Opinie o KNOWABLE w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie KNOWABLE. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w KNOWABLE o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KNOWABLE w Wrocław

? Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Czy są perspektywy na zatrudnianie nowych pracowników lub zwalnianie obecnych?

E Nowy wpis

Jak wygląda obecnie sytuacja z awansami?

Smark Nowy wpis
@E

Awans dostało po cichu kilka pracowników będących bardzo długo, praktycznie od samego początku w firmie. Cała reszta musi zacisnąć pasa i mieć nadzieję na lepsze jutro.

Magdalena

Pracę w Knowable zakończyłam prawie rok temu - tylko z powodu zmiany zamieszkania. Mimo lepszych i gorszych doświadczeń, bardzo miło wspominam pracę w tej firmie. Widziałam jaki wkład był wkładany w pracę, aby pracownikom lepiej się pracowało, praca była w porządku - niektóre zadania były monotonne ale były też takie które wymagały trochę własnego wkładu i pomysłu. Osobiście mogę polecić pracę w tej firmie, podobało mi się jak ona funkcjonuje.

X
@Magdalena

Zgadzam się że to było dobre miejsce do pracy, ale warunki nie przystają już do obecnego czasu, przydałby się związek zawodowy do reprezentowania interesów pracowników

Z Nowy wpis

Dopiero mając uprawnienia związku zawodowego mieliby realną możliwość wpływania na sytuację pracowników i byliby pod szerszą ochroną. Wydaje mi się, że to konieczne żeby cokolwiek zmienić.

Zaciskacz pasa

Brak perspektyw - bardzo ograniczona możliwość awansu, brak podwyżek inflacyjnych od 2022 roku, brak docenienia wyróżniających się pracowników - tak samo jest traktowany i ten, który nie robi niemal nic, jak i ten, który robi znacznie więcej niż jest oczekiwane. Nie warto się starać

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie KNOWABLE? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Starsza Księgowa/Starszy Księgowy?
xxx

Niestety nic dobrego nie mogę napisać. Nigdy w życiu nie spotkałam się z taką chałą jak ta firma. Managerowie są totalnie niekompetentni. Faworyzowani są faceci. Jak tam pracowałam geje i lalusie z łatwością zostawali managerami. I baby które są wredne. Ty jesteś po prawie i zarabiasz prawie najniższa krajowa, a młody gość bez prawniczego wykształcenia, który jest (usunięte przez administratora)robi błyskawiczny awans, przechwala się, że ma 3 razy więcej niż ty i zarządza tobą. Dla mnie ta firma to jedno wielkie upokorzenie. Miałam w tej firmie kilku managerów bo dość długo pracowałam. O żadnym nic dobrego nie mogę powiedzieć. O HR też nie. Niekompetencja goni niekompetencję. Nikt kumaty tam nie pracuje. Managerowie to przeciętniaki. Nie polecam nikomu, jest to totalnie nierozwojowa firma, a wynagrodzenie prawników woła o pomstę do nieba.

Employee
@xxx

Popisałaś się zupełnym brakiem kultury. Można przecież krytykować zachowując przyjęte standardy. Odnośnie do faworyzowania mężczyzn to jest to zdezaktualizowane, ponieważ obecnie większość stanowisk kierowniczych zajmują Panie. Inna sprawa to kompetencje niektórych managerów. Niestety nie jest z tym dobrze, a pewien chaos, intrygi, zarządzanie przez konflikt są na porządku dziennym. Na chwilę obecną będę dalej pracowała, póki totalnie się nie wypalę rutynowością zadań (choć nasz projekt i tak jest najbardziej rozbudowany, na szczęście).

abc

Praca w Knowable to fajna przechowalnia na 6-12 miesięcy, żeby ogarnąć budowy umów i legal english. Bym powiedział, że największy rozwój jest przez pierwsze 3-6 miesięcy, a następnie jest równia pochyła i rozwój jest na miernym poziomie. Nie ma merytorycznych szkoleń - nie dostaniesz szkolenia z legal english czym się różnią np. termination od cancelation. Po zdobyciu wiedzy należy jak najszybciej się ewakuować, nawet za mniejsze pieniądze, ale żeby praca była rozwijająca. W knowable nie zdobędziesz za bardzo wiedzy i umiejętności, za które ktoś by chciał w przyszłości zapłacić. Uważam, że jak zasiedzisz się w firmie na 3-4 lata to będziesz mieć ogromne problemy ze znalezieniem pracy w branży z zachowaniem podobnego wynagrodzenia. Ogólnie po 3 miesiącach jest to już łatwa praca, że wyrobienie dziennej normy zajmuje połowę dnia i jak ktoś jest ogarnięty, to będzie wiedział jak zamaskować drugą połowę dnia. W firmie nie ma kompletnie sensu robić czegokolwiek ponad normę, wychodzić z inicjatywą czy starać się wykazać. Nie ma miesięcznych premii za wyrobienie normy, fajne wyniki. Knowable w PL jest po prostu outsourcingiem i w ten sposób również należy traktować firmę - dawać z siebie absolutne minimum, bo firma i tak się nie odwdzięczy. Wystarczy wejść na stronę firmy i zakładę "careers", żeby dowiedzieć się, że analityk Amerykanin zarabia 30 dolarów brutto na godzinę, gdzie Polak nawet nie zobaczy 1/3 tej kwoty. Natomiast jeżeli chce ktoś mieć pracę, gdzie po 8h zamyka laptopa i nic go już nie interesuje, dawać z siebie absolutne minimum i wziąć pieniądze, to Knowable może być dobrym rozwiązaniem, bo jednak jak dostanie się już pracę, to bardzo trudno jest zostać zwolnionym. Podsumowując, praca fajna na krótki okres, gdzie dają atrakcyjne (jak na rynek prawniczy) warunki dla ludzi bez żadnego doświadczenia zawodowego, ale później finansowo jest słabo. Najpierw fajne warunki, żeby zachęcić, a później to podwyżki mierne.

Macie jakieś doświadczenia z pracą w firmie KNOWABLE? Jakie są oferowane przez nich warunki? Czy warto brać udział w przyszłych procesach rekrutacyjnych?

anonimowy

Praca dla ludzi na studiach albo odrazu po. Wiekszosc pracy jest okropnie monotonna - niezbyt rozwijajaca, wynagrodzenie srednie/niskie, mozna tu sie zakrecic, zeby zlapac doswiadczenie, ale ciezko sie wybic w strukturach, zycia tez tutaj nie spedzisz, jak sie uda dojsc do associate to warto, chociaz senior bardziej realny, jezeli nie masz niesamowitych zdolnosci interpersonalnych. Zwyklych analystow jest duzo i bardzo latwo ich wymienic, wiec musisz sie wyrozniac, bo dla firmy nie jestes wyjatkowo wartosciowy kiedy moga cie szybko wymienic kiedy odejdziesz. Codziennosc raczej bezstresowa, cisnienia duzego nie bylo, work-life balance tez mozna zachowac, ludzie spoko chociaz kontakty ograniczone, bo praca zdalna, zarobki tak jak pisalem wczesniej raczej niskie/srednie. Zaznaczam, ze juz od jakiegos czasu tu nie pracuje, ale podejrzewam, ze wiele sie nie zmienilo.

aaaaaaa

Miałam okazję pracować w Knowable dłuższy czas, na różnych projektach. Poziom zarządzania projektem jest na wyjątkowo niskim poziomie, zarówno wśród managerów z PL, jak i ze Stanów. O wszystko trzeba się dopytywać, jest niesamowity chaos i kompletny brak komunikacji. Managerowie nie posiadają żadnych umiejętności dot. zarządzania projektem. Tak naprawdę nie wiadomo w jakim systemie zarządzają projektem. Kilka razy próbowałam uzyskać odpowiedź na pytania dot. zarządzania projektem oraz jakich narzędzi manager używa do zarządzania bardzo złożonym zespołem. Bez skrępowania, manager wyższego szczebla mówi mi, że nie używa żadnych narzędzi, a z systemu, który jest dla nas dostępny nigdy nie korzystał i nawet nie wie jak uzyskać do niego dostęp... Jeśli chcesz się rozwijać korporacyjnie oraz w zarządzaniu ludzi, bądź analizie danych - to nie jest miejsce dla ciebie. Tak naprawdę im wyżej, tym bardziej niekompetentni ludzie. Wiele osób doświadczonych z ambicjami odchodzi do innych miejsc. Knowable to nie jest miejsce dla ludzi rzeczywiście ambitnych oraz zdolnych. To miejsce dla średniaków, którzy kombinatorstwem robią karierę. Knowable nie oferuje właściwie żadnych szkoleń. Jedyne zewnętrzne szkolenia są z tematyki (usunięte przez administratora) natomiast bardziej merytoryczne szkolenia prowadzone są przez managerów, którzy nie mają zbyt wiele do przekazania. Mimo dostępu do platformy e - learningowej przez ciągłe przepracowanie i zbyt małą ilość osób do pracy, nie ma czasu wolnego na rozwój zawodowy. Jeśli znasz języki obce, chcesz mieć święty spokój z jakiegokolwiek powodu i nie będziesz się za bardzo wychylać - to jest świetne miejsce do pracy (zarobki to mniej więcej Analyst ok 4 tys, Senior ok. 4.5 tys, Ass ok. 5,5 tys.; w zależności od języku, który znasz dostaniesz od 20% do 50% pensji podstawowej dodatku do wynagrodzenia. UWAGA jeśli pójdziesz np. na L4 premia językowa nie przyznawana jest). Natomiast bez znajomości języków, zbyt wiele nie zarobisz. Można większość dnia bimbać i nic nie robić, ponieważ poziom pracowników jest na tyle niski, że wystarczy, że jesteś ogarniętym człowiekiem i połowę dnia pracy będziesz w stanie robić coś innego, a i tak będziesz powyżej średniej. Zresztą managerowie bezwstydnie większość czasu spędzają na niepracowaniu więc dlaczego zwykły pracownik miałby tego nie robić? Sławne były spotkania podczas których managerowie wysokiego stopnia pili w ciągu dnia whisky zaciągając się cygarem... Ponadto to męska część managmentu wyraźnie mobbinguje pracowników oraz faworyzuje innych mężczyzn. Na porządku dziennym są nieodpowiednie teksty w stosunku do kobiet, część która się na to zgadza, oczywiście regularnie awansuje... Wypełnianie częstych ankiet dot. pomysłów na zmian nie ma żadnego sensu, skoro nikt nie bierze ich pod uwagę. Atmosfera jest kiepska, codziennie zakłamują rzeczywistość - wiesz, że jakiś projekt był zupełnie nieudany, natomiast oficjalnie określają go jako sukces i osoba, która przyczyniła się do klęski projektu jest wyróżniana. Ponadto, Knowable nie wyłapuje ludzi rzeczywiście zdolnych, nie umie dostrzegać talentów. Awanse są przyznawane na zasadzie głównie wyrównywania płac (czyli jeśli zarabiasz zbyt dużo, nie dostaniesz awansu przez dłuższy czas) oraz sympatii. Uważajcie na Knowable. Oprócz tego, że firma jest generalnie żenująca to możecie zostać po prostu psychicznie skrzywdzeni poprzez męską część managmentu, przez knowania średniaków oraz brak docenienia ciężkiej pracy. Poza tym, od managerów nie bardzo można się czegokolwiek nauczyć, zarówno z umiejętności zarządzania, jak i umiejętności miękkich. Współpracownicy, to zwykle bardzo młodzi ludzie po studiach, od których również niewiele się nauczysz. Nawet jeśli wyraźnie chcesz się doszkalasz, chcesz rozwijać swoje umiejętności - raczej będzie brane na Twoją niekorzyść i staniesz się wrogiem managementu, których po prostu chce mieć święty spokój.

Zostaw merytoryczną opinię o KNOWABLE - Wrocław

• Jak się pracuje w KNOWABLE?

Zobacz opinie na temat firmy KNOWABLE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KNOWABLE?

KNOWABLE