Simtech Automatyka Przemysłowa

Opinie o Simtech Automatyka Przemysłowa

nie narzekam

Pracuję w Simtechu już od dłuższego czasu i póki co jestem zadowolony. Atmosfera w firmie jest bardzo dobra, w większości spraw idzie się dogadać, a przede wszystkim traktuje się pracowników jak ludzi, a nie tylko jak maszynki do robienia kasy. Zarobki w firmie są na porównywalnym poziomie jak w innych firmach z branży w okolicy, a system rozliczania wyjazdów służbowych jest moim zdaniem korzystniejszy (szczególnie w porównaniu z modną ostatnio firmą z Gliwic, promującą się swoim 'profesjonalnym punktem widzenia'). Jak komuś jest mało, to w każdej chwili może iść pogadać o podwyżce. Dawniej wyjazdy służbowe były płacone po 3 miesiącach, ale ostatnio wszystko jest w rozliczeniu miesięcznym i zawsze płacone na czas. Minusem jest czasem komunikacja - o wiele spraw trzeba samemu dopytywać, szczególnie w kwestiach organizacyjnych. Plusem są też projekty, które są dość różnorodne, więc ciekawe i można się rozwijać a nie tylko bezmyślnie powtarzać ten sam schemat. Ogólnie firmę mogę polecić jako dobre miejsce pracy. Nie wiem skąd tutaj tyle negatywnych komentarzy na jej temat, ale chyba część osób uważa za punkt honoru oblewanie hejtem wszystkiego i wszystkich.

Henryk

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Jak atmosfera?

Jolaos

Warunki super, ludzie z którymi da się dogadać. Praca ciekawa. Cieszę się, że tu trafiłem.

abc

Czy przypadkiem @Stop_wyzyskowi, @Simtech_STOP, @Kto kombinuje ten żyje to nie te sama osoba??? Ta sama data i posty pisane minuta po minucie? Oj ktoś chyba wstał lewą nogą albo w ogóle nie wstał bo się nie chciało. Wystarczyło kulturalnie porozmawiać a nie dusić w sobie emocje. To bardzo niezdrowe i może prowadzić do niepotrzebnej nerwicy paranoicznej. Jeśli ktoś jest konfliktowy to zawsze znajdzie powód do kłótni. Ciekawe czemu kolega w ogóle nie wspomniał o relacjach z kolegami w firmie? Zawsze jest tak, że w sieci łatwiej pisze się opinie negatywne niż pozytywne. Wbrew temu co niektórzy tutaj wypisują w firmie nie jest źle. Pracownik jest zawsze w pełni informowany o warunkach pracy, jak wygląda system pracy i jeśli ma jakieś zastrzeżenia to zawsze może dopytać. Rozmowa z zarządem nigdy nie jest jednostronna a prezes nie zamyka drzwi przed pracownikami. Jeśli chodzi o współpracę z kolegami to zawsze jest na najwyższym poziomie, nie ma podziałów i każdy chętnie pomoże drugiemu. Nikt nigdy nie jest zostawiony sam sobie.

Programista PLC

Rozmowa przeprowadzana jest przez pracownika, który przedstawia zakres działalności firmy, zakres obowiązków, wymagania wobec kandydata. Mówi jak wygląda praca i wyjazdy służbowe. Pytania do kandydata dotyczą znajomości języków obcych, dyspozycyjności, podejścia do delegacji, oczekiwań finansowych. Kolejnym etapem jest sprawdzenie wiedzy kandydata - proste programy do napisania w S7, komunikacja z falownikiem, funkcje i bloki funkcyjne (na komputerze) oraz czytanie dokumentacji technicznej. Ostatnim etapem jest rozmowa z właścicielem odnośnie finansów. W moim przypadku cała rozmowa w języku polskim.

s

ciekawa ile jest u was w stanie miesięcznie wynagrodzenia wyciągnąć pracownik na stanowisku Robotyk / programista robotów przemysłowych (Fanuc / Kuka / ABB) - jestem doświadczonym fachowcem w tym temacie i ciekawi mnie czy tutaj będe dobrze doceniony

abc
@s

Przyjdź na rozmowę to się dowiesz. Wbrew pozorom i opiniom ludzie w firmie nie gryzą.

Gugol

Techsim to odrębna firma.

Krystian

Pracowałem tutaj dorywczo przez pół roku. Atmosfera pracy, super, bez żadnych zastrzeżeń. Widać wzajemny szacunek pomiędzy pracownikami, wszyscy mają świadomość że są zespołem i zawsze można poprosić kogoś o pomoc. Nawet jak coś zepsułem to nigdy nie spotkało mnie nic gorszego od lekkich żartów w moim kierunku. Nie wiem na ile firma była zadowolona ze mnie, ale ja z pracy tam byłem zadowolony bardzo. Mam nadzieję, że po studiach tam wrócę.

Kuro

Nie pracuję tu może długo, ale na prawdę nie ma co narzekać na pracę. Wszyscy podchodzą do człowieka rzeczowo i bez ściem, atmosfera bardziej niż pozytywna. Co do wynagrodzenia, zawsze da się dogadać, a wyjazdy tylko dodatkowo zasilają konta bankowe, więc nie ma na co narzekać. Praca, jak każda w automatyce nie jest łatwa, i dla takiego laika co może rok spędził 'w dziedzinie' bądź świeżo po studiach, to na prawdę jest idealne miejsce żeby nauczyć się prawidłowego wykonywania powierzonej pracy.

Z_dlugim_stazem

Opinie w internecie (szczególnie na temat pracodawcy) mają to do siebie, że najczęściej są pisane przez ludzi, którzy nie są z czegoś zadowoleni, bo ci zadowoleni, rzadko odczuwają silną potrzebę, by podzielić się tym faktem ze światem. Wydaje mi się (choć może się mylę ;) ), że większość pracowników w naszej firmie jest bardziej zadowolona niż niezadowolona. Świadczą o tym choćby takie sprawy: - Nowi pracownicy, jak już się u nas "zadomowią", proponują swoim kolegom z innych firm, by do nas przyszli. Przychodzą i na ogól mówią, że jest lepiej. - W porównaniu z innymi firmami w branży nie ma u nas dużej rotacji - ponad połowa pracowników pracuje dłużej niż 5 lat, kilka ponad 10. Branża jest, jaka jest, w większości firm jest podobnie. Praca nie jest łatwa, ale daje sporo satysfakcji. Ciągle uczysz się czegoś nowego, nie ma dwóch takich samych projektów. Na pewno nie jest nudno. Ale... przede wszystkim trzeba lubić to co się robi. Nie każdy się do tej pracy nadaje - trzeba pracować zespołowo, a z tym u ludzi bywa różnie. Trzeba być samodzielnym i radzić sobie w różnych sytuacjach. W niektórych projektach jest sporo wyjazdów, ale... taki zawód - kierowcy TIRów też są często poza domem. Przy okazji można zwiedzić kawałek świata. Jak osiągnie się odpowiednie doświadczenie i pokaże zaangażowanie - to w Simtechu zarabia się nieźle. Większość ludzi w porządku, fajne warunki biurowe, atmosfera ok. Cudów nie ma nigdzie...

ByłyPracownik

"Zarząd" tej firmy jeżeli tak to można nazwać lubi Konfabulować. Jak nie spiszesz szczegółów na umowie, to cudów nie oczekuj. Polecam jako dobry poligon dla studentów.

Simtech_STOP
@ByłyPracownik

Jak ktoś chce stać się mężczyzną i szybko nauczyć się życia to polecam, dla studentów na początek chyba się taka szkoła przyda. Po Simtech'u wszędzie indziej będzie tylko i łatwiej i lepiej.

jerry

Pracuję od pół roku. Ludzie w porządku, fajna atmosfera w pracy. Zarobki ok, szczególnie na wyjazdach. Wyjazdów sporo, zależy na jaki projekt się trafi.

amazoniak

Dalej Simtech współpracuje przy uruchamianiu systemów transportu bliskiego? Bo zauważyłem, ze niemiecka firma sama już sobie szuka w Polsce pracowników. Dla mnie obie są siebie warte..

mati

I co udzielicie takie szarej osobie informacji która przyszła do biura z ulicy i nawet nie wiadomo kim jest?

Wypłaty podstawy wynagrodzenia są terminowe, delegacje płacą z opóźnieniami. Płace są takie, żeby [usunięte przez moderatora] miał na waciki. Jak chcesz na niego pracować to polecam, jak chcesz pracować na siebie to szukaj czegoś innego.

potencjalny pracownik

Jak jest z ta firma? Wiem ze praca ciezka, wyjazdowa, ale nie ma problemow z wyplata/rozliczeniami podrozy? Ogolny klimat w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Simtech Automatyka Przemysłowa - Gliwice

• Jak się pracuje w Simtech Automatyka Przemysłowa?

Zobacz opinie na temat firmy Simtech Automatyka Przemysłowa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Simtech Automatyka Przemysłowa?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Simtech Automatyka Przemysłowa?

Kandydaci do pracy w Simtech Automatyka Przemysłowa napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Simtech Automatyka Przemysłowa