Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o.

Opinie o Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o.

Ooo Nowy wpis

@Ala, Tobie chyba chodziło o stanowisko Samodzielny Referent w Sekcji ds. Rozliczeń z Najemcami, na które trwa nabór, a nie to, o które pytała @Eliza? Bo nie wierzę, że zatrudniają specjalistę, a robią go referentem. Na marginesie, ile zarabia referent tutaj? Umowa o pracę jest okej dla mnie, nie mam 26 lat już :D

Eliza Nowy wpis

Dowiedział się ktoś, jakie warunki umowy dostaje Specjalista w Zespole Udzielania Ulg? Pytam konkretnie o to, czy jest umowa na dłużej i jaki rodzaj. Jeśli już trwają rozmowy bo tam napisane w ogłoszeniu że wygasło to może ktoś już coś wie.

Ala Nowy wpis
@Eliza

Nie będziesz specjalistą tylko tzw. samodzielnym referentem. Twoja samodzielność będzie polegała na ciągłym przepisywaniu tekstu, aż go zaakceptuje kierownik. Umowa o pracę.

agga9

Bardzo niskie wynagrodzenia, brak kultury pracy, brak szkoleń i wsparcia. Nagrody dla znajomych.

@agga9

Mógłbym cię prosić o przybliżenie zarobków, bo mam właśnie aplikować na stanowisko Referenta. Piszą niby ze wynagrodzenie jest adekwatne do doświadczenia, ja go trochę mam, wiec liczyłem ze dobra kwotę uda się wynegocjować. O szkoleniach i adaptacji w sumie tez pisza, czyli nie mam na co liczyć?

Daria Nowy wpis

Serdecznie odradzam Ci aplikowanie do tego miejsca. Pieniądze marne , atmosfera bardzo zła, same panie emerytki , nikt w niczym jie pomoże. ROBOTY NIE DO PRZEROBIENIA . ODESZLAM STAD Z RADOSCIA .

Specjalista w Zespole Udzielania Ulg zarabia tak samo niezależnie od szkoły? Pytam dlatego, że w ofercie podali, że mile widziane studia o konkretnym kierunku, ale nie są konieczne. U mnie niestety tak, że nie do końca spełniam ich wymogi; ciekawe, czy to wpłynie na wysokość zarobków?

Kwaśnica

Nie ma to znaczenia. Tu żadne wykształcenie nie ma znaczenia. Zależy ile chcesz zarabiać, ale raczej na początek w tej firmie standard to jakieś plus minus 4500 brutto.

Renia

Najgorsze miejsce w jakim pracowałam. Pieniądze bardzo słabe, atmosfera bardzo zła, zero pomocy i wsparcia , robota nie do przerobienia, Ludzie odchodzą stąd an potęgę.

Co wchodzi u Was w system Benefit? Pytam na podstawie oferty pracy archiwista w Zespole Administracji i Utrzymania. Może też ktoś zna wysokość zarobków dla tej pozycji?

Hmm

Nic się nie zmieniło : "KR 26.06.2023 09:46 Były pracownik Wynagrodzenia NĘDZNE. Brak benefitów typu multisport czy opieka medyczna - co jest teraz podstawą praktycznie u każdego pracodawcy, brak jakichkolwiek premii uznaniowych (chyba, że dla wybrańców), nierówne traktowanie i brak doceniania doświadczonych pracowników, zero szkoleń podnoszących kwalifikacje. Radzę omijać szerokim łukiem i szukać gdzieś indziej, gdzie będziesz traktowana z godnością."

Sylwia
@Hmm

Piszesz, że brak premii uznanionych "chyba że dla wybrańców " a nie na tym polega właśnie premia uznaniowa, że parę wybranych osób przez lidera dostaje ? xD u mnie tak to wyglądało w każdej firmie, że za jakieś "specjalne osiąganięcia " dawali. a tu w praktyce jak to wygląda i ile można zgarnąć?

@Sylwia

Nic nie ma, daj sobie spokój. Ta firma to porażka. Kasa nędzna, podwyżek brak, pani prezes udaje, że nas nie ma; żeby nam cokolwiek rzucić, choćby inflacyjne. 3 miesiące temu przeprowadzono "ankietę satysfakcji pracownika" i temat ucichł, bo chyba zarząd nie spodziewał się prawdy o nich samych, która boleśnie została obnażona.(usunięte przez administratora) I tak, wielu z nas szuka nowej pracy.

Mar

Remont przy ul. Wieckowskiego 5 we Wrocławiu jest opożniony, ponieważ zatrudnieni tam pracownicy nie otrzymują wynagrodzenia na czas. Niejaki Tomasz, który jest tam prawdopodobnie podwykonawcą nie płaci pracownikom lub wypłaca im śmieszne zaliczki i zwodzi cały czas(usunięte przez administratora)ich. Nie zawiera z nimi żadnych umów ani badań lekarskich. Wszystko jest na (usunięte przez administratora) Przestrzegam przed tą osobą. W związku z powyższym o całej sytuacji zostaną powiadomione odpowiednie podmioty I telewizja.

W firmie Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. podobno płacą nawet 5600 . Czy rzeczywiście można tyle zarobić, pracując na Inspektor nadzoru? Zastanawiam się nad wysłaniem swojej aplikacji na stanowisko: Inspektor nadzoru.

Amelia

Witam. Na stanowisko Kierownik w Zespole Mediów i Eksploatacji wymagają 3 letniego doświadczenia i studiów wyższych, ale nie napisali w ogłoszeniu, ile są w stanie zaproponować w gruncie rzeczy. Czy ktoś był może na rozmowie i poinformowali o stawce i mógłby się podzielić?

B.

Szczesliwie po roku odeszlam z tej spolki. Najgorsze miejsce pracy jakie spotkalam, na koniec robili mi problemy z wypowiedzeniem. Dramat

Pojawiła się oferta pracy na stanowisku kierownika ds. mediów i eksploatacji. Zastawiam się na aplikowaniem. Czy ktoś wie jakie widełki obowiązują na stanowiskach kierowniczych? A może jakieś informacje o tym dziale?

@Kandydat

Z tego co widzę w opisie to sami proszą aby podać własne preferencje finansowe. ciekawe ile maksymalnie zmieści się w tolerancji co do kwoty? Mnie inna oferta interesowała, ale w tym przypadku ciekawią mnie te kursy zawodowe z opisu. jeśli ktoś o nich by cos wiedział to dopowie?

Zainteresowana

Chciałabym zapytać o nabór na kierownika do zamówień publicznych. Jakie wymagania? Jakie zarobki? Od znajomej dowiedziałam się że kiepsko płacą, ale czy to prawda? Podobno nie jest fajnie w tej firmie, opinie też czytałam. Czy ktoś może napisać jak jest w firmie i w zamówieniach?

Ktoś
@Zainteresowana

Odradzam... Pieniądze żenujące jak na stanowiska kierownicze. Atmosfera w zamówieniach strasznie siadła, warunki pracy skandaliczne (tyle osób w jednym, tak małym pokoju, bez klimatyzacji to skandal). Poprzedni kierownik wytrzymał może rok, więc sama sobie odpowiedz czy warto...

@Zainteresowana

Kaśka
@KR

Jest opieka medyczna i od niedawna Multisport, ale wywalczony z inicjatywy wszystkich pracowników, zarząd sam nie wpadłby na to. A co do całej reszty - racja.

Zainteresowana
@KR

Dzięki za te odpowiedzi. Miałam aplikować, ale już się rozmyśliłam. Nie chcę też robić w korporacji, bo stamtąd właśnie chcę odejść. Tutaj miało być coś na wzór urzędu, ale jest korpo to ja podziękuję. I tak..Ponoć stanowisko już obsadzone przez jakiegoś pionka od pani wiceprezesowej. Dobrze, że zaoszczędziłam swój czas.

Rudy
@KR

Cześć. Ja co prawda nie aplikowałem ale tak chcę się dla świętego spokoju dowiedzieć, ile tu oferują na rękę? Piszesz, że wynagrodzenie nędzne, dlatego chcę dokładnie ustalić, ile dają. Jakim cudem niektórzy premię dostają a inni nie. Są jakieś zasady ich przyjmowania? Trochę pytań zadałem to teraz liczę, że odpowiesz;)

@Rudy

Pensja (usunięte przez administratora) oscyluje blisko najniższej krajowej, obowiązki na każdym kroku są dokładane - a jeszcze jak pokażesz, że coś umiesz … robota przybywa a pensja stoi. Premie czy też nagrody są raz w roku, zazwyczaj w grudniu i nie każdy je utrzymuje, dostają je tylko wybrańcy - ekstra sposób motywacji dla każdego, zwykłego i szarego pracownika, który stara się cały rok. Brak odpowiednich narzędzi do pracy, jest program, który zwie się GRANIT, ale nie wszystkie moduły działają, w związku z czym mnóstwo danych ewidencjonowanych jest w excelu, chociażby rozliczenie mediów odbywa się w excelu! Spółka obsługuje zasób komunalny w jednym z największych miast w kraju, a media rozliczane są w excelu!! PARANOJA! Nie mówiąc już o innych kwestiach księgowych. Wieczne pretensje do pracowników z „góry” o wszystko, nawet na kwestie, na które nie mają wpływu. Zarządzanie zasobem i potencjałem ludzkim nie istnieje. Brak pieniędzy na rozwój i podwyżki, ale zarząd powiększył się i kadra dyrektorska również. Naprawdę pracuje tam wielu fachowców i specjalistów … a ilu już odeszło! Wspaniali ludzie. Nie polecam nawet wchodzić do tego budynku a co dopiero brać udział w rekrutacji.

Sara
@KR

A nie próbowałeś rozmawiać o tym z przełożonym że masz za dużo obowiązków dokładanych? Nikt na to nie reaguje?? Co do rozliczania w Exelu to może niedługo firma wymyśli jakiś inny system?

@Sara

Proszę przeczytać ze zrozumieniem moje wpisy. Dlaczego zakładasz, że jestem mężczyzną i mi konkretnie nałożono tyle obowiązków? A propo excela, nie tylko rozliczenia mediów na nim pracują, są też inne komórki w spółce, gdzie to jest na porządku dziennym - chociażby księgowość (cały budżet, przesunięcia środków, ewidencja faktur) Dział techniczny czy administratorki - wszystkie zgłoszenia awarii, wystawianie zlecenia dla wykonawców konserwacyjnych czy eksploatacyjnych są wystawiane i ewidencjonowane w excelu.

@KR

Zgadzam się. Pracowałam w księgowości i rozliczlaam naliczenia w Excelu, to po prostu śmieszne. Bardzo nie polecam tego miejsca.

Kama
@Była pracownica

W księgowości też zarobki oscylują w granicy najniższej krajowej, czy lepiej coś jest? Jest jasno sprecyzowana struktura w dziale? Dużo było pracy, czy dało się ze wszystkim wyrobić na czas?:)

@Kama

Pracowałam w ksiegowowsci ponad dwa lata. Zarobki lekko powyżej najniższej krajowej, roboty bardzo bardzo dużo, nie da się wyrobić na czas , atmosfera bardzo zła- dużo starszych, bardzo niemiłych pań które siedzą tam od lat i chętnie donoszą na każdego

Roxa
@Była pracownica

Skoro nie da się wyrobić na czas, to sugerujesz, że są w tej firmie też nadgodziny, tak? I jeżeli zostaje się po godzinach pracy, to pracodawca płaci za to? Czy uważa, że trzeba pracę zrobić do końca w ciągu tych płatnych 8h?

B.
@Roxa

Nadgodziny? Oczywiście każdemu wolno tu je robić, ale są bezpłatne. Firma oczekuje wykonania zadania w ciągu 8 godzin co jest nierealne , ciągle piętrzone się stosy spraw do zrealizowania, nikt nie jest chętny pomóc.

@B.

Czyli jak ktoś się nie wyrobi w 8h to musi zostać za darmo i dokończyć swoje obowiązki? Ludzie biorą robotę do domu? A jak firma podchodzi do zatrudniania nowych osób do pomocy?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o.?

Proszę o informację odnośnie widełek wynagrodzenia w zespole windykacji

@Kasia

Nie pchaj się w pracę w WM! Ludzie stąd uciekają na potęgę! Widełki? Proszę Cię... W tej spółce ludzie na podobnych stanowiskach, w tym samym pionie, ale w różnych pokojach zarabiają nieporównywalnie różne pieniądze... Uczciwość i jasność! Żenada...

Dorota

No ale może tak sobie wynegocjowali na rozmowach rekrutacyjnych i może to też zależy od umiejętności pracowników, stąd może te różne stawki...ale tylko z powodu zarobków radzisz ich unikać, czy jeszcze jest coś nie tak w firmie, że odradzasz?

Pracownik byly
@Dorota

Mobbing, wyzysk. Warunki wynegocjowane na umowie? O czym Ty mówisz? Poczytaj opinie na temat pracy w tej firmie. I uciekaj jak najdalej. Na początku, na rozmowie wszystko pieknie wyglada. Jak byłoby tak kolorowo, ludzie nie zwalniałby się na potęgę.

@Pracownik byly

Tu muszę potwierdzić i się zgodzić. M (usunięte przez administratora)to bardzo lubiana forma zarządzania w tej firmie. Polecam tą firmę PIP, może czas na kontrolę. Pozdrawiam panie prezes ;D

@Pracownik byly

Zgadzam się Najgorsze miejsce pracy w jakim miałam okazję się znaleźć. Rotacja pracowników potwierdza co to za miejsce, radzę dobrego serca omijać szerokim łukiem.

@Dorota

Wiesz co, najlepiej jak przyjdziesz i się sama przekonasz. Komentarze są pisane przez znanych w spolce byłych pracowników, którzy uciekli na L4, ale na szczęście już odeszli. Wszyscy bali się kontroli, które UM przeprowadzał w spółce i w ich zespołach. Pol firmy musiało po nich sprzątać. Dodam, ze pierwsza kontrola zaczęła się jakoś w wakacje 2022, a ostatnia z tego co słyszałam chwile temu sie zakończyła. Negatywne komentarze o spółce są od września czyli wszystko skleja sie w całość i wiekszosc z nas już nawet nie czyta tych wpisów, ale na początku każdy z nas śledził je uważnie. Odeszła dyrektorka, jej zastępca i kierowniczka oraz kontrolowani pracownicy. Na szczęście już ich nie ma, a klimat i atmosfera w końcu sie poprawia. Co do mobbingu… są ludzie którzy mylą wykonywanie zadania/polecenia z mobbingiem. Stad komentarz zbędny. Na szczęście w firmie jest co raz więcej nowych osób, z nowa energia, którym się chce stad w koncu jest z kim pracować. Ale są jeszcze tacy co są i będą wiecznie niezadowoleni, dla których zawsze „nie da sie”, ale nie odejdą z firmy, bo ich rynek nie chce. Ale wiesz, takich sie ignoruje. Jak chcesz aplikować, aplikuj - a jak ci się nie spodoba - odejdziesz.

Pracownik2

A to ciekawe co napisałaś, bo ludzie nadal odchodzą. Nic się nie skleja.

Szmaragdowy

Jakoś wam nie wychodzi to sprzątanie. Narobiliście większego bałaganu niż był. Bo tamten to przynajmniej działał. Natomiast ten co macie teraz nijak się nie sprawdza. I jeszcze wypowiadać się nie mając pojęcia o czym się mówi to wprost niestosowne. Porozmawiaj ze współpracownikami to się może dowiesz co i jak było i porównasz do tego co macie teraz. Należy zwrócić tez uwagę na obecną strukturę - obraz nędzy i rozpaczy. Opis tego już się znalazł w komentarzach. Dlatego też opinia nietrafiona, ale szanuje za odwagę jej napisania. Odwaga to teraz cecha mocno niepożądana przez „górę”. Brawo! Może się trafi jakaś nagroda?

Renia

Napisze krótko- jeden wielki stek bzdur. Ludzie odchodzą na potęgę, bo po prostu to jest okropne miejsce pracy . Chyba jedyny plus tej pracy to to, że są fajne godziny pracy ale coś ptaszki cwierkaja że i to ma się zmienic- podobno pani prezes zależy żeby ludzie chodzili na dwie zmiany , szkoda gadać.

Niezadowolony pracownik

Nie zgodzę się z tym. Znam osobę która była na L4 ale nie z powodu kontroli. Znam także osobę która podaje te nędzna spółkę wszędzie gdzie się da. To dlaczego tylu obecnych nadal pracowników także negatywnie się odnosi do pracy? Widzę, ze ktoś tym komentarzem stara się o premie ???? ktoś powinien w końcu przeprowadzić w tej firmie porządna kontrole! Dziwie się, że rozrastające się w stołki prezesostwo może spokojnie spać. A wspomniana tutaj pani dyrektor chyba nie odeszła jednak całkowicie, dostała inną ciepłą posadkę….

Amelia
@Renia

A jakie są u nich godziny pracy w tym momencie? No właśnie sporo osób pisze, że dużo odchodzi pracowników, podasz ile osób w ciągu miesiąca się zwalnia? To jest tylko kwestia atmosfery, czy ludzie są też niezadowoleni z zarobków?

Renata
@Amelia

Ludzie odchodzą bo to okropne miejsce pracy , po prostu. Bardzo słabe wynagrodzenie, bardzo dużo pracy , wręcz nie od obrobienia , nikt ci nie chce pomóc, nie ma żadnych szkoleń, ale za to każdy cie chętnie obgada .

@Amelia

Praca 7.30 - 15.30, zarobki nędzne, najniższa krajowa nam depcze po piętach. Atmosfera fatalna bo jest ciągła nagonka, więcej, więcej, więcej. Tylko żeby robić więcej to trzeba mieć narzędzia, a tu głównym narzędziem jest excel (chore!),gdzie nawet księgowość na nim pracuje, bo nie ma normalnego programu księgowego. Nie ma nad czym się zastanawiać, serio.

Danuta

Jak pracuje wam się w dziale windykacji? Szukają specjalisty do zespołu, oferta wygląda zachęcająco. Wymagają dużo jesli chodzi o obowiązki, czy więc wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanej pracy? Piszą też o szkoleniach i kursach, faktycznie mają na to budżet dla pracowników?

Zażenowany
@Danuta

Nie popełniaj tego błędu i nie zaczynaj pracy w tej firmie. Na początku i podczas rozmowy wygląda to zachęcająco, a potem zderzysz się z wyzyskiem, mobbingiem i układami. Szkolenia i rozwój w WM to fikcja. Jedyne co się tam rozwija to kadra zarządzająca, która stale się powiększa. Z windykacji odeszły osoby z bardzo długim stażem, a to chyba o czymś świadczy...

@Danuta

Pracowałem tam dwa lata . Zdecydowanie nie polecam tego miejsca. Nie popełniaj tego błędu. Wynagrodzenie bardzo przeciętne, na rozwój w tym miejscu Nie licz. Pracy bardzo dużo, atmosfera bardzo zła.

M.
@Danuta

Pracy jest dużo, a firma nie udostępnia żadnych narzędzi, żeby te prace ułatwić. Pensje są nędzne, a Pani prezes nie widzi potrzeby jej podwyższania skoro i tak są ludzie, którzy pracują za przysłowiową (usunięte przez administratora) Każdy przychodził do tej firmy z nadziejami, że przy przedłużeniu umowy, a potem cyklicznie dostanie jakąś podwyżkę. No i może czasem trafi się 100 zł brutto choć i zdarzało się 50 zł. Przecież to jest upokarzające. Pani prezes udaje, że inflacji nie ma. Znaczy nie ma dla pracowników, bo jej hajs na pewno się zgadza. Więc jeśli rozważasz pracę we Wrocławskich to odradzam. Pieniądze są porównywalne do tych na kasie w biedronce czy lidlu albo innej żabce, wymagania tysiąc razy większe a presja przy tym ogromna. Pani prezes dobrze się Pani śpi?

@Zażenowany

Niestety nikomu nie polecam tego miejsca. Wymagania jak z kosmosu, pracy ogrom, a wynagrodzenie słabe. Pełno niemiłych pań, którym strach podpaść , nie polecam nikomu.

Shura

Spółka gminna poniżej krytyki. Sposób załatwiania tematów, merytoryczny bałagan, wprowadzanie zadań niemożliwych do realizacji, ustalenia o których zapomina sie po minucie po trwającym 4h spotkaniu...tą spółkę powinno się wygumkować, ale gdzie podziałaby się ta banda mająca stanowiska tylko po to, aby mieć. Władze miasta doskonale wiedzą, co tam się dzieje i kompletnie to lekceważą. O jakiejkolwiek merytoryce nie ma, co pisać, bo "managerowie" często nie wiedzą o czym mówią. Jak tacy ludzie w ogóle mogą spać.

Vlog
@Shura

Rozszerzając powyższą wypowiedź warto dodać, że ilość dyrektorów i kierowników w stosunku do roku poprzedniego jest tak ogromna, że już przestaliśmy liczyć. Trzech pracowników i od razu kierownik. Zespół 12 osób: kierownik, zastępca kierownika i dyrektor na dokładkę. Nie dyrektor - zastępca, bo nad tym wszystkim góruje pani dyrektor! Nikt już nie liczy ilu zarządzających wypada na pracownika, bo nie odwrotnie. Co ciekawe, merytorycznie - jeden od drugiego słabszy. I mowa o pionie technicznym nadzorowanym bezpośrednio przez miłościwie nam panującą. Obraz dna, rozpaczy, porażki, ale za to jednocześnie komiczny i tak zabawny, że aż nie do objęcia rozumem. Pozostałe piony jako tako, chociaż o każdym można odrębną epopeję napisać. Słowem - paranoja. I znowu: medal ma dwie strony, bo tak rozwalić spółkę miejską to jednak sukces. W rok. Godne pochwał i zdjęć w makijażu (co niezwykle rzadkie) z prezydentem u boku! Istna Atlantyda dla robiących karierę w korpo! A sorry, Atlantyda już pod wodą, a WM wciąż pływa, ale raczej daleko od brzegu.

Zażenowany

Nie ma chyba we Wrocławiu innej tak beznadziejnej spółki miejskiej jak WM. Pracownik traktowany jak margines. Największym nieszczęściem jest jeśli pokażesz, że cokolwiek potrafisz, wtedy dojadą ciebie obowiązkami do granic możliwości. A podwyżka? Zapomnij... Nikt nawet nie podziękuje. No ale ważne, że mamy coraz więcej wiceprezesów, każdy z nowymi, lepszymi pomysłami. Od jakiegoś czasu jedyne co wychodzi w tej spółce to ciągłe spotkania i narady. Siedzą i kombinują jak utrudnić pracownikom życie...Pani Prezes, ja to się dziwię, że nie wstyd pani spojrzeć pracownikom w oczy na korytarzu... Ptaszki ćwierkają o nadchodzących zmianach... Zobaczymy

Magda
@Zażenowany

Jestem byłym pracownikiem tej firmy . Zgadzam się w pełni z Twoja opinia .Nie warto poświęcać czasu na to miejsce.

Vlog
@Zażenowany

O wstydzie i patrzeniu w oczy w kontekście zarządu bym się nie wypowiadał. Trudno przecież mówić w tym wypadku o przyzwoitości. Opinie o tym, co dzieje się w tym miejscu są prawdą. Poniekąd przykro się robi jak pracownicy żegnają odchodzących z pracy, bo ich rezygnacje podyktowane są korpo-czymś, co usilnie w spółce gminnej wprowadza zarząd. A odchodzą kompetentni ludzie, kierownicy ambitni, z doświadczeniem w strukturach miejskich. Pani prezes się cieszy, bo „ucisza” takimi działaniami tych co mają coś do powiedzenia. Od września ubiegłego roku jest tak nakręcona, że zawiść do ludzi już jej obszar widzenia przesłania. Ale nie widzi tego, że jej najbliżsi współpracownicy daleko mają do lojalności, bo działają przeciwko niej na wielu płaszczyznach. Lojalnych już sobie odstrzeliła (wspólnie z vice). Miasto się z nas śmieje. Sami też się śmiejemy, bo lepiej się śmiać niż płakać. I tak nas nikt nie zauważa.

Aga

Niestety wszystkie negatywne opinie o tej firmie to prawda. Nikomu nie polecam pracy tutaj. Wynagrodzenie mocno niezadawalające, pracy bardzo dużo, atmosfera okropna , (usunięte przez administratora) brak jakiegokolwiek zarządzania. Nic dziwnego, ze wszyscy się stąd zwalniają.Brak jakichkolwiek szkoleń, zero rozwoju, warunki pracy słabe .

@Aga

Ja się dziwię, że te negatywne opinie są w tak kulturalnym tonie pisane. To co się tam wyprawia i jak traktowani są ludzie w głowie się nie mieści. Długo Spółka nie pociągnie z takim zarządem.

Danuta
@Aga

Mogłabyś może napisać widełki, jakie proponuje firma? Wynagrodzenie mocno odbiega od rynkowego?:/ I ogólnie, coś więcej o warunkach? Widziałam, że stosunkowo niedawno szukali kogoś na stanowiska administracyjne, chciałam aplikować, gdy coś nowego się pojawi...

@Danuta

Jeśli Twoje zdrowie psychiczne jest dla Ciebie ważne, uciekaj od tej firmy jak najdalej. To co obiecują to jedno, to co dzieje się później to inna sprawa. Traktowanie zwykłego, szeregowego pracownika poniżej poziomu. Wymagania bardzo duże a zarobki porównując do takich samych stanowisk w innych firmach, u innych zarządców strasznie niskie. Podwyżki nie istnieją. Poczytaj sobie jaka tam jest rotacja, zwłaszcza w ostatnim czasie. To wiele wyjaśnia…

@Żmijka

A możesz powiedzieć co obiecują i czego później z tych obietnic nie dotrzymują? A ta rotacja wynika, że pracownicy sami odchodzą, czy firma ich zwalnia? Skoro nie dają podwyżek, to może jakieś benefity z zakresu opieki medycznej lub dofinansowania multisport?

@Dorota

Pracownicy w większości odchodzą sami. Wierz mi, że rotacja jest ogromna. Zarząd oraz kierownicy, w większości traktują Cie jak zero. Nie ma z kim rozmawiać. Benefity? Proszę Cię. Ja spółkę określam jako połączenie (usunięte przez administratora) z faktem że pani vice chce zrobić korporacje. Nie wspomnę,że niektóre opinie zostały skasowane.

Wszędobylska

Pracuję w strukturach miejskich Wrocławia ponad 20 lat, ale takiego obrazu degrengolady i moralnej zgnilizny nie widziałam od lat. Zastanawiam się tylko, czy wiadro pomyj tu wylewane to prawda... (poddaję pod wątpliwość - dopuszczam jednak, że to prawda). Znam obecny Zarząd spółki od lat, w szczególności Panią Prezes. W zamieszczonych tu wypowiedziach czuję rewanżyzm, chęć odwetu. Niekoniecznie jest to merytoryczne, obiektywne (na ile to możliwe) stanowisko. Czy tylko ja mam wrażenie, że mali ludzie, pod płaszczykiem anonimowości wylewają swoje żale i obrzucają innych "kulkami kału" jak małpka w ZOO??

F.
@Wszędobylska

Zastanawia mnie Twoja znajomość z Panią prezes, czy jest to znajomość typu szeregowy pracownik - prezes czy menadżer (kierownik, dyrektor) - prezes czy też jest to znajomość prywatna? Bo jeśli uważasz, że największym pragnieniem szeregowych pracowników jest wylewanie żali na goworku to muszę Cię rozczarować, ale jestem przekonany, że nikomu by się naprawdę nie chciało. Wszyscy mamy swoje życia, swoje sprawy i hobby. Pani prezes nie jest w stanie odpowiedzieć pracownikowi na zwykle dzień dobry. Nie interesuje jej, jak się mamy my, zwykli pracownicy. Nigdy nie dała nam nic od siebie, żadnej podwyżki, nic. Nigdy nie zaangażowała się, żeby powalczyć w mieście o kasę dla nas. Ona w mieście nie istnieje. Poprzedni prezes może ideałem nie był, ale przynajmniej z nami rozmawiał. Przychodził, pytał i też starał się by nam czasem coś finansowo podciągnąć. Ona nie daje nam nic. Może dział techniczny ma lepiej. Cała reszta firmy nie. Zarobki w WM są najniższymi w mieście. Nie mamy żadnych dodatków. Więc nie, nie jest to zgnilizna moralna pracowników, a raczej brak kręgosłupa moralnego Pani prezes. A skoro już tak dobrze idzie Ci ocenianie pracowników firmy, to może warto poddać się lekkiej refleksji i zastanowić się czemu tych opinii, w zasadzie dość spójnych, jest w jednej narracji. Pani prezes nie można odmówić wiedzy, natomiast braku szacunku do pracowników już tak. Smutne, ale Pani wiceprezes jest do niej bardzo podobna. Zero szacunku do pracownikow, bo odpowiedzieć dzień dobry to już zbyt wiele. Więc, taki mamy klimat. Pogardy i braku szacunku. Pracodawcy do pracownika.

Wszędobylska
@F.

Przez znajomość miałam na myśli przenikanie się w tym samym środowisku pracy, różne sytuacje służbowe. Nie mamy żadnych bliskich stosunków. Nie trzymam żadnej ze Stron sporu. Wyraziłam swoje zdanie. Może nieco kontrowersyjne i nie w smak, niektórym tu obecnym. Patrząc na to jak jest (wg opisujących) to mam zatem parę pytań: 1. Co robią pracownicy żeby poprawić swój byt w pracy? Wnioskują pisemnie o szkolenie podnoszące kwalifikacje, podejmują inicjatywy w tym kierunku? Wnioskują pisemnie o podwyżkę czy czekają aż ktoś za nich to zrobi? 2. Czy nie sądzisz, że są dobrzy pracownicy, ale są i leserzy? Nie sądzisz, że nie wszyscy zasługują na podwyżkę? Że pojawia się zawiść tych, którzy nie dostali, nie zastawiając się jednocześnie, że może inni pracowali lepiej, więcej? Wyłączam z tych rozważań wszystkich partyjniaków i ludzi wsadzonych na stołek, bo tak - to (usunięte przez administratora) i psuje morale pozostałych pracowników. 3. Czy naprawdę uważasz, że można coś wskórać poprzez często obraźliwe wpisy na takim portalu? A co realnie w sprawie pracowników zrobiły związki zawodowe? Bo wg plotek w mieście bezjajectwo związków w WM jest wręcz legendarne. 4. Czy podjęto jakieś realne próby rozmów z zarządem? Czy stworzono jakąś delegację, przedstawicielstwo w tym zakresie? 5. Czy był rozważany strajk? Czy może jednak pracownicy w WM nie tworzą monolitu i ich różne, często rozbieżne interesy nie pozwoliłyby na skuteczny strajk? 6. Co ma być dalej, tzn. jaki cel ma być osiągnięty poprzez wpisy tutaj? Czy liczycie na jakiś odzew z miasta? Co realnie ma się wydarzyć wskutek tutejszej debaty? 7. Czy jeśli jest tak źle, to dlaczego pracownicy tkwią na swoich stanowiskach? Pracy we Wrocławiu nie brakuje. Nie trzeba pracować w miejskich strukturach. Jest wiele możliwości. Może masowe odejście byłoby dobrą formą protestu? Jeśli nie zrobiono nic z powyższego, to czy to co tu się dzieje nie jest tylko wylewaniem żali? Może koniecznym, oczyszczającym jednak wciąż mało skutecznym "ujadaniem"? Znów to tylko opinia, ale mogę pozbyć się wrażenia, że najlepiej w Polsce wychodzi nam narzekanie.

Czarna perla
@Wszędobylska

Opinie są 100% prawda. Roczne rotację na poziomie 20%-25%, brak perspektyw, brak awansów i traktowanie ludzi w sposób niepoważny. Produkowanie kadry zarządczej, obarczanie ludzi góra obowiązków. Podwyżek nie widać od lat, gdyby nie związki to upadlibysmy poniżej najniższej krajowej. Brak szacunku dla ludzi, inicjatywy nic nie zmieniają! Atmosfera w Spółce sięga zenitu i eksplozji wulkanu. Dziury kadrowe, finansowe, moralne spowodowały podziurawienie Tytanica. Do zderzenia z góra lodowa niewiele brakuje!!!

Moni
@Czarna perla

Do całej wyliczanki tej błazenady dodałabym jeszcze zawiść i negatywy lecące od strony pań prezesek do innych ludzi. I to zaszokowanie, że ludzie odchodzą z pracy. Nie odchodzą, co warto dodać, zwykli pracownicy. Odchodzą menadżerowie. Ja myślę, że szacunku do drugiego człowieka nie da się wyczytać na studiach MBA ani nie da się uzyskać z porad prawnych radców pracujących w tej firmie. To jest taka cecha, którą albo się ma i czuje, albo się nie ma i nie widzi się tego w jaki sposób pomiata się ludźmi. Tak jak gustu i stylu. Tyle, że o tym szkoda gadać, bo każdy widzi, szczególnie na znanym portalu społecznościowym. Ryba psuje się od głowy. Czas więc na refleksję. Dobrze, że od czerwca coś się zmieni, w co większość z nas mocno wierzy, bo ten skład VIPów na górze tego statku prowadzi tylko do rychłego upadku. Ufam, że w tej firmie przestanie się niszczyć ambicje i zacznie się doceniać ludzi, którzy chcą coś zrobić. Dopóki jednak stery będą w rękach tych „kobiet”, nie wróżę temu przyszłości. Nadszedł czas zmian. Czekam na lepsze jutro, bo lubię tę pracę. Czerwiec już niedługo.

F.
@Wszędobylska

Odpowiadając, jak wiadomo całkiem subiektywnie na Twoje pytania to: 1. Piszemy podania, które pozostają bez odpowiedzi. Wiele osób ma, poza skończonymi studiami, również różne szkolenia, więc nie są to osoby bez ambicji. 2. W każdej pracy znajdą się jedni i drudzy, ale co jeśli Ci dobrzy się starają, robią więcej i mimo rozmów o jakąś formę gratyfikacji pozostaje to bez echa. Latami? 3. Nie czuję żebyśmy tu teraz kogoś obrażali, ja tego nie robię. A związki zawodowe? Śmieszna instytucja, bo o ile zzk walczy i dzięki ich trudności coś mamy, to nasza reprezentacja, a raczej reprezentantka nie zrobi i nie zrobiła chyba nigdy nic. No może od wielkiego dzwonu, ale tak to nie kiwnie palcem, ale chyba dlatego, że albo się boi pani prezes albo jest z nią poukładana. 4. Myślę, że nie raz na przestrzeni lat. 5. Strajk? To chyba nie znasz gniewu Pani prezes i ewentualnych konsekwencji takich zachowań. 6. To jest dobre miejsce do tego, by nowe osoby, które rozważają pracę w WM mogły zobaczyć wcześniej na co się porywają. A dla nas to miejsce to wymiany doświadczeń, wielu pracowników jest zastraszonych. Tu mogą poczuć, że nie są sami. 7. Już ktoś sie tu wypowiedział na temat zwolnień. Od dłuższego czasu miesiąc w miesiąc odchodzą pracownicy. Nie o wszystkim wiemy, bo odkąd zrobiło sie to nagminne mamy zakaz wysyłania maili "do wszystkich", wiec nie ma jak sie pożegnać. Co do innej pracy, tak, jasne, można, tylko, która firma jest gotowa czekać 3 miesiące na nowego pracownika. Nie ma ich wiele. A już tak na koniec, skoro nie jesteś pracownikiem spółki i boli Cię nasze ujadanie, to może warto znaleźć sobie inny sposób na spędzanie wolnego czasu i nie wtrącać sie w nie swoje sprawy? Chyba nikt Cię tu do tablicy nie wywołał. Czy to na zasadzie nie znam sie ( bo tu nie pracuje) to sie wypowiem? Szkoda prądu.

kasjan
@Wszędobylska

Zastanawiam się, dlaczego nikt nie reaguje na sytuację w tym miejscu. Niby UM ma tu coś do powiedzenia, ale nie stawia granic i nic nie robi. Tylko patrzy. Na co? Aż to padnie wszystko? Czemu się pozwala na to? Skąd ta milcząca zgoda? Władze tu są aż tak nie do ruszenia? Pogorszyło się z momentem wprowadzenia niby korporacji. To widać. Nadal się pogarsza. Strzelanina i eliminacja dobrych pionków trwa. Stare i zużyte też się wymienia na gorsze. Totalne odcięcie zarządzających od plebsu. Jak robią to niech robią. Ale jak coś nie tak robią to lenie i trzeba ich pogonić. O co tu chodzi? Niech mi ktoś wytłumaczy..

@kasjan

Jak najbardziej się zgadzam z tą opinia. Kolejna korporacja się robi a w UM dają widocznie na to pozowolenie.

Magda

Bardzo nieciekawe miejsce do pracy, nie polecam. Bardzo duże wymagania, słabe wynagrodzenie, zla atmosfera . Ogromna rotacja praconików o czym swiadczy, na jakikolwiek rozwoj nie ma co liczyc

Zostaw merytoryczną opinię o Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o.