Dakat
counter
1 57 79 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Dakat?

zadowolony Nowy wpis

Firma Dakat w Toruniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 i VIII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2019

ManagerPI Nowy wpis

Przez rok czasu pełniłem funkcję managera/ asystenta kierownika. To co się dzieje w tej firmie to koszmar. Pracownicy mają regularnie nie wypłacane nadgodziny, za każdym razem, gdy coś się nie zgadza padają odpowiedzi "Jak się nie podoba to się zwolnij/ podpiszmy porozumienie", jest się często szykanowanym i mobbingowanym jeżeli tylko się wypowie negatywnie na temat ich praktyk. Pracownicy pracują po kilka lat mając 1/4 etatu i "śmieszny" aneks uprawniający ich do pracy przez 160h w miesiącu i nie są to nadgodziny. Znam przypadki osób, które wypracowały nawet i 180-200h, a wypłacono za 160 śmiejąc się w twarz i mówiąc, że przecież można odejść. Nam jako managerom zakazano wbijać w system nadgodzinowych pracowników, a jeżeli któryś z nas to zrobił to było to następnego dnia korygowane przez kierownika w asyście koordynatora, a zmianowy, który to zrobił otrzymywał reprymendę. W mojej opinii, ta praca na chwilę może być, na 1/4 etatu, ewentualnie 1/2 jak najbardziej. Na cały etat w życiu nie zostałbym ponownie "zwykłym" pracownikiem, dla osób "wyżej" jest to tania siła robocza, którą można wymienić w przeciągu dnia. Ogólnikowo oceniając, nie polecam...

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 329 dni.

Czy Dakat zatrudnia studentów?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Robert

Przestaliście być aktywni na tym forum pracowniczym z jakiegoś powodu?

Czy dyżury międzyświąteczne w Dakat obstawiają najmłodszymi stażem?

Ick
@Pytanie

Tak, za 9 zyli/h.

Pracownik_miesiaca

A ja w sosie znalazłam karalucha Moje sugestie dla Dakat: Proszę usunąć tą pomyłkę z tego świata Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zamknąć firmę

tragedia

Ogólnie makabra. Wykorzystują ludzi na maksa śmiejąc im się w oczy. Nie szanują ludzi. Kilka razy słyszałem, że jak nie chcesz pracować to zatrudnią Ukraińców, tylko że to też ludzie, którzy chcą uczciwie pracować i zarabiać. Niestety o Dakacie nic dobrego napisać się nie da...

Julita

Dawno nie dzieliliście się swoimi opiniami na temat pracy w firmie Dakat. Nie zauważyłam informacji, by została ona zamknięta, dlatego zastanawia mnie ta cisza. Czy oznacza ona zadowolenie z zatrudnienia u tego pracodawcy?

Julita

@Izaco sprawia, że masz taką opinię na temat firmy jako pracodawcy? Możesz powiedzieć co konkretnie w pracy w dakat Ci nie odpowiadało? Takie merytoryczne opinie będą bardzo cenne dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w firmie.

Iza

Teraz szukają małolatów do pracy na wakacje.Szczerze im współczuję jeśli tam pójdą.

Jola

Jeśli ktoś pod względem wynagrodzenia jest wciąż poszkodowany to tu jest prośba o kontakt: https://mamijneblogowanie.blogspot.com/2017/05/praca-w-macdonalds-czesc-ii.html

Mania

Miałam przyjemność pracować.Wszystko to potwierdzam.Nawet wpis na swoim blogu o tym pisałam.Jak ktoś chce przeczytać to mamijneblogowanie.blogsppt.com

Cosmo

Omijajcie z daleka

semolina

szz jakie benefity masz przyjacielu konkretnie ma myśl? a to prawda że on mniezy innymi do maka zatrudniają?

Inicjator
@semolina

Jakie benefity?! Voucher na hamburgera dostaniesz albo bug maca? Takie benefity,że aż posrać się można. Premie,nagrody? Jedna wpadka i po pieniądzach,debilny system premiowania. Śmiech na sali.

inicjator

Tanie slogany zachęcające ludzi do pracy. Póki Dakat nie przejął restaurację było wszystko w miarę ok. Jakość po ich przejęciu znacznie spadła. Nic zatem dziwnego jak ktoś zarabia 1250 netto to i zaaganżowanie zerowe. Stawki to wogóle jakaś pomyłka.

Znawca

Pracodawca przy pierwszej pracy pracownika na umowie o prace może zagwarantować 80% najniższej krajowej. Wyrównanie do najniższej krajowej jest dopłacane jeżeli pracownik w momencie zatrudnienia dostarczy świadectwa pracy od poprzednich pracodawców na min. 1 rok lub upłynie mu staż pracy 1 roku u danego pracodawcy. Więc sytuacja opisana powyżej jest możliwa.

@Znawca

Wiem, że taki jest przepis, jednak znam osoby pracujące w Dakacie, które pracują dłużej niż rok, na pełnym etacie, a mimo to zarabiają mniej niż najniższa krajowa.

renata

jeśli nie masz nic innego, to zawsze warto spróbować :) stawka to 10,51 brutto, a w praktyce jak to wychodzi to już 2 sprawa. Za 159h, czyli prawie pełny etat dostałam 1250 zł.

@renata

Super fajnie, tylko, że najniższa krajowa przy pełnym etacie wynosi netto 1355zł :) nie można zarabiać mniej.

renata
@xyz

no widzisz, niby nie mozna a mozna. byłam o to zapytać, powiedziałam, że zarobiłam za mało, powiedzieli, ze wszystko się zgadza i jeszcze patrzyli jak na debilkę :P wysłałabym screena z wypłaty, ale się nie da :P 1250 zł/159h

@renata

No ja rozumiem. Po prostu nie ma takiego przepisu, który by pozwalał na to by zarobić mniej niż najniższa krajowa, mimo to Ty tyle zarobiłaś, aż dziwi mnie, że nikt z tym nic nie robi.

xyz

Dwa miesiące może wytrzymasz :P chociaż to akurat będzie najgorszy okres, bo sezon, a w sezonie jest w Ostródzie masakra, ale dwa miesiące można przeżyć :P a stawka to coś powyżej 10zł, brutto oczywiście, ale nie pamiętam już dokładnie ile.

Czarny28

One szybko dojrzewają jak ser :)

Zostaw merytoryczną opinię o Dakat - Toruń

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.