REAC Components Sp. z o.o.

Opinie o REAC Components Sp. z o.o.

Filip

Nie polecam pracy w tej firmie . Spawacz. z(usunięte przez administratora). Pracownicy wobec siebie przyjaźnie nastawieni natomiast tzw czarne owce też się zdarzają . Cały czas rotacja .pracownikow I ciągle ogłoszenia firmy ze zatrudnia pracowników

@Filip

A skąd się bierze taka duża rotacja? Co masz na myśli pisząc o czarnych owcach? Jak już kogoś zatrudniają to początkowo na okres próbny?

Fafik

Witam. Pierwsza rzecz, którą chciałbym poruszyć to zmuszanie podpisania dokumentu o tajemnicy zarobku. "Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej DPR I-0712-18/MF/08 pracodawca nie może zabronić pracownikowi ujawnienia swoich zarobków, a tak zwane klauzule poufności w tym względzie są niedopuszczalne." Druga rzecz. Nieuczciwe stawki. Im bardziej pracownik się stara tym bardziej jest wykorzystywany a nie doceniany. Większe starania = niższa stawka. Kolejną rzeczą jest sprawa szkoleń itp. Tylko dla wybranych. Każdy widzi, które to osoby. Następna. Równe lub nawet wyższe stawki dla nowo zatrudnionych. Kompletnie zniechęca do pracy ludzi, którzy mają kilkuletnie doświadczenie. Nie rozumiem skąd zdziwienie przełożonych, że coraz mniej ludzi w zakładzie. Oczywiście są również plusy w tym zakładzie. Dodatkowa przerwa, czystość, nie ma problemu z wzięciem urlopu lub przepustki. Oczywiście zakład usunie tę opinię bo jest niewygodna jednak prawdziwa. Póki to zrobi powinien wziąć to wszystko do siebie a nie pozamiatać pod dywan i stwierdzić, że żadnego problemu nie ma. Pozdrawiam.

@Fafik

Co masz na myśli pisząc, że szkolenia są tylko dla wybranych? Co trzeba zrobić żeby na takie szkolenie zasłużyć? Próbowaliście może wyegzekwować równe stawki albo jakieś podwyżki lub uzasadnienie dlaczego tych podwyżek nie ma? Zaciekawiła mnie ta dodatkowa przerwa, jak ona wygląda?

Grzegorz

NIE POLECAM !!!! Jeszcze nie zacząłem pracy w tej firmie a już wiedziałem , że pracować tam nie będę wystarczyło mi 5 minut rozmowy

@Grzegorz

Witamy, co wynikało ze wspomnianej rozmowy? pozdrawiamy Reac Components

Kiniu

Jestem pracownikiem (produkcja) REAC od 6 lat i gdy czytam te gorzkie żale na tym portalu to krew się we mnie gotuje. Warunki pracy: są więcej niż dobre. Praktycznie każdy nowy pracownik jest mile zaskoczony jak schludnie i czysto jest na całym zakładzie. Toalety, szatnie czy hala produkcyjna jest sprzątana kilka razy dziennie. Atmosfera: zdecydowana większość osób zatrudnionych w Reac to sympatyczni ludzie, więc atmosfera jest koleżeńska i bardzo poprawna, więc jak ktoś nie jest antyspołecznym bucem to się odnajdzie. Praca: proszę nie wierzyć w brednie o wyzysku itp. Pracujemy na dwie zmiany (weekendy wolne) i nikt nikogo nie zmusza do ponadnormatywnych godzin. Za nadgodziny i soboty (dla chętnych) otrzymujemy podwójną stawkę, więc często sami pracownicy o nie proszą. Ważnym i pozytywnym aspektem jest fakt, że mamy dwie przerwy 20min i 10min i nikt ze stoperem nie stoi i nie sprawdza czy przypadkiem pracownik nie został na pauzie dwie minuty dłużej. Jeżeli musisz iść za potrzebą do toalety to idziesz i nikomu tego nie musisz zgłaszać ani prosić o pozwolenie. Brygadziści i kierownictwo to normalni ludzie, wystarczy być fer w stosunku do nich i zrozumieć, że wszyscy w firmie jedziemy na jednym wózku a nie będziesz mieć powodów do pisania bredni na tym portalu. Jak ktoś nigdy ciężko nie pracował to i przy leżeniu się zmęczy. Zarobki: wiadomo, że każdy chciałby więcej i więcej ale tragedii nie ma, stawki są ponad średnią w ZG. Jeżeli nie jesteś patolem i chcesz pracować to w tym zakładzie będziesz się czuł naprawdę spoczko.

Firma REAC Components Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko OPERATOR MASZYN CNC. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.

Janek

To rzeczywiście sytuacja nie wygląda za ciekawie ... Rozumiem, że główną przyczyną tego, że pracownicy odchodzą, jest atmosfera, ogólnie relacje? A czy wynagrodzenie też się w to wlicza, bo coś wspomniałeś o stawce godzinowej, ale nic więcej? Może chociaż ono jest na plus? Podasz widełki i dasz znać czy można liczyć na cokolwiek poza podstawą?

Zainteresowała mnie oferta pracy w firmie REAC Components Sp. z o.o. jako Operator Prasy Krawędziowej. Czy wiecie coś więcej na jej temat? Warto aplikować?

Podałeś ogólniki, a możesz rozwinąć? Czy ta atmosfera jest fatalna ze względu na tego kierownika, może są jakieś działy, w których atmosfera jest całkiem spoko? Te wielkie wymagania nie generują nadgodzin? No i fajnie gdybyś podał czemu są beznadziejne pieniądze, jakie kwoty oferują? bo tutaj na forum też nikt nic nie mówi jakich zarobków można się u nich spodziewać.

Zuzka

Wczoraj wpadłą oferta pracy dla Specjalisty ds. Kosztorysowania / Ofertowania. Widełek nie podali, ktoś coś wie na ten temat? Jak wygląda atmosfera w dziale? Pisza też o kontakcie z klientem. W mojej poprzedniej pracy na podobnym stanowisku był to obowiązek accounta, zastanawiam się, w jak duży jest ten kontakt?:)

Montana

Jeśli chodzi o kawę, jeśli masz kubek z pokrywką nikt nic złego nie robi, tak jak odpisał ktoś z góry, nie należy paradować jak na wakacjach, to oczywiste, praca nie należy do najcięższych, detale nie są duże, a angażować się w pracę należy wszędzie, minął ciężki okres w tej firmie, wróciły nadgodziny, soboty, jest spoko :) dużo pozytywnych osób, dużo osób znających się na tym co robią, ale są też czarne owce, jak wszędzie... Pozdrawiam tych fajnych dzięki którym chce się tam przebywać <3

Darvin

Praca w porządku i nie jest bardzo ciężka. Płacą na czas. Nie warto jednak się angażować i dawać coś od siebie. Niestety nic z tego człowiek nie ma. Przyjść, zrobić swoje i tyle w temacie.

Łukasz
@Darvin

Praca może nie jest ciężka ale trzeba cały czas zasuwać. Bez ustanku!! Więcej i więcej!!! I ciągle im mało!!! Kawy można napić się tylko na przerwie, strach iść do toalety a brygadzistę interesuje tylko ile zrobiłeś. Normalnie jak w (usunięte przez administratora). Wysokie oczekiwania presja (usunięte przez administratora) i ciągły stres. Taka jest właśnie praca w firmie REAC

@Łukasz

Szanowni Państwo, podejmujecie pracę w zakładzie produkcyjnym, praca w systemie zmianowym - obowiązuje wszystkich regulamin pracy a także Kodeks Pracy! Tak zgadza się, kawę można spożywać tylko w trakcie przerwy - do tego właśnie służy przerwa! :) Reac Components

D
@REAC Components Sp. z o.o.

Szukałwm opinie bo widzę, że prowadzicie rekrutację i od razu widać, że nie warto składać cv. Nawet kodeksu pracy nie znacie i sami kopiecie pod sobą dołek. Pracodawca nie ma prawa zabronić pracownikom picia w czasie pracy. Każdy ma prawo napić się wody, kawy, czy herbaty, a wy jeszcze jawnie się do tego przyznajecie ????????‍♀️????????‍♀️

@D

Szanowna Pani/Panie nikt nie zabrania się napoić, jest dostępna woda, mówimy o sytuacji kiedy pracownik paraduje z kubkiem napoju (kawa, herbata, woda) po obszarze produkcji, przy maszynach a to jest zabronione! Przepisy BHP się kłaniają, proszę się doszkolić pozdrawiamy Reac Components

Grzesiek
@REAC Components Sp. z o.o.

Jest jakieś pomieszczenie socjalne gdzie można sobie zrobić kawę albo herbatę podczas przerwy albo stołówka? Ile jest przerw i jak długie? Zdąży się zjeść posiłek?

@Grzesiek

Do dyspozycji pracowników jest kantyna/stołówka, wyposażona w lodówkę, czajniki elektryczne, mikrofalówki Odwiedź nas na: https://youtu.be/rS7g5p34Gnc pozdrawiamy Reac Components

Dariusz
@REAC Components Sp. z o.o.

Mogą się Państwo odnieść jeszcze do kwestii przerw - ile ich jest i ile trwają, bo to pytanie pozostało bez odpowiedzi? Czy rzeczywiście 'trzeba cały czas zasuwać' tak jak ktoś napisał wyżej w komentarzach? Można z tego wywnioskować, że kładziony jest dosyć duży nacisk na wyrabianie norm, czy istnieje w takim razie adekwatny system premiowania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aktualność
Odwiedź nas na: YouTube

Jak wygląda sprawa grafiku w REAC Components Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Algo

Wiele razy potrzebowałem przepustki, zamiany godzin itp. Nigdy nie było z tym problemu.

Izabela
@Algo

To super :) A jakieś benefity ciekawe dla pracownika mają? Czyli polecasz pracę w firmie? Dużo ofert się pojawilo, to przez rotację, czy firma się rozwija? Szukają spawacza, mój tata byłby chętny. Wiesz ile idzie zarobić na tym stanowisku?;)

Ile zarabiają u Was operatorzy CNC (szczególnie prasy krawędziowej, jak ktoś wie)? Widziałam tu narzekanie, że nowi mają lepiej, niż ci, co pracują od pierwszego dnia firmy. Może więc przedstawcie, to porównamy, a memu chłopakowi będzie materiał do decyzji, czy aplikować do Was ;)

@Karolina

Szanowni Państwo odpowiedzi na tego typu pytania nie będą publikowane, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z firmą, na spotkania rekrutacyjne pozdrawiamy Reac Components

Vienio

Ogólnie praca ok lecz są wyjątki Dużo osób jest niedocenianych łącznie ze mną Pracuje od 1 dnia a uważam że jestem na szarym końcu Człowiek oddał kawal czasu dla tej firmy a nowe osoby mają czasem lepiej na start Trzeba się nad tym zastanowić czemu tak się dzieje a nie pisać że źle ciężko czy coś innego Pozdrawiam i życzę powodzenia

Aleksandra
@Vienio

Co znaczy, że nowe osoby mają lepiej? W czym mają lepiej? Możesz trochę rozwinąć o co chodzi. Kwestia zarobków czy też jakiś innych warunków pracy?

Wilku
@Aleksandra

Nowi pracownicy, którzy kompletnie nie mają pojęcia co z czym się je w reac, dostają na początek takie same lub wyższe stawki godzinowe co pracownicy z kilkuletnim doświadczeniem. To właśnie krzywdzi i zniechęca do pracy.

Emilia
@Wilku

to tutaj w firmie nikogo wyniki nie obchodzą? bo piszesz o tym co z czym się je czyli twierdzisz, że praca idzie im kiepsko a i tak zarabiają? Co ze szkoleniami?

@Wilku

Szanowni Państwo, dziękujemy za podzielenie się swoimi uwagami a także za zainteresowanie naszą firmą. Widać, że jesteście czynni i dzięki także Wam pozostali mogą nas dostrzec. Staramy się wyciągać wnioski, a każdą negatywną opinię traktować jak wyzwanie, jak wskazówkę, szansę na poprawę swojego wizerunku. Pozdrawiamy Reac Components

ABC..

W końcu ktoś miał odwagę i powiedział kto psuje atmosferę a co za tym idzie warunki pracy na produkcji w zakładzie. Dobrze ten młodzieniec zrobił. Pozdrawiam.

Były pracownik spawalni

Przepracowałem miesiąc i sie zwolniłem. Zarobek uwłacza spawaczowi z dużym doświadczeniem. Podzielam opinie że nie można napić sie kawy. (usunięte przez administratora) nic więcej. Po rozmowie z innymi pracownikami dowidziałem sie ze bylem 4 tym spawaczem który rzucił robote w tej firmie. Wiec sami wyciągnijcie wnioski. Nie zdziwe sie jak ten komentarz zostanie usunięty.

@Były pracownik spawalni

Zakład pracy to nie miejsce spotkań towarzyskich ale miejsce pracy - każdy pracownik ma prawo do przerwy - życzymy smacznej kawy podczas przerwy :)

@REAC Components Sp. z o.o.

Prawo do przerwy a picie kawy siedząc przy kompie podczas pracy, to dwie różniące sie rzeczy.

Jak szefostwo w REAC Components Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Kartofel

Szefostwo w Reac Components traktuję ludzi bardzo dobrze, lepiej niż swoją rodzinę

Ryszard
@Kartofel

Nie wiem czy to sarkazm czy serio tak twierdzisz ;) Powiesz coś więcej o atmosferze?

@Ryszard

Szanowni Państwo, dziękujemy za aktywność i każdą opinię. Odpowiadając na pytanie zacytujemy: „Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”. Miłego dnia pozdrawiamy Reac Components

Anon

Pozdrowienia dla Tokarzy ????

W odpowiedzi na Pana zapytanie informujemy, że kwestię warunków pracy/finansowych przedstawiamy na wcześniej umówionym spotkaniu rekrutacyjnym - proszę złożyć CV w celu rozpatrzenie Pana kandydatury p.s w naszej firmy każdy pracownik mam prawo do przerwy, która sprzyja napiciu się kawki :) pozdrawiamy Reac Components

Czy firma REAC Components Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Szanowni Państwo! Nasza firma ma stabilną sytuację na rynku, zapewniamy bezpieczeństwo finansowe naszym pracownikom. Nawiązując współpracę z nami pracownik może skorzystać z zakładowej pożyczki. pozdrawiamy Reac Components

Spawacz

Witam. Obecnie pracuje za granica. Mam 12 lat ciągłej pracy jako spawacz mag. Głównie przemysł ciężki ( zbiorniki, cysterny, duże konstrukcje stalowe). Spoiny pod badania RT Vt Mt. Pracownik z takim doświadczeniem jak ja może liczyć na godną wypłate?. Powiedzmy na start 4500 zl netto bez nadgodzin?

@Spawacz

Szanowni Państwo, proszę nie zadawać pytań odnośnie warunków finansowych ponieważ nie będziemy udzielać takich informacji w tym miejscu - aplikując do nas np. odpowiadając na nasze zamieszczone ogłoszenia lub bezpośrednio na rekrutacja@reac.pl, zapraszamy wybranych kandydatów na spotkanie do siedziby firmy i wówczas są poruszane tematy warunków zatrudnienia. Z wyrazami szacunku Reac Components

Spawacz
@REAC Components Sp. z o.o.

Zadałem pytanie ponieważ zastanawiałem sie nad zjazdem z emigracji. No ale po rozmowie telefonicznej, wnioskuję że nie ma sensu u was pracować. Zaoferowaliście osobie która ma wszystkie aktualne uprawnienia na MAG i TIG łącznie z grupą materiałową FM3 w HL045 stawke 22 zl brutto. Śmieszne lekko... Życze powodzenia. Pozdrawiam Schweißer 135/141

@Spawacz

Szanowny Opiniodawco, proszę nie kłamać na forum, nie informujemy o wynagrodzeniu podczas rozmowy telefonicznej. Ta kwestia jak i inne odnoście, warunków zatrudnienia są omawiane na spotkaniu w siedzibie firmy. Sądzimy że Pan takiego spotkania z nami nie odbył, lub nawet Pan nie chciał się pofatygować na spotkanie Również pozdrawiamy :)

misia

Nie Polecam tej firmy. Kilka uwag jest dość bardzo istotnych. Moja opinia wywodzi się z tego iż w tej firmie, żeby dostać premię czy też podwyżkę to dostaną tylko wybrane osoby(usunięte przez administratora)Kolejną uwagą to jest to, że normy są z (usunięte przez administratora)wyciągnięte z kosmosu, prawdopodobnie są tak zawyżone, aby nie można było dostać premii. Nowy pracownik, który przychodzi do zakładu dostaje dużą większą stawkę niż niektórzy starzy dobrzy i z fachem pracownicy. Jest to tak skonstruowane, by zatrzymać człowieka. Wracając do podwyżek to że pracowałam kilka lat w tej firmie to podwyżka była co roku, gdzie było ustawowo dawane, i mamy 1 zł brutto. Fajna podwyżka prawda ? Wszystko drożeje a pracownik żyje z wypłaty do wypłaty. W tej firmie jest też duży przemiał ludzi nawet bym rzekła że Bardzo duży. Następną uwagą jest podejście do pracownika, mam na myśli głownie to, że (usunięte przez administratora)ma lekceważące podejście do pracownika, jego obchodzi tylko to, aby normy były zrobione. Rozmowa o podwyżkę to nawet nie ma o co rozmawiać niestety :(. Ważną uwaga i co bardzo jest istotne człowiek przychodzący do zakładu chce się rozwinąć w pracy np. kursy doszkalające czy też zrobienie uprawnień a tutaj jest to, że człowiek przychodzi i ma robić gdzie nawet nie jest doceniany, Na kursy idą tylko spawacze tu bym powiedziała, że wybrani albo ci co mają do odnowienia uprawnienia, a gdzie dla reszty ludzi jakieś kursy ? Słyszałam nie raz, że mi nie są potrzebne. W takim momencie człowiek zaczyna myśleć o zmianie pracy na lepszą gdzie zostanie doceniony i będzie miał możliwość podniesienia swoich kwalifikacji.(usunięte przez administratora).Istotne jest jeszcze, że w firmie panuje ręka, rękę myje. Uważajcie na donosicieli, możecie ich poznać, że zaczynają was pytać o sporo rzeczy. Kilka osób to obserwatorzy są i kombinatorzy. Plus w tej firmie to że jest w miarę czysto. Zmiana powinna być taka, żeby zmienić brygadzistę, a tutaj brygadzista to dobry sąsiad dyrektora to tak w skrócie powiem, resztę domyślcie się sami . Zacznijcie Doceniać dobrych ludzi z fachem w ręku bo to dzięki nim firma jeszcze stoi. Wasza misia

Zostaw merytoryczną opinię o REAC Components Sp. z o.o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w REAC Components Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy REAC Components Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w REAC Components Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 7 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

REAC Components Sp. z o.o.