Opinie o Węc PR Tomasz Węc w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Węc PR Tomasz Węc, oraz Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Węc PR Tomasz Węc o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Węc PR Tomasz Węc w Kraków

Następna fala zwolnień

Więzień

(usunięte przez administratora). Było to moje najgorsze doświadczenie w życiu jeśli chodzi o pracę. Chcesz spróbować się przekonać, droga wolna. Dopiszesz się tutaj do listy.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Czy w Węc PR Tomasz Węc są szkolenia zewnętrzne?

Pytanie Nowy wpis

Czy w obrębie jednego działu w Węc PR Tomasz Węc są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

PR Executive Nowy wpis
@Pytanie

W Węc PR nie ma ani działów, ani liderów, więc ciężko odpowiedzieć na to pytanie.

Ono mato peja Nowy wpis

Zajrzałem z ciekawości sprawdzić czy coś się zmieniło po paru latach odkąd nie pracuję w Węc PR. Niestety widzę, że nie. Ja od siebie zostawię tylko taką informację - Węc PR zniechęciło mnie do pracy w PR na resztę życia.

D.
Kandydat

Na początku stycznia zgłosiłem się do Węc PR Tomasz Węc - Kraków z zapytaniem, czy znajdzie się tam dla mnie pozycja juniora w dziale PR / social media, na co otrzymałem pozytywną wiadomość. Mieliśmy się zdzwonić kilka dni później - co nastąpiło także z kilkudniowym opóźnieniem. Zdecydowano się na rozmowę, która odbyła się już normalnie. Później kolejne opóźnienie, chyba tydzień, żeby nareszcie otrzymać konkrety i dowiedzieć się, że ofertą jest pół etatu za kwotę 1,000 zł netto przez pierwsze trzy miesiące, jak się domyślam, ze względu na brak doświadczenia stricte PR-owego i chęć przyjrzenia się współpracy, ale również w istocie brak wolnego stanowiska. Dalszym krokiem miało być przejście na asystenta za minimalną krajową bądź Juniora (po roku, chyba że wcześniej - nic jasnego dla mnie). Wtedy dostałem jeszcze informację, że mielibyśmy zacząć od początku lutego lub parę dni wcześniej. Ku mojemu zaskoczeniu, pierwszego lutego dostałem wiadomość dotyczącą tego, że cały proces rusza. Wówczas samemu poprosiłem o chwilę czasu, żeby jeszcze w tym samym tygodniu zgłosić się do odpowiedniej osoby. Od tego zgłoszenia się mija ponad tydzień, a dokładnie 11 dni. Żałuję, że wykazałem się taką naiwnością i zrezygnowałem z dwóch potencjalnych ofert pracy w międzyczasie, bo mimo opinii poniżej, chciałem wierzyć, że Węc PR będzie dobrym startem dla kogoś o moim doświadczeniu, a raczej jego braku. Zrezygnowałem z rozmowy w Warszawie ze względu na lokalizację, Kraków był mi bliżej i byłem gotowy na pracę nie tylko wyłącznie zdalną. I zrezygnowałem z miasta obok, bo miałem (usunięte przez administratora) nadzieję, że tutaj wbrew opinii coś by mnie czekało więcej poza tego typu etatem. A nie czeka już nic. W skrócie: kontakt niezwykle utrudniony, co już tutaj padło. Opóźnienia, bardzo niefortunne jak na charakter agencji. Bezustannie nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że proszę się o pracę i to wcale nie tak dobrze płatną, co dodatkowo było dla mnie uwłaczające. Przez brak doświadczenia wpadłem w coś, czego chciałem uniknąć - czyli w zostanie bez niczego. Nawet chyba się cieszę, że tak to wszystko wyszło, bo sugerując się opiniami pozostałych, bym tylko później płakał, a lepiej wcale.

@D.

Dobry wieczór, nie do końca jest tak, jak to zostało opisane. Patrząc na szczegóły oferty, którą przesłaliśmy mailem (do wglądu dla obu stron), ostatecznie stanęło na propozycji praktyk absolwenckich (płatny staż) z wynagrodzeniem 1000 zł netto za 1/2 etatu (podkreślam 1/2 etatu). Dlaczego? Zostało to wyjaśnione - brak doświadczenia vs. oczekiwane min. roczne doświadczenie na stanowisku Juniora. Zgodnie z ustaleniami, także patrząc na maile, 1.02 wróciliśmy z informacją o tym, że jesteśmy gotowi rozpocząć staż. Niestety, 3.02 otrzymaliśmy informację, że całość musimy przełożyć przynajmniej do 8.02. Oczywiście, było to zrozumiałe, więc odpisaliśmy, że czekamy. I faktycznie, 4.02 dotarła do nas informacja o gotowości, jednak po prostu umknęła. Wiem jednak dlaczego - ludzki błąd w CC, który dosłownie za moment wyjaśnię bezpośrednio. Niemniej, zamiast pisać nieprzychylne komentarze w Internecie, warto jednak czasem wcześniej się skontaktować i sprawdzić z czego wynika opóźnienie.

Rozmowa kwalifikacyjna
Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Węc PR Tomasz Węc? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Więzień

Bez zmian
@Więzień

Up

Następna fala zwolnień

Sylwia
@Nick

Czy to były masowe zwolnienia? Zastanawiam się co miało na nie wpływ i przychodzi mi na myśl, że to pewnie przez pandemię. Zgadza się? Jeśli tak to ciekawa jestem czy można liczyć na stabilne zatrudnienie gdy już wszystko wróci do normy.

Wojtek
@Sylwia

Co roku zmienia się prawie cały zespół. Odchodzą sami, nawet po awansach. Poskacz po profilach na Linkedin albo wypytaj.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

odpowiedz znajdziesz w komentarzach. 100% jest negatywnych

byly pracownik

agencja pracy tymczasowej

Jeden z Byłych

Choć odszedłem z agencji kilka lat temu, to czytając komentarze widzę, że niewiele się zmieniło. Szkoda, bo Tomek Węc (właściciel) miał duże plany odnośnie przyszłości firmy i poprawy jakości pracy. Po stronie plusów: - na pewno możliwość zyskania doświadczenia, bo projektów jest sporo - jego prawa ręka - Janek, to świetny człowiek i bardzo dobry organizator. Pomoże, da wsparcie, trzyma wszystko w kupie - agencja ma kilku prestiżowych klientów, więc można się czegoś nauczyć i wpisać sobie ich do portfolio o ile robiło się z nimi projekty - agencja organizuje sporo eventów i konferencji, więc tu też jest całkiem niezłe pole do zyskania doświadczenia - lokalizacja jak na Kraków ma swoje zalety, bo nie trzeba się przebijać do ścisłego centrum - z tego samego powodu, jest zawsze gdzie zaparkować samochód w okolicy firmy - benefitów jest sporo, choć mimo pozorów nie są dostępne bez dopłat ze strony pracowników Minusy: - właściciel ma niestety taki system pracy, że bardzo trudno coś z nim uzgodnić, a ewentualne uwagi ze strony pracowników przechodzą koło ucha. Nawet nie z powodu jego złej woli, ale zwykłego obłożenia pracą. W innych agencjach częścią tego co robi Tomek Węc zajmują się pracownicy. Tomek nie umie, albo nie chce delegować pracy, więc w efekcie zapracowuje się na śmierć, a zmian w firmie nie ma lub są na etapie ciągłego wdrażania - zarobki w porównaniu do innych agencji e Krk są zbliżone (podstawa), ale system premiowy jest totalnie uznaniowy. W efekcie realne zarobki są niższe, bo bez kryteriów oceny za co wypłacana jest premia, ta zależy od widzimisię właściciela. Wystarczy podpaść i bye, bye premio. - na etapie, kiedy tam pracowałem dostępność służbowego sprzętu była marna. Trzeba było wspierać się swoim. W efekcie człowiek pracował na samplach, co etycznie nie jest OK - szczególnie wobec klientów agencji, bo to ich sprzęt. - presja na efekty jest bardzo duża, a przepracowany szef nie bardzo ma czas porozmawiać (choćby o realizowanym projekcie). W efekcie dochodziło do sytuacji, gdy pracownik bez doświadczenia dostawał np. zadanie przygotowania prezentacji dla klienta nie mając do tego ani doświadczenia, ani planu, ani narzędzi. Szef rozlicza z efektów, ale nie zapewnia odpowiedniego wsparcia. - rotacja jest ogromna, bo ludzie z powyższych powodów zwyczajnie pękają. W efekcie ciężko jest mówić o zespole. Panuje atmosfera tymczasowości. Podsumowując: Węca polecam jako agencję dobrą do postawienia pierwszych kroków w branży o ile nie boicie się rzucić na głęboką wodę. Można się dużo nauczyć, ale szanse, że tam zostaniecie dłużej niż rok są minimalne. Na pewno nie jest to miejsce do rozważania budowy swojej kariery z nadzieją, że dojdziecie do stanowiska ponad specjalistę.

Jak długo czekaliście na odzew z Węc PR Tomasz Węc? Oddzwaniają zawsze?

@Pytanie

Dzień dobry, zawsze informujemy, że będziemy kontaktować się jedynie z wybranymi kandydatami. Aktualnie nie mamy żadnej otwartej rekrutacji.

nick

prędzej doznasz załamania nerwowego niżeli czegokolwiek pozytywnego. duży projekt i duzi klienci, ale co z tego... nikt cię nie szanuje i nie docenia Twojej pracy. mimo przejmowania odpowiedzialnych i cięższych obowiązków nie masz co liczyć na wzrost wynagrodzenia czy stanowiska. Ogromny stres, nadgodziny i tyranie dla agencji - w zamian nie masz nic. meeega wykorzystywanie pracowników. NIE POLECAM! szkoda psuć sobie cv. management myśli, że lodami lub pizza day rozwiąże problem, ale niestety. firma jest tak okropnie zarządzania jeżeli chodzi o pracowników, że nikt kto się szanuje, nie zostanie tam długo. ps. zapytajcie o fluktuację pracowników i średni czas pracy na rozmowie XDD

Mateusz

Planowałem wyrazić moją opinię na temat agencji, ale po ostatnich komentarzach nie widzę już sensu. W WĘC PR przeszedłem solidny survival, który będzie procentował w przyszłości. Tomek i Janek znają moje generalne spostrzeżenia i życzę im, żeby do agencji wróciła atmosfera z momentu, gdy do niej dołączałem. Mam nadzieję, że moje koleżanki i koledzy odnajdą miejsce, które da im jak najwięcej satysfakcji z pracy. Jako pijarowcy zarządzamy bardzo ważnym ekosystemem, w którym trzeba łączyć interesy całego otoczenia od czytelników, mediów aż po klientów. To trudne zadanie, więc lepiej wziąć się do roboty niż anonimowo niepotrzebnie strzępić jęzora.

Facet z ubłoconymi butami

Praca kiepska z wielu względów. Część z nich została już tutaj opisana bardzo dokładnie i trudno się z nimi nie zgodzić. Bardzo mały openspace jak na taką liczbę pracowników, brak wystarczającej liczby komórek służbowych (konieczność dzwonienia do różnych redakcji i pożyczania telefonu od innej osoby). Trudne warunki pracy, malutka salka konferencyjna ciągle oblegana przez dzwoniących, jedzących i innych kolegów. Musisz wysłać paczkę ze sprzętem za 10k? Nie ma problemu, ale nie ma też taśmy do pakowania, a gdy zgłosi się problem to szef po kilku dniach kupi... 2 szt. Ekstra. Do tego mikroskopijna kuchnia i kibel. Jeśli wszystkim zechce się w tym samym momencie do toalety, to istnieje ten plus, że wokół jest wiele pól i mogą udać się za potrzebą. Ubłocone buty nie będą problemem, gdyż aby dojść z przystanku do biura trzeba i tak iść pieszo 15-20 minut aby dostać się do "biura". Pracę zakończyłem jakiś czas temu, ale buty mam (usunięte przez administratora) do dziś po tych wycieczkach.

@Facet z ubłoconymi butami

Do wszystkich merytorycznych opinii odniosłem się już w poprzednich komentarzach. Jako firma mamy do nich szacunek. Potrafimy się z nimi zgodzić. Staramy się też wyciągać z nich wnioski. Pomijam natomiast te, wynikające z pozornej anonimowości, które są obliczone na prowokowanie. To walka z wiatrakami, której absolutnie nie prowadzimy.

Kacper

Czy ktoś z pracowników mógłby podpisać się i polecić pracę w Wec? Po przeczytaniu komentarzy na gowork można stwierdzić, że nikt nie był zadowolony ;;////

Ex-niewolnik
@Kacper

Nie. Nikomu bym nie polecił.

@Kacper

Dzień dobry Kacper, koniec końców, musisz sam dokonać oceny i podjąć decyzję. Oczywiście, dużo informacji znajdziesz niżej. Powodzenia!

kandydatka do pracy

Jestem marketingowcem z 7-letnim doświadczeniem. Tak się złożyło, że szukam pracy. Jak bardzo COVID dotknął firmę? Są zwolnienia, obniżanie wynagrodzeń? W techu po stronie producentów i mediów słyszałam, że od 2018 roku ciągle odchodzą osoby z doświadczeniem i nie ma stałego zespołu. Pracuje teraz ktoś dłużej w PR/social media/marketingu? Z kim najlepiej porozmawiać? Rekrutacja bardzo przyjemna, ale strona www... a to agencja zajmująca się wizerunkiem. Dlatego mocno się zastanawiam o co chodzi.

Odpowiedź
@kandydatka do pracy

Od 2018 roku do dziś odeszły i/lub zostały zwolnione łącznie około 34 osoby. Średni czas pracy na podstawie analizy stażu wszystkich dotychczasowych 68 pracowników, zatrudnionych w latach 2012-2020, wynosi 13 miesięcy. Około 60% wszystkich pracowników pracowało krócej, niż rok. Z kolei trzy najdłużej pracujące w agencji osoby mają obecnie staż wynoszący odpowiednio około 7 lat, prawie 2 lata oraz 1,5 roku (agencja ma 9 lat). Informacje te można potwierdzić samemu na LI.

były pracownik
@kandydatka do pracy

W zeszłym roku odeszło zdaje się około 20 osób (firma zatrudnia średnio 15-18), więc można powiedzieć że co roku zmienia się prawie cały zespół. Stronka wygląda tak od wielu lat, naprawdę ciężko zrozumieć dlaczego właściciel nadal nie zainwestował w jej zmianę, mimo, że wielu pracowników wielokrotnie zwracało na to uwagę - polecam odpalić ją na telefonie, wtedy dopiero można docenić jej "walory" :) Myślę, że wygląd, działanie i nieaktualizowana od wielu lat zawartość tej strony najlepiej świadczy o samej firmie :)

wec24.pl
@kandydatka do pracy

Stronka rzeczywiście ciekawa, obecny dyrektor firmy wciąż widnieje na niej jako "specjalista" :D

@kandydatka do pracy

Dziękuję! To bardzo celne pytania! Na początku - zawsze polecam i zachęcam do tego, by zadawać je podczas ew. rozmów/spotkań. Jeżeli mówimy o 7-letnim doświadczeniu, to prawdopodobnie myślimy o stanowisku managerskim. W tych rozmowach/spotkaniach uczestniczę osobiście, stąd jestem w 100% pewien, że odpowiedź będzie wyczerpująca. Z całym szacunkiem do GoWorka, tutaj nie szukałbym wiarygodnych informacji. Większość będzie nacechowana negatywnie i/lub będzie po prostu niepełna. Tyczy się to również moich odpowiedzi - są konkretne, ale nie uważam, by było to dobre miejsce na ich pogłębianie. Po krótce odpowiadając: - COVID-19 - w marcu przyjęliśmy strategię związaną z utrzymaniem stabilności zatrudnienia; w okresie marzec-maj, tak jak zakomunikowaliśmy wewnętrznie, nie zwolniliśmy nikogo, a wszystkie kończące się umowy zostały przedłużone na dotychczasowych warunkach; pomimo, iż analizowaliśmy tymczasowe obniżki wynagrodzeń, ostatecznie nie wdrożyliśmy tego scenariusza; tymczasowo zamroziliśmy jednak system premiowy, o czym informujemy potencjalnych kandydatów; oczywiście, nie oznacza to, że w przyszłości nic się nie zmieni - to jedynie opis sytuacji bieżącej; - rotacja - jak potwierdzałem już niżej, w innym komentarzu, występuje, ale nie od 2018 roku, tylko od połowy 2019 roku; z pewnością nie udało nam się jeszcze uporządkować sytuacji na tyle, na ile byśmy chcieli, jednak patrząc na wyniki ostatnich, wewnętrznych ankiet - jesteśmy na całkiem dobrej drodze; - strona - przyznaję, jest fatalna i nie sposób to ukryć, natomiast dziękuję za zwrócenie uwagi, bo jest to dodatkowa motywacja do tego, by przyspieszyć z wdrożeniem nowej wersji! Większej ilości informacji chętnie udzielimy podczas rekrutacji, ale wydaje się, że akurat takiej otwartej nie mamy (aktualnie nie posiadamy aplikacji od żadnej kandydatki). Zachęcam zatem do tego, by przesłać dokumenty na rekrutacja@wec24.pl.

@Odpowiedź

Z zasady nie odpisuję na odpowiedzi do postów, jeżeli sam publikuję odpowiedź, ale tu drobny wyjątek, bo jest przekłamanie. Najdłużej pracujące osoby to odpowiednio: 6 lat 11 miesięcy, 5 lat 11 miesięcy, 1 rok 11 miesięcy. Poza tym z pamięci mogę wskazać kolejne 3 osoby, które pracują ~1-1,5 roku. Patrząc zatem na wyliczoną średnią, mam wrażenie, że być może (nie wiem, nie podejmuję się wyliczeń, odpisuję "na gorąco") byłaby jeszcze lepsza, bo najgorsza z całą pewnością nie jest. Oczywiście, mniej więcej od połowy 2019 roku mamy zwiększoną rotację, ale to nie jest tak, że ona była od zawsze. Stąd nie jest to też sytuacja, z której nie byłoby wyjścia. A właśnie tak ktoś usilnie stara się to przedstawiać na tym forum. Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, że ktoś w ogóle pokusił się o taki research, rozumiem przekaz w taki sposób, że mamy tutaj ukrytego wroga/wrogów, z którym/którymi mamy niewyjaśnione sprawy. Stąd raz jeszcze zachęcam do kontaktu bezpośredniego, żeby je po prostu wyjaśnić, a w następstwie ruszyć dalej, każdy w swoją stronę. Bo czy tak każdemu nie będzie żyć się lepiej, przyjemniej? Pozostawiam to zatem do rozważenia.

były pracownil

Jakiś czas temu byłem pracownikiem tej nieszczęsnej firmy. Niestety zostałem (usunięte przez administratora) jak pewnie większość z byłych pracowników/pracownic. Pan prezes/właściciel udaje miłego, sympatycznego i skorego do pomocy. Jednakże jesli tylko miałem pytanie lub prosiłem o pomoc było mi wytykane że czegoś nie potrafię zrealizować. Podczas problemów w agencji właściciel firmy "wyjeżdżał na wczasy" aby tylko umyć ręce. Porażka!

@były pracownil

Kiedy czytam taką opinię, to ciężko mi w jakikolwiek sposób na nią odpowiedzieć. A jak widać, od pewnego czasu staram się robić to systematycznie, co wydaje się, że stoi w sprzeczności z przytoczonym "umywaniem rąk". No bo co tu napisać? Przeprosić za to, że ośmieliłem się w ogóle pomyśleć o urlopie? Czy przyznać, że zostałem rozszyfrowany i rzeczywiście tylko udaję miłego? Stąd też nawet nie zachęcam do kontaktu, celem wyjaśnienia, ponieważ po lekturze mam nieodparte wrażenie, że i tak nie zostałbym zrozumiany. Życzę jednak powodzenia (naprawdę szczerze!) i trzymam kciuki za dalszy rozwój kariery zawodowej (jakkolwiek dziwnie by to w tej sytuacji nie brzmiało, tak właśnie jest).

Czy można liczyć w Węc PR Tomasz Węc na prywatną opiekę medyczną?

@Pytanie

Tak. To jeden z benefitów, z którego można skorzystać. Zarówno w odniesieniu do jednej osoby, jak i opieki dla rodziny.

Darek

@krk a maja być zadania rekrutacyjne? Wiesz coś więcej o nich?

@Darek

Rekrutacja składa się z kilka etapów. Są one różne w zależności od stanowiska. Tak samo zmienny jest poziom trudności. Bardzo często opracowujemy zadania rekrutacyjne, które mają sprawdzić umiejętności i zweryfikować doświadczenie kandydata. Przykładowym zadaniem rekrutacyjnym z kategorii tych standardowych, może być m.in. opracowanie konkretnych typów treści na zadany temat.

Krk

Po rozmowie rekrutacyjnej do tygodnia mieli wysłać mailowo zadanie rekrutacyjne - od miesiąca cisza. Jak na agencje PR nie dbają zbytnio o swój wizerunek.

@Krk

Bardzo proszę o kontakt na adres rekrutacja@wec24.pl. Postaram się wyjaśnić dlaczego zadanie rekrutacyjne nie dotarło i zarazem przepraszam, jeżeli tak się stało.

Kandydat

Jakiś czas temu byłem w WĘC PR na rozmowie kwalifikacyjnej. W ciągu tygodnia miałem otrzymać informację zwrotną - niezależnie od wyniku - ale jej nie otrzymałem. Jak na firmę specjalizującą się w PR jest to bardzo nieprofesjonalne zachowanie. Nie polecam.

@Kandydat

Jest mi przykro, że ma Pan takie doświadczenie. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, to przepraszam i proszę o kontakt mailowy na adres rekrutacja@wec24.pl. Chętnie ją wyjaśnię.

Zostaw merytoryczną opinię o Węc PR Tomasz Węc - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Węc PR Tomasz Węc
3/5 Na podstawie 8 ocen.