ZPUE S.A.

Opinie o ZPUE S.A.

Pracodawca

Aktualność
Drodzy odwiedzający,

analizujemy Wasze opinie i pytania zadawane przez Was na naszym profilu. Zauważyliśmy, że większość zgłaszana jest przez naszych aktualnych pracowników i dotyczy konkretnych obszarów. Wychodząc naprzeciw, podpowiadamy, gdzie najlepiej zapytać i najszybciej uzyskać odpowiedź w takich sprawach:

• Wszystkie pytania najlepiej kierować do swojego bezpośredniego przełożonego. Jest on w stanie odpowiedzieć na większość pytań od razu. To najszybsza i najprostsza droga do uzyskania informacji

• Pytania dotyczące zaświadczeń czy spraw pracowniczych należy kierować bezpośrednio do Działu Administracji  Kadrowo – Płacowej. Osobiście lub telefonicznie: 41 388 14 15.

• Pytania o możliwość pracy i prowadzone rekrutacje prosimy kierować do Działu Rekrutacji i Rozwoju. Osobiście lub telefonicznie: 41 388 12 43.

Przypominamy również, że jesteśmy dostępni pod adresem: pytania@zpue.pl. Możecie tam przesyłać pytania lub sprawy dotyczące różnych kwestii. Jesteśmy do Waszej dyspozycji i dziękujemy za dotychczasowe wiadomości. Są one dla nas potwierdzeniem, że ta skrzynka jest potrzebna, a także  wyrazem zaufania z Waszej strony.

Pozdrawiamy
Zespół ZPUE S.A.
Dorota
Kandydat

Witam mieszkam tu od niedawna czy ta firma ma social wczasy pod grusza czy paczki na święta czy tylko szcyt mazen to premia dziękuję za konstruktywne odpowiedzi

@Dorota

Jeśli nawet da Ci coś to zabierze Ci wcześniej. Często zabiera premię za nic. Nie są jasne zasady przyznawania premii

Dorpio
@Piotrek

Premia to jedno a social to drugie premie nawet najlepsze firmy korporacje obiecuje później sami niewiedza za co zabrali mi chodź koktetnie czy jest social możliwość rozwoju zawodowego kursy te sprawy czy firma inwestuje w pracowników ...gdyby nie to że przeniosłam się po ślubie a nieznam jeszcze monopolisty na rynku pracy więc pytam

Ela
@Dorpio

Więc kolega odpisał. Zazwyczaj nie ma nic. Mogą dzieci dostać parę cukierków pod choinkę ale ... coś za coś. Rozumiesz teraz ????.

Dorpioo
@Ela

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych muszą utworzyć pracodawcy: zatrudniający co najmniej 50 pracowników. zatrudniający co najmniej 20 i mniej niż 50 pracowników, o ile z wnioskiem o utworzenia Funduszu wystąpi zakładowa organizacja związkowa. https://www.biznes.gov.pl › portal Kto musi tworzyć Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Dorpioo
@Ela

Dziękuję za konstruktywna odpowiec .. pracy nie podejmę bo znalazlam inna ktora stawia na rozwoj pracownikow ale duùzy szacun dla was pracowników..

Ela
@Dorpioo

Dobrze zrobiłeś bo byś stracił swój cenny czas. Ja też się teleportuje. Powodzenia !!!

jone
@Dorpioo

Nie słuchaj. Jeśli jesteś ambitny i ci się chcę to dostajesz np a) preferencyjny kredyt na dom b) prezenty dla dzieci c) conajnmiej raz do roku impreza integracyjna d) umowa o pracę z całością płatną w formie umowy o pracy a nie jak większość pod stołem e) możliwości szkoleń zawodowych f) uprawnienia g) przy firmie pracuje fundacja która ma 500 podopiecznych koleżnka z wydziału dostała kiedyś poważnego problemu medycznego dziisja nie jest wstanie pracować, ale fundacja jest zorganizowała wiele rzeczy i zapłaciła za pomoc Ci co narzekają pewnie pracują w konlkurencji albo nie interesują się życiem firmy dodatkowo są programy rozwojowe i możesz awansować szybko

Janusz
@jone

A) nie ma żadnego kredytu na dom, jest na cele remontowe i to w zależności ile wcześniej wpłaciłeś B) torba słodyczy za 100zl raz do roku C) 100zl za pracownika i musisz iść wydać to w Villi D) minimalna ma umowie, reszta w premii, która mogą zabrać E) za 3 letnia lojalkę F) j.w. Nie ma żadnych programów rozwojowych, większość to PRowe bzdury.

Róża
@jone

@jone Ciekawa sprawa czy firma udziela kredytów na dom? O 500 tyś minimum można się starać. Oczywiście na preferencyjnych warunkach????

Henryk
@jone

a) Jaki kredyt na dom?? Ale brednie piszesz. Jest coś takiego kredyt na cele remontowe ale to bieda. Musisz włacać składtki etc. I parę groszy dostaniesz które oczywiście musisz oddać, b) tak są cukierki dla dzieci po świetach na jakieś 80zł c) na imprezie dostajesz kompot i musisz kasę zostawić u właściciela firmy bo to jego interes (Villa Aromat), też jakieś grosze które zostawiasz u włąściciela d) wszystkie firmy dają umowę o pracę i płacą normalnie. Tutaj nigy nie wiesz jaka kwota zostanie przelana na konto i każdy liczy czemu tak a nie inaczej co miesiąc e) są takie szkolenia zupełnie nie praktyczne tzw. PRowe. Strata czasu. Poza tym za to podstawiają Ci lojalkę ,że będziesz im musiał tą kasę za te szkolenia oddawać jak byś rozwiązał umowę o pracę f) uprawnienia na co ? g) interes właściciela czyli to co zarobisz chcą abyś wpłacał z powrotem. Za to nie ma prakingu który mieści pracowników. Wszyscy się gnieżdżą gdzieś po chodniku, trawie. Musisz za (usunięte przez administratora) przyjechać 40 minut wcześniej aby zdobyć miejsce na parkingu. Potem walka przy wyjeździe. Musisz przychodzić wcześniej do pracy i wychodzić później ale płacą Ci tylko za część Twojego czasu tak naprawdę.

Michał Wypychewicz
@Henryk

a) Do 50 tysięcy możesz uzyskać na dom bez znaczenia ile wpłaciłeś, nie siej fermentu jeżeli ktoś blokuje Ci pożyczkę to zapraszam do siebie do gabinetu. Warunek- nie jesteś pijakiem i masz możliwość obsłużenia pożyczki. Pożyczka jest na preferencyjnych warunkach (lepszych niż Banku) z tego co wiem żaden pracodawca nie daje tak szerokiego wsparcia w regionie. Mówimy o milionach złotych przeznaczony na ten cel. Jeśli znasz firmę, która potrafi to obsłużyć lepiej, zapraszam do kontaktu, chętnie skopiujemy te praktyki. b) Tak są cukierki, jest piknik na 5000 tysięcy osób i wiele innych aktywności, firma opłaca dla pracowników hale sportowe, imprezy integracyjne, wystarczy się zainteresować i wyjść z pomysłem. Jesteśmy otwarci na sugestie c) Tak mamy swoją restaurację do której od wielu lat jako rodzina dopłacamy, z biznesu nie mamy do dzisiaj ani złotówki. Prowadzimy hotel przede wszystkim pod potrzeby ZPUE i jest to dla nas tylko dodatkowy problem. Jeśli mieszkańcy i pracownicy uznają to za problem chętnie zamkniemy te działalność. Podpowiedz tylko gdzie we Włoszczowie możemy przenocować gości firmy? grupy 30 osobowe? d) Niestety nie wszyscy dają umowy o prace. Rynek mamy dobrze zbadany. Jednak nie mam zamiaru oglądać się na innych. U nas w tym roku były już trzykrotne podwyżki, system KPI powinien być na każdym wydziale opisany i transparenty. Jeśli tak nie jest to przepraszam i zapraszam do kontaktu chętnie to naprawię. e) Tak, prowadzimy umowy lojalnościowe. Częściej spotykaliśmy się z sytuacjami, że szkoliliśmy pracowników , a Ci odchodzili. Jeśli chcesz się rozwijać to damy Ci na to pieniądze. Warunek musisz pracować dla ZPUE . Co do PRowych bzdur, no cóż jeśli masz jakieś ciekawe pomysły, zapraszam podziel się, chętnie wdrożymy w życie. f) np. wózki widłowe, elektryczne. W tym roku pomogliśmy ponad 500 osobą uzyskać różnego rodzaju uprawnienia. Zoorganizlaliwśmy badania w firmie itd. g) Fundacja to nie jest interes właściciela tylko interes lokalnej społeczności, jeśli tego nie widzisz to też chętnie zapraszam do kontaktu pokażemy Ci czym się zajmuje fundacja. Zapraszam też do wolontariatu. Daj coś od siebie zobacz jak to wygląda i zrozumiesz Parking? Tak to jest problem, robimy co możemy np. uruchomiliśmy dodatkowy parking pod stolbudem, z którego można było dojść piechotą lub jechać busem. Bus kursował o każdej porze. Skorzystało z niego 3 osoby przez dwa tygodnie. Co więcej staramy się kupić działki dodatkowe pod parking, uruchomiliśmy busy itd. Pozdrawiam Michał Wypychewicz

@Michał Wypychewicz

Mówimy tutaj o socjalu a nie o nieudanych czy udanych biznesach właściciela a to różnica. a) to jest pożyczka a nie socjal. Tak jak pożyczka z banku. Lepiej z banku pożyczyć i nie być uwiązanym z pracodawcą ,który może sobie teraz Twoja pensje regulować poprzez premię. Za 50 tys. to dzisiaj można sobie połowę garażu postawić a to nadal pożyczka. Za 50tys. remontu mieszkania nie zrobisz a co dopiero domu. b) no tak wpłaca pracownik trochę żetonów i idzie na imprezę na stadion na kiełbaskę i posłuchać disco przez 2h super socjal c) Jeśli masz gości i przyjmujesz ich w swojej restauracji i Ci się to nie opłaca to też nie jest socjal. Restauracja przecież wystawia faktury za jedzenie i nocleg. To nie socjal. d) Dzisiaj wszyscy dają umowę o pracę nadal żyjesz chyba w latach 90. Karalne jest niezawiadomienie o przestępstwie. A rozumiem ,że masz taką informację ,że dana firma nie podpisuje umowy? e) No właśnie odchodzili do innych firm bo jest coś nie tak ? Wysyłanie ludzi na szkolenia ,które nie mają wartości i podrzucanie im do podpisu lojalki to słaby pomysł. Jak sam widzisz nie sprawdza się ta sztuczka i ludzie odchodzą f) zdobycie uprawnień na wózek i podpisanie umowy lojalnościowej to nie socjal Więc z samym parkingiem też wniosków nie wyciągasz. Ludzie jadą samochodem z jakiejś wioski np. 25 minut i teraz parking dodatkowy 1,2 km od miejsca pracy to nikt nie chce teraz tracić kolejnego czasu na dojście czy bawienie się w przesiadki w jakiegoś busa który będzie lub nie. Pozdrawiam Serdecznie

Mariusz
@Piotrek

Zgadzam się dodam że co z tego że trzy podwyżki skoro ludzie tego nie odczuwają bo jest regulowana premia żeby tylko nie zarobili

Minio
@Michał Wypychewicz

Co do restauracji to mozna w łatwy sposob zwiekszyc obroty.Spojrz ile fast foodow podjezdza w przerwie pod ZPUE wystarczy dac lekki upust dla pracownikow 10 % 15 % do rozwazenia ...a napewno beda chetni na zupy czy cale obiady z Villi .Na jedzeniu bary maja najwieksze przebitki takze nie stracicie na tym:)

Rafau

Jerry
 Rekomendacja
@Piotrek

Skoro firma wszystko co robi jest złe, to może zaproponujesz coś? Jakieś merytryczne. Rozumiem, że zamiast wypłaty wolisz owocowe czwartki, siłownię i darmową stołówkę? Prawda jest taka, że we Włoszczowie ludzie mają to wszystko w nosie liczy się wypłata. Gdyby kasa się nie zgadzała pracowałbyś gdzie indziej, a jak ci tak źle i masz lepsze warunki gdzie indziej to co tutaj robisz? Składaj papiery

@Jerry

Dokładnie już tak zrobiłem dzięki temu zarabiam 2 razy tyle i to na dzień dobry. Szczerze mówiąc zaskoczony jestem ile inni płacą a ile płaci ZPUE. Nie myślałem ,że aż tyle więcej zarabia się w innych firmach. Firma przede wszystkim musi mieć jasne zasady płatności. Socjal nie jest ważny liczy się wypłata !!!! A nie jakiś fikcyjny socjal lub obiecana premia.

Jerry
@Piotrek

Skoro zmieniłeś pracę i Ci jest obojętna ta firma to czemu jesteś tak aktywny na tym forum? Czyżby twoja zmiana pracy była podyktowana tym że zostałeś pożegnany przez firmę a teraz wyleawasz frustrację?

Tomasz
@Michał Wypychewicz

Panie Michale klasa wypowiedz zadko ktory pracodawca ma odwage wyjsc i gadac z ludxmi niezaleznie czy mowa tu o hali czy gowork. Co do samych pomyslow ja chetnie zamiast kolejnych podwyzek przyjalbym tone wegla

Janusz
@Michał Wypychewicz

Na co Wam HR, skoro musisz pytać co wprowadzić do firmy, żeby ludzie nie narzekali? Szkoda czasu na pisanie z Tobą, bo i tak nie wyciągniesz żadnych wniosków.

OLA
 Rekomendacja
@Tomasz

@Tomasz zgadzam się - mało który pracodawca ma odwagę napisać na forum pod nazwiskiem i rozmawiać z ludźmi. Jak widać wszystkim nie dogodzisz, zawsze się znajdą tacy, co będą wynajdywać problemy i pretensje, możliwe, że z frustracji - cos im nie poszło w firmie i teraz odreagowują. Węgiel? Niejeden by przyjął :) Ale skąd go wziąć? Teraz to nawet prezesi firm nie maja takich możliwości ????

Piotr Nowy wpis
@Henryk

A jaki socjal jest w Gliwicach? Jakies paczki dla dzieci w lutym? To jest paczka ani na mikolaja ani na zajączka. Jedyny gest. Impreza integracyjna we Włoszczowej? 200 km dalej. Po prostu rewelacja. Żeby potańczyc trzeba jechać 3 godziny w jedną stronę. Gdzie są jakieś bony dla pracowników? Gdzie są jakieś wczasy pod gruszą. Socjalu w Gliwicach nie ma żadnego.

Bartek Nowy wpis
@Piotr

@Piotr socjal się skończył razem z socjalizmem a Ty się zastanów, która firma robi taką imprezę dla pracowników z rodzinami jak te kilka tysięcy co roku we Włoszczowie!!! Możecie tam jeść, pić, wozić sie na karuzelach, tańczyć na koszt firmy i jeszcze mało?! Wiem, bo byłem z rodziną.

Adam Nowy wpis
@Bartek

Koszt bardzo dobrego obiadu w dobrej restauracji to jest na poziomie 60 zł/osobę. I to nie jest kiełbasa z musztardą na ZPUE. Czyli jest to max 240zł dla 4 osób. I mówimy tutaj o dobrych restauracjach w dużych miastach. Tańcowanie na trawie wynajętej przez ZPUE przy kimś tam ok. Teraz sobie policz ile ta kiełbasa z musztardą i grochówka realnie kosztuje w ZPUE ?. A teraz Ci powiem Ci jak wygląda to w innych firmach: czasami dają np. 4 dni dodatkowego płatnego urlopu, masz co dwa lata wymieniany telefon za darmo i zero rachunków za niego, masz np. dopłatę do urlopu np. 1000 zł. za jedną osobę. Więc jeśli odpowiada Ci pensja ZPUE to baw się dalej na festynie. Pozdrawiam

Ukraińska firma

Pisze ten post z myślą że ktoś go zobaczy i wkoncu coś zrobi z tym co się dzieje w Gliwicach na wydziale PW.22. Polak czuje się tutaj jak zbędny balast, a ukraincy mogą wszystko. Kierownik razem z mistrzem wydziału najchętniej by im jeszcze telefony do ładowarki podpieli żeby tylko byli zadowoleni i szczęśliwi. Pracują po 12 godzin z tego z połowę spędzają na telefonach oglądając filmy. A kierownictwo nie robi z tym nic, mimo tego że O tym wiedzą i to widzą. Jest jeszcze taki Referent/Logistyk który na pierwszej zmianie robi prawie nic na drugiej natomiast musi być czujnym żeby nie spaść z krzesła jak zasypia, ale wiadomo to Jest kumpel mistrza wydziału także nikt go nie ruszy

Nowy wpis

Pracodawca

@Ukraińska firma

Dzień dobry, sprawdzamy opisaną tu sytuację. Jednocześnie prosimy o informację, czy zgłaszane były te uwagi do kierownictwa tegoż wydziału w Gliwicach?

Chętny do pracy
Kandydat

Cześć starałem się o pracę ale nie wyszło , nie powiem rozmowy byly na poziomie . Wypowiedź Pana Michała naprawdę szacun pozdrawiam

Aleksandra

Z tego co widzę i słyszę nic nie zmieniło się od 20 lat kiedy firma ZPUE B Wypychewicz mi podziękowała. Czegoś tu nie rozumiem, jak firma z takim potencjałem, nie ruszyła mentalnie z miejsca, ciągle to samo umowy za najniższe wynagrodzenie.Postęp jest tylko taki że zaczeli dawać paczki dla dzieci. Hm zaraz będzie że hale maszynynowe biuro,a gdzie w tym wszystkim jest człowiek który pracuje na to wszystko panie Wypychewicz/senior/

@Aleksandra

Porównaj sobie pracę tutaj vs inni duzi pracodawcy w regionie. Nie gadaj głupot, bo i stawki są wyższe i wszystko ofijclanie wypłacane i dużo pracy.

@Pracownik

ZPUE płaci masakrycznie mało. Poza tym nigdy nie możesz doliczyć się premii. W dzisiejszych czasach ciężka znaleźć firmę gdzie pracujesz i tak naprawdę nie wiesz ile zarobisz. Wszyscy co miesiąc liczą czy się "zgadza" .A Twoja pensja nie zależy od Twojego zaangażowania tylko od widzimisię. A premię potrafią być w systemie typu chmura i ktoś Ci mówi ,że kiedyś Ci wypłaci z tej chmury bo teraz nie może np. za rok po czym likwidują chmurę. Dobre nie ?? :D

Ali
@Aleksandra

Aleksandro chyba cię wyrzucili z pracy skoro tyle lat jesteś taka sfrustrowana tym faktem. A nowe hale i biura są są dla ludzi żeby mieli gdzie pracować… a ty dalej z tego co wiem jesteś bezrobotna.No ale z takim podejściem to nie dziwne ale smutne

Katarzyna
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.
Kandydat

Szukam pracy i myslalam ze moze w tej firmie sie zatrudnic? Z zwiazku z tym mam pytania. Jaka stawka obowiazuje nowych zatrudnionych oraz jak jest z dojazdem do pracy. Nie mieszkam. w Gliwicach, tylko niedaleko Gliwic, dlatego pytam Jakie autobusy tam jezdza z centrum Gliwic i z powrotem do centrum?

wWW

leniu bo jak cie mozna nazwac? osobiscie nie mam problemu z oddawaniem krwi a nastepnie przyjsciem do pracy jesli faktycznie chcesz ratowac zycie to bedziesz oddawal krew

@wWW

Sam jestem dawcą z długim stażem. Odebranie wolnego po oddaniu krwi faktycznie jest przywilejem i nie trzeba z niego korzystać. Jednakowoż jeżeli pracownik dowolnego szczebla odda krew i nie skorzysta z tego przywileju to jeżeli dla przykładu niech mu się coś stanie - zasłabnie/straci przytomność uderzy się o coś i wyląduje w szpitalu - straci przytomność podczas dojazdu do pracy o gorszych sytuacjach nawet nie chcę myśleć. Będzie to problemem dla firmy, nawet nie pod względem prawnym, ale pod względem certyfikatów bezpieczeństwa. Obecnie jest mega duży problem z krwią, jak wiadomo nie da się wyprodukować, a taką jedną decyzją osoba która ją podjęła spowodowała, że kilkuset pracowników przestanie oddawać krew. Faktycznie kłóci się to z ideą fundacji JESTEŚMY BLISKO. Nieraz premia dla pracownika bardzo dużo wnosi w jego funkcjonowanie na co dzień. Zatem wiele osób zapewne zadaje sobie teraz pytanie - mieć za co żyć, czy ratować życie. Niech każdy odpowie sobie na takie pytanie, co jeżeli to ja będę potrzebował krwi. Krwiodawcy mają tą przewagę, że dostaną ją prawdopodobnie bez kolejki.

@Pracownik

Gdyby Ten co wymyślił zabranie premii za oddanie krwi sam jej potrzebował to co wtedy? Dałby dodatkową premię żeby oddać dla niego? Sami prowadzicie fundację przez którą podobno pomagacie i wprowadzacie takie coś? Porażka

@Pracownik

Ciekawe gdyby ten ktoś co wymyślił zabranie premii za oddanie krwi sam jej potrzebował? Da kilka procent premii dla tych co oddadzą je dla niego? Sami prowadzicie fundację która rzekomo pomaga a takie coś wymyślacie? Porażka

Xxx

Do mnie już dzwonili z krwiodastwa bo są braki krwii... niestety powiedziałem im że mam na utrzymaniu rodzinę i nie stać mnie już na taki luksus jak pomaganie.

adsdc
@Ktoś

Witam Czyli pracodawca ma Ci zapłacić dwa dni wynagrodzenia za oddawanie krwi, ale ty sam nie oddasz parę procent premii? mordy wycierasz fundacją, a w życiu złotówki nie wpłaciłeś. Nikt Ci nie zabrania oddawać krwi, możesz iść w sobotę lub wziąć urlop wypoczynkowy. Nie chodzi Ci o ratowanie życia tylko o własną kieszeń i lenistwo.

onoo
@Ktoś

Nie chodzi Ci o oddawanie krwi tylko o kasę, czemu ktoś ma płacić ci premię za czas kiedy nie jesteś w pracy?

jhon
@Ktoś

kto Ci broni wziąć urlop wypoczynkowy? Masz 26 dni w roku to aż nadto. Ludzie dzisiaj jak za (usunięte przez administratora) nie chcą pracować, ale chcą zarabiać leniuszki

Aga
@jhon

Czy był komunikat w tej sprawie? Pierwsze słyszę żeby zabierano premie za oddanie krwi. Pytam poważnie.

@adsdc

N(usunięte przez administratora) Jak się siedzi w biurze i bierze się pieniądze na nic i nic się nie robi można jeździć oddawać krew i przychodzić do pracy, ale jeśli ktoś pracuje na produkcji i na prawdę pracuje a nie udaje że pracuje to potrzebuje tego wolnego aby zregenerować organizm po oddaniu takiej ilości krwi. Za co mam wpłacić złotówkę na fundację jak płacą jak płacą? Jak siedzisz w biurze i odpowiednio zarabiasz i tak się denerwujesz na ten temat to wpłacaj pół wypłaty na fundację, przecież nikt Ci nie broni. Żadna normalna firma nie zabiera premii za to że pracownik charytatywnie oddaje krew i potrzebuje czasu aby zregenerować siły do pracy.

@Ktoś

No i czemu administrator usunął część mojej odpowiedzi gdzie w innym komentarzu tej dyskusji są takie same słowa i administrator nie usuwał? Są równi i równiejsi?

tim
@Ktoś

Nikt nie zabeira premiii za oddawanie krwi to głupota i jakieś kłamstwo na formu się szerzy. Jest premia za frekwnejcę więc jesli oddasz krew i weźmiesz urlop to nie ma problemu. Serio ludzie biorą po 2 dni chorobwego żeby oddać 100ml krwi to absurd, a inni muszą nich pracować

@adsdc

Parę procent oddałbym bez żadnego problemu. Szkoda tylko, że firma chce mi zabrać całą premię, a nie kilka procent. Czyli według firmy jak oddaje krew to przez resztę miesiąca nie staram się w pracy i mi się premia nie należy. Genialne podejście do pracownika. Na pewno będzie się mocno starał, żeby pracować przez resztę miesiąca.

@onoo

Czemu ktoś ma mi nie dać premii za cały czas kiedy jestem w pracy, tylko traktować mnie jakbym miesiąc siedział na wolnym, albo działał na szkodę firmy??

@Pracownik

Rozumiem, że w ZPUE nikt nie myśli o konsekwencjach ew. przyjścia do pracy osoby, która jest po donacji. Ciekaw jestem jakie będzie tłumaczenie, jak komuś się coś stanie. Czemy przychodziłeś do pracy jak nie czułeś się na siłach, żeby pracować. Żenua !!!

@jhon

Chyba miałbym nie po kolei w głowie, żeby urlop wypoczynkowy wykorzystywać na oddanie krwi. Nie słyszałem o czymś takim w moim krótkim życiu. Aż zrobię ankietę wśród znajomych krwiodawców. Dam znać jakie wyszły wyniki ;).

@Aga

Oficjalnie tego nie napiszą, bo jakby to wyszło poza firmę to... Strzał w kolano dla PR. Sam pomysł o przychodzeniu do pracy 5 minut przed i i wychodzeniu 5 minut po, jest nadużyciem i myślę że nie jeden prawnik mógłby próbować się tym zając. Mam szczęście mieć w rodzinie i znajomych prawników to dopytam jak to jest. Ciekaw jestem ilu pracowników słyszało o tym, że za wzięcie dnia wolnego (który się prawnie należy) z okazji ślubu, narodzin dziecka, urlop tatusiowy/ojcowski to też będzie zabierane 100% premii. (usunięte przez administratora)

tugou
@tim

Nie 100 a conajmniej 450 i jak nie oddawałeś to nie wiesz jak się ludzie czują po tym i to nie jest urlop tylko niezdolność do pracy. Krwi, mimo postępującej technologii, nadal nie można wyprodukować, potrzebni są dawcy. Ja wiem, w idealnym świecie altruiści oddają swoją krew dla samej satysfakcji ratowania innych, tak jak teraz duże firmy-pracodawcy finansują leczenia chorych dzieci, niepełnosprawnych or whatever. Oddaję krew od kilkudziesięciu lat i zawsze najwięcej dawców było przed weekendem, czy to źle o Nich świadczy? bo, ojapierdolę, chcą długi weekend za własną krew, osocze, płytki, ciało, które ratuje czyjeś, a może kiedyś Twoje życie?! a ten pracodawca z fundacją więcej poświęcił? nie pytam ile zrobił, tylko ile poświęcił? podpowiem - nic. Minus nic, bo jeszcze na tym zarobił. I mimo to, ma czelność ciąć premie za ratowanie życia, samemu na tym zarabiając.

tugou
@Aztec

"5 minut przed i i wychodzeniu 5 minut po" lubię wtedy palić papierosa. A co do pracy no to nie, nie ma pracy przed ani po, więc jak każą Ci przychodzić 5 min przed i po to pracujesz 10 minut dłużej i należy Ci się za to wynagrodzenie.

@onoo

Bo za czas kiedy jestem też mi nie płaci . Premia w zpue to iluzja. Fatamorgana jest bardziej prawdziwa niż premia w zpue . Słowo "premia" w zpue to jak podaje Wikipedia ..narzędzie służące do manipulowania i kontrolowania ludźmi i tak juz mocno ogłupionych . Ciężko pojąć jak można dać się sterować za 50 zł więcej lub mniej.. na jak można się kłócić o takie sumy.. kiedyś to wstyd się przyznać nawet " rozumiałem" dobrze że na starość człowiek nie zmądrzał to i nie rozumie. Cieszę się też że nie muszę oddawać krwii bo by mi premie zabrali i ogólnie się cieszę że nie mam premii bo by mieli co zabrać:)

Czy pracodawca ZPUE S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

@Pytanie

Tak motywuje, jak chcesz więcej to każdą sobotę i niedzielę trzeba przyjść żeby chociaż trójkę wyciągnąć a przy okazji dołożą Ci więcej obowiązków taka to jest w tej firmie motywacja. ???? ????

Piotr
@Pracownik

W weekendy płaca większą stawkę? Powiesz ile żebym wiedział jak można dorobić?

adonis

Tak wyższą.

nick

w weekendy 100% wiecej

Agnieszka
@nick

To ile wyciągniecie w sobotę i niedzielę? Jaka tam jest w ogóle stawka na początek?

Wojtek
@Agnieszka

Najniższa krajowa jest raczej gwarantowana.

nick
@Wojtek

Nikt tutaj nie pracuje za najniższą krajową...

Elżbieta
@nick

dzieki za wyjasnienie, pewnie wyzej pisala osoba ktora w firmie nie pracuje i nie ma o stawce wiedzy... jesli nie jest to tajemenica napiszesz jakie stawki sa naprawde w firmie ?

Elo
@Elżbieta

To się przekonasz jak się zatrudnisz. Zobaczysz jak zaczną kołować premiami ,nadgodzinami itd. powiedzą ,że godziny masz w "chmurze" ????. Przy przelewie zobaczysz ????

Xxx

100%wiecej a premi o tą kwotę mniej chorzy jesteście z tymi weekendami

Gambit
@nick

Są tacy pracownicy "starsi stażem", nawet u mnie na wydziale którzy mają jeszcze stawki po 16,17 i 19 złotych. Szefostwo ma ich w nosie, mają robić i uczyć nowych. Nowych pracowników którzy dostają umowę i stawkę 20 i więcej złotych. Taka firma z perspektywami ????????????

Leon
@Gambit

20zł mówisz na jakim wydziale takie luksusy jestem nowym pracownikiem i mam 16,54 zł

@Leon

Masakra masz stawkę jak ja 18 lat temu. Jak chcesz godziwie żyć to zastanów się co tam robisz ? Serio

Czy w ZPUE S.A. pracuje się na open space?

ja

no way

Axsc

Czy da radę coś zrobić z tą bezczelną panną Z zrw kutra prześiaduje pod ścianą na hali i dmucha dym z elektronicznego papierosa widać jej nie dotyczy zakaz nie wszystkim pasuje wąchac jej smrodu i jeszcze popala bezczelnie idąc do domu pod oknem mistrzòw

Drakulin
@Axsc

Rożnym panom tez się chyba zdarza ćmić podobnego rodzaju wyroby, chyba nawet z tego samego obszaru, zreszta nie tylko z ZRW.

Miły pan

Nie wiem jak jest na innych wydziałach ale na w 3 młody dostaje 18 pln na godzinę i się śmieje w twarz bo stary ma tyle samo albo mniej. Porażka.

Mariusz
@Miły pan

A kogo to wina młodego który się ceni czy starego pracownika że godzi się na nędzę

imigrant
@Miły pan

przeciez zarobia tyle samo jednemu zabiora premie a drugiemu.... to raczej z mlodego sie smieja ze godzi sie na takie warunki ehhehehe

@Miły pan

Naprawdę jestes zazdrosny o te 18zl? No nie wierze chlopie tu nie ma o co byc zazdrosnym tu trzeba plakac. Mlode chlopaki ze swinoujscia nawet i bez szkoly bez umiejetnosci i bez checi maja minimum 100-110 euro dziennie na reke i to jest takie minimum 140 to juz jest ok. Juz da sie fajnie zyc. W wieku 25 lat maja pobudowane domy i auta po 300 tysiecy zlotych. I nie za kredyty. A Ty tu z jakims 18zl wyjechales wloszczowa to ogolnie jest najdrozsze miejsce do zycia w polsce a moze i europie:) ceny w sklepach to ja nie wiem kto ustala ale wszedzie jest taniej wszedzie jakies promocje tylko tu zawsze nie bo jak ma dac to co mialo byc w bonusie to wystawia to jako drugi produkt w banku ostatnio bylem zlikwidowac konto i tak siedze i patrze babcia z dziadkiem pozyczke brali jakis odcinkow emerytur kazali im przyniesc podkreslam dwoch emerytow i musieli wrecz blagac o glupie 12tysiecy gdzie byl jeszcze zyrant az przykro mi bylo sluchac tego blagania w dobie gdzie kliknieciem bierzesz 60k bez zadnego problemu w mac 15 minut. To wszystko jest jakies chore. Ja rozumiem mlodych ludzi ze pierwsza praca i dumni sa ze wchodza w zycie ze pierwsze auto ze zabierze dziewczyne do drogiej restauracji itd itd.. Tylko ze tu nie ma byc z czego dumnym nie ma komu czego zazdroscic bo jakby to zobaczyli co Ty napisales ludzie z ktorymi aktualnie pracuje to by nawet nie byli w stanie sie smiac zrobilo by im sie po prostu Ciebie zal. Ze sa jeszcze tacy mili panowie z taka mentalnoscia osiemnastuzlotowkowcow. Pozdrawiam

Gośka
@Miły pan

Jak się stary nie umie odezwać o podwyżkę i cieszy się „premiami” i „dodatkami” to ma . Finalnie I nowy i stary pracownik zarabiają podobnie,Młody nie ma premii A stary musi mieć wyrównane.

Yyyy

Firma beznadziejna

Kolega z W2
@Wojciech Stolarczyk

Wojtek daj namiary na tą firmę ... Pozdrawiam

@Kolega z W2

A co chcesz robić? Dzwoń ogarnę.

Woody

Wielka firma z małymi perspektywami dla pracowników średniego i niskiego szczebla. Wszystko ładne i takie profesjonalne, tylko pasek z wypłatą jak jałmużna.

AnKa
@Woody

Bo wszystko ma się zgadzać na facebook-ach, linkedIn-ach i ogólnie pojętych "internetach". Nowoczesne hale i piękne wstążki do przecinania. Świta, która się lansuje na salonach, a szarak niech na to robi. Kwoty na paskach im niższe tym lepsze dla zarządu. I za każdym razem sądowanie pracowników czy znowu ,po chwili narzekań, zaakceptują sytuację czy zaczną odchodzić. Najgorsze, że przychodzą takie chłopaki po maturze, bez jakiejkolwiek wiedzy elektrycznej/mechanicznej i dostają na start lepsze pieniądze niż człowiek z doświadczeniem, albo robią go brygadzistą/mistrzem. Paranoja tego zakładu. Ale im mniej szanujesz pracownika tym większą masz szansę na "karierę".

Borys
@Woody

Bo to prawda

Elyoro

Witam, pytanie do pracodawcy. Skoro jest wprowadzony zakaz palenia na całym zakladzie, to na jakiej podstawie zwolnieni z tego są goście i osoby które złożyły "wniosek (usunięte przez administratora) Albo jest zakaz, albo go nie ma, ciężkie do zrozumienia. Druga sprawa odnośnie tego zakazu... Zgodnie z kodeksem pracy pracownik może wykorzystać przerwę jak chce czyli może w trakcie swojej przerwy palić, więc na jakiej podstawie jest to wprowadzone. Dziękuję, liczę na odpowiedź ale raczej wątpię że ja otrzymam.

eryk
@Elyoro

na terenie zakladu nie ma zakazu palenia musisz sie zadeklarowac ze jestes osoba palaca wtedy musisz zostac dluzej w pracy 30 min

Henio
@eryk

Dokładnie. 30 min dłużej pracujesz i możesz palić w sumie to uczciwe wobec osób niepalącym a klient to klient

jarek
@Henio

chodzi o pelenie w przerwe glupi baranie

Henio
@jarek

Zapytaj kierownika lub w HR a nie na forum I po co te wyzwiska ? Brak nikotyny ;)

Zuzanna
@jarek

A przerwa na jedzenie, toaletę? Starczy Ci czasu żeby jeszcze zapalić?

kandydat
Kandydat

czy to prawda że niektóre wydziały nie pracują w piątki i poniedziałki? Są teraz przyjęcia do pracy?

Felek

Pewnie! Dwa miesiące zapierdzielaliśmy na maksa, a teraz brak pracy i wysyłają na przymusowe urlopy. Pracuje kilka osób na obszarze, a przychodzą do nich brygadziści, mistrze, referentki, kierownicy. Paranoja. Na przełożonych biorą jakiś młodych co uszanować pracowników nie potrafią, a o robocie to już nic nie wiedzą. Albo laski z plecami u góry. Ale liczą się tabelki i wskaźniki. A to dyrektora najbardziej interesuje. Do czego to zmierza???

Zuzanna
@Felek

Ale to pierwszy raz jest taka sytuacja czy już bywały takie przestoje? Może nie ma się czym przejmować?

@Felek

Zamiast się cieszyć że wolne i obserwować jak pszczoły zapylają roślinki przy harnasiu to Ty narzekasz. Jedz gdzieś z dziecmi weź żonę czy kochankę albo obie na raz. A jak nie masz to hajs w kieszeń kup sobie multiple w cabrio trochę alkoholu żeby nie było zbyt wygórowanych wymagań wtedy są ładniejsze z doświadczenia Ci to pisze .. i zareczam Ci że siła będą musieli Cię do pracy ściągać..jak już raz pukniesz to może nawet dostaniesz rolę w bawarskim ambitnym kinie.buziaki

Mechanik

Witam. Odnosząc się do sytuacji w Katowicach gdzie dużo osób straciło pracę. To znaczy że zakład w Katowicach zostanie przeniesiony?

Maria
Kandydat

Mysle o pracy w tej firmie w Gliwicach jako pracownik produkcji. Chciałabym wiedziec. mniej więcej ile zarobi poczatkujaca osoba na reke. Pracujac w jedna lub dwie soboty w miesiacu

Przyszły specjalista.
Kandydat

Witam, odbyłem rozmowę rekrutacyjną 1 etapu. Kierownik sprawiał wrażenie zadowolonego, ponieważ zostałem wypytany treściwie o wszystko i na każdy temat firma dostała odpowiedź. Rozmowa trwała 30 minut i zostałem zapewniony o feedbacku do 2 tygodni, nie ważne czy będzie pozytywny, czy negatywny. Minęły 3 tygodnie odzewu jak nie było tak nie ma. Rozmowa odbywała się na stanowisko wyższego szczebla, a mam wrażenie, że to firmie mimo wszystko zabrakło profesjonalnego podejścia. Jak dla mnie na chwilę obecną 30 minut stracone z życia. Opinia jest negatywna, wystarczyło odezwać się choćby mailowo, że jednak nie spełniam oczekiwań. Niepozdrawiam

Live
Kandydat

Tak duża firma,żeby nie mogła zapewnić parkingu dla pracowników to skandal!

Marko
@Live

musisz byc bogaty skoro stac cie na paliwo :)

Agnieszka
@Marko

Haha a jest inny wybór, jakiś autobus pracowniczy przynajmniej? Poważnie pytam

Helena
@Live

Ale to tak kompletnie nie ma gdzie zaparkować, czy jak to wygląda? Nie wyobrażam sobie, jakby nie było gdzie stanąć...

Nicko
@Helena

Dla proporcji miejsc jest 100 a pracowników 200. Więc nie masz jak zaparkować, Jak nie przyjedziesz do pracy 30 minut przed czasem to nie masz gdzie.

Majster
@Agnieszka

tak, jest kilka linii specjalnych autobusów firmowych

BTH

Jakie inne firmy są z przodu? I kto się tutaj "wygupia"? Jesteś niby pracownikiem ZPUE, a nie znasz realizacji z magazynami Energi zrealizowanymi np. dla ENEI - 5 różnych konfiguracji i wiele innych. Trzeba mieć wiedzę i potencjał techniczno-finansowy, aby wdrożyć tak drogie wyroby jak magazyny energii i zespolić te "różne naklejki". Nie ma firmy w Polsce, która produkowała by aparaty nN i SN w pełnym przekroju. Taki zarzut jest śmieszny. Może kolego jesteś takim cwanym cielęciem, który 2 matki ssie i dodatkowo (usunięte przez administratora) we własne gniazdo? Rynek magazynów energii wstrzymują niedostosowane uwarunkowania prawne, które traktują je równoważnie, jak źródło takie samo jak inne OZE typu wiatrak cz PV.

internet
@BTH

to jest komentarz znaleziony w internecie na temat firmy a nie moja opinia wiec sie nie wymadrzaj skoro mowisz ze technologia dziala super to zejdz na produkcje wez schemat zobaczysz ile bykow jest w dokumentacji na szczescie jestem bylym pracownikiem wystarczy wyjsc czasem na miasto i posluchac ....

Idi na...

Czy ktoś ci płaci za rozsiewanie kłamstw ? To sie nadaje do prokuratora, mam nadzieję, że Zpue to zrobi i przestaniesz kozaczyć hejterze

Skrobek w7
@Idi na...

Prawdę mówi. Z betoniarni idą buble popekane, wiem bo pracowałem i dużo słyszałem, traktują Cię jak (usunięte przez administratora) od czarnej roboty, chemii dają do oporu, grzeją na full bo sztuki się liczą, jak najwięcej, musi być ilość a nie jakosc. Potem każdy się dziwi że wracają reklamowane od klienta

ziomal
Klient

Panie mało mądry. W polsce nie ma firmy bardziej do przodu w temacie magazynów. To jedyna firma z Polskim kapitałem która się stawić czoło ameryńskiemuy producentowi i robi to całkiem nieźle.

@BTH

Wyrasta Pan powoli na nadwornego obrońcę firmy. Szkoda tylko, że nie kończy Pan "rozgrywki komentarzowej" z jednym użytkownikiem, gdy padają konkretne argumenty. Nie przeszkadza to natomiast Panu w dość niegrzecznej wymianie zdań z kolejnym. Wyrażenie opinii nie powinno być określane jak umieszczanie fekaliów we własnym gnieździe. Jako pracownicy znamy realia tej firmy, raczej nikogo Pan tutaj nie przekona, że czarne jest białe.

Nicko
@ziomal

A możesz powiedzieć gdzie produkujecie te magazyny energii ? Na ,którym wydziale są produkowane? Ta jedyna ładowarka co stoi przed firmą jest Państwa produktem - została wyprodukowana na wydziale elektrycznym ? Jeśli konkurujecie z U.S.A to gdzie macie produkcje akumulatorów bo tego na wycieczce nie widziałem ?

Andrzej
@Bartek

To może opowiedz jak to wygląda z Twojej perspektywy? Twoim zdaniem warto się starać o pracę tu jeśli nie ma się dużego doświadczenia?

@Andrzej

Jeśli masz chodź trochę umiejętności lub masz głowę do ich zdobycia to naprawdę szkoda Twojego czasu. Serio.

@Andrzej

Ciężko odpowiedzieć na pytanie czy warto. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od miejsca pracy i dalej idąc od życia. ZPUE jest w miarę dobrym wyborem na początku drogi zawodowej (zaraz po szkole), bo daje jakiś pogląd na pracę. Niestety dostrzeżesz również działające tu zależności i siatki znajomości, które potrafią zniechęcić. Osoba z zewnątrz, bez żadnych "wtyków" w tej organizacji jest z góry skazana na gorszy start. Nie jest tajemnicą, że mimo wykazanych umiejętności twardych (znajomość np. elektryki, mechaniki) oraz miękkich (np. umiejętność pracy w zespole) w pierwszej kolejności doceniany w postaci podwyżki jest brat, kuzyn, sąsiad czy kolega mistrza/kierownika. Są to zaszłości z początków firmy, gdy określano ją mianem "rodzinnej". Teraz to zwykła korporacja, gdzie jest ogólna biurokracja, mnóstwo papierologii, ale system wygradzania (ze względu na to "od kogo jesteś") pozostał taki sam. Myślę, że dwa lata to optymalny czas pracy tutaj. Jeśli jednak masz już jakieś doświadczenie to warto poszukać czegoś innego. Tutaj żeby się przebić nie wystarczają umiejętności. Smutne ale prawdziwe. Pewnie ktoś zaraz zapyta, że skoro tak jest źle to dlaczego tu jestem. Prosta sprawa. Kredyt. Jedyny plus tej firmy to wypłata na czas, ale niejasności w naliczaniu premii powodują, że z każdym 10. dniem miesiąca zastanawiasz się ile dostaniesz.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w ZPUE S.A.? Chętnie zatrudniają?

Pomocna
@Pytanie

Tak, bardzo chętnie. Firma ceni sobie świeże spojrzenie młodych, studiujących ludzi.

pracownik1
@Pomocna

Chętnie zatrudniają, bo są tani i tani, a to w tej firmie jest najważniejsze.

@pracownik1

A jakie doświadczenie, jako wartość dodaną dla Firmy wnosi student lub absolwent? Wdrożenie nowego człowieka do konkretnych inżynierskich zadań to minimum rok. Ciągle pojawiają się nowe wyzwania techniczne. Ceni się wiedzę techniczną i entuzjazm do rozwiązywania problemów. Jeśli pierwsze pytanie jest: ile? to ja nawet nie rozpoczynam rozmowy bez względu na to, kto to jest.

Hdjbd
@BTH

Za taką stawkę, które oferuje firma to nawet studenci nie chcą przychodzić

Jarek
@BTH

A skąd wiesz ,że student nie ma dużo większej wiedzy niż Twoja ? Obecne zaplecze naukowe ZPUE jest na marnym poziomie. Dobrzy studenci nie mają co tracić czasu na ZPUE.

@BTH

Pytanie typu "ile?" jest powodem żeby nie przeprowadzić rozmowy rekrutacyjnej? To już pokazuje egocentryzm ludzi w tej firmie. Zakładam, że jest Pan/Pani kierownikiem lub dyrektorem Biura Techniczno-Handlowego. Traktowanie z góry ludzi tylko dlatego, że znają swoją wartość jest bardzo słabe. Niejeden człowiek po studiach ma odbyte wiele staży i praktyk. Swoją wiedzą i umiejętnościami przeskoczyłby znaczną część pracowników biur BTH i innych działów (włączając kierownictwo). Sami robicie sobie krzywdę skreślając kandydata tylko dlatego, że zapyta (o zgrozo!) o warunki płacowe.

@Bartek

Proszę odczytywać treść wypowiedzi stricte tak jak jest i nie dorabiać filozofii. Kandydaci są różni. Jeśli, jako pierwsze pytanie kandydata jest, "ile?", a potem wychodzi brak oczekiwanych kompetencji np. niska wiedza elekrotechniczna, słaba znajomość autocad to mam taką, a nie inną opinię. Oczywiście nie dotyczy to chętnych absolwentów politechnik, chcących rozpocząć swoją drogę zawodową chociaż we fragmencie tej ciekawej branży.

@BTH

A skąd Pan dowie się, że "a potem wychodzi brak oczekiwanych kompetencji" skoro "Jeśli pierwsze pytanie jest: ile? to ja nawet nie rozpoczynam rozmowy bez względu na to, kto to jest." Chyba się Pan troszeczkę zaplątał. Proszę mi wierzyć, że jestem daleki od dorabianie filozofii. Posiłkuję się cytatami z Pana wypowiedzi. To pokazuje sposób traktowania ludzie na start w ZPUE. I kolejna hipokryzja w ostatnim zdaniu. Ja rozumiem to w taki sposób: jeśli kandydat jest po politechnice to zapraszamy go z otwartymi rękami. I wtedy już nie musi mieć wiedzy elektrotechnicznej ani znajomości AutoCADa, wystarczy papier z uczelni. O litości.

Zostaw merytoryczną opinię o ZPUE S.A. - Włoszczowa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ZPUE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ZPUE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZPUE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 118, z czego 24 to opinie pozytywne, 32 to opinie negatywne, a 62 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie ZPUE S.A.?

Liczba opinii klientów firmy ZPUE S.A., to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a, 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZPUE S.A.?

Kandydaci do pracy w ZPUE S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZPUE S.A.
Przejdź do nowych opinii