Lux Med Sp. z o.o.

Opinie o Lux Med Sp. z o.o.

4net

Minusem firmy jest to, że nie potrafi (nie chce?) zachęcić osób do pracy dłużej nież rok. W IT (ale nie tylko) rotacja pracowników jest zatrważająca. W marketach nie ma takiej rotacji jak tutaj. Co 'młodego' czegoś nauczysz, to już się z Luxa zwija :( Przyczyny? Głownie słaba kasa i brak możliwości rozwoju.

K

Potwierdzam, że nie ma premii, co de facto zadecydowało o mojej rezygnacji z pracy, bo podstawa była absurdalnie śmieszna. Obietnice niespełnione po stokroć: co miesiąc ta sama śpiewka, że będzie premia itd. a ostatecznie nigdy jej nie było, pomimo skutecznej realizacji celów sprzedażowych i dawania z siebie 300% kosztem życia prywatnego (rezygnowałam z urlopów, pracę zabierałam do domu itd.). Niewarto ludzie łudzić się.

asembler

Jak jest z pracą w IT (admin syst) w Luxmedzie? Można tu dobrze zarobić i się rozwijać? Frima oferuje jakieś szkolenia?

dramat
@asembler

Za moich czasów nie oferowali absolutnie żadnych szkoleń, ba -nie znali nawet czegoś takiego jak szkolenia wewnętrzne ("nie mamy środków, zasobów itp.) Z ostatniego roku pracy w IT Luxmedu najbardziej zapadły mi w pamięci: - kolejki do kibelka (WC na jednym poziomie współdzielone inną firmą) - ciasny open space na +100 osób z różnych działów, gdzie w hałasie siedzieliśmy stłoczeni jak sardynki w puszcze, obrócenie się na krześle było zupełnie niemożliwe podobnie jak praca bez słuchawek na uszach (potężny hałas, różne zespoły stłoczone obok siebie) - kolejki w kuchni aby zagotować sobie herbatę/kawę lub odgrzać przyniesiony obiad.

Miki

Byłam na rozmowie w Warszawie. Rekrutacja to wysłuchiwanie historii firmy, działalności działu, niedopuszczenie do słowa kandydata i zadanie jednego pytania "od kiedy może Pani zacząć?". Bardzo niski poziom wywiadu, atmosfera z kipiącym ego managera, który de facto dużo gadał, a niewiele wiedział, ot rekrutacja do Centrali. Zniesmaczona jestem zarobkami i magicznym słowem "premia uznaniowa". Stanowisko fajnie brzmi, ale wiąże się z wciskaniem abonamentów i obdzwanianiem pacjentów. Pracodawca kiepsko rokuje w branży.

pracownik okradziony
@Miki

W tej firmie nie ma czegoś takiego jak premia uznaniowa. Jak nie masz czegoś na papierze, to są to puste obietnice bez pokrycia, zwłaszcza jak przełożeni próbują wmanewrować Cię w jakieś ekstra zadanie za ekstra kasę np bycie p.o. koordynatora przez 3 miesiące do czasu ślimaczącego się podpisania aneksu do umowy i obiecywanie, z miesiąca za miesiąc, że już przy następnej wypłacie dostaniesz zaległe pieniądze. Jak dostaniesz aneks to zaczniesz dostawać swoją groszową podwyżkę, ale za okres paru miesięcy wstecz bez papierka kasy nie zobaczysz na oczy.

Specjalista Seo

Kilka etapów i każą przygotować obszerną prezentację, gdzie dzielisz się pomysłami na uzdrowienie ich beznadziejnych sajtów. Wyłudzanie pomysłów wg mnie.

Dlaczego chcesz zmienić pracę? Jak uzdrowić sajty Luxmedowe.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
przepaść korporacyjna

Pracuję w korpo na Postępu, nie w lux-medzie, ale jednak opiekę medyczną mam własnie w lx. Nie podoba mi się to, że odwoływane są wizyty tego samego dnia, dostępność do specjalistów jest mocno ograniczona, w placówkach jest słaba organizacja, ponieważ do rejestracji zawsze są kolejki, a obsługa anglojęzycznych pacjentów to żenada... ale suma sumarum to pracodawca mi za to płaci, więc nie mogę narzekać, bo to taki gratis. Najbardziej rozbrajające z żalu jest to, że zamiast promować zdrowy styl i dobrą energię to pracownicy lx stoją na parkingu, siedzą na placu obok budynku i palą fajki, plotą jakieś shity i bzdety, tak że my-obok wszystko wiemy i nic nie jest tajemnicą, a dodatkowo wdychamy ten smród.

Free

Jak najdalej od tej firmy!DNO.

Nawylociewłasnejwoli

Tuż LUX MED to wielka korpo, pracownikom pęka ego, chociaż pracują w chlewiku wzajemnej adoracji i nie mają nawet na czym siedzieć za te grosze. Ja właśnie na wypowiedzeniu i to chyba jedna z moich lepszych decyzji.

developer_misio

Witam, pracowałem w It prawie 2 lata. zgadzam się z poprzednią wypowiedzio. Dobrzy specjalisci i develoerzy uciekajo z tej firmy. Przestarzala technologia. W firmie brakuje porzadnych systemów, pracuje sie na starym sprzecie. Wymiana sprzetu jak padnie. W intranecie nie ma zaktualizowanych inf. o pacoWnikwach, brak komunikacji, trzeba o wszystko prosic. Nawet na umowe czekałem ponad 2 tyg. Beka. Niktorzy ok miesiaca czekali na umowe. zdarzalo sie ze doiero jak ktos odchodzil podwyzszano pensje. LX nie dba opracowników. Warunki pracy skandaliczne. Wielki molochowaty openspace i 100osob. Kolejki do łazienki. Mała kuchnia. Firma jak pracowalem robiła ankiete odnosnie biura. Z tego co słyszalem nic sie nie zmienilo. Sa jakies zdrowe piatki tylko malo owocow i do tego saga, recznik w duzej rolce. Ludzie mili, pomocni poza kadra kierownicza.

JejuJeju
@developer_misio

to ja dodam tylko, że u nas nawet dystrybutora z wodą nie wymieniają, chociaż filtr jest cały zgnity i od 7 miesięcy jest obietnica wymiany , siedzimy na starych krzeslach, ze po kilku godzinach kregoslup boli, jak diabli i przy jednym biurku pracuja u nas 3 osoby jednoczesnie :)

Natalia

Zainteresowałam sie ofertą pracy dla specjalisty ds. rozliczeń NFZ. Może ktoś mógłby podzielić sie szczegółami tego stanowiska? Czy LUX MED Sp. z o.o. ma jakieś specjalne wymagania dla nowo przyjmowanych osób?

hahah
@Natalia

Musisz należeć do znajomków lub rodziny pracownika LX :D

Ciekawy

Witam. Pracował ktos może tutaj na stanowisku PH?? jeżeli tak to proszę o swoje spostrzeżenia itd :) bo teraz trwa rekrutacja i ciekaw jetem czy warto :)

DemonsRatos

Jestem pracownikiem LX - zaczynalem od dzialu obslugi w jednej z placowek, pozniej pracowalem w Szpitalu na Puławskiej i obecnie pracuje w biurze. Powiem tak - fajnie móc zdobywac doswiadczenie, ale zdecydowanie za dlugo jestem zwiazany z LX i zbrzydla mi po prostu branza, bo widze co tu sie dzieje. Nabrałem sporo nie chęci przez roznego rodzaju sytuacje, ktore widzialem, a nawet doswiadczalem tutaj. Zarobki sa przecietne, o umowe zawsze trzeba sie dopominac, przez kilka miesiecy pracowalem nawet bez umowy i nie otrzymalem pensji, ktora byla ustalona, ale nie mialem wtedy wyjscia. Dyrektorzy niektorzy z czapy, poniewaz jak mozna sie zajmowac sprawami medycznymi nie majac zadnego doswiadczenia zawodowego ani merytorycznego w tych kwestiach. Obecie aktywnie szukam.

Fejsbuk prawdę mówi o luxmedzie :D

Agata

Katrina, czyli działanie lekarzy jest również dostosowane do zaleceń osób na wysokich stanowiskach?

Katrin
@Agata

Agata, jest sporo specjalistów, którzy mają podpisane dodatkowe umowy związane z bonifikatą za pokierowanie swoich pacjentów do szpitala na puławskiej lub caroliny, wiec to jest naciąganie i pewnie po czesci wyszukiwanie pacjentom schorzen, ktore moga tam wyleczyc, zdiagnozowac itd. Natomiast jawną dla obslugi kwestią jest to, że w niektorych placowkach LX jest dla lekarzy zakaz wystawiania skierowan na drogie badania typu rezonans, rozbudowana diagnostyka (chyba, ze ktos jest SuperVIP).

Kiedyś mobbingowany pracownik

Może to otworzy oczy zarządowi Luxmedu, a zwykłym pracownikom tej firmy obsługującym pacjentów (czy to obecnym, czy też potencjalnie przyszłym) uzmysłowi, że jednak nie warto się męczyć z tym molochem, który nawet w kwestii dbania o zdrowie pracowników z racji swojej pozycji i tak jest dużo mniej konkurencyjny, niż znienawidzone kiedyś dyskonty. O płacach i formach zatrudnienia nie wspomnę.

Katrin

Pracuję obecnie w jednej z placówek LX w Warszawie i nie polecam. Niska płaca, stała rotacja pracownicza, bo nikt nie chce zostawać na dłużej, nierealne plany sprzedażowe i traktowanie pacjentów, jak worki z pieniędzmi. Przez tą pracę straciłam szacunek do prywatnej opieki zdrowotnej, choć wiem, że lekarzy z powołaniem jest mnóstwo, ale zarządy takich placówek wszystko psują i nie szanują ludzi oraz ich misji w branży. Skandalem jest również to, że pracodawca nie jest w stanie nawet samodzielnie zapewnić swoim pracownikom opieki zdrowotnej - sami płacimy za pakiety. Obecnie szukam nowego miejsca zatrudnienia, trzymam kciuki i za was.

zdegustowany
@Katrin

Pracę w IT na Postępu oceniam jako dość zabawny przerywnik w karierze zawodowej. Poznałem garstkę fajnych ludzi ale jeśli mówimy o rozwoju- to Luxmed go nijak nie zapewnia. Poprzedni pracodawca dofinansował mi kurs angielskiego- Luxmed nie dofinansowywał żadnych szkoleń ani kursów. Szkoleń wewnętrznych brak. Co prawda w wielu zespołach istotną część pracowników (analityk biznesowy, tester) stanowią ludzie ściągnięci z obsługi klienta czy Call Center ( lub też ich znajomi i krewni) co możnaby dodać pracodawcy jako dużą zaletę (bo daje możliwość przekwalifikowania się), jednak już zupełnie niepoważne jest według mnie że kierownikami zespołów zostają osoby bez podstawowej wiedzy o technologiach informatycznych ani bez wykształcenia informatycznego - i w ogóle- bez ukończonych studiów na kierunkach technicznych ani też - nie posiadający żadnych certyfikatów potwierdzających kluczowe umiejętności :) Taka polityka firmy Luxmed wynika tutaj głównie z oszczędności- człowiek z Call Center za nieznacznie wyższe wynagrodzenie chętnie przejdzie do IT bo już 200/300zł podwyżki to będzie dla niego duża podwyżka. Jeśli jest bardzo ambitny- to brak nadrobi. Jeśli nie- to wygląda to mniej więcej tak: 1)zamiast programisty mamy "kodera", który kopiuje całe linie bezsensownego kodu według utartego schematu i ma problemy aby go zdebugować bez pomocy kolegi 2) zamiast analityka mamy dokumentalistę , który mechanicznie "klepie" analizę w Enterprisie i diagramy UML, których nawet nie rozumie (a ten grot to w którą stronę?) 3) zamiast testera mamy " klikacza", który potrafi "przeklikać" aplikację i zgłosić błąd w JIRA, ale już na samo wyrażenie "SQL" czy "tabela w bazie danych" reaguje bezradnym spojrzeniem, bo nie wie o czym w ogóle mowa. A potem wszyscy okazują zdziwienie, że pracownicy w placówkach skarzą się na błędy w systemie do rejestracji lub system tak "muli" że można zaparzyć sobie kawę, zanim się strona odświeży :)

Zekzt
@Katrin

Kwestia tego jęczenie na opłaty za pakiety w przypadku pracowników - ludzie, naprawdę te 15zł jak dopłacacie za wyższy pakiet [gdzie benefitem jest 50% zniżki na stomatologię] to jest taka kosmiczna suma? Biorąc pod uwagę fakt, że pracownik otrzymuje zakres opieki który prywatnie kosztował by naprawdę spore pieniądze. Za bazowy pakiet nie płacimy NIC - bo 20zł jest DOLICZANE do wynagrodzenia [czyli jak zarabiasz 3000 brutto to przy zgłoszeniu się do pakietu podniosą ci zarobki na 3020]. Firmie można wiele zarzucić, ale pewien poziom pierdzeielenia bzdur to już zwykłe malkontenctwo - z reguły leni którzy wylecieli z roboty bo nie chciało się pracować tylko ciągle szukaliście leszcza który coś za was dokończy.

ZetZet
@Zekzt

Ocho, warcza groźnie smutne dyrektorki z Postępu. Kości wam rzucili tym razem w zasięgu łańcucha?

Agata

Elo320, a czy na wyższe stanowiska firma decyduje się zatrudniać osoby spoza firmy czy są to głównie awanse wewnętrzne?

TypowySeba

Pracowałam na CC półtora roku. Na początku na ogólnej później medycyna pracy (tam było trochę lepiej). Jeśli chodzi o atmosferę i przełożonych to moim zdaniem cyrk . Traktują pracowników jak automaty, wymagają od nich obsługi słowo w słowo jak roboty co wręcz irytuje pacjentów a nie pomaga w obsłudze. Od paru miesięcy pracuję w placówce. Atmosfera dużo lepsza. Jeśli chodzi o kierownictwo nie mam nić do zarzucenia jednak wynagrodzenie za wykonywane obowiązki jest żałosne nie wspominając już o stażu pracy. LX nie stara się utrzymać dobrego pracownika dając podwyżkę( awans ) woli zatrudnić osobę zieloną w temacie za grosze . Gdzie sens i logika ? Jak chcą utrzymać obsługę na poziomie, którego wymagają ?

mydełko

1. Żałosne pensje i obietnice 2. BRAK SZACUNKU DO PRACOWNIKA 3. Niekompetentni ludzie na wysokich stanowiskach (CALL CENTER!!!!!!!!!!!!) 4. Praca w firmie nie szanującej pracowników oraz KLIENTÓW!!! odradzam pracę na każdym szczeblu.

Anna800

A ja obecnie pracuję w oddziale w Krakowie i równiez nie polecam. Rotacja spora, uwikłania i niezdrowa atmosfera. Pieniadze bardzo bardzo slabe, aby oplacic mieszkanie i przezyc miesiac.

luksowijuzpodziekowalam

Pracowalam w biurze na Postępu w 2016 - nie polecam. Grupy wzajemnej adoracji, zaściankowe podejście (podniecanie się życiem celebrytów, podkreślanie swojego wzniosłego jestestwa, korpo-brednie w stylu "KAJ PI AJ, CZELENDŻ", mydlenie oczu, dyrektorzy= beka). Jak komuś teraz o tym mowie to nie dowierza, bo przecież to wielka firma, ale w mojej ocenie jest miejscem na chwilę, nie liczy się z pracownikami, a z pacjentami jedzie jak w fabryce. Zarobki to żenada. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów zawodowych, ale nie w luxmedzie!

Zostaw merytoryczną opinię o Lux Med Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Lux Med Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lux Med Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 158.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lux Med Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 87, z czego 8 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lux Med Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lux Med Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lux Med Sp. z o.o.