Felder Group Polska Sp. z o.o.

Opinie o Felder Group Polska Sp. z o.o.

Pytacz

Witam ponieważ idą święta był Mikołaj czy napisze ktoś czy pracownicy w firmie felder mogą liczyć na jakieś paczki na Mikołaja dla dzieci a na święta na jakieś premie czy bonusy świąteczne ?

Odpowiadacz
@Pytacz

Witaj niestety nie ma w Felder Polska paczek od Mikołaja ani talonów na święta z takich bonusów dodatkowych jest tylko karta Multisport

@Odpowiadacz

karta jest w 100% opłacana przez pracodawcę? i czy każdy z niej korzysta czy istnieje możliwość wybrania ekwiwalentu? są elastyczni?

Odpowiadacz
@Irena

Nie jest, nie każdy korzysta, brak ekwiwalentu

@Odpowiadacz

50/50? co jeszcze w takim razie w firmie jest do czego trzeba dopłacać?

Ignas
@Irena

Do czego w zasadzie do wszystkiego , posiłki w delegacji na swój koszt, brak wypłacanych delegacji ponieważ firma robi taki myk że zatrudnia większość na b2b chociaż wymaga zachowania jak ma umowie o prace .

Gazela
@Pytacz

Nic nie ma kompletnie, nie możesz liczyć na kompletnie nic

@Ignas

a to tego się nie spodziewałam akurat. a jak to z tym b2b po czasie jest? jeśli z rok będziesz pod firmą można potem a uop liczyć? ludzie przechodzili tak?

@Gazela

Na święta osoby zatrudnione na umowie o pracę otrzymały premię świąteczną w zależności od stażu pracy. Firma dopłaca 50% kosztów za wybraną kartę w programie Multisport wszystkim pracownikom (UoP i B2B). W najbliższej przyszłości planujemy wprowadzić dodatkową, bezpłatną opiekę zdrowotną dla wszystkich.

Do informacji o rodzaju zatrudnienia poszczególnych pracowników w firmie mają dostęp wyłącznie osoby z działu personalnego, więc na jakiej podstawie podajesz takie dane? Osoby w administracji zatrudniane są na umowę o pracę od pierwszego dnia pracy. Spoza administracji zarówno w dziale sprzedaży jak i serwisu osoby, od dłuższego już czasu, mogą wybierać rodzaj umowy. Mogą ją również zmienić w trakcie trwania stosunku pracy.

Dariusz
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

To pracownicy nie wiedzą, że mają wybór, między umową o pracę a B2B? We właśnie wystawionej ofercie pracy na stanowisku doradcy techniczno-handlowego zaproponowano kwotę 5400 -12000 zł brutto. Można wiedzieć, ilu handlowców oscyluje w okolicach górnego limitu? I na jakiej podstawie dokonywana jest ocena kandydata do pracy?

Cayenne
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Administracja w centrali w Żorach oraz dział sprzedaży w centrali w Żorach to myślę że jakieś nie więcej niż 10% ogółu zatrudnionych. Mi chodzi o pozostałe 90 % pracowników stricte handlowych w terenie którzy muszą tyrać na tą całą administrację i rodzinę miłościwie panującego. Oni nie mają wyboru. Owszem przy rekrutacji jest o tym mowa ale jak delikwent zostanie już zatrudniony i pyta po kilku miesiącach kierownika o możliwość przejścia z B2B na UOP to ten mu wyciąga spod biurka ściągę przygotowaną przez dyrektora z Centrali w Żorach z której ni mniej ni więcej wynika... że na UOP będziesz zarabiał .. co najwyżej połowę tego co dotychczas. I zagadka została rozwiązana dlaczego nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi. I jeszcze ad tego że tylko dział kadr wie na podstawie jakiej umowy kto pracuje w Felderze. Podpowiem wam- pracownicy czasami że sobą wymieniają poglądy na różne tematy. A na ten zdecydowanie najczęściej

DTH
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

A można wiedzieć czemu zespół handlowy nie otrzymał takiej premii na święta ?

Gacek

Na rozmowie na przedstawiciela odrazu powiedzieli mi ze warunki na umowie o prace są beznadziejne i nawet nie będą mi ich przestawiać , Natomiast na b2b proponują bo zdecydowana większość ich handlowców tak jest zatrudniona i może bym się nawet zgodził ale na b2b oni oferują kwotę gdzie wszędzie indziej dostaniesz ja na uop ze wszystkimi świadczeniami .Nie polecam szkoda czasu chyba że nie masz niczego innego a nie chcesz na kasę do biedronki za podobne pieniądze to na przeczekanie aż znajdziesz normalne warunki wymarzona robota.

Gacek

Artur

Tiger W dniu wczorajszym zostałem mile zaskoczony przez Firmę Folder,otrzymałem bowiem bez kosztowo zbiornik klejowy do okleiniarki TEMPORA GLU BOX Nadmieniłem kiedyś w biurze handlowym w Boguchwale że było by miło otrzymać jakiś gratis od firmy,i proszę dostałem. Podziękowania dla Firmy

@Artur

No to naprawdę miłe. Długo już z nimi współpracujesz? Jak ich oceniasz na przestrzeni czasu pod względem jakości obsługi?

Jak wygląda sprawa grafiku w Felder Group Polska Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Kera

Tak masz pracować jak osioł w nadgodzinach i zero dyskusji wzięcie wolnego nawet tego które ci się należy jest obarczone stękaniem przełożonego(usunięte przez administratora)

Jolanta
@Kera

A za te nadgodziny chociaż wypłacają? I dużo się ich w tygodniu zdarza?

@Jolanta

Witamy, wszystkie nadgodziny są wynagradzane zgodnie z Kodeksem pracy. Czas pracy w naszej firmie jest rejestrowany przy pomocy systemu RCP. Jeśli w działach nikogo nie brakuje to nadgodziny są sporadyczne maks. 7 godzin w miesiącu. Url(usunięte przez administratora)-tygodniowy jest planowany przez pracowników na początku roku. Pozostałe dni wolne wybierane na życzenie pracownika.

Zakład Tapicerski

Ten Pan sprzedał mi osobiście 3 maszyny. Zadowolony jestem z obsługi zamawiam czwartą maszyne.

Anderi

Tak sobie czytam opinie zarówno jednej strony i drugiej nie dziwie się że zachodni właściciele takich firm maja nas za ciemny wschód Europy . Zarządzający szczędzą gdzie się da pracownicy narzekają gdzie się da a właściciele gdzieś w Europie widza że tam nie ma potrzeby inwestować w ludzi bo przecież to trzeci świat . Widziałem nowe oferty ale pasuje , dziś niekorporacyjne podejście do pracownika to standard i wiele osób nie chce już tak pracować . Ze swojej strony mogę doradzić że może czasem warto zapytać pracowników anonimowo co im przeszkadza w pracy wtedy wszystkim pracuje się zdecydowanie przyjemniej .

Wanda

Hmmmm niżej ktoś napisał naprawdę szczegółowo o pracy. Dawno nie słyszałam o mieszkaniach służbowych. Widziałam ich ogłoszenie Junior Software Developer działu R&D. Wiecie czy jest szansa na awanse z Juniora na Mida? I jak wyglądają relacje w dziale IT? Atmosfera spoko?

Ingo
@Wanda

Atmosfera jak w prosektorium nie wolno słuchać nawet radia bo to przszkadza musisz uważać jak stoisz i mówisz żeby jaśnie oświecony nie zwrócił ci uwagi. Przedszkole nie firma

@Ingo

Witam, w biurze pracuje najczęściej kilka osób i nie każdy podczas pracy lubi słuchać muzyki, poza tym dzwonią klienci i prowadzenie rozmowy jeśli w tle dodatkowo leci muzyka może być utrudnione. Z kolei słuchanie muzyki przez słuchawki jest absolutnie w porządku.

Slawek

Nie polecam. Osoba ze sprzedaży na Podkarpacie (usunięte przez administratora) klienta. Wprowadza w błąd. Terminów nie dotrzymują. Grają na czas. Zaliczki blokują zwrot mimo ze termin im minął. Straszą dostarczeniem maszyny w innym terminie przez co blokują zakup maszyny u innego producenta i nie wiadomo co zrobic. Tragiczna sytuacja i odradzam każdemu współpracę z ta firma !! W skali 1-10 to 0

@Slawek

Witamy, zarzuty, które Pan stawia są poważne i chcielibyśmy się do nich odnieść. Możemy to zrobić wyłącznie, jeśli prześledzimy Pana zamówiene, dlatego bardzo prosimy o podanie danych Pana firmy pisząc na adres: info@felder.pl. Dziękujemy

Ada
@Slawek

Przecież rotacja w tej firmie jak w kauflandzie wiec ci ludzie nie wiedza co sprzedają

Miasto Konin

Uwaga. Znów się ogłaszają na pracuj.pl. Miesiąc w miesiąc przedłużają ważność ogłoszenia to chyba znak że ludzie niezbyt się garną lub poprostu chcą normalnie zarabiać i dziękują po rozmowie słysząc co firma ma do zaoferowania. Każdy kto zgodzi się tam pracować to tylko dlatego by mieć komfort szukania rzetelniej firmy .

Iwona
@Miasto Konin

kogo tak intensywnie szukają? może wymagania spore i dlatego ?

Krakus

Trzeba być bardzo zdesperowanym by przyjąć ich warunki pracy i płacy jako handlowiec. Firma na rynku polskim raczej już długo nie pociągnie. Niechętnie dają umowę o pracę a wręcz zmuszają do założenia własnej działalności . Najniższą krajową a plany kosmiczne . Maszyny nie sprzedają się jak kiedyś, poza tym jakość coraz gorsza i coraz więcej reklamacji. Biura regionalne to miejsca gdzie wstyd zaprosić na rozmowę Klienta. Co do narzędzi pracy nie będę się wypowiadał bo się wstydzę

Esku

Witam. Mam zaproszenie na rozmowę o pracę na pH. Warto ?

0ä23ł
@Esku

Trzeba być pozbawionym ostatniej cząstki rozumu zadając takie pytanie przed rozmową kwalifikacyjną. Warto (przyjąć idiotę, który minął się z logicznym myśleniem)? Na to pytanie udzieliłeś sam sobie poprawnej odpowiedzi.

damian
@Esku

hej, i miałeś rozmowę? możesz coś wiecej powiedzieć?

Bazyl
@Esku

Co innego w ogłoszeniu piszą a co innego mówią na spotkaniu.

Festool
@0ä23ł

Sam jesteś idiotą odpisując w ten sposób. Odpowiem ja. Nie warto. Co innego w ogłoszeniu a co innego w rozmowie bezpośredniej.

W-wa

Cześć wszystkim zorientowanym! Czy mógłbym się dowiedzieć jak wyglądają zarobki na stanowisku handlowca? Zauważyłem na „pracu..pl”, ogłoszenie na to stanowisko w Warszawie. Czy firma stara się być konkurencyjna cenowo, jeśli chodzi o stołeczny rynek pracy? Z tego co słyszałem, podstawa jaką oferuje Felder jest niższa niż zarobki kasjerki z Lidlla czy Biedry w Wawie. Przed podzieleniem się moimi danymi osobowymi, chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle warto. Dzięki wszystkim za odpowiedź!

Ph
@W-wa

Podstawą najnizsza krajowa, brak socjala, bonów na święta czy pączek dla dzieci, nie ma nic tego typu, z tytułu działalności nie ma nic extra. Teraz inflacja 9% podwyżek zero za to paln sprzedażowy poszedł mocno do góry. Ogólnie jak nie robisz sprzedaży 300% to konkretnej kasy nie zarobisz.

@Ph

Dziękujemy za komentarz. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę, że wynagrodzenia przedstawicieli handlowych są w przeważającej części zależne od wyników pracy i to jest specyfika tego zawodu. Nasz model wynagrodzenia dla handlowców opiera się na podstawie, na którą składa się nie tylko kwota odpowiadająca płacy minimalnej, ale również premia za pracę systemową czyli nie związana z wynikiem sprzedażowym. Jednakże w przypadku osiągnięcia 100% celów sprzedażowych to wynagrodzenie już znacznie przewyższa średnią krajową. Poza tym struktura prowizyjna powoduje, że każda podwyżka cen naszych produktów z automatu przekłada się na większą prowizję handlowca i tym samym na podwyżkę jego wypłaty. W naszej firmie handlowcy otrzymują dodatkową gratyfikację w postaci bezpłatnych kilometrów samochodem służbowym, które ze względu na obecne ceny paliw, brak opłaty za ubezpieczenie czy amortyzacji samochodu mogą dać dodatkową oszczędność dla budżetu domowego.

Grzegorz
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Witam ,mam pytanie , czy istnieje jakie kolwiek forum urzytkowników maszyn Firmy Felder Format 4 a dokładnie chodzi mi o maszyne Profit H-80

Michal

Nigdy nie spotkałem się z tak rażącym niedotrzymywaniem terminów. Zakupiłem 2 maszyny - pilarko - frezarkę oraz strugarko - wyrówniarkę, jedna miała przyjechać w czerwcu a przyjechała 9 września. Piła formatowa nie trzyma kątów. Mimo, że jest na gwarancji wycenili przyjazd technika na 580 zł!!!! Co nie zmienia faktu, że serwis nigdy się nie pojawił. Co do drugiej maszyny to miała być we wrześniu, jest 26 październik, maszyna stoi od tygodnia na hali, ale felder nie jest w stanie powiedzieć mi kiedy ich technik może ją uruchomić co jest niezbędne do gwarancji. Maszyny kupione na przełomie stycznia i lutego, po 9 miesiącach jedna jest niesprawna a drugiej nie mogę włączyć. Omijać szerokim łukiem. Byłem zmuszony kupić używany sprzęt w innej firmie, żeby wyrobić się z terminami.

@Michal

Jest nam bardzo nam przykro, że jest Pan niezadowolony z obsługi naszej firmy i terminów dostawy maszyn. Przepraszamy, jeśli nie udało nam się sprostać Pana oczekiwaniom. Pierwsza maszyna pilarko-frezarka była gotowa 15.06.2021, o czym został Pan poinformowany telefonicznie. Jednakże ze względu na niezałatwione formalności z leasingiem, na co nasza firma niestety nie miała wpływu, uregulowanie należności przez leasing nastąpiło dopiero 30.07.2021, a maszyna została wysłana do Pana 09 sierpnia. Po dostawie do klienta każda maszyna powinna zostać skalibrowana. Dokonuje tego nasz serwis i jest to usługa płatna. Niektórzy klienci robią to samodzielnie i tak było w przypadku Pana pilarko-frezarki. Po zgłoszeniu przez Pana w dn. 13. września chęci skorzystania z naszego serwisu usługa została wyceniona i oferta przesłana mailowo. Nie otrzymaliśmy jednak Pana akceptacji, która jest podstawą do zaplanowania wizyty serwisanta. W przypadku wyrówniarko-grubiarki termin dostawy został Panu podany w lutym, w przesłanym do Pana potwierdzeniu zamówienia i został ustalony na wrzesień/październik i przez Pana zaakceptowany. Jutro nasz technik serwisu przy okazji kalibracji tej maszyny sprawdzi i ustawi nieodpłatnie pilarko-frezarkę. Mamy nadzieję, że po jego wizycie będzie mógł Pan bezproblemowo pracować na obu maszynach.

@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Szkoda, że firma @FELDER nie zajmie stanowiska w wątku poniżej

Mateusz Baczewicz

Na wstępie przestrzegam wszystkich przed firmą FELDER. Sprzedali mi CNC profit H200 02.08.2021, które posiada wadliwe oprogramowanie, do dzisiaj 06.10.2021 problem nie został zażegnany. Maszyna zawiesza się przy obróbce wahadłowej i czeka po 15-90s przy włączonym wrzecionie na obróbkę kolejnego elementu (straty czasu przy obróbce 100 szt. elementów są niewyobrażalne), przyssawki raz puszczają element, a raz nie. Szukam osób, które również mają ten sam problem. Felder stwierdził w piśmie, że moje wymagania w stosunku do maszyny są zbyt wygórowane, a serwisanci tylko przytakują, że problem jest, nie powinno tak być, ale nic się nie dzieje. Podejście tej firmy do klienta to jakaś kpina. Znalazłem już jednego klienta, który wkopał się jak ja kupując tą maszynę, miał ten sam problem, ale przydałoby się więcej. Zapraszam do kontaktu i do udziału w temacie.

Cnc
@Mateusz Baczewicz

Witam, udało się rozwiązać problem z maszyną? Szczerze mówiąc to oglądałem taką samą maszynę w Żorach i mam zamawiać w przyszłym tygodniu, ale po przeczytaniu tego postu nie wiem czy warto...

@Mateusz Baczewicz

Problem jest nie rozwiązany, a jedynie załatany, przestoje są krótsze około 6s wzwyż zależnie od stopnia skomplikowania programu, natomiast do listy dochodzi cała masa innych wad oprogramowania: - przyssawki losowo nie zwalniają materiału - zacinanie się programu przy przechodzeniu z Create do Operate (obecnie nie da się robić pojedynczych mebli przy maszynie – trzeba chodzić do stanowiska biurowego, bo ciągle się zacina) - wiercenie boczne przy braku parametru Y wierci wprost w przyssawkę – przyjmuje wartość parametru Y=0 (brak ostrzeżenia, program wykonuje się mimo braku tak ważnego parametru) - Felder nie chce przedłużyć okresu gwarancji, nie przyznaje się, że realizuje świadczenie reklamacyjne mimo wprowadzania tzw. poprawek do oprogramowania, które nie wiele wnoszą bo nie potrafią tego naprawić. - komunikat o bezzasadnej kolizji przy wierceniu w płaszczyźnie tylnej na bazie A1 i D1 - operator za każdym razem musi akceptować komunikat o możliwej kolizji, serwis to ignoruje, a jak będzie prawdziwa kolizja to i tak każdy zignoruje ten komunikat z przyzwyczajenia - brak komunikatu o kolizji przy wierceniu bocznym i materiałach włożonych na bazę np. A3 i D3, które uniemożliwiają zejście agregatu w dół. - brak kontaktu z serwisem, nie odpowiadają na maile, nie odbierają telefonu Jeśli jeszcze ma Pan jakieś wątpliwości to byłem w Żorach, bo zaprosili mnie w ramach "problemów z maszyną" na szkolenie, żeby wykluczyć winę operatora i ku mojemu zdziwieniu maszyna H200 z bumperami, która była na miejscu miała identyczne błędy jak moja, ale żaden handlowiec na prezentacji ich nie pokaże :), ba nawet o nich nie wie, bo nie jest operatorem.

Czy w firmie Felder Group Polska Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Bardzo rzadko są szkolenia produktowe, sprzedażowych brak

Szkoda, szkoda. Myślisz że by się przydały, czy każdy ogarnia wszystko jak trzeba? :)

Zdecydowanie by się przydały

Znany w firmie

W październiku 2020 roku otrzymałem ploter Hnc. Niestety wady fabryczne urządzenia dyskwalifikowały jego poprawne funkcjonowanie. Po kilku próbach serwisowania maszyny na miejscu została ona zabrana do siedziby firmy Felder w Austrii. Tam okazało się, że usunięcie wad wymaga dłuższego terminu realizacji. Byłem w sytuacji podbramkowej gdyż potrzebowałem sprawne urządzenie do wykonywania zlecenia od klienta. Szef firmy zaproponował, że w zamian mogę dostać kompletnie nową maszynę lub zwrot pełnej kwoty którą po podpisaniu porozumienia w krótkim czasie otrzymałem na konto. Rekompensatą ze strony Felder było wykonanie na jej koszt elementów na które oczekiwał mój klient. Jak w każdej firmie są ludzie z klasą (prokurent i kierownik handlowy) i ludzie wojowniczo nastawieni dla których klient się nie liczy. Na piłę formatową k740 p nie mogę nic złego powiedzieć.

Czy firma Felder Group Polska Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Na żadne! Najniższa krajowa, obietnice super warunków pracy, a potem zawód na każdym kroku. Premie widmo, które albo są albo ich nie ma. Pracownik dopiero w dniu podpisania umowy dowiaduje się, że na umowie ma najniższą krajową reszta wypłacana w premii. Zero szacunku do pracownika, nawet podczas rozwiązania umowy. Z całego serca nie polecam pracy w tej firmie!

Klient

Zdecydowanie negatywna opinia. Po zakupie pomimo gwarancji na maszynę nie można doprosić się o zrealizowanie serwisu gwarancyjnego. Szef firmy pomimo, że bezpośrednio zna temat całkowicie olewa wszelkie problemy i nie planuje nawet rozwiązania problemów z maszyną. Przedstawiciele handlowi co chwilę się zmieniają i każdy jest w szoku, że firma w której pracuje tak olewa słuszne roszczenia gwarancyjne klienta. KATASTROFA WYDMUSZKA NIE FIRMA

@Klient

Witam, przykro nam, że jest Pan niezadowolony z obsługi naszej firmy. Zawsze zależy nam, aby z klientami szukać wspólnych rozwiązań. Wspomina Pan, że ma kilka problemów z maszyną. O jaką maszynę konkretnie chodzi? Prosimy o przesłanie bezpośrednio na adres serwis@felder-group.pl danych swojej firmy oraz nr maszyny. Skonsultujemy Pan problemy z naszym działem serwisu w Austrii i postaramy się Panu pomóc. Dziękujemy

Wiola1

Jak wygląda sytuacja w księgowości ? Jak z atmosferą

Zostaw merytoryczną opinię o Felder Group Polska Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w Felder Group Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Felder Group Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Felder Group Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Felder Group Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Felder Group Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Felder Group Polska Sp. z o.o.