Global4Net Sp. z o.o.

Opinie o Global4Net Sp. z o.o.

Geek

Pracuję w Globalu już dłuższy czas i firma z roku na rok naprawdę mocno idzie do przodu. Dla mnie z plusów pół elastyczny czas pracy (start 7-9), możliwość pracy zdalnej, dobra kasa, zadania faktycznie dopasowane do umiejętności, jeżeli się starasz i ogarniasz to naprawdę jesteś doceniany. Dużo szkoleń w ostanim kwartale choćby szkolenia z Magento, React, Docker, Testów automatycznych, każdy może znaleźć coś dla siebie. Ciekawe projekty głównie związane z Magento 2 czy rozwojem PWA na React. Pozostałe rzeczy które w branży są w zasadzie standardem ale dobrze że są takie jak Multisport, opieka Medicover, lekcje angielskiego. Z minusów to może zbyt szybki rozwój firmy, w tamtym roku firma powiększyła biuro trzykrotnie, w tym doszło kolejne, przez co jest dużo nowych osób i nie wszystkich się zaczyna kojarzyć, przydałoby się więcej imprez integracyjnych :)

Kuba

Świetna firma bez dwóch zdań. Zawsze mogą zdarzyć się jakieś mankamenty ale generalnie polecam

Przemo

Jak dla mnie jedna z lepszych firm jeżeli chodzi o możliwość rozwoju. Ciekawe i wymagające projekty, zadania dostosowane do poziomu programisty, świetna atmosfera i jasno przedstawiona ścieżka kariery z określonymi do przodu podwyżkami i oczekiwaniami.

Pracownik Nowy wpis

Z perspektywy programisty 2,5 letni stażem w firmie. Plusy: - dobra atmosfera. Trzeba pochwalić dział HR, który organizuje wiele okazji do spotkania i integracji Minusy: - słabe stawki. Mimo iż branżę dopadła stagnacja stawki u konkurencji są znacznie wyższe, - największa bolączka G4N, czyli podwyżki. Oprócz podwyżek kwartalnych dla programistów ciężko dostać coś więcej (stąd pkt. 1) - za zaangażowanie i poświęcenie dla projektu jedynie słowo "Dziękuję"- brak jakichkolwiek innych gratyfikacji, - sporo projektów w przestarzałych technologiach, - w niektórych projektach podejście zrób byle działało, bo nie ma czasu Podsumowując, firma dla osób stawiających pierwsze kroki w branży lub osób zarobionych, które cenią sobie długotrwałą współpracę.

Dorota Nowy wpis

Hej, chciałabym do nich aplikować na stanowisko Senior UX/UI Designer. Spoko, że pracują w systemie SCRUM, jednak ten program bardzo ułatwia realizację projektów. Wymagania i obowiązki są dla mnie całkiem jasne, mam tylko pytanie co do szkoleń, napisali że są otwarci na dofinansowanie szkoleń, w których można zdobyć certyfikaty. Powiedźcie proszę ile są w stanie dofinansować do takich szkoleń pracownikowi?

Nowy wpis

@Dorota

Cześć Dorota! Serdecznie zachęcamy do aplikowania, będzie wtedy możliwość bezpośrednio porozmawiać i rozwiać wątpliwości. Podnoszenie kwalifikacji naszych ludzi jest dla nas ogromnie ważne. Tak jak pisaliśmy kilka wątków poniżej każda z osób pracujących u nas powyżej roku ma do wykorzystania budżet szkoleniowy a firma oferuje bardzo wiele innych możliwości zdobycia nowych kwalifikacji czy umiejętności (szkolenia wewnętrzne, spotkania specjalistów itp). Często pokrywamy też koszty egzaminów certyfikujących. Ścieżka rozwoju każdego z naszych ludzi jest z nim omawiana indywidualnie, w tym możliwości dofinansowania różnych inicjatyw rozwojowych.

Czy w Global4Net Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Nasze rekrutacje są publikowane również na wewnętrznych kanałach komunikacyjnych w firmie, dlatego każdy z pracowników ma wiedzę na temat aktualnych rekrutacji, ma możliwość zaangażowania w proces i jest brany pod uwagę.

????
@Global4Net Sp. z o.o.

Znaczy że jak jest wyższe stanowisko to każdy z firmy o tym wie, można aplikować i dostać ewentualny awans? Trzeba o tym informować dotychczasowego kierownika? To od niego zależy czy można się starać o inne stanowisko?

Nowy wpis

@????

Jeśli w danym zespole istnieje możliwość objęcia wyższego stanowiska, to każdy z członków może zgłosić swoją kandydaturę do PMa projektu lub bezpośrednio do działu HR. Każda kandydatura jest brana pod uwagę, a finalna decyzja opierana jest o potrzeby zespołu, jego feedback oraz predyspozycje kandydata. Zdecydowanie cenimy otwartość komunikacji dlatego wszelkie chęci rozwoju/awansu czy zmiany ścieżki kariery są omawiane z zainteresowanym pracownikiem.

Kawa

Nie polecam. Brak feedbacku po spotkaniu. Zlew na kandydata

@Kawa

Siema. Na jakie stanowisko aplikowałeś? Jak miałeś rozmowę to dasz znaka, co tam na niej było? Bo ja to zawsze stresa mam podczas rozmów i lubię wiedzieć wcześniej, na co mogę liczyć. Jakieś pytania sprawdzające wiedzę się pojawiają, czy taka luźna gadka tylko?

@Kawa

Cześć, zawsze kierujemy się naszą wewnętrzną zasadą przekazywania feedbacku niezależnie od wyniku rekrutacji, ponieważ wiemy jak ważna jest informacja zwrotna dla Kandydata zaangażowanego w cały proces. Jednak w ostatnim czasie rekrutacje w Global4Net były bardzo prężne, dlatego niewykluczone iż z uwagi na intensywność działań, przekazanie feedbacku któremuś z Kandydatów mogło zostać pomyłkowo pominięte. Jeśli zdarzyła się taka sytuacja i rekruter nie wrócił do Ciebie z informacją, przepraszamy za zwłokę i prosimy o kontakt na rekrutacja@global4net.com lub bezpośredni kontakt z rekruterem.

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Global4Net Sp. z o.o. na stanowisko UX/UI Designer? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Global4Net Sp. z o.o.?

Hmm

Nie

@Hmm

To co marna tu atmosfera, czy jak to rozumieć. Napiszesz coś więcej? Akurat pracy szukam i bym się chętnie dowiedział czegoś. Pracuje się chociaż spokojnie?

Zadowolona
@Adam

Od dłuższego czasu pracuje w Global4Net - atmosfera jest tu bardzo przyjazna, ludzie oraz szefostwo pozytywnie nastawieni. Nigdy nie zauważyłam marnej atmosfery w pracy. Można liczyć na podwyżki oraz rozwój osobisty.

Julia
@Zadowolona

Czyli prowadzą szkolenia dla pracowników z zakresu rozwoju? Możesz powiedzieć jak często można z tych szkoleń korzystać? A jak często można ubiegać się o podwyżkę i ile? Co cenią w pracowniku?

@Julia

Każdy członek zespołu, pracujący w firmie powyżej 1 roku, posiada budżet szkoleniowy, który może wykorzystać na swój rozwój. Budżety różnią się wysokością i są uzależnione od stażu pracy w Global4Net. Ponadto prowadzimy warsztaty techniczne, z doświadczonymi developerami w naszym zespole aby podnosić poziom wiedzy technicznej. Raz w miesiącu organizujemy Prasówkę Technologiczną, która służy omówieniu nowinek technicznych, a do wsparcia rozwoju korzystamy również z kilku platform edukacyjnych z kursami technicznymi, do których dostęp finansowany jest przez firmę. We współpracy z Unity Group, którego jesteśmy częścią, organizujemy również przygotowania i udział w certyfikacjach, np. AWS. Po więcej informacji jak zawsze zapraszamy również do kontaktu: rekrutacja@global4net.com :)

Kamila

Podpowie ktoś czy mimo pracy zdalnej trzeba co jakiś czas jeździć do biura? Chodzi o stanowisko Project Managera. Jestem spoza wrocławia, fajnie jakby to było ograniczone do minimum. Szkoda, że na swojej stronce podają widełki dla stanowisk IT, a dla PM'a nie :( Orientujecie się na jakim poziomie są zarobki na tym stanowisku? Jeśli chodzi o home office to wysyłają swój sprzęt?

@Kamila

Cześć Kamila, obecnie większość naszych zespołów pracuje zdalnie - więc również na tej pozycji jest możliwość z tego korzystać w 100%. Natomiast pierwszy dzień, onboarding organizowany jest zawsze na miejscu, w naszym wrocławskim biurze - wtedy również otrzymujesz od nas niezbędny do pracy sprzęt. Jeśli chodzi o zarobki, to zdecydowanie jesteśmy otwarci na rozmowy - zazwyczaj rekrutujemy do kilku projektów, a z uwagi na ich zróżnicowanie również budżety mogą się różnić. Zachęcamy do kontaktu z nami bezpośrednio poprzez mail: rekrutacja@global4net.com - nie pozostawimy Cie bez odpowiedzi. Pozdrawiamy!

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Global4Net Sp. z o.o.?

Cześć, obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska juniorskie, ale przyglądamy się każdej aplikacji, która do nas wpływa i jeśli istnieje taka możliwość, zachowujemy je na później. Polecamy obserwację naszych ofert!

Honorata

Hej, jaka stawka mogłaby potencjalnie przysługiwać testerowi manualnemu ze znajomością SQL i rynku e-commerce? Pytam, bo jest ogłoszenie i to było akurat w pozycjach mile widzianych. Generalnie ma ktoś jakąś opinię na temat pracy i by się podzielił?

@Honorata

Nie mamy określonych widełek przy stanowisku testerskim, ponieważ jesteśmy otwarci na różnorodne doświadczenie w tym obszarze. Natomiast wszelkie szczegóły otrzymasz już w pierwszej rozmowie telefonicznej z rekruterem - na niej poruszamy również kwestie finansowe. Zachęcamy zatem do aplikacji i rozmowy z działem HR.

podwyżka zależy od HR a nie wkładu w firme, zdecydowanie nie polecam

Jak dużo osób pracuje w Global4Net Sp. z o.o.?

Obecnie w Global4Net pracuje 108 osób, a na kolejne zawsze znajdziemy miejsce ;)

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Global4Net Sp. z o.o.?

Cześć! Pytanie dość szerokie, bo wszystko zależy od tego, do jakiego działu Global4Net chcesz należeć. Obecnie prowadzimy kilka procesów rekrutacyjnych, a wymagania oraz opisy stanowisk znajdziesz na naszej stronie: https://global4net.com/kariera/ . Jeśli jesteś osobą, która nie posiada doświadczenia, a chciałaby rozpocząć pracę w IT, gorąco polecamy Global4Net Academy - właśnie ruszyły zapisy, a wszelkie informacje znajdziesz pod linkiem: https://global4net.com/kurs-programowania-global4net-academy/. W razie pytań zapraszamy: rekrutacja@global4net.com

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Global4Net Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Global4Net Sp. z o.o.

Rozmowy rekrutacyjne odbywają się w większości zdalnie - prowadzimy zdalne rekrutacje oraz w zależności od stanowiska, weryfikacje techniczne. Jeśli kandydat preferuje spotkanie w naszym wrocławskim biurze, jak najbardziej istnieje taka możliwość.

Zofia
@Global4Net Sp. z o.o.

a jak zdalnie weryfikujecie te zdolnosci techniczne? jakies udostepnienie zdalnego pulpitu czy jak ?

@Zofia

Weryfikacja techniczna odbywa się online - prowadzona jest przez jednego z naszych Developerów. Poruszane są na niej kwestie związane z doświadczeniem w danej technologii oraz wiedzy teoretycznej. Na spotkaniu kandydat rozwiązuje również zadanie - korzystamy z takich narzędzi jak np. sandbox. Jeśli odpowiedź na pytanie wymaga rzucenia okiem na przykład, np graficzny - kandydat udostępnia ekran.

zainteresowana

nie moge nic znalezc o zarobkach, w IT widełki to standard - czy ktoś wie jakie są zarobki?

@zainteresowana

Cześć, widełki przy stanowiskach technicznych znajdziesz w większości naszych ogłoszeń np. na pracuj.pl czy justjoin.it. Jeśli brakuje Ci informacji, zachęcamy do kontaktu: rekrutacja@global4net.com :)

Czy pracownicy w Global4Net Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Tester

nie, kłócą się cały czas

Cześć, obecnie mamy całkiem spory zespół (90+) i dość różnorodny pod kątem osobowości. W dalszym jednak ciągu, jednym z naszych głównych punktów poza umiejętnościami technicznymi, w wyborze nowych członków, jest umiejętność komunikacji i dopasowanie kandydata do naszego zespołu. Zależy nam na dołączaniu osób, które sprawnie się komunikują i potrafią współpracować w grupie. Zwrócenie na to uwagi już na wczesnym etapie rozmów pozwoliło nam stworzyć zespół, który na co dzień świetnie się ze sobą komunikuje. Prowadzimy wewnętrzne warsztaty dzielenia wiedzą, a konsultacje międzyzespołowe są na porządku dziennym. Odpowiadając na pytanie: tak, dobrze się ze sobą dogadujemy i zachęcamy żeby to sprawdzić osobiście :)

Jakie godziny pracy obowiązują w Global4Net Sp. z o.o.?

Cześć, godziny pracy są dość elastyczne - rozpoczynamy między 7:00 - 9:30. Niemniej istnieje również możliwość ustalenia wewnątrz zespołu projektowego swoich godzin pracy. Nie mamy również sztywnych godzin otwarcia biura - możesz z niego korzystać w dowolnym czasie.

Tom

Fajny zgrany zespół, w którym zawsze można liczyć na wsparcie od innych członków teamu, ciekawe różnorodne projekty. Polecam.

Jak wygląda ścieżka awansu w Global4Net Sp. z o.o.?

Ścieżka awansu i rozwoju kariery zależna jest od indywidualnych preferencji i umiejętności naszych pracowników. Nie zamykamy się również na zmianę kierunku ich rozwoju, awansem może być również możliwość zmiany obranej ścieżki np w przypadku osoby technicznej pójście w stronę zarządzania projektami. Jest dla nas ważne w jakim obszarze chcesz się spełniać będąc naszym pracownikiem i staramy się wspomagać tego typu zmiany np. inwestując w szkolenia :).

Peter

Zdecydowanie na plus, świetni ludzie i ciekawe projekty, polecam.

Karol

Zecydowanie NIE POLECAM pracy w tej firmie. Bardzo toksyczna atmosfera, brak możliwości rozwoju, nie ma co liczyć na podwyżki. Zarząd nieprzyjazny.

Pracownik G4N

W sytuacji jak teraz - zagrożenie epidemią - szczególnie doceniam pracę w G4N. Możliwość pracy zdalnej i bezpieczne siedzenie w domu oraz wprowadzenie środków bezpieczeństwa w życie z dnia na dzień po pojawieniu się informacji o zagrożeniu epidemiologicznym zdecydowanie na propsie!

Zostaw merytoryczną opinię o Global4Net Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Global4Net Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Global4Net Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Global4Net Sp. z o.o.?