Opinie o SUNEX w Racibórz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie SUNEX. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w SUNEX o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SUNEX w Racibórz

Nie polecam tego zakładu, rok przepracowany i nerwy strute przez (usunięte przez administratora) , działu z kolektorami słonecznymi nie polecam ,omijać szerokim łukiem , nie polecam !

Kryśka
@Adam

W ofercie dla koordynatora piszą o stabilnych i atrakcyjnych warunkach zatrudnienia. czy coś jeszcze składa się na wynagrodzenie prócz podstawy? ona sama ile może wynieść?

Wielki brat

Teraz to jest fajnie w firmie Sunex. Zatrudnili byłego strażnika więziennego do monitoringu. Pan się czuje jak u siebie człowiek jest w stanie policzyć ile razy ktoś szedł do toalety i ile czasu tam spędził.mobbing w tej firmie jest już tak zaawansowany że człowiek już na to nie reaguje. Ale za to w dyrekji mają chociaż co robić bo zawsze na biurku mają nowe zdjęcia i filmiki.

Stażystka

Dostałam ofertę na staż do biura. Może ktoś więcej powiedzieć jak to tam wygląda? Czy po stażu zatrudniają zawsze? Jak tak to ile miesięcznie?

A na jakie stanowisko?

Krysia Nowy wpis

W ogłoszeniu na stronie dla magazyniera piszą, że mile widziane by były uprawnienia UDT na wózek widłowy. Jeśli jednak się ich nie ma to firma sama pomaga je ogarnąć czy jednak trzeba się szkolić na własna rękę?

Zaciekawiła mnie ta bieżąca oferta dla osoby do nadzoru produkcji. wymaga się od kandydata 4 lat doświadczenia w podobnym zakresie, ciekawi mnie przy tym w takim razie to ile mniej więcej może być za to oferowane już w samej podstawie. Czy kojarzycie przedziały?

Hej dziewczyny Nowy wpis

Zluż podanie , porozmawiają , zobaczysz jak to wygląda od środka , w którymś momencie muszą podac ile za tą pracę są w stanie dać .

Poirytowany

Nie polecam. W firmie z dnia na dzień jest coraz gorzej a wszystko przez szanownego pana byłego strażnika więziennego. Zgłasza wszystko, nawet najmniejszą pierdołę kierownictwu. Pracownicy produkcji czują się dosłownie jak w więzieniu na spacerniaku pod okiem przykładnego służbisty, którego jednym celem jest kogoś (usunięte przez administratora) Omijać szerokim łukiem bo nie warto szargać sobie nerwów.

JohnyB
@Poirytowany

I bardzo dobrze ludzi z produkcji należy trzymać krótko. Trzeba pamiętać że na produkcji to ludzie z małą ilością IQ są. Każdy tylko myśli jak coś wynieść. Tacy ludzie co trzymia krótko to są skarbem do zakładu bo przyczyniają się do produktywności i wydajności zakładu.

Czy w SUNEX wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Wielki brat

Firma wypłaca premie 700pl ALE. Nic za darmo 1 dzień horobowego i tracisz całość 1 dzień opieki ma dziecko tracisz całość, ktoś ci w rodzinie umrze urlop okolicznościowy tracisz całość. Niby dają ale.....

@Wielki brat

Ta premia jest spisana może gdzieś na umowie lub gdziekolwiek? Z tego co zostało napisane rozumiem, że ma ona chyba charakter frekwencyjny niezależny od okoliczności. ale gdy teraz ktoś pisał, że jakiś postój może się zacząć to co wtedy z taka premia?

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie SUNEX? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. controllingu.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Yeti

Pracuję tu już ponad 10 lat, jednak takiej sytuacji nie pamiętam. Donosy, analizowanie nagrań, brak podwyżek. Ludzie zarządzający z byłej firmy na "R" nie ogarniają tematu. OZE to nie sklep z meblami.

Czy znów będzie postuj u was ,na urlopy was wysyłają.

Klient odbierający ścinki drze

A najgorzej jest na dziale obróbki drewna badz stolarnia panowie pracujący tam są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających Klient który odbierał drewno osobą którą rozmawiałem pachniała alkoholem Firma taka duża i pozwala pracownikom być pod wpływem alkoholu może warto zrobić kontrolę na zakładzie pracy

Olga
@Klient odbierający ścinki drze

Każdy kto ma wiedzę o przestępstwie lub wykroczeniu, jest je zobowiązany zgłosić, tak że pisanie tutaj o tym w nadziei, że kierownictwo czyta, to nie jest właściwa reakcja. To co piszesz podpada pod art. 70 § 2 Kodeksu wykroczeń.

Słynny Prezes przypomina prezesa partii. Ogólnie zero szacunku do ludzi. podejście instrumentalne. firma prowadzona na zasadach minionej epoki. bez struktury. nie polecam. myślę, że w Raciborzu są ciekawsi pracodawcy niż to (usunięte przez administratora)

Niezadowolony klient

Stanowczo Firma dla mnie (usunięte przez administratora).Co do reklamacji nic nie zorganizowane.Nigdy w życiu nie chciała bym w takiej firmie pracować.Zareklamowalam zbiornik na wodę to dwa tygodnie nikt się nie odezwał nawet nie raczył nawet maila wysłać nie mówiąc o zadzwonieniu.Gdybym ja nie dzwoniła czy pisała może zamietli by wszystko pod dywan.Nikt tam nie nie wie i n8c n8e umie powiedzieć, nie ma w tej firmie kompetentnej osoby.

Wielki brat

W tej firmie pracownik jest traktowany jak zło konieczne, zero szacunku.

Ayo
@Wielki brat

Możesz to nieco szerzej rozwinąć? Partner planuje aplikować na koordynatora, oferta teraz w sieci widnieje. Cos się dzieje wobec osób na tym stanowisku? dają dużo zadań czy o co chodzi?

@Ayo

Ja pracuję od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Dobra atmosfera dużo młodych ambitnych osób. Pracy jest, ale o to chyba chodzi żeby się nie obijać :)

Kryśka
@Adam

Tych ZZ faktycznie nie ma? po wejściu teraz na forum to pierwsza z tych najświeższych opinii, która pod oko mi się nawinęła. Jeśli faktycznie ich nie ma to w zasadzie dlaczego? nie mieliście planów co do ich utworzenia? Chyba ze to wszystko jest już w toku?

MB

Pracowałem tam 4 lata. Brak perspektyw, brak szansy rozwoju, brak okien w jadalni, brak związków zawodowych. Zarządzają byli kierownicy z firmy, która (usunięte przez administratora)- brak komentarza. Specjalnie zatrudnione osoby, które obserwują monitoring i ruchy pracowników produkcji (usunięte przez administratora). Brak utrzymania ruchu. Atmosfera super, spotkalem duzo fajnych osob.

Kandydatka

Dostałam ofertę na staż do magazynu, ktoś może wie jak tam wygląda praca?

Wyciskanie cytryny

Warunki pracy w tej firmie to dramat. Dział reklamacji, zakupów i handlowy to jedna wielka (usunięte przez administratora)..Oczywiście nie licząc działów poza biurem, bo tam jest podobnie. Zero szacunku dla ludzi. Człowiek tam się nie liczy, ma być jak tani robot - grzeczny, posłuszny, niezawodny i najlepiej żeby dał się wyżyłować do granic możliwości i kablował na innych. Sporo ludzi wraków jeszcze tam pracuje. Ledwo zipią, ale siedzą do czasu aż ktoś zauważy że się zużyli i albo sami uciekną albo ich wymienią. Następnych też wycisną jak cytrynę i znowu wyplują. To taka maszynka do zużywania ludzi... Wyrazy współczucia dla tych którzy tam wytrzymują, bo rotacja jest bardzo duża. Na karierę w tej zabetonowanej organizacji nie ma co liczyć. Szkoda słów, żeby tu więcej pisać na temat działań najwyższego kierownictwa, bo to uwłacza ludzkiej godności. Nikt kto tam nie był, nie jest w stanie sobie tego nawet wyobrazić i te negatywne opinie które tu ludzie piszą nie są bezpodstawne. Ludzie czytajcie to zanim tam pójdziecie, bo inaczej niepotrzebnie stracicie czas i nerwy. Absolutnie nie polecam.

Rozumiem, że dogadałeś się na dwie pracujące soboty i dużą, jak napisałeś, premię za przepracowane godziny. Więc ile to miało być, a jaką masz teraz? No i jakie były możliwości negocjowania pensji zasadniczej?

Co o pracy koordynatora napiszecie? jaka jest faktyczna sytuacja na dziale? mam na myśli montaż pomp, widzę ze jeszcze na inną specjalizację jest oferta. swoją drogą czy zarobki pomiędzy nimi będą się zasadniczo różnic miedzy sobą? Widziałem te opinie o słabej atmosferze pomiędzy niektórymi działami i w nich samych. Czy każdy zauważa taki problem? Są starsi pracownicy którzy mogliby się do tego odnieść? chce spokojnej pracy

Chcę wysłać cv na magazyniera swoje, bo dali ogłoszenie o naborze i mi znajomy podsunął. Wie tylko ktoś, na jaki system pracy trzeba być gotowym? Patrzę i nie widzę, żeby to było wyjaśnione. A nie każdy mi pasuje niestety.

As

Na magazynie 6-14, czasami robi się nadgodziny

@As

Tylko czasami? A kiedy dostają wtedy info o nich? od samego rana najwcześniej? I co z biurem tak dla jasności? Upewniam się, bo oferta dla speca od zamówień publicznych wisi. W tym przypadku tez nadgodziny są wykonywane? wszystko zależy tylko i wyłącznie od pracy własnej?

Człowiek
@Stażystka

Jak mogłaś otrzymać jakąkolwiek ofertę i nie poznać, ile wyniesie wynagrodzenie, czy w ogóle je przewidują w przypadku stażu oraz, co dalej, po jego zakończeniu? Czego w takim razie udało Ci się od firmy dowiedzieć?

Dd
@Człowiek

Przypuszczam, że staż z urzędu pracy. Wtedy dostaje stypendium stażowe. Ale ona się pytała czy zatrudniają po stażu i ile płacą. W urzędzie ci tego nie powiedzą. Czasami nawet dają ci ofertę i dopiero po podpisaniu otrzymania dowiadujesz się do jakiej firmy jest to skierowanie na staż... tak działa up...

@Człowiek

Staż z urzędu, więc nic więcej nie powiedzą. Na rozmowę do firmy dopiero idę. Chciałam sie poprostu przed czegoś dowiedziec

Stażysta/pracownik
@Stażystka

Staż z urzędu- pracujesz i uczysz się a jak się starasz na stażu i pokażesz że ci zależy to przyjmują do pracy po zakończeniu stażu i wydają pozytywną opinię. Wiem, że niektóre osoby w SUNEX na stanowiskach kierowniczych to właśnie zaczynały od stażu i do dziś tam pracują. Na pewno też jednej dziewczyny nie przyjęli bo mówili że leciała w kulki. Na stażu do działu handlowego musisz umieć język obcy bo na rozmowie od razu sprawdzaĵą i nic ci nie da 5 na świadectwie jak nie odpowiesz na pytania. Dużo się nauczyłam na stażu bo trzeba wykonywać takie same obowiązki jak inni pracownicy. Kasy niestety mało bo to urząd płaci wszystkim takie same stawki ale jak skończysz Staż to umowa już normalnie z pracodawcą. Atmosfera - zależy kto jest twoim kierownikiem (Wojtek i Patrycja są fajni). O reszcie się nie wypowiem bo różnie mówią. Bez stażu to bym się tu nie dostała bo nie miałam doświadczenia.

aaa
@Stażysta/pracownik

A wiadomo chociaż, ile czasu trwa taki staż? Czy to 3 m-ce, jak często bywa w przypadku umów o pracę na okres próbny? To ważne, zwłaszcza dla osób, które nie wiedzą, czy mogą sobie pozwolić finansowo, by za to bytować, co płacą w urzędzie.

Op
@Stażysta/pracownik

A czy można wiedzieć na jakim stanowisku miałaś staż i pracowałaś? I jak długo pracowałaś? Dlaczego już nie pracujesz? I co to znaczy, że dziewczyna "leciała w kulki" ?

A na jakie stanowisko?

Jak wygląda praca na magazynie? Ile zmian, jakie towarzystwo, kierownictwo? Może ktoś pracował/uje na magazynie na komputerze?

Kamila

Widzę, że inni też szukają info o magazynie. Ja szukam dla taty. Jak ktoś będzie pisał o tych zmianach, to napiszcie, ile ich jest, ale też jakie są godziny. Czyli od - do. Ok?? Jeśli są też nocne zmiany, to wiecie, czy wtedy firma zapewnia posiłek jakiś?

Odp
@Kamila

Na magazynie jedna zmiana, głównie 6-14, niektórzy pracują do 15 więc chyba przychodzą na 7. Z ciekawości, czy tata się już zgłaszał? Na jakie stanowisko?

@Odp

Ej a jak wygląda dojazd na te 6 rano? Jest tam jakiś autobus, czy trzeba tylko autem, rowerem swoim? Z rana coś tam dojeżdża??

Dd
@Domi

Zależy skąd dojeżdżasz, dworzec autobusowy jest jakieś 5min piechotą, dworzec pkp też jeszcze bliżej, pod samym zakładem nie ma przystanku autobusowego. Samochodem też można, ale ciężko z parkingiem, większość miejsc przypisanych, jak komuś zaparkujesz na miejsce to jest problem. Jak już się jakieś wolne znajdzie, to samochód z każdej strony obity.

JakToJest
@Odp

Hej, czy to prawda że na razie nie ma przyjęć na produkcję bo magazyny pełne pomp , kolektorów i już nie ma takiego popytu na nie jak rok temu zwłaszcza na Niemcy już nie schodzi towar

Elka
@JakToJest

A skąd masz takie informacje? Potwierdzi ktoś? No i to, że nie ma przyjęć to swoją drogą a czy zwolnień nie ma z tego powodu?

Niedawno pojawiła się oferta pracy firmy SUNEX. Wiecie może, czy firma wznowi rekrutację na stanowisko Automatyk?

Racek

Czy to prawda że prezes wam zabronił w soboty pracować

@Racek

Tak i wysłał ludzi na przymusowe urlopy co się dziwić jak firma wałki robi i sprzedaje (usunięte przez administratora)

Kamila
@Racek

O co z tymi sobotami chodzi? Ludzie pracowali w ten dzień jako nadgodziny i sposób do dorobienia do pensji? Płacili za ten dzień jakoś extra?

Na wydziale kolektorów przyjęli mistrza produkcji Pana Ł. Co ten człowiek robi i od czego on jest poza chodzeniem po wydziałach i wytrącaniem się do wszystkich i wszystkiego. Nic nie potrafi i na niczym się nie zna. Firma we wszystkim szuka oszczędności a wydają pieniądze na nic znaczącego pracownika.

Lidia

Możesz napisać coś więcej? Długo pracowałeś tutaj? Jak ogólnie atmosfera w firmie? Współpracownicy są ok? O co chodzi z tym bałaganem?

Zostaw merytoryczną opinię o SUNEX - Racibórz

• Jak się pracuje w SUNEX?

Zobacz opinie na temat firmy SUNEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SUNEX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SUNEX