Bay Logistik GmbH + Co.KG

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Michał Szyszkowski

Pracownik firmy - Reprezentant firmy w Polsce

15.05.2023 12:05

Jaka jest historia firmy Bay Logistik GmbH + Co.KG?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Firma Bay Logistik powstała w 1945 roku, w Niemczech (w Waiblingen) i tam do dzisiaj znajduje się nasza główna siedziba. Od początku działalności zajmujemy się transportem i logistyką ładunków chemicznych w silosach i cysternach. Obecnie, w coraz większym stopniu, pracujemy intermodalnie, z wykorzystaniem naszych innowacyjnych Alu Box - w formie materiałów sypkich i płynnych. Świadczymy usługi w zakresie „Liquid Bulk”, „Dry Bulk” oraz „Logistyki kontraktowej” na najwyższym poziomie drogowym oraz intermodalnym. Zatrudniamy około 250 pracowników.

Co wyróżnia Państwa firmę?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Jesteśmy liderem w zakresie usług intermodalnych, a nasze innowacyjne rozwiązania, takie jak AluBox, stanowią kluczowy element naszej pozycji na rynku. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować naszym klientom najwyższej jakości usługi i elastyczne rozwiązania, które odpowiadają na ich potrzeby.

Na jakim stanowisku Pan pracuje i na czym polega jego specyfika?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Jestem reprezentantem firmy Bay Logistik w Polsce. Moim głównym zadaniem jest dbanie o jakość obsługi klientów oraz zapewnienie, że transport odbywa się zgodnie z wymaganiami klienta i obowiązującymi przepisami. Jestem odpowiedzialny za nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z klientami oraz profesjonalną i terminową obsługę zleceń. Dodatkowo, monitoruję przebieg procesów transportowych, by mieć pewność, że są one realizowane w sposób bezpieczny i zgodny z normami prawnymi.

Jaka jest rola reprezentanta firmy na arenie międzynarodowej?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

W firmie Bay Logistik stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta oraz zapewnianie kompleksowej obsługi transportowej. Dlatego reprezentant firmy transportowej odgrywa w naszej firmie niezwykle ważną rolę, dbając o realizację zadań w sposób terminowy i profesjonalny. Odpowiada także za budowanie długotrwałych relacji z klientami.

W jakim modelu Pan pracuje?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Pracuję hybrydowo, ponieważ moja praca wymaga częstych podróży oraz bezpośredniego kontaktu z klientami. Wierzę, że kontakt osobisty jest kluczowy w budowaniu długotrwałych relacji biznesowych i umożliwia efektywne rozwiązywanie trudnych problemów. Jednocześnie, wykorzystuję dostępne narzędzia i technologie, aby utrzymać stały kontakt z biurem oraz klientami, którzy potrzebują mojej pomocy lub wsparcia. Dzięki temu jestem w stanie łączyć optymalne elementy pracy zdalnej i stacjonarnej, a to pozwala mi na skuteczną realizację moich zadań, niezależnie od miejsca pobytu.

Jakich pracowników poszukuje Państwa firma?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Nasza firma poszukuje doświadczonych pracowników na stanowiska kierowców cystern, silosów oraz AluBoxów – modelu naszych kontenerów. Szukamy osób, które dbają o zachowanie bezpieczeństwa w codziennej pracy oraz wykazują się odpowiedzialnością podczas realizacji powierzonych im zadań. U kandydatów cenimy sobie doświadczenie w pracy, w branży transportowej oraz znajomość zasad transportu materiałów, technik rozładunku a także przepisów dotyczących transportu. Wierzymy, że zatrudnienie doświadczonych i odpowiedzialnych pracowników jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży transportowej.

Jakie doświadczenie oraz umiejętności powinny posiadać osoby, które chciałby podjąć pracę na stanowisku kierowcy cysterny?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Zgodnie z wymaganiami naszej firmy, aby zostać zatrudnionym na stanowisko kierowcy cysterny, pracownik musi posiadać doświadczenie w prowadzeniu pojazdów ciężarowych oraz aktualny kurs ADR na cysterny. Wymóg kursu ADR nie dotyczy kandydatów na stanowisku kierowcy silosów oraz kontenerów. Ponadto wymagana jest znajomość obsługi specjalistycznej cysterny (w przypadku silosa, cenimy sobie znajomość jego obsługi), w tym umiejętność jej załadunku i rozładunku. Oczekujemy od pracowników, aby wykazywali się odpowiedzialnością, umiejętnością szybkiego i skutecznego działania w trudnych sytuacjach oraz dbałością o bezpieczeństwo podczas pracy.

Jaki rodzaj umowy oferujecie Państwo pracownikom?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Nasi pracownicy są zatrudniani bezpośrednio na niemieckiej umowie o pracę, bez pośrednictwa firm zewnętrznych. Wszyscy pracują na pełen etat, a ich umowy opierają się o niemieckie prawo pracy. Zależy nam na zapewnieniu naszym pracownikom stabilnych warunków zatrudnienia, a także na przestrzeganiu wszystkich przepisów niemieckiego prawa pracy.

Jak wygląda specyfika pracy kierowcy w Państwa firmie?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Nasi kierowcy codziennie pokonują trasy, które są bardzo zróżnicowane pod względem długości. Firma zajmuje się transportem kołowym i intermodalnym, a obszar naszej działalności obejmuje całą Unię Europejską. Nasz system pracy jest dostosowywany indywidualnie do każdego pracownika, dlatego niektórzy z pracowników pracują w weekendy, inni natomiast wracają na weekendy do Polski. W czasie realizacji zleceń transportowych, kierowcy nocują w kabinie ciężarówki, jednak zapewniam, że wnętrze kabiny jest bardzo dobrze dostosowane do takiej formy odpoczynku. Każdorazowo staramy się znaleźć rozwiązania, które będą korzystne dla wszystkich stron.

W jaki sposób Bay Logistik dba o rozwój pracowników?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Zależy nam na wysokiej jakości usług, dlatego stale dążymy do podnoszenia naszych standardów. Nieustannie stawiamy przed sobą coraz wyższe wymagania jakościowe. Naszym pracownikom zapewniamy wsparcie, czego przykładem są cykliczne szkolenia, podczas których omawiamy bieżące kwestie, dyskutujemy nad problemami oraz wymieniamy się doświadczeniami. Wszystko to odbywa się w rodzinnej atmosferze, a to sprawia, że praca w naszej firmie jest przyjemna i motywująca.

Jaką flotę pojazdów posiada Państwa firma?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Wszystkie nasze samochody to najnowocześniejsze modele Mercedes-Benz Actros, które posiadają wiele systemów wspomagających kierowcę. Dzięki temu są one bezpieczne i wydajne. Auta te bardzo mocno wspierają kierowcę, który w codziennej pracy narażony jest na duże obciążenie psychiczne i odpowiedzialność związaną z transportem.

Jakim pracodawcą jest Bay Logistik?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Bay Logistik jest bardzo dobrym pracodawcą. Nasza flota składa się z nowoczesnych i nowych ciężarówek, które są niezawodne i wydajne. Nasi kierowcy mają stabilne relacje zawodowe, a my kładziemy duży nacisk na dobrą atmosferę w pracy i relacje między pracownikami. Nieustannie wspieramy naszych pracowników i zawsze słuchamy z uważnością ich uwag i opinii.

W jakim języku odbywa się komunikacja z kierowcami w firmie Bay Logistik?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

W Bay Logistik staramy się zapewnić komunikację z kierowcami w języku, którym czują się najbardziej komfortowo. Choć firma jest niemiecka, to korzystamy z własnego systemu zarządzania pojazdami oraz komunikacyjnego z kierowcami, który umożliwia łatwe porozumiewanie się w różnych językach. Dzięki temu nasi kierowcy mogą swobodnie komunikować się w języku ojczystym, ale także w języku angielskim lub innym języku obcym, co ułatwia przepływ informacji i zwiększa efektywność pracy. Mamy także osoby polskojęzyczne w biurze, które zawsze chętnie pomagają i wspierają proces komunikacji.

Dlaczego warto zatrudnić się w firmie Bay Logistik?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Naszą firmę wyróżnia indywidualne podejście do pracownika oraz szereg wewnętrznych mechanizmów, które wspierają i chronią kierowców. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy tylko ludźmi i zawsze staramy się podchodzić do każdego pracownika empatycznie. Jesteśmy dumni z faktu, że oferujemy stabilne zatrudnienie w firmie z długoletnią tradycją, co jest rzadkością na rynku pracy. Naszym pracownikom zapewniamy bardzo atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Wszystko to sprawia, że nasza firma jest pracodawcą cieszącym się ogromnym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że podejście do pracownika oraz stabilne zatrudnienie, to nasze największe atuty, które wyróżniają nas na tle innych firm. Wszystkie osoby zainteresowane pracą w Bay Logistik, zapraszam do odwiedzenia strony naszej firmy i zapoznania się z ofertami pracy.

Jakie relacje z klientami ma Państwa firma?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Jesteśmy znani z tego, że poprzez nasze usługi budujemy bardzo dobre relacje z klientami i utrzymujemy je długofalowo. Naszym celem jest spełnianie ich oczekiwań poprzez indywidualne koncepcje logistyczne i wysoką jakość usług.

Jakie rozwiązania stosuje Państwa firma w związku z ochroną środowiska?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Wprowadzamy własne innowacyjne rozwiązania, które chronią środowisko i zabezpieczają przewożony towar. Nasze cysterny są wyposażone w systemy odzyskiwania par. Posiadamy także systemy zabezpieczające przed wyciekiem/ wysypem towaru. Koncentrujemy się na rozwiązaniach intermodalnych, ponieważ jako firmie, zależy nam na ochronie środowiska. Wprowadzamy zmiany, które sprawiają, że nasza działalność jest bardziej zrównoważona ekologicznie. Co ważne, działania te podyktowane są nie tylko sprawami biznesowymi, ale także społecznymi i ekonomicznymi, które są nam bliskie. Staramy się być pozytywnym przykładem, dlatego nasza myjnia, znajdująca się w Waiblingen, cechuje się programem Bay Green Logistics. Gwarantujemy naszym świadomym ekologicznie klientom, że 100% zapotrzebowania na energię elektryczną w myjni jest generowane przez energię słoneczną. Prowadzimy szereg szkoleń wewnętrznych dla kierowców, podczas których zwiększamy świadomość naszych pracowników w związku z zagrożeniami, które mogą wystąpić w trakcie pracy.

Jakie plany rozwojowe Bay Logistik ma na najbliższy czas?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Plany rozwojowe firmy koncentrują się na dalszym rozszerzaniu naszej obecności na rynku europejskim i polskim. Chcemy dalej poszerzać naszą ofertę i wprowadzać nowe rozwiązania, które będą jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb klientów z branży chemicznej. Zależy nam na utrzymaniu pozycji lidera we wdrażaniu rozwiązań intermodalnych.

Tomasz L

Witam Pracuję w Bay parę lat i brak mi słów na tę opinie zwłaszcza ludzi którzy dopiero rozpoczęli swoją karierę w Bay. Firma nie odwróciła się nigdy od pracownika jak był jakikolwiek problem powiem więcej starają się nawet bezinteresownie pomagać. Proponuje popracować troszkę i wyrobić sobie dobrą renomę a problemy znikną. Wszędzie trzeba pracować nikt pieniędzy za darmo nie dostaje ,a że czasami dojdzie do jakiegoś małego nieporozumienia to wina tylko czynnika ludzkiego nie jesteśmy maszynami żeby się nie pomylić czasami. Problem robali z tego co słyszałem to była wina kierowcy który już tu nie pracuje , a firma stara się teraz ten problem naprawić. Pamiętajcie że nie pracujecie tu za karę i jak komuś coś nie pasuje to nikt nikogo na siłę tu nie trzyma droga wolna.

@Tomasz ( Leon)

Szanowny Użytkowniku, Dziękujemy za Twój komentarz. Chcielibyśmy podkreślić, że jako firma Bay Logistik nie mamy możliwości zweryfikowania tożsamości osób publikujących opinie na portalu GoWork. Jedyną instytucją, która może potwierdzić autentyczność komentarzy, jest właśnie portal GoWork. Niemniej jednak pragniemy podkreślić, że nasza polityka firmy jest jasna i transparentna dla wszystkich pracowników. Cenimy sobie wszelkie uwagi, nawet te krytyczne, ponieważ stanowią one cenny wkład w nasze dążenie do ciągłego doskonalenia naszej pracy. Chcielibyśmy podkreślić, że transparentność naszych działań jest weryfikowana przez portal GoWork, który sprawuje kontrolę nad opublikowanymi opiniami. Naszym priorytetem jest przedstawianie rzetelnego obrazu firmy, niezakłamanego przez fałszywe opinie. Oskarżenie o podszywanie się pod kierowców jest bezpodstawne i nie znajduje uzasadnienia. Nasza firma kładzie duży nacisk na etykę biznesową i uczciwość w relacjach z pracownikami oraz klientami.

Umowę o pracę uzgodniłem z Panem(usunięte przez administratora) w grudniu, zacząłem pracę 1.02.2022. Jedynie co się nie zgadzało to kwestia pensji, ponieważ była wyzsza. Tak była wyzsza. Pan Michal zadzwonił w styczniu, ze była podwyżka dla kierowców i obecnie jest wyzsza pensja. Więc macie doczynienia z taką osobą. Nie wnikam w opinie o firmie, bo firma to ludzie. Ja cały czas mam kontakt z Panem Michałem, nawet w niedziele. Firma ma naprawdę dobre auta oraz podejście, że nie czujesz się jak w (usunięte przez administratora), u Niemca to często spotykana , najgorzej jak polak w biurze. Tutaj mamy wyjątek, i cieszę się, że Tutaj pracuje. Który pracownik, zrobi wam papiery do biura podatowego, kindergeld i ubezpieczenia za darmo, po pracy ? W Bay Pan Michał pomaga. I nawet jak chciałem zapłacić mu, to kasy nie wziął.

@Andrzej

Dziękujemy za pozytywną oponię, zawsze staramy się podchodzić profesjonalnie do każdego zadania, w któym bierzemy udział.

Bartosz

Widzę ze Bay zaczyna coraz więcej ogłaszać się na Polskę. Kilka słów o tej firmie. Duża firma, która dba o wizerunek i naprawdę wychodzi jej to dobrze. Widzę po ilości ogłoszeń, i jezyku w jakim piszą, że mają teraz Polaka w biurze. Rozmawiałem dziś z tym gościem na temat pracy na silosie. Rozmowa pięknie po Polsku. Po pierwsze, bardzo miłe podejście, rzeczowe oraz kulturalne. Odpowiedział na wszystkie pytania. Łącznie z pieniędzmi. Czekam na dalsze informacje. Znam kierowców, chwała robotę i kasę za nią, więc jak maja w biurze Polaka, to można iść. Jak ktoś chce, podam telefon i maila do tego Pana.

Gardner
@Bartosz

Cześć. Jeśli możesz to podaj mi nr telefonu do tego pana. Pozdrawiam

Arek Nowy wpis

Przeszukując ogłoszenia w sieci moją uwagę przykuły materiały właśnie tej firmie. Zaskoczony byłem tym,.iż większość opinii jest pozytywna. Jestem kierowcą z kilkunastoletnim doświadczeniem na cysternach oraz tank kontenerach. Czy aktualnie firma prowadzi proces rekrutacji ?

Nowy wpis

@Arek

Dziekujemy za komentarz. Na co dzień dbamy o to, aby atmosfera w naszej pracy była jak najlepsza. Dlatego też bardzo cieszymy się, gdy otrzymujemy opinie od naszych klientów i partnerów biznesowych. Wasze spostrzeżenia są dla nas niezwykle cenne i pomagają nam się rozwijać. Pragniemy również poinformować, że obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko kierowcy do działu cysterna. Jeśli jesteś zainteresowany(a) dołączeniem do naszego zespołu, serdecznie zapraszamy do aplikowania poprzez formularz dostępny w dziale rekrutacji. Możesz również wysłać swoje zgłoszenie drogą mailową na adres rekrutacja@bay-logistik.de. Chcielibyśmy podkreślić, że dla nas liczy się każde zgłoszenie. Jesteśmy zainteresowani nawiązaniem współpracy z osobami, które są odpowiedzialne, zaangażowane i posiadają odpowiednie kwalifikacje. Jeśli uważasz, że spełniasz te kryteria, nie wahaj się aplikować! Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i czekamy na Wasze zgłoszenia!

Tomasz L

Buli
@Tomasz L

Nigdy się nie odwróciła od pracownika dobre to czemu w ostatnim czasie zwalnia pracowników będących na chorobowym (po zawale) nie podając przyczyny itp.a rozliczając się na koniec kroją z kasy obcinając wynagrodzenia nie podając za co także polecam dziad transa kolejnego

@Buli

Szanowny Komentatorze, Dziękujemy za Twój komentarz. Jako firma zawsze wspieramy naszych pracowników, zwłaszcza tych, którzy zmierzyli się z prawdziwymi i trudnymi chorobami. Jednakże, musimy przestrzegać obowiązującego prawa w zakresie zwolnień lekarskich. Niestety, nie zawsze wszyscy pracownicy postępują słusznie, a niekiedy zwolnienia lekarskie są wykorzystywane w sposób nieodpowiedni. Co do Twojego przypadku, nie jesteśmy w stanie komentować publicznie powodów absencji naszych pracowników. W kwestii rozliczeń, chcielibyśmy podkreślić, że zawsze staramy się zapewnić przejrzystość. Nigdy nie potrącamy niczego z pensji, a każdy pracownik otrzymuje dokładnie rozpisany odcinek pensji co miesiąc, gdzie wszystko jest szczegółowo wyjaśnione. Zawsze jesteśmy dostępni w dziale HR, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Nasza firma dba o dobre samopoczucie pracowników i staramy się zapewnić im odpowiednie wsparcie. Niestety, czasami zwolnienia z pracy są konieczne, jednak nie mogą być publicznie komentowane. Jako pracodawca musimy podjąć trudne decyzje, ale nie boimy się ich podejmować, zawsze dążąc do zapewnienia uczciwego i sprawiedliwego podejścia.

Tomasz ( Leon) Nowy wpis
@Tomasz L

To nie jest moja opinia proszę mnie z nią nie łączyć . Faktycznie pracowałem w Bay parę ładnych lat ale ja tej opinii nie pisałem świadczy to tylko o tym że ktoś się podszywa pod kierowców i maluję wizerunek firmy w kolorach tęczy.

Nowy wpis

@Tomasz ( Leon)

Jak się pracuje z ludźmi z Bay Logistik GmbH + Co.KG?

Dzień dobry, Jako firma zawsze dokładamy wszelkich starań, aby atmosfera pracy była jak najlepsza. Jesteśmy dumni z naszej współpracy i zawsze staramy się budować pozytywne relacje z naszymi partnerami biznesowymi oraz współpracwnikami.

Aktualność
Firma Bay Logistik poszukuje kierowców z doświadczeniem do pracy w naszej dynamicznie rozwijającej się firmie transportowej. Szukamy osób z pasją do prowadzenia pojazdów oraz z zaangażowaniem w wykonywanie powierzonych zadań. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne warunki pracy w międzynarodowym środowisku. Jeśli jesteś gotowy na wyzwania, posiadasz wymagane uprawnienia i umiejętności, zapraszamy do aplikowania na stanowisko.

Jako pracodawcy zależy nam na tym, aby nasi pracownicy mieli satysfakcjonującą pracę i czuli się w naszej firmie dobrze. Dlatego zapewniamy nie tylko atrakcyjne wynagrodzenia, ale także dobrą atmosferę i wsparcie ze strony zespołu. Każdy pracownik, który do nas dołączy, może liczyć na nasze wsparcie w rozwijaniu swoich umiejętności oraz na pomoc w rozwiązywaniu problemów, które mogą pojawić się w trakcie pracy.

Nasza firma stawia na ciągły rozwój i dba o jakość wykonywanej pracy, co przekłada się na satysfakcję naszych pracowników. Zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji z naszymi pracownikami i zapewnieniu im warunków, które pozwolą na rozwój w sferze zawodowej.

Jeśli szukasz pracy, która pozwoli Ci się rozwijać i daje Ci poczucie satysfakcji, dołącz do naszej firmy. Z pewnością znajdziesz u nas nie tylko dobrą pracę, ale także przyjazną atmosferę i wsparcie w realizacji swoich celów zawodowych.
Kierowca Ce

Rekrutacja telefoniczną, rozmowa przez telefon z Panem Michal Szyszkowski. Na każde moje pytanie dostałem konkretną odpowiedź, na pytania odnośnie pensji oraz umowy o prace oraz składników pensji także dostałem jnformajce. Bardzo spokojna rozmowa z Panem Szyszkowskim, poświęcił mi wystarczająco czasu, mimo że prosiłem o termin rozmowy o 18:30. Na plus, wszystko po rozmowie dostałem Na maila, podpisane przez firmę.

Doświadczenie Moje oczekiwania Prawo jazdy oraz karta kierowcy

Szanowni Państwo,

Zbliża się magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, a razem z nim nadzieja na spokój, radość i ciepło rodzinnych chwil. W tym wyjątkowym okresie pragniemy Wam z całego serca złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam nie tylko radość, ale również spokój i odprężenie. Niech będzie to czas, kiedy możecie zatrzymać się na chwilę, cieszyć się bliskością najbliższych i zatopić w błogim klimacie świąt.

Nowy Rok niech niesie ze sobą wiele sukcesów, spełnionych marzeń i nowych, inspirujących wyzwań. Życzymy Wam, aby każda podróż była bezpieczna, każdy kilometr przynosił uśmiech na Wasze twarze, a drogi były sprzyjające podczas każdej trasy.

Niech te Święta niosą ze sobą nie tylko radość, ale również spokój, zrozumienie i chwilę wytchnienia. Życzymy Wam, aby nadchodzący rok był dla Was czasem spełnienia marzeń i osiągnięcia wszystkiego, o czym marzycie.

Serdecznie życzymy Wam zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pełnego sukcesów!

Z wyrazami szacunku,
Zespół Bay Logistik

Aktualność
Wielkimi krokami zmierzamy w przyszłość, a teraz dzięki naszej niezwykłej współpracy z przedszkolakami, mamy okazję zerknąć w nią oczami najmłodszych członków społeczności.
Dzieci, te małe skrzaty pełne kreatywności i wyobraźni, postanowiły przelać swoje marzenia na papier oraz na nasze unikalne AluBox'y.
To było coś niezwykłego i naprawdę inspirującego.

Przedszkolaki zyskały okazję wyrazić swoje marzenia i wizje na temat przyszłości poprzez rysunek. Dzieci wspólnie stworzyły swój unikalny projekt, na którym przedstawiło, jak, ich zdaniem, będzie wyglądać świat w przyszłości.

Następnie przekazaliśmy te niesamowite rysunki do naszego działu projektowego, gdzie zaadaptowaliśmy je na nasze innowacyjne AluBox'y.

Gratulujemy przedszkolakom, którzy dostarczyli nam tej niezwykłej dawki kreatywności i świeżego spojrzenia na świat! Wspólnie możemy budować lepszą przyszłość.
opinia

Nie można dodać żadnej opinii

@opinia

Szanowny Użytkowniku, Dziękujemy za Twój komentarz. Chcielibyśmy wyjaśnić, że nie blokujemy opinii i zawsze staramy się komunikować z naszymi pracownikami. Jeśli masz jakieś opinie lub uwagi, jesteśmy otwarci na ich przyjęcie i chcielibyśmy kontynuować dialog w celu poprawy naszych działań. Prosimy o kontakt z naszym działem HR, aby podzielić się swoimi myślami lub uwagami. Jesteśmy tu, aby słuchać i działać na rzecz naszych obecnych oraz przyszłych pracowników.

Driver

Nie czesto pisze opinie. Dosc długo szukalem pracy, ze Szczecina gdzie pochodze jest duzo ofert na Niemcy, jednak po raz pierwszy spotkalem sie z tym, ze rekruter wysyla dokladnie rozpisana pensje, umowę o prace nawet po Polsku przed rozpoczeciem pracy. Szacunek za takie podejście, naprawdę Pan Michal dobrze to robi. Pracę rozpoczynam, system 2na 2 jest idealny plus pensja i opieka polskiego opiekuna.

@Driver

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za Pana pozytywną opinię i zaufanie, jakim obdarzył Pan naszą firmę. Doceniamy Pana zaangażowanie w proces rekrutacyjny oraz za pozytywne doświadczenia, które Pan dotychczas miał w trakcie procesu rekrutacji. Cieszymy się, że nasze podejście do rekrutacji i procesu zatrudnienia spotkało się z Pana uznaniem. Naszym priorytetem jest zapewnienie przejrzystości i uczciwości w trakcie rekrutacji oraz zabezpieczenie Państwa interesów jako pracowników. Rozpoczęcie pracy z naszą firmą to także dla nas ważny moment, i zależy nam na tym, aby wszelkie formalności były jasne i zrozumiałe. Jesteśmy przekonani, że praca w naszej firmie będzie dla Pana satysfakcjonująca. Jeszcze raz dziękujemy za Pana zaufanie i życzymy owocnej współpracy. Jesteśmy przekonani, że razem osiągniemy wiele sukcesów.

Silo mean

Dzień dobry. Widać różne opinie, ale każdy ma prawo pisać co chce i na kogo chce. Ja miałem kontakt z Panią Agnieszka, później z Panem Michałem. Wszystko sprawnie, pełne informacje beż ściemniania, łącznie z policzeniem pensji itd. Która firma odbiera telefonu wieczorami, gdy akurat Ja mam czas porozmawiać? Jedynie moje pytanie do Bay, w jaki sposób odbywa się komunikacja z kierowcami? Nie kady potrafi dobrze mówić po niemiecku. Ogólnie chwale sobie, rekrutacja spoko, dużo informacji.

@Silo mean

Szanowny Kliencie, Dziękujemy za Twój komentarz i wyrażenie Twojej opinii na temat naszej firmy. Cieszymy się, że zauważyłeś nasze starania w kierunku profesjonalizmu oraz naszych pracowników, którzy mówią po polsku i są gotowi służyć Ci pełnym wsparciem. Twoje doświadczenia z naszymi przedstawicielami, Panią Agnieszką i Panem Michałem, cieszą nas i zawsze staramy się zapewnić klarowną i rzetelną obsługę klienta. Jeśli chodzi o naszą dostępność wieczorami, stawiamy na elastyczność i jesteśmy dostępni, gdy Ty masz czas porozmawiać. Nasza firma zawsze stara się dostosować do potrzeb naszych klientów. Jeśli chodzi o komunikację z kierowcami, zapewniamy wsparcie i tłumaczenia dla tych, którzy nie mówią płynnie po niemiecku. Naszym celem jest zapewnić komfortową obsługę dla wszystkich naszych klientów. Nasz system elektroniczny, jest napisany w całości także po Polsku. Dziękujemy za Twoje pozytywne opinie na temat naszej firmy i naszego procesu rekrutacji. Jesteśmy dumni z tego, co robimy i zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, prosimy o kontakt. Jesteśmy tutaj, aby służyć Ci najlepiej, jak tylko możemy.

Jaka jest kultura pracy w Bay Logistik GmbH + Co.KG?

Z przyjemnością udzielam odpowiedzi na Państwa pytanie dotyczące kultury pracy w firmie Bay Logistik GmbH + Co.KG. Kultura pracy w Bay Logistik jest oparta na fundamentach współpracy, profesjonalizmu i zaangażowania. Firma ta dąży do tworzenia środowiska pracy sprzyjającego efektywnej i harmonijnej współpracy między pracownikami oraz do osiągania wysokiej jakości usług poprzez zrozumienie i respektowanie potrzeb klientów. W Bay Logistik ważne jest promowanie otwartej komunikacji oraz wzajemnego szacunku między pracownikami na wszystkich poziomach organizacji. Firma stawia na rozwijanie kompetencji zawodowych swoich pracowników poprzez szkolenia i doskonalenie umiejętności, co pozwala na osiąganie wyższego poziomu efektywności oraz doskonałości w obszarze logistyki i usług powiązanych. Wizją firmy jest stworzenie inspirującej atmosfery, w której każdy pracownik ma możliwość wyrażania swoich pomysłów, aktywnie uczestniczenia w procesie podejmowania decyzji oraz wspierania innowacyjności. Bay Logistik GmbH stawia na rozwój zrównoważony, dbając o społeczność pracowniczą oraz środowisko naturalne. Wszystkie te elementy składają się na kulturę pracy w Bay Logistik która jest ukierunkowana na osiąganie doskonałych rezultatów biznesowych poprzez współpracę, profesjonalizm i zorientowanie na potrzeby klientów.

Stary

Brak słów na tym portalu kłamstwo goni kłamstwo opinie pochlebne pisane przez tą samą osobę z biura wiadomo o kogo chodzi, negatywne opinie zaraz są usuwane bo są niewygodne i najczęściej te akurat są prawdziwe. Pan Michał robi wszystko by wybielić wizerunek firmy między innymi pisze pochlebne opinie podszywając się pod ruzne nicki.

@Stary

Szanowny Użytkowniku, Dziękujemy za Twój komentarz, jednakże musimy stanowczo zaprzeczyć jego treści oraz przytoczonych tutaj sformułowaniach. Nasza firma zawsze kładzie nacisk na rzetelność, uczciwość i przejrzystość w relacjach z klientami, pracownikami oraz wypowiedziami na różnych portalach. Chcielibyśmy podkreślić, że wszelkie opinie na nasz temat są wyrażeniem prawdziwych doświadczeń naszych klientów oraz pracowników. Nie mamy żadnej polityki usuwania negatywnych opinii, gdyż uważamy, że każda opinia, zarówno pozytywna jak i negatywna, stanowi cenny feedback i motywację do ciągłego doskonalenia naszych usług. Co do zarzutów wobec Pana Michała, oraz innej osoby z biura, zaopewniamy, że nikt nie zajmuje się się takimi praktykami. Wierzymy w profesjonalizm naszego zespołu i podejście etyczne w prowadzeniu wszelkich działań. Jeśli masz jakiekolwiek konkretniejsze uwagi lub zastrzeżenia, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Nasze drzwi i uszy są zawsze otwarte dla opinii naszych klientów. Dziękujemy za wyrozumiałość i szacunek wobec naszej firmy.

Stary
@Bay Logistik GmbH + Co.KG

Odpowiedzi z automatu szablonem już nawet dodajecie, brak słów.

@Stary

Dziękujemy za Twój komentarz. Chcielibyśmy wyjaśnić, że nasze odpowiedzi są tworzone przez żywych ludzi, a nie przez automatyczne szablony. Jesteśmy zespołem, który starają się pomóc jak najlepiej, dlatego staramy się odpowiedzieć na każdy komentarz w sposób indywidualny i z szacunkiem. Jeśli natrafiamy na negatywne komentarze, staramy się odpowiedzieć na nie zgodnie z zasadami szacunku i profesjonalizmu. Dziękujemy za Twój komentarz, choć zauważamy, że wyraża on niezadowolenie i głęboką frustrację, które być może skrywane są pod nickiem, nie prawdziwym nazwiskiem. Chcielibyśmy podkreślić, że jako zespół jesteśmy tutaj, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie i odpowiedzi na Twoje pytania. Jeśli faktycznie masz jakiekolwiek problemy lub wątpliwości związane z pracą, chcielibyśmy zachęcić Cię do skontaktowania się z działem HR. Twoje uwagi są dla nas bardzo cenne, i jeśli istnieją obszary, które mogą zostać poprawione, chętnie to zbadamy i podejmiemy działania w celu doskonalenia naszej pracy. Naszym celem jest zapewnienie najlepszej jakości usług, a Twoja opinia może przyczynić się do naszego ciągłego rozwoju. Dziękujemy za współpracę i możliwość poprawy.

Timek

Jak to ladnie wygląda, a może ktoś z Bay powie nam, jak naprawdę jest z polskim oddzialem oraz dlaczego ostatnio tak bardzo interesujecie sie L4. Nalezy siedzieć u sibie a nie tutaj sie interesować.

@Timek

Dziękujemy za zainteresowanie Bay Logistik! Chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii dotyczących naszego polskiego oddziału i tematu zwolnień lekarskich, które Pan podniósł w swoim pytaniu. Właściwie, nie posiadamy jeszcze oddziału w Polsce, ale nasza firma intensywnie pracuje nad rozwojem i ekspansją na nowe rynki. Dlatego zdecydowaliśmy się mianować reprezentanta na Polskę, aby być obecnymi jeszcze wyraźniej w tym regionie. Jeśli chodzi o zwolnienia lekarskie, pragniemy podkreślić, że poszanowanie prywatności naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Informacje dotyczące stanu zdrowia naszych pracowników są objęte tajemnicą i traktujemy je w sposób poufny, zgodnie z przepisami prawa. Wszystkie działania podejmowane przez naszą firmę są zgodne z obowiązującym prawem. W trosce o dobro naszych pracowników i zgodnie z regulacjami dotyczącymi zwolnień lekarskich, dokładnie przestrzegamy procedur i przepisów, aby zapewnić uczciwość i przejrzystość w naszych działaniach.

Dlaczego portal usuwa z automatu opinie? Aż tyle ta firma placi za wizerunek?

@Kandydat

Dzień dobry, Dziękujemy za Twój komentarz. Chcielibyśmy wyjaśnić, że jako firma nie usuwamy opinii automatycznie. Twoja opinia jest widoczna i dostępna dla innych użytkowników. Jednakże, warto pamiętać, że każdy portal posiada regulamin, który określa zasady publikowania komentarzy. Jeśli jakiekolwiek opinie łamią te zasady, mogą zostać usunięte zgodnie z tym regulaminem. Niezależny zespół zarządza tym procesem, starając się zapewnić odpowiednią jakość treści i zapobiegać łamaniu regulaminu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące moderacji opinii, zachęcamy do skontaktowania się z nami pod adresem rekrutacja@bay-logistik.de lub z administracją portalu. Będą oni w stanie udzielić Ci dokładniejszych informacji na ten temat. Dziękujemy za zrozumienie i wyrażenie swojej opinii.

Młody

Brak słów na tą firmę, plaga pluskiew w samochodach kierowcy pogryzieni a pomocy z ich strony brak, ze zjazdami w soboty to standard tydzień zjazdowy to gonitwa za ogonem, do polskiego Dyspo dodzwonisz się jak się przyjmujesz potem radź sobie sam, przyjechałem w niedziele do pracy okazuje się ze niema mojego auta i nocka w osobowce!

@Młody

Witam serdecznie Proszę zgłosić się do Michała Szyszkowskiego, by wyjaśnił z Panem problem, że nie było auta gotowego dla Pana. Jeżeli jest Pan nowym pracownikiem, zaczyna Pan pracę w poniedziałek rano. Pracownicy już zatrudnieni, mają klucze do firmy, gdzie zawsze można pobrać klucze do samochodu. Proszę pamiętać, że Pana opinie o pladze pluskiew w aucie oraz o braku pomocy, są nieprawdziwe. Po pierwsze, auta w którym z winy kierowcy zaległy się pluskwy, poddane zostały kompletnemu czyszczeniu chemicznemy, przez firmę zewnętrzną, wraz z demontażem tapicerki. Ciuchy pracownika, na koszt Bay Logistik zostały oddane do zakładu pralniczego, by zostały wyczyszczone. Pracownicy, którzy zostali pogryzieni, otrzymali niezbędną pomoc, także medyczną. Proszę opierać się na faktach, ponieważ powtarzanie plotek, nie kończy się dobrze.

Tomeku
@Młody

Hej. Jak tal źle, to dlaczego pracujesz dalej w tej firmie. Jeżeli tak strasznie jest ciężko, to po prostu się zwolnij. Śmieszny jesteś i tyle, skomlą na forum a co so czego robi z ogonem podkulonym.

Nie zadowolony

To prawda Bay firma to Porażka

Młody
@Pracodawca

Bardzo śmieszne zewnętrzna firma haha widziałem ta zewnętrzna firma to jeden z myjkowych a kierowca do tej pory nie dostał zwrotu poniesionych kosztów

@Młody

Jeżeli kierowca nie dostał zwrotu poniesionych kosztów, proszę niech się zgłosi do działu HR. Ciuchy kierowcy, były oddane na koszt firmy do specjalnej firmy sprzętającej. Kierowcy zostali zawiezieni przez naszego kolegę do szpitala. Pana opinie, sa całkowicie bezpodstawne i godzą w imię firmy, jednak rozumiemy, że nie ma Pan/Pani odwagi przedstawić się z imienia i nazwiska, by rzeczywiście przedstawić obecny stan rzeczy. Zakładam, że takie rozkręcanie tematu, sprawia Panu radość, jednak nasza polemika z Panem jest zakończona. Nie jest Pan partnerem, z którym można rozmawiać w sposób merytoryczny, nasze standardy nie pozwalają na rozmowę z Panem. Pozdrawiam Michał Szyszkowski

Niestety, dyskusja z Panem nie prowadzi do niczego, jednak z grzeczności odpowiadam Panu, ponieważ każdy zasługuje na szacunek. Szanowny Panie, Pan Szyszkowski nie zwolnił się z Bay Logistik 3 razy, jak już wspomnieliśmy prędzej, nie był obecny w firmie przez pewien okres, z ważnych przyczyn osobistych. Jeżeli nie potrafi Pan tego uszanować, nie nam to oceniać. Temat uważamy za wyczerpany. Osoba o nicki @Młody dostała naszą merytoryczną odpowiedź, oparta na prawdzie oraz faktach. Pana komentarze, są przepełniona zawiścią oraz skierowane na oczernianie firmy Bay Logistik. Jak Pan widzi, Pana komentarze pozostają, nikt ich nie usuwa, ponieważ opieramy się na prawdzie. Gdy zdobędzie się Pan na odwagę przedstawić, z chęcia spotkamy się i omówimy trapiące Pana problemy na spotkaniu z Panem. Proszę pamiętać, że z każdym problemem, może się Pan zgłosić do działu HR, w celu jego rozwiązania.

@Pracodawca

Z tym praniem to kłamstwo jestem osobą która była pogryziona przez pluskwy nie otrzymał żadnej pomocy medycznej nikt mi nic nie wyprał zjechałem do domu na koniec szychty i tyle pogryziony i bez pomocy pracodawcy powiem więcej spotkało to nie tylko mnie ale również moich kolegów

Niestety nie będziemy z Panem dyskutować, ponieważ jest Pan osobą, która podszywa się pod kogoś kim nie jest. Jest to kłamstwo. Zaznaczamy, że firma Bay Logistik w przedmiotowej sprawie podjęła działania na szeroką skalę, by problem usunąć, problem który przynieśli kierowcy. Michal Szyszkowski osobiście zawiózł dwie osoby z tego pojazdu do szpitala. Dalsza polemika na ten temat jest skończona, ponieważ dyskusja opiera się na merytorycznej wymianie zdań oraz argumentach, nie na kłamstwach i podszywaniu się pod kogoś.

Czy to było na dziale cystern?

@Nowy

Wspomniana wyżej sytuacja, nie miała miejsca na dziale cystern. Dotyczyła innego przypadku i została już rozwiązana. Jeżeli interesują Pana szczegóły lub chce dopytać się Pan o więcej szczegółów by rozwiać swoje obawy proszę o kontakt z działem HR rekrutacja@bay-logistik.de Tutaj zawsze można zgłosić każda sytuację, która wymaga interwencji lub poprawienia.

Polski

Witam Jestem zatrudniony w firmie od ponad miesiąca, teraz mogę napisać, jak to wygląda. Praca jest spokojna, nawet bardzo spokojna. Dispo w porządku, nie ma problemów, pomagają i naprawdę są pomocni, szczególnie na BOX, gdzie ja jestem. Komunikacja po Polsku. Na początku miałem problem z ogarnięciem dokumentów i zleceń, ale pomaga Polski oddział więc wszystko się udało pracuje tam Polak. Samochody nowe, świeże i sprawne, kasa też w porządku.

@Polski

Dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że jest Pan zadowolony z pracy, oraz poradził Pan sobie świetnie z dokumentami, brawo. Życzymy miłego dnia.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Bay Logistik GmbH + Co.KG w przypadku pracy jako Kierowca Ce?

Dzień dobry Niestety, model pracy zdalnej w przypadku kierowcy CE jest jeszcze nie dostępny w naszej firmie. Wynika to także z ograniczeń technologicznych oraz zakresu naszej pracy.

Czytam wypowiedzi, i długo myślałem czy zadzwonić tam. Jednak zadzwoniłem na polski nuner z ogłoszenia. Rozmawiałem z Panem Szyszkowskim, reprezentantem firmy na Polskę. Widać, że reprezentuje firmę jak należy. Nie wiedzialem, za Bay ma oddzial w Polsce, jednak jak milo wiedziec, ze tak jest. Aplikowałem na cysterny, Pan powiedział ze nie zna każdego aspektu pracy i dowie się i oddzowni. Zrobił tak po dwóch dniach. Pełna jasna informacja, także właśnie praca w sobotę, weekend oraz spanie w aucie. Mailem sytuację rodzinna, że faktycznie nie mogłem dać odpowiedzi, Pan Szyszkowski zadzownil z pytaniem, czy wszystko w porządku, oraz czy może pomóc mi w czymś. Rzadko spotykane zainteresowanie, jednak miło je odebrałem. Nie pytał się o prace, nie naciskał a grzecznie pytał jak u mnie i co myślę o ofercie. Zdecyduje się dalej kandydować, ponieważ podejście chociaż tego Pana, zasługuje na pochwalę, ponieważ poświęcił na moje rozmowy dużo czasu, także online i nie widziałem zdenerwowania z miliona moich pytań. Zna kwestie Kindergeld, Druku S1 i pomaga także w tym, co ciekawe nie chce kasy za to.

@Marcin

Dziękujemy za pozytywną opinię. Życzymy sukcesu w dalszym procesie rekrutacji.

Jeżeli jest Pan tak pewny siebie, proszę podpisaś się imieniem i nazwiskiem, nie chować się za pseudonimem. Dyskusja z Panem jest jałowa, ponieważ jak widać, nie akcpetuje Pan pozytywnych informacji o firmie, wyczuwając podstęp. Trudno pogodzić się z tym, że mamy zadowolonych pracowników. Zauważamy, że jest Pan bardzo aktywnym użytkownikiem, by pisać same nie pochlebne opinie o firmie oraz osobach z nią związanymi. Pan Michał odpowiedzialny jest za inny obszar działania. Chwilowa nieobecność Pana Michała w pracy, oraz fakt dlaczego tak było, jest znana zarządowi firmy, proszę uszanować czyjąś prywatność.

Widzi Pan, admin nie usuwa Opini na stronie portalu, każda opinia pozostaje tutaj bez zmiany, jeżeli nie narusza regulaminu strony. Warunki pracy, są jasno przedstawione, nikt nie wprowadza Pana w bład.

Bay Logistik GmbH + Co.KG wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na GoWork.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Kierowca Ce.

Poszukujemy doświadczonych kierowców na silosach oraz cysternach, zapraszamy do rekrutacji.

Szanowni Panie, niestety nie możemy zwrócić się do Pana po imieniu, ponieważ się Pan nie przedstawił, a nie posługujemy się nickami. Kwestie wynagrodzenia, oraz sposobu naliczania, rozliczania oraz przydzielania dodatków za np. weekend, są bardzo prosto, jasno opisane w tabeli wynagrodzenia, którą każdy nowo zatrudniony pracownik dostaje. Każda informacja, związana z wynagrodzeniem, jest rzetelnie przedstawiona podczas procesu rekrutacji. Także sposoby rozliczania weekendów. Jeżeli czuje się Pan/Pani w jakiś sposób (usunięte przez administratora) proszę zgłosić się do naszego działu HR, w celu wyjaśnienia sprawy.

@Pracodawca

Ja dostałem pełna informacje, dokładnie z każdym weekendem i postojem na bazie i parkingu.

@Marcin

Dziękujemy za wartościowy wpis oraz Pana ocenę, dziękujemy za to. Zespół HR

Przemas

Witam sprawa wygląda następująco proces rekrutacji rozpoczął się u mnie jakieś 3-4 dni temu wszystko przebiegało bardzo dobrze kontakt z rekruterem bardzo dobry aż do momentu w którym wysłałem mu zwrotny dokument potwierdzający moje ubezpieczenie w tym momencie kontakt totalnie się urwał nie wiem co mam robić Nie wiem czy szukać dalej czy jakikolwiek jest sens jeszcze zainteresowania tą firmą

Lidia
@Przemas

tak po prostu nie odbiera teraz telefonu? jak długo? ciekawa jestem co z tym dokumentem mogłoby być nie tak, że tego typu reakcja by wystąpiła. chyba to dobrze, że ktoś jest ubezpieczony, bo nie muszą się tym przejmować, czy źle myślę? a wcześniej jakie swoje dane im udostępniałeś?

Kiero
@Przemas

Myślę, że ubezpieczenie nie ma nic wspólnego z rekrutacją, ponieważ firma tak musi płacić składki za Ciebie. Skontaktuj się z (usunięte przez administratora), niech on pomoże Tobie w tej sprawie. Wszyscy pisali, że pomaga więc niech pomoże i Tobie.

Lidia
@Kiero

jeśli chodzi o tę osobę kontaktową, która mogłaby pomóc w tej sytuacji to poleciłeś kogoś z firmy? treść ukryta a chciałabym się upewnić

Kiero
@Lidia

(usunięte przez administratora)po prostu zadzwon do nich, niech dadzą co namiary do Michala z Polski, na pewno się kapną o kogo chodzi lub napisz maila do nich z prośba o kontakt do niego,

@Przemas

Dzień Dobry Nasza komunikacja z kandytem odbywa się zawsze stopniowo, postępując w ramach procesu rekrutacji. Proszę wysłać maila do działu rekrutacji, w odpowiedzi na maila jakiego dostał Pan podczas złożenia aplikacji. Wtedy będziemy mogli się z Panem skontakwoać.

Zostaw merytoryczną opinię o Bay Logistik GmbH + Co.KG - Waiblingen

• Jak się pracuje w Bay Logistik GmbH + Co.KG?

Zobacz opinie na temat firmy Bay Logistik GmbH + Co.KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bay Logistik GmbH + Co.KG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 8 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bay Logistik GmbH + Co.KG?

Kandydaci do pracy w Bay Logistik GmbH + Co.KG napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bay Logistik GmbH + Co.KG