Opinie o Andersen w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Andersen. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Andersen na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Andersen w Warszawa

Tomasz

Firma nie profesjonalna. W Lutym miałem u nich krótką rozmowę. Pomijam już fakt że na zostałem zaproszony na rozmowę wstępną, a przy okazji zrobili mi rozmowę techniczną w pół godziny o czym wcześniej nie poinformowali. Od Lutego nie otrzymałem od nich żadnej wiadomości. Jeżeli tak u nich wygląda rekrutacja to strach pomyśleć jak wygląda tam praca.

Józia
@Tomasz

Jakim stanowiskiem byłeś zainteresowany? Jakie pytania padły na tej części technicznej, znałeś odpowiedzi na wszystko? Nie wiesz czy przyjęli kogoś na ten etat?

Konkurencyjne zarobki opisane w ofercie konsultanta podatkowego to jakie zarobki? Może znajdę tu kogoś kto pracuje na tym stanowisku albo pracował... Z tego co czytałem w ofercie i na forum dużo informacji pada na temat rozwoju. Jako nowy pracownik po jakim czasie mógłbym spodziewać się takich pierwszych szkoleń rozwojowych? Oczywiście mam na myśli szkolenia zewnętrzne.

Iryna Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

Czemu postanowiłam dołączyć do zespołu Andersen? - Elastyczność w kwestii godzin pracy. Istnieje możliwość wykonywania pracy zarówno z domu, jak i z biura, a harmonogram można dostosować do własnych potrzeb, uwzględniając z ekipą i wymagania klienta. - Świadczenia dodatkowe. Multisport, kursy języka angielskiego, dostęp do opieki medycznej Luxmed oraz okazja do udziału w konferencjach. - Rozwój zawodowy. W Andersenie istnieje jasny model kariery dla prawie każdej pozycji. - Komfort pracy. Zapewnione jest odpowiednie oprogramowanie, sprzęt najwyższej jakości, a biuro wyposażone w ergonomiczne meble, przestronną kuchnię oraz strefę relaksu.

Maja

Pracowałam w firmie ponad dwa lata. Niedawno zakończyłam współpracę z Andersen z powodów rodzinnych. Chciałabym podsumować ten okres krótką opinią! Moja przygoda z firmą zaczęła się od kursów, następnie odbyłam staż i w końcu dołączyłam do grona pracowników. Przez cały czas rozwoju zawodowego w firmie czułam pomoc i wsparcie. Zawsze mogłam liczyć na radę od starszych kolegów i koleżanek i znaleźć cenne informacje na portalu. Brałam udział w wielu firmowych warsztatach, szkoleniach i wykładach. Jest też możliwość uczestniczenia w kursach wewnętrznych. Wszystko to pokazuje, że firmie zależy na rozwoju pracowników.

Kaśka
@Maja

To, że firma inwestuje w rozwój pracownika jest naprawdę super. A za takie szkolenia, które organizują podpisujecie może lojalki? Na jakiej zasadzie to działa? Wraz ze wzrostem doświadczenia wzrasta również wynagrodzenie?

Mel Nowy wpis
@Maja

cześć, jak długo trwał staż i czy to był płatny staż?

@Maja

Pracując dwa lata można już dostać tu umowę na stałe? Jak ktoś bierze udział w tych kursach wewnętrznych to wtedy zwolniony jest z wykonywania obowiązków i ma skupić się na nauce? Swoją drogą okres kursowy jest normalnie objęty pensją?

Anthony

Pracuję zdalnie, co jest naprawdę świetną opcją dla osób, takich jak ja, które mieszkają w małych miastach, gdzie brakuje biur IT, albo dla tych, którzy cenią sobie możliwość podróżowania. Po zaznajomieniu się z pracą zdalną, nie mam już ochoty wracać do tradycyjnego biura! Jednocześnie zawsze marzyłem o pracy w dziedzinie IT, ponieważ daje to stabilność oraz nieograniczone perspektywy rozwoju. Jestem niezwykle zadowolony, że natrafiłem na tę ofertę! Nabywałem umiejętności, w tym także na własnych błędach, ale w firmie nie traktuje się tego jako czegoś przerażającego. Wszystko jest wyjaśniane, omawiane - jak unikać pomyłek i jak doskonalić swoje umiejętności. To normalne podejście do pracy, pozbawione zbędnych nerwów.

Martysia
@Anthony

O, to super. A co ze sprzętem? Firma zapewnia pracownikom na pracy home office sprzęt do pracy? Czy jednak trzeba na prywatnym sprzęcie pracować? Co firma oferuje jako wyposażenie?

UX UI Designer

Zdalnie;

Sprawdzanie angielskiego; Bardzo duże zadanie rekrutacyjne; Zrezygnowali ze współpracy, jak poprosiłem wysłać umowę;

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
Pavel P.

O Andersenie można powiedzieć wiele dobrych rzeczy, ale wymienię te, które są ważne dla mnie osobiście. 1. Duży dział marketingu i generowania leadów. Niewiele innych miejsc poświęca temu tyle uwagi. W efekcie - zawsze wielu klientów, nieustannie poszukujemy nowych projektów - co oznacza, że jest też praca dla mnie. 2. Wynagrodzenie. Wszystko zgodnie z umową i zgodnie z prawem. Dla mnie to ważne. 3. Wspaniali pracownicy! Bez znaczenia czy to specjaliści od leadgen, HR, czy menedżerowie…dosłownie wszyscy są przyjaźni. 4. Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników. Możliwość wzięcia wolnego bez zwolnienia lekarskiego. 5. Możliwość zaplanowania urlopu w dogodnym dla siebie czasie.

@Pracodawca
@Pavel P.

Bardzo dziękujemy za opinię o Andersen! Zawsze staramy się zapewnić naszym pracownikom jak najlepsze warunki i cieszymy się, że podoba Ci się sposób, w jaki zorganizowany jest proces pracy. Nieustannie pracujemy nad poprawą warunków pracy i mamy nadzieję, że nadal będziemy spełniać Twoje oczekiwania. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Kornelia
@Pavel P.

Fajnie, że tak pozytywnie oceniasz pracodawce. Czyli ty żadnych minusów pracy tutaj nie widzisz? A czy wynagrodzenie jest też zgodne z tym co było ustalone na rozmowie o pracę? Poza podstawą jakieś dodatki oferują?

Tomasz

Marzena
@Tomasz

Będąc na rozmowie kwalifikacyjnej firma przedstawiła już na tym etapie warunki zatrudnienia które oferują? Ile wychodzi początkowo na godzinę? Jaki rodzaj umowy? Pracownicy motywowani są do pracy jakimiś premiami?

@Tomasz

Thank you for taking the time to provide feedback regarding your recent interview with our company. We are committed to maintaining a recruitment process that is professional, transparent, and respectful to all candidates. Our HR team communicates clearly throughout the interview process, and we're sorry if there were any. Our recruitment team recognises the importance of providing candidates with information before the interview and promptly giving feedback afterwards. We aim to foster a positive and inclusive work environment and take all feedback seriously. We appreciate your honest comments and will respond accordingly. Once again, we apologise for any inconvenience you may have experienced and thank you for your interest in our company.

Józia

Serhii

Najbardziej podoba mi się to, że w trakcie pracy wiadomo, w jakim kierunku należy się rozwijać i jest do kogo zwrócić się o pomoc, jeśli chodzi o pracę i naukę umiejętności. Przyjazna atmosfera i fajne biuro, do którego zawsze chce się wracać. A jeśli lubisz pracować zdalnie, to pozwalają też nie wracać :) Co więcej, w murach firmy odbywają się nie tylko wydarzenia związane z różnymi technologiami, ale także imprezy integracyjne. Ale o tym osobno. Większość ludzi jest bardzo przyjazna i towarzyska. Na czatach zawsze było dużo wiadomości, co tylko dodawało do frajdy. W firmie można poczuć się naprawdę potrzebnym i wartościowym.

Z powodu pewnych okoliczności zimą straciłam pracę i znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji. Błądziłam po rynku pracy, wysyłałam CV, aż w końcu trafiłam w dziesiątkę! Już na rozmowie kwalifikacyjnej poczułam się jak ryba w wodzie! Wynagrodzenie i warunki pracy wydawały się bardzo dobre. Już po dwóch tygodniach zaczęłam pracę i od tamtej pory czasem nie chce mi się z niej wychodzić. Być może niektórzy się ze mną nie zgodzą. Ale wierzę, że w uczciwej firmie jest się traktowanym dokładnie tak samo, jak samemu traktuje się wykonywanie swoich obowiązków, zespół, jakie się ma softskills. Z plusów to z pewnością warto wspomnieć o eventach (imprezy firmowe, gry planszowe, piątkowe dyskoteki, urodziny współpracowników) oraz ubezpieczeniu zdrowotnym.

@Marta

Cieszymy się, że możemy zapewnić pracę odpowiednią dla Ciebie! Cenimy naszych pracowników i staramy się stworzyć dla nich komfortowe i odpowiednie środowisko pracy. Andersen wspiera swoich specjalistów na każdym kroku, zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym i opiece zdrowotnej. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na długo i życzymy samych sukcesów!

Ona
@Marta

Oooo to jak firma świętuje urodziny pracownika? Każdego pracownika czy wybranych? To imprezka czy raczej symboliczne ciasto?

Andersen

Zgrany zespół, dobre relacje między przełożonymi i pracownikami. Nad polepszeniem atmosfery w zespole cały czas się pracuje. Od czasu do czasu organizowane są imprezy integracyjne. Praktycznie nie ma sytuacji, w której zostajesz sam z zadaniem. Zawsze jest ktoś, kogo można poprosić o pomoc i chętnie jej udziela. Wszystko zależy od pracownika, przy odpowiedniej motywacji wszystkie drzwi stoją otworem. Może warto wprowadzić bardziej przejrzysty system szkoleń dla początkujących specjalistów.

Marzena
@Andersen

A jak ten system szkoleń dla początkujących właśnie wygląda? Ile trwa samo szkolenie na początku współpracy? Obowiązuje na czas szkolenia jakaś inna umowa?

@Marzena

Aktualnie Andersen prowadzi Trainee Program obejmujący najbardziej popularne i pożądane obszary na rynku pracy. W ramach programu początkujący specjaliści będą mogli nauczyć się niezbędnych umiejętności teoretycznych i praktycznych pod okiem doświadczonych mentorów i opiekunów. Czas trwania programu waha się od 3 do 6 miesięcy w zależności od wybranego obszaru. Jeśli pomyślnie ukończysz program, będziesz mieć zagwarantowane zatrudnienie. Przed rozpoczęciem stażu oferujemy możliwość podpisania umowy o współpracy - umowy o staż (zobowiązanie do współpracy z firmą po ukończeniu praktyk przez okres 18 miesięcy). Szczegółowy opis naszej oferty oraz odpowiedzi na pytania uzyskasz od naszego specjalisty działu staży Wypełnij nasz formularz aplikacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami przesłanymi na twój adres e-mail. https://people.andersenlab.com/trainee/form Życzymy powodzenia i do zobaczenia w gronie naszych współpracowników.

Jak dużo osób pracuje w Andersen?

Sm.

Przyjazny personel, w tym niesamowici i inteligentni ludzie z rozwiniętymi soft oraz hard-skills; uwielbiam kulturę korporacyjną. ale wynagrodzenie może być poprawione

Weronika
@Sm.

Czemu uważasz że może być poprawione? Można wiedzieć jakie są tu widełki płacowe na ten moment? Próbuje się zorientować bo szukam nowej pracy. No i te soft oraz hard skills to można u was jakoś szlifować? Macie jakiś system szkoleniowy?

Milana

My feedback for Andersen at this very moment. For: modern office and approaches in working with colleagues and customers. a bunch of internal training courses Against: RMs could be a bit more attentive: if ones do not ask, it does not mean they satisfied

Ewelina

Najnowsze opinie są w języku angielskim - znaczy to, że firma nie zatrudnią już Polaków? Czy taki po prostu przypadek że dwie osoby napisały komentarze akurat po angielsku? Dużo pracuje tutaj obcokrajowców?

@Ewelina

Dzień dobry. Andersen nadal działa w Polsce, a my zatrudniamy Polaków, bez obaw :) Naszym oficjalnym językiem komunikacji jest angielski, natomiast w polskich biurach pracują również relokowane osoby z innych krajów, którzy też chcą zostawić opinię o firmie.

Beata
@Pracodawca

czy w biurze należy posługiwać się językiem angielskim czy język Polski też jest używany? Jak sprawdzany jest poziom języka przy zatrudnieniu, jest do rozwiązaniu jakiś test? A czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w tym języku? Obcokrajowcy zarabiają te same kwoty co rodacy?

xyz

Współpracuję z firmą Andersen od 2018 roku i w tym czasie byłam zaangażowana w trzy różne projekty. Wiele projektów, przy których zostałam postawiona, stanowiło wiele różnych wyzwań, które okazały się bardzo owocne. Moje ogólne doświadczenie z firmą było świetne.

Czy poziom wynagrodzeń w Andersen uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na GoWork.pl 15 lutego.

Cześć! Poziom wynagrodzeń dostosowujemy w oparciu o sytuację rynkową, nie skupiając się na opiniach. Uważamy, że jest to słuszna decyzja, ponieważ pozwala zapewnić wszystkim naszym pracownikom satysfakcjonujący poziom dochodów

Elena B.

There are huge opportunities for growth from zero - connection to projects, mentors, a developed feedback system and a transparent growth system. Very developed corporate culture - open interaction between employees, including with managers, cool corporate parties (miss them) and small language clubs.

Aleksandra
@Elena B.

What was your position at the company? You said you „miss” corporate parties, so you’re not their current employee? You sound very happy with this job, if you left the company anyway, then I would like to know what was the reason behind this decision. Also, those growth opportunities, are they available for everyone or just workers with particular skill level and education?

Iwona

Wspaniała organizacja. Światowej klasy środowisko.

Jacub

There is a possibility of career growth at Andersen. Managers always want and even require development, but employees are the ones who choose it. Working late is the only problem. It'd be great to configure the correct working mode of employees working remotely.

I took an internship and I’d like to say that the company performs an important function: Andersen is ready to take interns with minimal training and bring their level to a valid one on the labor market. In general, you are quite free to choose a training track and do it as a project (which is a big FOR) so on your own. It is easy to get lost in such freedom, and the solution to the problem is to work closely with a mentor. Soo Andersen - well done, in the case of working with newcomers company does their job successfully.

abcWorker

Z firmy odszedłem pół roku temu. Pracowałem tam niecałe 2 lata, w głównej siedzibie. Z mojego doświadczenia wynika, że rozmowa wstępna to jedyna część pracy, w której odnoszono się do mnie grzecznie, poza tym zafundowano mi wyłącznie negatywne emocje. W ciągu półtora roku pracy nie było ani jednego przypadku, aby menedżerowie nie próbowali mnie okłamywać co do istnienia projektu, jego stosów czy wynagrodzenia za projekt. Cała praca menedżerów opierała się na systematycznym oszukiwaniu i ograniczaniu dostępu do informacji. Jedyną okazją do uzyskania dobrego wynagrodzenia był moment zatrudniania się do firmy, bo potem wymyślano wiele powodów, aby nie podnosić płac lub trzeba było zmieniać projekt, nawet jeśli przy projekcie nie podnosili mi wypłaty. Najlepszym sposobem na zwiększenie wynagrodzenia było przyniesienie zaproszenia-oferty z innej firmy, ale nawet wtedy można było zostać zignorowanym lub otrzymać ofertę znacznie mniej korzystną. A jeśli masz „szczęście” ze swoim przełożonym, to najprawdopodobniej otrzymasz najmniejszy dodatek do wynagrodzenia za pracę pod byle pretekstem i na najgorszych dla ciebie warunkach, a w przypadku niepotrzebnych pytań ryzykujesz swoją reputacją u menedżerów. Będą cię sprzedawać do projektu jako specjalistę wyższego szczebla, co w żaden sposób nie wpłynie na twoje wynagrodzenie, ale poważnie wpłynie na twoją odpowiedzialność za projekt i obciążenie pracą. Ponadto zdarzały się przypadki, gdy zobowiązywano pracownika do znalezienia dla siebie zastępcy lub wprowadzania projektanta, który będzie pracował na twoim miejscu, pod twoim imieniem i nazwiskiem – tj. będzie pracował na twoje konto, nie znając w ogóle projektu. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska nie jest zerowe, ale jest to systematyczne podejście wprowadzane w życie w tej firmie. Istnieje duża rotacja przy projektach ze względu na wyprowadzanie projektantów przez menedżerów. W moim projekcie średni czas życia projektanta to 5-6 miesięcy, pod warunkiem wskaźników DWUKROTNIE wyższych niż pensje i stosu nowoczesnych technologii. Dlatego jeśli przyjdzie ci poprowadzić zespół, to powinieneś być przygotowany na to, że wcisną ci młodszych specjalistów na stanowiska średnich a nawet starszych, a także, bez żadnych uzgodnień, zastąpią ich nowymi za pół roku czy rok ze względu na konieczność rotacji lub próby wybicia wyższych wskaźników na nowym projekcie. Widoczna jest ogólna niekompetencja kierownictwa średniego szczebla. Menedżer średniego szczebla nie rozumie ani cyklu projektowania, ani technik zarządzania projektem, nie wie jak zarządzać zespołem itp. Jakaś totalna niekompetencja, z wyjątkiem kilku osób, z którymi spotkałem się, kiedy tam pracowałem. Odnosi się silne wrażenie, że są to w większości niewyspecjalizowani pracownicy. Oddziały w firmie osiągają swoje cele nie zwracając uwagi na swoich kolegów i często pogarszając wyniki swoich kolegów z sąsiednich oddziałów. Taka tendencja wpływa pośrednio na realizację projektów i ich jakość. W godzinach pracy będziesz musiał przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne lub zajmować się szkoleniem słabszych pracowników, aby sprzedać ich do projektu jako rzekomo bardziej wykwalifikowanych. Możliwe, że takie podejście praktykuje tylko oddział, w którym ja pracowałem, ale nie sądzę, żeby były większe odchylenia. Chociaż firma nawet stara się stwarzać pozory i budować solidną reputację, nie ma kultury korporacyjnej na wysokim poziomie ani wystarczającej liczby dobrych specjalistów, aby ten poziom podnieść. Ponadto, zgodnie z historiami, które do mnie dotarły, nie tylko ja spotkałem się z takim podejściem, a osoby, które ze wszystkiego były zadowolone, przy bardziej wnikliwym przyjrzeniu się sprawie, okazywało się, że były po prostu usatysfakcjonowane minimalnymi warunkami lub nie zastanawiały się nad sytuacją. Oczywiście, każdy sam wyciągnie wnioski, ale wygląda na to, że można uzyskać taką jakość firmy i usług administracyjnych za mniejsze pieniądze lub uzyskać lepszą jakość za te same pieniądze. Celem firmy jest zarabianie pieniędzy za wszelką cenę. Kierownictwo firmy będzie brać pod uwagę ciebie i cele klientów tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne lub gdy pojawia się realna groźba utraty pieniędzy. Poza tym to zwykła firma, która nie zapewnia żadnych specjalnych korzyści ani perspektyw.

@abcWorker

"Witaj. Bardzo nam przykro, że odniosłeś takie wrażenie, ale niepotrzebnie na siłę wyolbrzymiasz sytuację. Gdyby nasi menedżerowie byli niekompetentni, a pracownicy nieprofesjonalni, Andersen nie byłby w stanie rozwijać się i umacniać swojej pozycji na rynku przez ostatnie 15 lat. Jeśli pracownik ma problem z danym menedżerem lub projektem - może skontaktować się ze swoim RM/HR lub zostawić anonimowy feedback na wewnętrznym portalu firmy. Ta funkcja spełnia swoją rolę i jest aktywnie wykorzystywana! Nie wiemy nawet co odpowiedzieć na zarzut „celem firmy jest zarabianie pieniędzy”. Tak, oczywiście – przecież tak działa każdy biznes. Jednak nie jest to nasz jedyny cel: zapewniamy naszym pracownikom także komfortowe warunki pracy, konkurencyjne wynagrodzenie i dajemy perspektywy rozwoju i awansu. Mamy nadzieję, że uda nam się ponownie współpracować i że zobaczysz naszą firmę z innej perspektywy."

Zostaw merytoryczną opinię o Andersen - Warszawa

• Jak się pracuje w Andersen?

Zobacz opinie na temat firmy Andersen tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Andersen?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 82, z czego 68 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Andersen?

Kandydaci do pracy w Andersen napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Andersen