Opinie o Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Warszawa

Widzę, że w ofercie na inżyniera procesu nie ma napisane w jakiej metodologii jest praca. Zawsze pracowałem w lean i tego bym się spodziewał po azjatyckiej firmie, ale może się mylę? Nie mogę nic znaleźć na ten temat a zależy mi na rozwijaniu się w tym kierunku.

Katarzyna

Jakie jest odpowiednie wynagrodzenie na stanowisku Financial Controller, na którego jest teraz rekrutacja? I jak sprawa tej zbyt małej produkcji wpływa na kondycję całej firmy? @Xxx nie wiem, czy Cię rozumiem: macie za mało rąk do pracy na produkcji? Czemu nie zatrudnią więcej? Chcę wiedzieć, księgowość też dotyczy stanu firmy.

Ela
@Katarzyna

Te wpisy odnośnie produkcji dotyczą Łodzi Siedziba w Gdańsku nie ma nic wspólnego z produkcją

Barbara
@Ela

A ty pracowałaś właśnie w Gdańsku? Bo chętnie dowiedziałabym się jak właśnie tam się pracuje i czy atmosfera jest ok. Widziałam, że w benefitach piszą o dodatkowych dniach wakacyjnych, wiadomo ile ich jest? I czy każdy takie coś może dostać?

Nowy wpis
@Barbara

Atmosfera ok. Przez pierwsze 3 lata dodatkowo jeden dzien urlopu co roku sie dostaje, po przepracowaniu 5 lat chyba dodatkowe 2 dni i po 10 tez chyba jakies dni.

Katarzyna Nowy wpis
@Ela

Rozumiem teraz, ale w takim razie może powinien powstać oddzielny profil, żeby nie wprowadzać w błąd. Moje zainteresowanie stanowiskiem Financial Controllera nie minęło, w sumie bardziej zależało mi na informacjach na ten temat, niż na temat produkcji, więc może jednak ktoś pomoże? :)

Kot Nowy wpis
@Katarzyna

Jest oddzielny profil. Tylko jak widać ludzie, którzy piszą te komentarze nawet nie wiedzą gdzie pracują i jak nazywa się ich firma.

X

Bardzo polecam pracę tutaj, świetna atmosfera, elastyczne godziny pracy i working from home. Dobre benefity, jasna ścieżka rozwoju i dobre zarobki. Niczego więcej nie brakuje. Prowadzone są rekrutacje na rózne stanowiska i warto aplikować.

@X

dobre zarobki? Jest szansa na przybliżenie ich wysokości? w innych opiniach pisali, że słabe a fajnie byłoby móc się upewnić. Można liczyć na konkret?

Ewa? XD

To Ty?

X
@Monika

Zarobki są przeróżne zależnie od doświadczenia i edukacji jaką masz i stanowiska na jakie aplikujesz

Elżbieta
@X

Czyli powiedzmy jak ktoś studiuje, zrobi dyplom to może wtedy na podwyżke liczyć? Czy po prostu to co się wynegocjuje na rozmowie o pracę to jest przez lata?

x
@Elżbieta

zapewne można liczyć wtedy na podwyżkę

Xxx

Wczoraj było spotkanie z kierownictwem. W związku ze zbyt małą produkcją powtarzają że wszyscy robią co mogą aby rozwiązać problemy. Wszyscy w firmie - biura, kierownictwo itp. Że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za firmę i robimy co się da żeby było lepiej. Po czym mają pretensje że my, ludzie z produkcji którzy zgodziliśmy się przyjść na nadgodziny po 12 godzin dziennie, nie wytrzymujemy po kilku dniach i w czwartek nie było dużo chętnych a w piątek prawie w ogóle. Mam propozycję dla was abyście wy zeszli z góry, z wygodnych krzesełek, z klimatyzacją, postali przy maszynie 12 godzin, 5 dni z rzędu, w wyższej temperaturze, z maseczkami i stali na baczność jak się maszyna popsuje. Z tego co wiemy w tym tygodniu jedna osoba już zasłabła i pojechała do szpitala. Może wy przyjdźcie na nadgodziny. Jeśli nie to nawet nie ośmieszajcie się że wy też robicie wszystko bo organizujecie sobie spotkania w wygodnych krzesełkach z klimatyzacją, robiąc sobie przerwy na kawy itp. my za to zapieprzamy a jeszcze mają do nas pretensje że nie mamy już sił na nadgodziny. Może jakby na produkcji można było usiąść w momentach gdy maszyny stoją, albo gdy na niektórych stacjach się nadrobi trochę. My stoimy na baczność przy maszynach i się boimy usiąść na jedynej ławeczce bo zaraz liderzy krzywo patrzą, nie mówiąc już o osobach z biur kręcących się po produkcji. Tacy mądrzy jesteście to pokażcie że wy też tak możecie 12 godzin stać z uśmiechem przy maszynie w ciepłe, z maseczką że świadomością że krzywo na was spojrzą jak choćby na chwilę odejdziecie od maszyny. Też zostańcie na nadgodzinach. A jeśli nie to nie mówcie że wszyscy robią co się da, bo na pewno nie wy, i nie miejcie pretensji że inni nie wytrzymują fizycznie bo jest to żałosne.

Yyy
@Xxx

Wpisy dotycza prawdopodobnie firmy pod Lodzia a nie oddzialu w Gdansku

Czy kandydat na stanowisko Financial Accountant w firmie Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Zigi

Projekty bezdyskusyjnie ciekawe to nie jest firma w której klepie się rzeczy które nikogo nie interesują. Efekty swojej pracy można potem podziwiać jak jeżdżą po drogach. Duży problem jak wiele osób wspomniało to zarobki, nie wiem z czego to wynika, ale sporo świetnych fachowców odeszło z tego powodu. Niektórzy narzekają na dużo pracy, ale szerze to IT nie przedszkole. Jest grupa pracowników która ma "większe przywileje" i niektórzy złoszczą się na to, ale niech mi ktoś pokaże firmy gdzie jest inaczej. Jedyne co powinno się zmienić to wynagrodzenia inaczej nikt nie będzie się zatrudniał przy tak niskim bezrobociu. Ja sam lubię firmę bo jestem pasjonatem, ale sporo osób wybierze lepsze wynagrodzenie mając wybór.

Dorota
@Zigi

No właśnie niektórzy pracują i dobrze im z tym mimo iż zarobki mógłby być wyższe. Jednak szkoda, że pracownicy z doświadczeniem nie są zatrzymywani. Możesz coś powiedzieć o benefitach pracowniczych i systemie motywacyjnym?

Zigi
@Dorota

Benefity to popularny ostatnio system kafeteryjny. Ma się punkty i można wybrać sobie benefity wedle uznania. Tego typu systemy są wszędzie, a benefity na tym ucierpiały bo często trzeba dopłacać jeśli chce się kilka benefitów naraz. Ale tutaj nie ma niczego czego by nie było w innych firmach. Co do motywacji to główną motywacją są projekty i praca nad nimi. Typowo dla pasjonatów lubiących motoryzację i pracę dla dużych koncernów. Bez tego ani rusz bo zwyczajnie pracy jest dużo i raczej żyje się pracą - mi to odpowiada bo w końcu to moja pasja, a naprawdę widać, że projekty są robione porządnie z nowoczesnymi rozwiązaniami i producenci samochodów to doceniają. Sama firma jest też taka trochę bardziej konserwatywna - tu nie ma akcji typu "miesiąc LGBT" i nie powiem mi to bardzo pasuje bo ostatnio to co się dzieje to zdrowa przesada, a tu tego nie ma - dla mnie duży plus.

Emila
@Zigi

Małe zarobki to ile? 4500 brutto ?

Neutralny gość

Kurczę, firma jest z dużym potencjałem ale niestety produkcja siada. Mały zespół a nie da się już atmosfery wytrzymać. Osobiście myślę o zmianie pracy. Liderka zero reakcji pozwala żeby ludzie kłamali, wymyślali albo obrabiali (usunięte przez administratora) Jak tego nikt nie zmieni nikt nie będzie chciał tu pracować, znajomym nawet nie polecam firmy... Szkoda bo mogło być fajnie ????????

@Neutralny gość

A to czemu ta liderka na takie coś pozwala? Może nie do końca wszystko zauważa? Ktoś z nią o tym rozmawiał?

mówisz chyba o fabryce w Łodzi
@Neutralny gość

a nie biurze w Gdańsku? to dwie różne spółki

@mówisz chyba o fabryce w Łodzi

A to nie jest tak właściwie forum o Warszawie? Bo teraz to się pogubiłam

klocia
@Monika

nie wiesz gdzie pracujesz? Serio?

@klocia

Na pewno nie tutaj. ;p Ale w nazwie jest "Oddział w Polsce Warszawa" to j myślałam, że do tego się to odnosi. Czyli opinie tu są pomieszane czy jak?

kastaniety
@Monika

Nippon Seiki EUROPE to firma założona w Warszawie- obecnie z siedzibą w Gdańsku, a Nippon Seiki POLAND to fabryka w Łodzi i mają osobną stronę na gowork.

@kastaniety

No i teraz wszystko jasne dzięki, no to wypadałoby coś zrobić, żeby ludzie się nie mylili przez ten wątek?

Janek

Firma prowadzi swoją działalność bez żadnych zmian? Dziwne jest to, że nie ma zupełnie opinii pracowników?

janEK
@Janek

Nie jest źle, kasa mogłaby być tak z 30-40% większa, to myślę że moglibyśmy śmiało mówić o konkurencyjności na rynku, a tak ot co, trochę ponad przeciętną...jak to się mówi, można popracować po studiach, ale nie przestawać szukać czegoś lepszego.

@janEK

a to chyba dawno i nieprawda, wydaje mi się iż brak podwyżek sprawił, że wielu ludzi odeszło, w tej chwili w mojej opinii płace są mocno poniżej akceptowalnego poziomu, taki protip niedziałająca karta sportowa to nie jest żaden benefit :)

będzie siiiiiiii
@elo

to weź nas wszystkich do siebie i pozjeżdżamy sobie na zjeżdżalni

sriiiiiiii
@będzie siiiiiiii

nie za bardzo, bo przez niskie zarobki mieszkam w slamsach

Wiktor

Czy teraz potrzebujecie nowych pracowników? jakieś podpowiedzi o samej rekrutacji?

Michal
@Wiktor

7brutto? panowie chyba żyją w poprzednim stuleciu...

stefan
@Michal

Na jakie stanowisko?

soft
@stefan

software

michał

odbyłem rozmowę, była merytoryczna, niestety pieniądze słabe, nie polecam

A
@michał

To znaczy jakie?

Renata
@michał

Hej, może napisałbyś coś więcej o innych warunkach oferowanych przez firmę? Na co można liczyć będąc pracownikiem Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce? Wspomniałeś o słabych pieniądzach. Czy przybliżysz mniej więcej jaką stawkę Ci zaproponowano? Być może będzie ona dla innych zadowalająca.

@Renata

W mojej opinii są również słabe, ponieważ nie wystarczały na przeżycie miesiąca, nie będę rozmawiał o kwotach, natomiast warto zweryfikować i sprawdzić kilka osób z "starej gwardii" które ostatnio odeszły, można to łatwo zweryfikować na linkedin.

hehe
@elo

starej to chyba nie, bo stara gwardia to ludzie z chmielnej. trzeba było mniej żreć ;)

@hehe

jak ktoś pracuje 3lata to już chyba jest trochę stażu? no chyba że masz na myśli tych co pracują od wielu lat i między sobą rozdają podwyżki i awanse? o "żarciu" to nie skomentuje, bo jak dla kogoś szczytem dobrego smaku jest schabowy z biedry to faktycznie mógłby się "nażreć" natomiast przy tego typu zarobkach o jedzeniu w normalnych knajpach to raczej można zapomnieć...

schodzący ze szczytu

jak dla mnie firma, która nie idzie z duchem czasu i przewiduję (i mówię to ze smutkiem, bo jest potencjał i przez jakiś czas rozwój był zaje**sty), że jeśli ktoś z centrali w Amst. nie pójdzie po rozum do głowy, to... firma zarządzana przez zagranicznych menadżerów, którzy mają polskich pracowników za tanią siłę roboczą. oczywiście tak jest wszędzie, ale różnica jest taka, że tutaj dadzą Ci to odczuć. np w SW dostajemy najmniej ciekawe zadania, a koledzy zza granicy wręcz przeciwnie. nikt nas nigdy nie pyta o zdanie, nikt nas nie informuje dlaczego jest tak jak jest, dlaczego tak się pogorszyło, jaka jest strategia. chyba, że strategią jest zaniedbanie gdańskich pracowników tak bardzo, aż sami się zwolnią. wtedy działa, gratuluję! dział HR jest za to pełen pięknych słów, sztucznych uśmiechów + zero merytoryki i wsparcia. historie o wchodzeniu na szczyt, a motywacją do pracy mają być koledzy z teamu - jakieś ponure żarty. z firmy nastąpił w ostatnich miesiącach eksodus pracowników, prawie nikt nie jest zatrudniany, pracy na projektach cały czas tyle samo i pieniądz też ten sam. mówi samo przez się. na szczęście to już za mną.

freelance
@schodzący ze szczytu

witam, czy potrzebują państwo freelance'rów?

zatrudnianienie
@schodzący ze szczytu

nikt nie jest zatrudniany bo pewnie ludzie nie chcą pracować za michę ryżu

Yaiba

Jak dla mnie jest, projekty ciekawe - niektóre gorsze, inne lepsze. (Jeszcze) Nie jest to korporacja - fajna, luźna atmosfera. Wyższe płace są u innych - to prawda. Dla mnie liczy się trochę co innego.

@Yaiba

Piszesz dośc pozytywnie o Nippon Seiki Europe B.V., co konkretnie przekonało Cię do tej firmy? Wspominasz o nieco niższych zarobkach niż u konkurencji- czy wraz z rosnącym stażem pracy można jednak liczyć na podwyżkę pensji?

kamila
@Paweł

pewnie wzrasta, ale o 5% na rok, a inflacja 8-10procent,to tak jak na swojej pracy by się traciło z stażem, żałosne...

andrzej
@kamila

potwierdzam, słaba kasa

Mateusz
@Yaiba

firma w porządku, projekty ok, wynagrodzenie ok, nie słyszałem o zwolnieniach, pozdrawiam

7kbrutto
@andrzej

niestety za mało

klaudia

korpo jak kazde inne, maz siedzi w pracy do późna niestety, z dziećmi mało co się widzi, a kasy jak na jego prace i wkład troche mało

marcin

kasa słaba, bardzo dużo pracy jak na tak małą liczbę zatrudnionych, max 2-3 lata można wytrzymać

Maciek

A na święta macie wigilie pracownicza ?

Filip

Zwykła firma podobnie jak większość oddziałów zagranicznych firm w Oliwie. Japoński styl pracy raczej dla młodych, ale raczej wszędzie teraz tak jest. Jest paru niezastąpionych pracowników którym lepiej nie podpaść, ale nie znam firmy gdzie by było inaczej. Na plus przemawia fakt, że firma jest częścią ogromnego koncernu więc raczej będzie istnieć.

Hę?

Z całym szacunkiem, ale chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz? Czy to właściwa firma?

Cześć Ferdynand - osoba identyfikująca się jako Jola udzialiła ci fałszywej informacji. W naszej firmie nie było zwolnień, nikomu nie obniżono też pensji. Sytuacja jest póki co stabilna. Jeśli masz więcej pytań, chętnie odpowiem. A powyższe odpowiedzi możesz wsadzić między bajki.

Firma spoko, ale do czasu pierwszych poważniejszych problemów.(usunięte przez administratora)Argument, że inne firmy zwalniają e-mailem jest nieszczególnie przekonujący.

Hę?

Jakich zwolnień dotyczy Twoja wypowiedź? Bo nic tu o takich nie wiemy?

Zostaw merytoryczną opinię o Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce - Warszawa

• Jak się pracuje w Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Nippon Seiki Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce
1.7/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Postępu 12
    02-676 Warszawa