Gate-Software Sp. z o.o.

Opinie o Gate-Software Sp. z o.o.

Na stronie firmy znalazłem ofertę pracy dla testerów/QA. Nie było tam informacji o rodzaju umowy, a coś mi mówi, że może być krótkoterminowe - podobne ogłoszenie widziałem już rok temu. Czy jest tu duża rotacja?

DL

Miałem przyjemność obserwować rozwój GS przez ponad 3,5 roku. Firma zmieniła się nie do poznania i nadal bardzo intensywnie się rozwija. W GS są ludzie, których zadaniem jest sprawić, żebyś - jako pracownik - czuł się ważny, potrzebny i doceniony. Jeśli pojawi się problem z jakimś zadaniem/projektem/współpracownikiem/klientem/etc. to nie zostajesz sam. Bardziej doświadczeni chętnie pomagają. Od jakiegoś czasu widzę w firmie ogromny apetyt na dzielenie się wiedzą, na czym wszyscy korzystają. Towarzysko jest OK. Firma stara się zatrudniać ludzi pasujących do zespołu. Technologicznie zazwyczaj też OK - niestety czasem zdarzy się klient który nie chce inwestować w najnowsze rozwiązania, ale - dla równowagi - bywało i tak że mieliśmy przetestowane i gotowe do wdrożenia rzeczy jeszcze przed oficjalnym wydaniem. Niemałe projekty, dużo wiedzy, dobra atmosfera. Szczerze polecam.

Ewelina
@DL

No brzmi w porządku a skoro dalej tak intensywnie się zmieniają to jak sytuacja aktualnie po paru miesiącach tu wygląda?

DL Nowy wpis
@Ewelina

Nie pracuję tam od ponad roku, trudno powiedzieć jak to wygląda teraz. Ja trafiłem tam akurat w okresie kiedy firma faktycznie rosła w oczach. Nie, nie będę opowiadał że są (byli) idealni i bezbłędni, ale nikt rozsądny tego nie wymaga - niestety trzeba iść na pewne kompromisy, bo nie zawsze się wszystko da, nie zawsze klient chce zainwestować tyle ile powinien, nie zawsze mamy tyle czasu ile byśmy chcieli. Pod koniec mojej pracy firma zaczęła zatrudniać ludzi którzy mieli sprawić żebyśmy wszyscy dobrze się czuli - z perspektywy czasu stwierdzam że bardziej mnie oni irytowali i przeszkadzali niż pomagali, ale nie znam się na tym. Może faktycznie pomogli komuś w zespole. Jak ktoś szuka firmy idealnej, to niech szuka dalej - ta nie jest idealna, podobnie jak inne nie są. Jak ktoś jest realistą, to może się w GS odnaleźć. Bywało że szedłem firmie 'na rękę' i robiłem po godzinach bo deadline gonił, ale jak ja potrzebowałem żeby firma poszła na rękę mi, to nie było z tym żadnych problemów. Sam nigdy nie poszedłem po podwyżkę - firma sama wychodziła z inicjatywą. Jak wspomniałem - nie wiem co firma reprezentuje sobą dziś, ale 'za moich czasów' było dobrze.

Jaki dress code obowiązuje w Gate-Software Sp. z o.o.?

Tymon90 Nowy wpis

Myślę, że koniecznosc instalacji desk time wyczerpuje odpowiedź na pytanie co to za firma

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Gate-Software Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Senior Magento Developer.

Agata

Jakieś oferty ci wysyłają czy coś? Chciałabym w sumie wiedzieć, czy nie szukają, zwłaszcza kogoś na stanowisko Tester /QA Specialist, tak jak kiedyś była oferta. A jeśli, to wiadomo, czy zdalnie można pracować?

Krystian

Po 1,5 roku pracy dla Gate-Software mogę szczerze polecić tę firmę, osoby odpowiedzialne za pracowników oraz projekty starają się aby każda ze stron była zadowolona. Z dużym zaangażowaniem rozwiązują wszystkie problemy i konflikty. Pracownicy są świetnymi specjalistami, którzy chętnie pomagają w razie problemów. Projekty są ciekawe i angażujące, pozwalają się rozwijać oraz dają pole do własnych rozwiązań.

Julia
@Krystian

A jak ta dobra opinia przekłada się na zarobki? Na jaki czas masz umowę o na jakim jesteś tutaj stanowisku? A jeśli chodzi o szkolenia to od samego początku są zapewnione? Za zrealizowane projekty macie jakieś bonusy do wypłaty?

Zapraszają do drugiego etapu rozmów, po czym je odwołują mówiąc, że się nie nadaję (choć na pierwszym etapie goraco mnie zapraszali na drugi i ustalili spotkanie). Maile sie pomylily czy macie problem z decyzyjnoscia? Do tego widełki na seniora w granicach(usunięte przez administratora)k to troche zart w dzisiejszych czasach. Inna firma zaoferowala mi (usunięte przez administratora) na mida, a widelki na seniora maja do 23k. Dwa razy tyle. Firma wymaga, ale niewiele oferuje w zamian, takie odczucie mozna zdobyc po rozmowie rekrutacyjnej. Podsumowujac, nie bede brac tej firmy pod uwage w przyszlosci.

Danuta
@Kandydat

Tak właściwie to jak wyglądał ten pierwszy etap rekrutacji? Była tylko rozmowa czy jakieś zadanie do zrobienia też? W ogóle to szybko się odzywają po wysłaniu cv?

W Gate-Software pracowałem przez 8 miesięcy wspierając zespoły projektowe, a w szczególności programistów i testerów w tych zespołach. Od pierwszego dnia miałem poczucie dużego potencjału firmy, zwinnej i elastycznej organizacji, która szybo reaguje na zmieniające się warunki biznesowe, oraz kultury zespołowej, która stawia na jakość i rozwój swoich usług. Każda osoba, z którą pracowałem prezentowała dużą odpowiedzialności za wykonywaną pracę, zaangażowanie w wykonywane obowiązki, oraz chęć rozwoju swoich umiejętności oraz kompetencji zespołowych. Szczerze polecam Gate-Software jako miejsce pracy specjalistów e-commerce, marketingu i managementu.

Dorota
@Michał

No bardzo pozytywnie się wypowiedziałeś, a czemu pracowałeś w tej firmie tylko przez 8 miesięcy? Coś się stało, czy to nie ma związku z firmą? Na jaki okres czasu dostałeś umowę?

Mateusz

Pracowałem w Gate-Software ponad 3 lata na stanowisku Magneto Developer potem Magento Tech Leader. Przez ten czas miałem okazję pracować nad wieloma projektami, większość z nich była naprawdę ambitna, duże sklepy, ciekawi klienci, rozwojowe zadania. Wiele wyzwań, które pozwalały się rozwijać i sprawiały, że żaden dzień pracy nie był nudny. Kolejna sprawa to ludzie pracujący w Gate, ludzie, z którymi chce się pracować, pogadać, powymieniać opiniami, którzy nawzajem pobudzają się do dalszego rozwoju i walczą o dobry rozwój firmy i sklepów klientów, czasem ta walka jest trudna i męcząca. Bywają dobre i gorsze dni, nie wszystko jest idealne, ale firma stara się ciągle poprawiać employee happiness. Firma ciągle się rozwija i próbuje nowe rzeczy, jako pracownik masz szansę wspierać te procesy, proponować swoje i mieć wpływ na rozwój swojego teamu i firmy.

Kamil

Pracowałem w Gate niecały rok i mogę polecić pracę tam wszystkim "zajawkowiczem" nowych technologii dla eCommerce. Jest to miejsce gdzie zdecydowanie można rozwinąć skrzydła w wyżej wspomnianym zakresie, a przy tym poznać fajnych ludzi. Jeżeli zastanawiasz się czy w Gate będziesz miał dobrą i stabilną pracę, to mam dla Ciebie dobre wieści, bo zarządzanie, terminowość oraz kwestie formalne są dopilnowane i nie spotkałem się z żadnymi niedomówieniami podczas trwania współpracy. Także w dużym skrócie, jak lubisz klimat technologii i chcesz się w tym rozwijać to aplikuj! ;)

Moja przygoda z Gate zakończyła się końcem lutego. Zaczynałem od praktyk, potem jako programista PHP, aż finalnie stałem się testerem z 2 letnim stażem na tym stanowisku. W Gate rozwinąłem się nie tylko jako tester, ale też jako Lider zespołu testów, którego miałem przyjemność prowadzić i wspierać. Firma jest bardzo elastyczna i chętnie słucha propozycji wdrożenia nowych narzędzi. Pracowałem w kilku zespołach, nad kilkoma dużymi projektami i dało się odczuć, że pracuję z ludźmi, którzy znają się na swoim fachu. Bardzo miło wspominam projekt wdrożenia dużego sklepu od zera, który ukształtował mnie w tym co robię. Cieszę się, że mogłem pracować z tymi ludźmi oraz, że mogłem dołożyć cegiełkę do kreowania tożsamości firmy.

Olga
@Paweł

Super, że znalazłeś tam wiele możliwości rozwoju. Ja też sobie cenię dużą elastyczność i możliwość wdrażania nowych pomysłów lub ich sugerowania. Dobrze, że firma jest na to otwarta. A jakie były zarobki?

Agnieszka

Zdecydowanie polecam Gate-Software jako miejsce pracy. To firma, w której stawia się w równym stopniu na świeżą wiedzę technologiczną jak i na rozwój ludzi w oparciu o ich talenty. To firma, która nie tylko mówi o partnerstwie, ale także działa na co dzień w sposób partnerski. Miałam okazję przekonać się o tym w dwóch momentach szczególnie; pierwszy wtedy, kiedy proponowałam Zarządowi firmy swój pomysł projektu rozwoju kompetencji miękkich Project Menagerów i drugi, kiedy uczyłam się z pierwszej ręki, czyli od Developerów, o flow projektowym kluczowych wdrożeń programistycznych. W obu wypadkach mogłam liczyć na otwartość, szczere zaciekawienie się - inną niż swoją - perspektywą, wysłuchanie do końca mojego pomysłu i merytoryczną rozmowę, która poprzedzała decyzje, jak z danym pomysłem działamy dalej. W takiej kulturze organizacyjnej i kulturze rozmowy po prostu chce się być twórczym, pomysłowym i zaangażowanym, chce się dobrze robić swoją robotę, bo jest się szanowanym i słyszanym. Drugi powód, dla którego poleciłabym Gate-Software jako miejsce pracy to podejście ludzi do Ciebie i Twoich zadań w takich momentach, kiedy jest trudno, kiedy coś nie idzie i to, w jaki przystępny sposób ludzie w firmie dzielą się wiedzą. W Gate możesz liczyć na pomoc od ludzi, dzięki której przezwyciężasz trudy. Dostajesz pomoc, która pomaga Ci rozwiązać problem. Możesz liczyć na dzielenie się wiedzą, która Cię inspiruje i rozwija. Dlatego też na pewno polecam Gate każdemu, kto chce pracować w oparciu o swoje talenty i być na bieżąco z trendami technologicznymi w branży IT.

Kacper

W Gate pracowałem około 2 lat jako QA. Była to moja pierwsza praca w zawodzie - pierwszy rok pracowałem równocześnie będąc w klasie maturalnej w dwuzmianowym technikum - było to możliwe dzięki elastycznym godzinom pracy. W pracy panuje naprawdę przyjazna atmosfera - ludzie, którzy poza wzajemną pomocą i doszkalaniem siebie nawzajem mają poczucie humoru i potrafią umilić czas pracy. W czasie mojej pracy miałem przyjemność pracować z różnymi ludźmi na chyba wszystkich projektach, które obsługiwaliśmy - na pewno polecam Gate każdemu, kto w dobrej atmosferze chce się rozwijać się w branży IT

Bartek

W Gate pracowałem ponad 3 lata na dwóch stanowiskach. Mogę śmiało polecić tą firmę osobom, które chcą poznać Magento i rozwijać się w e-commerce, sam zaczynałem współpracę z Gate jako praktykant programista. W firmie panuje przyjacielska atmosfera, poza tematami projektowymi z pracownikami możemy porozmawiać o codziennym życiu lub na inne luźne tematy. Pracownicy z większym stażem chętnie udzielają pomocy w trakcie realizacji codziennych obowiązków. Gate oferuje elastyczne godziny pracy, możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej a także, jeśli zajdzie potrzeba, możemy wyjść w ciągu dnia załatwić prywatne sprawy.

Bartek

Moja współpraca z Gate-Software trwała niespełna rok. Wrażenia? Jak najbardziej pozytywne. Firma szybko się rozwija i daje też takie możliwości pracownikom. Są otwarci na zmiany i nowe pomysły. Pracując tutaj można mieć realny wpływ na kierunek jej rozwoju. Atmosfera jest przyjazna. Ludzie, z którymi miałem przyjemność pracować to nie tylko profesjonaliści, ale także fajni goście (i gościówy), z którymi można luźno pogadać. Zarobki stoją na dobrym poziomie. Można śmiało postarać się o dofinansowanie szkoleń czy certyfikacji, ale także stawia się na rozwój poprzez wewnętrzne szkolenia, których tematyki można proponować. Jako pracodawca są elastyczni - jeśli jest się w porządku dla nich, to dostaje się to samo w zamian. Potrzeba gdzieś wyskoczyć na godzinkę? Nie ma sprawy! O ile rzecz jasna nie trwa jakiś pożar (a takie zdarzają się wszędzie od czasu do czasu). Podsumowując - zdecydowanie polecam pracę w Gate. Można się sporo nauczyć i pracować w ciekawej, perspektywicznej branży.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

HR

Ogólnie pracujemy w modelu mieszanym zdalnie i w biurze. Dla osób które są z np. Krakowa, a takich mamy dość sporo stosujemy model przyjazdu do biura 1-2 raz w tygodniu - w zależności od potrzeb i zadań do wykonania. Mamy część zespołu zupełnie zdalnie nawet za granicą, z którymi widujemy się tylko online. Traktujemy to bardzo indywidualnie i najczęściej idzie to z doświadczeniem kandydata na stanowisku na jakim będzie pracował.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Nie.

HR

@Pytanie To zależy od stanowiska na jakie osoba do nas przychodzi. Staramy dopasowywać się tak, aby umowa była korzystna dla osób z którymi zaczynamy współpracować. Jak przychodzi do nas osoba, która nie ma 26 lat i może zyskać finansowy na tym, że nie płaci podatku to taką umowę dogadujemy. Zależy nam zawsze, aby umowa była uczciwa dla obu stron.

Wiktor

Czy otrzymam informacje jak przeprowadzana jest rekrutacja ni jakie są szanse na pracę?

@Wiktor

Zapraszamy do wysłania swojej aplikacji na adres hr@gate-software.com. Jeśli będziemy mieć dla Ciebie stanowisko odpowiednie do twoich kwalifikacji, to na pewno się skontaktujemy! Sam proces rekrutacji zakłada dwa główne etapy: I Screening, czyli 30 minutowa rozmowa o twoim doświadczeniu, motywacjach i planach na rozwój. II etap to rozmowa techniczna, gdzie sprawdzamy w głównej mierze twoją wiedzę teoretyczną. Czasami decydujemy się na wysłanie kandydatom coding task przed II etapem, nie jest to jednak regułą.

Wiecie może czy w Gate-Software Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

HR

Hej, cały czas mamy otwarty proces rekrutacji zatem zapraszamy do wysyłania zgłoszenia do nas na hr@gate-software.com. Jak tylko nas przekonasz, że jesteś najlepszym kandydatem na wybrane przez Ciebie stanowisko - chętnie porozmawiamy o stażu :) Miłego dnia.

Aktualność
ECOMMERCEARMY rekrutuje na stanowiska:

PHP Developer
Tester/QA
Projekt Manager
Szczegóły: http://www.gate-software.com/pl/oferty-pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Gate-Software Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Gate-Software Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gate-Software Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gate-Software Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 9 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gate-Software Sp. z o.o.