Opinie o WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o. w Warszawa

pracownik Nowy wpis

To moj drugi helpdesk jest o niebo lepiej niz w poprzednim. Moge tylko polecic :)

Czy w firmie WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku DevOps, na które poszukują na Pracuj.pl to dość istotna kwestia.

adazen Nowy wpis

Naprawdę trudno jest znaleźć jakiekolwiek pozytywy pracy w Wipro, ale postaram się dać jak najuczciwszą opinię. Zaznaczam, że opisane niżej problemy dotyczyły jednego projektu na którym dane mi było pracować i nie wiem czy na innych projektach jest podobnie. Najpierw minusy: - bałagan i chaos informacyjny - niekończący się spam od różnych firm które w imieniu Wipro próbują cię złowić na rozmowę. Negocjacje stawkowe z pośrednikami, którzy przekazują niepoprawne dane HR-om bezpośrednio w firmie. Sam proces rekrutacyjny jest okropnie długi i prześwietlają cię lepiej niż urząd skarbowy, a jak już w końcu się na ciebie zdecydują to musisz walczyć o każdy zapis w umowie, bo zostanie ci podsunięta wersja najmniej korzystna. I tutaj głównie zarzut do firm pośredniczących w zatrudnieniu dla Wipro ^ - przez cały okres mojej pracy nigdy nie dostarczono mi obiecanych słuchawek, o dodatkowym monitorze nie wspomnę. Na samym początku prosiliśmy jednego z managerów o dostarczenie słuchawek z mikrofonem i usłyszeliśmy "Jedźcie sami i kupcie sobie. Zróbcie to dla projektu". Była oczywiście możliwość zwrotu za słuchawki, ale pozwolenie mieliśmy na jakiś najtańszy model z amazona... - "produkt niezgodny z opisem" czyli jak zatrudnisz się np. jako pracownik drugiej linii, to i tak masz spore szanse wylądować na projekcie który IT jest tylko z nazwy, a defacto jest call centerem na którym ludzie potrafią stukać 70 połączeń dziennie. Na próby wytłumaczenia managementowi, że jest to marnowanie zasobów jeśli osoba doświadczona w IT robi to samo co kompletny świeżak zaraz po szkole usłyszysz "zmiany projektowe i stanowiskowe dopiero po roku pracy w firmie"... - kołchozowe podejście do przerw - tutaj zarzut jest właściwie do jednej osoby - team leadera na naszym projekcie (chociaż podejrzewam, że przykład szedł z góry), który autentycznie liczył każdą minutę przerwy i potrafił odmierzać ludziom czas spędzony w toalecie. Jego głównym zadaniem były absurdalne i upokarzające strzelanie słownym biczem na czacie ogólnym w stylu "GO AVAILABLE NOW" przez 8h dziennie. TL potrafił blokować przerwę w wybranych przez siebie godzinach całkowicie pisząc np. "No breaks between 9-11 today". Dodatkowo monitorował długość rozmów i jeżeli przekraczała ona 20-30 minut to interweniował i bawiąc się w detektywa zadawał pytania sprawdzające czy na pewno jest to konieczne. Korpobajdurzenie o rozwoju na projekcie, kiedy w rzeczywistości był ogromny nacisk na to żeby rozmowy nie trwały dłużej niż 10 minut, a jeżeli problem wymagał dłuższego rozwiązywania - nacisk na to żeby rzucić go dalej do innych grup wsparcia i odbierać nowe telefony. - system ewidencji czasu pracy działa tak samo jak wygląda, czyli beznadziejnie. - atmosfera w pracy też nie jest najlepsza. Ludzie są przeciążeni telefonami i mają do siebie o wszystko pretensje - często słusznie, bo osoby które chcą zrobić wyniki na telefonach rejestrują tickety na odwal się i nic się z nich nie da wyczytać. Wszyscy chcą jak najszybciej odbębnić te 12 miesięcy, żeby przejść wyżej albo na spokojniejszy projekt. Plusy: - całkiem przystępna pensja na stanowisko seniorskie (problem w tym, że i tak możesz wylądować na 1szej linii call center) - możliwość pracy zdalnej

jackie Nowy wpis

DONT APPLY TO WIPRO. They life and make you believe you are needed. BUT they are just lying. Dont trust this company and dont waste time. They make it seem like you are the priority But you will notice. I am from Australia and my friend applied for this work. All i can say is that the person didnt get good treatment. Also they dont like to hire foreigners. That says everything about this polish office

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Service Desk Agent with Dutch w firmie WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Brabaraba

Jak mają projekty jest ok, Płace jak w startupie, po 2 miechach :)

serwisant
@Brabaraba

a jak bylo z wynagrodzeniem i sprzętem? zaczynam jako service desc support i dostałem 7 k do ręki, to jest ok?

Vados G

Worked in SD Support. Absolute trash. You will not know what you are expected to do, procedures and instructions will change every day, if you will find any procedures all all. Instructions are almost absent, you will have to ask what do to other colleagues, everyone will tell you something else. You will have 4 managers on on top of you, writing to you in all the messengers. You will be expected to work at the same time in chat, ticket processing system and on the phone. Time to reaction is expected below 1 minute (they will never tell you this on the job interview). Shift system. They will put you on weekends, 6.00 shifts, holidays, night shifts possible. You will have to ask permission for your 15 minutes break, often you will miss them at all. No compensations for over hours, no compensations for missed breaks. They will not provide you with adequate equipment also, expect you to use you own monitor, mouse, headset etc. Salary for all of this mentioned below is far below market. Staff turnover is very high, which is understandable. Be aware.

kasia

Komentuję biuro w Krakowie (ale nie zanalazłam go w serwisie). Szybko po poleceniu przez znajomą dostałam telefon, również szybko zostałam zaproszona na rozmowę. Rekruterzy wydawali się być mną zainteresowani, ale nie miałam testu ze znajomości języków obcych - dziwne... Dostałam info, że firma odezwie się do mnie szybko. Zarówno z odpowiedzią pozytywną jak i negatywną. Mija miesiąc i nie dostałam odpowiedzi.

Zosi
@kasia

Jaka jest lokalizacja biura w Krakowie?

ehhh

Dostałem od pani ER na linkedin ofertę pracy. Na pytanie o widełki cisza. Pora zacząć tępić takie zachowanie. Wstyd.

Lisa

Aplikowalam 13 kwietnia.Na drugi dzień dostałam zaproszenie na rozmowa.Niestety z mojej winy musiała być przełożona aż do 25 kwietnia. Wtedy cała rozmowa 45 min.Z kamerą na teams. Po angielsku. Bardzo miła rozmowa ale i bardzo trudne pytanie typowo techniczne sprawy i procedury. Wszystko po angielsku, bo ani ja ani przełożony jesteszmy z Polski. Po rozmowie myślałam że mi ok Dziękuję ponieważ na jedno najtrudniejsza zadawanego pytanie nie odpowiadała z wiedzy swoje ale musiałam się odnosić i patrzysz w procedury żeby znaleźć odpowiedź bo nie zapamiętałam. Ale na drugi dzień czyli 26 kwiecień dostała propozycję pracy na to stanowisko. Więc ogólnie bardzo porządną firma.konkretna.negociacje byle a się zgodzili na to co prosiłam $$$$$ .

Eng.

Miałem zamiar aplikować na stanowisko asystenta konstruktora ale widząc takie komentarze na temat firmy, okazuje się że jednak nie warto składać nawet CV. Szkoda z jednej strony, ponieważ oferta wydawała się korzystna i zacząłem wiązać nadzieje z tą firmą. Z drugiej strony jeśli miałbym czekać z odpowiedzią długimi tygodniami lub miesiącami, pozostając bez odpowiedzi i jeżeli moje dokumenty miały trafić w niepowołane ręcę tj. Marek pisze, wolę odpuścić jeśli firma miałaby potencjalnie podchodzić do mnie w taki sposób. Bardzo dziękuję społeczności za opinie. Pozdrawiam

krk

1. Wypłaty terminowe - jak w zegarku (jedyny plus) + HR też w miarę spoko 2. Uciekajcie jak najdalej z tej Firmy - bałagan. niechlujstwo, Hinduski model zarządzania 3. Zero kompetencji zero odpowiedzialności

Czy rozmowa rekrutacyjna w Wipro Poland odbywa się również w języku angielskim?

kasia

dwa pytania po angielsku przez telefon, reszta cały czas po polsku nie sprawdzili nawet języków obcych, w których miałabym pracować ;/ nie wiem czy wierzą w 100% w to co jest wpisane w cv...?

janek

Nie polecam jako pracodawcy

kandydat

Wymiana kilku maili z denną HRówką i zrezygnowali z rekrutacji mojej osoby. Pytam o szczegóły związane z pracą, po czym dostaję tylko informację, że wszystkie szczegóły są poufne. Nie podali ani nazwy klienta, ani lokalizacji, więc nie wiem gdzie i czy byłbym w stanie dojeżdżać ani czy nie jest to firma związana z lewą stroną polityczną. Nie znają stawek rynkowych za stanowiska, po czym nie oferują żadnych pieniędzy za pracę. Rób za murzyna za darmo. Niewolnictwo. HRówka stwierdziła że mój profil nie pasuje do roli ale chcą porozmawiać na trzech spotkaniach. Tak jakbym miał czas na pogaduszki i jeżdżenie na 3 spotkania.

@kandydat

Przede wszystkim obrażanie innych osób na forum jest w bardzo złym tonie, nie uważasz? Jak sam wspominasz Twoja aplikacja nie pasowała do oferowanego stanowiska i dlatego nie otrzymałeś dalszych szczegółów dotyczących zatrudnienia. Czy ktoś z Was aplikował i przeszedł weryfikacje pozytywnie? Czekam na informacje.

rew
@Zbigniew

ty jesteś zbigniew jakiś upośledzony, czy udajesz?

@rew

Ta uwaga nie była zbyt miła. Na forum pracowniczym warto skupić się na dodawaniu informacji o aktualnych warunkach zatrudnienia, a nie pisaniu komentarzy, które są obraźliwe. Chyba się ze mną zgodzisz.

Pracowałem i odradzam pod każdym względem

Zbigniew

Jako jeden z pierwszych wypowiedziałeś się w wątku, w którym dawno nie było wpisów. Rozumiem, że Twoja współpraca z Wipro Poland nie przebiegła pomyślnie skoro masz taką opinie, ale może warto napisać coś więcej na ten temat, żeby przybliżyć warunki zatrudnienia i te aspekty pracy, które według Ciebie powinny być zmienione lub poprawione. W ten sposób osoby szukające pracy będą mogły same zdecydować, czy chcą podjąć zatrudnienie.

Krystian
@Zbigniew

Ja także nie polecam, wytrzymałem tam 2 miesiące i zacząłem szukać czegoś sensowniejszego

@Krystian

Dlaczego tak krótko pracowałeś w firmie Wipro Poland? Z Twojej wypowiedzi niewiele wynika, ponieważ nie uzasadniłeś jej w żaden sposób. Na pewno na Twoją opinię składają się jakieś sytuacje, których doświadczyłeś w tej firmie. Podziel się z nami uzasadnieniem swojej opinii, aby stała się ona bardziej merytoryczna.

Status quo

Avoid like the plague.

Widzę że opinie potwierdzają do czego doświadczyłem. Firma prowadzona po hindusku, handlują CV, nie wiedzą do kogo piszą ani jak się nazywa. Mają automat wysyłający korespondencje na którym nie panują. Marnują czas i nerwy poważnym ludziom. This company is a joke, Indian style HR. Too bad they've choosen Warsaw. Trading CV and personal data. Communication mess. They ignore RODO laws. Stay away as you will only waste time on this amateurs.

missior

indyjski support to najgorszy support na świecie. Dziwię się poważnym firmom, że podejmują współpracę z Wipro. A już najbardziej dziwie się takiej firmie jak Cisco. W Wipro wszystko jest niechlujne tak jak niechlujny jest angielski w wykonaniu hindusów... Moje sugestie dla Wipro Poland Sp. z o.o.: zmienić managerów z hindusów na kogoś barziej poukładanego i nie zachłannego na kase Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: wymienić management. Europa jest poukładana, a hinduski styl zarządzania cechuje chaos..

Helena
@missior

Stwierdzenia zawarte w Twoim poście trochę mijają się z przeznaczeniem obecnego wątku. Nie wiem, czy masz świadomość tego, że tutaj zajmujemy się głównie opisywaniem szeroko pojętych warunków pracy w firmie Wipro Poland. Tak więc, jeśli masz coś do dodania na wskazany temat, to oczywiście Cię do tego zachęcam. Może wiesz, na jakie stanowiska obecnie tam rekrutują?

Sporo gorzkich słów napisaliście. Może warto rozmawiać z szefostwem o zmianach?

Helena
@Paweł

Należy przyznać Ci całkowitą rację - zawsze warto rozwiązywać wszelkie problemy z Szefostwem danej firmy. A Ty jesteś pracownikiem firmy Wipro Poland, czy tylko jej obserwatorem? Jeśli wiesz coś o ewentualnej rekrutacji, to bylibyśmy wdzięczni, jakbyś dał Nam znać.

Mariusz Kamiński

Biuro w Warszawie jest w rozsypce, kieruje nim informatyk z przerosnietym ego, bez umiejętności zarządzania własnym czasem. Rekrutacja idzie sprawnie do pewnego momentu, później kontakt się ucina. Kolejna firma bawiaca się w chaotyczny body leasing, szkoda czasu.

XYZ
@Mariusz Kamiński

Potwierdzam, "wstrzymano" rekrutację już po rozmowach z agencją i z nimi (i było to 2 tygodnie po rozmowie).

Zostaw merytoryczną opinię o WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o.?

WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o.