Lux Med Sp. z o.o.

1.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Lux Med Sp. z o.o.

nika

Nie polecam, słabo zarządzana firma (szczególnie dział sprzedaży indywidualnej)bez profesjonalizmu nastawieni tylko na kasę ale nic w zamian. Idź na 3 m-ce po 1% premii od sprzedaży :D wielka mi łaska

nika

Tak, cudów ni ma ;)walka o premię w wysokości hahha 100 zł ... praca na chwilę aby się zaczepić. Brak profesjonalnych szkoleń, koordynatorzy to sprzedawcy, którym szła sprzedaż ubezpieczeń jak się samo sprzedawało. Bez przygotowania, bez wsparcia ... siedzą tylko w CV i rekrutują, bo nikt normalny tak nie pracuje..

MiniMini

Jestem na szczęście "absolwentem" jako pracownik Lux Medu. I NIKOMU, ALE TO NIKOMU SZCZERZE nie polecam pracy w tej firmie. Pracowników traktują jak totalne dno. Wytrzymałam 3 lata w tym bałaganie. Przełożeni nieustannie podtrzymują i wmawiają Ci , że ciągle za mało robisz, że za mało z siebie dajesz, wytykają nieustannie będy, he he śmieszne pseudo koordynatorki, które są nimi przez wzgląd na przyjaźń z pseudo kierownictwem, które absolutnie nie ma pojęcia na temat prawa pracy i dyrektorzy którzy nie dają Ci prawa głosu, czyli nie masz prawa powiedzieć, że cokolwiek jest nie tak. Tyrasz po 12 godzin dziennie, czasami nawet 4x w tyg, a i tak słyszysz że jesteś niewydajny. Obiecują gruszki na wierzbie, a potem wmawiają Ci że albo źle coś zrozumiałeś, albo że widocznie nie zasługujesz na nic więcej. Na 12 godzin moi drodzy pacjenci jeżeli to czytacie, pracownik recepcji ma tylko dwie przerwy po 20 min , podczas których muszą również zazwyczaj inne sprawy lux medu załatwiać więc nie dziw się, że często zdarzają się pomyłki. Nikomu nie polecam pracy w tej firmie. Nieustannie robią przemiał szukając jełopa z którego będą mogli wycisnąć ostatnie soki. Z gorącymi pozdrowieniami dla Wszystkich, którzy mają zamiar odejść z Lux Medu, Asia :-)

bzyyyyk

Pytanko, skoro dają umowę zlecenie to rozumiem, że to zależy ode mnie czy będę pracować 8h dziennie(40 Tygodniowo) lub po 12h (14 razy w miesiącu)Jeśli sobie tak ustawię grafik jak mi będzie pasować to na to przystaną? czy jednak mam z góry narzucony grafik i mam sie dostosować- jak to wygląda na zleceniówce? no i po jakim czasie "dobrego sprawowania" można spodziewać się umowy o pracę jeśli w ogóle można? Ktoś może powiedzieć ????

Niveja

Mam pytanie odnośnie grafiku? mianowicie planuję złożyć podanie do LX na CC razem z koleżanką i zastanawiam się czy jest w ogóle taka możliwość abyśmy pracowały razem (tzn.w tych samych godzinach i rzecz jasna dniach-kwestia kosztów dojazdów) bo jeśli z tego co rozumiem dają na początek umowę zlecenie to teoretycznie to jest możliwe ale czy praktycznie bo może kierownictwo miałoby jakieś ale???

kokosz

Gdzie mieści się cc w Warszawie? Jak warunki i atmosfera w pracy. Czytając opinie nie jest za różowo

astrinek

poszukuje osób ktore pracowały w Luxmedzie prosze o kontakt na e-mail zosik58@wp.pl-pilne

irene_adler

Wszystko co napisał Peperoni jest prawdą i podpisuję się pod tym obiema rękami. Dodam tylko, że niektórzy koordynatorzy mają w swoim stylu stosowanie typowego mobbingu, nie są pomocni i często ich odpowiedź brzmi "wyślij callbacka" albo "sprawdzałeś w intranecie" i często "ej, wiecie może..." z zapytaniem do innych bystrzaków, czyli pomocy żadnej. Ma się wrażenie, że życie im się nie udało i bardzo chcą żeby inni też mieli tak źle jak oni dlatego wyżywają się na pracownikach. Ale w sumie jeżeli ich szczyt ambicji to stanowisko koordynatorskie na cc to faktycznie życie im się nie udało. Nie raz na cc jak przyszło sie do pracy i musiało się siedzieć dosłownie w smrodzie gorszym i bardziej intensywnym niż z szamba, chociaż i tak po wejściu na teren cc uderza typowo gęste powietrze. Jest tam po prostu non stop zaduch. Dodatkowo Pani "lekka" pomijając to, że faktycznie przypomina o tym o czym przypominała rano, dzień wcześniej i dzień wcześniej rano też itd. przez tydzień to w prostym mailu robi błędy ortograficzne. Nie są to niestety literówki. Natomiast w cc zmienił się system i zamiast agenta jest inny system, który przykuwa nas do stanowiska niemalże gwoździami, bo to czuję gdy dzwoni mi telefon prosto w ucho, w słuchawce. Zdobyć premię jest trudno, lepiej już przyjść kilka razy na nadgodziny (o ile dadzą) i nie robić z siebie kretyna. Pracy nie polecam, chyba, że przejściowo ale niestety często ta przejściowa praca staje się stałą, więc lepiej tu nie zaczynać, bo tylko można stracić zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

To zmień placówkę jak ci nie odpowiada. Rozpowiadanie na każdym forum o pracy w Luxmedzie o kochanku pani dyrektor jest niepotrzebne. Kogo to obchodzi z kim spotyka się pani dyrektor? A ty nie masz co robić, że plotkujesz czy piszesz tylko po to, aby pisać. To już wiem czemu nie dostajesz podwyżek :) Zajmij się pracą to lepiej zrobisz.

o jakich pacjentach mówisz? Jeżeli byli zapisani to ich odwoływałaś lub odwoływałeś, żeby kochanek pani dyrektor mógł się dostać do lekarza? Masz problem z panią dyrektor i tyle. Poza tym jest to forum dla osób, które chcą pracować w Luxmedzie wątpię czy sprawy prywatne pracowników ich obchodzą. Sytuacja osobista dyrektora nie ma nic do braku premii czy podwyżek. Jest ciężko, ale ostatnio premie się powoli pojawiają. Może u ciebie też są, ale dostaja je inni, którzy zapracowali....

Sorry, ale z twojej pierwszej wypowiedzi wynika tylko sprawa pani dyrektor. Nie napisałaś nic co by komukolwiek pomogło. Pracuję w Luxmedzie od prawie 10 lat. Oczywiście do tej pory ciężko było o premie i podwyżki. Wypłata zawsze jest na czas, a to jest duży plus. Mogliby poprawić socjal, ale większość skarg pracowników dotyczy pracy w CC. Nie wiem jakie są tam warunki. Ja pracuję w CM i jestem ogólnie zadowolona. Nie jest to praca dla każdego. Trzeba być bardzo odpornym psychicznie na rozgoryczonych pacjentów, ale są też tacy, którzy wynagradzają cały trud.

qwer

Ja pracuje tam już ponad 5 lat (recepcja). Z roku na rok gorzej. Płaca jak se wywalczyłem to ponieśli mi ale sporo stresu mnie to kosztowało. Co przychodnia to inne zasady co to umów i kwot. U mnie pracownik na recepcji ma 2000 na umowie o prace. dla studenta zaocznego spoko, ale później jest gorzej bo nie jest łatwo znaleźć innej pracy i siedzi się cały czas. zmiany po 12H średnio 15 razy w ciągu miesiąca trzeba przyjść. Wymagany angielski a koordynatorzy sami nie mówią po angielsku, żal. może jakiś plus? wypłata zawsze na czas, nigdy nie spóźnili się. paczki na święta dla tych co mają umowę o pracę (wiadomo że zleceniówki nie dostaną bo nie płacą do zakładowego funduszu świadczeń socjalnych) pożyczkę można dostać też. Według mnie zmienił bym politykę firmy. Nie słucha się pracownika, mają swoje procedury wymyślane przez osoby które nie mają stycznośc z pacjentem i niby mają ułatwiać nam prace :/ obecnie nowy pracownik ma baaaaaaaardzo wiele do nauki by samemu obsługiwać. NIe jest to prosta robota. Stres wielki, sluchanie codziennie od pacjentów zażaleń gdzie nie jesteśmy niczego winni na recepcji. Ostatnio by nie słuchać pacjentów dostawali ode mnie druki reklamacji. i po sprawie. zycze powodzenia wszystkim

xyz

Nikomu nie polecam tego obozu pracy (recepcja). Ciągły stres, coraz większe wymagania i nadmiar obowiązków, a to wszystko za całe 7 zł/godz.

M.

Renomy dobrej ta firma nie ma. Wśród klientów raczej krążą dość mieszane uczucia. Sam choć mam w LuxMed najlepszą kartę kilkukrotnie już płaciłem duże rachunki za wizyty prywatne w innych miejscach, ponieważ w Lux-Med z powodów oszczędnościowych nie dawano mi skierowania np. na zajęcia z fizjoterapeutą, natomiast dwaj niezależni zewnętrzni lekarze wypisali mi takie zalecenie na pierwszej wizycie (obaj bardzo podobne).

lulu

Nie wiem czego wy ludzie oczekujecie po Call-Center czy recepcji. Bo ktoś na recepcji siedzi z wykształceniem wyższym? I oczekuje wyższych zarobków w związku z tym? Żenada. Jaką masz pracę tak ci płacą. Premie są. Tylko trzeba się wysilić. Od tego roku premie są co miesiąc - więc nie można powiedzieć, że się nie rozwijamy. Może ja tak do tego podchodzę bo lubię tą pracę mimo, że nie jest wymarzona czy najlepsza. Zmiany 12h, prośby zgłaszasz do 10 każdego miesiąca - umowie zlecenie niemal zawsze tak jest układane jak sobie życzą, umowa o pracę nie zawsze, bo oni muszą wypracować daną ilość godzin (święta czy nie święta). Jestem na zleceniu i co miesiąc decyduję czy chcę wypracować etat, mniej czy więcej, nie ma z tym problemu. Oddać czy wziąć zawsze możesz. Umowa o pracę? Mi proponowali ale odmówiłam bo chcę więcej zarobić. Choć tak, nie są to kokosy, ale ponad 2000 jakoś potrafię. A do tego studiuję zaocznie. (usunięte przez administratora)

?

W zależności od ilości godzin w pracy (8 lub 12) masz różne przerwy a dokładniej ich ilość. W przypadku zmiany 8h masz: 2x 10min 1x 20min natomiast dla 12h masz: 4x 10min 2x 20min. Przerwy ustalasz sobie wypisując je na kartce, wpisując godziny jakie Ci np odpowiadają i daje się tą kartkę koordynatorowi, który wrzuca wszystko do arkusza Excel który to potem każdy może sobie sprawdzić i zobaczyć swoje przerwy. Nie można sumować przerw, czyli np jednej 10tki i jednej 20stki ze sobą itd.

nowa

Wielkie dzięki Pepperoni za informację! Powodzenia również Ci życzę!

?

Pepperoni jaka jest stawka za godz 11 zł brutto?żeby zarobic np 1700 netto ile dziennie godzin pracowałes 8, 12? czy ktos z osób pracujacych na infolinii w warszawie moze powiedziec jakie sa warunki zatrudnienia?czy jest szansa na umowe o prace jezeli tak to za ile/Nie liczyłem ile mi zł/h wychodzi ale po sprawdzeniu konta dokładnie goła pensja to nieco prawie 1600zł. Pracowałem po 12h bo wygodniej mi jest mieszkając w W-wie, zawsze więcej czasu na coś dla siebie a tak przejechać przez miasto czasami wiązało się z dodatkowymi 2h do 8h i wychodziło mi i tak średnio 10h poza domem, więc wole 12h i spokój co jakiś czas od słuchawki. Umowę o pracę z tego co widzę nie dają teraz, bo łatwiej kogoś wywalić jak już ma umowę zlecenie i taką tez pchają. Co ciekawsze, umowa zlecenie określa chyba (jak pytałem koleżanek) że musi sie wyrobić ok 90h/msc z pełnego etatu aby Cie nie wywalili, ale cóż, jak nie robisz pełnego etatu to i tak Cie wywalą, bo to co w umowie to jedno a co na gębe to drugie. Niby na zlecenie nie powinno byc rygorystycznie jak na umowe o pracę, ale cóż... to jednak wszystko wychodzi z czasem jaki bałagan kryje się w CC LX.Rozumiem, że nie pracowałeś po 12 godz okrągły tydz dzień w dzień tylko miałeś też w tyg po tych 12 godz dni wolne? Poza tym z tego co przeczytałam masz umowę o pracę?W przypadku zlecenia chyba nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o godz pacy.Jezeli ktos chce pracowac po 12 to pracuje po 12, jak po 8 to pracuje 8.Czy to oni sami narzucają?Mnie sie wydaje że aby zarobic więcej na zleceniu nalezałoby po wiecej godzi brac i wtedy teoretycznie jest szansa na wyzsze wynagrodzenie?Co o tym sadzisz Pepperoni?Bardzo Ci dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi i serdecznie pozdrawiamNie nie, nie pracuję w CC po 12h dzień w dzień, mam przerwy, zazwyczaj są to zmiany 2 dni po 12h, dzień wolny, znów 12h itd. Mam umowe o pracę, wcześniej miałem umowę zlecenie, ale wolałem przejść na bardziej formalną współpracę przez wzgląd na to, że zawsze zwolnienia lekarskie czy urlop jest płatny. Umowa zlecenie niby nie jest ograniczana czasowo, w grafiku dają Ci zazwyczaj pełen etat i taki też - aby być dobrze postrzeganym - lepiej aby się dało wyrobić, dodatkowo w okresie wyższej zachorowalności, czyli zimowy okres, poświąteczny itd, dają możliwość dorobienia sobie właśnie dla zleceniówki proponując dodatkowe dyżury, znacznie gorzej to wygląda dla pracujących na umowe o pracę, bo tych w ostateczności biorą. Tak więc reasumując, jesli dasz radę pracować ponad etat a uwierz mi, nie jedna osoba sądziła/sądzi, że praca na słuchawce i odbieranie przez 12h ok 200 telefonów celem umawiania wizyt, słuchania o chorobach czy też wysłuchiwania jaki to LX jest podobny do NFZu czy tez po prostu 'bo zupa była za słona' nie jest ciężka, to mocno się zdziwisz, szczególnie, że monotonność tego fachu aż boli - bo jak już przebijesz się przez pierwszy miesiąc pracy, zobaczysz, że większość co się dzieje, to internista, ginekolog czy stomatolog i zacznie Cie łamac sen na fotelu to będzie tylko nudniej i nudniej i monotonniej i zechcesz zmienić pracę ;) nie tylko przez atmosferę w pracy spowodowaną złym podejściem niektórych osób do ogółu... ale tez dlatego, że zauważysz brak możliwości rozwoju. Tak czy inaczej, powodzenia życzę.

nowa

Pepperonni - 2013-09-16 12:30:57 nowa - 2013-09-16 10:49:35 Pepperoni jaka jest stawka za godz 11 zł brutto?żeby zarobic np 1700 netto ile dziennie godzin pracowałes 8, 12? czy ktos z osób pracujacych na infolinii w warszawie moze powiedziec jakie sa warunki zatrudnienia?czy jest szansa na umowe o prace jezeli tak to za ile/Nie liczyłem ile mi zł/h wychodzi ale po sprawdzeniu konta dokładnie goła pensja to nieco prawie 1600zł. Pracowałem po 12h bo wygodniej mi jest mieszkając w W-wie, zawsze więcej czasu na coś dla siebie a tak przejechać przez miasto czasami wiązało się z dodatkowymi 2h do 8h i wychodziło mi i tak średnio 10h poza domem, więc wole 12h i spokój co jakiś czas od słuchawki. Umowę o pracę z tego co widzę nie dają teraz, bo łatwiej kogoś wywalić jak już ma umowę zlecenie i taką tez pchają. Co ciekawsze, umowa zlecenie określa chyba (jak pytałem koleżanek) że musi sie wyrobić ok 90h/msc z pełnego etatu aby Cie nie wywalili, ale cóż, jak nie robisz pełnego etatu to i tak Cie wywalą, bo to co w umowie to jedno a co na gębe to drugie. Niby na zlecenie nie powinno byc rygorystycznie jak na umowe o pracę, ale cóż... to jednak wszystko wychodzi z czasem jaki bałagan kryje się w CC LX.Rozumiem, że nie pracowałeś po 12 godz okrągły tydz dzień w dzień tylko miałeś też w tyg po tych 12 godz dni wolne? Poza tym z tego co przeczytałam masz umowę o pracę?W przypadku zlecenia chyba nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o godz pacy.Jezeli ktos chce pracowac po 12 to pracuje po 12, jak po 8 to pracuje 8.Czy to oni sami narzucają?Mnie sie wydaje że aby zarobic więcej na zleceniu nalezałoby po wiecej godzi brac i wtedy teoretycznie jest szansa na wyzsze wynagrodzenie?Co o tym sadzisz Pepperoni?Bardzo Ci dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam

Pepperonni

Pepperonni

@Lolo - niestety ale chyba nie rozmawiamy o tej samej firmie! możliwość rozwoju? Tylko wraz ze zmianą umowy o pracę na czas nieokreślony, ze stanowiska młodszy... na starszy... i tyle. Co więcej się wiąże z awansem? 100zł brutto podwyżki, więc wybacz ale nie skusi to chyba nikogo normalnego przy zarobkach w CC LX rzędu 1500-1700zł netto a do tego obecnie zatrudniają tylko na umowę zlecenie. No ale, ja pracuję w CC Warszawa a raczej usilnie szukam innej pracy, która to będzie mi dawała satysfakcję a nie spędzała sen z powiek. Zmiany są rózne, po 8h lub 12h, zalezy jak się ustali lub jakie ma się papiery od lekarza medycyny pracy. Godziny pracy to 7-19, 8-20, 9-21. Chciało by się powiedzieć, że atmosfera jest dobra na 'sali' bo w sumie jest ale tylko dzięki ludziom, sami koordynatorzy aby nie umoczyć premii czasami jadą pracownika za to, że rozmawia ze współpracownikiem obok, bo tego zabrania regulamin. Można powiedzieć, że przez okres 4 lat jak tam pracuję, to jest z miesiąca coraz gorzej a to dlatego, że zabierają premie (kwartalne, bo tylko takie są w kwotach 500-1000zł), ucinają możliwość dostania owych premii coraz nowszymi postanowieniami i podwyższaniem poprzeczki (o dziwo zawsze premie dostają te same osoby - włazityłki). Dodatkowo jak idziesz na zwolnienie lekarskie to masz pewne, że Twoja premia przepadła i czeka Cię miła rozmowa z 'Kolorową' tzn panią dyrektor [usuniete przez moderatora]. Każą spełniać standardy, jednak brak ku temu narzędzi. Komputery są wolne i zamulone, nic dziwnego jak na jednym PC może być 80 profili użytkowników a sam PC ma 256mb RAM. Tzw 'Agent' do obsługi połączeń przychodzących mocno muli system jak i sam program PGMed w którym wszystko się rejestruje a to dlatego, że większość składowa jest oparta na javie co obeznani wiedzą, swoje zjada. Sala na której całe CC się znajduje to wielki plac budowy, bo co chwilę coś tam zmieniają który dodatkowo nie ma otwieranych okien a klima w lato wysiada dość często dając zapac powiedzmy - uprzedzający. Dodatkowo ostatnio zapycha się ciągle WC i wylewa, co daje nam wykładzinę w stylu szambo bowiem cała zawartość kibla wycieka na salę CC. O koordynatorach i kadrze 'rządzącej' można powiedzieć tyle, że niejeden pracownik ze słuchawki wie więcej niż niejeden koordynator. Kilkukrotnie szedłem z problemem tylko po to aby sie upewnić jakimi nieudacznikami są moi przełożeni, którzy łamią regulamin jedząc przy biurku, siedząc w necie itd a najczęściej po prostu robią nic... a gnębią pracowników za bułkę na biurku. Sama pani Kolorowa nalezy do typu kobiety która spełnia się chyba na byciu szefową w iście amerykańskim stylu, tzn uśmiecha się i chce być Twoją przyjaciółką jak masz problem i potrzeba Ci wsparcia a pod biurkiem już smaruje Ci notatke służbową, lub wymówienie z pracy. Są dwie osoby jeszcze których obowiązków nie rozumiem... Pan od 'wykresów'... bierze pewnie z 3000zł za sporządzanie wykresów w Excelu a jego pomoc w obsłudze PC sprowadza się do "zrób reset, powinno pomóc" oraz Pani 'Lekkiej' jak Płatek, która zajmuje się każdego dnia wysyłaniem maili i przypominaniem pracownikom o tym co przypominała dwa - trzy dni wczesniej... i pewnie też bierze odpowiednio spore pieniądze za to. Pracownicy - współpracownicy. Osobiście nie z każdym można się dogadać, nie każdy przecież może nam przypaść do gustu, ale gdyby nie oni, to by był syf w CC LX i ciężko by było wytrzymać. Są Panie które chcą dojechać do emerytury i dlatego odrabiają swoje codziennie, są studenci którzy szukają nieco kasy na imprezy i są ludzie których obecna sytuacja na rynku zmusiła do pracy w CC LX bo cóż... wiemy jak jest. Na koniec dodam, że LX kiedyś wpadnie i beknie jak trafi na kogoś mądrego za łamanie przepisów prawa pracy które są naocznie łamane min regulowaniem czasu pracy 'na gębę' a czasem pracy 'na papierku'. Same inspekcje które przyjeżdżają do CC w LX to jakas parodia, danego dnia improwizacja jest lepsza niż w niejednym filmie z Bondem, wtedy wszystko gra, zapina się na ostatni guzik a sama inspekcja wpada do Kolorowej na kawkę i... znika. Nie polecam ogólnie rzecz ujmując, ale dziekuję, jeśli ktoś dotrwał do końca mojej wypowiedzi.

sister
@Pepperonni

Gratuluję odwagi. To święta racja co piszesz. Również pracuję w LX - duże wymagania od pracownika lecz marne zarobki. Żadnych premii, awansów, wieczne cięcia. Cieszę się tylko, że mam pracę. Wytrwałości i szybko nowego lepszego pracodawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o Lux Med Sp. z o.o. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Lux Med Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lux Med Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lux Med Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 6 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Lux Med Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy Lux Med Sp. z o.o., to 107, z czego 6 to opinie pozytywne, 93 to opinie negatywne, a, 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lux Med Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lux Med Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lux Med Sp. z o.o.