Opinie o Altkom Akademia SA w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Altkom Akademia SA. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Altkom Akademia SA o rekrutacji.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Altkom Akademia SA w Warszawa

Zainteresowana Nowy wpis

Pojawiła się wzmianka o oczekiwaniach i zastanawiam się przy tym jakie stawia je teraz Pracodawca przed kandydatem jeśli jakoś trudniej jest się dostać. chce aplikować na testera automatyzującego, opiszcie bardziej szczegółowo sam przebieg rozmowy? informacje dotyczące części technicznej są dla mnie kluczowe

Niezatrudniony Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Telefon i zaproszenie na rozmowę. Podczas rozmowy kobieta odbiera dziesiątki rozmów, wybijając z rytmu nie tylko mnie, ale i siebie. Zapomina jakie pytania zadała. Najbardziej interesują ją klienci - konkretne firmy z nazwy, które mogę przyprowadzić do nich… Na koniec informacja, że odezwą się… jaka by ta odpowiedź nie była. Informacji jakiejkolwiek oczywiście brak, podobnie jak prostego podziękowania za udział w rekrutacji. Czy naprawdę tak dużo oczekuję?

Jest tu może ktoś kto pracował już jako tester? Od jakiegoś czasu jest oferta w Internecie, myślę nad złożeniem dokumentów. Powiecie mi wprost czy warto? a jeśli już tak to z jakich przyczyn? liczę przy tym na rozwój. czy wśród testerów doszło kiedyś do wypalenia? Jak jeszcze urozmaicają tu czas?

Jaki jest okres rozliczeniowy w Altkom Akademia SA? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

metr mułu

miałem pracować jako reprezentant firmy przed klientami gdzie rozmowa z szefem i jego przełożoną wyglądała tak, że (usunięte przez administratora)darło na mnie (usunięte przez administratora)oczekując że poddam się jej władzy niestety altkom przeliczył się nie i nie mam zamiaru mieć z nimi nigdy więcej nic wspólnego przy takim szefostwie i potraktowaniu moich kompetencji z góry to ja radzę sp..ać z tej firmy póki jeszcze nie stosują kar cielesnych, bo zanosi się że będą

Co to za jakieś wzmianki o sądach? To tylko sugestie, tak? od miesięcy nie ma żadnej opinii, dlatego mnie to tak zastanawia. Generalnie co z tymi umowami o których ktoś pisał kiedyś ze są jakieś dzielone? Do teraz jest już to zostało ogarnięte? po prostu pisali przy tym o minimalnej wiec od razu zastanawiam się jakie zmiany mogły nastąpić teraz od nowego roku?

Kursant

Kupiłem jedno ze szkoleń przez internet na tydzień przed szkolenie. Kilka dni przed rozpoczęciem sytuacja losowa spowodowała, że nie mogłem uczesniczyć, o czym poinformowałem mailowo altkom. Dowiedzialm się wówczas, że nie ma możliwości abym odstąpił od umowy, całość należności za szkolenie muszę zapłacić i ich to nie interesuje. Dodatkowo ich sales w ogóle nie rozumiał co do niego mówię i z jakiego powodu odstąpiłem od umowy, właczyła się jakaś jego przełożona próbują mi wytłumaczyć, że skoro zapisałem się na szkolenie, to muszę płacić i kropka. Po 2 miesiącach kiedy myślałem, że zrozumięli, że przypadki losowe zdarzają się dostałem pismo widykacyjne od ich prawnika. Ręce opadają. Nie polecam już nie za sam fakt nieuzadanionego windykowania mnie, ale za sposób załatiwnia sprwy Konsulotwałem to z jednym z praconików altkom, który jest moim znajomym i potwierdził, że jest to praktyka stosowana często

Nicka
@Kursant

To nie jest praktyka tylko zapis w umowie/ regulaminie, który podpisałeś. Każda firma szkoleniowa tak działa. A skoro uważasz, że windykacja była bezzasadna to trzeba było pójść do sądu i sąd by Ci to wytłumaczył :) Ręce opadają gdy ludzie nie czytają co podpisują...

I co z tą waloryzacją inflacyjną? Z pół roku temu ktoś pisał o jej odrzuceniu, w tym roku jak sytuacja odnośnie tego się ułożyła lub ma docelowo ułożyć? Upewniam się, ponieważ widnieje teraz oferta dla KAM’a na Szczęśliwą. Prócz zarobków interesuje mnie bieżąca atmosfera. opisze ktoś tez rozmowę? jakich pytań można się spodziewać?

Firma od lat obchodzi prawo, stosując tak zwane dzielone umowy - UoP obejmuje tylko minimalne wynagrodzenie, reszta (niespecjalnie zresztą zachwycająca) jest wypłacana zazwyczaj na umowę zlecenie. Jest to prawdopodobnie legalne działanie, ale będące w istocie niczym innym jak okradaniem pracowników ze składek emerytalnych oraz zdolności kredytowej. Umowy o pracę są podpisywane z fikcyjną spółką Topas, przez co na papierze Altkom zatrudnia jakąś śladową liczbę ludzi i może dzięki temu nie powoływać obowiązkowego w przedsiębiorstwach z załogą powyżej 50 osób Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Negatywnie trzeba również ocenić marionetkowy w swojej decyzyjności dział HR, a zwłaszcza osobę pełniącą funkcję HR Business Partnera. Nie dotrzymuje słowa apropos obiecanych i wpisanych do planów rozwojowych szkoleń, przez co nie dochodzą one do skutku i traci na tym nie tylko pracownik, ale również firma, ponieważ w danym obszarze brakuje kompetencji i konkretne zadania/procesy są wykonywane wolniej i gorzej.

@były pracownik

To znaczy że każdy pracownik ma dwie umowy i nie zawsze z firmą w której docelowo pracuje? Ta druga umowa zlecenie jest na premie? Czy to reszta wynagrodzenia? Napisałeś że niespecjalnie wysoka. To ile jest dodatkowo do minimalnej z pierwszej umowy?

@Andrzej

Standardem jest podpisywanie umów o pracę z firmą Topas (de facto nieistniejącą). Na zlecenie otrzymuje się resztę wynagrodzenia ponad minimalną, ale trudno jednoznacznie wskazać jaka to jest wysokość, ponieważ firma bardzo pilnuje tajności pensji (prawdopodobnie dlatego, że ich zróżnicowanie często jest po prostu niesprawiedliwe) i panuje oficjalne zalecenie, żeby o nich nie rozmawiać. Jak jednak widać choćby z opinii na tym portalu, nie są to wysokie płace i w zeszłym roku np. odrzucano prośby o waloryzację inflacyjną.

Ola

Dzień dobry, pojawiło się ogłoszenie na stanowisku młodszej księgowej. Ktoś coś może powiedzieć jak wygląda praca w dziale? Czy faktycznie jest tak źle?

Julia
@Ola

Mnie także ciekawi ta posada. Więc dopytam od siebie, jakie są opcje na awans? Czy dopiero jak odejdzie ktoś wyżej, jest opcja na lepszą posadę? Po jakim czasie można dostać stanowisko bp. samodzielnej księgowej?

Paulina

ktoś tu kiedyś pisał o ryzykownej pracy i dzielonej umowie... czy dalej tak samo z nią jest? nie da rady być na jednej normalnej? była też wzmianka o brakach w benefitach i chciałabym się co do nich upewnić. jakie aktualnie tu są i na jakie wynagrodzenie można tu w zasadzie liczyć w bieżącym okresie? napisze mi ktoś coś więcej w temacie pracy?

Szkoda gadać..

Niestety jak czytam tutejsze komentarze ze strony firmy, które mają wybielić jej wizerunek wśród potencjalnych kandydatów do pracy, to aż śmiać mi się chce. Ale od początku..jeżeli mowa o szkoleniach wewnętrznych to chyba nieliczni z nich korzystają bo by moc z nich skorzystać w danym dziale musi być na to budżet-a jego ciagle brak... Jeżeli chodzi o inne „benefity” - brak normalnej opieki zdrowotnej, bo to co firma proponuje w Luxmedzie to chłam. Umowa dzielona na dwie( najniższa krajowa na up i zlecenie).. Gdzie często i gęsto firma z tej drugiej sprytnie się wymiguje od płacenia. Brak możliwości rozwoju - na większości wartościowych stanowisk siedzą leśne dziadki, które kurczowo pilnują swoich stołków.. Jeżeli liczysz, że Twoje wynagrodzenie będzie miało szanse rosnąć to niestety również nie trafiłeś dobrze- w tej firmie nawet po przygotowaniu listy argumentów za to ktoś znajdzie coś przeciw i będzie to niepodważalne. O sposobie zarządzania i kierowania tą firmą nawet nie będę pisać bo trzeba by było książkę napisać o tym jak Prezes gnębi i pomiata ludźmi gdy ponoszą go emocje ;) i od zawsze podkreślał cyt.”jak Ci się nie podoba to wyp...”szkoda cytować nawet do końca i zniżać się do takich poziomów.ii Może i ludzie bywają oki, ale załoga zmienia się tak często, że nie ma co się do kogoś przyzwyczajać. Sami zdecydujcie czy warto marnować swój czas na tego typu organizacje czy lepiej znaleźć pracodawcę, który doceni i zmotywuje Cię odpowiednio.

Olga
@Szkoda gadać..

Sporo istotnych kwestii podjąłeś w swoim komentarzu. Czy mogę dopytać o umowę? Piszesz, że jest ona dzielona - czy w każdym przypadku tak to wygląda, czy może jednak jest szansa na uzyskanie całościowej, na pełen etat, umowy o pracę w Altkom Akademia?

MP
@Szkoda gadać..

Pracowałam kilka lat w Altkomie i mam zupełnie inne doświadczenia :) Awansowałam, były podwyżki, szkolenia, rozwój zawodowy, benefity, ciekawe projekty i zadania. Miałam przyjemność pracować z super ludźmi, którzy poza pracą mieli bardzo ciekawe pasje. Były spotkania po pracy, imprezy integracyjne. Owszem zdarzały się trudniejsze sytuacje, ale jeśli ktoś jest ambitny, stara się, wychodzi z inicjatywą, to idzie się dogadać:)

Dex
@Szkoda gadać..

Czyli nic się nie zmieniło. Pracowałem w Altkom Systemy w latach 2007-09, w dziale integrators kim (obecnie Integrity Partners) i był taki sam chłam. Umowa dzielona, czyli ćwierć etatu na najniższa krajową a reszta, czyli 75% etatu na umowę o dzieło. Czyli zwykle unikanie podatkow. Robią tak od ponad 20 lat i aż dziw bierze, że PIP i Fiskus nie interesują się tym. Przy czym, jak upomnisz się o swoje, to jesteś wywalany z miejsca, a swojej części z "umowy o dzieło" nigdy nie zobaczysz. Wypłaca co 400 zł, tego co muszą, z umowy o pracę. I tyle. Zero rozwoju. Szkolenia, na zasadzie "wolnych słuchaczy" jak akurat jest organizowane jekies szkolenie komercyjne, dla klientów. Siedzisz na nim bez materiałów szkoleniowych, bez dostępu do labów (bo to kosztuje). Nie ma Cię nawet na liście odbywających szkolwniw. Ale lojalkę musisz podpisać tak, jakbyś odbył całe pełnoprawne szkolenie

kandydat
@Szkoda gadać..

Przechodziłem przez rozmowę dot pracy w tej firmie na poważne stanowisko. W momencie kiedy zaproponowałem jakie chciałbym wynagrodzenie rynkowe. Przestali ze mną natychmiast rozmawiać - straciłem czas na rozmowę rekrutacyjną. Poszukują taniej siły roboczej do ryzykownej pracy.

@kandydat

Aż mogłabym spytać ile mniej więcej im powiedziałeś, że oczekujesz?

dex
@kandydat

a doświadczenia miał Pan rynkowe czy tylko oczekiwania? co to znaczy ryzykowna praca? co oni tam robią?

@dex

Pewnie chodzi o to że płacą za mało jak na ilość obowiązków. Chciałem aplikować ale też trochę mnie zaniepokoiła ta ryzykowna praca. Sam nie wiem co autor miał na myśli. Ty będziesz wysyłał CV?

rysiek
@Andrzej

E tam ryzykowna ,normalna.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Altkom Akademia SA?

ele

nie są a jak są to jest jakaś kpina

Dariusz
@ele

To biorą każdego jak leci? Jeśli są tak niskie wymagania, to jak tu płacą? Aż boję się pytać :D

Lux
@Dariusz

Może i to i to heh

@Lux

"Może"? Czyli w sumie to nie wiesz jak to z tym w końcu jest?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Altkom Akademia SA odbywa się również w języku angielskim?

Rekrutacja

Nie

Rekrutacja

Pierwszy etap rozmowa 15min z hr, potem jakieś 1,5h techniczna gdzie mówisz o tym co robiłeś i odpowiadasz na pytania. Ogólnie wrażenia z samej rekrutacji na plus nie licząc żartu z umową na pracę z minimalną a reszta umowa o dzieło lub B2B. Płacą słabo jak na warunki rynkowe i po przejściu testów i podaniu kwoty mieli się odezwać niezależnie od wyników ale klasycznie zero odzewu.

Uciekinier

8 lat tutaj pracowałem i zmiana na innego pracodawcę to najlepsze co mnie spotkało. Sporo osób ucieka projekty się sypią wiec gorąco NIE polecam

Czy Altkom Akademia SA organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

T.Alster Junior

Jasne, możesz sobie wybrać dowolne. Jest też zaoferowanych kilka metod płatności - dla Twojej wygody.

tak. kazdy z pracownikow ma indywidualne plany rozwojowe i ramach tego moze zrobic za darmo szkolenia z oferty

Alster Teddy

Nie.

Ostatnio przeglądam oferty na admina/Support It, często widzę ta firmę, co się tutaj dzieje? Serio zastanawia mnie to. Stawki proponowane przez ta firmę to 50% stawek rynkowych!

@Kandydat

Stawki 50% nie sa zachecajace to raz, a dwa, kierownik dzialu it jest.. niewlasciwy czlowiek na tym miejscu, bardzo dyplomatycznie mówiąc, kawal (usunięte przez administratora) tak właściwie, co tu ściemniać :) wiec.. nikt tam dlugo nie wytrzymuje bo nietrudno znalezc lepsza oferte na rynku, szczególnie w Wawie.

Jak długo czekaliście na odzew z Altkom Akademia SA? Oddzwaniają zawsze?

Człowieku uciekaj stamtąd najdalej jak się da! nie czekaj na telefon od nich

Nieznajomy

@IZA Może zamiast ciągle koloryzowac firmę to wartoby spojrzeć z perspektywy osób które piszą tutaj. Widać że jesteś osobą od dobrego wizerunku firmy no to ale litości. Tak naprawdę altkom ma jedne z gorszych opini na gowork wśród firm, o których się tutaj pisze i może warto spojrzeć na to z tej strony. Widać że wymagają dużo i mają obstawione wszystkie wysokie stanowiska i nie ma co lac wody ze jest możliwość rozwoju. Poza tym nie jest to jedna opinia tylko setki ludzi którzy się stąd zwalniają. Rozumiem że nie zawsze pracownik robi co trzeba i potem się obraża i odchodzi ale tutaj wręcz jest tego przesyt więc może warto spojrzeć realnie na problem i zacząć działać wewnątrz firmy by PR NA TYM ZYSKAŁO. problem zawsze jest u źródła.

S.
@Nieznajomy

W tej Firmie istnieją możliwości rozwoju, zwłaszcza w sprzedaży. Można awansować oraz korzystać ze szkoleń organizowanych przez Pracodawcę.

@S.

Masz na myśli szkolenia branżowe, czy także kursy językowe? Możliwość awansów wewnętrznych, o których wspominasz to istotna wiadomość dla ambitnych osób, które szukają pracy i chciałyby związać swoją karierę z firmą. Liczę, że dodasz więcej informacji na temat warunków zatrudnienia.

Anka
@S.

O jakich szkoleniach mowa? Na co mogą liczyć pracownicy? Jakie są profity pozapłacowe? Sprzedaż to najcięższy kawałek chleba, czy ten rozwój związany jest z tym, że ludzie ubywają ze sprzedaży?

A.
@S.

Proszę nie dawać się zwieźć tym sloganom. Możliwości rozwoju i "mityczne" szkolenia. To farsa. Omijajcie tę firmę oraz wszystkie firmy z grupy szerokim łukiem. Sprzedawcy - nie traćcie czujności. Firma nie oferuje nic, łącznie z uznaniem waszej ludzkiej godności.

przybyłem, zobaczyłem, spier..
@S.

Sprzedawco - trzymaj się z daleka od tej firmy i nie wierz w żadne możliwości o których HR firmy w akcie desperacji tutaj pisze. Nie spotkałem firmy w której sprzedawca byłby bardziej pomiatany niż tam, gdzie wysłuchiwałby na porządku dziennym upokarzających uwag i "mądrości", od nie mających ani krzty pokory przełożonych, "leśnych dziadków" (choć trudno nawet to nazwać, niektórzy z nich zatrudniani są nieoficjalnie, po znajomości wydają polecenia z prywatnego gmaila - oczywiście panuje nad tym zmowa milczenia i wielkie tabu, nikt nie śmie zapytać) , którzy myślą o pracownikach tak jak pewnie myślało się na początku lat 90-tych - kiedy święcili lata swojej swojej świetności (cytując Marylę - "to se ne vrati", z czym oczywiście trudno naszym bohaterom się pogodzić). No chyba, że cenisz sobie eksploatacje w stylu "zwierzę pociągowe", mobbing i żarciki z podtekstami seksualnymi (a jakże!). O poklepywaniu "po pupce" koleżanek nie słyszałem, ale nie zdziwiłbym się, gdyby takie rzeczy odczyniały się tam na porządku dziennym, pracowałem zbyt krótko aby poznać wszelkie arkana.

Zostaw merytoryczną opinię o Altkom Akademia SA - Warszawa

• Jak się pracuje w Altkom Akademia SA?

Zobacz opinie na temat firmy Altkom Akademia SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Altkom Akademia SA?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Altkom Akademia SA?

Kandydaci do pracy w Altkom Akademia SA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Altkom Akademia SA