Phenix Sp. z o.o.

Opinie o Phenix Sp. z o.o.

Aktualność
Witaj na profilu firmy Phenix Sp. z o.o.

Znajdziesz tutaj informacje o tym, jakim jesteśmy pracodawcą, jakie wartości są dla nas ważne i co możemy zaoferować naszym pracownikom.

Jako firma cenimy sobie otwartą komunikację, pełną szczerości i wzajemnego szacunku.

Za każdym sukcesem firmy stoją ludzie, którzy wkładają swój wysiłek, by wspólnie osiągać kolejne szczyty, dlatego jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, by móc zmieniać się na lepsze dla Ciebie.

Dziękujemy za wszystkie komentarze na temat Naszej działalności, uczymy się i wyciągamy wnioski, po to by doskonalić to co robimy obecnie, aby przynosiły owoce w przyszłości

Informujemy, iż zarówno my, jak i zespół administratora serwisu GoWork.pl uważnie obserwujemy wkład Państwa  na wątku Naszej firmy i wszelkiego rodzaju komentarze, które łamią regulamin, bądź przepisy polskiego prawa, będą usuwane przez administratora serwisu GoWork.pl.

W razie konieczności będziemy zmuszeni by weryfikacji adresów IP osób dokonujących naruszeń regulaminu i Polskiego prawa, co może skutkować odpowiedzialnością karną i/lub prawną. Mając na uwadze ciężką pracę całego zespołu nie możemy przyglądać się temu bezczynnie.

Dążymy, aby to miejsce stanowiło przestrzeń do kulturalnej i merytorycznej dyskusji.

W przypadku pytań zachęcamy do pozostawienia go na forum, lub kontaktu z Naszym działem HR pod adresem email: rekrutacja@phenix-sped.eu

Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.
Pozdrawiamy

Zespół Phenix Sp. z o.o.
Pracodawca PHENIX SP. Z O.O.

Wszystkie negatywne komentarze i opinie, które pojawiły się na portalu GoWork we wrześniu 2023 roku, zostały napisane przez trzech byłych pracowników firmy Phenix. Wiemy to z udostępnionych przez GoWork numerów ID oraz indywidualnych rozmów ze wspomnianymi pracownikami, którzy potwierdzili nasze domysły. Ten komentarz jest ostatnim i jedynym, w którym odnosimy się do wrześniowych wpisów. Rozumiemy, że frustracja związana ze zmianami i zwolnieniami jest ogromna, jednak firma Phenix potrzebuje modernizacji, a często przemiana firmy łączy się właśnie ze zmianami personalnymi. Naszym celem jest do zbudowanie Zespółu składającego się z najlepszych specjalistów. Atmosfera jest dla nas bardzo ważna i pracujemy nad jej ulepszeniem, ale wynik ekonomiczny jest bezkompromisowy. Z poważaniem, Zespół Phenix

@Anna

Tak jak pewnie nie było rozmowy niby z tymi ludźmi tak i nikt nie ma żadnego ID - bajki pisane. Ja odeszłam już dawno temu (wypowiedzenie dostałam) pisałam tu komentarz i ze mną nikt nie rozmawiał - to ciekawe skad te 3 osoby i czy ktos by potwierdzil wypowiedz firmy. To ze ludzie teraz są aktywni to tylko dlatego ze jeden komentarz dodaje odwagi innym i wtedy więcej osób się udziela ale firmie przeszkadza ze ludzie mówia glosno. Sklad za czasow starej ekipy spedytorow był najlepszy- potem stopniowo wszyscy zaczeli odchodzic pierwszy spedytor a zanim reszta teraz zostali ci co wyjścia nie maja.

Ja pracę w PHENIXie oceniam bardzo pozytywnie. Po kilku latach nie żałuję tego cennego doświadczenia. Atmosferę miedzy pracownikami oceniam dobrze, czasem zdarzały się drobne spięcia - ale to raczej normalnie w każdej pracy - ważne, że zawsze kończyły się dogadaniem się obu stron. Jeśli jesteś osobą, która potrafi organizować sobie pracę i nie trzeba pokazywać ci wszystkiego palcem - tutaj możesz rozwinąć skrzydła. Najwiecej narzekali ludzie, którzy przychodzili do pracy i nie wnosząc nic od siebie żądali nie wiadomo jakich pieniędzy. Uważam, że płace są adekwatne do stanowiska, doświadczenia i wiedzy. Wiem z autopsji, że nikt tu nie da nowemu pracownikowi 'na start' pensji długoletniego pracownika. Ale jeśli pokaże się zaangażowanie i ciągłe rozwijanie umiejętności Szefostwo samo to zauważy i doceni finansowo takiego pracownika. Kilka lat pracy w firmie pozwoliło mi nauczyć się wielu rzeczy, które mogę wykorzystać na rynku pracy, jako atut w moim CV. Mam też satysfakcję sama dla siebie z tego, że umiem więcej niż wymaga się ode mnie na moim stanowisku. Ja tę pracę będę wspominać dobrze. Polecam firme PHENIX jako Pracodawcę.

Alicja
@Zainteresowany

A fakt, że są tylko po ukraińsku już wystarczająco nie mówi sam za siebie? Dziwne, że ogłoszenia nie są dwujęzyczne to chyba wystarczający sygnał... Firmie na rękę jest zatrudnianie Ukraińców zamiast Polaków?

XXX

Polecam pracodawcę. Wszystko można wyjaśnić, wystarczy tylko zaangażowanie z dwóch stron. Można rzeczowo porozmawiać z właścicielami firmy czy też z kierownikiem działu. Co do pensji - trzeba umieć walczyć o swoje.

MariuS

Firma o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku pracy. Wysokie wymagania, duża presja, ale wynagrodzenie rekompensujące to w pełni. Duża szansa dla osób o predyspozycjach do pracy w spedycji.

aaa Nowy wpis

Cześć. Jak teraz dyspozytor tu zarobi i generalnie jak oceniacie samo biuro, czy dobrze się w nim pracuje? mam przed sobą aktualna ofertę ale nie podają w niej stawek. Może tu by je ktoś znalazł?

Były pracownik Nowy wpis

Długo zastanawiałem się nad pozostawieniem tutaj komentarza, ale po prawie roku odkąd odszedłem z firmy uznałem, że mogę w końcu napisać konstruktywną wypowiedź. Plusy pracy w Phenixie : - Możliwość zdobycia doświadczenia w branży - Nawiązanie niektórych znajomości I to by było na tyle. Minusy : - Niskie wynagrodzenie, nieadekwatne do wykonanej pracy. - Premie uznaniowe, które nie są uwzględnione w umowie o pracę, więc jak się nie spodobasz kierowników to nie dostaniesz nic (usunięte przez administratora) - Wieczne plotki pracowników, którzy zamiast skupić się na robocie szukali sensacji

Adela Nowy wpis

jak oceniacie prace w systemie 4 / 1? Myślę o pracy kierowcy. Właśnie przeglądam oferty i są wpisane różne. chłopak jeździł raczej 2 / 1 ale jak widać ponad polowe lepiej by zarobił, tylko czy warto?

CE+D Nowy wpis
@Adela

Widać zależy Ci na tym żeby Chłopak spędzał czas poza domem ;) i doskwiera bezsenność, kto normalny pisze tu o 3 w nocy.

Damian - Erfolg

5* from 5 . Great service, perfect collaboration and professional attitude. Special thanks belong to Mr.Krzysztof Binczyk. I can reccomend him and his company.

Видів кат С

Чи берете. Водіїв без опиту роботи

Weronika

Większość pracowników uważa, że Szefostwo jest ok? tak przynajmniej widzę po tych ostatnich opiniach zastanawia mnie także ta związana z wynagrodzeniem z jakąś data wsteczna. Czy możecie to wyjaśnić? Jeszcze w grudniu jeden kierowca o tym pisał a ja dopiero co chciałam się dowiedzieć jak chłopak może na spokojnie zarabiać ten górny próg widełek z wcześniejszej oferty – 15,000 zł

Odpowiedź Do jestem wdzięczny Zgadzam się szef to super gość :) dobrze go wspominam. Takiego szefa już nie będzie nigdzie!

Jestem wdzięczny

Po odejściu z Phenixa zrealizowałem, że nigdy więcej nie spotkam na swojej drodze tak wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju szefa. Praca w tej firmie była dla mnie zaszczytem. Jestem wdzięczny, że mogłem spędzić tak wspaniały czas i zarabiać bardzo dobre pieniądze ale jeszcze bardziej wdzięczny Jestem za to, że miałem fantastycznego szefa, który zawsze wiedział, czego oczekuje od oddanego pracownika u potrafił sprawdzić, że poczuł się on... z pewnością wyjątkowo. Pozdrawiam panie Juhnke. Jestem pewien, że jest Pan wyjątkiem w moim życiu jeśli chodzi o szefów.Drugiego takiego nie ma.

Negatywnie

Jak wiele innych osób, również i ja zastanawiałem się, czy napisać tu opinię, ale być może ktoś, kiedyś wyciagnie z niej wnioski. Firma z ogromnym potencjałem i możliwościami, jednak zaślepienie "góry" doprowadziło do tego, że kompetentni ludzie odeszli. Pozostali ci, którzy nie mają zbyt wieku ambicji, byle by tylko przeżyć od wypłaty do wypłaty. Od lat nic szczególnego już nie wnoszą swoją osobą do firmy, większość z nich nawet nie ma nad sobą kontroli. Brak jasnych zasad, pozwalanie na plotki, afery, wynoszenie informacji poufnych, hejtowanie innych pracowników było ogromnym błędn ze strony kierownictwa i zarządu. Co do szefostwa - szefowa świetna osoba, bardzo ludzkie podejście. Z szefem dało się pogadać ale raczej nic poza tym, bo każdy pomysł od pracownika dusił jeszcze w zarodku. Za moich czasów był jeszcze Pan Kamil, jako menadżer, który miał wiedzę, ambicje i energie ale chyba zbyt dużą jak na te firmę. Co do innych działów - chyba jedynym, w którym ludzie wzajemnie się nie kopali, był dział busów. Dla niektórych był dziwny, a był to po prostu dział, który stanowił zgrany team. Wynagrodzenia jak na sępólno- całkiem ok.

XD

Ktoś tu pisał o zmianach w firmie. Coś się zmieniło? Ktoś może potwierdzić? Bo tu same narzekania jak były tak dalej są. Firma opini lepszej nie ma nigdzie więc co z tymi przemianami ? Nie wyszły?

@XD

Zmieniło się - Pani Manager odeszła ????

Aaaa

A to nie ona miała te zmiany zrobić? Zepsuła i poszła?

Do A
@Aaaa

Tak zrobiła że połowa się zwolniła. Odeszły najlepszy bo nie pozwoliły Sobie i bardzo dobrze zrobiły

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Phenix Sp. z o.o. na Kierowca Międzynarodowy? 9 listopada ogłoszenie na GoWork.pl.

Do pytania

System żaden, liczą jak chcą, płacą kiedy chcą . Jak zadzwonisz do kadr to kadrowa też nie rozumie co liczy. Nie dopłata pary tysięcy

Kierowca

Wynagrodzenie może być ustalone jedno, później nagle z datą wstecz może się okazać, że właściwie to za przepracowany już miesiąc jednak będzie inna wypłata. Nie polecam.

Водитель

Чи в кадрах пані научиться відповідати як нараховані виплати

Możecie napisać co konkretnie się zmieniło? Przyznam, że tłumacz w googlach mi pomógł z interpretacja tego wątku. O co wiec chodzi z tym naliczaniem kasy? Co powinienem na dzień dzisiejszy wiedzieć? Od kiedy to weszło?

Kierowca

1) Wypłaty w grudniu nie zostały wypłacone na czas. 2) Kierowcy tirów dowiedzieli się, że firma Phenix właśnie zmieniła zdanie co do liczenia wypłat ( od listopada czyli datą wstecz, bez uprzedzenia ) = otrzymali po kilkaset euro mniej wypłaty niż powinni.

@Kierowca

A tak można? Bardziej chodzi mi o to czy w takiej sytuacji kierowcy maja się o co rościć czy nie? z jakich przyczyn nie doszło do wcześniejszego uzgodnienia? Sporo osób odeszło z tego powodu?

Водитель C+E

Компания оферистов! За ноябрь месяц у всех водителей большие не доплаты. Работали за днювку 90€, в декабре с задержкой сделали выплату, оказалось что по 12,30€ в час, тем самым надоплатили кому 500€,кому1000€. Чтобы было ясно, никто не предупреждал что система начисления ЗП изменится. Так делают фирмы которые сознательно хотят кинуть работников на деньги. Чтобы было ясно это уже не первый раз. Избегайте этой фирмы.

Сява

Відома дуже фірма

@Сява

Piszesz, że firma znana. Tylko z czego znana? Kojarzysz, czy zakres obowiązków oraz pensja podlegają uzgodnieniu podczas rozmowy o pracę i w jakim zakresie? Pisano tu o sporych wymaganiach w zamian za najniższą krajową. Nie po to rozglądam się za zmianą pracodawcy, by tyle zarabiać, jeśli to prawda.

Odszedlem

Pracowałem tam bardzo krótko i odszedłem również bardzo szybko. Ta firma to jakieś nieporozumienie, masz wszystko ogarniać za najniższą krajową i wchodzić w cztery litery osobom wyżej postawionym bo inaczej będziesz miał przerąbane. Chyba już zauważył każdy jak się tam buduje kariere i że ci co się podlizują mają po prostu najlepiej beż względu na to że ogólnie nie są zbyt blyskotliwi i ogarnieci xD Współczuję długoletnim pracownikom których ciężka praca nie została doceniona bo się nie podlizywali. W czasach starego prezesa pana z Ukrainy było sto razy lepiej niż w tym roku. Skoro pracowałem kilka miesięcy a odeszło w tym czasie X osób to raczej o tej firmie dobrze nie świadczy. Kółko wzajemnej adoracji na czele z panią kierowniczka

@Odszedlem

Szanowny Panie, Bardzo nam przykro, że nie dał Pan nam szansy i odszedł od nas bardzo szybko, jak Pan wspomina we wpisie. Niemniej proces restrukturyzacji i zmian potrzebuje czasu, a taką decyzję – o zmianach w firmie – podjęli właściciele firmy. Zapraszamy na spotkanie do siedziby firmy. Pani Manager chętnie spotka się z Panem, żeby omówić wszelkie wątpliwe kwestie i przekonać Pana, że naszym celem jest utrzymanie pozytywnych relacji ze WSZYSTKIMI pracownikami. Prosimy o kontakt w celu ustalenia dogodnego terminu spotkania. Pozdrawiamy, Zespół Phenix

Odszedlem
@Phenix Sp. z o.o.

Dziekuje za tak szybką odpowiedź nie skorzystam jednak z zaproszenia na rozmowę z Panią Menadżer. Jak wiele osób już tutaj pisało nie- ma o czym nie warto, gdyby bylo jak pan/pani pisze to wiele osob nie mialo by tak zlej opinii o o tym jak ta firma wyglada . Opinie napisałem żeby ludzie wiedzieli jakiego miejsca się wystrzegać mógłbym tu przytoczyć wiele sytuacji na nierówne traktowanie pracowników i wiele innych ale pewnie komentarz zostałby usunięty jak juz kilka innych tutaj. Proces restrukturyzacji i zmian powinien być według mnie procesem który zachęci ludzi do firmy a nie zniechęci, wystarczy na mieście podpytać o te firmę nie ma dobrej reputacji. Mam nadzieję że szanujący się pracownicy jeszcze się obudzą i pójdą tam gdzie będą doceniani.

@Odszedlem

Dziękujemy za odpowiedź. Przykro nam, że nie da Pan nam szansy na rozmowę, ale na porozumienie musi być chęć obu stron. Życzymy zatem wszystkiego dobrego w nowej firmie. My natomiast będziemy rozwijać się w każdej dziedzinie, również tej dotyczącej dbania o dobro i komfort pracowników. Proszę też zauważyć, że jest wiele osób, które mają jednak dobre zdanie o firmie. I bardzo się cieszymy, że z nimi pracujemy. Pozdrawiamy, Zespół Phenix

Odszedłem
@Phenix Sp. z o.o.

Życzę powodzenia oby te osoby nie zmieniły zdania!

Michaśka
@Odszedlem

Długoletni pracownicy nie dostawali żadnych podwyżek? Czy chociaż dodatku stażowego? Jest tutaj takie coś jak dodatek stażowy?

Odszedłem
@Michaśka

Nie byłem tam długo i ja nie wiele mogę powiedzieć ale inne osoby z pracy mówiły że jak podwyżki były to jakieś drobne kwoty chyba tylko raz w roku i to nie zawsze i żadnych super dodatkow niektórzy tylko jakieś premie mieli ale to była dobra wola czy dostałeś czy nie

@Odszedłem

Dokładnie, premia za „coś więcej”, czyli pracę wykraczającą poza ustalone obowiązki, a że na liście obowiązków był zapis „i wszelkie inne zadania zlecone przez przełożonego”… Dopowiedzcie sobie sami, jak wyglądała sprawa premii.

Sugerujesz tym samym, żeby lepiej pilnować się takich właśnie zapisków? Czy podczas sporządzania umowy można dopytać wprost o ten zakres? Lub wręcz prosić o szersze doprecyzowanie? Nie uniknie się wtedy czasem nieporozumień?

Xd

To czego Ty sobie życzysz i co chcesz sobie dogadać to tam nikogo nie obchodzi. Albo podpiszesz co dają albo nara.

@Xd

Zależy co macie teraz w ofercie u siebie? Mnie konkretnie o spedycje by teraz chodziło, nie wiem jak tutaj warunki w czasie się zmieniają, ale możecie zestawić te prace z dyspozytorem? Widzę kilka ofert na stronie i zastanawiam się co byłoby lepszym wyborem?

Ale w sumie dlaczego tak uważasz? Czytam że inni też mają takie zdanie, ale konkretów nie ma. Nie da się jakoś dogadać i poprawić atmosferę? W końcu wszyscy tutaj do jednej bramki grają.

To chyba słabo czytasz te opinie. Przecież w co drugim komentarzu coś jest. A to kierownictwo, a to źle traktują, wypłaty kierowców, brak warunków, nie szanowanie.

@Qe

"W końcu wszyscy tutaj do jednej bramki grają." czyli jesteś pracownikiem obecnym? To nie widzisz co się dzieje od 3 - 4 miesięcy? Czy poprostu każą Ci tak pisać?

Widzę, że rodzaj umowy można sobie wybrać na kierowcę, podają tam w ofercie umowe o prace i B2B. Która lepsza waszym zdaniem? Ja zazwyczaj robiłem normalnie na umowę o pracę. Duża różnica jest w stawkach i odpowiedzialności w sumie?

Dzień dobry, jest możliwość pracy na umowę o pracę oraz B2B. Warunki finansowe są indywidualnie ustalane. Prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za rekrutację kierowców: tel.: 798 995 099, mail: praca@phenix-sped.eu. Pozdrawiamy, Zespół Phenix

Praktykant

Miałem w tej firmie praktyki i cieszę się że to był tylko krotki czas . Nie miłe byłp kierownictwo, zero zaangażowania żeby z tych praktyk człowiek coś się nauczył, od jednego kolegi w biurze czuć było alkochol. Ciasne biura w których siedzi dużo osób, żadnych warunków do przerwy chociaż większość ludzi z tego co widziałem i tak jej nie miało a jak już to szybko szybko żeby nikt nie zobaczył. Na praktyce na spedytora pomaga się działów faktur pakować listy w koperty. Nie polecam uczniom którzy idą gdzieś żeby faktycznie zdobyć wiedzę a nie być czyimś sługą. Nic w sumie się tam nie nauczyłem nowego.

Pracodawca PHENIX SP. Z O.O.

@Byly Pracownik
@Pracodawca PHENIX SP. Z O.O.

GoWork.pl nie udostępnia pracodawcom żadnych danych osób, które zamieszczają opinie na forum. Dane takie (a konkretnie – numer IP nie ID) udostępniamy wyłącznie organom ścigania na ich wyraźne żądanie. Ochrona pracowników wypowiadających się na temat swoich pracodawców to sprawa, którą GoWork.pl traktuje bardzo poważnie.

MechaNick @Phenix
@Pracodawca PHENIX SP. Z O.O.

"bezkompromisowy wynik ekonomiczny" - kto Wam to pisał, intelektualni i za chwilę finansowi bankruci? 5 lat obiecujecie, że mechanicy nie będą leżeć pod autami w nieocieplinej hali będącej samowolą budowlaną do wyburzenia. I dalej to samo! Bezkompromisowe to są grożby i wyzwiska wielkiego pana po zawodówce, który pomimo odejścia tak wielu pracowników dalej niczego się nie nauczył.

@@Byly Pracownik

Dlatego piszemy nr ID, a nie IP. IP jest udostępniane organom ścigania, ID pracodawcom. Z poważaniem, Zespół Phenix

@Pracodawca PHENIX SP. Z O.O.

Proszę o wyjaśnienie jaka różnica czy opinie napisały 3 osoby czy 10 ? We wszystkich komentarzach jest sama prawda przecież. A i tak można by było powiedzieć jeszcze dużo, dużo więcej.

@Anna

Kierowca

Również nie polecam pracy w tej firmie . W styczniu nie wypłacili mi całkowitej wypłaty . I tak było zrobione ze wszystkimi kierowcami tirów . Jedno szef mówił, a co innego się okazało na koncie.

A dlaczego oni tej wypłaty wam nie wypłacili? Jaki był powód, tłumaczyli to jakoś? Firma miała wtedy jakieś problemy finansowe? Wiecie czy teraz sytuacja jest bardziej stabilna?

Xdxd

Czy ważne jest jaki jest powód ?nie otrzymali ustalonej kwoty za swoją pracę i nikogo nie interesują "kłopoty finansowe " albo inne ściemy.

MariuS

Spędziłem w tej firmie kilka lat. Czas oddany na budowę zespołu i rozwój, ale prędzej czy później zawsze pojawiał się ten sam problem - brak jakichkolwiek wartości, zasad i wiedzy. Prędzej czy później każdy pracownik zderza się z bezpodstawnymi zarzutami, krzykami, pretensjami a w najlepszym wypadku zwolnieniem. Czy to przypadek, że w ciągu około roku odeszło kilkunastu najlepszych spedytorów i wszyscy kierownicy działów? Nikt kumaty nie wytrzymuje kłótni właścicieli i ciągłych zmian decyzji. Fatalna atmosfera, niestabilne warunki i właściciele, których nie da się rzetelnie opisać, bo nikt nie uwierzy, a GoWork zdejmie komentarz. Pudrowanie wizerunku poprzez rozmowy, piarowe zagrywki i nowe profile na socjalach nie zmieni rzeczywistości.

XZY

To chyba nie żale a zwykła opinia, jak kazda inna tutaj. Współpraca z Panem Mariuszem była jak z większością osób bardzo w porządku.

Zostaw merytoryczną opinię o Phenix Sp. z o.o. - Sępólno Krajeńskie

• Jak się pracuje w Phenix Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Phenix Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Phenix Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 6 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Phenix Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Phenix Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Phenix Sp. z o.o.