Opinie o Lakma w Cieszyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Lakma. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Lakma na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia przemysłowa - produkcja farb

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lakma w Cieszyn

pracuś

zarobki ciekie młody zarobi wieksza kase niz stary pracownik chore chemia i (usunięte przez administratora)

Spiderman
@Jasiek

Manipulacje?? Przecież to ja handluje ze swoimi klientami. To ja rozwijam sprzedaż i szukam nowych odbiorców a nie pani Dyrektor .... totalnie nie rozumiem twojej odpowiedzi

Lu

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji zastanawiam się nad aplikowaniem czy polecacie ?

Xxx
@Sylwia Grzebień

A czy jest jakieś socjalne w firmie?

Jak oceniacie sytuacje specjalistów ds. marketingu i wsparcia produktu? Tutaj od miesięcy już nie widzę komentarzy a na stronie firmowej widać kilka ofert wystawionych. Jak na razie zatrudniam się na podobnym stanowisku w innej firmie ale może będę się przenosić. Warto byłoby właśnie tutaj?

pracuś

Elżbieta
@pracuś

Cześć, właśnie interesuje mnie kwestia zarobków na jakie można liczyć na start w firmie. Czy wiesz jaka dokładnie jest proponowana stawka na początek? Zastanawiam się też czy płacona jest raczej stała kwota czy wynagrodzenie składa się z podstawy plus jakichś premii lub dodatków?

@Elżbieta

Zależy na jakie stanowisko chce pani aplikować

@pracuś

KAZDY ZARABIA TYLE NA ILE ZASLUGUJE

DobrzeZeUcieklem
@PRACOWNIK

Jako były pracownik tej firmy nie zgodzę się z tobą. Moim zadaniem w lakmie im bardziej się angażujesz, dajesz z siebie tym mniej zarobisz ;) firma zdezorientowanie nie docenia pracowników - na szczęście nie mogę tego powiedzieć o aktualnym pracodawcy.

Spiderman
@DobrzeZeUcieklem

Dziwne to co piszesz:) ja z roku na rok zarabiam coraz więcej :) widocznie nie realizowałes założeń jeśli twierdzisz ze zarabiałeś coraz mniej

@Spiderman

Sprzedażą nazywasz chorą manipulacje Pani " dyrektor " ?!

Spiderman Nowy wpis
@Jasiek

czy paczki świąteczne lub pożyczki można uznać za socjal? upewniam się bo ktoś o niego jakiś czas temu pytał lecz bez konkretnego odzewu. W ofercie na obsłudze klienta piszą o takich dodatkach, o ubezpieczeniu zresztą także. co do tych świat to jeśli teraz jeszcze dołączę to paczka będzie przysługiwać? A premie jakieś są może?

Lu

@Lu

Cześć, zdradzisz gdzie masz dostępna ofertę na produkcje? Skąd cynk, że szukają? Chyba, że na spontana wysyłasz? Mnie tez robota interesowała ale po prostu na magazynie. wisi na takim portalu z oznaczeniem, że to praca na trzy zmiany. Wiecie jak to z zarobkami wygląda? będą podobne co do produkcji?

Sylwia Grzebień

Dzień dobry. Aktualna lista wszystkich ogłoszeń rekrutacyjnych znajduje zawsze się na stronie www spółki w zakładce Kariera (link do strony: https://www.lakma.com/kariera.php) Ponadto ogłoszenia rekrutacyjne umieszczamy na takich portalach jak : https://www.aplikuj.pl/, https://www.pracuj.pl/, https://www.olx.pl/, https://www.ox.pl/ W naszych organizacjach funkcjonuje również program poleceń pracowniczych. Zapraszamy do składania ofert pracy. @Pracodawca

@Sylwia Grzebień

Akurat w tej dostępnej ofercie dla współpracownika w obszarze social mediów nie było wzmianki o tym programie. Istnieje wiec szansa na jego szersze omówienie? To korzyść dla obydwu stron, zgadza się?

Sylwia Grzebień

Oferta opublikowana na portalach rekrutacyjnych dotycząca współpracownika w obszarze social mediów, została również opublikowana wewnętrzne wśród pracowników w celu aplikowania w programie Rekrutacja z polecenia.

Xxx Nowy wpis
@Sylwia Grzebień

A czy jest jakieś socjalne w firmie?

Sprzedawca

Chamska baba z rekrutacji, która nie umie się zachować.

Zacznijmy od tego, że lekceważąco odpowiadają na pytania jeśli kandydat się nie spodoba.

logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
Lenka

Był taki wątek kiedyś odnośnie tego, że nie ma liderów tylko jeśli już to występują brygadziści. A czy warunki pracy na tych stanowiskach jest ktoś w stanie omówić? Ciekawa jestem jakie są rozbieżności miedzy stawkami co do podwładnych. Można starać się o awans na te pozycje czy raczej przez ogłoszenie trzeba uderzać?

Marina

Ów specjalista ds. obsługi klienta z językiem rosyjskim i/lub angielskim, ma okres próbny? Na jaką umowę? Jaki staż pracy z klientem zagranicznym ucieszy rekruterów, bo jakichś widełek czasowych nie podali niestety... Gdybyście znali zarobki, to także super :)

@Marina

Dzień dobry. W odpowiedzi cytuję wypowiedź Kierownika Biura Obsługi Klienta, który złożył tą ofertę pracy : "Zazwyczaj pierwsze zatrudnienie jest na okres próbny. Późniejsza umowa jest kwestią indywidualnych ustaleń, tak samo jak i wynagrodzenie, które jest uzależnione od doświadczenia, posiadanej wiedzy i umiejętności. Staż pracy często wpływa na posiadane kompetencje i dlatego oczekujemy, żeby kandydat na to stanowisko posiadał doświadczenie w obsłudze klienta zagranicznego, ale nie warunkujemy go czasowo".

Zuzanna

Czy ktoś spoza produkcji tutaj zagląda? Jest nabór przedstawicieli handlowych na Śląsk. Pytanie moje brzmi, jak wygląda ów atrakcyjny system wynagradzania? Jakie auto, narzędzia i rozliczenia paliwowe?

Xxx
@Zuzanna

Jeśli chcesz poznać szczegóły systemu motywacyjnego musisz wysłać CV i jeśli do ciebie zadzwonią to na pewno poznasz szczegóły ów systemu premiowego. Jesli chodzi o auto to na tą chwile jest Skoda Fabia. Narzędzia tablet, telefon. Paliwo za prywatne km jest płatne

@Zuzanna

Dostaniesz Fabie z GPS który ciagle śledzą. Tablet do wpisywania zamówień i rejestracji wizyt u klientów (tez rozoliczana ilość- minimum 30 w tygodniu, 120 w miesiącu u conajmmniej 60 różnych). Kasa: podstawa max 5tys brutto (jeśli Ci dadzą tyle bo to koszt regionu) i drugie 5tys możesz dostać gdy zrobisz plan sprzedaży, plan masy marzy, zadania miesięczne, zadania kwartalne itp Póki będziesz robić plan to jest ok ale jak się nie będzie układać to Co szybko podziękują. No i oczywiście gdy zaczniesz prace to będą od Ciebie wymagać nowych klientów o których jest bardzo trudno bo wielu zwyczajnie z Lakma nie chce współpracować. A no i multisport - platny w 100% bez dofinansowania oraz km prywatne płatne jak za zboże ;)

Czy w obrębie jednego działu w Lakma są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Kaja

Nie potrzeba nam liderów,mamy brygadzistę,brygadzistkę, mistrza produkcji,kierownika,dyrektora i szereg innych....

Namaste

Z tym akurat wszystko się zgadza. Kobieta 50 +, a brak totalnie jakichkolwiek narzędzi w sobie do własnej analizy siebie. Potrafi uwiesić się na drugim człowieku, zazwyczaj najmocniejszych ogniwach i pobierać, czerpać wszystkie najlepsze wartości, niczym wampir energetyczny, a jak postawisz granice stajesz się wrogiem numer jeden. Ileż można nawet świadomie;) dawać okradać się z własnej energii.

@Namaste

Dokładnie Niestety ale to okropna kobieta. Nienawidzi mężczyzn za swojego męża i teraz odgrywa się na każdym na którym może. Ale to może on z nią nie umial wytrzymać? I ciągle te teksty o swoim "pablo" i opowiastki o marsie snickersie itd... Na szczęście podobno prezes jej nie lubi...

Sławek

Czołem. Szukam nowego miejsca zatrudnienia, więc weryfikuję oceny pracodawców. Sądzę, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Cieszyna. Proszę, napiszcie jaka jest atmosfera pracy w firmie Lakma? Czy firma zapewnia jakieś świadczenia pozapłacowe? Czy są darmowe obiady pracownicze, albo inny sposób na jedzenie obiadów w pracy? Nie będę robić kanapek bo mieszkam sam. Pozdrawiam Sławek

Bonifracy
@Sławek

Nic nie dają!!!! najchętniej to by Ci jeszcze zabrali z Twojej kapsy to co zarobiłeś,czyli najniższą krajową...(usunięte przez administratora)

@Bonifracy

Dzień dobry. Słowo nic nie obrazuje prawdy. Nie odpisywałam na pytanie @Slawka, ponieważ przymuszam, że jest to pracownik GoWork, który prowokuje do udzielania odpowiedz, a mają w tym swój interes. Drogi Pracowniku o nazwie @Bonifacy, pozwolę przytoczyć kilka stanów faktycznych : wypłacamy co kwartał Karty Lunch ( łącznie cały rok to 1000 zł ), rodzice dzieci do lat 14 otrzymują upominki w formie kart przedpłaconych w okresie świątecznym, co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia uchwalany był regulamin wsparcia dla pracowników lub wypłacania nagród rocznych. Spółka prowadzi Kasę Zapomogowo-Pożyczkową, wspierani są pracownicy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej z powodu choroby lub choroby najbliższych członków rodziny. W ramach możliwości związanych z ograniczeniem Covid 19 wspierana jest organizacja spotkań dla pracowników, prowadzony jest zakładowy sklepik, w którym pracownicy mogą zaopatrzyć się w topowe produkty Lakma z chemii gospodarczej w preferencyjnych cenach, wynagrodzenia wypłacane są bardzo terminowo na długo przed 10 dniem miesiąca, prowadzony jest system kart BenefitSystem - dla kart multisport w wynegocjowanych cenach dla Pracowników Lakma.

E
@Sylwia Grzebień

Pani Sylwio, to że wynagrodzenie jest Nam wypłacane na czas to jest obowiązkiem pracodawcy, a nie jakimś przywilejem. Jeśli chodzi o karty lunch i ma się nawet 1 dzień L4 to traci się całość doładowania na kwartał.

@E

Dzień dobry Panie Anonimowy Pracowniku. Karty LUNCH nie są wynagrodzeniem, są dodatkiem za dyspozycyjność z funduszu obrotowego Pracodawcy. Pracodawca od 01.03.2022 powiela zasady przyznawania dodatkowego bonusu sprzed najcięższego stanu epidemii (zasada ta była w tym okresie zawieszona). Należy podkreślić, że nasza spółka skutecznie pomaga osobom dotkniętym przez los ciężką chorobą. Ma Pan rację, wypłacanie wynagrodzenia na czas jest obowiązkiem Pracodawcy. W naszym Regulaminie Pracy jest to data do dziesiątego dnia miesiąca, wielu pracodawców płaci tuż przed dziesiątym, w naszych spółkach od lat wypłacamy w pierwszym dniu roboczym, po to, by ułatwić sporej części pracowników szybkie uregulowanie swoich zobowiązań.

Jakie są mocne strony pracodawcy Lakma?

ATOM

JAK WYLADYJESZ W SZPITALU ALBO L4 TO NAPEWNO OBETNĄ CI WYPŁATĘ DO SAMEJ PODSTAWY NIEZALEŻNIE OD WYKONANEGO PLANU

@ATOM

L4 logiczne że jest wypłacane w 80% ty się z choinki urwałeś? Wszędzie tak jest od lat

Zxx
@Marta

L4 tak 80% ale tu chodzi o to ze nie dostaniesz premi nawet jeśli zrobisz plan

@Zxx

Premia jest proporcjonalnie pomniejszona do czasu przepracowanego, jeżeli wystąpi zwolnienie lekarskie. Taki jest wymóg ustawy zasiłkowej. Gdyby nie stosować takich zapisów, to wynagrodzenie chorobowe byłoby obliczane tylko ze stawki zasadniczej, co wydaje się korzystne przy krótkich chorobowych, trudniejsza sytuacja by była przy pełnym miesiącu chorobowego lub kilku miesiącach. Obecnie w zasiłku chorobowym znajduje się stawka i premia z dwunastu miesięcy - uśredniona. Oczywiście w 80% ( chyba że ciąża lub wypadek w pracy wówczas 100%).

Zuzanna
@Zxx

Nie rozumiem Ciebie, jeśli jesteś na l4 to jak byś miał wyrobić plan i dostać za to premię?

Fff
@Zuzanna

To że jesteś na l4 nie znaczy że twoi klienci nie zamawiają towaru. Może Cię ktoś zastąpić na czas chorobowego ale sprzedaż jest liczona dla Ciebie bo to twój klient

Żadnych!

Mateusz
@Jasiek

Widocznie kiepski jesteś skoro nie docenili twojej pracy

@Zuzanna

Jesteś na L4 a pani " dyrektor " nakazuje pracować, mówiąc że Ci wypalaci premie, a potem i tak jestes stratny. Manipuluje wszystkimi w firmie, a potem ich obgaduje za plecami. Niezrównoważona!

@Mateusz

Masz rację przesadziłem i nie doceniłem. Można robić prywatę w czasie pracy !

@Jasiek

Niestety to stale zagranie Lui. Opowiada wszystkim co chcą usłyszeć a później się wykręca zwalając na innych. Mie ma co jej ufać.

Pati

Lakma SAT. Niewiele brakowało a podjęła bym pracę w tej firmie. Los pokierował gdzie indziej, ale mam kontakt z osobami tam pracującymi. Z bezpośrednich relacji wiem, że jest to bardzo źle zarządzana firma. Nawet nie wolno używać słowa zarządzanie, bo obecna grupa zarządzająca w Cieszynie to doskonały przykład niekompetencji. Kiedyś pracował tam jakiś dyrektor czy prezes, po odejściu którego podobno miało się poprawić. Niestety następca prawdopodobnie nie poprawi dochodu właścicielowi. Marka jak była kiedyś tak wciąż jest niewidoczna a szkoda, bo podobno całkiem nieźle wyglądają ich produkty na tle konkurencji. Skoro druga marka Lakmy sidolux jest znana (sama używam sprayu do mebli czy płynu do szyb i są rewelacyjne) to znaczy, że można. Jeśli się umie...

@Pati

Od pani wpisu minęło prawie 5 lat. Po tym czasie mogę panią uspokoić ze tak dobrze to jeszcze nie było a to dlatego ze obroty w firmie wzrosły w tym czasie o ponad 100% :) Pozdrawiam

Szukam pracy w mieście Warszowice na stanowisku Magazynier. Najlepiej na Magazynier. Słyszeliście o jakiejś ciekawej ofercie?

AS

Proszę wysyłać CV na maila centrum-dystrybucji@lakma.com

Witam, czy poszukujecie Panstwo pracownika produkcji ??

Czy w Lakma jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

SylwiaGrzebień

Witam. Każdy zgłoszony problem jest rozpatrywany . Co do skuteczności działań - subiektywną ocenę wystawia zawsze zgłaszający, trudno mi się więc odnieść do tak ogólnego pytania. Pozdrawiam.

Pewnie o zagadnienia związane funkcjonowaniem działów to może tak. Lecz temat podwyżek dla pracowników szczególnie o długim stażu to można powiedzieć wcale. Promuje się nowych pracowników . Stary się pewnie nie zwolni to po co mu.

Krzysiu
@SylwiaGrzebień

Jeśli chodzi o zgłaszanie problemu który związany jest z brakiem zmiany angażu,brakiem podwyżki od ponad 36 miesięcy dla pracowników grupy Lakma...to brak jakiegokolwiek efektu.Podsumowując problem ten jest rozwiązywany neutralnie !!!

UCIEKINIER

Tak , bardzo szybko każdy problem zostanie zignorowany.

@UCIEKINIER

Naprawdę jest tak jak mówisz? Abstrahując od tego - może podasz jakie są zarobki w Lakma? Ile tu można brać na rękę i czy są jakieś bonusy i dodatki do tego?

ZIBI

Widzę ucichło trochę czyżby rozproszyła się super strukturka :-) A nikuś dyzma tej firmy nijaki K.J. już zakończył swoją wolną agonię ? Czyżby właściciel w końcu zrobił porządek z tą kuźnią „talentów”

@ZIBI

Tak, rozpoczęła się:) na tą chwilę firma bije rekordy sprzedaży

@PRACOWNIK

Długo pracujesz już w Lakma? Czy w firmie obecnie pracuje się lepiej niż jakiś czas temu? Widziałem różne opinie i chciałbym to jakoś zweryfikować, może Ty jako pracownik opowiesz mi o tym coś więcej. :)

Witam, właśnie w tym roku kończę studia na kierunku Technologia Chemiczna. Moje pytanie brzmi czy firma prowadzi jakieś staże lub umożliwia zatrudnienie świeżo po studiach? Wiadomo od czegoś trzeba zacząć...

Mirek

Czy zaszły w firmie jakieś zmiany w związku z aktualną sytuacją sanitarną?

Sisi
@Mirek

Jakie niby zmiany???Od marca pracujemy zgodnie z zaleceniami sanepidu.

@do domu a co zwolnili wam dyrektora tak?

Master
@Kasia

Tzn. Kogo ?? Bo z tego co wiem a pracuje tam 4 lata to ekipa jest stała od dłuższego już czasu.

Do domu

W sumie dlaczego odwołali Prezes KJ?

@Do domu

Nie wiadomo dlaczego

@Adam

Czy jako osoba orientująca się w sprawach firmy możesz napisać mi coś na temat poziomu wynagrodzenia w Lakma? Każda taka informacja jest bardzo cenna dla osób odwiedzających forum.

@Bronisław

Witam. Obecnie w Dziale Sprzedaży Lakma SAT pracują doświadczeni i wieloletni Handlowcy oraz Menedżerowie, którzy są bardzo związani z naszą firmą. Podstawa wynagrodzenia na stanowisku PH kształtuje się na poziomie mediany płacy w branży budowlanej i chemii przemysłowej. System premiowy oparty jest o cele wyznaczane metodą SMART, premie można uzyskać za miesiąc oraz kwartał. Co roku prowadzony jest konkurs dla Sił Sprzedaży i co kwartał oraz raz w roku premiujemy atrakcyjnymi nagrodami najbardziej systematycznych, skutecznych i szybkich Handlowców. Dodatkowo w ciągu roku odbywają się różnego rodzaju konkursy dla Sił Sprzedaży, w których też można zdobyć wartościowe nagrody. Firma Lakma SAT prowadzi też specjalny program motywacyjno-lojalnościowy dla pracowników Działu Sprzedaży – za osiąganie bardzo dobrych wyników sprzedaży w każdym miesiącu pracownik zbiera odpowiednią pule premii, która jest wypłacana w formie premii rocznej .Dwa razy w roku organizujemy dla Sił Sprzedaży spotkanie sprzedażowo-marketingowe, na którym jest czas na szkolenia, poznawanie nowości, ale także na integracje i zabawę. Firma Lakma SAT stawia na dobrą atmosferę i dobrą współprace , więc organizowane są też różnego rodzaju imprezy mające na celu integracje pracowników. Co roku zapraszamy naszych pracowników wraz z rodzinami na majowy Piknik Rodzinny, Zimowy Kulig czy Dzień Dziecka, prowadzimy również programy Kart Multisport oraz Kart Lunch.

@Bronisław

Podstawa jest różna w zależności jaką sobie wynegocjujesz ale chyba nie mniejsza niż 4k brutto. premia za sprzedaż max 5k brutto jeśli osiągniesz wszystkie współczynniki. dodatkowo 2k brutto za kwartał za osiągniecie 110%

NIKO

WITAM. Czy ktoś może napisać jak na te chwile wygląda praca w LAKMA sat? Na jaką podstawę można liczyć na stanowisku PH ? jak atmosfera? Jaki socjal? pozdrawiam

@NIKO

Zostaw merytoryczną opinię o Lakma - Cieszyn

• Jak się pracuje w Lakma?

Zobacz opinie na temat firmy Lakma tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lakma?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lakma?

Kandydaci do pracy w Lakma napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lakma