Havelland Champignon GmbH

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Havelland Champignon GmbH

Hanka86 Nowy wpis

Dzień dobry.Czy ktoś mi powie jak jest z tymi kilogramami?Czy faktycznie jak się nie bd zbierać tych 15 kg /H jest się odsyłanym do domu? Mam zacząć od maja i po przeczytaniu niektórych komentarzy mam obawy czy nie zrezygnować. Słyszałam też ,że niektóre starsze stażem zbieraczki są niemiłe dla tych nowych... Proszę o szczere odpowiedzi.Dzięki!

Nowy wpis

@Hanka86

Dzień dobry, panie na poczatku sa uczone zbierania bo tego trzeba się nauczyc. Na poczatku panie nie zbieraja tak jak doświadczone zbieraczki. Oczywiscie kilogramy są wymagane. W ciagu ostatnich miesięcy nikt nie został wysłany z nowych osób do domu. Piszę oczywiscie o oddziale koło Berlina forum to nie dotyczy oddziału koło Hannoveru. Gdzie pani chce jechać?

Hanka86 Nowy wpis

Właśnie koło Hannoveru...

Nowy wpis

@Hanka86

To Forum nie dotyczy Höfingen koło Hannoveru. Proszę zadzwonic do koordynatora a wszystko pani zostanie wytłumaczone. Pozdrawiam

Kobieta pracujaca

Witam mam pytania dotyczące (usunięte przez administratora) u państwa -jaka jest normą którą trzeba wyrobić mignelo mi że 15 kg i czy ciężko takie kg wyrobić ? -czy pracownik może wyciągnąć na czysto 1800 € -i na jakiej podstawie są wyliczane kg (w inny pracach na akord były znaczone skrzynki jak jest tutaj?

@Kobieta pracujaca

Prosze się skontaktować bezpośrednio z firmą 00495152976321

Dzień dobry, przeglądam wątek ale nie widzę żadnej wypowiedzi osób pracujących w dziale rekrutacji, to samo w przypadku ofert - też ich nie ma. Zastanawiam się czy mam czekać na ofertę, czy po kontakcie z kadrami jest szansa na zdobycie stanowiska:) Chodzi mi dokładnie o specjalistę. Dacie znać, czy w ogóle warto ubiegac się w firmie o pracę? Zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy, z atmosferą w biurze wszystko w porządku?

Bo na tej stronie nie odbywa się rekrutacja. Pracownicy melduja się bezpośrednio do firmy. Podanie o pracę można składać pod https://dohmepilze.de/praca/

Nikt

Witam bo na wagę można się dostać tylko po znajomości. Tam pracuje sama elita. Kogo chcą to zaakceptują a jak osoba nie pasuje do towarzystwa nie jest rozrywkowa to ma przechlapane.

@Nikt

A to ciekawostka, na oddziale pakowania bardzo zmniejszyla sie liczba zatrudnianych pracowników sezonowych. Dlatego też zatrudniamy dużo mniej osób, w pierwszej kolejności osoby które już u nas były, ale to chyba zrozumiałe....Jednak zawsze nowe osoby jak jest miejsce są zatrudniane. Rozrywkowe towarzystwo nie jest nam potrzebne, ale fajnie jest jak ludzie mają fajną atmosferę w pracy i się rozumieją. Pozdrawiamy

Brałeś udział w rekrutacji do Havelland Champignon GmbH. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Lkks

Dzień dobry, czy przyjęli by Państwo do pracy osobę niepełnoletnia? 17 lat, mogę robić wszystko, żadnej pracy się nie boje. @pracodawca

@Lkks

Dzień dobry, niestety nie. Żeby u nas pracować trzeba mieć skończone 18 lat. pozdrawiamy

@Havelland Champignon GmbH

A czy trzeba być zdrową osobą? Chodzi o to że mam orzeczenie o niepełnosprawności stopień lekki. Zastanawiam się czy to stanowi problem. Pracują tam jakieś osoby z niepełnosprawnością?

Raczej jest to praca dla osób zdrowych. Jest to praca czysto fizyczna, również na wysokosciach.

Nie polecam tej firmy!!! Tym bardziej pracy na wadze z niektórymi Paniami które są na kontrakcie i uważają się za jakiegoś Boga. Ośmieszanie, obgadywanie, robienie specjalnie pod górkę, zwalanie winy przez nie na osoby które przyjechały na sezon, jedna wielka nienawiść do kobiet które przyjeżdżają na sezon. Jeśli nie jesteś pupilkiem wagi i nie robisz tego czego oni chcą to nie ma sensu przyjeżdżać by przeżyć piekło. Brygadzista nie potrafi rozmawiać z pracownikami jeśli ma jakiś problem do ciebie to wysyła osobę trzecia by ci przekazała jakaś informacje. kadencja brygadzisty powinna się zakończyć bo najwidoczniej ta praca go przerasta. Mieszkania jedno wielkie dno(usunięte przez administratora)zagrzybiale ściany nawet firanki. Lokatorzy praktycznie sami alkoholicy co robią dzień w dzień burdy ale najwidoczniej to jest dla firmy okej bo nie próbują z tym nic zdziałać. Serdecznie nie polecam. Uważajcie gdzie jedziecie!!!

Od bardzo dawna nie było złych opini na temat oddziału pakowanie. Z każdym pracownikiem jest kontakt telefoniczny i każdy może powiedzieć jak sa jakieś problemy. Pierwszym warunkiem zwolnienia jest właśnie nadużywanie alkoholu lub innych używek. Niestety jak osoby zostana odesłane do domu, wtedy zaczynaja pojawiać sie takie opinie, oczywiście anonimowe. W firmie jest zatrudniona osoba ekstra odpowiedzialna za mieszkania, jeżdżenie do lekarza w razie potrzeby. Osoby nowe czesto do nas wracają co jest dla nas największą nagrodą i potwierdzeniem tego że wiele się zmienia. Bardzo prosze o kontakt z biurem autora tej opinii, poniewaz nikt nie dzwonił z jakąkolwiek skargą a na forum jest wypisywane, oczywiscie anonimowo wiele oczerniajacych treści. Do naszej firmy przyjeżdża od lat wielu pracowników sezonowych ktorzy jeżdżą do nas od lat, nowych ludzi którzy chętnie wracają. To sa osoby które przyjeżdżaja do pracy i ciężko pracują na swoją wypłatę. Niestety nie wszyscy do takich należą i musimy z takich pracowników rezygnować. Zaznacze że na pakowanie jest sie nawet ciężko dostać. Proszę pamiętać, że w internecie nie jest się do końca anonimowym i firma ma prawo oskarżyć o znieslawianie. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu z nami.

obiektywnie
@Havelland Champignon GmbH

chyba po to jest ten portal żeby wystawiać opinie i w razie czego przestrzec innych ludzi, tak samo wypowiedzenie się na temat firmy to nie zniesławienie tylko podzielenie się swoją opinią

@Havelland Champignon GmbH

W jakich miesiącach trwa sezon w tej firmie? Przez okres wakacji, czy dłużej? Wtedy jest większe zapotrzebowanie na pracowników? Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to opłaca je firma, czy trzeba dokładać coś z własnej kieszeni?

Szanowni państwo, zbiór pieczarek trwa cały rok. Pracowników sezonowych zatrudniamy co miesiąc. Przeważnie pracownicy przyjeżdżaja ostatniego dnia miesiąca i są podopisywane umowy, i pracownicy się kwateruja. Pracę zaczyna się od pierwszego dnia danego miessiaca. Przyjeżdża do nas wielu naszych doswiadczonych pracowników, którzy przyjeżdżają do nas od lat. Najwiecej nowych pracowników potrzebujemy od maja , czerwca lipca sierpnia, listopad i grudzień, styczen. Najtrudniej jest sie dostać na takie miesiące jak luty , marzec , wrzesien, październik. Podania można wypełnić wchodząc na poniżej podany link https://dohmepilze.de/praca/

@obiektywnie

Tak po to jest ten portal, żeby pisac prawdę a nie wyrzucać swoją złość, bo anonimowo mogę oczernic firmę i pisać wszystko co mi się podoba Liczymy na żetelne opinie. U nas w firmie jest duży nacisk na nadużywanie alkoholu i innych używek. Takie osoby są wysyłane do domu. Przyjeżdża się do nas do pracy. Jeżeli komuś praca nie odpowiada nie musi do nas wracać. Umowy zawierane sa na dwa miesiące z możliwością przedłużenia na trzeci miesiąc. Praca jest fizyczna i nie należy do prostych. Nie każdemu to odpowiada ale To nie znaczy, inni ludzie sobie pracy u nas nie chwala. Na miesiac luty marzec praktycznie już nie ma miejsc. Jeżeli coś nie pasuje to należy również to zgłaszać do biura

Nie do końca rozumiem, na czym polega problem. Nie podobają Ci się kobiety w wieku średnim, czy kobiety w wieku średnim bez wyższego wykształcenia? Pasuję do opisu, ale w Polsce nie jestem sprzątaczką na 1/4 etatu. Zastanawiam się, co napotkam na miejscu, mam na myśli współpracę z kimś takim jak Ty. Ja nie mam problemu z młodymi kolegami, czy Tobie przeszkadzają starsze koleżanki?

Prosze o nie obrażanie naszych pracowników. Wielokrotnie to są bardzo mlode osoby. Nasze starsze zbieraczki bardzo dobrze zbieraja i to nie są żadne panie, które są dla pani do rangi sprzataczek zakwalifikowane. Z pewnoscia pani tak dobrze jak one nie pracowała. Wiele fajnych ludzi zostało u nas na kontrakty i to młodych ludzi! Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych spadlo o 1/3. Teraz proszę się zastanowić, który pracodawca przyzwala na alkohol! Muszę archiwizowac oszczerstwa, które stale wypisuje jedna zaszperowana osoba. Jest w tej opinii napisane, że nasza pracownica odmówiła pojechania i odebrania jednego pana z szpitala. Tylko proszę opisać dlaczego ten pan trafił do szpitala, bo aż wstyd przed innymi ludzmi zwłaszcza zarzadzajacymi tą firmą. Po udzielniu pierwszej pomocy i wezwaniu pogotowia pan się jeszcze wygrażał. Jezeli chodzi o zarobki, najniższa stawka krajowa to w tej chwili 12.41 Euro brutto. Do tego panie zbierajace otrzymują premie za większe kilogramy. Nikt się tu nie musi wybielac i proszę nie wypisywać o jakimś wyzysku. Każdy wie za jaka jest u nas stawka a juz z pewnością nikogo nie zmuszamy do przyjazdu. Jest tysiące innych firm, bardzo proszę o rozejrzenie się za pracą gdzie będzie pani usatysfakcjonowana. Niestety u nas trzeba pracować, a imprezy i praca nie ida w parze. Pozdrawiam i życzę powodzenia w innych pracach.

@Havelland Champignon GmbH

Z tym przyzwoleniem na alkohol to niestety prawda.jeden kierownik działu zwalnia za nadużycia a drugi dział przyjmuje o zgrozo.Wiem coś na ten temat.,Zazwyczaj są to mężczyźni, ale i wśród kobiet są też niezłe elementy.Nawet od jednej Pani tzw brygadzistki często czuć alkohol .Generalnie praca jak dla mnie oki.mieszkania jak to hotel pracowniczy idzie przeżyć.wszelkie problemy po zgłoszeniu są od razu naprawiane przynajmniej w moim przypadku tak było.Bylo parę osób zwolnionych za picie to też fakt.ale dużo osób jakoś tak dziwnie jest niezauważonych.nie wiem może mają szczęście i nikt ich jeszcze nie złapał......

@Havelland Champignon GmbH

to całkiem sporo miesięcy w roku jest pracy...a czy jest szansa zostać Waszym wieloletnim pracownikiem i pracować z Wami na stałe bez konieczności postoju w miesiącach, w których pracy jest najmniej? no i czy w tych miesiącach kiedy jest mniej to czy pracuje się cały tydzień, czy w środku tygodnia wypadają dni bez pracy?

Praca jest cały czas. Jako pracownik sezonowy ogólnie w Niemczech można przepracowac 6 Miesięcy. Oczywiście, że jak się dobrze pracuje to jest możliwość przejścia na umowę roczną itd. Praca jest zawsze, tylko w jednym miesiącu zgłasza się dużo doświadczonych pracowników to wtedy zatrudniamy mniej zupełnie nowych pracowników , są miesiące, że nowych ludzi zatrudniamy więcej. Pozdrawiam

@Ona

Największe przyzwolenie jest na domkach, często ludzie nie zgłaszają, że są imprezy. Z niektórymi osobami jak są skargi, rozmawiają i proszą o nie spożywanie alkoholu, bo inaczej wyślą do domu. Przeważnie jednak nie bierzemy takich osób więcej do pracy. Dlatego ważne jest, żeby zgłaszać problemy w miejscu zamieszkania, po pracy zakłócaniu ciszy nocnej, itd...

Ona

Praca ok firma też ja jestem zadowolona że tam byłam i chętnie wrócę.

@Ona

ooo, to super, a byłabyś w stanie podać więcej szczegółów? rozumiem, że oferują tylko pracę sezonową, na jaki czas z nimi można wyjechać? ludzie tam pracujący i w kwaterach spoko? fajnie gdybyś napisała właśnie jak to z tymi kwaterami, czy odtrącają z wypłaty, czy są darmowe, no i z iloma osobami trzeba je dzielić? szansę na wyjazd z chłopakiem są?

Ona.

Mam jeszcze pytanie czy do zbioru pieczarek są windy? Czy drabiny? Czytając komentarze przeraziło mnie to że po 2 tygodniach jeśli nie wyrabiasz normy 15 kg wracasz do domu? Nawet jeśli się człowiek stara i pracuje codziennie daje z siebie wszystko bo mu zależy na pracy, tylko zrywa 12 a nie 15 kg.

@Ona.

Do zbioru sa drabiny lub platformy. Do domu są wysylane osoby które nie daja rady, poprostu są bardzo wolne. Zadko nowi pracowniy osiągają na koniec pierwszego miesiąca 15 kg i czesto nie sa odsylane do domu, i osoby które sie starają i widać, że kilogramy idą w górę nie są odsylane. Z pewnością odsylane są osoby z powodu nadużywania alkoholu i imprezowanie.

Jeżeli naprawdę ktoś nie daje rady, to po rozmowach jest wysyłany do domu i to nie koniecznie jest 15 kg wiele pań nowych nie osiaga 15 kg i normalnie zostają. Zwracamy uwagę na to, jak ktos się stara. Ostatnio została pani odeslana ale nie za to ze słabo zbierała ale za to, że do pracy przychodziła nieprzytomna, wiadomo. Nikt nie jest wyrzucany jak śmieć!

Kolejny termin przyjazdu jest od 31 grudnia 1 stycznia zaczyna się praca. Na dzień dzisiejszy poszukujemy na styczeń jeszcze czterech panów.

Andżela
@Havelland Champignon GmbH

Dzień dobry, a dla kobiet żaden wyjazd się nie znajdzie? Po tym grudniowym wyjeździe wiadomo, co z następnymi terminami? Jeszcze chciałabym podpytać, skoro na początku tempo pracy jest wolniejsze, to wynagrodzenie w pierwszych miesiąc jest niższe? Czy od początku pracuje się na jednej stawce?

Czy firma Havelland Champignon GmbH w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Ola

Dzien dobry czy firma współpracuje może z jakimś transportem z Polski do Niemiec oraz z powrotem? Tak aby do dotrzeć do pracy i wrócić z niej.

@Ola

Transport jest w wlasnym zakresie, ale mamy osoby które od lat dowozą nam ludzi. Przy rozmowie chętnie podajemy ich dane.

Numer telefonu to 00495152976321 najlepiej proszę dzwonić w poniedziałek, czwartek i piątek od godziny 8.00 do 16.00 lub wysyłać podanie na link https://dohmepilze.de/praca/

Doris
@Havelland Champignon GmbH

A czy Państwo jako firma oddajecie koszty transportu chociaż? Po ile osób jest w jednym transporcie? Można dogadać się o podjazd pod samo miejsce zamieszkania?

@Doris

Transport jest w własnym zakresie.

Kaśka
@Havelland Champignon GmbH

To w takim razie czy zwracane są koszty użytkowania własnego pojazdu? Chodzi mi przede wszystkim o paliwo, ale też eksploatację. Zakwaterowanie jest w ogóle zawsze blisko miejsca pracy czy te odległości są znaczne?

@Kaśka

Transport z Polski do pracy oraz powrot jest w wlasnym zakresie. Na terenie firmy dojazdy do pracy juz na miejscu , dla pracownikow sezonowych sa busy do ich dyspozycji.

@Havelland Champignon GmbH

Te busy na miejscu są bezpłatne czy coś jest potrącane z wypłaty? Zakwaterowanie po ile osób w pokojach? Jaki w ogóle koszt mieszkania?

XxxYyy

Busy na miejscu są bezpłatne. Liczba osób w pokojach w zależności od 3 do 5. Zwykle są po 4 osoby. Koszt odciągany z wypłaty to 180e na miesiąc.

@XxxYyy

A jak ze standardem takiego mieszkania? Nie wymagam nie wiadomo czego, ale czasem trafiałem na takie zakwaterowanie, że szkoda słów. Tzn. w moich poprzednich miejscach. Tu jak jest? PS firma wspomniała o zwolnieniach przez alkohol, często tu się to zdarza?

Niewiarygodne
@Kaśka

Droga Pani/Panie jedzie się tam do pracy a nie na wczasy,gdzie jest wszystko opłacone. A w Polsce za dojazd do pracy zwracają? Albo za eksploatację auta? Co za pytania. Jest bus pracowniczy,na który trzeba czekać,jak się zbiorą osoby z mieszkania lub część osób to jedzie się do domu,ktoś musi być kierowca. Im więcej kierowców tym lepiej. Żeby kłótni nie było. A najlepiej mieszkać na hotelu pod firmą. Wtedy nie ma problemu z dojazdem.

@Niewiarygodne

Czyli firma daje wybór jeśli chodzi o zakwaterowanie? Skoro wspominasz o hotelu to ciekawa kwestia. No i skoro korzysta się z busa pracowniczego, to serio takie dziwne, żeby firma opłacała np paliwo albo serwis auta? jeśli tak nie jest, to pracownicy się na to zrzucają czy co?

Olik

Serdecznie nie polecam Przestarzała pieczarkarnia ,jednym słowem średniowiecze Następny problem to powrót z pracy ,bywało że trzeba było czekać nawet 2 godziny na kantynie aż reszta pasażerów busa skończy lub nabierają się min 3 osoby żeby wrócić do domu Jeśli ktoś jednak się zdecyduje i postanowi podjąć się tam pracy to omijajcie szerokim łukiem panią brygadzistke uczacą nowe osoby A jeśli nie daj bohhsze traficie z nią na mieszkanie to już wogule porażka ,do tego skutecznie życie umili Wam jej psiapsi z którą dzieli pokój I najważniejsze ! Za np 250 godzin dostaniecie tyle samo wypłaty co za niecałe 200 ....Tragedia ......

Nika
@Olik

Zgadza się prawda pracowałem jakiś czas temu z odpowiedzią się zgadzam omijać taką pracę średniowiecze i atmosfera byle jaka nigdy więcej

Józek
@Olik

Czemu jest tak z wypłatą? Bo 50 godzin przepracowanych gratis to żadna przyjemność. Nie zapisują ile kto robił czy nie płacą za nadgodziny?

xxxyyy
@Józek

po przekroczeniu około 240h wskakujesz na wyższy próg podatkowy (Niemcy mają właśnie takie progi podatkowe). Z tego wynika ta różnica w wypłacie na godzinach

Nana
@Józek

Pierwsze różnice w podatku,w Niemczech są różne progi podatkowe,a kolejną rzeczą jest normą i premia. Dziewczyny zbierające 18kg zarobią za same godziny. A te co mają po 25-28kg dostaną premię. Tak więc można przepracować mniej godzin niż inne panie,a mieć większą wypłatę (bo doliczana jest premia). A premii czasem jest więcej czasem mniej. Stąd różnice. Trzeba jechać popracować i zobaczyć. Każda godzina pracy jest zapłacona. A to że ktoś był krócej w pracy,ale jest szybszy. I nadrabia wypłatę premią. To do kogo pretensje?każdy kto będzie prędki premie dostanie. A wracając do podatków, jest tzw.niski i wysoki. Jeśli dwie osoby koleżanki przyjadą. I 1pani jest na niskim a 2pani na wysokim. To bez premii,ich wypłata będzie się bardzo różnic. Dlaczego?ano dlatego,że na jednym podatku masz odtrącony tylko podatek dochodowy,a na drugim wszystkie składki w tym emerytalne.Wiec tu jest różnica.

Ona.

Witam wybieram się do Tietzow koło Berlina był tam ktoś? Chodzi mi o wszystko o pracę o mieszkanie czy są wyposażone w garnki talerze itp.

@Ona.

Dzień dobry, mieszkania są wyposażone, jeżeli czegoś brakuje należy zgłosić do biura do pani u której pierwszego dnia podpisuje się umowy. Naczynia garnki sa na miejscu . Pralki lodowki oraz zamrażarki. Należy przywieź z sobą poszewki na pościele oraz przescieradlo. Kołdrę,poduszkę oraz narzute na materac każdy otrzymuje. Koldry i poduszki są za każdą zmianą oddawane do pralni, takze pracownicy otrzymuja świeżo uprane.

Nana
@Ona.

Garnki zabrać. Koniecznie. Niby są. Ale ludzie nie dbają. Albo przypalą i nie ma na czym zrobić kotleta. Tak samo swoje sztućce.

Sandra

Czy jak ktoś został zwolniony bo nie wyrabiał normy może dostać druga szanse ?

@Sandra

Tak, jeżeli powodem wysłania do domu nie było nadużywanie alkoholu albo zakłócanie spokoju w miejscu zamieszkania.

Ona

Witam mam jeszcze pytanie czy środki czystości np.do mycia toalety zapewnia firma czy trzeba kupić swoje. Gdzie można powiesić pranie,czy są suszarki? I czy w Tietzow jest hotel czy domki?

Krystyna

Bardzo polecam się zastanowić nad wyjazdem do tego miejsca pracy, choć sama praca w sobie nie jest jakaś bardzo ciężka, ale przez sprzęt tam staje się ona utrudniona. Bardzo zła organizacja pracy przez firmę dużo niejasność , oczywiście są ulubieńcy którzy mają różne przyzwolenia, a człowiek który uczciwie pracuję dostaje po (usunięte przez administratora) główny szef zbieraczek trzeba na niego uważać i jego humorki mimo że na początku mówi że w wsyztskim pomaga i po to jest żeby zgłaszać każdy problem to jest jedno wielkie kłamstwo. Warunki mieszkaniowe pozostawiają dużo życzenia jednak da się przemieszkac, jedyny plus że pieniądze są na czas na koncie.

@Krystyna

Pan kierownik pomaga?W czym? Pomaga szybko zdecydować się na powrót do Polski.Omijać szerokim łukiem tę pracę!!!

Ida
@Krystyna

A co z tym sprzętem jest nie tak, że praca przez to jest utrudniona? W ogóle ten sprzęt, na którym się pracuje jest bezpieczny i mieści się w wytycznych BHP? Powiesz, też na co mają przyzwolone osoby, które są faworyzowane? Mają lepsze zarobki i lżejszą pracę?

Ewelina

Jedna wielka porażka przyjechaliśmy z partnerem pierwszy raz napisali żeby być pomiędzy godzina 10 rano do 13 !!! byliśmy przed godziną 10 rano i co się okazało ? dopiero do swojego pokoju weszliśmy o godzinę 20!!!! miał być pokój dwójką pokój otrzymaliśmy 4 osobowy z inna para! przejdźmy dalej.Jeśli chodzi o prace i sprzęt to jest jedna wielka porażka idziesz rano niema Twojego sprzętu muszisz chodzić szukać albo wziąć taki jaki jest na stanie ogółem jeśli jest!!! Brygadzistka którą uczy robi pracownika mętlik w głowie nie wiadomo jakiego grzyba rwac co chwila chodzi i Cię poprawia ale wcześniej mówiąc że jest bardzo dobrze !!! nie umie wytłumaczyć powiedzieć taki ma być grzyb rwany i taki rwiemy A okazuje się w praktyce co innego! jeśli masz silną psychikę zapraszam tam do pracy :) pozdrawiam

Wera
@Ewelina

Nigdy nie było problemu z mieszkaniem , kwestia dogadania się z biurem i z osobami opuszczającymi pokój. Co do nauki nie wiem kto udzielał wtedy porad i kto uczył ale uwierz są osoby potrafiące przekazać wiedzę i takie z którymi można za równo normalnie pracować jak i funkcjonować po za pracą . Praca jak praca kto chce ten pracuje , komu zależy będzie się starał wykazać .

Mimi
@Ewelina

Jeżeli chodzi o samą pracę,to niestety nie można polegać tylko na tym co ktoś powie. Mało osób o tym wie,ale trochę trzeba w pracy uruchomić myślenie. Jeśli ktoś nie wie po miesiącu pracy nic,nie widzi wchodząc na hale ,,po sobie,,co dzień wcześniej zrobiłam źle, że wszystkie grzyby się zrosły (co znaczy tyle,że np.dzien wcześniej za mało było przerwane)to o czym my mówimy. Skoro są Panie przy których trzeba stać cały czas bo ona nie wie NIC,czyli nie zapamiętuje przez 2miesiace podstaw. Jak np. czytanie tablic, na których jest rozpisane co rwiemy i ile,ale Panie nie umieją jej przeczytac. I wchodząc na hale pytaja innych,to co mam robić?bo nawet do tablicy nie podchodzą.A jak brygadzistka pyta czy rozumie,to odpowiada że rozumie. A jak brygadzistka wychodzi z hali na inną hale,to ta Pani jedna z drugą pyta. A co ona mówiła?skoro nie rozumiesz przekazywanej informacji to trzeba powiedzieć,że proszę powtórzyć bo nie zrozumiałam. I takie nie rozumiejące Panie przetrwają miesiąc czy dwa w pracy.Potem te Panie wracają już jako ,,z doświadczeniem,, i nic nie potrafią. To jak niszczą grzybnie i same grzyby to szok. A wystarczyłoby się przyłożyć,popytać,nauczyć i chcieć. W każdej pracy trzeba trochę myśleć. I skoro widzisz,że ktoś z doświadczeniem pracujący obok pracuje tak i tak,to daj sobie coś powiedzieć,wytłumaczyć. A udawanie jak się jest 1-2raz że się wszystko umie. No to cóż. Jest jak jest. A dodam,że za drugim przyjazdem nikt nie stanie nad tobą i nie będzie tłumaczył,bo rzekomo masz doświadczenie. Więc drogie Panie,które jedziecie 1raz,pytajcie,uczcie się,kto pyta nie błądzi,mówcie czego nie rozumiecie,bo czasem rwie się różne rozmiary w zależności jakie wymagania ma klient(zamawiający).Patrzcie jak pracują inne osoby na hali,żeby sobie tą pracę ułatwiać a nie utrudniać. Bo to co się nauczycie za 1przyjazdem da wam rozeznanie na kolejne. I z każdym kolejnym będziecie wiedziały lepiej co i jak.

Bartosz
@Ewelina

A kontaktowałaś się z biurem w sprawie tego zakwaterowania? Może była to zwykła pomyłka skoro miał być pokój 2-osobowy, a nie 4-osobowy? A co do pracy, to widzę, że ciężko, czy wynagrodzenie rekompensuje chociaż te warunki?

@Mimi

Znam babeczki co jeżdżą 15 lat i codziennie zachowują się jak w dniu świstaka. Codziennie muszą uczyć się od nowa a właściwie co ja piszę jakie uczyć one po prostu nie potrafią przyswoić najprostszej wiedzy.Szok. Te kobiety często mają ok 50 lat pytanie jak one funkcjonują w normalnym życiu. Gdzie mąż, dzieci????!!!!!!! Kto je wtedy prowadzi za rękę.

Ewelina
@Bartosz

powiem tak jeśli normy wyrabiać nie będziesz po 2 tyg zjeżdżają do domu .oczywiście wypłaca ci pieniążki ale za hotel osiągają już ci za cały miesiąc mieszkania. Jeśli chodzi o pokoje niestety przez tel mówili co innego że pokój 2 osobowy a w praktyce nie ma wolnych dwójkę większość osób byla rozczarowana. Jeśli chcesz jechać spróbować jedź ale lepiej jak już będziesz miał 4 osobowa ekipę bo wiesz że będziesz w pokoju że swoimi pozdtawiam

@Ewelina

Tak, na miesiąc styczeń przyjechało sporo par, zdecydowanie małżeństw. W pierwszej kolejności do pokojów dwuosobowych kwaterowane są małżeństwa, ponieważ czasami przyjeżdża sporo par nie mamy możliwości każdemu zapewnić dwuosobowy pokój. I pary są o tym informowane, że nie zawsze będą same w pokoju. Pracujemy nad tym żeby się to zmienilo ale to wszystko niestety trwa. Sa miesiące ze par przyjeżdża mniej i wtedy wszystkie mieszkają osobno.

Kamila
@Jagoda

stawki dla nowych pracowników zależą od doświadczenia? Jak to jest liczone? Zastanawiam się czy takie osoby mają tak samo płacone jak te co ogarniają

@Kamila

Wszyscy mają jednakową stawkę godzinową. Jedynie Panie które rwą bardzo szybko mają dotatkowy bonus.

Krystyna
@Jagoda

rwą bardzo szybko? ;) a jak to robią, jest jakiś sposób? i o ile więcej by miały, zastanawiam się po prostu jak to wtedy adekwatne będzie jeśli o nakład pracy i zarobki chodzi

@Krystyna

Pieczarki trzeba sie nauczyć rwac. Nowe panie powinny koncentrować się na pracy, słuchać brygadzistek kiedy tłumaczą, starać się dobrze zorganizowac w miejscu pracy. Nowe panie na początku rwą mniej niż panie które jeżdżą do nas parę lat. Pensja jest adekwatna, czasami jak ktos za slabo rwie to wręcz za wysoka. Dlatego osoby które sobie nie radzą, nie interesują się pracą itd, musimy czasami zerwać umowę.

Tanya
@Ewelina

Dokładnie to prawda nie polecam tam pracować. Pracowałam tam raz i wystarczy .Jak chca to i tak ciebie zwolnią .I nic na to nie poradzisz chodź i nie masz mało kilogramów jak ktoś upaczy sobie ciebie to już potobie będzie manipulował i wszystko robił żeby się ciebie pozbyć. Ludzie z którymi pracowałam byli w porządku ale niektóre brygadzistki już nie nie będę wymieniać które ale karma lubi wracać.

Kora
@Tanya

Hej, po jakim czasie firma cię zwolniła? Ja chce wyjechać, potrzebuje pieniędzy, ale właśnie tego sie boję :/ A za mieszkanie podobno płaci się z góry miesiąc? Jaką umową tak w ogóle firma proponuje? UoP na okres próbny? Tak ogólnie to na tych pieczarkach jest ciężko? Po ile godzin pracowałaś? Weekendy wolne?

Tanya
@Kora

Po 3 tygodniach mie zwolnili z dnia na dzień nie polecam tam jechać lepiej znaleźć sobie coś innego lepszą pracę i miej stresowa .

Wiecie może, czy w Havelland Champignon GmbH szukają chętnych na staż?

Aneta

Pani Zofia ma rację. Mimo że wysyła się prośbę z kim chce się mieszkać to zawsze jest niespodzianka i jest się wpisanym z kimś innym nieraz całkiem nieznajomym. Ta pani z biura nie nadaje się do tej pracy bo robi co jej się podoba. Pani Kasia jest bardziej kompetentna.

Zapraszam, proszę wysłać podanie, może pani lub pan będzie się bardziej "nadawała lub nadawał do biura" i wszyscy będą wtedy zadowoleni :-)

Izabela
@Havelland Champignon GmbH

Właśnie..a propos...nie potrzebujecie kogoś do biura? Ja byłabym zainteresowana. Proszę o podanie adresu e-mail, gdzie mogłabym zgłosić swoją kandydaturę i aplikację?

@Izabela

https://dohmepilze.de/praca/ To jest link na ktory mozna wyslac podanie

Co to za bzdury, że się wysyła prośby z kim chce się mieszkać. Przecież tu się przyjeżdża do pracy a nie na wczasy do pięcio gwiazdkowego hotelu. Ponad 20 lat jeżdżę po różnych firmach i nigdzie nie było czegoś takiego, że się zawsze mieszkało z kim się chce. Wyjątkiem były tylko małżeństwa

Darek

Faktycznie trochę dziwne. A jak warunki mieszkaniowe bo to bardziej mnie interesuje? Pokoje są kilkuosobowe stąd prośba żeby mieszkać z kimś znajomym? Nie można mieć pokoju tylko dla siebie, jednoosobowego?

Brak slow
@Darek

Tak mozna miec pokoj jednoosobowy z basenem i pokojowka oraz Pania ktora gotuje

@Brak slow

Co za czasy.!!!Większości to się w (usunięte przez administratora) poprzewracało. Jak ktoś chce pracować to zacisnie zęby i bez względu na warunki mieszkaniowe będzie pracował. Uważam że naprawdę firma oferuje srandarty jakich zwyczajnie potrzeba. Jadą Panie na sezon i chcą się leczyć w najdroższych klinikach robić zęby w Berlinie itd. W Polsce przez dwadzieścia lat nie była u lekarza a tu ma dwa dni zaczekać na termin i robi aferę. Pani z HR uważam że nie jest nieodpowiednią osobą po prostu nie da sobie,, na głowę wejść '' ale przecież przyjechała osoba do pracy za granicą to jej się,, należy '' jak w ojczystym kraju. Hola, hola to jest praca sezonowa warunki umów inne niż,, na stałe '' naprawdę nie wymagajcie cudów. Ciągle coś komuś nie pasuje najlepiej leżeć i pachnieć. Jeżdżę tam kilka lat wypłaty na czas i to niezłe. Warunki w pracy są jakie są trzeba po prostu pracować. Nie wszyscy się tam tu nadają i tyle. Trzeba przedewszystkim być zdrowym fizycznie bo praca na wysokości nie każdemu służy i tyle. Szefostwo super. Ja nie narzekam. Pracuję. Polecam.

Zawsze jak jest juz sie na miejscu można zgłaszać problemy do pani zajmującej się mieszkaniami. Jeżeli ktoś nadużywa alkoholu przeważnie zostaje z nim zerwana umowa. Jeżeli po pracy ktos zakłóca ciszę nadużywa alkoholu, zawsze prosimy to zgłaszać.

Zofia

Ja chciałam poinformować by ktoś cos zrobił z Panią która rozdziela pokoje jest to tragedia ona nie ułatwia by osoby które chcą mieszkać razem mieszkały ,nowe osoby wpisuje bez zastanowienia gdzie jej się podoba .A nikt z tym nic nie robi !!!!

@Zofia

Dzien dobry, wiele życzeń jest jeżeli chodzi o mieszkania, staramy sie wszystkie uwzględnić, ale niestety nie jest to takie proste. Miszkan jest ograniczona ilość i nie zawsze jest możliwość każdemu dogodzic. Zawsze uwzgledniamy pary, kolezanki które chca mieszkać razem, jak przyjeżdżaja czlonkowie jednej rodziny etc. Nie jest to proste zadanie. i uważam, ze nie jest to problem na to forum. Zawsze można zadzwonic do biura albo podejść do przełożonych.

Zostaw merytoryczną opinię o Havelland Champignon GmbH - Hess

• Jak się pracuje w Havelland Champignon GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Havelland Champignon GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Havelland Champignon GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 7 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Havelland Champignon GmbH