Alektum Sp. z o.o.

Opinie o Alektum Sp. z o.o.

Aktualność
Dzień dobry!

Witamy wszystkich użytkowników GoWork szukających opinii oraz informacji o spółce Alektum, będącej częścią Alektum Group.

Chcemy przedstawić kompletny i rzeczywisty obraz pracy w naszej organizacji. Każda Wasza opinia jest dla nas cenną wskazówką.
Liczymy się z Waszym zdaniem i doceniamy każdy konstruktywny i merytoryczny komentarz pojawiający się na portalu, bo wierzymy, że pokazują one obszary, nad którymi warto pracować.

Prosimy, pamiętajcie, że każda wolność ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi mogących obrazić uczucia religijne, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię. Ochronie prawnej podlega też ujawnienie informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa.

Prawo polskie gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści niezgodne z nim oraz naruszające regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora.

Dzięki Wam, zmieniamy się na lepsze jako pracodawca. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom, również tym byłym, bo to dzięki ich zaangażowaniu i wiedzy, możemy się rozwijać i śmiało patrzeć na przód!

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami pracy na stronie Alektum https://careers.alektumgroup.pl/
blondi_86

Ta piękna inwokacja brzmi na tyle profesjonalnie, że aż nie wierzę, że spłodził ją ktoś z Alektum.

Dzień dobry, Proces rekrutacji rozpoczynamy publikacją ogłoszenia które jest widoczne 30 dni. Często, w trakcie publikacji, przy dużym zainteresowaniu już po tygodniu staramy się kontaktować z pierwszymi aplikantami. Realizujemy wtedy wstępne rozmowy telefoniczne które uruchamiają kolejny etap rozmów. Jeśli ktoś wzbudzi nasze duże zainteresowanie podczas rozmowy to szybko podejmujemy decyzję i w ciągu kilku dni proponujemy współpracę. Staramy się aby nasze procesy nie trwały dłużej niż 3 tygodnie, choć czasem przy dużym zainteresowaniu potrafią się wydłużyć nawet poza czas publikacji ogłoszenia. Pozdrawiamy, Zespół Alektum

Zahir91

Mam pytanie czy obecnie w Alektum jest prowadzona rekrutacja? Jak wyglada jej przebieg w czasie pandemii , czy można pracować zdalnie?

@Zahir91

@ZAHIR91 Wszystkie nasze aktualne procesy rekrutacyjne są publikowane na stronie Alektum ( www.alektumgroup.pl zakładka "Pracuj dla nas"), a także na portalach z ogłoszeniami o pracę. W trakcie trwania pandemii większość naszych procesów rekrutacyjnych odbywa się zdalnie, za pośrednictwem platformy komunikacyjnej i telefonu. Ze względu na specyfikę pracy nie oferujemy pracy zdalnej w naszych ogłoszeniach szczególnie dla nowych pracowników , którzy wymagają dużego wsparcia w początkowym okresie współpracy. W biurach dbamy o utrzymanie reżimu sanitarnego zachowując dystans, stosując środki ochrony osobistej, stosując w pomieszczeniach lampy wiruso-bakteriobójcze. Podnajęliśmy także dodatkowe powierzchnie biurowe w bliskiej odległości aby umożliwić utrzymanie większego dystansu wśród pracujących pracowników.

Premie uzależnione od odzysku? I generalnie to można zarobić? a cos więcej byście napisali? Jakie porady co do samego wyrabiania tych premii byście mieli? na ile ma się bezpośredni wpływ na wynik?

Angelka Nowy wpis

Jakiś czas temu pisali tutaj o rewaloryzacji wynagrodzenia. mnie w pierwszej kolejności ciekawi to jakiego można się spodziewać w przypadku pracy jako specjalista ds. windykacji polubownej? Od jakiegoś czasu widnieje taka oferta tutaj w zakładce na CC lecz nie ma podanej stawki. Czy jest tu ktoś z tego działu i by opowiedział o pracy? czy warto byłoby jeszcze aplikować?

Mrówka w cukrze Nowy wpis
@Angelka

póki nie spróbujesz to się nie przekonasz. a tak poważnie to oprócz podstawowej wypłaty są też premie uzależnione od odzysku. można zarobić.

Robson

Czy w Alektum wszyscy pracownicy mają co roku rewaloryzowane wynagrodzenia z uwzględnieniem wysokości inflacji czy tylko wybrani?

Xyz
@Robson

Wybrani

Misia
@Robson

No przecież pracodawca nie ma obowiązku dać podwyżkę każdemu pracownikowi co roku!

sis
@Misia

Czyli siła nabywcza waszego wynagrodzenia systematycznie systematycznie i odczuwalnie spada, a wasz chlebodawca wam tego nie rekompensuje?

Hunter
@sis

Rekompensuje, nie ma z góry ustalonych podwyżek, natomiast owszem były wyrównania w niektórych działach plus przed nami roczne podsumowania. Nie każdy dostanie podwyżkę, bo nie każdy ją dostać musi. Ale jeżeli ktoś na nią zasłużył to go nie ominie - to nie jest PRL ani emerytura, żeby ustawowo każdemu dawać podwyżkę co roku, niezależnie od wyników...Ludzie ogarnijcie się.

Katarzyna
@Hunter

Zastanawiam się przy tym czy dla każdego z pracowników system wynagrodzenia jest faktycznie jasny skoro miałoby dochodzić do tego typu rozczarowania, które przytaczasz... Jak przedstawiają go kandydatom na rozmowie?

@Hunter

Czy jest dostępny dla pracowników regulamin wygładzania?

Predator Nowy wpis
@Hunter

A szkoda. Obowiązek dawania pracownikom corocznych podwyżek inflacyjnych powinien być regulowany ustawowo i zapisany w Kodeksie Pracy.

Na tej korespondencji ktoś już może pracował? także właśnie zwróciłam uwagę na e ofertę, widzę ze do stycznia ma być docelowo dostępna. Czy był ktoś z was już na rozmowie? o cos konkretnego pytają? I czy w ogóle polecacie aplikować? Z tego co czytam warunki spełniam

Windykator

Pierwszy etap to zaproszenie na rozmowę. Drugi rozmowa z chyba HR i bezpośrednim przełożonym. Trzecia rozmowa to ustalenie warunków. Rozmowa średnioprofesjonalna.

Jak często w Alektum Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 1 listopada na GoWork.pl, obiecują bogaty rozwój.

Nowa

Dostałam propozycję przyjścia na rozmowę dzisiaj. Proszę o informację czy warto tam iść do pracy jaka jest obecnie atmosfera, zarobki jak praca dokładnie wygląda czy jest dialer?Waham się pomiędzy 2 firmami.. Czy ktoś będzie tak miły i powie jak jest w rzeczywistości?

@Nowa

Nikt nie udzielił odpowiedzi a mnie interesuje dalsza część i przede wszystkim decyzja. Czy to po rozmowie udzielają już odpowiedzi? I czy chodzi o te ofertę na CC? Widnieje w niej oznaczenie od zaraz i właśnie zastawiały mnie te nabory. o co w ogóle mogą pytać na rekrutacji?

miszka
@Nowa

dialer jest, ale nie ma morderczego tempa jak w innych cc. atmosfera do zniesienia, ludzie pomocni. kasa też jest względnie ok o ile przychodzisz pracować, a nie plotkować.

@miszka

Jeśli nie ma morderczego tempa to jak wyniki są weryfikowane? Występują może jakieś minimalne normy do wyrobienia? A jeśli tak to czy każdy raczej da rade? Nie mam jeszcze doświadczenia dopiero się przyglądam co by czasu nie stracić jeśli jednak się nie nadam. Co ze szkoleniem?

miszka

no oczywiście, że są szkolenia, normy i progi także są narzucone z góry. jeśli pracujesz rzetelnie to nie powinno być problemu z dodatkową kasą za zrobienie targetu.

Czy w Alektum Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Czemu należy o tym zapomnieć? Jak teraz patrzyłam w oferty to widnieje jedna dla specjalisty ds. obsługi korespondencji. Pewnie ten benefit w każdej ofercie widnieje ale jest wzmianka o jakiejś firmowej drużynie sportowej. W tym przypadku można jakąś nagrodę wyłapać? Co to za inicjatywa?

Tak

Karol

Ile jesteście w stanie zarobić tutaj w call center? Jaki przedział piniędzy? Podstawa oraz premia?

Sylwia
@Karol

Piniędzy się tu nie zarabia :D Dobrą kasę owszem :)

Katarzyna
@Sylwia

Okej chyba totalnie nie zrozumiałam przesłania. dla mnie pieniądz czy kasa to jedno i to samo ważne żeby Wszystko było na koncie na czas. tu nie trzeba się o to martwić? a pracujesz tu jeszcze? jeśli tak to opowie że o bieżącej pracy? ze względu na co warto byłoby wysłać cv prócz kasy?

Mikołaj

Czy rotacja pracowników w Alektum nadal utrzymuje się na niskim poziomie? Czy w może osiągnęła już poziom 20% w 2022 r.?

Robson

Marysia

Jak Alektum dba o zdrowie psychiczne swoich pracownikow?

ludzki pan

"Pracodawca jest zobowiązany do dbania o rozwój pracownika." "Pracodawca jest zobowiązany do ułatwiania pracownikowi podnoszenia kwalifikacji zawodowych na mocy przepisów Kodeksu pracy."

zasiłek chorobowy

Bardzo ciekawy jest fakt, że pracownicy Alektum od lat nie dostają tzw. "pasków" ze szczegółowym rozliczeniem wypłat - aż nie chce się wierzyć, że nic się za tym nie kryje.

Basketvill
@zasiłek chorobowy

No to się zdziwisz jak dostaniesz zasiłek chorobowy.

@zasiłek chorobowy

Pracodawca nie ma obowiązku wystawiania tzw. "pasków z wypłaty". Wszelkie informacje na temat wynagrodzenia, rozliczania składek, podatków przedstawia Dział Księgowy na żądanie pracownika.

tarcza antycovidowa
@Alektum Sp. z o.o.

Jasna sprawa! Tak samo pracownicy nie mają obowiązku być lojalnymi wobec pracodawcy, ani dawać z siebie 120% w pracy. Biznes iz biznes i życie to nie bajka.

Dr Bunsen Honeydew
@tarcza antycovidowa

...ani robić niczego ponad swój ściśle określony na piśmie zakres obowiązków.

exsigni
@Alektum Sp. z o.o.

To tylko świadczy o jakości współpracy na linii pracodawca-pracownik. Każda duża firma, w której pracowałem dostarczała "paski" pracownikom bez pytania, a w ostatniej rozdawał je kierownik działu w ciągu kilku dni po wypłatach ok. 10-tego każdego miesiąca. Jeśli były jakieś niezgodności w rozliczeniu godzin, od razu można było zgłaszać problem do kadr.

Quasimodo

Zaleca się, aby Alektum zaktualizował swoje dane adresowe w Google i GoWork. Swoją drogą to ciekawe, że na Kilińskiego 30 były zarejestrowane też inne działalności.

Dla mnie osobiście w pracy poza kasą najważniejsza jest atmosfera i organizacja pracy. I według mnie w Alektum i jedno i drugie leżą.

B.

Liderzy to jakieś nieporozumienie. Zero wsparcia. Niektóre działy zachowują się jakby byli szefostwem i panoszą się. Relacje dość (usunięte przez administratora). Donoszenie.(usunięte przez administratora)

Dziki Dżo
@B.

Potwierdzam. Atmosfera jest bardzo, bardzo zła.

AB.
@B.

Jakiś przykład? coś konkretnego? Czy kolejny wylew żali?... bo od czego GoWork jest...

Roland
@Dziki Dżo

Ale za to obroty są bardzo, bardzo wysokie.

Angela
@AB.

Konkretnie to na sekretariacie powinien pracować ktoś sympatyczny, pomocny i pozytywnie nastawiony wobec współpracowników, a nie osoba, która odpowiada na moje "cześć" w najlepszym wypadku co drugi raz,(usunięte przez administratora)

B.
@Angela

Potwierdzam :D

Replika

Nie polecam tego miejsca pracy. O ile szef jest w pożądku o tyle liderzy działów są delikatnie mówiąc beznadziejni. Zero pomocy, zero kompetencji interpersonalnych, spychologia na maksa. Część współpracowników jest też ok. Niestety większość utopiłaby Cię w przysłowiowej łyżce wody. Manipulowanie, podpieeeprzanie, donosiki, kłamstwa i plotki. Zarobki jak na tą branże mocno przeciętne. Owocowe pn i śr do tego kanapka w piątek- no ale to już standard w większości miejsc. Tak jak opieka medyczna, ubezpieczenie i multisport. Plusem jest możliwość nauki języka angielskiego. Nie mniej jednak więcej jest minusów niż plusów.

Wirtuoz
@Replika

na jakim poziomie jest wynagrodzenie? rekrutuje i nie wiem czego się spodziewać. stanowisko back office

Cccc

Sama prawda.

Mikro
@Replika

Pracuje tu już cztery lata i potwierdzam, że tak właśnie jest.

Nowa
@Mikro

4 lata i wciąż tam siedzisz? widocznie chyba nie jest Ci tak źle XD!

Czym w Alektum Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Jolka

Kanapeczki w środę, owoce w poniedziałki i raz na jakiś czas lunch np pizza day :)

Marzena
@Jolka

To już coś, choć ja bym wolała np. codzienne zniżki na lunch. A prywatna opieka medyczna, macie? :)

O Jezu widzę tu strasznie dużo negatywnych opinii o Alektum. Pracuję tu od ponad roku i mam pozytywne zdanie o moim pracodawcy i warunkach pracy. Nie rozumiem, jakiś sfrustrowany życiem człowiek to musiał pisac…

Zostaw merytoryczną opinię o Alektum Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Alektum Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alektum Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alektum Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 8 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alektum Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alektum Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alektum Sp. z o.o.