Opinie o Sto ispo sp. z o.o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Sto ispo sp. z o.o. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sto ispo sp. z o.o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sto ispo sp. z o.o w Warszawa

Pozo Wojt

Witam chciałbym opisać swoją pracę magazyniera-barwiarza w jednym z oddziałów Sto.Jeżeli możecie unikajcie tam zatrudnienia.Na rozmowie kwalifikacyjnej cuda rzeczywistość inna .Najchętniej zatrudniają przez agencję pracy. Zarobki na rękę 3000-3300.Obiecują zatrudnie a po sezonie budowlanym robią papa.Farby i tynki często przyjeżdżały śmierdzące ,kazali dodać magicznego płynu i dalej do klienta.Pani z HR po trzech miesiącach na rozmowie też dużo obiecuje , zatrudnienie itp i nic z tych obietnic. Na koniec wisienka układy osób wystawiających zlecenia transportowe z tzw starymi przewoznikami. Jak powiedział mi przewożnik jak nie posmarujesz nie pojedziesz mimo że niektóre przewozy wychodzą taniej kurierem.Ten tzw stary przewoznik powiedział nie przejmuj się taki układ jest we wszystkich oddziałach a nawet w centrali w Warszawie!!Ogólnie odradzam tam pracę.

Na szczęście były

Sam odszedłem, po dłuższym czasie. Umowę miałem na stałe od paru lat. Po prostu nie chciałem już świadomie wdychać tej całej chemii. Środowisko i tak już mamy wystarczająco zasyfione przez miliony starych, nieserwisowanych diesli, palenie byle czym w piecach, itp... Więc uznałem, że czas się ewakuować do dużo mniej szkodliwej pracy.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Sto ispo sp. z o.o? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Pozo Wojt

Ciebie też zwolnili po sezonie budowlanym czy sam odszedłeś? Umowa jest podpisywana na kilka miesięcy że mogą tak łatwo dać wypowiedzenie czy tylko zlecenie przedłużane co jakiś czas?

Na szczęście były Nowy wpis

Jak długo czekaliście na odpowiedź po rozmowie rekrutacyjnej? Czy zawsze dzwonią niezależnie od wyniku? Chyba wyślę cv na stanowisko Doradcy Techniczno-Handlowego, ale nie chce, żeby brak feedbacku mnie zahamował, bo nie ukrywam, trochę zależy mi czasie :) Na jakie zarobki tu można liczyć? Ile wynosi premia za realizację planów sprzedażowych? O co chodzi z pracowniczymi planami kapitałowymi, bo w mojej poprzedniej firmie tego nie było?

《《◇◇》》

Pracowników produkcji zatrudniają przez agencję (umowa o pracę tymczasową). Taka umowa może trwać nawet do 18 miesięcy. Co za tym idzie żadnej premii, dodatków poza płacowych słownie nic. Pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez firmę nie mają np. żadnych dodatkowych bonów na święta itp. Stawka przez agencję jak na dzisiejsze czasy taka sobie a wymagania na produkcji duże. Oprócz tego że to ciężka praca fizyczna trzeba się na wszystkim znać, wszystko wiedzieć, zwracać uwagę na każdy szczegół. Nie daj Boże żeby choć jedno wiadro produktu się zmarnowało. Firma niby niemiecka ze znanym logo a nie stać ich na godne zatrudnienie pracownika. W sumie wstyd. Niby Warszawa ale żadna rewelacja jak na Stolicę..

@《《◇◇》》

W umowie masz operatora maszyn i w praktyce jesteś sprzątaczką, magazynierem, płacowym a od niedawna i stolarzem.

Iwona

tu stanowiska dla sprzątaczki bezpośredniego nie ma? a ogólnie z opcji dla kobiet to jakie wszystkie tu są jeśli o możliwość zatrudnienia chodzi?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Sto ispo sp. z o.o spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
MAG

Słaba atmosfera, niskie stawki(3000 netto dostajesz przez agencje), duże wymagania, niekompetentne kierownictwo... Na produkcji to samo... (usunięte przez administratora) szkodliwe warunki pracy.

@MAG

A coś więcej na temat tej całej szkodliwości? Bo chyba powinna być opcja, że za to więcej wypłacą?

@Iwona

Firma wyrabia produkty budowlane, farby, tynki, różnego rodzaju zaprawy klejowe. Produkcja nie jest do końca zautomatyzowana, dużo komponentów operatorzy dozują ręcznie. Dozowanie ręczne polega na tym że operator bierze worek (waga od 25 do 40 kg) rozcina nożem i wysypuje do kotła, czasami ma wsypać 200 kilo a czasami 2000. Pod czas wykonywania tej operacji wydziela się dużo pyłu którym pracownik cały czas oddycha, no i później ten pył masz wszędzie, na włosach na skórze... I to tylko jedna sytuacja z wielu.

Iwona

Aha.. No i czekaj, bo jeśli to faktycznie prawda to nikt do dziś niczego z tym jeszcze nie zrobił? Inspekcja się tym nie interesowała?

345hkt
@Iwona

Inspekcja, dobre sobie. Ja byłem zatrudniony tam przez agencję dobry rok i ponad dwa miesiące. Zrezygnowałem sam. To co napisał ktoś powyżej to sama prawda, a trzeba tam robić znacznie gorsze rzeczy np co jakiś czas wydobywać szlam z tzw "dołka" szpadlami i wiadrami no bo pewnie nie można tego inaczej w XXI wieku zorganizować, uzupełnianie silosów po stronie suchej gdzie jeżeli nie masz wprawy może ci się ten cały towar wysypać na całą halę a wtedy wiadomo jest dużo sprzątania, po stronie mokrej oprócz tych worków wsypywanych do kotłów dochodzą jeszcze różne klejące substancje, te kotły też trzeba co jakiś czas czyścić, szorować, myć tzw "dekiel". Oprócz tego obsługa komputera, pobieranie próbek do tego biegasz co chwilę z góry na dół i z dołu na górę wiecznie popedzany. Po tym wszystkim w świadectwie pracy panie z agencji napisały mi że byłem tam magazynierem. Dobre sobie choć po trosze też nim tam trochę byłem. Jak sobie o tym wszystkim pomyślę to faktycznie, masakra. Jak dobrze że już mnie tam nie ma..

@Iwona

Jaka inspekcja. Nigdy nie widziałem żadnego inspektora. A Pana od BHP tylko raz na oczy wiedziałem, jasne, na produkcji jest brudno a on ma taki ładny garnitur. Chociaż kiedyś była pani do pomiarów zapylenia, no i ze słów przełożonych okazało się że szkodliwych pyłów nie wykryto(czyli istnieją nie szkodliwe pyły, chociaż mi się wydaje że z ich słów mogło się okazać ze te pyły pozytywnie wpływają na organizm pracowników xd). Wyników też nikt nie widział.

Wombat

Pracowałem w jednym z oddziałów tej firmy wiele lat jako barwiarz. Po pewnym czasie, stwierdziłem, że nie warto tracić zdrowia dla korporacji, która i tak ma gdzieś swoich pracowników pod każdym względem. Gdy dałem wypowiedzenie, poczułem taką ulgę, jakbym na nowo się narodził, a moje włosy przestały siwieć, co nawet moja partnerka zauważyła. Niech to końcowe zdanie da wszystkim do myślenia. Pozdrawiam tych, którzy nie potrafią, lub nie chcą zrezygnować z tej pracy, czyli słabe, niewolnicze charaktery. Ocknijcie się w końcu!

Były pracownim
@Wombat

Święta racja

Grzegorz
@Były pracownim

Też ci nie pasowały warunki zatrudnienia? Czytałem że długo się pracuje przez agencje zanim przejdzie się pod firmę. Też tak miałeś? Na jakiej umowie byłeś?

grzegorz

O czemu opinie znikają ?:) Ale to też o czymś świadczy

J@nosik
@grzegorz

Kolejne moje wpisy o firmie zostały usunięte - pewnie przez administratora na prośbę kogoś ze STO - świadczy o tym jakie to dno. Prawda boli :).......

@grzegorz

Znikają najprawdopodobniej dlatego że są niewygodne. Niewygodne opinie się usuwa, cenzuruje. Analogicznie niewygodnych ludzi się też usuwa np seryjny samobójca. Ale to się powoli zmieni. Idzie wiosna a z nią wiatr zmian!

klient
@J@nosik

To prawda

zbynio

Pracowałem w tej firmie. Niestety częsta zmiana pracowników. Odchodzą, niskie płace, nie kompetentne kierownictwo, dyrekcja !

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak, zatrudnienie jest na umowę o pracę

Nie bezpośrednio przez firmę. Pracujesz bardzo długo na umowę przez agencję. Umowa o pracę ale tymczasową. Jesteś w firmie codziennie ale co kilka miesięcy trzeba samemu pofatygować się do centrum Warszawy żeby wszystko załatwić z agencją: podpisać umowę itp itd. Słabo to wygląda jak na niby taką firmę.

magazynier

Znowu szukaja magazyniera .eh tak szybko odchodza? Jacy zwierzchnicy tacy pracownicy.Awantury zgryzliwosc prawie bijatyki Wiecej rzadzacych niz pracujacych. Szukaja niby na etat bo urlopy ida a po wakacjach aut.I tak skonczy sie na agencji.

@magazynier

Bo pracownika szczególnie tego z agencji trzeba na maksa wykorzystać. Czy im zależy na stałym pracowniku? Wątpię. To jest hermetyczna, bardzo specyficzna firma..

zdzich

I cyk , znowu ogłoszenie , niezły przemiał

@zdzich

Przemiał bo komu będzie się chciało zaiwaniać przez agencję tyle miesięcy i za taką stawkę? Do tego wymagania i presja duże. Bardzo nie ładnie podchodzi się tam do pracownika.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Sto ispo sp. z o.o?

《》}

Atmosfera? To jest po prostu nie smaczne jak traktowany jest tam pracownik. Bardzo nie ładnie traktuje się tam człowieka. Najważniejszy jest produkt, byleby się nic nie zmarnowało, oby produkcja szła. Ok to też jest ważne ale są też rzeczy ważniejsze ale już o tym to jaśnie państwo zapominają. Czarny musi robić, czarny może odejść. Polskie wydanie niemieckiej firmy ciekawe czy na zachodzie też tak jest? Dla mnie wstyd, nie mają się czym chwalić..

Czy firma jest na plusie po zeszłym roku,

Obserwator
@Ania

Sądząc po samochodach stojących przed firmą to napewno i to na dużym plusie. Pod względem samochodów mają rozmach szczególnie Pani Kasia (ale to już samochody innej firmy). PA-KO taki napis widnieje na tych autach. BMW x6 wersja 50M audi a6 oczywiście s line i brak oznaczenia modelu i pojemności. Co będzie następne? Pewnie jakieś porsche, Rolls-Royce czy bentley albo nowsze wersję wspomnianych wcześniej. Ale już żeby dać normalną umowę pracownikowi to się nie kwapią. Taka to niesprawiedliwość. To naprawdę źle o nich świadczy to wygląda na brak szacunku do pracownika...

kandydat

Witam , aplikuję na stanowisko przedstawiciela, czy ktoś może powiedzieć jakie są warunki płaca , atmosfera szefostwo. Dzięki za pomoc

@kandydat

Daj sobie spokój - szkoda zachodu - ta firma to (usunięte przez administratora) jeśli chodzi o podejście do pracownika, zarobki też bez rewelacji a nowy dyr. handlowy to już szczyt celebryty bez grama wiedzy w branży budowlanej - jedynie słupki i statystyki - żenada.

@Janosik

Dzięki , a tak z ciekawości jaka podstawa , auto z gps ,itd ?

@kandydat

W tej firmie utrzymują się tylko ludzie, którzy zrobią sobie znajomości i układy. Pracownik który się wybije na swoim stanowisku stanowi zagrożenie dla innych, więc jest do odstrzału. Samochód z gps, mizerne zarobki, brak pomocy technicznej, towar różnej jakości (z Niemiec bardzo dobry, z Polski dużo słabszy). Od klientów dowiesz się jakie wady ma praca w tej firmie. Dużo zleceń tracisz nie ze swojej winy. Jak ktoś ma doświadczenie w branży budowlanej to nie powinien aplikowac do Sto. Totalne nieporozumienie... Nie polecam

@były pracownik

w 100% zgadzam się z tą opinią - trafione w 10 :) - wypowiedzenie dosłownie wyrywanie komputera służbowego z ręki - rasowa korporacja a nie firma rodzinna

@kandydat

Na początek 4000 brutto z tego (2000 tyś. podstawy -1000 uzależnione od raportów a 1000 uzależnione od planu) + auto służbowe za które miesięcznie odciągają z wypłaty + gps + komórka służbowa + nadzór jak w obozie koncentracyjnym gratis

Nick 1
@Janosik

Nowy dyrektor handlowy :) miałem okazje pracować z nim w poprzedniej firmie - niestety potwierdzam opinie Kolegi. (tam też była mega rotacja).

Magda

A czy ktoś pracował w dziale księgowym w tej firmie? Jak wygląda rekrutacja? Czy ktoś się orientuje jakie są widełki płacowe?

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Sto ispo sp. z o.o?

becia15

Na stanowisk przedstawiciela handlowego rekrutacja przebiega zazwyczaj według schematu: - weryfilkacja przed Dyrektora Regionalego Sprzedaży ( DRS) - umówienie spotkania / rozmowa telefoniczna - spotkanie z DRS i kolejne z Dyrektorem Sprzedaży 1 umowa jest na czas określony, samochód może byc uzytkowany do celów prywatnych - wszyscy pracownicy ponoszą zryczałtowane koszty miesięczne takiego użytkowania

Cześć , czy możesz powiedzieć na jaką kasę na początek można liczyć . Dzięki

becia15
@kandydat

Wynagrodzenie zależne jest od doświadczenia i kompetencji kandydata więc trudno jest jednoznacznie określić poziom.

@becia15

To Wiadomo , ale jakieś widełki podstawy wynagrodzenia są na pewno znane i mogą pomóc w trakcie rozmowy.

kazik
@kandydat

Jak widzisz nie każdy chce podpowiedzieć, pomóc ale potem może chcieć pomocy , wskazówek , podpowiedzi.

marcin
@becia15

Szkoda zachodu , rekrutacja jak na ministra. Tylu panów cię musi obejrzec ZENADA. Dostałem inna propozycję nie będę czekał aż łaskawie jako małpke mnie znowu nastepni obejrzą .Szanujmy się

Jakie narzędzia pracy zapewnia Sto ispo sp. z o.o? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Obecny pracownik

Narzędzia pracy zależą od stanowiska, na jakim się pracuje.

Jacek

@Obecny pracownik czyli potwierdzasz, że teraźniejszy dyrektor jest w porządku i nie warto patrzeć na te negatywne opnie?

Obecny pracownik@
@Jacek

Tak. Ja jestem zadowolony

Stonoga

Dostałem propozycję pracy, lecz mam wątpliwości bo słyszałem że nowy dyr handlowy jest słaby. Czy ktoś może dać opinie

Obecny pracownik@
@Stonoga

To ciekawe co piszesz. Twój komentarz jest z października a nowy dyrektor przyszedł do nas w listopadzie. Jeżeli chcesz znać rzetelną opinię to jest to jedyna konretna osoba w firmie, która może zmienić na lepsze jej funkcjonowanie. Na początku mieliśmy niepokój jak dowiedzieliśmy się kto będzie dyrektorem przez negatywne opinie. Ale po tych kilku miesiącach, wiele osób mówi w firmie, że jest to osoba z którą można pogadać i która wysłucha. Można liczyć na wsparcie i dobre słowo i przede wszystkim to co mówi-tak robi, a nie obiecuje i nic nie robi. Także nie ma się czego bać.

Były klient

Cześć Firma jest bezczelna do granic możliwości. Trzeba mieć niezły tupet, żeby sporo rozrzedzić farby na produkcji, przyklejając jeszcze na deklach naklejkę "UWAGA! ZOPTYMALIZOWANA JAKOŚĆ - przed rozcieńczeniem prosimy zwrócić uwagę na konzystencję"?! Do tego jeszcze to ich hasło BUDOWAĆ ŚWIADOMIE i podwyżka cen w cenniku? Nie wiem, czy klienci tego nie widzą, zaczarowani odurzającym peplaniem handlowców??? (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Sto ispo sp. z o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w Sto ispo sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Sto ispo sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sto ispo sp. z o.o?

Sto ispo sp. z o.o