Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o.

Opinie o Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Wiele opinii pada na temat atmosfery w firmie, jednak nikt nie pisze co jest głównym powodem tej atmosfery, czy to stosunki między samymi pracownikami czy jest to na płaszczyźnie pracownik pracodawca? Według was atmosfera zmieniała się stopniowo, co to oznacza zmiana zarządu, nowi pracownicy?

Rozwazam

Czy atmofera o ktorej pisza poniżej ludzie jest utrzymana? Czy cos sie zmienilo? Rozważam złozyc swoje CV ale troche sie boje, zeby nie wpasc z deszczu pod rynne.

Pracowałam Nowy wpis
@Rozwazam

Jeśli masz pracę to nie warto jej zmieniać dla Give. „Fajny” sprzęt i oprogramowanie nie zrekompensują warunków. Do tego dziwni ludzie, którzy nie potrafią upomnieć się o swoje prawa.

@Pracowałam

O jakich warunkach piszesz? U mnie w firmie ciężko o podwyżkę i szukam czegoś nowego. Masz na myśli warunki finansowe, możliwości rozwoju? O jakie prawa ci ludzie mieliby się upominać? Btw. czemu "fajny" sprzęt w cudzysłowie? ;)

MaoMi Nowy wpis
@Rozwazam

Odeszłam z firmy kilka miesięcy temu właśnie ze względu na stopniową zmianę atmosfery, rosnące napięcia oraz kwestionowanie znaczenia/głosu pracownika. Zarobki są porównywalne do innych firm tego typu, a wymagania stawiane są bardzo wysokie, co nie odpowiada standardom płacy. Przede wszystkim jednak atmosfera zaważyła w moim przypadku o podjęciu takiej decyzji.

Lola

Ktoś coś wie o podróżach służbowych jako Asystent Projektanta BIM dla rynku skandynawskiego?? Widziałam internetowe ogłoszenie, ale zastanawiam się, skoro jest to praca na konkretny rynek, to czy trzeba też jeździć na podróże służbowe zagraniczne? I jak tak to dają za to dietę?

Byłem
@Lola

Nie są obowiązkowe to bardziej fajny dodatek ,który zdecydowanie pozostawia fajne wspomnienia, natomiast samą firmę nie polecam, szkoda życia i nerwów, żadne podróże tego nie wynagrodzą.

@Byłem

Dlaczego tak mówisz? Nie wiedziałem, że taka sytuacja jest, znajomy mi tylko polecił, żebym firmę sprawdził, jak szukam pracy. Taki stres czy o co chodzi? Z ludźmi się ciężko dogadać? Ja to chyba nie mam takich problemów raczej jakby co niezależnie od zakładu.

Jaki dress code obowiązuje w Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o.?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku ŚLUSARZ-PILARZ. Jaki był jej rezultat?
Teklowiec

Firma dla osób ambitnych, niebojących się wyzwań, nieprzepadających za nudą w pracy. Atmosfera w pracy jest bardzo fajna, koledzy z pracy zawsze chętni do pomocy - nikt nigdy nie zostaje z problemem sam. Można realizować się w wielu ciekawych tematach, CODZIENNIE można się czegoś nowego nauczyć. Właśnie takich cech szukałem w poprzednich firmach i nigdy na taką nie trafiłem. Kolejnym plusem jest to, że nie ma całego grona kierowników i dyrektorów, którzy nie maja pojęcia co robią - struktura firmy jest bardzo klarowna. W mojej opinii szefostwo jest bardzo profesjonalne. Każdy na podstawie harmonogramu może sobie sam zaplanować pracę, nie ma bezsensownego rzucania po tematach w celu tzw. gaszenia pożarów.

Beata
@Teklowiec

Brzmi jak miejsce w którym nie ma nawet chwili spokoju, może powiesz dokładnie co tam się robi, jak taki dzień pracy wygląda? Chyba nie jestem taka entuzjastyczna, jak to czytam

@Teklowiec

Z jednym można się zgodzić... "nudzić" tam się nie można.

Beata

A faktycznie do dziś to aktualne? Zastanawiam się po prostu czy może do dziś organizacja pracy tutaj się nieco zmieniła. Zakres obowiązków pozostał bez zmian? A wynagrodzenie za nie?

Misja Kleopatra
@Beata

Atmosfera uległa dużej zmianie. Jesli chodzi o zarobki, to zalezy czy dasz radę odeprzeć ataki na swoją jakość pracy podczas rozmowy podsumowującej. Z doświadczenia i wymieny info z innymi projektantami wiem, że to trudne. Na ogol dostajesz wiecej kasy przy przechodzeniu na umowe na czas nieokreslony, ale potem bywa ciezko. Kasa jest porównywalna z innymi tego typu miejscami. Moze troche wyzsza, ale nie wiem czy te nerwy są tego warte, Trzeba samemu ocenić.

Misja Kleopatra
@Beata

Praktykantka

Po odbyciu praktyki w firmie jestem bardzo zadowolona. Od procesu rekrutacji, po przez czas trwania praktyk, aż po uzupełnienie dokumentów potrzebnych na uczelnie wszystko było jasne i klarowne. Podczas praktyk zdobywałam wiedze z zakresu statyki oraz modelowania konstrukcji. Miałam okazję przekonać się czym jest tak naprawdę prawdziwy BIM! Jako praktykantka byłam traktowana poważnie. Miałam okazję pracować z doświadczonymi inżynierami, którzy zawsze byli chętni do pomocy gdy tego potrzebowałam. Myśle że Give to dobre i profesjonalne miejsce do odbywania praktyki.

Laurka

Witam wszystkich, Proszę o informację jak mniej więcej wygląda rekrutacja na stanowisko Asystent Projektanta BIM ;czy jest kilka etapów Czy dla pracownika z doświadczeniem do 5 lat może ktoś podać mniej więcej widełki jakie jest wynagrodzenie. Czy 6000-7000 tys. brutto to taki standard?

Byłam
@Laurka

Rekrutują studentów - (usunięte przez administratora), najlepiej jeżeli nie ma żadnego doświadczenia (porównania z warunkami pracy z normalnej pracy). Uciekłam… szkoda życia

@Byłam
@Byłam

dziękuję za informację

Ciekawy

Jak radzi sobie firma w trakcie pandemii? Czy macie zlecenia?

Xyz
@Ciekawy

Mamy więcej zleceń niż w poprzednim roku

Halina
@Xyz

Czyli pracując w Give można być spokojnym o swoje stanowisko pracy i praca jest stabilna? :) Chciałabym dopytać jeszcze o jedną kwestię - atmosferę. Jak ona wygląda między pracownikami? Czy jeśli o to chodzi to praca jest bezstresowa?

To, że jest presja wyników w pracy to nic nowego, bo przecież dla firmy liczą się zyski. Ale rozumiem, że nie każdemu taki styl pracy może odpowiadać. Ale z tego co piszesz to sporo się nauczyłeś. Szkolenia tez miałeś?

@Halina

Firma mlekiem i miodem (wazeliną) płynąca

NICK

Czy rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane są w języku angielskim ? Jak to jest z tą znajomością Tekli i szkoleniami ?

Alina

W starych ogłoszeniach oferowali 5-10tys zł w zależności od doświadczenia. W obecnym oferują niewiadomą kwotę zależna od doświadczenia. Faktycznie tyle płacą czy jest to „ściema”? Jak wyglada sprawa szkoleń?

@Alina

Obecnie zatrudniają studentów/absolwentów, za tyle ile powiesz na rozmowie. Później dowiadujesz się (zupełny brak tajemnicy wynagrodzeń) że kolega/koleżanka robiąc to samo zarabia 2-3x więcej. Podwyżki przyznawane wg bardzo niejasnych zasad.

Artur

Niepokojąca opinia. Chyba słabo się pracuje w takiej atmosferze? A jak z innymi współpracownikami? Czasami tylko szef jest denerwujący a reszta w porządku i jakoś łatwiej...

Anatol

Pracuję w tej firmie od paru lat i sobie po prostu chwalę. Dla mnie ogromnym plusem jest to że nie robimy na rynek polski, lecz skandynawski gdzie to firma bierze w pełni odpowiedzialność za to co sprzedaje. Praca różni się od pracy w standardowym polskim biurze, gdzie proces projektowy ciągnie się miesiącami. Masz możliwość pracy przy różnych projektach od prostej hali po stadiony. Jeśli chcesz się rozwijać i nauczyć Tekli to praca dla Ciebie, większość negatywnych komentarzy powstaje chyba z frustracji że nie wszystko jest wyłożone na tacy a trzeba coś dać od siebie i się czegoś nauczyć.

anatol = szefowa
@Anatol

Bez komentarza…

Anatol

@MARVEL może po prostu byłeś za słabym designerem na ambitniejszy temat. Ja ze swojej strony zawsze staram się pomóc jak ktoś się zwraca z pytaniem. Pracuje tu długo i wiem że w Tekli jest wiele sposobów na przyspieszenie pracy aby nie siedzieć po nocach. Wystarczy trochę zaangażowania żeby poznać teklę bliżej i przyspieszyć pracę, jeśli chcesz być dobrym inżynierem to trzeba też mieć chęci żeby się rozwijać. BTW szefową nie jestem.

Janusz

Wszyscy piszą o nadgodzinach i negatywnej atmosferze w pracy, czy to dotyczy ogółu pracowników, kreślarzy BIM, statyków?? Jaka jest kultura pracy wśród Działu Designu i Statyków - też jakieś chore statystyki i nadgodziny?? Pytam, bo wiadomo, że obliczenia, to nie to samo co rysowanie i detalowanie konstrukcji? Na ilu kreślarzy przypada jeden Statyk?? Druga kwestia, ktoś wspomniał o kwocie 5-10k, czy to dotyczy ogółu pracowników czy tylko Statyków??

Grażyna
@Janusz

Ja nie wiem skąd te opinie o negatywnej atmosferze... Atmosfera jest FAJNA, nikt nie robi komuś na złość i nie podkłada kłód pod nogi. Ludzie się lubią, chcą ze sobą współpracować i to jest najważniejsze. Owszem, są nadgodziny, ale nie są to sytuacje ciągłe. Bardziej to zależy od Twoich zdolności/wprawy (tak jak napisał Paweł). Ja jeszcze nigdy nie miałam rozmowy (a pracuję już kilka lat), w której ktoś by mnie przymuszał do nadgodzin grożąc jakimiś konsekwencjami. A kwestie finansowe polecam poruszać na rozmowie kwalifikacyjnej ;) tylko tam uzyskasz rzetelną informację - jest wiele czynników wpływających na pensję

@Grażyna

Mogłabyś napisać czy firma Give Poland oferuje szkolenia branżowe dla pracowników? Jak często się można o nie starać? Nowo przyjęte osoby tez mogą w nich uczestniczyć?

Robert
@Grażyna

Jakie czynniki wpływają w GIVE na wysokość pensji? Jak wyglada sprawa szkoleń i możliwej ścieżki awansu ?

Anatol

@Przemek No cóż firma wymaga bo płaci a my zawsze możemy zmienić pracę na spokojna i mniej płatną. Ogólnie firma dobra więc ja polecam!

Pawel

Pracuje w tej firmie już pare lat, więc mogę z czystym sumieniem polecić nasz oddział w Katowicach. Dziwią mnie aż tak negatywne i emocjonalne opinie na temat pracy w Give, więc chciałbym przedstawić swój punkt widzenia. Praca tutaj różni się od pracy w typowym polskim biurze w którym również miałem okazję pracować;) Jest możliwośc pracy zdalnej, do dyspozycji mamy bardzo wydajny sprzęt przez co praca nie jest utrapieniem, telefon praktycznie bez limitów, 2 monitory + ekran laptopa, regulowane biurko, super wygodny fotel w biurze co niestety jeszcze nie jest standardem;) - brak owocowych czwartków:( Projekty przeróżne, od kilkutonowych szopek po lotniska, stadiony, prestiżowe hotele itp. Przy wykazaniu zaangażowania i umiejętności można zostać odpowiedzialnym za prowadzenie takiego projektu od strony stali. Można też zostać na mniejszych i mniej odpowiedzialnych projektach. Umiejętność zaawansowanych obliczeń statycznych nie jest wymagana, od tego mamy super zespół statyków gotowych do pomocy. Jest również możlwość zostania wyłącznie statykiem, także co kto lubi i co kto umie;) Co do nadgodzin to prawda, jednak najczęściej wiążą się z brakiem wprawy i asertywności na początku drogi, co może prowadzić do frustracji, ale z czasem i doświadczeniem nadgodziny stają sie po prostu fajną opcją gdyż są płatne. (zero problemów z płatnościami, zawsze). Urlop nie jest problemem, jeśli trzyma się odpowiedzialność za swoje projekty i terminy w ryzach. (najczęściej można wkopać kolegę do pomocy i wtedy terminy też nie są przeszkodą;)) Co do kasy, to tak jak ktoś już zaznaczył - ma się tyle ile sie wynegocjowało i jest to zgodne z doświadczeniem jakie się ma. Co roku jest możliwość renegocjacji pensji - wraz z podnoszeniem kwalifikacji rośnie pensja, co też nie zawsze jest standardem. A i w normalnych czasach jest też szansa na wyjazd do duńskiej fabryki, zdarzały się też wyjazdy na budowę (Islandia, Dania, Wyspy Owcze);)

Przemek

Give Poland to dział przygotowania produkcji duńskiej fabryki pracującej 24h na dóbr 7 dni w tygodniu i tego samego oczekują od pracownika w Polsce. Rozbudowany system „statystyk” i ciągły wyścig o ”wyniki” skutkuje ze po kilku miesiącach od zatrudnienia czujesz się jak wyciśnięta z całego soku cytryna. Wielkim minusiem jest brak możliwości zdobycia praktyki do uprawnień budowlanych. Duża rotacja (usunięte przez administratora)

Anna h
@Przemek

A dlaczego mnie można zrobić uprawnień do projektowania ? Warunkiem jest to żeby wśród pracowników była osobą posiadającą uprawnienia do projektowania bez ograniczeń i jeśli robicie projekt konstrukcyjny wg EN to jak najbardziej może ta osoba być potwierdzającą praktykę budowlana w projektowaniu

Prawdziwa Czarna :)

Give Poland to filia duńskiej firmy. Na Żelaznej mieści się dział desingerów (projektowanie konstrukcji w BIMie) jak i statyków (obliczenia statyczno-wytrzymałościowe). Jako jedna z nielicznych firm w Polsce dysponuje tyloma licencjami Tekli, Robota, IDEI statica itd. Praca nieraz jest ciężka to fakt, ale też adekwatnie płatna i ambitna. Firma daje możliwość rozwoju, pracy na ambitnych, dużych projektach. Warunki przedstawione są na samym początku a po okresie próbnym pracodawca jak i pracownik weryfikuje czy chce pracować w danej firmie i kontynuować współprace (dlatego dziwą mnie trochę poprzednie negatywy). Można nabyć doświadczenie, polegać na pomocnych współpracownikach którzy mimo wielu projektów wygospodarują chwilę na dzielenie się wiedzą. Nadgodziny płatne są zgodnie z kodeksem pracy (150% lub 200%), nie są obligatoryjne - jako projektant sam oceniasz sytuacje czy jest konieczność ich robienia by dotrzymać terminów (przy dobrej komunikacji i organizacji czasu można zminimalizować ich ilość).

Dariusz

@Olek nie ma unormowanych godzin? Jakichś górnych granic?

Jacek

Duża rotacja pracowników - co pół roku „rekrutacja”.

Czarna

Proszę o informacje na temat pracy w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o. - Katowice

• Jak się pracuje w Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o. o.