Opinie o Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Roboty ziemne i przygotowanie terenu pod budowę

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawa

Firma Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rekrutowała na stanowisko Inspektor. Czy wynagrodzenie naprawdę wynosi 2800 PLN?

Jak to możliwe, skoro minimalna krajowa wynosi teraz więcej, a za chwilę ją podniosą? Sugerujesz, że nie zatrudniają na umowę o pracę, tylko na podstawie jakieś innej umowy? Szczerze, kto z pracowników napisze, jakie są teraz zarobki, czy coś się od tamtych wpisów zmieniło i czy otrzymuje się dodatki stażowe, albo tak zwaną 13 pensję?

Alicja

Cześć, szukam sobie czegoś o tej pracy w KRUSie, widzę że nawet w pojedynczych komentarzach ktoś tutaj chwali, tylko powtarza się coś o tych zarobkach, że niezbyt. To ile tam się właściwie zarabia?

Niki

Przeważnie najniższa krajowa i siedzenie po godzinach w ramach wynagrodzenia

Gabriela Nowy wpis

Z tymi dodatkowymi dniami wolnymi to fajnie macie. Chciałam się zorientować co do pracy jako inspektor. Zarobki z oferty to 4242 zł plus dodatek stażowy. Dodatek stażowy napewno później a na start pracownik ma wymienioną podstawę czy jeszcze wpadają jakieś miesięczne premie?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Michał

03.02.2024 03:02

Michałikona wywiad

Pracowałem jako Główny Specjalista. Generalnie do moich obowiązków należało: administrowanie serwerami i siecią, wdrażanie poprawek i aktualizacji do systemów operacyjnych oraz biznesowych. Ponadto byłem odpowiedzialny za nadzór nad funkcjonowaniem komórki organizacyjnej, opisywanie faktury, przygotowywanie dokumentacji SIWZ do przetargów. Uważam, że na takim stanowisku zarobki w przedziale 3500-4000 złotych są o wiele za małe, ale niestety tak wygląda praca w budżetówce. Generalnie pracownicy biurowi w KRUS mają i tak jeszcze gorzej. Sytuację ratują trochę premie kwartalne, motywacyjne i premie z Funduszu Dyrektora. Premie są jednak niestety na ten moment uznaniowe, więc to, czy ktoś je dostanie, zależy od wielu czynników.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Michałikona wywiad

Generalnie KRUS nie dostarcza narzędzi do pracy zdalnej dla biznesu.

Michałikona wywiad

Przede wszystkim były to niskie zarobki, o których wspominałem wcześniej. Dodatkowo przeszkadzał mi brak odpowiedniej komunikacji z przełożonym (Dyrektorem Oddziału Regionalnego), niezrozumienie potrzeb pracowników oraz faworyzowanie niektórych osób.

Michałikona wywiad

Pozytywnym aspektem są znajomości i ludzie, którzy niestety w większości przypadków tak jak ja, opuścili tę firmę.

Michałikona wywiad

Niekomunikatywne kierownictwo oraz bardzo niskie zarobki.

Michałikona wywiad

Generalnie możliwości były tylko głównie dla kadry menadżerskiej. Ewentualnie jeżeli nie było przełożonego w tym czasie, to ktoś musiał jechać w zastępstwie.

Michałikona wywiad

Szkolenia odbywały się cyklicznie — dwa razy w roku. Ich tematyka była różnorodna, ale związana z wykonywanymi zadaniami. Typowo tematyczne szkolenia raczej trudno było zorganizować. Często słyszało się argumenty, takie jak: "Bo to koszty", "Bo za jednego pracownika z IT, to można kilkoro osób z biznesu wyszkolić z Excela", gdzie potem ludzie i tak z tego Excela nie korzystali. Szansą na wzięcie udziału w szkoleniach było dostanie się do jakiegoś projektu i skorzystanie ze szkoleń z nim związanych. Ewentualnie na własną rękę szukanie szkoleń finansowanych z funduszy unijnych.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Michałikona wywiad

Ograniczenia w szkoleniach wynikały z tego, że firma obcinała wszelkie dodatkowe koszty.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Michałikona wywiad

To zależało głównie od działu i od menadżera. Bywało z tym różnie. Generalnie tworzyły się podgrupy, w których atmosfera była w porządku.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Michałikona wywiad

Podobnie jak wyżej. Wszystko zależało od menadżera. W moim przypadku akurat komunikacja i atmosfera były bardzo trudne. Generalnie w moim odczuciu posiadanie swojego zdania nie było mile widziane.

Kandydat Nowy wpis

Dzień dobry, jestem zainteresowana ofertą pracy w Krusie. Jako dokument muszę przedstawić "oświadczenie potwierdzające spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia w prowadzeniu samochodu osobowego", jednak wzoru nie ma na stronie. Czy ktoś może wie jak takie oświadczenie powinno wyglądać?

Pracuję w placówce terenowej, moim zdaniem istnieją spore dysproporcje w obowiązkach nałożonych na pracowników. Pensje niskie, ale kierownik pozwala nam wychodzić szybciej i czasami dostajemy dodatkowe dni wolne (oprócz urlopu). I tak zawsze kończymy w poniedziałki i piątki o 2 h szybciej. Wypisujemy wówczas wniosek urlopowy lub wyjście w godzinach prac, który później ląduje w niszczarce. Dzięki temu mamy więcej wolnego, choć akurat ja mam tak dużo pracy, że nie zawsze jest mi to na rękę.

Lucek

Te dysproporcje w ilości obowiązków, o których mówisz, są między pracownikami tego samego oddziału, pracujących na takim samym stanowisku? Jakie są więc możliwości zapytać przełożonego, z czego się te różnice w ilości zadań biorą, i czy nie może tego zrewidować, by było bardziej po równo?

@Lucek

@Lucek, pracuję w małej placówce, jedna osoba ma ub. społeczne, druga zdrowotne, trzecia wypadki itd. - od starszego inspektora do aprobanta. Rozmowy nic nie pomogły, zresztą dwie osoby są bliskimi znajomymi kierownika (są traktowane w uprzywilejowany sposób), a trzecia jest zazdrosna, bo lubi być najlepszą, więc smaruje wazeliną, donosi i kopie dołki pod resztą załogi, byleby tylko cos osiągnąć. Ja mam swoją godność i nie chcę przy tych ludziach zmienić się w podłego człowieka, więc póki co robię swoje.

A na czym te lepsze traktowanie polega? Mniej pracy czy lepsza kasa? Bo w sumie te dwie rzeczy to najbardziej wrażliwy temat. Jakie szefostwo lubi informacje jak pracownicy mu donoszą, ma to związek z życiem prywatnym pracowników?

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko RADCA PRAWNY W PLACÓWCE TERENOWEJ KASY ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO W GRUDZIĄDZU (NR 3064) w firmie Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Alicja

Najniższa krajowa

Magdalena
@Były KRUSworker

czyli podwyżki od stycznia? a jeszcze jakieś zmiany się zapowiadają? i do stawki się odnosisz tylko a całokształt odnośnie pracy to jakbyś podsumował?

@Magdalena

Podsumowałbym krótko: BEZNADZIEJNIE!!!

Magdalena
@Były KRUSworker

czyli faktycznie Ci nie podeszły ale pewnie nie uargumentujesz konkretnie dlaczego? A tak ogólnie to ile średni staż pracy może tu wynosić? to że były jesteś pewnie na rotację wskazuje ale są tu jacyś stali bywalcy, którym warunki odpowiadają?

@Magdalena

To że były znaczy, że przepracowałem tam prawie 20 lat. I o ile na początku mojej kariery w KRUS atmosfera była bardzo fajna. tak po upolitycznieniu się firmy za czasów koalicji PIS-Samoobrona każdy kolejny dzień to było sukcesywne staczanie się po równi pochyłej. A już ostatnia "dobra" zmiana przechodzi samych siebie. Są ludzie, którzy pracują tam od samego początku jak tylko KRUS powstał w '93 roku i zarabiają tyle samo a nie rzadko mniej niż nowy narybek z zapleczem politycznym. A wymagania mają jak w corpo, bo się należy. Robić się nie chce, bo za taką kasę to nie będą się przemęczać. A potem Jaśnie Dyrekcja jeździ po starych pracownikach, że nie współpracują z nowymi i ich nie uczą. Aż się człowiekowi ulewa!

Helena
@Były KRUSworker

To na jakim poziomie są zarobki tutaj? Pracownicy z dłuższym stażem nie mają jakichś dodatków z tym związanych? Dużo jest tu pracy, zdarzają się nadgodziny?

Długoletnia pracownica
@Helena

Pracownicy z długoletnim stażem nie wiele więcej niż najniższa krajowa . Np 30 lat pracy w KRUS 3550 plus wysługa 20%..

Beata
@Długoletnia pracownica

A jakieś dodatkowe benefity są? Można korzystać z prywatnej opieki medycznej? Albo jakieś inne pracodawca oferuje?

KOTEK
@Beata

W każdym kwartale nagrody i premie. Na pracownika 300zł netto. Prywatnej opieki medycznej nie ma. Były takie propozycje ale było za mało chętnych.

Beata
@KOTEK

Czyli do najniższej krajowej jest raz na kwartał taka premia? Czy to co miesiąc ale waloryzowane kwartalnie jakoś? A jak z urlopami? Ciężko uzyskać wolne czy nie robią problemów?

Elka
@Były KRUSworker

Może wreszcie skończy się (usunięte przez administratora)starszych pracowników. Ile to można wytrzymać. Zniszczono niejedną dobrą Placówkę. Nowi nie nadają się do pracy, zero podejmowanie decyzji, zero samodzielności a pierwsi wyciągają ręce po kasę ???? Trzeba i im dobrać się (usunięte przez administratora)

Niki

Przeważnie najniższa krajowa i siedzenie po godzinach w ramach wynagrodzenia

Hmmm, ale dlaczego? Dlaczego inne firmy nie chciałby takiej osoby zatrudnić? Jednak jak ktoś pracował tu np. rok, to zawsze jest wpis do cv i jakieś doświadczenie. A inne firmy mają jakieś wątpliwości co do działalności firmy? Do tego jak jest wewnętrznie zorganizowana?

Były KRUSworker

Nie zgodzę się z Tobą. Pracowałem w KRUS o wiele dłużej niż rok i jakoś znalazłem zatrudnienie w innej firmie w ogóle nie związanej z tematyką ubezpieczeń. I znam osobiście wiele innych przypadków, gdzie ludzie mieli dość zapierdzielania nierzadko po godzinach za jałmużnę, bo zarobkami tego nazwać się nie da, i odchodzili do lepszych firm, banków itp i jakoś dawali radę

@Były KRUSworker

Hej, mnie zainteresował wątek nadgodzin. Czy tutaj wymagane są te nadgodziny? Czy to pracownicy sami chcą dorabiać w ten sposób, albo robią nadgodziny, bo nie wyrabiają sie z nawałem obowiązków? Wgl jest opcja, że pracownik nie chce pracować po godzinach, a firma nie zmusza i nie ma z tego powodu negatywnych konsekwencji?

Krusowiec

Chyba żartujesz zostajesz bo jesteś zawalony obowiązkami i nie ma nadgodzin zostajesz za dziękuję choć nawet tego nie usłyszysz

Czy w Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Aż 2800?? Poszaleli

LW

Zawsze na start i potem przez 5 lat

@LW

Nie 5, tylko przez cały okres zatrudnienia. No chyba że są regulacje w związku z podwyżka minimalnego wynagrodzenia

Niestety TAK

Ela

Tak 2800 zł brutto

Tak

Tak

Atmosfera spoko... zarobiki głodowe. Nikt nie chce przyjść do tej pracy. System na którym pracujemy napisany na kolanie. Obecnie szukam innej pracy i niebawem odchodzę bo szkoda czasu na głodowe zarobki ......

Agacia

To ile teraz inspektor ma? tu bylo wspomniane 2800, ale to już jakiś czas temu, od tamtej pory to wzrosła minimalna już kilka razy co najmniej. No a jakieś inflacyjne podwyżki były czy nici? Będę niesamowicie wdzięczna za jakiś drogowskaz, na co liczyć etc.

Czy można liczyć w Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na prywatną opiekę medyczną?

Oczywiście. Jak sobie wykupisz i będziesz opłacać to jak najbardziej ????

Ilona

A czemu nie chcą tego wprowadzić? Były może jakieś rozmowy z szefem na ten temat? Jaka była jego reakcja?

Lara
@Ilona

Bo to jest budżetówka. W budżetówkach nie ma pieniędzy na tego rodzaju bonusy. Szef danej jednostki terenowej nie ma nic do gadania. Jest figurantem, siedzi i cieszy się, że ma pracę i niezłą płacę.

@Ilona

Poza tym to, że to jest sektor państwowy musiałby być przetarg na świadczenie takich usług, i wiadomo, że wygra najtańsza oferta, która będzie jeszcze gorsza od NFZ'tu. Dwa, że w budżetówkach robi się cięcia na wszystkim co się da. Jeszcze trochę to pracownicy będą sprzątać po sobie i przynosić swój papier toaletowy. A "szef" to figurant, który często gęsto nie ma nic wspólnego z rolnictwem, skończył zarządzanie w jedynej słusznej toruńskiej uczelni albo w Lublinie i strasznie wielki specjalista od kierowania urzędem i ludźmi

Irena

A musi się na tym rolnictwie znać? Chyba od tego ma ludzi, co nie?

@Irena

A ludzie są tacy sami specjaliści jak i rzeczony "Figurant". Czyli szwagier ciotki wujka Zenka syn, który często gęsto przychodząc tutaj do pracy pierwszy raz wogóle słyszy o czymś takim jak KRUS. Przepracowałem tam 18 lat i na oglądałem się takich "fachowców" co nie miara

A czy to ważna i wymagana tu umiejętność? Jeśli masz rozeznanie o pracy tutaj, to napisz, czy wymagają wykształcenia związanego z rolnictwem lub innych jeszcze kwalifikacji? Od razu uprzedzam, nikogo tu nie znam. Ot pytania gościa z ulicy, który zastanawia się nad dalszymi krokami w zawodowym życiu.

Czytałem ofertę pracy dla Starszego referenta w Stanowisku Pracy ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego w Placówce Terenowej w Ożarowie. Z info wynika, że umowa jest na zastępstwo. Wyczytałem, że zdarzają się wyjazdy służbowe. Za takie wyjazdy firma wypłaca jakieś dodatki? Jakie diety dostajecie? Może orientuje się ktoś jak finansowo przedstawia się to stanowisko?

Nikola

Witam. Zastanawiam się nad pracą w Krus Suwałki. Po przeczytaniu tych opinii co się dzieje w placówkach KRUS zastanawiam się czy warto starać się o tą pracę. Może jest tu jakaś była pracownica którą by mogła się wypowiedzieć???

@Nikola

Jak będziesz chciała dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam.: m.zablocka007@gmail.com

Obcy
@Nikola

Nie warto. Szkoda Twojego czasu i zdrowia. Jesli mozesz nie zaczynaj wcale.

Olo
@Nikola

. Uciekaj od tej instytucji jak najdalej

Franciszek
@Olo

To może wyjaśnisz dlaczego? Łatwo napisać że coś jest nie tak, ale może jednak rozpiszesz się nieco mocniej i wyjaśnisz czemu odradzasz tu pracę.

Aneta
@Franciszek

PO co ma ktoś wyjaśniać. Zatrudnij się w tej firmie i sam sobie wyrobisz o KRUS zdanie.

@Nikola

Pytasz się czy warto? Trudno powiedzieć wszystko zależy jako panuje atmosfera w placówce. Są placówki do których pracownicy chodzą do pracy z uśmiechem ale ta atmosfera jaka panuje zależy od kierownika.

Jak dużo osób pracuje na stanowisku Referent w firmie Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego?

Sara

Szukam pracy w jakiejś pewnej instytucji, nie prywatnej firmie. Udało mi się znaleźć ogłoszenie, na które w miarę spełniam wymogi, chodzi o młodszego specjalistę w biurze ubezpieczeń. Ale widzę, że spóźniłam się o parę dni. Nie ma żadnego dodatkowego naboru? Czy w ogóle poinformowali o zarobkach, bo w ogłoszeniu nic nie ma?

Jak się pracuje z ludźmi z Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego?

kom

Zależy w jakie środowisko trafisz - ludzie są różni, są kliki, ale są również neutralni ludzie. Powodzenia w trafieniu na przyjazną atmosferę, bo to jest w pracy najważniejsze.

Ilona
@kom

Zgadzam się. Dobra atmosfera jest najważniejsza. A jakie są tutaj zarobki? W porządku?

Elka
@kom

Zgadza się ale jednak Ci, którzy przychodzą teraz do pracy są z polecenia i im się wszystko należy, wykonują tylko swój zakres, który mają bardzo okrojony. My pracownicy z długoletnim stażem pracy jesteśmy do wszystkiego i za wszystko odpowiedzialni.

Ile się czeka na wyniki po rozmowie kwalifikacyjnej ?? Czekam już ponad tydzień i nic zero odpowiedzi czy dostałam się czy nie....

Małgorzata
@Kandydat

O, czyli rozmowa była kwalifikacyjna. A jak ona wyglądała konkretnie? O co pytali? Ile czasu trwała rozmowa? Czy było jakieś zadanie rekrutacyjne, przed lub po tej rozmowie? Można poznać tego typu szczegóły?

Rozmowa kwalifik.
@Kandydat

Jak wyglada rozmowa ?? Jakie pytania ??

Rozmowa kwalifik.
@Małgorzata

Czy już po rozmowie jakie były pytania zagadnienia jak ona wyglada ?

rolnik

Załatwienie czegokolwiek w krus sulęcin graniczy z cudem a nie jaka hurban nie miła opryskliwa i hamska

Witam. Czy był ktoś na rozmowie kwalifikacyjnej w OR Lublinie? Jak wygląda taka rozmowa? Ile czeka się na wyniki rekrutacji? Po jakim czasie odzywają się do osoby, która wygrała konkurs?

753-103-82-69

Dzień dobry. Placówka terenowa KRUS w Nysie, to już jedna z nielicznych instytucji, gdzie klient może spodziewać się rzadko spotykanej w dzisiejszych trudnych czasach, życzliwej obsługi i sympatycznej empatii. Podlegałem pod KRUS, jak powyżej od dwudziestu paru lat, aż do złożenia wniosku na emeryturę i przez ten długi okres nigdy nie miałem kłopotów z załatwianiem różnych spraw z którymi musiałem się borykać będąc współwłaścicielem gospodarstwa rolnego. Pomimo zmieniającego się kierownictwa i Pań obsługujących petentów, zawsze wychodziłem w pełni usatysfakcjonowany załatwieniem sprawy. Jednak w ostatnim czasie szczególną uwagę zwróciłem na Panią, która pracuje w dziale obsługi bezpośredniej klienta od niedawna a właściwie, owej Pani bardzo merytoryczne przygotowanie do tej pracy i ciepłe podejście do petenta. Pani Dorota Pacławska, bo o niej mowa, pomogła mi w bardzo fachowy sposób wypełnić Wniosek Emerytalny, doradzić następne kroki jakie muszę zrobić, aby ów wniosek nie był rozpatrywany w trybie tzw. biurokratycznym. co jest częstą praktyką podobnych instytucji a z którymi miałem wątpliwy zaszczyt rozpatrywania różnych spraw. Reasumując, to ogólnie miałem ja jak i moja rodzina szczęście, że po kupnie gospodarstwa dwadzieścia parę lat temu, trafiliśmy do takiej placówki jak KRUS w Nysie. Jeszcze raz dziękuję Pani Dorocie Pacławskiej za wrażliwość i determinację w załatwianiu mojej sprawy. Serdecznie pozdrawiam. Zadowolony klient.

Sołtys

Nie zgadzam się z tą opinią, jest bardzo krzywdząca, wielokrotnie bywam w KRUS- e w Bydgoszczy, czekając w poczekalni można się dużo nasluchac. Fakt, że jest czasami sporo dokumentów do dostarczenia, ale to nie jest wina pracowników tylko systemu. Czasami podejście petenta jest żenujące szczególnie osób, które mają rozszczeniowe podejście do życia. Z całą odpowiedzialnośca mogę powiedzieć, że Panie z punktu informacji mają dużą wiedzę i anielska cierpliwość.

anna

Oddział KRUS w Bydgoszczy tragiczna obsługa klienta - bardzo negatywnie oceniam pracę obsługę interesantów . Żeby złożyć dokumenty na emeryturę trzeba poświęcić kila całych dni . Pracownicy powinni się zamienić iść na naukę do ZUS ( Marii Konopnickiej w Bydgoszczy ) tam obsługa super porady , pomoc w wypełnieniu dokumentów i bardzo miłe panie

Sołtys
@anna

Zostaw merytoryczną opinię o Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Warszawa

• Jak się pracuje w Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego?

Zobacz opinie na temat firmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042