Metrohouse S.A.

Bydgoszcz

Opinie o Metrohouse S.A.

Joanna

Znajdziecie a stronie Metrohouse S.A. sporo ofert pracy. Jest wiele różnych stanowisk do obsadzenia. Zainteresowani znajdą informacje na stronie firmy w zakładce kariera: https://metrohouse.pl/kariera

Joanna

@Nataliajesteś zadowolona ze współpracy? Co uważasz za jej największe plusy?

Natalia

Metrohouse to świetna i w pełni profesjonalna sieciowa agencja nieruchomości. Mam okazję współpracować i uważam, że w ten sposób znacząco poprawiłam swoje wyniki. Wiele czynników wpływa na zwiększenie obrotów a to daje właśnie firma. Decyzja o współpracy była udana.

Szczery

Jeśli nie wiesz jak wygląda praca na stanowisko kierownik oddziału to znaczy że się do tego nie nadajesz :)

Andrzej Z.

A ja mam pytanie jak wygląda praca i płaca ( jakaś podstaw i prowizja czy co ) , rodzaj umowy na stanowisku Kierownik Oddziału, czy kierownik tez zajmuje sie sprzedażą ?

Joanna

Zapoznaliście się z wywiadem udzielonym przez Prezesa Zarządu Metrohouse S.A.? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,36669,wywiad-mariusz-kania Która z informacji w nim zawartych była dla Was najciekawsza?

Jestem zadowolony jak spotykam się z klientami to mnie po rękach całują że jestem z MH a nie jeden chciał mnie pocałować gdzie indziej za taką obsługę.

piog

W tej chwili @cento też poszukują, konkretnie np potrzebny jest Senior Financial Controller, zapewniają między innymi umowę o pracę i pakiet benefitów.

Buźka

Może masz wiedzę czy potrzebują pracownika na stanowisko doradcy w Warszawie? Ja bardzo lubię taki rodzaj pracy. Wiem, że agencja ma dobrą prasę i dlatego chciałbym połączyć miłe z pożytecznym. Może wiesz jak wygląda sprawa wynagrodzenia? czy to jest tylko prowizja?

anonymous

oho, widzę, że "sponsorowane" opinie zaczynają być widoczne:) ciekawe, czy to sam prezes pisze, czy jak zwykle narzucił poprawę wizerunku swojej marki franczyzom

Przyszły agent N

W takim razie jakie biuro polecacie?

anonymous

Szanowni Państwo, rozumiem rozżalenie dotyczące niektórych oddziałów Metrohouse (zwłaszcza oddziałów własnych firmy, z których niemal żaden już nie istnieje). Zanim jednakże pomyślicie o nie przyjściu na rozmowę rekrutacyjną chcę zaznaczyć, że możecie być pewni, że w oddziałach franczyzowych jest zupełnie inne podejście do pracy i pracowników. Zapewniam, że w oddziałach franczyzowych właścicielom zależy na agentach i ich zarobkach, a nie na oszukiwaniu tychże. Zobaczcie ile wpisów na tym forum dotyczy oddziałów franczyzowych...

były dyrektor

Mój wpis został usunięty, więc piszę raz jeszcze. Nie dajcie się nabrać na obiecanki tej firmy. Notorycznie okradani i oszukiwani są pracownicy, właściciele franczyz i klienci tej żałosnej firmy. Przykładem takiego postępowania są ostatnie wydarzenia we Wrocławiu, gdzie prawie wszyscy ludzie odeszli z dnia na dzień ponieważ dość mieli okradania i proszenia się o swoje pieniądze. Mam nadzieję , że sąd się wami zajmie, pozwów jest co najmniej kilka...

kituśbajduś
@były dyrektor 07.07.2015 13:27

Jaka deska ratunku??? Kobieto masz zlasowany mózg przez to metrohouse. Takich desek ratunkowych to w moim mieście jest ok.30. A na czym polega szybka i dobra sprzedaz nieruchomości, to super lekarstwo metrohousowskie - na obniżenie ceny do granic możliwości i na pewno wtedy kupiec się znajdzie. Ot cała filozofia super zapracowany handlowcu! (od siedmiu boleści). Tak to ja sam sprzedam, bez łaski, za która musze płacić wielkie pieniądze. Tak że zastanówcie się zanim przyjdziecie do tej firmy obojętnie jako kto - pracownik czy klient.

gonzo

Witam, pracowałem w metro w 2 oddziałach przez blisko 4 lata. Praca pośrednika jest taka, że trzeba się narobić. Ale jak się narobisz to i zarobisz. Średnio wyciągałem ok 5K. Choć zdarzały się miesiące w których było i 20K. Po pierwszych 3 miesiącach intensywnej pracy rozdzwania się telefon. od 4 miesiąca nie było opcji zeby moje zarobki nie przekroczyły 4K. Polecam. Teraz pracuję w Anglii jako pośrednik i mam ok 5K funtów. Jak pokazałem im papier że pracowałem w metro zadzwonili za 2 dni żebym przyszedł do pracy:)

kropek

[usunięte przez admina słowo niecenzuralne] prawda, wszedzie trzeba zapieprzac zeby zarobic, poza sprzedaza mieszkan ktorych jednak troche jest (od kawalerek po wille) dochodzi jeszcze wynajem mieszkan, i nei tlyko bo ogolnie nieruchomosci. Czemu tutaj w kraju jest tak ze skoro ja nie zarabiam miliona to ktos inny tez nie moze tyle zarabiac. Wynik jak pisal jeden z kolegow zalezy od wielu czynnikow a nie od samej wielkosci rynku. Polecam pouczyc sie teorii z ksiazek, wtopic ja do praktyki, spiac pupe na wynik a nie narzekanie i zarabiac O godna prace jest ciezko lecz nie znaczy to ze jej nie ma.

Adam

rozwiązujesz umowę pisemnie pocztą lub sam zanieś do biura a następnie każ usunąć lokal ze strony internetowej i portali bo nie robią tego chwaląc się wiecznie ze mają tyle nieruchomości na sprzedaż. na stronach mają dużo nie aktualnych ofert ,przy tej rotacji nieutrzymujących się agentów w pracy ,nie panują nad ofertami -niestety szara rzeczywistość , lepiej zmieniać ludzi,wykorzystywać jak mieć 15 dobrych agentów na biuro .

gość

Szkoda czasu na pracę, (usunięte przez administratora)i ciągle słyszysz, że musisz więcej się starać, nawet jak nie ma nieruchomości i nikt nie chce podpisać umowy. Jeżeli ktoś lubi pracę w nieruchomościach, to radzę założyć własną firmę, a nie męczyć się w metro, szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

Adam
@gość 01.04.2015 18:31

Każde biuro ma swoją klikę , która dostaje lepszych klientów , nawet lepszą prowizję . Klientów przydziela dyrektor biura który sam też pracuje jako agent :) wiadomo kto ma najlepsze nieruchomości i klientów z kasą ,potem klika czyli stali długoletni już agenci a na końcu szarak , nowy rekrut który za darmo gania po ulicach aby pozyskać nieruchomość( dopłaca do interesu z nadzieją ze zarobi)O losie co za kanciarski świat .

Znajomy W

Jest tak - w biurach nieruchomości to około 20 proc osób z powołania a reszta tzw szukający, czyli ci, ktorzy znaleźli się tu przypadkowo, szukajączegoś w życiu, nie mają pomysłu co dalej. Jak chcesz zostać na dłużej, kiedyś założyć własne biuro, nieważne, czy franczyzowe, czy własne, to ta praca jest dla Ciebie, a jesli przychodzisz z myślą, by kilka godzin odbębnić przy kompie, to wiedz, że jest MH to firma handlowa opierająca się na sprzedaży i pieniądze nie biorą się z przychodzenia do pracy tylko aktywności. Duża częsć ludzi tego nie rozumie. Znam MH dobrze i wiem jedno, kto chce zarabiać zarabia, kto przychodzi po to, żeby wchodzić co 15 minut na fajka, a resztę dnia spędzać na pogaduchach w kuchni, nie wychodzi na tym dobrze i narzeka na forum...

...

a coś na temat stanowiska doradca kredytowy? ktoś może coś wie? jest sens iść na rozmowę?

@... 04.03.2015 20:39

Jeśli chcesz aby ludzie z Internetu decydowali o twojej przyszłości, pracy, karierze zawodowej to dobrze ze się pytasz. Ale raczej wszyscy w Internecie będą ci odradzać bo ci którzy mogą polecać teraz pracują:)

pik
@anonim 05.03.2015 13:41

Jak widać ty o 13:41 nie pracujesz. Metrohouse to syf, g..wno sprzedawane jako czekolada, każde dziecko o tym wie.

były kierownik

(usunięte przez administratora) , lamusie, nie kradnij...

gość

Prawda jest taka, że nieliczni zarabiają dobrze ale to jak w każdej pracy potrzebne jest zaangażowanie i chęci do pracy - ale jeśli masz te dwie cechy to w innych firmach zarobisz więcej niż w Metro, a reszta agentów no cóż sami sobie odpowiedzcie czy w firmach gdzie non stop potrzebują kogoś i wiecznie są ogłoszenia o pracę jest dobrze - no raczej nie jedna wielka rotacja a prowizje śmieszne

Agent

Major dobry. Konkurencja...takie samy posty zamieszcza na HomeBrokerze i innych dużych firmach :D

metrohouse BB
@Ponarzekajmy razem 14.01.2015 21:27
Haha jakie wymagania :) 50 zł to za mało biorąc pod uwagę że w ciąga dnia można średnio przyjąć 4 nieruchomości a wpisanie zajm...

ileż tych nieruchomości jest... owszem może i przyjmiesz 4 jednego dnia ale potem cisza bo się ogłoszenia powtarzają w gazetach i internecie a przecież nie będziesz dzwonił do tych samych ludzi wiecznie i błagal o spotkanie.... także odpuść bo nie masz racji. (usunięte przez administratora)4 nieruchomości to może ogarniesz jak masz jedną koło drugiej a nie oszukujmy się ciężko o to... a paliwo w baczku ucieka szybciutko :))

mama mia
@Ponarzekajmy razem 14.01.2015 21:27

a to dobre 4 nieruchomości w ciągu dnia, jeszcze nie widziałem takiego agenta co tyle przyjmuje, w takim razie musiałby przyjąć więcej niż 60 nieruchomości w miesięczne, więc się nie ośmieszaj i nie używaj słowo kapitalizm bo nie wiesz co to znaczy jedynie jedno słowo też zresztą na k porównuje te 4 nieruchomości na dzień KOŁCHOZ ;-)

Izabella.
@ttttttt 29.12.2014 09:51
Nie omamiaj ludzi i nie udawaj że się znasz na miastach. Porównanie było do Polski, a nie do Karaczi. Książka to teoria-że i na...

Mily genialny czlowieku! Bardzo sie mylisz. Ja wyroslam w tej branzy dlatego, bo mam niesamowity dar w kontaktach z ludzmi: bezposredniosc, dostosowywanie sie do rozmowcy i rozumienie jego potrzeb(tu empatia i wywiad wstepny, inaczej mowiac rozpoznanie typu klienta), Usmiech szczery udaje sie, gdy ma sie pewnosc swoich zalet i na pewno ma sie te pewnosc! Bez pewnosci i wiary w siebie nie przystepuje sie do zadan z klientem. Ty nie masz byc dla niego cwaniaczkiem z agencji i zarabiac na nim, ty masz byc jego ostatnia deska ratunku i niesc pomoc w rozwiazaniu problemu (lekarza tez ludzie placa). Trzeba rozmawiac z czlowiekiem i zapomniec o kasie i to jest to swiete, uczciwe zaangazowanie. Wtedy jwst dobrze jak klientowi zalezy na utrzymywaniu kontaktow. Taka wspolpraca jest obupulnym sukcesem. Tak mysle, ze Ty tyle sie znasz co nic nie znasz na ten temat. Jak sie chce przcowac, to nie szuka sie wymowek jak Ty kolego to zrobiles w swoim komentarzu:) Pozdrawiam i proponuje nic nie robic:D Dzieki Metrohouse sprzedalam mieszkanie, potem wynajelam mieszkanie. Teraz sie przenosze do innego i mam wybor mieszkan! Czuje sie bezpieczna i obsluguje mnie ta sama osoba! Nie zawiodlam sie i wiem ze nie zawiode. Bardzo dlugo zajmowalam sie sprzedaza, mialam same sukcesy (i prezenty:D) z powodu swietnych i owocnych kontaktow z ludzmi i teraz dla mnie kontakty z Metrohouse jest wymarzona sytuacja i wrocilo do mnie to co dalam innym,ktorzy na mnie liczyli. Trzeba rozumiec znalezc prace dla siebie taka, aby nie narzekac.

Ala
@Izabella. 18.06.2015 22:35

Obupulnym? No cóż lepiej się mówi niż pisze bo nie widać błędów.

Bodzio

To nie jest biuro nieruchomości tylko kołchoz. Tytko cebulak Płońska lu Mławy może tam pracować i się cieszyć.

zbych

Główny szef metrohouse zapewne pracuje 8-15 i nie zarabia raczej najniższej krajowej.

Na swoim

...tak sobie myśle, ze jak nic nie zarabiasz w metro to jak zaczniesz zarabiać w swojej agencji? Gdybys chciał zarabiać więcej to co innego ale zera nie pomnożysz. A jezeli już więcej to ile? Bo wszyscy którzy liczą cudze pieniądze patrzą na przychód i zapominają o kosztach! Po pierwszym kwartale na swoim przychodzi kosztowna lekcja: one man show nie działa. A zbudowanie zespołu to bardzo duże koszty ...zapomńij na rok o zarabianiu dla siebie grosza. To takie przemyślenia po roku od kiedy sobie powiedziałem Wiem lepiej :)

Kocur

Wiele osób z mojej rodziny prowadzi działalność gospodarczą. Siostra ma kilka sklepów, kuzyn kancelarię prawną, szwagierka jest lekarzem pracuje w kilku przychodniach i szpitalu. Czy ktoś tutaj zna kogoś w swojej rodzinie, kto ma własną działalność gospodarczą i pracuje od 8.00 do 15.00, jeździ dobrym samochodem , ma dom i ciekawe wakacje ? Te rzeczy nie idą w parze. Ludzie mają czas to nie mają pieniędzy i odwrotnie. Rozejrzyjcie się i ruszcie głową. Nie piszcie tu głupot. Handlowiec to jedyny zawód, w zasadzie bez szkoły i długotrwałych studiów ( nie mam na myśli dorabiania papierów w tzw Wyższych Szkołach Prawa i Makijażu, kupowanych przez rodziców swoim córeczkom i synkom w pierwszym pokoleniu ). Mam na myśli porządne studia, na które trzeba się dostać!!! Dobry handlowiec, powtarzam dobry handlowiec !!!!potrafi zarobić niezłe pieniądze, również w branży nieruchomościowej. Ale pracuje dużo. A resztę marzycieli zapraszam na marsz 13.XII - ponarzekajcie. Może wykręcicie kolejną rewolucję i znów będzie równo. Zdolny, pracowity i tłumok, leń - tak samo, bo mają takie same żołądki:)

adam

trzymajcie sie z daleka od tej firmy jakakolwiek współpraca z tym biurem to katastrofa ,

SA

A co to znaczy firma krzak ? naprawdę jest to firm mająca około 100 oddziałów w całej Polsce , gdzie pracuję około 1000 osób ( w tym wielu od początku firmy)? kurcze to w tym kraju mało która to nie jest firm krzak :) ktoś się nauczył słówek i bezmyślnie je wykorzystuję :)

HAHAHA ... no to już pojechałeś po bandzie. Nie no tak żenujący wpis że szok. Podobno też agenci mają magiczny pył, dzięki czemu z 2 pokojowego mieszkania robią się 4 pełnowymiarowe pokoje :)

Pośrednik

Nie maja kasy na opłat FV za współprace, czas nadchodzi i dla tych co pokazali na rynku, że klient kupujący nie ma kosztów wynagrodzenia pośrednika. Sprawę kierujemy do Sądu. Wieki tytuł Agencja numer 1 w Polsce według według C.H. Beck Nieruchomości. Szukasz mieszkania? Sprawdź ofertę bez prowizji od kupującego ... .

Z mniejszego miasta

Podam zarobki ze swojego miasta. Dwóch najlepszych agentów zarabia systematycznie między 5-20 tysięcy złotych, średnio wychodzi ładnie. Jeden agent pracuje 3 lata, drugi agent 1 rok 9 miesięcy. Reszta zarabia około 2000-3000 średnio. Nowi i Ci, którzy nie umieją sprzedawać mają ciężko. Nie wiem czy nawet te niższe stawki, są złe jak na małe miasto około 100 000 mieszkańców. W Warszawie są inne płace, a w mniejszych miastach inne z powodu transakcyjnych cen nieruchomości, ale pamiętajcie, że koszty utrzymania tez się różnią. Jak komuś nie odpowiada, może sprzedawać w Wawie. Co do atmosfery pracy, jest super!!! Co do zapłaty? U nas zawsze w ciągu jednego dnia od daty zapłaty przez klienta. A że trzeba tyrać?? Tak, jak ktoś nie lubi pracować powyżej 10 godz dziennie, to są etaty za 1000-2000 PLN.

znawca
@ok 27.11.2014 07:25
Dwie gwiazdki w ocenie firmy to znaczy niewiele, umowa śmieciowa i praca za kilkaset złotych miesięcznie. Te 5 czy 10 tys. zł t...

A jeśli ktoś podaje, że to największa firma tego typu. To ok. Tylko co ma z tego szarak-agent? Niewiele. Więc co nam po tym, że sprzedano tyle i tyle domów w 2013 roku? Poza tym tego typu firmy sprzedażowe podają dane zawyżone, przecież nie pokazują dokumentów na rozmowie kwalifikacyjnej. To samo zarobki. Nikt nie pokazał mi faktury na 5 tys zł o czym była mowa na rozmowie, bo tyle nikt tam już nie zarabia. A jak biega po Polsce 800 osób, to nawet kilka nieruchomości jak pozyska jedna osoba to daje już dużą liczbę-ale tak jak pisałem, nie agentowi, a tym "wyżej" na których pracujesz, na ich wille i samochody.

Łukasz

Pracuję w biurze nieruchomości w Metrohouse od listopada 2011 roku do dnia dzisiejszego.Pracuję na własnej działalności gospodarczej i jest mi z tego powodu bardzo dobrze.Mam wyniki sprzedażowe w każdym miesiącu i najważniejsze że klienci sprzedający jak i kupujący są zadowoleni z mojej obsługi. Jestem tu po to by spełniać marzenia, marzenia o własnym M - i wiecie co - spełniam je. To jest naprawdę wspaniała praca, która daje mi wiele satysfakcji i oczywiście satysfakcji z kasy. Zauważyłem że Polacy mają tendencję do narzekania i do pisania rzeczy które nie mają sensu i nie są powiązane z tematem. Ale cóż, po prostu niektórzy tacy są. Ale powracając do mojego tematu - doracy ds nieruchomości w Metrohouse. Praca daje możliwości spełnienia się zawodowo, poprzez wspinaczkę na poszczególne szczeble min od doradsy ds. nieruchomości, poprzez Lidera Sprzedaży, doradce roku 2013 i 2014 i do dzisiaj zastępcę dyrektora oddziału.Dzisiaj zajmuję się rekrutacją, szkoleniami, oczywiście cały czas zajmuję się pozyskami i sprzedażą i do tej pory jestem najlepszy. W tej pracy potrzebna jest samodyscyplina, nastawienie na cel i działanie.Sami musimy zadać sobie pytanie cyt. "co chcesz w życiu robić...?" Niektórzy nawet nie wiedza jak wygląda prawdziwa praca, tylko każdy czatuje na podstawę, by nic nie zrobić a coś zarobić, przynajmniej minimalna. Moja zona jest szefową kuchni, i bardzo ją podziwiam za determinację.Pracuję od godziny 10:00 do 23:00, w soboty, niedziele, święta, sylwestra, wszystkie dni wolne itp.Prawie w ogóle się nie widujemy.To jest dopiero poświęcenie i zarabia nie całe 3 tysiące. Czasami się pokłócimy o jej pracę i nieobecność w domu.Ale zrozumiałem, że to jej hobby.Ona kocha swoją pracę i spełnia się zawodowo jak ja.A wiecie ile jest komentarzy na restaurację w której pracuje?Całe mnóstwo.Ale pożywkę mają zazwyczaj pracownicy którzy wyobrażają sobie prace całkowicie inaczej i klienci którzy przyszli tylko po to by do czegoś się przyczepić, zjeść i nie zapłacić. Czy to jest rozwiązanie? pamiętajcie że dobro powraca, ale zło również. Praca w Metrohouse, wygląda trochę inaczej, ale też, żeby zarobić trzeba zap..lać ale za lepsze, zdecydowanie pieniądze. Podsumowując temat, weźcie się do pracy, a nie do narzekania. Spójrzcie w lustro i powiedzie sobie - "kim jesteś i czego chcesz od życia ?" I zrób to.

agent 007

Każde Biuro nieruchomości to nie piekarnia, nie przychodzą tam setki ludzi. Bywały dni że nikt kompletnie nie przyszedł. Bywały tez miesiące ze nic się nie sprzedało ani też nie wynajęło więc to był czas kiedy pracowało się za darmo dokładając do interesu bo trzeba było za coś dojechać do klienta żeby podpisać z nim umowę żeby podnieść statystyki. Nie jest to ciekawy zawód bo przynajmniej ja byłam zmuszana to szukania na siłę mieszkań czyli pukanie od drzwi do drzwi i pytanie czy jest jakieś mieszkanie do sprzedania bo jestem niby zainteresowana kupnem. Bycie agentem to ciężki i nieopłacalny kawałek chleba na samej prowizji od prowizji i to jeszcze nie regularnej co miesiąc. Trzeba sobie zdać sprawę że jest to branża związana z posiadaniem solidnej gotówki. Zakup nieruchomości wiąże się z decyzja na całe życie, także nie polega to na tym żeby wychodzić na ulice i krzyczeć ludzie kupujcie domy i mieszkania. W tej branży jest niestety rotacja pracowników i praca tam jest krótkoterminowa.

Rar
@jola 16.12.2014 19:45
Dobrze mówisz w Warszawie możesz sprzedać 5 mieszkań. Zastanów się tyko ile i trochę pomyśl, Warszawa to największe i najbogats...

No tak się zastanawiam. Ostatnio rozmaiwałem i widziałem wyniki innych biur w Polsce.I np. takich miastach jak Łódź,Radom, Koszalin, Iława które nie są wielkimi miastami obrót jest podobny co w Warszawie. Czyli jednak można. ALe może w twoim mieście jest pokomunistyczne myślenie: czy się siedzi czy się leżyto przecież i tak mi się należy:) Jak ktoś chce to może i nie ważne gdzie :)

yyyyyzzzzzzzzzz
@Rar 16.12.2014 20:05

Piszesz widziałem "wyniki biur"-kto Ci je pokazał? Nigdy Radom nie będzie miał takich wyników w obrocie jak Warszawa. Radom-miasto bezrobocia. Zawsze obrót będzie proporcjonalny do wielkości miasta. Nie masz wpływu na sprzedaż, jak ktoś nie ma pieniędzy, nie dostał kredytu, nie kupuje-to nawet do 20 możesz pracować i nic nie wskórasz. W handlu można zarobić, ale w takim gdzie jest duży i szybki obrót, a tu widzisz prowizje po roku-dwóch i to tak okrojone że nie chce się pracować. A strzał że zarobisz dużo bo willa za 3 mln się sprzedała to zdarza się tak samo często jak 6 w totolotka. Gruszki na wierzbie każdemu można obiecać. Nie rodzi to skutków prawnych.

agent 007

Moi drodzy jestem świeżo po zakończonej pracy w metrohouse. Odradzam wszystkim którzy chcą się tam zatrudnić. Umowa śmieciówka o świadczenie usług. Przez okres 3 miesięcy nie możecie się zwolnić ponieważ twierdzą że ponoszą koszty pseudo szkolenia których tak naprawdę nie ma, wiec jak się zwolnicie w ciągu 3 miesięcy to zwracacie koszty. Poza tylko prowizją nie ma żadnej podstawy. Oczywiście na ta prowizję tez będziecie czekać do czasu aż klient sprzedający zapłaci a jak to w realiach bywa możecie czekać aż do skutku w nieskończoność. Nie ma innej opcji żeby wcześniej zapłacili za waszą wykonaną pracę. W moim przypadku było tak że w styczniu sprzedałam mieszkanie a w czerwcu dopiero otrzymałam prowizje bo tak długo się to ciągnęło. Nie liczcie na kokosy bo macie prowizje od prowizji brutto także netto to zaledwie grosze. Jako biuro nieruchomości takie samo jak każde inne z tym że mają bardzo wysokie prowizje od sprzedających zdecydowanie wyższe niż biura lokalne. Ściemą jest to co proponują bo tak naprawdę zrobią coś na początku jak ten sprzedający podpisze z nimi umowę żeby niby widział ze coś się robi w ich sprawie i na tym koniec. Dodam że biuro nieruchomości to nie piekarnia a nieruchomości to nie bułki nie sprzedawają się codziennie. Nie podejmujcie tam pracy bo nie zarobicie. Dojazdy do klientów na własną rękę nie ma żadnych zwrotów kosztów. Podsumowując to pracuje się tam prawie za darmo dokładając do interesu. Poczytajcie te opinie które są prawdziwe bo większość się pokrywa i przekłada na rzeczywistość. Odradzam pracę w metrohosie.

kocur6419

Pracuję w Metrohouse 6 lat. W całej firmie jest rotacja. Wchodzą i wychodzą: lenie, frajerzy, żony swoich mężów, gawędziarze, totalne nieuki, ludzie niezdolni, bez pamięci a przede wszystkim marzyciele. Przychodzą coś tam robią ale nie ma rezultatów, bo są to często ludzie bardzo przeciętni intelektualnie. Nie potrafią zapamiętać nieruchomości, klienta, skojarzyć faktów..... długo można pisać kogo tu spotykałam i jak bardzo byłam w szoku słuchając jakie ma przy tych moziwościach oczekiwania płacowe. Jakie ma aspiracje ogólnie. Te osoby oczywiście coś tam "popychają " ale naoglądały się amerykańskich filmów i też tak chcą:) Te osoby nie mają potencjału i nie mają pieniędzy. KONIEC KROPKA. Nie ma innego powodu. Pracuję codziennie sobota, niedziela też, tak jak mój stomatolog od rana do wieczora i zarabiam 10 000 zł. Ludzie to nie poczta, kolej, budżetówka, ludzie to kapitalizm!!!!. Jak nie rozumie tego babcia 70- letnia to ok ale jak ktoś ma 30 lat... no to przepraszam na "Faktach" czy na "Życiu na gorąco" jest wyedukowany:)Pozdrawiam marzycieli. Dzisiaj to tylko mama Wam da, bo Was kocha bezwarunkowo. Komuno wróć:) A szkoda, bo jakby kolega był inteligentny to sprzedawalibyśmy więcej i lepiej..... i więcej bym zarobiła a tak nie ma partnerów do zrobienia interesu:) Jestem agentem, nie mam podstawy!!!!! )

łysy

Jestem psychiatrą na Świętokrzyskiej w Warszawie. Błagam - nie idźcie do pracy w Metrohouse. NA TEN ROK NIE MAM JUŻ WOLNYCH TERMINÓW!!!!

Widac ze konkurencja nie spi. Chyba zaczęła odczuwać dominację MetroHousu na rynku nieruchomości :) Jakie to dziwne ze nagle tego samego dnia pojawiają się ,,rzekomo ,, 3 ,,różne,, a jednak podobne informacje ze MetroHouse to oszuści , lepiej nie kupować przez nich , nie sprzedawac. A w jaki sposób oszukali... pewnie chcieliście kupić mieszkanie na Woli a po akcie notarialnym okazało się że kupiliście mieszkanie w Wołominie... Ludzie zachowujmy się poważnie. To że komuś nie wyszło w pracy i teraz siedzi na bezrobociu i ma za dużo czasu na trollowanie w internecie.... no lepiej ten czas wykorzystać na rozmowy w sprawie pracy. Nie każdy musi być pośrednikiem i należy się z tym pogodzić. A nie oczerniać firmę gdzie jest naprawdę masę dobrych Agentów nieruchomości. Są też czasem kiepscy, ale szybko ich zwalniają, aby potem mogli sobie żale wylać tu, na forum :)

Analityk
@anonim 01.08.2014 11:07

Nie ma jak pracować wśród oszustów i podpisywać się jako anonim. Brawo anonimowy nieudany eksperymencie z tajnego północnokoreańskiego laboratorium genetycznego. Możesz się dalej onanizować i pamietaj, żeby na Świętokrzyskiej 18 nie palić papierosów w kiblu. Czy zjawisko anonimowe zrozumiało ?

Arrr
@Analityk 01.08.2014 16:44

Poziom twojej wypowiedzi ,,nie anonimowy Analtyku ,,( jeśli taki mądry to podpisz się imieniem i nazwiskiem :) ) jest najzwyczajniej żenujący. Brawo za mistrzowskie porównanie do koreańskiego eksperymentu. Naprawdę wysoki poziom wypowiedzi. Widać jaki poziom się wypowiada tutaj.. brawo, sam się ośmieszyłeś, nie musiałem ci pomagać :)Chociaż i tak ty tego nie zrozumiesz. A z preferencji ten nick ..Anal..i..tyk :?

Rod

Ale widzę mega-ciśnienie na sprzedaż jest w tej firmie. Wszyscy co pracują/pracowali piszą tylko o kasie, ile podpisali umów, ile zarobili. A wiedza z zakresu nieruchomości pewnie marna. Tylko kasa, kasa, kasa... Firmę tworzą ludzie. A wypowiedzi pracowników obnażają charakter pracy. Moje wnioski są takie, że do pracy w tej firmie trzeba być dobrym handlowcem, a nie pośrednikiem w obrocie nieruchomościami/ lub doradcą ds.nieruchomości. Ale reguły choć brutalne to są czytelne: umiesz sprzedawać towar (bez względu jakiej jakości) to zarobisz sobie sporo, jeśli jesteś słaby bądź nie umiesz agresywnie sprzedawać to lepiej odpuść sobie od razu, bo jeszcze dołożysz do tego interesu z własnej kieszeni.

Wojtek
@Rod 09.07.2014 13:32

Widzę że nigdy nie pracowałeś jako pośrednik. Nie myl tej pracy z akwizycją. Może za dużo amerykańskich filmów się naoglądałeś gdzie pośrednik wcisk kit. Jeśli myślisz że człowiek który kupuje sobie wymarzone mieszkanie i wydaję co najmniej 300 000 zł jest idiotą i uwierzy w jakieś ściemy , to jesteś w błędzie. Jeśli Agent kłamie/sprzedaję nie prawdę to klient od razu to wyczuwa i więcej nie chcę z nim współpracować. Dlatego na forum mamy wiele żali że nie da się zarobić ( widocznie ktoś chciał na oszustwie zarobić). Skuteczna sprzedaż w każdej Agencji pośrednictwa : -Cierpliwość do kienta -Prawidłowe wyczucie jakiego mieszkania poszukuję - I najważniejsze, im więcej klientowi mieszkań zaproponujesz tym większa możliwość że wybierze z Twojej bazy. Aa więć w tej i każdej Agencji dobry pośrednik to pracowity pośrednik (dlatego jest ciśnienie na pracę. Jeśli uważasz że dobry pośrednik to : -Pośrednik powolny ( gdy nie zdąży powiadomić o okazjach klienta) -Nie chwalący i pokazujący plusów mieszkania które pokazuję (każde mieszkanie ma plusy) - I taki który nie ma ciśnienia na pracę ( fajna praca 10-16:D ) To jesteś w błędzie.

Kefirek

Pracuję już rok. Czas biegnie szybko, jeśli potrafisz się dogadywać z ludźmi to jest super w każdej pracy. Ja nie narzekam. Można sporo zarobić, jeśli Ci się chce :) Polecam, dla wszystkich którzy nie ustawiają sobie górnej granicy :)

adam

Mam możliwość pracy w MH oddział Bydgoszcz. Proszę podzielić się opinią o W/wym.

Billy

tez zastanawiałem się kiedyś nad pracą w tej firmie w końcu jednak zdecydowałem się na mniejsze biuro i mimo że na początku miałem wątpliwości nie żałuję pracuję tu prawie 3 lata i cieszę się że podjąłem wtedy taką decyzję a co do Metro.. faktycznie większość opinii jest niepochlebnych mnie właśnie takie zniechęciły ale kolega pracował jakiś czas na samym początku nie narzekał był pozytywnie nastawiony ale nie trwało to długo zaczęły się przekręty z wypłatami brak szkoleń i w ogóle niepoważna firma w skrócie nazwał to jednym wielkim szajsem ;] no ale kto chce może przekonać się na własnej skórze

Kasik

"Panie"M :) Niesamowite, wydawało mi się, że po moim ostatnim poście, gdzie zauważyłam Twój ogromny problem z czytaniem ze zrozumieniem coś się zmieni. Widzę natomiast, że powtórne i wolne czytanie w Twoim wypadku nie pomaga. No nic niech więc tak zostanie. Wytłumaczę jeszcze raz, bo widzę, że próbujesz napuścić na mnie agentów wkładaniem mi w usta słów, których nie powiedziałam, a raczej zdecydowanej zmiany ich znaczenia. Zatem...Uważasz, że zarabiasz więcej od dyrektora?heheheh jeśli to w pewnym chociaż nie wiem jakim celu żart to świetnie Ci się udał. Za to, po tej wypowiedzi uznaję, że jesteś ewidentnie osobą, która próbuje tylko zamydlić oczy osobom zastanawiającym się nad pracą w tej firmie, a to nie fair. Kolejno... Na rynku jest wiele małych agencji, a to świadczy o tym, że im interes dobrze się kręci. Dalej...Zrozum chłopcze, że sytuacja z eksportem zdjęć na portale wyglądała właśnie w taki sposób, nie miałabym w tym celu aby kłamać, bo i po co...więc co do wspomnianych przez Ciebie "nakładów na marketing" to one po prostu nie istniały, tak to jest jak ktoś chce zarobić jak najniższym kosztem:)ale to daje mi kolejny powód do stwierdzenia, że To ty jesteś kłamcą. "Dlaczego? Myślisz że klienci to debile? Że wciśniesz komuś mieszkanie za 300 000 jak garnek?"- Twoje przyswajanie informacji mnie zadziwia:) nie wspominałam kompletnie nic o tym, że samo sprzedawanie komuś mieszkania i za daną cenę jest wciskaniem czegokolwiek. Pisałam tu o tym co mielibyśmy mówić klientom, aby namówić ich na podpisanie umowy, a w tym wypadku jeżeli według Ciebie "Proszę Pana jesteśmy jedną z największych agencji sieciowych w Polsce-PRAWDA, nie pobieramy prowizji od klienta kupującego-PRAWDA ( uwzględnię to, czego wielu ludzi nie wie, że jeżeli klientowi kupującemu spodoba się mieszkanie, którego nie ma w bazie to płaci on prowizję normalnie, to praktyka bardzo chętnie uprawiana przez przełożonych dla nas nakazowo, bo przecież dla nich to dodatkowe pieniądze,piszę to żeby "Pan" M. nie zarzucał, że wystarczy pozyskać wcześniej mieszkanie, które klientowi się podoba)dalej...dzięki temu też, mamy największą bazę klientów kupujących-TOTALNA BZDURA :)Pana oferta będzie widniała na 20 portalach internetowych-PRZYKRE KŁAMSTWO itd... " jeżeli to nie jest dla Ciebie wciskanie kitu, to najwyraźniej jesteś do tego stworzony, a wolisz zastąpić to słowem PROFESJONALIZM, gdzie obudź się "Panie" M. to są istotnie dwie RÓŻNE kwestie:) Po Twojej wypowiedzi widać, że nie masz do powiedzenia nic konstruktywnego, atakując mnie wyłącznie, kolejny raz w skrócie nieróbstwem. Zatem drodzy przyszli, aktualni i byli Pośrednicy, wierzę, że zdecydowana większość z Was w przeciwieństwie do "Pana" M. potrafi czytać ze zrozumieniem. Natomiast powtórzę, wierzę, że są jeszcze biura profesjonalne, w których tacy sami ludzie pracują. Nie wciskają ludziom kitu, że są jedyni w swoim rodzaju. Zamiast skupiać się na ubarwianiu swojej rzeczywistości jak MH, po prostu profesjonalnie wykonują swoją robotę. "Pan" panie M. powinien wziąć z nich przykład i skoro che "Pan" nazywać siebie profesjonalistą, to najpierw proszę nad tym popracować, bo z "Pana" wypowiedzi śmiem twierdzić, że daleka droga do takiego tytułu. "Panie" M. uważam, że nasza dalsza dyskusja nie ma sensu, chyba, że nadal będzie "Pan" zalewał forum wywodami, sugerującymi mi nieróbstwo. Ja w pierwszym poście przedstawiłam swoje doświadczenia, bo po to jest to miejsce. Lepiej dla "Pana" jak zakończy "Pan" te kompromitujące dla siebie posty. Ja odradzam, "Pan" odnosząc się do "Pana" postów poleca pracę w tej firmie i niech tak zostanie. Każdy zrobi co uważa za słuszne.

M
@Kasik 08.04.2014 09:10

Zacznijmy od tego kto ma większą bazę: jedynie kto może mieć to HB, ale powodzenia z pracą tam lub bycia klientem. Oczywiście, jak klient idzie ze mną na nieruchomość z nie bazy MH , ale innej agencji , to płaci prowizję. Przecież to oczywiste. Po pierwsze inna agencja się nie podzieli prowizją, po drugie nie można za darmo pracować. To że agent zarabia więcej niż dyrektor to dla ciebie nie możliwe? Rozumiem skoro całe życie zarabiasz 1500 zł to nie możesz uwierzyć że ktoś zarabia 6000zł .Przecież to nie możliwe. Możliwe ze Prezydent Polski ( całego kraju ) zarabia 12 000zł, a Warszawy 15 000zł. Nie możliwe prezydent kraju jest ważniejszy. Cały czas wracamy do tematu że nie masz bladego pojęcia na czym polega praca na prowizji. Ale bez sensu rozmowa.To że mam inne zdanie, nie zgadzam się z twoją opinią to jestem NIEPROFESJONALNY. Moi klienci, raczej tak nie uważają, ponieważ polecają. Widzę że ciebie raczej nikt nie polecał skoro nic nie sprzedałaś. Ale toczy się tu rozmowa między: Mną, osobą zarabiającą między 7-10 tys miesięcznie ( nie powiem ile, bo to prowizja.Czasem jest 3000 , czasem 10 000.Taka specifika pracy)dzięki ciężkiej pracy i profesjonalizmowi. A osobą bezrobotną , widać po podejściu że raczej maksymalne możliwości zarobkowe 1500zł. Która lubi się rozpisywać, że wytrwala miesiące w pracy, nie zarobila prowizji bo nic nie sprzedała, i to wina innych a nie twoja. Widać że jednak ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem, na krytykę twojego podejścia nie masz argumentów i w obronie obrażasz mnie i innych agentów w MH. Skoro tobie się nie udało, to nie znaczy że innym się nie uda. Twój wybór: pewny MCDonald 1500 zł , lub ryzyko praca na prowizji i szansza na duże zarobki. I racja nie każdy zarobi tak jak naprzykład ty. Ale nie każdy się nadaję do pracy na prowizjijak nie każdy może być piosenkarzem. Widać że jesteś zdespreowana na to jak ci się życie układa , ale skończ obrażanie mnie i innych agentów skoro nie wiesz jak pracujemy z klientami. I naucz się czytać ze zrozumieniem: napisałem że mi się nie zdarzyły problemy z eksportem, to że ty masz w życiu pecha i w MH cię też dosiegnał : Nie wiem nie zaprzecze. Powodzenia w szukaniu pracy.

Kasik

Widzę, że "kolega" ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, co do ogłoszeń na 20 portalach to miałam wciskać klientom taki kit, a w rzeczywistości mieszkanie widniało na dwóch, nie wspominając o największej bazie klientów kupujących co też jest zwykłą ściemą, no ale być może Ty masz pociąg akwizytorski i lubisz taką robotę, to nikt Cię za to nie będzie krytykował, dla mnie w tym wypadku to kompletny brak profesjonalizmu, równie dobrze mogłabym wciskać starszym ludziom garnki, w tym wypadku nie ponosiłabym przynajmniej kosztów. Po prostu akwizytorstwo mnie nie kręci, no a każdy robi to co lubi. Bynajmniej przyjemniej dla każdego byłoby trzymać się tej zasady:) Co do Twojej wypowiedzi "Słuchanie takich narzekań że pracowałam ale nie udało się i to wina firmy, bo za mało proponowała ogłoszenia" wielki przykład problemu czytania ze zrozumieniem (a akwizytorowi yyy przepraszam doradcy ds. nieruchomości nie przystoi). Na temat tego typu wypowiedzi wspomniałam w pierwszym poście, zatem wróć do niego i powolutku najlepiej na głos przeczytaj raz jeszcze. To jest forum na temat opinii o pracy Metrohouse. To,że Ty jesteś pupilem, może menadżerem (lub nawet dyrektorem) i być może jakimś cudem udało Ci się zarobić więcej pieniędzy to nie daje Ci prawa do krytykowania ludzi, którzy rozczarowali się tą firmą. Nie wiem czy zauważyłeś ale mniej więcej 90% komentarzy tu jest negatywnych, a to o czymś świadczy i na pewno nie o tym, że wszyscy jesteśmy nierobami, bo co do tego jestem przekonana w 100%, że z nas dwojga to Ty nie wiesz co znaczy ciężka praca (bezpodstawnie nie użyłabym takiego stwierdzenia). Przede wszystkim zastanów się następnym razem zanim położysz palce na klawiaturze, bo teksty w stylu "Ale jak ty jak coś Ci nie wychodzi , myślisz, nie moja wina, winny wszyscy wokół tylko nie ja...ja jestem idealna " są na prawdę płytkie i nie korzystnie świadczą o Twojej inteligencji. Co ważne, proszę nie odnosić mojej krytyki do wszystkich biur nieruchomości, wierzę, że istnieją jeszcze takie, w których faktycznie można pracować z satysfakcją pod każdym względem i którym nie brakuje cech jakimi takie biuro powinno się charakteryzować. Wydaje mi się jednak, że będzie to raczej mniejsze biuro, a nie sieciówka w stylu MH, która stawia wyłącznie na ilość, a nie na jakość. Podsumowując, na podstawie moich doświadczeń odradzam wszystkim niezdecydowanym pracę w tej firmie. Oczywiście każdy zrobi jak uważa. Zawsze to nowe doświadczenie, dla kogoś być może okaże się tym dobrym (w co uwzględniając statystyki, wątpię). Jeżeli chodzi o mnie, wspomniany wyżej akwizytorski styl pracy, kompletny brak profesjonalizmu przełożonych oraz oszukiwanie w kwestii wynagrodzeń, to wystarczające powody na krytykę tej firmy. P.s. Panie M. mam nadzieję, że nie będziesz podszywał się teraz pod 10 nicków i krytykował mojej wypowiedzi:) Pozdrawiam

M.
@Kasik 07.04.2014 09:38

Widać poziom twojej kultury , i ograniczeń. Nie jestem menadżerem , dyrektorem , ani pupilkiem, za mało oni zarabiją. Ja w MH zarabiam swoją pracą , a firma mi stwarza do tego możliwości. Jasne mógłbym pojsc do pracy w mniejszej agencji gdzie mi proponują 60 %.. ale po co, skora tam nie ma sprzedaży , nie ma nakładów na marketing. Jest wielką bzdurą co piszesz ze było na dwóch portalach, lub masz niebywałego pecha w życiu.Mi się jakoś nigdy nie zdarzyło , abym nie miał ogłoszeń na portalach... no może raz jedno czy dwa był problem z eksportem, ale to błąd statystyczny przy 400 różnych mieszkaniach. W dodatku nie jest to praca jako akwizytor. Dlaczego? Myslisz że klienci to debile? Że wciśniesz komuś mieszkanie za 300 000 jak garnek? No bez jaj. Sprzedaż polega na profesjonalizmie i zaufaniu klienta, mówisz mu wszystkie wady i zalety mieszkania. jak nie kupi z Tobą na Marszałkowskiej to kupi gdzie indziej. Ale nie dziwie się że ty nie miałaś sprzedaży: 3 powody: popierwsze myślisz że wszyscy to debile i im mieszkanie wciśniesz ( widzę że nie znasz się na pracy jako pośrednik), porównujesz sprzedaż mieszkania do akwizycji), no i skoro nie sprzedałaś to nie byłaś profesjonalna. To że Ty się po prostu nie nadajesz do tej pracy to nie znaczy że jak ktoś osiąga wyniki, ma polecenia to oszukuje. Więc nie obrażaj mnie czy innych aagentów w firmię którzy swoja uczciwą pracą, profesjonalizmem i doświadczeniem , zarabiają dobre pieniądze i sprzedają dużą ilość mieszkań. Moją opinią na Twoją wypowiedź, obraziłaś mnie porównując do akwizytora. Widać ile masz do powiedzenia. Naprawdę skoro nie wiesz na czym polega praca na prowizji, to rekrutują w MC Donadzie. Nie wiem ile oferują pensji, ale Ty tam na peweno więcej zarobisz niż w MH. Wylewanie swoich żali jest bezsensowne. Racja skoro MH nie zapłaciło ci pieniędzy to powinnaś o tym napisać na Go WOrku, ale nie obrażać agentów.

kasik

Z tego co wiem to oni to odpuścili, przypuszczam, że dlatego iż były to śmieszne kwoty, jeśli chodzi o mnie, to mnie teoretycznie to już nie miało dotyczyć, bo nagle się dowiedziałam, że "od tego miesiąca już pracuję na samej prowizji", kolejny przykład kłamstwa o jakim zapomniałam wspomnieć w moim powyższym poście. Jeszcze co do sytuacji znajomych, kiedy po zwolnieniu zadzwonili pytać co z ich pieniędzmi, bo nadal ich nie otrzymali to usłyszeli " ale chyba nie myślisz, że ja teraz zapłacę Ci z własnej kieszeni, przecież podpisałaś papiery na do widzenia" to jest dopiero [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

t.l.p

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej to jest jakiś śmiech na sali ... najlepsze jest to , że jak podpisujesz umowę to jest niej zawarata podstawa ...

M.

Parcuję w MH już dwa lata. Nie wypowiadam się czy dostałaś pieniądze czy nie bo nie wiem w tym temacie, ja nigdy nie miaem żadnych opóźnień. Jęśli o pierwszą część wypowiedzi, tak w tej pracy trzeba ciężko pracować aby zarobić , ale zarobić powyżej 4000zł . Ja swoje pierwsze mieszkanie sprzedaałem po 2 miesiącach ale się nie zrażałem i teraz zarabiam średnio 7000zl. Tak ale ciężko pracuję, śpię do 12 ale czasami trzeba klientowi mieszkanie pokazać o 20. Słuchanie takich narzekań że pracowałam ale nie udało się i to wina firmy, bo za mało propowała ogłoszenia ( 20 portali to mało??) , może menadżer jeszcze za Ciebie powinien mieszkanie sprzedać. No bez przesady. Jeśli chcesz coś osiągnąć w życiu to tym podejściem się nie uda , dam Ci radę: Jak coś nie wychodzi, usiądź pomyśł co zrobiłem żle, a potem popraw to. Ale jak ty jak coś Ci nie wychodzi , myślisz, nie moja wina, winny wszyscy wokół tylko nie ja...ja jestem idealna . No to sorry nie tędy droga.

Kama
@M. 06.04.2014 21:15

No, M. ale dałeś po bandzie, albo jesteś kimś z zarządu MH, albo jesteś M jak Marian Paździoch.

zainteresowana

Firma MH poszukuje na stanowisko Manager ds. Obsługi Franczyz , czy moze ktoś z Was wie na czym polega stanowisko? Jakieś doświadczenia? Jakie możliwe zarobki? Jakiś przedział?

jeff

jezu ludzie czytajcie tak te komentarze to napewno coś w życiu osiągnięcie większość ocen firm nie tylko MH to wymysły jakiś dzieciaków albo kogoś kto nie dostał pracy jakby każdy miał wybierać firmę w której chce pracować dzięki takim komentarza to lepiej od razu na zasiłek iść błagam tam nie bo tak napisali tam nie bo znów co innego napisali może czas dorosnac i trochę samemu popracować a nie szukać komentarzy następnym razem sprawdźcie czy nie piszą czegoś o chlebie mleku albo czymś innym może ktoś napisał negatywny komentarz a w nieruchomościach to nie firmy a agenci wam pomagają nie oceniające firmy na 3/5 bo na 200 osób dwie są nieodpowiednie do tego zawodu pozdrawiam tych co żyją takimi stronkami

TomAsz

Witam, rozważam złożenie aplikacji do MH. Czytając z opisu wynika, że lekko nie ma i trzeba intensywnie pracować, a przy odrobinie szczęścia mogę też liczyć na kasę. Ale mam pytania dotyczące kasy - czy płacę za szkolenia (które maja podnieść moje kwalifikacje)?? Czy te szkolenia odbywają się na zasadzie prania mózgu, czy może na tych szkoleniach uzyskuję wiedzę merytoryczną (czyli na czym należy skupić uwagę, aby profesjonalnie obsłużyć Klienta, a jednocześnie nie zniszczyć dobrej marki firmy). Jest jeszcze trzecie pytanie - jakie podpisuje na siebie cyrografy wchodząc do tej firmy?? ...co do wcześniej wspomnianego - zakazu o konkurencji, to kodeks pracy jasno to precyzuje, ...no chyba, że firma wymyśliła kruczki prawne, omijające polskie ustawodawstwo?? PROSZĘ o szczere wypowiedzi.

Marysia@wp.pl

Odradzam kategorycznie jakakolwiek wspolprace z Metrohouse,bajeranci Chcesz sprzedac kupic mieszkanie?trzymaj sie daleko od tego biura

Zostaw opinię o Metrohouse S.A. - Bydgoszcz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Metrohouse S.A.