Opinie o wolt.pl - Wolt Polska sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wolt Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Wolt Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wolt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Praca w biurze

W firmie najwyższe stanowiska zajmują osoby, które są tam od początku, a nie dlatego, że posiadają jakieś umiejętności...przez to, że ktoś dał im ładną nazwę stanowiska sodówka odbiła im do głowy. W praktyce wygląda to tak, że banda dzieciaków bawi się w biznes, temu w tej firmie jest coraz gorzej, nawet klienci to zauważają...jeśli chcesz tam pracować musisz przyklaskiwać na każdy ''genialny'' pomysł, niezależnie od tego jak bardzo jest bezsensowny. Jeśli tego nie robisz, nie pasujesz do zespołu który składa się z ludzi o zbyt wysokim ego. Przez to atmosfera jest bardzo toksyczna. Nie ma też już szans na jakiekolwiek przebicie, jeśli podważasz czyjeś pomysły zaraz próbują się Ciebie pozbyć, ekipa zarządzająca jest świadoma tego, że tak naprawdę nie posiada żadnych kompetencji i nie łatwo będzie im znaleźć nową pracę, więc nie pozwolą, żeby ktoś im zaszkodził i stanowił dla nich konkurencję... zależy czego od pracy oczekujesz, jeśli chcesz się bawić w teatrzyk za nawet niezłe wynagrodzenie i chwalić każde pierdnięcie szefa to może to być to miejsce idealne dla Ciebie ale jeśli wolisz zdrową atmosferę pracy to warto przemyśleć..

@66

to, ze ktos jest studentem, nie znaczy ze nie ma zadnych kompetencji. Ja najpierw po liceum zrobilem sobie policealke z administracji publicznej, potem rachunkowosc(ksiegowosc) Pozniej zrobilem sobie trzyletnie studia ale raczej na kierunku ktory mnie pasjonuje hobbistycznie i wieksze kwalifikacje i wiedze nabylem w policealnych jak na trzyletnich studiach.

Obecny pracownik biura

Cóż... PR jest dobry - z początku wydaje się super, mimo, że nie istnieje coś takiego jak szkolenie. Wrzucają Cię w wir pracy, w taski i projekty i rób se, ewentualnie sie kogoś zapytać jak nie umiesz. Czyli w praktyce przez pierwsze dwa miesiące męczysz wszystkim (usunięte przez administratora) żeby Ci coś wytłumaczyli. Organizacja pracy? Totalny brak organizacji. Jak jest jakiś wiekszy problem z rozwiązaniem czegoś to przerzucają Toba i Twoim problemem przez 5 osób, gdzie nikt nie wie co i jak. Wynagrodzenie... Absolutnie nieadekwatne do ilości pracy. Stawki wahają się od około 4,5k brutto za stanowisko podstawowe, ale tak naprawde robisz wszystko. Musisz ogarniać umowy, aneksy, weryfikacje, projekty, edycje menu, nadawanie dostepów restauracjom, spełnianie zachcianek restauracji, jeśli jakaś restauracja chce zrezygnować to negocjujesz, żeby zostali. Robisz makabrycznie dużo, za dużo jak na takie pieniądze. Nie ma żadnego systemu motywacji, nie istnieje coś takiego jak premie, nadgodzin też nie możesz zrobić, bo wielce przy stałych stawkach miesięcznych się nie (usunięte przez administratora) prawda), a byłaby to jakakolwiek szansa na dorobienie do tej (usunięte przez administratora) wartej wypłaty. Dzień z pracy wyglada tak, że musisz robić taski techniczne i organizacyjne, jednoczesnie działając w projektach jeśli się w nich jest, do tego edycje menu restauracji - tutaj akurat chodzi o najgorzej traktowany, zbierający wszelkie (usunięte przez administratora) i naprawiający błędy osób zarabiających 10k, zespół. Podwyżki i awanse - no jeśli pracujesz normalnie (czyli za ciężko jak na hajs) to na podwyżke czy awans nie masz co liczyć. Udział w projektach, dobre wyniki też niekoniecznie prowadzą do podwyżki. Usłyszysz ewentualnie - moze w przyszlym roku. Nie wspominając o sytuacji w kraju, gdzie podwyżka należy się jak psu buda. Nie podwyżka za wyniki, za wybitny performance, tylko podstawowa, żeby można było żyć godnie i żeby wartość wypłaty nie spadała z miesiąca na miesiąc. Podwyżki na wiosnę, awanse na jesień, syszysz, że tylko w taki sposób, tymczasem ludzie z Twojego zespołu dostają awans czy podwyżke poza tymi terminami. HR? To jest największy żart tej firmy. Tylko się pojawiła osoba na tym stanowisku - niczego HRowego nie załatwisz prosto, wszystko utrudnione. Wymyślili sobie w dobie pracownika chodzenie do biura 3x w tygodniu. Dodam, że wpakowali hajs w nowiutkie biuro w centrum warszawy w 2023. Po co? Nikt nie wie. Nikt nie chce chodzić do tego biura, a oni wymyślają gwiazdki za przychodzenie do biura. Is this kindergarten? @pracodawca weźcie ruszcie (usunięte przez administratora) bo ludzie z wewnątrz wam komunikują jaki to jest (usunięte przez administratora) a wy bedziecie tylko gadać jaki to niesamowity wzrost i wyniki i rekordy bije firma. Najśmieszniejsze jest to, że General Manager na cotygodniowych spotkaniach wykrzykuje z radością, że znowu rekord, znowu rekord, kolejny rekord, a wypłaty są z poziomu 2022 roku. Wolt jest międzynarodowy, ale w polsce jest prowadzony po polsku czyli (usunięte przez administratora) i nastawienie na wynik, w (usunięte przez administratora) mają pracowników, którzy się spuszczają po nic i szukają nowej pracy w trakcie pracy tutaj, pracownicy mówią o tym otwarcie a nawet to nie daje firmie choćby malutkiego sygnału, że coś jest nie tak. Próbujemy w grupie walczyć, ale odbijamy się od ściany. Po integracji firmowej okazało się, że w każdym jednym zespole są podobne humory. Ludzie sie (usunięte przez administratora)za marne grosze. Możnaby tak pisać i pisać, ale co to da. Ankiety comiesięczne w których, jako, że są anonimowe, piszemy wszystko prosto z mostu - to też nic nie daje, więc po co te ankiety? Nic tylko się zwolnić.

wolciarz
@Obecny pracownik biura

Dobrze prawi. Ta firma to wyzysk. (usunięte przez administratora) Wiecznie coś obiecują i przeciągają w czasie tylko po to żeby ostatecznie powiedzieć: nie dla psa kiełbasa.

Prawda

Wolt po prostu wykorzystuje pracowników nie płacąc żadnych składek ZUS, emerytalnych itp. Kurier nie ma żadnych praw pracowniczych. Do tego jeszcze obniżono w 2023r. obecnie zarobki za dostawy jest to po prostu łamanie praw pracowników i wielka niesprawiedliwość, tą sprawą powinni zająć się sądy pracy. Firma nie gwarantuje żadnych amortyzacji, czy to za skuter, czy to za samochód przecież sprzęt trzeba naprawiać. To jest kradzież w biały dzień normalny wyzysk, pomimo wszystko pracownicy pracują, a Wolt nie odprowadza żadnych składek dla pracowników te pieniądze po prostu są kradzione przez firmę, a należą się ludziom. Tą sprawę trzeba nagłosić bo odpowiednie służby powinny się tym zainteresować w Polsce nie tylko i za granicą uważam też.

@Prawda

jezdze na Uberze i nie jest to zadna umowa zlecenie ale umowa najmu. Na umowie zlecenie zleceniodawca musi za ciebie zaplacic zus i chorobowe. ZUS w kwocie minimalnej placi flociarz ale z twoich przychodow.

Kornela Nowy wpis

Jest tu może ktoś kto zatrudnia się aktualnie jako Country Controller? Wstępnie rozważam aplikację, widzę ze raczej wymogi spełniam. Jakieś porady co do rozmowy byście mieli? I przede wszystkim ile mniej więcej się zarabia?

Mara

Aplikowałam na stanowisko X, zostałam zaproszona na rozmowę, a po rozmowie zaproponowano mi spróbowanie aplikacji na zupełnie inne stanowisko. Zgodziłam się, choć firma wiedziała, że nie mam żadnego doświadczenia. Ponownie przeszłam wstępną rozmowę, potem kolejną, dostałam rozbudowanie zadanie rekrutacyjne na które poświęciłam bardzo dużo czasu (potrzebowałam zrobić research na tematy o których nic nie wiem, plus przeanalizować sporą tabelę w excelu). Następnie wysłałam zadanie do akceptacji - przeszło, team leaderka nie miała żadnych zastrzeżeń. Potem miałam ostatni etap, który trwał godzinę (z prezentowaniem rezultatów), a na końcu czekałam dwa tygodnie na odpowiedź by dowiedzieć się z mejla od rekruterki (która nie brała udziału w żadnych z rozmów i odpisała mi za pomocą chatu gpt), że jednak wzięli kogoś z większym doświadczeniem. Dla mnie okropna strata czasu, zależało mi na tej pracy i naprawdę włożyłam w proces aplikacji masę zasobów i serca, by potem usłyszeć, że brakowało mi tej rzeczy o której wiedzieli od początku.

@Mara

A to jedno stanowisko jak na razie do tego maja? duży to dział? Ciekawi mnie co teraz zrobią z Twoim CV i tak dalej. będą trzymać wraz z materialnymi rekrutacyjnymi? Czy odzywają się do byłych kandydatów „na zaś” jeśli ktoś będzie potrzebny a ten wpasuje się w profil?

Mara

Nie mam pojęcia. Dostałam decyzję odmowną na to drugie stanowisko i faktycznie na tą pozycję już nie rekrutują, natomiast pierwotne stanowisko wciąż jest wolne. Co do działów w których miałam pracować, podobno są nieduże - od 5 do 10osob, ale nie pamiętam dokładnie. I też zastanawiam się co z moim zadaniem rekrutacyjnym, bo uważam, że miałam bardzo dużo pomysłów na zadawane pytania i czuję się mega oszukana.

Gość Nowy wpis
@Mara

Tez mnie przeraża ilość etapów rekrutacji i wymaganego zaangażowania w tak wczesny proces. Właśnie miałam iść na drugi etap, ale godziny są kompletnie nie elastyczne :( Trzy dni urlopu w obecnej pracy mi się nie uśmiechają.

Siemka. Kiedyś nawinęła mi się oferta od Wolta dla Marketing Managera. Tylko jest z dość dawna data i teraz nie wiem czy coś źle szukam czy po prostu nie przyjmują, bo nie mogę niczego aktualnego się doszukać. Nie wiecie czasem czy nie biorą na ten dział? Mam 2-letnie doświadczenie i zastanawiam się czy by to starczyło

Aga

W firmie pracują niekompetentne, młode osoby, które komentują nawet to, iż ktoś zamawia często jedzenie jakby chcieli pracować i nie zarabiać a zarabiają na większych ilościach dostaw, używają slangu w stylu opóźnienia, jakby ktoś był głupkiem itp , jakby nie odbyli szkoleń a pracowali pod dyktando jakiejś ułomnej osoby, która dyktuje i im narzuca swojejkategoryczne zdania.

Możesz rozwinąć te myśl? W dawniejszej ofercie na Support Associate nie pisali wprost o wdrożeniu czy też jakichś szkoleniach, więc zastanawiam się jak nowi pracownicy do teraz są wprowadzani?

kandydat Nowy wpis

Teraz są tygodniowe szkolenia w Warszawie, tak też mają u siebie na stronie odnośnie do tego stanowiska.

Kurier

Rekrutacja spoko, prawdziwa weryfikacja - gdy sie jezdzi. ;) Warto miec kondycje i ogarniety sprzet do jezdzenia

Opowiedz cos o sobie

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Silesia

Jak wrażania z pracy na stanowisku managerskim? Mam na myśli Partnerships / Sales Manager. Na jakie pieniądze można liczyć? Jak z atmosferą? Sa jakieś ciekawe benefity?

To niestety prawda. Nie ma podwyzek w zwiazku z inflacja, co zmusza niektorych do rezygnacji z pracy i to widac……. Koszty utrzymania sie w Warszawie bedac z malego miasta sa teraz kosmiczne, a pracodawca widac nie liczy sie z tym, ze niektorzy maja dzieci na utrzymaniu i nie jest lekko przy pensjach na poziomie 2022 roku. :((

Witam, zastanawiam się czy ta opinia faktycznie jest skierowana do pracy jako sales manager, tak jak opisano to powyżej? Nie jestem po prostu na bieżąco w tych sugerowanych stawkach. Może byłaby możliwość na opisanie ich wprost by nie mieć wątpliwości? Ciekawe czy jednak się nie zwiększa skoro ludzie faktycznie odchodzą

gość

To jakaś banda (usunięte przez administratora) Aplikacja działa na jakiś dziwnych prawach, gdzie składasz zmówienie i nie masz ani zamówienia ani pieniędzy. Zamówienie złożone wczoraj kurier go nie dostarczył ponieważ ponoć nie mógł się dodzwonić, informacja z wolt, że zamówienie została w takim wypadku "zutylizowane" i nie przysługuje mi zwrot pieniędzy. Zamówienie za 100 zł. Jak kurier czegoś nie może dostarczyć, to powinno to wrócić do nadawcy, ale widać nie w Wolt, w Wolt ktoś po prostu przywłaszcza sobie to zamówienie i tracisz pieniądze. Skandaliczny sposób postępowania.

pracownik biura
@gość

spoko, pracowników biura traktują w ten sam sposób, oferują max 50% zwrotu za zamówienie dostarczone 2h po czasie zimne i beznadziejne, także po prostu taki sposób działania, tłumaczą to budżetem i 'wymogami przełożonych"

Kuba
@gość

A ty chciałbyś dostać takie jedzenie, którego ktoś nie odebrał 2h temu? Jeśli nie to kto ma ponieść koszt tego, że nie odebrałeś telefonu?

Kuba
@gość

Wystarczy się zapoznać z regulaminem :) Jeśli kurier nie jest w stanie się dobić do mieszkania/domu, nie odbiera się telefonu zgodnie z regulaminem kurier nie ma obowiązku odwozić parę kilometrów tego zamówienia z powrotem, bo nikt mu za to nie zapłaci i ma prawo wyrzucić te produkty, a zwrotów pieniędzy w takiej sytuacji nie ma, bo nie reagowano na próbę kontaktu i marnowano czas kuriera. Proste i logiczne. Pozdrawiam i zachęcam do czytania regulaminu.

@Kuba

A co w przypadku domu? Kurier i tak ma już opłacona swoja robotę, to w teorii może zostawić zamówienie pod drzwiami i lecieć dalej ogarniać inne zlecenia?

Marcin Dobosz

Wita. Wiele razy zamawiałem przez Wolta i wielokrotnie czas realizacji podawany przez nich nie zgadzał się z oczekiwanym. Np. czas 15 min przedłużał się do 1.5 godziny. Jedzenie zimne nie pierwszy raz . Nie polecam Wolta. Pozdrawiam

Jacek

@Pracodawca Co za śmieszna firma. Na bank traktuje tak samo dobrze pracowników jak i Klientów. Otrzymałem całe zalane coca colą zamówienie, które trafiło do kosza. Pracownik Wolta stwierdza, że to niemożliwe (przesłałem zdjęcia) bo pionowo ustawiony napój nie może się wylać :O TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA OD TEJ FIRMY

Kurier
@Jacek

Jeśli zamawiasz napój zamknięty nieoryginalnie ( zamknięty w kubeczku ), to na 90 procent się rozleje. Kurier jeździ nie tylko samochodem ale też skuterem i rowerem, czasem hulajnogą. Jadąc po naszych pięknych ulicach nie masz szans dowieźć napoju, żeby go nierozlać. Proponuję wziąć sobie kubek z wodą i spróbować dowieźć bez rozlewania.

@Kurier

Ok, prawa fizyki niby nie przeskoczysz, to fakt. Ale skoro tak to po czyjej stronie leży odpowiedzialność za transportowany posiłek? Czy to nie tak, że w momencie powierzenia go kurierowi jest on zależny tylko od niego? można w teorii odmówić dowiezienia takiego zamówienia by jakieś reklamacje się nie trafiały?

Obecny pracownik biura

wolciarz
@Obecny pracownik biura

Panna Migotka

@pracodawca kiedy łaskawie należne nam podwyżki inflacyjne/ z powodu podniesienia już dwa razy w tym roku minimalnej krajowej? W tej firmie w 3 kwartale 2023 leci się na stawkach z 2022, bez premii, bez bonusów, bez podwyżek. Z osob z którymi pracuje to jak dobrze liczę około 7 osob z dość kluczowych stanowisk z bezpośredniego kontaktu z restauracjami szuka nowej pracy/jest bliskich złożeniu wypowiedzenia. HR? Odkąd się księżniczka pojawiła nie da się nic załatwić, jest profirma, zamiast pro pracownik. Chcesz cokolwiek to albo przeciągają w czasie, obiecują, ostatecznie możesz sibie tylko pomarzyć ze coś dostaniesz. Warunki obiecywane przy zatrudnieniu nie są uwzględniane przy ich nowych wymysłach. Elastyczny czas pracy nie istnieje, trzeba pracować 9-17 i 3 dni z biura, gdzie w momencie zatrudnienia był 1 dzień i obiecywana ogromna elastyczność. Wg umowy bez pisemnej zgody nie można iść do dodatkowej pracy, nadgodzin nie można robić ani w swoim dziale ani w innym. Po krotce - robią wszystko żebyś harowała za beznadziejny hajs i nie mogła sobie jakkolwiek podreperować budżetu. Nie wspominając ze po pracy jesteś wypruta, bo jednak kontakt z restauracjami jest ciężki. A uwaga - trzeba ciagle dzwonić do restauracji, gdzie nie było o tym nawet wspomniane przy zatrudnieniu. Omijajcie szerokim łukiem. Specjaliści zarabiają marne 5,5k brutto gdzie na rynku według raportów płacowych stawki specjalistów w tej branży zaczynaja się od 6.2k brutto, wiec to pokazuje idealnie czym jest ta firma.

@Panna Migotka

Hm, to jak kasa tu jest taka zła, to dlaczego pracują? Jak kasa nie jest rynkowa, to dlaczego ludzie nadal są w tej firmie, a nie idą do konkurencji? I te 5,5 tys zł brutto to kasa na start i po jakimś czasie można dostać więcej?

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez Wolt Polska Sp. z o.o. dla pracy jako Specjalista ds. Obsługi Klienta są dla was satysfakcjonujące?

Wolt Polska

Nie. Dostajesz 3-3,5 koła netto, zero premii i podwyżek, a wymogi są spore. Za dużo stresu za beznadziejną stawkę.

Bubel
@Wolt Polska

Żartujesz z tą pensją? Czyli w biurze w Warszawie zarabia się mniej niż 7/8k brutto? Mówię o juniorach w marketingu, operations, sales albo accounci?

Beti
@Bubel

Ustaliliście już te średnie zarobki? dopytuję bo sama nie wiem czy mam dalej się nimi interesować? piszesz tutaj o juniorskich stanowiskach , a co z tymi wyższymi? Jakich kwalifikacji teraz wymagają? Minimalne doświadczenie i tak dalej? po jakim czasie jest jakiś awans z tego juniora?

Krakus
@Bubel

Stawki w biurze są o wiele niższe niż to co podałeś, a dla osób zdalnych jeszcze mniejsze. Niestety na takie stawki to może jakis wyższy zarządzający liczyć, ale to taki z wyższego szczebla.

Jaka atmosfera panuje w firmie Wolt Polska Sp. z o.o.? Są ogłoszenia na Pracuj.pl z 21 marca. Czy jest rotacja?

Kak

Kiedyś rotacji nie było aż tak duzej, obecnie jest ogromna, niestety rozwój w firmie jest zerowy, a wymagania coraz większa, a stawki pozostają praktycznie nie zmienione

Jeśli już o regulaminie mowa to pracownicy jaki mają? I przede wszystkim jaki mogą mieć do jego treści stosunek? Czy zasady zatrudnienia zmieniają się na przestrzeni lat? ciekawi mnie tez przez ile mniej więcej ludzie współpracują.

O

Niestety zmiany występują bardzo często i to zazwyczaj na gorsze, sam średni przedział współpracy to 6-12 miesięcy, bo później to linia pochyła w dół.

Kierowca

Po 4 zamówienia w Poznaniu na 4 godziny! Aż się nie chce wychodzić z domu! Jestem wściekły, żeby tydzień czekać na 300zl to jest jakiś żart!

Zoja

Widziałam ten ostatni wątek o tych zadaniach rekrutacyjnych oraz braku odzewu odnośnie wyniku czy tez ich weryfikacji. Ciekawa przy tym mimo wszystko jestem tego czy każdy otrzymuje w miarę podobne treści? jakie były wasze w ostatnim czasie? Dużo w nich zmieniają?

Praca w biurze

Lidia
@Praca w biurze

A podałbyś wysokość tego niezłego wynagrodzenia? No i w sumie to chyba też dobrze że ludzie z dużym stażem mogą liczyć na awanse, nie? Po jakim czasie można się spodziewać pierwszego awansu tutaj?

Były pracownik biurowy
@Praca w biurze

W sumie całkowicie się zgadzam z opinią. Jednak nie uważam aby zarobki były jakoś niesamowicie wysokie. Na rozmowie wmawiają człowiekowi rozwój, możliwości, a kończy się zrzuceniem na Ciebie obowiązków przez wszystkie osoby naokoło. Praca dość nieprzyjemna. Zostajesz otoczony przez osobami o wybujałym ego przez osoby na stanowiskach specjalistycznych bez studiów myślących, że niewiadomo jak sobie radzą. Do tego nie zapomnijmy, że picie alkoholu w biurze w godzinach pracy to norma. Zdecydowanie nie polecam osobom młodym, ambitnym

Zuzanna
@Były pracownik biurowy

Nie wiem na ile prawdy z tym alkoholem ale jeśli... to czemu tak każdy normalnie miałby na to przyzwalać? już pomijając sam ten fakt to czy to nie dezorganizuje pracy i nie wpływa negatywnie na wyniki? niczego takiego nie zauważono?

Były pracownik biura
@Zuzanna

Jest to głównie kadra managerska-raczej każdy by bał się coś na to powiedzieć. Poza tym o jakich wynikach mówimy-to specyficzna branża gdzie ludzie cieszą się z tego ile wynosił średni czas dostawy (co raczej bardziej zależy od chęci kurierów czy pogody) oraz z dogadanych restauracji/punktów. Moim zdaniem zadania na stanowiskach specjalistycznych nie różnią sie za bardzo od tych na stanowiskach typu associate-ba, na stanowisku niższym będą nawet zrzucać na Ciebie prace. Nie polecam

@Praca w biurze

Dokładnie tak jest. W firmie pracują głównie studenci. Młodzi ludzie, bez kompetencji zajmują większość wyższych stanowisk. Jeśli masz swoje zdanie, które jest odmienne od innych to zostajesz szybko wykluczony. Dodatkowo firma ewidentnie nie prowadzi szkoleń dla pracowników. Sposob w jaki rozmawiają z klientami przez telefon jest śmieszny i świadczy o jakimkolwiek braku kompetencji i profesjonalizmu. Jeśli chodzi o zarobki to nie zgadzam się, ze są całkiem niezle. Są wyjątkowo niskie. To zależy jeszcze jakie masz oczekiwania. Na podwyżkę możesz liczyć dopiero po roku, ale są to grosze nie warte jakichkolwiek starań. A wymagania są bardzo wysokie jak na takie zarobki. Trzeba po prostu(usunięte przez administratora), a pensja i brak jakichkolwiek bonusów czy podwyżki nie motywuje. Podsumowując nie polecam osobom, które maja już jakieś doświadczenie w pracy lub są po studiach.

pracownik biura
@66

całkowicie sie zgadzam. Idealna praca dla osób, które nigdy nie pracowały i chcą zdobyć jakiekolwiek doświadczenie. Ja z 7 letnim doświadczeniem w gastronomii myślałem, że zdąbędę szczyty tutaj, a jestem(usunięte przez administratora) z każdej możliwej strony przez cały czas

@Prawda

Co do składek, to jak pracownik się zatrudnia to nie wie o tym, że firma zatrudnia tak, że nie opłaca ZUSu itd.? Czy jednak zapewnia, że płaci a potem tego nie robi? Może forma zatrudnienia jest taka, że nie ma obowiązku płacenia tego? Jaka jest forma zatrudnienia dla kuriera?

Marian
@Prawda

Jeśli jest tak jak opisujesz, Twoim obowiązkiem jest złożyć doniesienie do sądu pracy. Czemu tego nie zrobiłeś/aś?!

Roman
@Prawda

Zapomniałeś, że kurierzy nie są zatrudnieni przez wolt. Kurierzy zatrudniani są przez partnerów flotowych i to oni muszą opłacić ZUS.

@Prawda

Ogólnie jest umowa zlecenie, ale jest to umowa symboliczna bo całe rozliczenie z firmą Wolt jest przeniesione do tak zwanych flot rozliczeniowych, czyli innych firm, które podciągają wypracowane zarobki pod fikcyjnie wynajęcie samochodu, czy skutera, że niby ta firma wynajmuje ode mnie mój sprzęt samochód czy skuter i dlatego płacą mi jakby za to wynagrodzenie, a nie dlatego, że jestem kurierem i pracuję dla Wolt. Dzięki temu firma Wolt unika płacenia podatków za pracownika i opłacania mu wszelkich składek, jest to taka nielegalna furtka. Czyli przykładowo wypracujesz 3000 zł z pracy jako kurier w miesiącu to 150 zł pójdzie jako realnie rozliczenie ,że przepracowałeś w Wolt i firma zapłaci od tego podatek minimalny, a resztę sumy czyli 2850 zł rozliczy ta inna firma jako za fikcyjny wynajem auta. Wolt kombinuje po prostu jak unikać podatków za wszelką cenę przy tym oczywiście cierpią kurierzy.

Sebastian

Kurier nie dostarczył zamówienia za ponad 100zł,wszedł na pietro nie miał ze soba zamówienia po czym uciekł na dół i wsiadł do auta.Pani Daria z chatu się z nim skontaktowała,powiedział jej ze przywiózł mi jedzenie i byłem dla niego nieprzyjemny i ona nic więcej nie może zrobić.Jedna wielka kpina. Jedzenia nie ma,pieniędzy nie ma.Wczesniej nigdy mi sie nie zdarzyła taka sytuacja i to był ostatni raz kiedy cokolwiek zostało zamówione przez ta aplikacje.NIE POLECAM!

Woltek
@Sebastian

Niestety wolt schodzi na (usunięte przez administratora). Nie szanuje nawet kurierów od jakiegoś czasu.

@Woltek

Coś więcej na ten temat powiesz? Bo byłem gotowy złożyć cv, warunki by mi odpowiadały, a mówisz że chyba pogorszyło się. Masz na myśli stawki, liczbę zamówień czy co? Jest w ogóle coś takiego jak minimalna liczba zamówień w ciągu dnia?

Były dostawca

Jaja jak berety. Sam system pracy jest bardzo fajny, więc szkoda... bo uwaga - to tylko pozory... z tego, co Wam apka do wyplaty naliczy za zamowienia, ponad połowę w ostatecznym rozrachunku zabierze Wam złodziejski partner... przestrzegam zwlaszcza przed Natviol! Człowiek się najeździ w tą i z powrotem, żeby wyszło 10pln za godzinę. To się powinno gdzieś zgłaszać... Druga sprawa, oczekiwanie na zamowienia - czasem czekasz np 5h na jedno zamowienie... i w ciągu dnia zarobisz np 15pln... Trzymac sie z daleka!

czacha

Praca tam jeżdząc autem wcale nie opłacalna, nic sie nie da zarobić. Nawet godzinę się czasem czeka na zlecenie... Nie polecam tam pracować, a kaucji zwrotnej nawet całej nie dostałem tylko 90zł. Masakra. Jedyna opcja byłaby rowerem, ale weź jeździ w zimę rowerem 50km dziennie

joa
@czacha

Witam ,jakiej kaucji zwrotnej? W jakiej wysokości??? czy w razie wybrania rowera też trzeba wpłacać kaucję zwrotną?

Zostaw merytoryczną opinię o Wolt Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Wolt Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wolt Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 110.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wolt Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 91, z czego 42 to opinie pozytywne, 32 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wolt Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Wolt Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wolt Polska Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 94 ocen.

Wolt Polska Sp. z o.o.