OLYMPUS Business Services sp. z o.o.

Opinie o OLYMPUS Business Services sp. z o.o.

Hipiska13

Pracuję w firmie już parę lat i do tej pory pracowało mi się bardzo dobrze. Z przyjemnością chodziłam do pracy, również że względu na ludzi, którzy są bardzo przyjaźni. Od kwietnia jednak sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu - dokładanie pracy, dodatkowego sprawdzania, podwójnej pracy, nie zwiększając przy tym zasobów ludzkich sprawia że ludzie przestają wyrabiać. Płace nie są konkurencyjne, firmie nie zależy na lojalnych pracownikach z dużą wiedzą (wprowadzając hybrydowy model, nie dali opcji ludziom którzy dojeżdżają z daleka - poza złożeniem wypowiedzenia). Korpo, aspirujące do najlepszych we Wrocławiu, nie wytrzymało presji, dodatkowo tnie koszty gdzie się da. Mówię to z wielkim smutkiem, ale nie jest to tylko moje odczucie.

Max
@Hipiska13

Czyli wg. Ciebie od kwietnia sporą część czasu pracy pochłaniają działania sprawdzające. Może więc napiszesz, w jaki sposób firma komunikuje się z pracownikami, czy pyta, co zmienić, jak działają zmiany które już wprowadzono i czy odbywają tu się w ogóle konsultacje, tyczące się takich spraw, jak choćby organizacja pracy? Nie zrozumiałem też zdania z pracą hybrydową i dojazdami. Masz na myśli, że nie ma już pracy w całości zdalnej, a zamiast tego hybrydowa?

Q
@Hipiska13

To prawda, firma bardzo się zmieniła, tnie koszty tam gdzie tylko można, doświadczonym, ogarniętym pracownikom tylko dodaje się obowiązków, nie zależy im też na utrzymaniu tych pracowników. Sporo dodatkowej, nikomu niepotrzebnej pracy, jak sprawdzanie po innych. Nadal nie ma ubezpieczenia grupowego, gdzie dla każdej dużej firmy powinien być to standard.

Urszula

Serio? Można wiedzieć, na jakie stanowisko to miała być rozmowa? I czy to miała być rozmowa w biurze czy zdalna?

Proponuję przejrzeć trochę strasze komentarze, wciąż valid tylko napisane przez pracowników, a nie HR, tudzież dedykowane jednostki. Wszelkie wartości, ktorymi firma się chwali są, owszem, na ścianie :) Zero empatii, poza małymi wyjątkami, które niestety są tłamszone do granic możliwości. Projekty, żart. Dostarczać, dostarczają, a rotacje ciągle tłumacza sobie powtarzalnością pracy (co ciekawe, na rozmowach szczycą się kompleksowoscia). Osobom, które mają już jakieś doświadczenie, szanują siebie, swój czas, i zdrowie, odradzam.

Ciekawa

Hej, możesz napisać w jakim dziale pracowałeś? Co do wartości to niestety muszę się zgodzić. Są w firmie tylko jako napisy na ścianach i kubkach. Co najlepsze, pracownicy maja się oceniać na podstawie wartości, których w ogóle nie widać u większości przełożonych. Ruszyło coś z ubezpieczeniami grupowymi? Czy dalej, od 4 lat, nie znaleźli odpowiedniej oferty? xD

Urszula

Aha, czyli odradza się osobom z doświadczeniem. No ale może to właśnie dobra praca i miejsce dla świeżaków? Można tu się nauczyć zawody, fachu i zdobyć doświadczenie, czyli załapać dobry wpis do cv? Pod tym kątem dla juniora to dobre miejsce na start?

obecny pracownik
@Urszula

jak na start, to jest rewelacja. co więcej, jest sporo możliwości awansu np. na TL - dla firmy to taniej wziąć kogoś z wewnątrz bez doświadczenia, ale z drugiej strony to mega szansa na rozwój kariery. jeśli chcesz dobrze zacząć swoją karierę, to intern/junior w Olympusie to super opcja. a później leć dalej w świat ;)

Obecny pracownik

Zgadzam się ze wszystkim co napisałaś/eś. Niestety wartości, którymi tak chwali się organizacja, nie mają przełożenia na rzeczywistość. Praca w Olympusie jest dobra dla osób początkującuch (intern/junior), ale odradzam osobom doświadczonym (również z powodu oferowanego wynagrodzenia, które zdecydowanie nie jest na poziomie rynkowym).

Obecny pracownik

Absolutnie uważam, że OBSE to naprawde dobry pracodawca. Dbają o pracownika, zbierają feedback i pracują nad poprawieniem warunków pracy. Każdy team leader jakiego znam, jest bardzo sympatyczny, a od znajomych z innych działów słyszę tylko pozytywne opinie. Moja team leaderka mega pomocna, miła i wspierająca. Jedyny minus to specyfika pracy. Nie jestem osobą stworzoną do procesowania w SAPie cały dzień, więc przyznam, że zupełnie się nie spełniam i prawdopodobnie zadecyduje to o zmianie pracy. Jednak, na początek kariery, jest to dobre miejsce do pracy i nauki.

Dorota
@Obecny pracownik

To fajnie, ze dbają o pracownika i poprawiają warunki pracy. Dobrze świadczy to o firmie. W jaki sposób są zbierane informacje na temat pracy, organizowane są zebrania grupowe czy spotkania z pojedynczymi osobami? Ile czasu potrzeba na poprawę warunków w firmie? Zazwyczaj są to zmiany widoczne od razu czy potrzeba na to więcej czasu?

obecny pracownik
@Dorota

myślę, że tak naprawdę dużo zależy od działu, a przede wszystkim Twojego TL. są przełożeni, którzy naprawdę dużo z siebie dają, wspierają i starają się dawać mega pozytywnego kopa energii. liczą się z feedbackiem pracowników i starają się usprawniać co tylko mogą. niestety są też tacy, gdzie jak masz mieć spotkanie 1 na 1, to aż chce Ci się rzygać, bo wiesz że to 30min gadania o pogodzie i co się robiło w weekend. najgorsze jest to, że firma nie jest kompletnie konkurencyjna pod kątem wynagrodzeń, ale twardo idą w zaparte, że mają rynkowe stawki. guzik, nie mają.

Były pracownik finanse

Firma w porządku na pierwsze doświadczenie dla osób zaraz po studiach. Można poznać sapa i proste procesy. Dla osób bardziej ambitnych raczej nie na długo. Słabe premie i pensje w porównaniu z sytuacją na rynku. Plusem jest bezstresowa praca.

Alicja

Talent Acquisition Partner, ktoś wie więcej o stanowisku? Obawiam się, że mogę nie mieć wykształcenia, którego oczekują. Za to w ogłoszeniu jest napisane, że odpowiednie doświadczenie może ten brak zastąpić. Pytanie, ilu lat pracy potrzeba, żeby tak było?

Firework

Jakie stawki na stanowisku order management with german?

Go.ia

Rotacja taka, że szkoda sił na naukę imion osób z zespołu. Gdy dołączyłam okazało się, że moja TL jest na wypowiedzeniu i przyjdzie ktoś inny. Szkoliła mnie dziewczyna, która pracowała tu 3 miesiące (jednak chyba najbardziej ogarnięta) i po 4. miesiącu rzuciła wypowiedzenie. Ja uciekłam po 6 miesiącach. Tragedii nie ma ale szału też nie. Warto przyjść, popracować, nauczyć się czegoś i pójść dalej. Do tego tylko ta firma się nadaje.

Senior Accountant - na ile można liczyć?

Nierówności płacowe. Osoby z językiem angielskim potrafią na start zarabiać więcej od osób z językiem dodatkowym (w innych firmach są dodatki za języki inne niż angielski, tutaj tego nie ma).

Ma.lwina

Hej, jakie macie wrażenia jeśli chodzi o zespół GL? Jakie są widełki? Czy robi się dużo nadgodzin? Jak atmosfera? Dzięki!

Maja
@Ma.lwina

A na jakie stanowisko ogólnie chcesz się starać?

Ma.lwina
@Maja

Na GL accountant :)

@Ma.lwina

w GL jest super managerka - mega wyrozumiała, pomocna i empatyczna. Wymagająca, ale przy tym wszystkim jedna z fajniejszych przełożonych w firmie. Praca jak to praca - wszędzie są obowiązki, z których trzeba się rozliczać ;) koniec miesiąca jest mocno intensywny, ale taka specyfika pracy, w większości zespołów w OBSE tak to wygląda.

@pracownik

A ta fajna managerka to jest awansowana osoba czy przyszła na to stanowisko z zewnątrz? Znaliście ją wczesniej?

Marzena
@pracownik

piszesz, że jest wymagająca, a w czym to się głównie objawia? :p pewnie można się od niej sporo nauczyć

@Urszula

ta managerka jest spoza firmy, ma duże doświadczenie w tym, co robi, jest wspierająca. i nie, nie znaliśmy jej wcześniej :)

@Marzena

nie ma u niej ściemy :D trzeba pracować i wywiązywać się z tego, co jest wymagane. ale też bardzo docenia osoby, które są zaangażowane, proaktywne, kreatywne.

Czy ktoś miałby ochotę podzielić się swoją opinią na temat pracy na stanowisku BI Reporting Specialist? Jaka jest atmosfera w zespole i ilość obowiązków?

@Zainteresowany

Pracowałeś już wcześniej na takim stanowisku? Masz jakiekolwiek doświadczenie?

Gopler

Tak, miałem styczność w pracy na podobnym stanowisku. Widzę, że co kilka miesięcy pojawia się oferta pracy na to stanowisko i zastanawiam się czy jest to spowodowane dużą rotacją i ogólnym niezadowoleniem w zespole czy może zespół się rozszerza

Zalosne

Firma żart. Obiecują feedback niezależnie od decyzji do 2 tygodni, jednak pomimo upływu 2 miesięcy od rozmowy kwalifikacyjnej, kontaktu ze strony Olympusa brak

@Zalosne

No jeśli serio tak masz to słabo troszkę. :( Będziesz się upominać?

Życzliwy

Czy firma przewiduje podwyżki inflacyjne w październiku? jeśli to w jakiej wielkości?

Nadzieja umiera ostatnia

Dołączyłem do firmy niedawno, przeniosłem się z ogromnego korpo. Jestem pod wrażeniem, serio - wszyscy pomocni, dostępy, sprzęt itp praktycznie od ręki. Widać , że ta firma dba o pracowników i ich szanuje. Wreszcie czuję, że żyję:)

Kandytat
@Nadzieja umiera ostatnia

Cześć. Jakie stanowisko/ dział? Bo się zastanawiam nad aplikacja :)

Bum
@Nadzieja umiera ostatnia

Szanuje? Ciekawe. Pewnie dlatego tyle osób już odeszło, czyli się szanowanymi i odpowiednio wynagradzanymi...

terefere
@Bum

wiesz, myślę, że dużo zależy od tego, do jakiego działu/zespołu dołączysz i kto jest Twoim przełożonym ;)

Flower Girl

Miłe zaskoczenie - dzięki za prezent z okazji dnia kobiet :) Niby mała rzecz, a wprawiła mnie w świetny nastrój. Tak trzymaj OBSE

pytanie

ile czekaliscie na odpowiedz w sprawie decyzji po 1 rozmowie (z rekruterką)?

Termo
@pytanie

Złożyłem CV w połowie grudnia, 1 rozmowa przed świetami, druga w połowie stycznia.

Realista

Siemanko, bylem w Wielkiej Brytanii 12 lat, język tylko angielski, czy dostanę robotę i co w waszej firmie trzeba robić? Pozdro ekipa

Kam.
@Realista

Wiesz, sama znajomość j. angielskiego nie jest w dzisiejszych czasach jakimś wielkim atutem. W Olympusie stawia się głównie na znajomość SAPa, Excela, dodatkowego języka, doświadczeniu w tzw. łańcuchu dostaw i generalnie umiejętności miękkie. Angielski zawsze można podszkolić.

Wrocław

Order management specialist with German z doświadczeniem jakie są widełki wynagrodzenia? Mogą się wypowiedzieć też osoby z innymi językami

k.
@Wrocław

W tym zespole wynagordzenia są baaardzo zróżnicowane. Co sobie wynegocjujesz na rozmowie to Twoje. Nie jest to stanowisko juniorskie więc możesz trochę ponegocjować. Wszystko zależy jaki masz backgroud zawodowy i jak bardzo firmie zależy na pracowniku.

@k.

A jak mnie więcej plasują się te widełki? Czy w grę wchodzi około 6-7k netto czy stawki raczej do 6k?

T.
@Ewa

heh... jak dostaniesz 5 na rękę to będzie ok ;)

Czy firma OLYMPUS Business Services sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

W naszej firmie obowiązuje ściśle przestrzegana zasada równego traktowania wszystkich pracowników. Nie tolerujemy jakichkolwiek przejawów dyskryminacji ze względu na płeć, wyznanie czy pochodzenie. Olympus jest firmą międzynarodową, dlatego szczególnie ważne jest dla nas równe traktowanie wszystkich pracowników, z należnym im szacunkiem.

Ufg

Razem z moim kolegą z działu (to samo stanowisko, te same obowiązki) zaczynaliśmy w tym samym momencie. Oboje zgodziliśmy się na zaproponowaną stawkę. Mieliśmy również podobne doświadczenie i staż pracy, różnica polegała na tym, że ja w tamtej chwili mialam skończone studia I stopnia w tym kierunku i byłam w trakcie robienia studiów II stopnia, a on nie. Dostałam 500zl brutto mniej... Gdzkr jest wasza równość w płacy? ????

Zostaw merytoryczną opinię o OLYMPUS Business Services sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w OLYMPUS Business Services sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OLYMPUS Business Services sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OLYMPUS Business Services sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OLYMPUS Business Services sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OLYMPUS Business Services sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OLYMPUS Business Services sp. z o.o.