często nie dają po takich rozmowach a to dość ważne żeby w wiecznej nadziei nie czekać..

Mab
@baila

nie wspominali o tym na mojej rozmowie, a że się dostałem to ci nie mogę potwierdzić ale raczej obstawiałbym ze tak, kontaktują się

Buhaha
@Mab

Rozmowę miałeś przez internet czy stacjonarnie w biurze czy tam w siedzibie firmy?

bnm
@Buhaha

a o jakim stanowisku mówisz?

bnm
@bnm

różni sie to wlasnie w zaleznosci od stanowisk, ja np mialem spotkanie na zywo ale wiem ze nie wszyscy tak mają

@bnm

a nie pytali Cię jak wolisz? Było z góry już wskazane, że spotkanie ma być o tej godzinie na miejscu czy jednak pytali czy masz wtedy dostępny czas?

Tarzan

Jak ja aplikowałem to normalnie razem ustalaliśmy jakiś w miarę bliski termin który każdemu pasował

Mama

Pewnie tak a orientuje się ktoś czy w jakiś takich popołudniowych godzinach dałoby radę się umówić na rozmowę czy głównie rano?

trag

mowicie o stacjonarnych rozmowach? nie ma zadnego etapu online?

Wędzony
@trag

Jak ja aplikowałem to miałem stacjonarna ale to było dawno temu więc moze się coś zmieniło

Krystyna

Niestety nie widzę do jakiego stanowiska się odnosisz, bo tamta wiadomość zniknęła. Na którym tak stabilnie się pracuje? oglądaliśmy ostatnio z partnerem oferty dla monterów konstrukcji i planuje on aplikować

polecam
@Krystyna

ogólnie w tej firmie jest stabilne zatrudnienie, ja od siebie polecam

Kiszony
@polecam

Też mogę polecić w sumie a co mi tam, pracuję długo więc raczej jestem wiarygodny w tym co mówię

rihh

czemu? sorki ale nie wiem o co ci chodzi hah

@polecam

Dlugo trzeba czekac na umowe na czas nieokreslony?

paszko
@Alfa

raczej tak, od ręki nie dają

mad
@paszko

a kojarzysz ile to trwa?

isid

dlugo tzn ile dokladnie?

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Fortaco JL Sp. z o.o. na stanowisko Młodszy Kontroler Finansowy? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz

yaa

jakie godziny pracy?

yaa
@GRZEGORZ

nagdodziny macie? czy nie? jak jest?

malyduzy
@yaa

ja na produkcji robię to są dwie trzy zmiany (zależy od lini produkcyjnej) poczynając od 7:30

malyduzy

naprawdę, wiem z doświadczenia, łatwiej po prostu się z nimi skontaktować i o takie rzeczy zapytać bo to różnie może być i tutaj Ci mogą powiedzieć jedno a potems ię okaze że akurat jest zmiana i wygląda to inaczej

kizmo
@malyduzy

a na umowie o prace z urlopami da sie dogadac? nawet miedzy soba bo wiadomo jak jest urlop wakacyjny to wszystkim urlopu dac nie moga

@kizmo

ja tez chce wiedziec czy 20 dni urlopu to taka podstawa tu tez?

Mikos
@NIL

no a czemu miałoby nie być ? chyba wszedzie przysługuje 20 dni czy się myle ??

urlp
@NIL

wszystko zgodnie z kodeksem pracy nie martw sie

Muka

tak 20 dni chyba że przepracowałeś 10 lat wtedy 26 tak samo jak w kodeksie

pop
@urlp

to jak wgl przebiega tu rekrutacja, zapraszaja na rozmowe czy online jakos jest?

pop
@Muka

dlugo sie czeka zanim odpowiedza na twoje zgloszenie?

Mike
@pop

zależy na jakie stanowisko ale raczej stacjonarnie zawsze

Mike
@pop

nie ma normy ale tak bym powiedział do dwóch tygodni maks z tego co widzę odpowiadają

tup
@Mike

no to powiedz chociaz jak wyglada rekrutacja

tup
@tup

jestem ciekaw z kim rozmowa rekrutacyjna tak wgl przebiega i ile trwa u nich podjecie decyzji o zatrudnieniu?

Mikro
@tup

o jakie stanowisko pytasz?

Mikro
@tup

Jak ja sie zatrudniałem to mialem rozmowę z kimś z hru chyba i z przełożonym, ogolnie najpierw rozmowa telefoniczna, ale sama rekrutacja szybka i spoko

@tup

rekrutacja na większość stanowisk przebiega mniej więcej w ten sam sposób czyli najpierw masz wstepną selekcje zazwyczaj podczas rozmowy telefonicznej potem rozmowe z hrem albo kierownikiem i na koniec decyzje

@tup

czasem mogą być jakies dodatkowe elementy na niektórych stanowiskach, np. na spawacza musisz próbki spawalnicze zrobić jeszcze itd.

@Mikro

tak decyzja też w miare szybko na większości stanowisk idzie, tu się zgadzam

sodowy
@terak

jaką umowe najczęściej dają?

sodowy
@sodowy

okres próbny trzeba jakiś przejść najpierw?

Boom
@sodowy

Raczej umowa o pracę, ale chyba kojarzę że ludzie mają tu inne. Zależy pewnie jak się dogadasz

G6
@sodowy

umowa o pracę i zlecenie obie te formy funkcjonują

G6
@sodowy

no albo przez agencje pracy tymczasowej to jeszcze trzeciu typ który możesz mieć

riko
@G6

po jakim czasie mozna liczyc na umowe na nieokreslony?

riko
@G6

na kazdej z tych umow pracuje sie po tyle samo godzin?

Prawdziwy Polak
@GRZEGORZ

Tak naprawdę bez nadgodzin zarabia się w okolicach minimalnej krajowej. Za fachową robotę w warunkach szkodliwych. Mimo nieudolnych prób pani z kadr, która tutaj setki wpisów wkleja zainteresowanie pracą w tym zakładzie jedynie maleje.

Adela
@malyduzy

To w jakich godzinach odbywają się te dwie, a nawet trzy zmiany? Bo piszesz, że zaczynasz od 7:30. To tak niestandardowo - zazwyczaj jest to 6-14, 14-22, 22-6. A tutaj jak jest? :) Z góry dzięki, chłopak przymierza się do aplikacji. ;p

miron

jakie przerwy macie w tych 8 godiznach?

Lupin
@miron

jest 45 minutowa przerwa w normie 8 godzin a no i jest płatna oczywiście

Kolt

raczej jak im powiesz, że w sumie mógłbyś pracować, ale tylko na dwie zmiany to powiedzą ci arrivederci bo po co im taki pracownik co tylko 60% może robić? to już kogoś znajdą komu to pasuje

gerard

nie do końca wiem o co chodzi, ale patrząc na ten poprzedni komentarz chyba chodzi o to ile się pracuje.. to wtedy nawet dobrze napisał, bo jeśli tu zatrudniają tylko na cały etat to co im po takim pracowniku co sobie chce pod siebie wszystko ustawić

wiśniowy

macie tutaj jakieś ciekawe dodatki pracownicze?

wiśniowy

jakieś interesujące inicjatywy czy cokolwiek co by mogło zaciekawić?

Horton
@wiśniowy

z takich co mi przyszly do glowy to dodatki na wakacje, ubezpieczenie, jakies paczki na swieta czy tego typu okazje, doplaty do posilkow, spotkania integracyjne, bezplatna nauka ang, premie roznego rodzaju, doplaty do okularow....

iAmAlex
@Horton

i ludzie faktycznie korzystaja z tych dodatkow czy to ma tak tylko ladnie wyglądac w ofercie?

frosta
@iAmAlex

ty byś jak miał dostać jakiś dodatek do wakacji to byś go po prostu zignorował? jakoś wątpię

błyszczyk
@iAmAlex

czemu mieliby nie korzystać? Jak dają fajne benefity to grzech by było nie wziąć

Buhaha
@Horton

Duże są te dopłaty do posiłków??

szalony szczur
@Buhaha

Podbijam pytanie jak wygląda tak w praktyce ta kwestia posiłków?

rold
@błyszczyk

ktos podsumuje finalnie jakie benefity daja?

Mama
@rold

Mnie by interesowały jakieś dodatki dla dzieci wie ktoś coś o tym?

Heler
@Mama

mamusiowe jest i pieluszkowe z tego co kojarzę

Ktoś
@Heler

Serio są tutaj takie dodatki? Czy to raczej w formie żartu jest napisane? Jeżeli są to jakie warunki trzeba spełnić, żeby na takie benefity móc liczyć?

pomidor
@Mama

są jeszcze organizowane imprezy dla dzieci i paczki na święta

Jarl

Ale samo pieluszkowe czymś się różni od mamusiowego? Co wchodzi w skład takiego dodatku?

Anka
@Jarl

Czemu sugerujesz, że czymkolwiek te dodatki maja się miedzy sobą różnić? To nie jest po prostu nazewnictwo? Tak dla pełnej jasności warunki pracy w żaden sposób nie różnią się pomiędzy kobietami i mężczyznami?

cadilac
@Anka

tez tak mysle, ze jedyna roznica to nazwy ale tez nie powiem zeby to byl moj glowny dylemat. bardziej sie zastanawiam czy moze cos jeszcze z takich dodatkow jest? nie bardzo chce przeszukiwac cale forum, ale nie zeby cos, bo nie kazdy ma dziecko i mnie np nie bardzo to satysfakcjonuje na ten moment. a tu jak widze glownie o tym sie ta rozmowa toczy..

alib
@cadilac

Nawet sporo wszystkich dodatków mamy. Takie co w pierwszej kolejności mi przychodzą do głowy to ubezpieczenie nnw, karnety np na basen i inne dofinansowania. I premie też różne można zdobyć.

@alib

Jest szansa na zaktualizowanie tych premii właśnie? miałem ofertę na CNC wcześniej ale one nie były jakoś sensownie rozpisane. Interesuje mnie to jak można je dobrze wyrobić

@alib

Inne dofinansowania to znaczy co dokladnie?

Piechur

Siemka jak stoicie tutaj z transportem pracowniczym? jest jakaś dopłata do busa? istnieje taki w ogóle? jeśli tak to w jakiej wysokości?

TN

jest doplata do dojazdow dla pracownikow mieszkających ileś tam km od Janowa, cos kojarze ze od 30 km ale pewny nie jestem

bmw
@TN

tak, od 30 km jest dopłata i sam nawet z niej korzystam co miesiąc

hools
@bmw

Jest jakis wiekszy parking zeby bez problemu wszyscy sie pomiescili?

@hools

Nigdy mi się nie wydawało że to właśnie parking jest kluczowym czynnikiem decydującym o komforcie pracy

@Cyklop

Nie polecam tej Firmy. Potrafią ładnie gadać ale nie ma tam możliwości rozwoju . Umowy są przez agencję i trzymają cię tak jak najdłużej. Jak jest oczywiście dużo pracy. Nie możesz mieć swojego zdania bo cię zaraz u temperują, nie możesz się poskarżyć dyrekcji bo i tak zawsze jest twoja wina , na awans nie masz co liczyć bo za duża kolejka pupili kierownictwa a nawet jak jest podwyżka to wliczają ci w premię zachęcają też karnetami na basen i bonami na święta za które i tak ci potrącą. A jeszcze jedno za wszystko obwiniają pracownika, karzą zgłaszać niezgodności BHP a jak zgłosisz to i tak cię olewają, a jak nie zgłosisz i coś się stanie to ty jesteś winien że nie zgłosiłeś. Jeżeli ktoś chce stracić zdrowie i godność człowieka to proszę bardzo, bo dorobić się można tylko farba tam.

@mariuszk512

Witam chcialem zapytac jak wyglada praca na dziale obròbki CNC , atmosfera, wdrożenie , zarobki na początek? Bylbym zainteresowany, posiadam doswiadczenie i pracuje obecnie na centrach obròbczych. Dziekuje za odp

Misiek
@@mariuszk512

Chłopie tą firmę to omijaj szerokim łukiem.Nigdy nie wiesz ile zarobisz, masz sobotę albo nadgodziny to zapłacą Ci za pół roku albo wyślą na wolne jak będzie mało pracy. A kwitek z wypłaty jest tak napisany żebyś nie wiedział o co chodzi.

To jak
@Misiek

To jak? zakład pracy przez pół roku obraca waszymi pieniędzmi które wam zalega? i to tak za darmo? Kto się na to godzi i czy to jest legalne?

@mariuszk512
@Misiek

Jest naprawde tak źle..pracujesz tam ? Czy pracowales ? A może ktoś jeszcze podzielić opinia o firmie i dziale CNc ....a może ktoś zna "normalne " firmy w okolicy ktore potrzebuja pracownikow CNC

uxewon

poep
@uxewon

przez agencje tez zatrudniali kiedys ale nie wiem jak jest teraz

poep
@uxewon

ja przez agencje nie robilem ale wiem ze byli inni co tak sie zatrudniali

tornister
@poep

A jak wygląda taka rekrutacja przez agencję, sam się zgłaszasz i co dalej?

tornister
@poep

a i zależy mi na pracy tutaj, to to sie wtedy jakos im zaznacza czy jak ?

@poep

nie moge tez znalezc nigdzie info tu czy na zlecenie ktos jest zatrudniony czy glownie uopy daja

Reynold
@NIL

Mi się wydaje, że oferują umowy zlecenie ale lepiej już z nimi rozmawiać na temat umów :)

?
@Reynold

a teraz jak jest: bezpośrednio czy przez agencję się można zatrudnić?

Bruno
@Reynold

A mi się wydaje, że umowy o pracę ;)

@?

glownie i tak jest bezposrednio z tego co kojarze

@Bruno

no czesciej sa uopy raczej niz zlecenie

@?

większość pracowników jest zatrudniona na umowie o pracę bezpośrednio pod firmą, ale zdarzają się osoby zatrudnione przez agencje - głównie obcokrajowcy

@Reynold

umowy na zlecenie rzeczywiście występują ale z tego co kojarzę nie są preferowaną formą zatrudnienia

@tornister

radze ci zgłosić się normalnie, bezpośrednio do firmy, nie uważam żeby zatrudnienie przez agencje było korzystne

kaktus
@pretor

to jakie sa roznice pomiedzy zatrudnieniem pod firma a pod agencja?

kaktus
@kaktus

czy to tylko umowa jest inna czy jakos warunki tez sie zmieniaja?

Rahim
@pretor

gdzie można znaleźć oferty na które można się zgłosić?

krzetuski

za dużo history chanel o kosmitach się naoglądałeś że wszedzie teorie spiskowe widzisz, nie każdy człowiek mysli to co ty nie znaczy to od razu ze ktoś mu za to płaci xd zluzuj nieco porty

Fryta
@Rahim

mają stronę z odnośnikami do serwisów z ofertami pracy, wystarczy po nazwie firmy wyszukać

Ant
@Fryta

te oferty tam są normalnie aktualne?

mylo

ale tam przyznam akurat nie patrzylem, ja tylko inne ogloszenie widzialem na inspektora jakosci

@mylo

dalej jest to ogłoszenie aktualne? nie wiem czy inwestować w to swój czas...?

@mylo

Może ktoś rzucić jedno czy dwa info jak się pracuje na tym stanowisku u was? Jaka atmosfera?

muchomor
@Denden

na moim stanowisku mnie sie osobiście pracuje sympatycznie, nie przypominam sobie żebym narzekał odkąd sie tutaj zatrudniłem

Puszczyk

ja bym chciał na inżyniera tylko właśnie stronka mi nie działa tylko na pracuj coś jednego znalazłem, wiecie może gdzie więcej ofert mogę znaleźć

Puszczyk
@muchomor

ile mniej więcej już pracujesz? pytam się bo zastanawia mnie czy to praca na dłużej czy raczej przejściówka i duża rotacja?

sssnake
@Puszczyk

że rotacja i praca przejściowa to bym nie powiedział - całe szczęście, na spokojnie możesz liczyć tu na dłuższy staż

Chmurka

pracujesz tu? mógłbyś powiedzieć dwa słowa o benefitach w tej firmie i atmosferze?

Chmurka

wiem, ze są gdzies takie info tu na stronie ale zalezy mi na jak najbardziej aktualnych opiniach

Saska Kępa

Co do stażów to jak często są organizowane? Wiesz może na jakich stanowiskach najczęściej można na to liczyć?

Saska Kępa
@Saska Kępa

Teraz jest takie ogłoszenie na stażystę do działu planowania produkcji i brzmi ciekawie, ale interesuje mnie czy ktoś jest tu już po stażu w tej firmie i powiedziałby od siebie czy poleca się zgłosić.

Ser August
@Saska Kępa

myślicie, że na taki staż przyjmują bez doświadczenia czy trzeba mieć jakąś minimalną znajomość?

Glob
@Ser August

Mi się staże kojarzą właśnie z brakiem doświadczenia. Że po to idziesz na staż żeby je zdobyć.

SanMarino

Mariusz

Ile mozna zarobic na początek jako operator CNC z doswadczeniem

Norris Chuck
@Mariusz

A kto Cię przyjmie jak są zwolnienia

Danka

Są? nie wdziałam oferty a może bym chłopakowi podesłała. To opiszecie warunki na jakich teraz się pracuje? ile mogą mu zaproponować jeśli od ponad 3ech lat na CNC już siedzi?

Nylon

Jakie dają warunki na instruktora spawania? Dużo benefitów macie, widziałem, wszystkie są dostępne faktycznie?

Nylon
@Nylon

Ktoś powie jeszcze jak wyglądają te inne świadczenia z ZFŚS?

Chyba nie do końca zrozumiałem, jeszcze nie jestem w firmie wdrożony i to dlatego? Co do tych benefitów, o których pisał to sam się teraz zastanawiam, one na każdym stanowisku są identyczne? W biurze tez takie maja? i czy może któreś z nich są zależne od stażu lub czegokolwiek?

White
@Nylon

sporo jest tych benefitow tak szczerze, doplaty do wypoczynkow, do posilkow, do okularow, do dojazdow jak ktos mieszka daleko, kurs z angielskiego, integracje dla dzialow, premie tez jakies oferuja ale jestem tu krotko i sie jeszcze w to nie zaglebialem

Bb
@White

Jakie integracje dla działów? Dopłaty? W Vobistalu w Stalowej (który ma dla nas robić jakieś podzespoły bo u nas się nie opłaca) na święta premia ponad 4 tyś. a w Fortaco Janów na rękę 240 zł. Żenada.

@Bb

Skąd wy w ogóle znacie te wysokości od innych firm? I serio 4 tysie? Tutaj na premie z socjala się ściąga czy z czego? Gdzie ta górka się odkłada? Macie gorsze wyniki po prostu? I w zeszłym roku jak było?

Tutel

Jak wypadaja kontakty z gora? Są do ludzi, da sie z nimi dogadać? Ogolnie jak atmosfera obecnie wyglada?

trist
@Tutel

nie mialem nigdy sytuacji zeby musiec sie kontaktowac z nie wiadomo kim z gory, ale raczej nikt mi nie narzekal jak byly jakies sprawy do zalatwienia wiec powiedzial bym ze na spokojnie da rade sie zlapac z tym kim trzeba

goldzik

a w jakich godzinach się tutaj pracuje na produkcji ?

goldzik

no i jeszcze jakie tutaj benefity przysługują? ktoś wie jak to wygląda?

mobob
@goldzik

zalezy na której lini produkcyjnej ale to zawsze sa dwie albo trzy zmiany

mobob
@goldzik

a tak to taki standard wiez jakies paczki na mikołajki dofinansowania do wypoczynku premie swiateczne itd

@mobob

a sa moze jakies darmowe posilki, cos w ten desen? to moze nie jest codzienne pytanie ale czasami mozna sie milo zaskoczyc

@NIL

masz doplate do posilkow, zawsze cos

Kacharz
@grono

to macie tam jakąś stołówkę albo coś podobnego?

Kacharz
@grono

Jeden posiłek przysługuje na dzień?

@grono

Jak to funkcjonuje? Ile taka dopłata wynosi?

@Denden

Jednym słowem śmieszne dodatki zamiast godziwej wypłaty… smutne to prawda prezesie?

Lupin
@goldzik

też kurs angielskiego jest, można się podszkolić jak ktoś nie chce wydawać na to milionów monet prywatnie

Bogdan
@Lupin

Dziękuję za taki kurs wolałbym dostać wypłatę za którą byłoby mnie stać na godziwe życie.

Tomi
@goldzik

Start pracy jest o 7:30 i są 2 lub 3 zmiany w zależności od linii produkcji.

G.K
@Tomi

Gdzie są jakieś namiary na kadry i czy są jakieś przyjęcia w Janowie

Mikołaj z Finlandii

Święta słowa przyjacielu a co do zatrudnienia to po tym co się dzieje w tym zakładzie to chyba będą potrzebni tylko przewodnicy co będą oprowadzać wycieczki i będą pokazywać i mówić to było robione to a tu to bo firma ma flotę samochodów tylko nie jeżdżą nimi za poszukiwaniem roboty tylko jeżdżą w prywatnych sprawach a czarna toyota nawet przyczepę przy sobocie ciąga a (usunięte przez administratora) swoimi muszą jeździć do roboty chyba że zdecydują się na Autosan

Lubel

Dobrze zrozumiałem że jest 45 min czyli praca realnie chwile dłużej niż 7h się pracuje?

praccc
@Lubel

45min czego? jesli chodzi ci o przerwe to tak. mamy 45 minutowa płatna przerwa, którą normalnie wlicza sie w 8h pracy

melo
@praccc

za jednym razem trzeba wybrać te 45 minut czy można jakoś sobie rozlożyć?

wc
@praccc

właśnie chciałem się dopytać czy przerwa ty;lko jedna czy są jeszcze inne np za sprawą mozliwe do wzięcia?

bakłażan
@melo

dobre pytanie w sumie czytałem że to długaa i płatna przerwa ale no właśnie czy można ją sobie zabrać za 1 razem czy trzeba to rozkładać np 3x15?

Lola

O jakich paniach teraz piszecie? Patrzę na jakich stanowiskach teraz kobiety się tu zatrudniają. W których działach będzie ich najwięcej?

Karson

Jako osoba bez żadnego doświadczenia zawodowego mam tu czego szukać czy mnie w ogóle nie przyjmą?

Wino

okej, a na jakie umowy? normalnie uopa na nieokreślony moge się dorobic bo to mnie przede wszystkim interesuje?

Wino

Tak jeszcze dopytam, jest aż tak źle? Bo to że na górze zawsze ktoś miesza to norma, a zastanawiam się jak to tutaj eskaluje?

magik
@Karson

zależy na jaką fuchę ale obecnie za bardzo przyjęć w ogóle nie ma, więc ciężko coś pwoeidzieć

Firenze
@magik

wiesz może kiedy jakieś nowe oferty się pojawią?

@magik

Prócz tego tak jak ktoś spytał o dostępne oferty to mnie interesuje powód tego, że przyjęć jak na razie nie ma? co z jakimś rozwojem? Chyba ze tez rotacje bierzecie pod uwagę?

A czemu ktoś o to pyta tak w ogóle? Czy to wspomniane znikniecie wprowadziło jakieś większe zmiany w warunkach pracy? jak się teraz robi?

Także jak poprzednik nie znam szczegółów, interesuje się jednak wstępnie zatrudnieniem. jaki może to mieć wpływ na moja kandydaturę? Sugerujecie, że lepiej jak na razie się wstrzymać i obserwować sytuację?

Sjokz

Hej, czy ktoś tutaj pracuje jako specjalista ds zakupów? Jak to wygląda? Macie jakąś opinię? :)

krep
@Sjokz

Ja pracuje w kategorii Direct, praca jest na poziomie na pewno warta uwagi szczególnie jak pracowałeś na podobnych stanowiskach to sobie docenisz tą robotę, tak przynajmniej sądze

krep
@Sjokz

jeśli chodzi o zakres obowiązków to w zasadzie wszystko ładnie jest rozpisane na pracuj możesz tam poszukać sobie jakiś nawet archiwalnych ogłoszeń :)

@Sjokz

(usunięte przez administratora) raczej stagnacja i brak możliwości rozwoju. Słaba robota w biurze za słabe pieniądze

Volt

Zresztą niektórym zależy bardziej na stałym zatrudnieniu lub po prostu dobrym traktowaniu niż np. podnoszeniu kwalifikacji i nikomu to nie powinno umniejszać.

Polly
@krep

Pracujecie od poniedziałku do piątku czy weekendy też tutaj są pracujące? Jak wygląda rekrutacja do tego działu?

@Volt

Wreszcie powiedziałaś prawdę paniusiu. Jedyne co potraficie zaoferować to zatrudnienie. Hahaha! Podsumowując jeśli ktoś chce dotrwać do renty pod dachem za minimalną brać w ciemno… Niestety ludzie o większych ambicjach tudzież oczekiwaniach miejcie się na baczności!!!!

Smalec info
@Paweł

Czyjeś ambicje nie są brane pod uwagę wogóle, ponieważ o niczym nie świadczą. Trzeba po prostu kalkulować co się komu bardziej opłaca w danej chwili. Harować, pracować.czy pójść na emeryturkę. Niektórzy chcą po prostu pracować do śmierci i ciągle narzekać przepracowując się. Po prostu trzeba pić więcej kawy . Picie kawy zwiększa efektywność pracy. Tylko kierownicy najwięksi tępacy nie mogą tego zrozumić, że dana osoba w trakcie popijania za biurkiem analizując tabelki może w danym momencie przyczyniać się do generowania PKB narodowego świadczącego o konkurencyjności naszej gospodarki.

PP

Cześć. Gdzie te ogłoszenia i oferty? Jak praca? Tu słyszy się o wolnych piątkach a być może i czwartkach bo zamówienien nie ma od klientów i nie ma co produkować A cały czas się mówiło jak to jest dobrze i jaki to wspaniały pracodawca - chyba dla wybranych pewnie tak. Młodzi ludzie dajcie sobie spokój z taką pracą,która wystarcza na wegetacje a o dorobieniu się czegokolwiek czy odłożeniu czegoś to zapomnijcie. Szkoda czasu i energii w takiej dziurze.

Rahim

Cześć, myślicie że na pracuj będą niedługo dostępne jakieś nowe oferty? Bo nie widzę żadnych na razie a opinie dobre słyszałem..

clos
@Rahim

ciekawe czy mozna wyslac im maila z cv i by tak na to odpisali

hernest
@clos

możesz napisać i pewnie nawet ci odpiszą, ale jak miejsc pracy nie ma to magicznie ci nowych nie wyczaruja

Midas
@hernest

Ogolnie jak ci sie tu pracuje, firma ok?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Komu ja niby schlebiam?? weź to przeczytaj jeszcze raz tym razem ze zrozumieniem i wtedy sie wypowiadaj bo nigdzie czegoś takiego nie napisałem. z tego, że uważasz mnie za kogoś zupełnie innego sie nawet nie mam zamiaru tłumaczyć bo to absurd jakiś

Spawacz

Na hali gorąco jak w piekarniku do tego zadymienie i zapylenie. Kto normalny jest w stanie pracować w takich warunkach? Chyba tylko Hindusi to znoszą... Tymczasem kasta biurowych siedzi w klimatyzacji i nie przejmuje się losem szeregowego pracownika…

Jeden
@Spawacz

Racja. A dla kogo robią ten "Piknik rodzinny"? Przecież nie wszyscy mają rodziny i dzieci.

Józek
@Jeden

Przecież nie dla Polskich pracowników ponieważ oni za to jak są traktowani raczej mają gdzieś jeszcze w weekend patrzeć na te ryje przy korycie!!!

Józek
@Jeden

Przecież nie dla uczciwie pracujących na hali Polskich pracowników tylko dla kasty rządzącej z biurowca, hindusów i ukraińców.

UWAGA!

Zdecydowana większość wpisów na forum powstaje na zlecenie dyrekcji i przedstawia ich punkt widzenia. Niestety prezentowane opinie mają bardzo mało wspólnego z rzeczywistymi warunkami pracy dla zwykłego pracownika. Wpisy niepochlebne dyrekcji w dziwny sposób znikają - gorzej niż za cenzury. Pracownikom utrudnia się przedstawianie swoich wypowiedzi. Tego typu podejście najlepiej pokazuje stosunek do szeregowego pracownika.

Zorro
@UWAGA!

Spodobała mi się poniżej wypowiedź osoby piszącej na zlecenie dyrekcji. Mówi mniej więcej tak, jak coś ci się nie podoba to możesz potulnie to zgłosić, my cię może nawet wysłuchamy ale racja wiadomo jest po naszej stronie, a teraz wracaj na swoje miejsce w szeregu. Nie waż się pisać na forum bo wtedy jesteś frustratem i najlepiej żebyś się zwolnił.

@Zorro

Równie dobrze osobom krytykującym można zarzucić, że piszą na zlecenie konkurencji. Taka sama teoria z czapy, nie mająca swojego pokrycia w praktyce. To, że ktoś nie nadaje publicznie na forum, ba, ma nawet "czelność" napisać coś względnie dobrego, nie jest jednoznaczne z tym, że robi to na polecenie dyrekcji. Ale część z was usilnie stara się zablokować w ogóle taką ewentualność, narzucając jeden kierunek narracji nastawiony na krytykowanie firmy. W krytyce oczywiście nie ma nic złego, ale tak samo nic złego nie ma w pisaniu pozytywów. Grunt, żeby zachować jakieś resztki kultury.

A regulamin goworka czytałeś, czy tylko klikasz "akceptuję"? Przecież nie jest tak, że każdy nieprzychylny komentarz znika. Jak któryś łamie regulamin (a po niektórych na pierwszy rzut oka było to widać) to wtedy zapewne usuwają. Ja kiedyś czytałem i wiele z tych tutejszych zdecydowanie się kwalifikuje do odstrzału z forum

Mędrzec

Prawda jest taka że ludzie zmądrzeli i nie chcą za parę groszy tracić zdrowia. Każdy wie co to znaczy przebywanie całymi dniami w oparach dymu spawalniczego i jaki to ma po dłuższym czasie wpływ na organizm. Kolejne wpisy pań z kadr też tego nie zmienią.

Małgorzata

Co jest tego powodem że dyrekcja nie wyciąga wniosków? Może masz jakiś pomysł jak można by było to poprawić?

Kontrowersyjny
@Małgorzata

Ja mam pomysł - chociaż ryzykuję to, że mi się oberwie, że sam piszę na zlecenie dyrekcji, ale średnio mnie to interesuje - przestać zgłaszać swoje problemy i uwagi na goworku i zacząć robić to jak poważni ludzie chcący realnych zmian - zgłaszać w firmie. I odnosząc się do wpisu, że "dyrekcja łaskawie wysłucha" - przynajmniej wysłucha, a na forum nie ma żadnej gwarancji, że w ogóle do kogokolwiek to trafi. Jak się chce wyciągania wniosków, to nie zgłaszając problemy w takiej formie. Papier wszystko przyjmie, na forum można napisać cokolwiek i nikt tego nie zweryfikuje.

Babajaga
@UWAGA!

Zarząd nie może zdzierżyć że ktoś śmie napisać prawdę o firmie która jest niestety bolesna i zupełnie nie taka jak ją przedstawiają zleceniodawcy dyrekcji na forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Fortaco JL Sp. z o.o. - Janów Lubelski

• Jak się pracuje w Fortaco JL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortaco JL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 166.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortaco JL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 11 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fortaco JL Sp. z o.o.