Princess Yachts International plc
counter
4 19 129 5 1
Radek

jedziesz jako elektryk a kible połączasz i kanalizacje robisz..a stolarz na miotle po hali lata. pokoje w hotelu dawno sie skonczyły i ludzi rozsyłaja po zagrzybionych hostelach gdzie łazienka jest na paru a kuchni nie ma w ogóle... na umowe obiecane 400f tygodniowo a przelewaja 300f. pył lakiery żywica 2 lata i płuca zeżarte .

TiM

Pracuje już w PY ponad 12 lat i nic się nie zmieniło , bardzo zła organizacja pracy i podejście do pracownika. WYBRAŃCY mają dobrze i bez przemęczania zarabiają po 500 - 600 funtów tygodniowo zależy o jakie stanowisko się starasz. Na początku wszyscy się zachwycają firmą , a po roku już mają dosyć.Jedyne co to tylko kasa którą można zarobić o ile masz nadgodziny. Atmosfera w pracy bardzo trudna bo jak wyjaśnisz kierownikowi że coś robisz tak długo skoro kierownik nie ma pojęcia o Twojej pracy - porażka.Taka firma w Polsce już by nie istniała , a gdyby rządził polski dyrektor to w jeden dzień by zwolnił ze 30% leniwych angoli. Ale jest jak jest i można się dzięki temu poobijać w robocie. Pracuje spokojnie bez pośpiechu ale wykorzystuje doświadczenie nabyte w Polskiej stoczni i te gamonie i tak robią dużo mniej niż ja. Możesz być bardzo dobrym pracownikiem , robić najwięcej z wszystkich, a i tak kierownik Cię oleje bo nie wchodzisz mu w (usunięte przez administratora) i nie donosisz na kolegów wiec jesteś złym pracownikiem. Kierownikami i brygadzistami zostają goście bez doświadczenia i przygotowania do takiej funkcji. Często władza uderza im do głowy i nie ważne że masz 25 lat doświadczenia i faktycznie znasz się na budowie jachtów Twoje pomysły się nie liczą bo jesteś tylko robolem do zap......Mozecie przyjechać popracować z rok czy dwa i do CV dopiszecie ciekawe doświadczenie które pozwoli otworzyć drzwi do pracy w podobnym zawodzie na całym świecie. Z moim doświadczeniem i umiejętnościami mam pracę wszędzie gdzie bym chciał dzięki PY bo ta firma liczy się bardzo na świecie. Według mojej oceny to dałbym im 2 na 5 punktów bo tylko kasa jest ok a cała reszta do bani

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Czy firma Princess Yachts International plc w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

TiM

Nick
@TiM

Stary to co TY tam jeszcze robisz? z Twoim doswiadczeniem jak to mowisz znalazlbys prace wszedzie, po co sie meczysz?w innych stoczniach tez sie dobrze zarabia, chyba ze wcale tak zle nie jest skoro jednak 12 latek Ci pykło :) Jesli bylbym niezadowolony to dawno prace zmienilbym na inna, no ale sa tacy co to narzekaja ale (usunięte przez administratora)sie trzymaja

Marcin Nowy wpis
Klient
@TiM

Byłem w ukej widziałem sporo w uk liczy się bardziej atmosfera niż robota wyluzujcie gatki uczcie się języka gadajcie i bądźcie lekko szurnieci uśmiechnięci a będziecie ostatni w kolejce do zwolnienia

Dawid Nowy wpis

Macie szkolenia podnoszące kompetencje ?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 122 dni.

Czy w firmie Princess Yachts International plc są regularne szkolenia pracownicze?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Radek

anonymous
@Radek

z tego co piszesz to wyglada na to ,ze wielka lipa i nie warto sie pchac w to (usunięte przez administratora) a mam wyjechac tam wkrotce.

anonymous
@Radek

jestes tam jako stolarz?.jesli taka totalna lipa to czemu nie spadasz do pl.

jacek82
@anonymous

no wlasnie ciekawe, (usunięte przez administratora) firmie potrafia obrobic i kazdy co sie wypowiada to ze niezadowolony...ludzie sa inne firmy wystarczy sie zwolnic.

Żona stolarza
@jacek82

Ale głupoty wygadujesz. Oczywiście jak się na robocie ktoś nie zna to lata na miotle. Zresztą princess ma zatrudniona firmę sprzątająca. Jedynie każdy sprząta swoje stanowisko pracy. Nadgodzin jest sporo. Mąż jakoś 4 lata już pracuje jako stolarz i na miotle nie lata. Do tego pensja co tydzień minimum 720 f (na reke) jak robi więcej nadgodzin to z 200f więcej. Ale mieszkanie i wszystko opłaca sam. Teraz każdy ma dobry start bo mieszkanie opłacone ale i tak marudzić na coś trzeba. Nie podoba się to wracaj do PL i zrób miejsce dla osób które chcą pracować i znają się na robocie. A życie 100f? To nie wiem na co chyba na alkohol, papierosy itp. U nas 100f na tydzień z 2 dzieci idzie. W tym jedno roczne więc i pampersy trzeba kupić. A dodam ze nie kupujemy najtańszej żywności. Fakt że benzyna na dwa auta to kolejne 100f co dwa tygodnie.

Magik
@Żona stolarza

Jak chlop tyra od Pon do Niedzieli to i moze ma £720. Fajne zycie w fabryce.Pozdrawiam

Jaka jest kultura pracy w Princess Yachts International plc? Obowiązuje typowy dress code?

Co to.
Klient
@Pytanie

Co to dress core?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 223 dni.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

max

a znasz może Michała Jamroziaka z Opola pracował tam 7 lat?

Ja
@max

Znam

@Ja

nie wiesz co teraz robi i dlaczego sie zwolnił

Ja
@max

Dwie sprawy. Pierwsza, Sam się nie przedstawisz z imienia i nazwiska, a podajesz na tym forum dane innej osoby, druga,.. czy on się zwolnił czy też nie, nie jest to miejsce by pisać publicznie co i gdzie kto robi....

Asia

@coyot z jakiego powodu były zwolnienia grupowe?

max
Użytkownicy czekają na odpowiedź 253 dni.

a zna ktoś może Michała Jamroziaka z Opola pracował tam 7 lat?

Coyot

Pracowałem kilka lat. Minęło już sporo czasu jak mnie zwolniono (regularne zwolnienia grupowe - stałe rekrutacje i stale zwolnienia). Z perspektywy czasu i już bez niepotrzebnych emocji wypunktuję: 1. Co do kasy to wszystko tak jak obiecują. 2. Nadgodziny - jak trafisz. Są hale gdzie możesz robić ile chcesz a nawet będą naciski. Ale trafisz na linię obok i nadgodziny to będzie tylko marchewka, którą manager będzie cię punktował - "nie możesz pracować nadgodzin bo..." 3. Atmosfera w pracy - to zależy trochę od tego gdzie się trafi ale system indywidualnego kontrolowania pracowników jest taki, że na ogół atmosfera jest nieznośna. A po za tym organizacja pracy jest chaotyczna i łatwo o błędy i tu nie brak 'kolegów' którzy swoje damage chętnie zwalą na innych. 4. Ciągła presja że zostaniesz zwolniony 5. Efektem złej organizacji część prac jest wykonywana już na zwodowanych łodziach (łódka jest wodowana w terminie manager dostaje premię, a pracownicy później biegają z np łóżkami z hali na 'wodę' by kontynuować montaż kabin) - więc jak pracujesz przy elementach zewnętrznych to zabierz ze sobą ciepłe kalesony i nieprzemakalne buty i kurtkę. 6. BHP na ogół dobre - to in plus. To moja opinia - wnioski należą do ciebie czytelniku.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 535 dni.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Jolo
 Rekomendacja

(usunięte przez administratora) tyle co się należy i nic więcej

Jolo

Czy ktoś był na stresowym w Princess i czy płaca 100% czy marne grosze ?

@Jolo

@Jolo Tego nie wiem, ale również chętnie się dowiem. Jesteś po rekrutacji? Napisz jakich pytań mogę się spodziewać? Dzięki.

Witold

Bardzo dobry pracodawca więc ma swoje wymagania i wysokie standardy. Nie każdy potrafi się tu utrzymać w pracy!!

@Witold

Jakie standardy trzeba spełnić, żeby się utrzymać w pracy tutaj? Czy można liczyć na jakąś pomoc przy wdrożeniu do pracy i stałą współpracę z przełożonym?

Mały

Bardzo zła organizacja pracy pracuję już w tej firmie od ponad 12 lat każdy menadzer na danej lini traktuje tę linie jak swój prywatny folwark w chwili obecnej nie ma pieniędzy na listwy drewniane potrzebne do pracy a firma ogłasza potrzebę zatrudnienia kolejnych ludzi których prawdopodobnie po puł roku zwolni a zatrudnienie wynika z tego że za każdego zatrudnionego pracownika firma otrzymuje pieniądze od państwa rotacja jek można się domyślić jest ogromna jeżeli chcecie nabawić się wrzodów żołądka albo zawału serca to zapraszam do wspułpracy ja obecnie jestem na etapie pakowania się do domu i szczerze nie polecam chyba że jak wyżej

RACZEK

Opinia o Brasco , TQR i Princess Yachts 1. Kwiecień 2018 - Firma Brasco prowadzi nabór do pracy W stoczni Priness Yachts w Plumouth w Wielkiej Brytanii . Test w postaci wykonania prostej skrzynki drewnianej . Test wykonywany pod nadzorem ludzi z Princess . pozytywny wynik . 2. Po tygodniu wylot do Anglii do pracy . Pracodawcą jest angielska firm TQR . 3. Po przylocie trzeba na własny koszt dojechać z lotniska do Plymouth . Na miejscu czeka młody człowiek i kwateruje w hotelu . Tragiczne warunki ! Tylko silny upór i informacja z mojej strony , że wrócę natychmiast do domu powoduje przekwaterowanie na drugi dzień do pokoju 2,5 x 4m ze wspólną łazienką i kuchnią . Tu mieszka 7 osób… Słabo ! 4. Pierwszy dzień w Princess : Szkolenie BHP i do pracy jako stolarz na Koypol …. Oferta : 6 miesięcy pracy ze stawką 19 funtów /godzinę brutto pracując dla TQR (jako kontraktor) lub od razu jako pracownik Princess około 13 funtów brutto na godzinę . Wybór jest prosty ..! Tym bardziej że informują , że po 6 miesiącach otrzymam propozycję przejścia do prcy w Princess – jako pracownik etatowy . 5. Po 7 tygodniach uczciwej i ciężkiej pracy z wydajnością dużo większą niż pracownicy angielscy (mam na to dowody) , zostaję wezwany na godzinę przed końcem pracy do managera hali stolarzy i zostaję poinformowany przez niego , że mam opuścić zakład ponieważ jestem zwolniony w trybie natychmiastowym . W poprzednich dniach w ten sposób zostało potraktowanych wielu Polaków !!! Na moje pytanie co jest powodem zwolnienia – manager nie potrafi mi udzielić odpowiedzi . Natomiast polski kierownik hali stolarzy (młody człowiek) w sposób bardzo arogancki informuje mnie , że nie będzie nam płacił tak wysokich stawek . Odmówiono mi przejścia na etat w Princess Yacht – pomimo wcześniejszych zapewnień że jest to możliwe ! 6. Dzwonię do TQR (mojego bezpośredniego pracodawcy) . Nic nie wiedzą o moim zwolnieniu i informują mnie , że dowiedzą się i dadzą mi odpowiedź. Na tą odpowiedź czekałem 7 dni !!!! Bez pracy i informacji co mam zrobić . Na koniec jak po raz kolejny zadzwoniłem do TQR – byli zdziwieni , że jeszcze nie wyjechałem do Polski ! 7. Z tak wielką arogancją i lekceważeniem człowieka jeszcze się nie spotkałem ! Jestem oburzony i czuję się oszukany ! Zresztą nie tylko ja bo mam kontakt z innymi osobami , które zostały potraktowane podobnie ! 8. W internecie widzę kolejne ogłoszenia o naborze do tej firmy… 9. Nie będę komentował tej sytuacji . Wnioski wyciągnijcie sami…..

byly pracownik
@RACZEK

100% prawda niestety

@byly pracownik

Myślę, że problem opisany przez osobę, która podpisała się jako RACZEK powinna zostać opisana przede wszystkim na wątku TQR. W końcu to oni byli jego pracodawcą i pośredniczyli w zatrudnieniu. Problemy z zakwaterowaniem, brakiem informacji o zwolnieniu itp. są problemem związanym z funkcjonowaniem TQR a nie firmą Princess Yachts International plc.

LaJu

Witam. Czy Ktoś z Państwa pracuje jako lakiernik w PY. Zastanawiam się nad wyjazdem ale niewiem czy rezygnować z pracy. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć jak to wszystko wygląda?

byly pracownik
@LaJu

jezeli 10 f brutto jest ok to jedz. nadgodziny i atmosfera jak wyzej.

Ktoś

Obecnie firma zwalnia ludzi,nie ma już nadgodzin a jak są to do 15 h , problem z częściami w pracy na wszytko trzeba czekać , Polacy z firmy już uciekają nawet starzy pracownicy!!!!

@Ktoś

Muszę przyznać, że to dosyć niepokojące doniesienia. Myślałam bowiem, iż firma Princess Yachts International funkcjonuje w sposób raczej normalny. A wiesz może z czego właściwie wynikają tak duże problemy tej firmy?

Ferwex

Witam panowie już pracujący tam czy jest sens jechać do tej firmy tam na chwilę obecną i czy to co proponują na spotkaniu to pokrywa się z rzeczywistością?

Herni
@Ferwex

Obecnie zero nadgodzin.

Jan
@Herni

Witaj czy teraz pracujesz dla Princess mozemy skontaktowac sie na priv z gory dzieki

Zostaw merytoryczną opinię o Princess Yachts International plc - Plymouth

Princess Yachts International plc