Opinie o Rossmann w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Rossmann. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Rossmann na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rossmann w Łódź

@Tamara, jesteś zainteresowana pracą w Rossmannie na stanowisku sprzedawca? Jeśli będziesz na rozmowie o pracę daj znać, czy zostałaś przyjęta i jak Ci się pracuje? Informacje dotyczące warunków pracy, dodatków do wynagrodzenia, czy szkoleń, bardzo pomogą osobom, które poszukują pracy.

Alejądro

Pracuję na magazynie jakiś rok więc coś już powiedzieć mogę o tym zajęciu. Po przyjściu tutaj oczekiwałem że zasstanę tą słynną niemiecką solidność pomimo różnych opinii jakie krążyły po tym forum. A jak jest w rzeczywistości? Faktycznie tematem przewodnim jest już słynna „norma”. Wszystko robić byle wyrobić. Jak się nie udaje to rozmowa dyscyplinująca i okres na poprawę. Od jakiegoś czasu jest premia za wydajność którą wymyślił kierownik magazynu z Grudziądza czy Pyskowic i osobiście nas zaszczycił obecnością żeby się pochwalić swoim tworem. Jest to bonus jak sam powiedział dla najlepszych. Jak to wygląda? Ano tak że jest 10 progów wydajności i po przekroczeniu każdego dostajemy odpowiadający mu bonus finansowy pomniejszony o korektę za błędy. W teorii możemy dostać nawet 1000 zł brutto. W praktyce niestety wygląda to troszkę inaczej. Mianowicie, co jakiś czas nasze zamówienia trafiają na kontrolę celem sprawdzenia czy są owe błędy. Niestety pracownik komisjonujący owe zamówienie nie uczestniczy w tej kontroli. O jej wynikach nie dowiaduje się też po jej przeprowadzeniu ale dopiero na koniec miesiąca kiedy podawane są wyniki albo po wypłacie jak sam dopyta kierownika bo coś mu się nie zgadza z pieniążkami????. Osobiście znam przypadki że moi koledzy osiągneli jakiś próg i nie dostali nawet złotówki bo podobno mieli tyle będów że korekta pożarła całą premię. Niestety nawet nie wiedzą którego dnia rzeczona kontrola się odbyła, na jakich zamówieniach i jakiego typu to błędy były. Nie przewidziano również żadnej możliwości odwołania się od tej kontroli i nie przewidziano możliwości uczestnictwa w niej, nie ma żadnego protokołu z tej kontroli, nie wiadomo kto jej dokonywał, czy byli tego jacyś świadkowie... W ogóle nie daje to możliwości manipulowania. Serio, tak to u nas wygląda. Oddzielną kwestią są poszczególne progi na tą premię. Pan z Pyskowic czy Grudziądza zapewnił nas że zostały opracowane na podstawie danych historycznych i są absolutnie realne do osiągnięcia. Trochę czasu minęło od wprowadzenia tego systemu motywacyjnego i jakoś nie znalazł się osobnik który osiągnął jakikolwiek z wyższych progów, a próbowało wielu. Obecnie żaden z moich kolegów z którymi utrzymuję jakiś lepszy kontakt nie próbuje osiągać żadnego progu. Ba, wręcz celowo utrzymujemy absolutne minimum nawet jeżeli istnieje możliwość lepszego wyniku. Taki to system motywacyjny. Kolejna kwestia/kwestie bo tu łączy się kilka zagadnień to tolerancja, dyskryminacja, pracownicy z Ukrainy. Z racji że nastały takie , a nie inne czasy, Polacy przestają być najtańszą siłą roboczą. W Rossmannie zaczęło brakować troszkę chętnych do pracy wiec firma zatrudnia pracowników ze wschodu, konkretnie Ukrainy. Jest ich całkiem spora, wesoła gromada i fajnie, niech pracują, zarabiają, poprawiają swój byt. Sami tak robimy od lat wybierając się do Anglii czy Irlandii. Jakiś czas temu w jednej z łódzkich firm zrobiło się głośno z powodu dyskryminacji ukraińskich pracowników, wielka afera bo byli traktowani gorzej od polskich kolegów. I dobrze bo to nie średniowiecze, nie powinno dochodzić do takich sytuacji. U nas w Rossmannie nasi władni też zareagowali, ba, nawet poszli krok dalej celem zapobiegania złemu traktowaniu naszych kolegów ze wschodu. Do niedawna pracowali oni jedynie w pewnych obszarach gdzie poruszali się tylko i wyłącznie na pieszo w przeciwieństwie do nas. Dla niezorientowanych w sytuacji podaję że w wielu obszarach pracownicy w Rossmannie jeżdżą specjalnymi wózkami. Ktoś doszedł do wniosku że nasi ukraińscy koledzy też mogą w sumie przemieszczać się takimi wózkami. No i fajnie bo przecież nie są gorsi i sztukę prowadzenia takiego sprzętu równie dobrze mogą opanować. Tyle że im podarowano owe wózki starannie wyselekcjowane z firmowego taboru, najlepszej jakości, najnowsze, z najmniejszym przebiegiem. Polacy mają absolutny zakaz zbliżania się do nich. Zostały one oznakowane i wara Polakowi od nich. Nadmienię tylko że taki wózek ma znaczący wpływ na jakość naszej pracy i jej wydajność. Jak z samochodem, te nowe są zrywniejsze, szybsze, bardziej komfortowe i przyjemniejsze. Po prostu szybciej się nimi kompletuje zamówienie. No i mamy zakaz na ich używanie bo są dla pracowników z Ukrainy tylko i wyłącznie. A zamówienia u nas kompletuje się korzystając z jeszcze jednego urządzenia, tak zwanego voice-a. Nie będę w chodził w szczegóły techniczne, napiszę tylko że te też są starsze i nowsze generacje, lepszej i gorszej jakości. I co? I te najnowsze i najlepsze zostały nam odebrane, mamy również absolutny zakaz ich używania tak jak wózków. Te które możemy używać zdecydowanie częściej się zacinają co oczywiście wpływa na naszą wydajność i komfort pracy. Są też sporo większe i cięższe. Doszło do sytuacji absurdalnej, Polacy są dyskryminowani i gorzej traktowani w Rossmannie w Łodzi od pracowników ukraińskich. Dziwna to trochę firma, jakoś mało tej niemieckiej solidności w niektórych kwestiach...

Było minęło
@Alejądro

Żal (usunięte przez administratora) ściska jak się czyta co tam się teraz dzieje i jak nisko to wszytko teraz upadło. Też tam kiedyś robiłem (bo to nie praca tylko robota), ale szczęśliwie udało się zamienić robotę na pracę i Wam też tego życzę, żebyście pokazali w końcu środkowy palec tym bubkom w tanich garniakach. Pozdro!

Nigdywiecej
@Alejądro

Cieszę się bardzo, że nie muszę już pracować. Najgorsza praca w moim życiu. Pozdrowienia dla komisjonerki ;)

Betty
@Nigdywiecej

Dla ktorej? :)

Tamara

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

@Gośka, a czy Ty pracujesz w Rossmann w Łodzi, skoro wypowiadasz się w wątku dotyczącym tego pracodawcy? @Alejądro, dziękuję za Twoją bardzo rozbudowaną opinię dotyczącą pracy w tym miejscu. Czy wiesz, co było powodem takiego podziału sprzętu, o którym piszesz? @Nigdywiecej, a długo pracowałeś w Rossmann w Łodzi?

Szkoleniowiec

Pytania dot. doświadczenia zawodowego raczej standardowe. Przy odpowiedzi na pytanie typu co 'by pani zmieniła, co by pani rekomendowała' - usłyszałam "chyba się Pani coś w główce pomyliło". Cóż, nie spodziewałam się tego... szczególnie po osobie, która pracuje w tej firmie wiele lat, a w dodatku jako kierownik działu HR.

standardowe dot. doświadczenia; pytania o własne pomysły do wdrożenia wewnątrz organizacji

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
Gośka

Może ktoś nie lubi pracy w handlu i stąd to niezadowolenie?

Ghost

Robota jak to w kolchozie żebyś nie wiadomo ile zrobił to zawsze będzie mało, zawsze będą ci ciemNote wciskać że niewiele ci brakuje do normy która już dawno przekroczyles , a jak do norm wyssanych z palca dobijesz to dostaniesz umowę bezpośrednio, a prawda jest zupełnie inna ,Rossmann ma kadrę pracownicza stała i tylko potrzebują ludzi na okres wzmożonej pracy od 1 do 3 MC y i są znikome szanse na pozostanie w firmie i niech się nikt nie łudzi, a jak przychodzi koniec umowy to informują cie w ostatnim dniu ,zamiast dwa tygodnie wcześniej jak jest w kodeksie pracy, abyś miał czas na poszukiwanie pracy. Ja tak tego nie zostawię, byłem w inspekcji i za takie potraktowanie mojej osoby zakładam im sprawę o odszkodowanie,i tym wszystkim co w ten sposób z nimi zrobili radzę to samo.

Zadowolony
@Ghost

Ja pracowałem przez agencję .wypłata na czas,za urlopy zapłacone.Po kilku miesiącach dostałem propozycję pracy na umowę.Jestem zadowolony, widać miałem więcej szczęścia niż ty .

kotek

Zapoznałem się z waszymi opiniami o magazynie Rosmann w Łodzi,to jest tragedia co tam jest,kolejny (usunięte przez administratora),niech sami zapier..................ją!

@Marek, po Twoim komentarzu wnoszę, że jesteś związany z Rossmann. Pracujesz w tym miejscu lub pracowałeś? Jak oceniasz pracę w tym miejscu? Wcześniej pisaliście między innymi o tym, że nie ma problemu z dostaniem umowy o pracę po 2 miesiącach próbnych oraz o ciekawych możliwościach związanych z pakietem medycznym oraz sportowym - czy nadal tak jest, czy coś się zmieniło?

ona.

Witam, Czy ktoś się orientuje jakie jest wynagrodzenie na rękę jako "Menadżer od podstaw" w Centrali firmy?

betty
@ona.

4000 brutto

@betty

4000 brutto jaki regionalny ???? Chyba troche mało z tego co wiem kierownicy zarabiają więcej .

Witam podpinam się pod pytanie czy wie ktoś jak wygląda pracs regionalnego ? Czy duża jest rotacja na tym stanowisku ? Jaka atmosfera jaka kasa ? Bede wdzieczny za wszelkie sensowne odpowiedzi .

Czy wie ktoś co się stało z kierownikiem regionalnym z woj łodzkiego ? Czy jest obecnie rekrutacja ?jaka kasa na tym stanowisku i ile sklepów ?

Bezimienny

Praca ma swoje plusy i minusy. +Umowa o prace po 2 miesiacach próbnych +multisport w cenie 35 zł /osobe +parter 150 zł +lux med 25zł podstawowy 65 zl pełny / enel med 60 zł (umowy na rok czasu) +Dofinansowanie jedzenia w pracy do 6,5 zł jedzenie w miare dobre (za 6,5 mozna zrobic podstatwowy zestaw obiadowy, ale osobiscie polecam dobierac mieso ew paczka itp) - Rozmowy o normy (niezawysokie do wyrobienia na spokojnie) - 3 zmiany - raz w miesiacu praca w weekend Zarobki 2500 brutto 1800 netto na start, co roku podwyzka ok 200zł brutto. Pozdrawiam !

olku
@Bezimienny

"Dofinansowanie jedzenia w pracy do 6,5 zł jedzenie w miare dobre (za 6,5 mozna zrobic podstatwowy zestaw obiadowy, ale osobiscie polecam dobierac mieso ew paczka itp)" - Pierwsze słyszę o czymś takim

xd
@Bezimienny

Pięknie opisane, zupełnie jak na rozmowie

Ktoś
@Bezimienny

No to rewelacja, żyć nie umierać normalnie :)

arturoo84

Witam mam pytanie odnośnie pracy na dziale it odnośnie pomocy zdalnej przy kasach popsutych jak wygląda atmosfera i rotacja pracowników za wszelką pomoc dziękuję

Kamikadze

Rossmann łódź z perspektywy kierowcy to nic dobrego. Fakt ułożenie jest i precyzja niestety w jedną stronę. Jeśli się spóźnisz to czekasz...norma wszędzie...ale jeśli przyjedziesz na czas to i tak czekasz godzinę. Kultura odzewu zero...a ponadto nie raz jeżdżę C wioząc dosłownie sześć małych kartonów co można przewieźć chodzby tico. Oczywiście na palecie co wrzucam ręcznie. Jednak Rossmann nie przyjmuje bo są wytyczne. Jestem kierowcą to nie znaczy że tępy i kultura należy się do każdego człowieka. Jestem po studiach ale wybrałem 1 osobowa działalność. Niestety kierownictwo magazynu to....brak słów...osobiscie to zwolnilbym połowę i przeprowadził daleko idące zmiany...

prawda
@Kamikadze

tak wlasnie wyglada praca tutaj, zero kultury i poszanowania czlowieka oraz kulawa logistyka

Xio

Witam, Co możecie powiedzieć o stanowisku technika utrzymania ruchu ? Atmosfera, kasa, ? sama praca?

lol
@Xio

atmosfera fajna

._.

Pieniądze są [usunięte przez moderatora] w porównaniu z czasem i wysiłkiem jaki musisz w to włożyć. Czytając poprzednie posty widzisz, że nie dostaniesz nawet tego co ci obiecała. Praca bardzo często od nocy do nocy, a hotel w terenie jest przywilejem dla grzecznych, a nie standardem. Podła atmosfera w pracy.

aha
@._.

to wszystko prawda

chemik

witam jadę na rozmowę do łodzi na bhp-owca ale widzę same złe opinie na ten temat [usunięte przez moderatora] nie wiem czego mam się spodziewać, chyba katastrofy, jeżeli możecie to napiszcie coś więcej, Błagam

prawda
@chemik

nie jedz, nie warto. atmosfera w dziale jest bardzo zla, a wszyscy pracownicy sterroryzowani

Kolo

Jak się komuś rozeszła droga z dobra pracą to już tylko marudzić potrafi!!!!!!!!!

Gudek

Po pół roku zarobki marne 2000zl na rękę choć mówili że 2100zl przed podwyżką. Praca fajna jak nie ściemniasz i pracujesz uczciwie to da się radę. Praca 8 godzin czasem są nadgodziny fajnie płatne. Ciepłe posiłki choć często dają tłustą kiełbasę i słabe ziemniaki ale kawa za darmo woda i sok do niej. Na hali automaty z wodą darmowa ciepła zimną. Automaty na zimne napoje puszka 1.30zl droższe te są. Taki mały kolchoz ale praca legalna i uczciwa. Ja polecam

Klient Jacek - Socjolog.

Rossmann na ul. Piotrkowska 95 "Najbardziej przyjazny sklep dla klienta". Skąd to moje stwierdzenie - obserwacja socjologiczna dla samego siebie podczas zakupów. Szybka kulturalna i miła i zawsze uśmiechnięta oraz życzliwa obsługa, profesjonalne doradztwo w zakupach, dobra znajomość produktów, bardzo dobra znajomość języka angielskiego podczas obsługi klientów zagranicznych. Obsługa bez kolejki kobiet ciężarnych, a także matek z małymi dziećmi w wózkach oraz osób nie sprawnych fizycznie. Opieka i pomoc w zakupach osoby nie widomej czego sam byłem świadkiem - po otwarciu drzwi i wejściu osoby nie widomej z białą laską - szybkie przejęcie i opieka nad klientem, prowadzenie pod rękę, niesienie koszyka, pomoc przy dokonaniu zakupów, obsługa zapłacenia towaru bez kolejki, spakowania zakupionego towaru oraz wyprowadzenie ze sklepu. Tak rzadko spotykane słowa jak dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia, czy w czymś mogę pomóc lub doradzić - to chleb powszedni w tym sklepie - aż miło robi się tam zakupy i chce się tam wrócić podczas kolejnych zakupów. Gratuluję całemu personelowi za profesjonalizm i życzę utrzymania takiego poziomu w dalszej pracy.

5 lat kacetu
@Klient Jacek - Socjolog.

Jak na socjologa to masz kłopoty z ortografią - niewidomy a nie - nie widomy. Ile za taki szmatpost płaci Rausman? Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Rossmann - Łódź

• Jak się pracuje w Rossmann?

Zobacz opinie na temat firmy Rossmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rossmann?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rossmann?

Kandydaci do pracy w Rossmann napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rossmann