Opinie o Fly On The Cloud Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Fly On The Cloud Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Fly On The Cloud Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fly On The Cloud Sp. z o.o. w Wrocław

opinia

Firma zatrudnia tylko na B2B albo umowę-zlecenia, o UoP zapomnij. Kadra managerska ma wąskie myślenie i bardzo niskie skille zarządzania a niektórzy wręcz kulturę osobistą na żenującym poziomie. Firma w 90% składa się z juniorów i nie ma od kogo się uczyć. Zero organizacji pracy, chaos i tona asapów. Fly on the cloud ciągle się miga od zrobienia sensownej integracji, jedyne na co ich stać to "kwartalne spotkania podsumowujące" podczas których managerowie czytają prezentacje. Na socialach ochy i achy a rzeczywistość wygląda inaczej.

@opinia

W 100% podpisuję się pod tą opinią. Niestety bardzo trudno także o podwyżkę lub nawet motywujące do dalszej pracy dobre słowo.

Czy pracownicy Fly On The Cloud Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

były pracownik Nowy wpis

Po pandemii jedyne formy integracji to spotkanie we Wrocławiu posumowujace caly rok - nie ma zadnych inicjatyw od strony pracodawcy by zintegrowac i tak rozproszony po roznych krajach zespół i by pracownicy czuli sie czescią organizacji

opinia Nowy wpis

były pracownik Nowy wpis
@opinia

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Fly On The Cloud Sp. z o.o. na stanowisko front end developer?

Czy w firmie Fly On The Cloud Sp. z o.o. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Junior Developer?

Fly on the cloud Sp. z o.o.

Dzień dobry! W FOTC nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska developerskie (nie zajmujemy się wytwarzaniem oprogramowania). Mamy otwarte rekrutacje na stanowiska Cloud Engineer, Data Engineer, Cloud Support Specialist. Są one związane z pracą na supporcie technicznym, z klientami. Pracujemy w tzw. godzinach biznesowych, przeważnie między 8:00 a 18:00.

Halina
@Fly on the cloud Sp. z o.o.

To znaczy, że nie ma junior developerów tutaj? I on po prostu się pomylił, bo nie ma takiego stanowiska, tak?

@Halina

Dzień dobry! Stanowiska techniczne, na które prowadzimy rekrutację dotyczą pracy na supporcie technicznym. Niektóre z nich wymagają podstawowej wiedzy z zakres programowania, ale nie zatrudniamy programistów (czyli developerów). Nasza firma zajmuje się sprzedażą i wdrażaniem rozwiązań chmurowych Google (takich jak Google Workspace oraz Google Cloud Platform). Nie zajmujemy się wytwarzaniem oprogramowania ani nie tworzymy własnego produktu.

Aplikowałeś do Fly On The Cloud Sp. z o.o. na stanowisko Jr. Cloud Support Specialist (Romania)? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Co wchodzi w socjal Fly On The Cloud Sp. z o.o.?

Fly on the cloud Sp. z o.o.

W naszym pakiecie benefitów mamy: - prywatną opiekę medyczną, - kartę Multisport, - nielimitowany dostęp do aplikacji z audiobookami, - dodatkowe dni wolne jeśli np. Wilgilia, Sylwester czy np. 2gi maja wypadają w dzień roboczy, - lekcje języka angielskiego online raz w tygodniu z lektorem, - mikropożyczki firmowe z bardzo niskim oprocentowaniem, na nagłe wydatki (w kwocie do 3000 Euro), - osoby współpracujące zdalnie mogą wypożyczyć sprzęt z biura we Wrocławiu (wygodne krzesło, regulowane biurko, dodatkowy monitor), Obecnie pracujemy nad dodatkowymi benefitami pozapłacowymi, które będą związane z: - dbaniem o zrowie (w tym również zdrowie psychiczne), - rozwojem osobistym, - rozwojem kompetencji i zdobywaniem nowych umiejętności, - realizowaniem pasji/zainteresowań poza pracą.

Fly on the cloud Sp. z o.o.

- wsparcie psychologa w formie anonimowej infolinii, - pakiet medyczny i sportowy, - nielimitowany dostęp do audiobooków i podcastów w aplikacji Inspiro, - lekcje angielskiego online, - niskooprocentowane mikropożyczki dla każdej osoby z firmy.

Dominika
@Fly on the cloud Sp. z o.o.

ciekawi mnie czy ten psycholog to darmowy czy płatny ?

Fly on the cloud Sp.z o.o.
@Dominika

Darmowy dla wszystkich pracujacych w FOTC oraz ich najblizszych rodzin.

Justyna
@Fly on the cloud Sp. z o.o.

A te lekcje angielskiego też nielimitowane??

@Justyna

Zajęcia z nauczycielem odbywają się raz w tygodniu. Mamy 3 grupy zaawansowania. Jeśli jednak ktoś chce bardziej intensywnie popracować nad znajomością języka, może chodzić na więcej niż jedną grupę i mieć lekcje np. 2 razy w tygodniu.

Boston

Head of HR to modelowy przykład braku podstawowych kompetencji w obszarze HR. Na tym stanowisku etyka to podstawa. Pani E. dzieli się informacjami na temat pracowników z innymi, co jest niedopuszczalne i dyskwalifikuje ją w pełni. Zanim coś powiesz, zastanów się 2 razy jeśli nie chcesz aby o tym wiedziała firma.

Jaki jest styl zarządzania w Fly On The Cloud Sp. z o.o.?

Fly on the cloud Sp. z o.o.

Nieformalny. Pracujemy wszyscy dość samodzielnie, czas pracy w większości organizujemy sobie sami i jesteśmy rozliczani z zadań.

Czy pracownicy Fly On The Cloud Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Fly on the cloud Sp. z o.o.

Dzień dobry, Wydarzenia integracyjne są dość mocno ograniczone w obecnych czasach (mamy pandemię), wspólne wyjścia, wyjazdy integracyjne nie wchodzą w grę, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje. W ostatnim roku, naznaczonym pandemią, mieliśmy 2 wydarzenia integracyjne online, braliśmy udział w biegu firmowym (który również jest organizowany na innych niż zwykle zasadach). Wydarzenia online były pozytywnie przyjęte, większość osób uczestniczyła w nich i miała okazję poznać dość mocno rozproszony zespół (obecnie zatrudniamy również zdalnie osoby, które pracują w innych miastach niż Wrocław, a także w innych krajach).

Nik

Z reguły nie mam zwyczaju pisać takich rzeczy ale zrobię wyjątek bo z takim podejsciem do potencjalnego pracownika jeszcze się nie spotkałem ;) Facet, który jest chyba przełożonym ludzi w IT, polecam nabyć "umiejętności miękkich" których wymagacie, snobizm aż się z ciebie wylewa, dodatkowo przypominam że jeżeli ktoś mówi dzień dobry, to druga osoba odpowiada. Firma sama się zweryfikowała w przeciągu 20min ;) Nie polecam z całego serca.

Kandydat2
@Nik

Chyba nie ma co dzielić tak szybko włos na czworo, Sama jestem po rozmowie - moje wrażenia są pozytywne i osoba ze mną rozmawiająca na drugim etapie (zakładam, że jest to ta sama osoba) absolutnie nie przypomina osoby z Twojego opisu. Co do feedbacku- czekam i rozumiem, że czas oczekiwania na info może być w jakimś stopniu frustrujący ale firma uprzedza o dłuższym procesie rekrutacji już na samym początku i jeśli maja taki plan to należy to uszanować. Długi proces może dla nich wpłynąć zarówno pozytywnie jak i negatywnie (kandydat chętny tam pracować, który może okazać się dobrym kandydatem - może jednak też zostać zwerbowany gdzie indziej jeśli rekrutuje aktywnie lub firma będzie szukać tak długo aż i znajdą tego kogo szukają w ich rozumowaniu najlepszego kandydata) I ta decyzja należy do firmy - a kandydaci są o niej uprzedzani . Naprawdę są takie rekrutację i rozmowy, że można byłby napisać złą opinię - natomiast absolutnie nie tu Tak czy inaczej trzymam za Ciebie kciuki, żebyś znalazł wymarzoną pracę :)

@Kandydat2

Dzień dobry! Dziękujemy za miłe słowa:) Średni czas rekrutacji w firmie Fly on the cloud w 2020 roku wyniósł 21,5 dnia (od momentu przesłania cv do decyzji). Mieści się to w polskiej średniej. Oczywiście, były sytuacje, ze kandydaci czekali dłużej na decyzję, ale zazwyczaj są informowani dlaczego tak jest. Dłużej trwać mogą też rekrutacje na stanowiska wyższego szczebla. Dla niektórych te ponad 20 dni to może być długo, ale proszę pamiętać, że są min. 3 etapy, zaanagażowanych w rekrutację jest zazwyczaj kilka osób i proces decyzyjny to też rozmowa z kilkoma osobami. Będziemy jednak pracować nad usprawnieniem wszystkich aspektów rekrutacji, w tym czasu jej trwania.

fryderyk
@Fly on the cloud Sp. z o.o.

a to ciekawe, bo mnie z waszej strony nikt ani nie poinformował, dlaczego moja rekrutacja się przeciąga (a to już będzie z rok!), ani też nie odpisał na moje e-maile z pytanie o feedback.

@fryderyk

Jeśli tak się stało, to bardzo przepraszamy. Możemy zaproponować wyjaśnienie sytuacji. Proszę o maila na adres praca@flyonthecloud.com. Odpowiemy dlaczego nie doszło do współpracy i wyjaśnimy, dlaczego nie doszło przesłania informacji zwrotnej.

Czyli aktualnie pracujecie zdalnie w firmie tak?

Fly on the cloud sp. z o.o.
@Marta

Zgadza sie, tak jak wiele firm z branzy, funkcjonujemy zdalnie. Osoby z Wroclawia moga przychodzic do biura, jesli maja na to ochote.

kormoran

Ja jestem zadowolona ze współpracy z Fly On The Cloud. Firma to przede wszystkim ludzie, a tutaj ludzie są super. Pomimo pracy w dużej mierze o charakterze zdalnym, można poczuć się częścią zespołu - nie tylko w obrębie działu, ale całej organizacji. Dobra atmosfera płynie z góry, czuć, że board, managerowie i HR dbają o pracowników, ich samopoczucie i relacje w firmie (i to nie jest dorzucanie kolejnych benefitów pozapłacowych, a bardzo ludzkie podejście na co dzień). Nie ma narzucania zadań czy sposobu ich wykonana - jest duże pole na samodzielność, a w razie trudności można liczyć na wsparcie innych. W Fly On The Cloud normą jest to, czym inne firmy kuszą w ogłoszeniach rekrutacyjnych, co u innych niestety często okazuje się być ściemą. Wypłata jest w porządku, warunki współpracy też dobre. Proces rekrutacyjny pamiętam jako szybką, dobrze zorganizowaną akcję, może tylko feedback mógłby być dokładniejszy.

Czy jest możliwość pracy w Fly On The Cloud Sp. z o.o. na część etatu?

Fly on the cloud Sp. z o.o.

To zależy od stanowiska. W przypadku sprzedaży i supportu technicznego, szukamy osób full time. Jest to związane ze współpracą z klientami i ilością zadań, ich specyfiką. Zdarzają się u nas stanowiska, które są part time, bądź czas współpracy może być bardziej elastyczny, zwłaszcza kiedy wspópraca jest z założenia mniej zespołowa i nie wymagająca kontaktu z klientami, twórcza, wymaga np. pisania tekstu, tworzenia grafik, nagrań itp. (są to obszary marketingu). Zazwyczaj informacje na ten temat podane są w ogłoszeniu (czasem nawet w tytule ogłoszenia).

marcelina

Rozmowa biznesowa - ok. Rozmowa techniczna - ok. Docierasz do rozmowy mającej na celu sprawdzić twój angielski, choć 90% klientów to Polacy, ale ok, podobno masz się dogadać z zagraniczną odnogą zespołu. No spoko. Idziesz, a tam zasieki i pytania biznesowe o tym, w jaki sposób udzielasz negatywnego feedbacku innym ludziom. Oczywiście, kiedy jest już po wszystkim następuje cisza. Feedback (jakikolwiek) ze strony firmy jest zerowy, nawet uprzejme przypomnienie się skutkuje milczeniem grobowym ze strony kolesi, który wcześniej entuzjastycznie podbijali do ciebie na "ty" na dzień dobry. Dodatkowo: proponowanie ludziom umowy-zlecenia ze względów wiekowych jest śmieszne, no ale wszyscy wiemy, z czego wynika. Proponowanie B2B na niskich stawkach również.

@marcelina

Fly on the cloud stara się udzielać informacji zwrotnej wszystkim kandydatom, bez względu na wynik. Jeśli jednak z jakichś powodów tak się nie stało, bardzo prosimy o kontakt: praca@flyonthecloud.com. Udzielimy szczegółowego feedbacku po rozmowach. Język angielski na dzień dzisiejszy jest kluczowy w związku z planami rozwojowymi firmy na zagraniczne rynki i powiększającym się zespołem międzynarodowym. Dodatkowo, jest dużo współpracy z przedstawicielami naszych partnerów, którzy nie mówią po polsku. Stanowiska techniczne związane są również z pracą z dokumentacją w języku angielskim oraz zdawanie egzaminów certyfikujących w języku angielskim. Klienci zagraniczni również coraz częściej się pojawiają. Weryfikacja angielskiego nie jest przypadkowa ani bezpodstawna. Często rozmowy prowadzimy, mówiąc do kandydatów na "Ty", gdyż staramy się zmniejszyć dystans i wprowadzić przyjazną atmosferę. Wiele firm tak robi, nie jest to nic niezwykłego, zwłaszcza w świecie IT. Etap w języku angielskim jest rozmową nieco pogłębioną, mającą na celu nie tylko sprawdzenie znajomości języka i komunikowania się w nim, ale też uzyskanie drugiej opinii o kandydacie (jaki jest, czy pasuje do naszej organizacji). Rozmowa ta ma charakter orientacyjny, nie ma tam złych lub dobrych odpowiedzi. A co do stawek i umów B2B - taka forma współpracy jest przez nas preferowana, podobnie jak w wielu innych firmach. Aczkolwiek mamy świadomość, że nie każdemu może odpowiadać. Wysokość stawek jest tak naprawdę zależna od doświadczenia, wiedzy, rezultatu rozmowy, również znajomości angielskiego. W przypadku wszelkich wątpliwości lub niezadowolenia z procesu rekrutacji czy feedbaku po niej - jesteśmy otwarci na dialog i wszelkie potrzebne wyjaśnienia. Zapraszamy do kontaktu pod wcześniej podanym mailem: praca@flyonthecloud.com.

Dius

(usunięte przez administratora)Firma OK, ale dobra tylko dla młodych i na początek. Bo zarobki niskie, a warunki umowy śmieciowe. Możliwości rozwoju zależne od stanowiska. Najlepiej pobyć tam chwilę, nacieszyć się atmosferą i iść tam gdzie dadzą spokojnie 1tys więcej z lepszą umową, a perspektywy są większe.

Zostaw merytoryczną opinię o Fly On The Cloud Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Fly On The Cloud Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fly On The Cloud Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fly On The Cloud Sp. z o.o.?

Fly On The Cloud Sp. z o.o.
  • Św. Mikołaja 8-11
    50-125 Wrocław

Fly On The Cloud Sp. z o.o.