Faina Lifestyle Sp. z o.o.

1 Dodaj merytoryczną opinię

NIP: 5272891719 REGON: 383201180 KRS: 0000781410

Adres: Panattoni Park, Niesięcin 17, 95-050 Konstantynów Łódzki

Opinie o Faina Lifestyle Sp. z o.o.

Szukam pracy w administracji gdzie mogłabym wykorzystać znajomosć języków. Internet mi podpowiedzial, że w tamtym roku firma szukała specjalistki ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego. Niestety nie mogę zerknąć co ciekawego oferowali i czego wymagali, bo ogłoszenie już nie jest aktywne. Ktoś z was może przybliżyć mi główne wymagania np. o doświadczeniu i widełki płacowe i podpowiedzieć czy przypadkiem nie szykują się jakieś nabory?

Dzień dobry, chciałbym się upewnić czy na magazynie nadal pracujecie na dwie zmiany, czy coś się pozmieniało. Pewnie nie ma na to szans, ale wole zapytać - jest możliwość żeby robić tylko na popołudniówki, czy nie dają wolnej ręki w tej kwestii. Wpadła mi w oko oferta, co prawda już nieaktywna, ale pisali tam o atrakcyjnym wynagrodzeniu premii za frekwencję. No ogólnie dobrze to wygląda, a w rzeczywistości ile wychodzi kasy na czysto?

Pracodawca Nowy wpis

Dzień dobry, pracujemy nadal na dwie zmiany. Na dzień dzisiejszy nie mamy potrzeby. Jeżeli będzie Pan zainteresowany zapraszamy w 4 kwartale tego roku.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Faina Lifestyle Sp. z o.o.?

Mam parę ofert do ogarniecia, ale myslałem m.in żeby tu na tego technologa odzieży spróbowac, co się ogłaszają. Orientuje się ktoś w warunkach? Tam pisali że umowa o pracę, ale od razu normalnie dają, czy najpierw na zleceniu trzeba swoje przerobic? Tak robia pracodawcy często :/

Firma Faina Lifestyle Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Pracownik administracyjno-biurowy. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Firma Faina Lifestyle Sp. z o.o. poszukiwała pracowników na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta. Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny? Czy komuś udało się podjąć tę pracę?

Ta firma to (usunięte przez administratora) Nawet nie wiem jak to opisać. Kultura osobista prowadzących sięga dna.

Mówisz o osobach prowadzących rekrutację? A jak sytuacja stricte w pracy? Czy też jest jakiś problem z kulturą, atmosferą? Czy jednak można spodziewać się dobrych warunków? ;) Proszę o odpowiedź, bo pilnie poszukuję zatrudnienia.

Teraz szukają technika - technologa odzieżowego. Oferta jet do Łodzi ale ktoś pisał że zmienili lokalizacje na Niesiecin. To praca jest w tym nowym miejscu czy jednak jakaś produkcja została jeszcze w Łodzi. Ktoś mi wyjaśni?

BIBI
@Adam

Całe biuro oraz magazyn znajdują się w Niesiecinie. W Łodzi nic już nie funkcjonuje

Lena
@BIBI

Co to się podziało, że już nic tam nie ma? Przydatne info w sumie, dzięki za wyjaśnienie. O warunkach na stanowisku wyżej coś wiesz może? Jak płacą, jak tam się pracuje? Tez byłabym chętna i się trochę waham, czy warto podesłać cv :)

Lola

Aż nie wiadomo od czego zacząć, bo fajna nie jest taka fajna. Ktoś już napisał, że fajna cechuje jedno - jak tylko coś potrafisz to siadaj i rób to. Zdanie perfekcyjne o firmie, w której o przygotowaniu do pracy, czy o szkoleniach można pomarzyć!! Nawet kursy języka Niemieckiego to żart, gdy całe programy są tylko po Niemiecku... Jeśli coś zrobisz to i tak Niemiecka część firmy skasuje dane, a potem poprawiasz swoją pracę w cyklu miesięcznym - więc pozostaje pytanie, czy warto coś umieć i robić?? Najlepiej być ulubieńcem, bo wtedy cały dzień pracy spędzisz poza przydzielonym miejscem - bajerowanie śmietanki towarzyskiej i palenie petów. Oferta pracy?? Mówi jedno, ale i tak robisz coś innego, często z zerową wiedzą w danym zakresie (plus zero szkoleń!!)!! Znajomość potrzeb personalnych?? Nie ma bajek, zatrudnienia bywają i w takich dziedzinach, których nie ma zgody na rozbudowę, ALE EFEKTY MUSZĄ BYĆ (niemalże cudy są potrzebne!!). Równe traktowanie?? Już był temat zbiórki... Można mnożyć przykłady, gdzie ulubieńcy nawet w stanach nie wskazanych xxx byli w pracy, ale przecież to ulubieńcy... W firmie zdarzały się kradzieże, ale pomimo kamer nie zweryfikowano zapisu. Jedni mogą jedno, inni za to samo dostają nagane - równe traktowanie, TAK BARDZO.

Jolanta
@Lola

Cześć, a na jakim stanowisku pracowałaś? Mnie interesuje dział e-commerce, ale po twoim wpisie nabrałam wątpliwości :/ Widzę, że ostatnio rekrutowali specjalistę do tego działu. Duża rotacja, czy po prostu firma się rozrasta? Byłaś zadowolona z zarobków chociaż?

@Lola

Pani wypowiedz dotyczy firmy zajmującej się magazynowaniem i wysyłaniem paczek do klientów e-commers. Program do obsługi magazynu jest dostępny w języku niemieckim albo angielskim. Jest prosty w obsłudze i po paru zrealizowanych procesach latwy do zapamiętania.

Jolanta

Dzięki za odpowiedź teraz rozumiem ;) Zastanawiam się czy na rozmowie jest część po niemiecku/angielsku? Czy nie wymagają języka na jakimś super poziomie, tylko na tyle by ogarnąć program? Jak ogólnie pracuje Ci się w firmie? :)

Lola
@Jolanta

Hej, Nie jestem w stanie powiedzieć czy to dobre miejsce do pracy, ponieważ wszystko zależy od sytuacji osobistych. Rotacja początkowo była zadziwiająca mała, jednakże najdłużej pracujące osoby pracują jakiś rok może półtora i uciekają - taka statystyka z obserwacji. Co się na to składa?? W mojej sytuacji program po niemiecku!! OK jeden program można przestawić na ang i jest ok, ale w bardzo szybki sposób angielska wersja siada - firma jest niemiecka i nie da się polegać na angielskim odpowiedniku na dłuższą metę... Czy to wada?? NIE... Uczysz się drugiego języka mimowolnie, ALE wadą jest to, że firma nie ma chęci inwestowania pieniędzy np. W kurs języka niemieckiego!! Dużą wadą jest to, że nic nie wskurasz bez Niemieckiego... Często brak niemieckiego pogrąży Twoją pracę. Dotąd firma była w centrum miasta - super dojazd, a teraz?? Konstantynów Łódzki i Niesiecin ????. Dojazd mpk zerowy, godzinny przez Złotno. Wszystko ma wady i zalety i nie mogę Ci powiedzieć czy warto, bo może zostaniesz ulubieńcem i będziesz bąki zbijać ????. Jak masz talent do wielkich opowieści na temat małej pracy to na serio idzie pięknie tam przebimbać doświadczenie. Gorzej jak lubisz rozwój, to pogrążysz się, a jeśli jeszcze trafisz na ulubieńca to... Tak czy siak sytuacje są różne oraz idzie znaleźć tam osoby, od których można się czegoś nauczyć. Obecna rotacyja to wyprowadzka na Niesiecin... Czara goryczy przelała się w dojazdach.

@Lola

Wymagana komunikacja jest w języku angielskim. Program WMS oraz wszystkie programy np do kontaktów z marketplace. Zalando tylko po angielsku. Nowa lokalizacja Niesiecin 17 wynika z konsolidacji firmy i przeniesienia do magazynu z budynkiem biurowym. Pow. magazynu 24.000m2 Bez problemu można sie dostac się do Niesiecina z Łodzi Kaliskiej autobusem 97B albo wsiąść do transportu organizowanego z Dowborczykow. Podajesz nieprawdziwa informacja o rotacji. Firma się rozrasta , zwiększamy ilość sklepów ecommers, które musimy obsługiwać.

Kandydat 2

Czy firma.ma środki na finansowanie pracowników ? Skąd ? Czy biuro faktycznie powstaje ?? Byłem tydz temu nie pokazali mi

Niepracownik
@Kandydat 2

To widzę, że bez zmian... stan surowy od ponad miesiąca. Ta "poprzednia firma" właściciela to była szwalnia, polecam research, Google wie wszystko, kto stoi po niemieckiej stronie tego biznesu też.

Byly
@Kandydat 2

Ma tylko te, który prześlą z Niemiec. Własnych nie posiada. Nawet pensje przychodzą z Niemiec.

@Byly

Sposób zarządzania firmą, to katastrofa. Brak podstawowych wiadomości z zakresu zarządzania pracownikami. Ta firma to żart. To bardzo smutne, że aż tak pieniądz rządzi ludźmi, i ludzie o tak niskim poziomie inteligencji, klasy piastują takie stanowiska.

ania

Ponownie pojawiły się oferty pracy w sporej ilości.. czyżby pracownicy pouciekali? Ktoś wie?

@Byly

Jesteśmy firmą świadczącą usługi z zakresu obsługi sprzedaży na platformach e-commers. Za nasz poświęcony czas wystawiamy faktury za które otrzymujemy zapłatę. Tak zarabiamy na nasze pensje.

@ania

Dziękujemy za Pytanie. Na dzień dzisiejszy mamy 44 pracowników. Cały czas rozwijamy nasze działy obsługi klienta, managera produktów oraz zakupów. Jeżeli Pani ma doświadczenie w zakresie zarządzanie produktów w branży odzieżowej albo lubi Pani kontakt z klientem i posiada Pani komunikatywną znajomość jednego z języków obcych(angielski, niemiecki, francuski, włoski )umożliwiającą swobodną komunikację poprzez e-mail lub telefon zapraszamy.

Ktoś

tak właśnie to wygląda

@Ktoś

@Byly

To skąd przychodzą pieniądze, nie jest istotne. Akurat ten argument na cokolwiek nie ma żadnego wpływu. Finansowanie. Ma on jedynie negatywny wpływ na zarządzanie firmą. Brak możliwości realnego spojrzenia na pracę podwładnych itd..I z tym ta firma ma absolutny problem. Dopóki, szefostwo samo nie wyrobi sobie silnego stanowiska w Hamburgu, poszanowania, dopóty w firmie będą sceny dantejskie. Jest jeszcze temat szkoleń z zakresu zarządzania personelem. Właściwych reakcji. Kultury biznesu. Tego absolutnie brakuje górze.

Siadaj i Rob

Umiesz cos o co aplikujesz taaak to super to siadaj i Rob .. i sam zrób sobie szkolenie z ERP lub cos podobnego bo to z zamierzchłych czasów pod doesem. Generalnie po półtora roku ludzie rezygnują bo nie ma żadnego potencjału na rozwój .

Sebastian
@Siadaj i Rob

Czyli nie ma szans na awans, czy chodziło Ci, że nic nowego człowiek już się tam nie nauczy? Ja akurat szukam pracy, gdzie będzie jasna ścieżka rozwoju zawodowego. Wiadomo, że z czasem by się chciało mieć wyższe stanowisko. Tu jest to do osiągnięcia?

dedede

Kompletnie nie są przygotowanie. Najpierw dzwoni kobieta i powtarza te same dane, które zostały wysłane, nie wie co powiedzieć, bo wszystko zostało podane. Umawia się na spotkanie przez zoom "kierownik" następnie, który nie ma pojęcia jak robić takie spotkanie i zaprasza was do siedziby po to, aby zaproponować wam stawę (usunięte przez administratora)z wyższym wykształceniem i biegłą znajomością 4 języków. Wstałem, wyszedłem i więcej nie wracam.

@dedede

Przykro nam, że nie mogliśmy spełnić Pana oczekiwań finansowych aplikując na stanowisko specjalisty. Niestety na pozostałe stanowiska brakuje Panu doświadczenia.

Barbara
@dedede

Piszesz o rozmowie na zoomie, a czy rozmowa online była jakimś wymogiem firmy, czy tylko opcją dla tych, którzy preferują takie spotkania? Czy była możliwość normalnego spotkania?

@Barbara

Rozmowa online była tylko opcją, Zapraszamy do siedziby firmy,

@Faina Lifestyle Sp. z o.o.

Szczyt bezczelności. I to, że firma tak reaguje jest dowodem słabości. Żenujące.

Renata

Jaką sumę zaproponowałeś dla siebie i jej nie dostałeś? Uprzedzając zdziwienia, w inflacji 18-proc. nie ma już miejsca na podchody, to jest czas kandydować tylko tam, gdzie się to opłaca. Uważam pytanie za uzasadnione.

damian

Ale żeby z pracownikami komunikować się za pomocą portalu gowork to jest mocna rzecz

@damian

Raczej pracownicy komunikują się tu między sobą. I przy okazji osoby które chcą przyjść tu do pracy też mogą się czegoś dowiedzieć. Chyba ci to nie przeszkadza co?

Niko
@Adam

Masz racje, co to komu przeszkadza.

xxx

Omijać, omijać i jeszcze raz omijać. Cała ta dyskusja o tym świadczy

Czy Faina Lifestyle Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Zapraszamy, wymagamy znajomosci języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

Były

Problemem w tej firmie jest jedynie pseudo lider K .... który nie ma umowy a jest samozwańczym człowiekiem kierowniczki jest wulgarny agresywny przez niego dużo osób odeszło dyrekcja nic z tym nie robi odejdzie jeszcze więcej osób to może się ockną

Pracuje nadal tam niestety

Dziś niestety kierowniczka magazynu, powiadamia nas że na poniedziałek każdy ma coś przynieść jako pomoc dla Ukrainy. Niestety ale ja nie jestem osobą która ma złote góry, i nie angażuje się w takie akcje charytatywne. I jeśli chce kierowniczka, to niech sobie założy fundacje jakąś anie od pracowników wymaga chojnosci dla Ukrainy. Jestem oburzona i nie mam zamiaru jakiś pączek organizować. W pracy się pracuje a nie jakieś cyrki wymyślą. Na umowie nie mam wpisane ze musze komuś pomagać. Kierowniczka mija się z powołaniem, powiną organizować świąteczna orkiestr pomocy a nie na magazynie wymyślać jakieś twory. Kpina.

@Pracuje nadal tam niestety

Popieramy akcję pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za jej zorganizowanie. Dołączymy do zbiórki .Chociaż w taki sposób chcielibyśmy pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Jeżeli Pani nie chce okazać wsparcia proszę nic nie przynosić.

Nina
@Faina Lifestyle Sp. z o.o.

Pomoc powinna być dobrowolna, nie można nikogo do niej zmuszać Jeśli już Firma chce się angażować to według mnie powinna wyznaczyć miejsce i wywiesić listę rzeczy potrzebnych i danego dnia lub tygodnia niech zainteresowani znoszą (słabe porównanie ale to trochę tak jak z gabarytami, nie każdy musi je wystawiać, ale jeśli ktoś ma i chce to je wystawia). Ja np. nie jestem w stanie pomagać, bo mnie to rozkłada psychicznie i byłabym większym balastem niż faktyczna pomoc, gdzie potrzeba osób silnych i stabilnych

Aktualność
Szanowni Państwo,

dziękujemy wszystkim za wyrażone opinie, pragniemy poinformować, że z uwagą śledzimy dyskusje i staramy nie ingerować bez konieczności. GoWork jest miejscem wymiany merytorycznych informacji, namawiamy zatem do wyrażania opinii pozbawionych osobistych złośliwości personalnych. Zależy nam, aby to forum służyło do komunikacji z osobami zainteresowanymi firmą i pozyskiwania wiarygodnych i rzetelnych informacji na temat pracodawcy .

Akceptujemy konstruktywną krytykę, przypominamy jednak, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa.

Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię itp.

Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą usuwane przez administratora. Jednocześnie jako pracodawca nie zgadzamy się na obrażanie jakiegokolwiek z naszych pracowników, prosimy więc o formułowanie swoich wypowiedzi z poszanowaniem drugiej osoby

W razie jakichkolwiek kwestii, pytań czy wątpliwości pozostajemy do dyspozycji pod adresem mailowym opinie@faina-lifestyle.pl

Wyciąg z regulaminu portalu GoWork.pl

§ 4 pkt 3: Niedopuszczalne jest umieszczanie w Serwisie, przekazywanie za jego pośrednictwem w tym także w ramach Forum oraz Bloga, treści i materiałów tekstowych, graficznych, dźwiękowych sprzecznych z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, jak również treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste, a także nieuprawnione korzystanie z cudzego wizerunku, naruszające dobre obyczaje i zasady netykiety oraz wszelkich działań, które narażałby na odpowiedzialność prawną Serwis lub mogłyby wyrządzić mu szkodę. wraz z § 4 pkt 6: Użytkownik zamieszcza treści na Forum na własną odpowiedzialność. Usługodawcy przysługuje prawo do usunięcia bądź moderacji treści, które uzna za bezprawne lub niezgodne z Regulaminem, a także prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do Użytkowników notorycznie naruszających postanowienia ust. 3,4, 5, 6.Osoba łamiąca § 4 pkt 3 może narazić się na odpowiedzialność karną zgodnie z KK art.212:

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności,

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Pracowałem tam jeden dzień i trzy godziny. Przy zatrudnianiu wszyscy bardzo mili, ale potem okazało się że to (usunięte przez administratora) Pracuje na magazynie kilka osób, wszyscy się obgadują. Kłótnie, bójki i tragiczna atmosfera. Piszę o magazynie na (usunięte przez administratora)j który należy do Faina. Liderzy i (usunięte przez administratora) pracownicy to przyjaciele, kierowniczka ich broni. Generalnie jest narzekanie że brak ludzi itd. I niby nie wiedzą dlaczego,(usunięte przez administratora) Generalnie prawie tam nikt nic nie robi, spędzają 8 godzin na gadaniu. Żenada. Omijać to na kilometr.

Obecny Pracownik

Drogi Panie Damianie, dlaczego komentarz jest anonimowy? I nie wspomnial Pan o wchodzeniu przez Pana do damskiej szatni w trakcie przeebierania sie KOBIET. POZDRAWIAM I ZYCZE POWODZENIA W POSZUKIWANIU PRACY

Żałujemy, że pracował Pan u nas tak krótko. Niestety nie możemy zgodzić na zachowania wulgarne oraz agresywne wobec innych pracowników. Powodzenia.

@Obecny Pracownik

Sama jesteś anonimowa to raz a dwa nikt Cię w tej firmie nie lubi. Dzisiaj na zmianie słyszałam że jesteś(usunięte przez administratora)No zachowaniem nawet jesteś do nich podobna. A o prace innych się nie bój … niedługo zapewne sama będziesz jej szukać za takie zachowanie. Nie pozdrawiam.

Były pracownik.

Życzenia. Tak. Bywają sytuację w życiu kiedy walczymy czy być, czy nie być, i kolor firanek nie zależy od nas (choć w moim systemie wartości znaczy to zupełnie coś innego). Ale. Zawsze jest lustro. Przeglądamy się w nim rano i wieczorem minimum. Pytanie. Co tam widzimy ? Życzę, żeby "Fajna" zrobiła się naprawdę "Fajna". Fajna dla ludzi, i każdego wartego wstawiania że snu dla poranka. P. S. To już nie (usunięte przez administratora) Tu potrzebne są inne predyspozycje do zarządzania firmą. Ploty to może już czas za nami. Inwestycje w szkolwnia dadzą więcej wymiernych efektów, niż kasa na szpilki. Kasa nie zawsze znaczy klasa. Wesołych Świąt.

Ktoś.

Początki dla nikogo nie są łatwe. Ale Faina robi się naprawdę fajna. Choć to słowo nie powinno określać formę. Oby do przodu. :-)

Adam Pustelnik

Witam wszystkich. Biuro firmy jest pod podanym adresem ul. Dowborczyków w Łodzi na dzień dzisiejszy znajduje się już w nowym budynku. Ta pseudo firma o której państwo piszą ma 100 mil euro przychodu rocznie. I jest polskim oddziałem niemieckiego koncernu Motion Fashion GmbH. Co za tym idzie sam magazyn w Łodzi zatrudnia 150 osób gdzie biuro mieści już 50. Liczby te nadal rosną. Pozdrawiam

Kandydat3

Cześć, nie polecam. Jak napisał jeden z pozostałych kandydatów, ta firma to jakiś żart. Pytanie "co Pan wie o naszej firmie" (usunięte przez administratora), o której nie ma nic w internecie, prócz wpisów w rejestrze. Idąc dalej motion fashion network europe gmbh (usunięte przez administratora) z rynku niemieckiego. Nie polecam osobom, które chcę pracować w poważnej firmie. Apeluje o pokorę i profesjonalizm dla szanownego grona z oddziału Łódź.

Zostaw merytoryczną opinię o Faina Lifestyle Sp. z o.o. - Konstantynów Łódzki

• Jak się pracuje w Faina Lifestyle Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Faina Lifestyle Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Faina Lifestyle Sp. z o.o.?

Faina Lifestyle Sp. z o.o.