UNIKOM S.C

Opinie o UNIKOM S.C

Amanda Nowy wpis

Dzień dobry, czy do dziś tak jest, że nawet roczne doświadczenie w naliczaniu wynagrodzeń może wystarczyć aby dostać się jako specjalista ds. kadr i płac? Tak było napisane w zeszłorocznej ofercie i po prostu pod ten warunek się łapię. Praca będzie jeszcze możliwa?

Ula

Na jaką umowę się tutaj w ogóle pracuje? UoP? Jaką stawkę nazywasz śmieszną kwotą? Za co można otrzymać premię?

Były
@Ula

Umowa zlecenie na śmieszna kwotę. Premia wiadomo od sprzedaży. Nie udawajcie w internecie idealnych każdy kto u was pracował wie jak to wyglada i jak naginacie prawo żeby "pracownik" miał więcej a finalnie żeby szanowny szef miał więcej. Zreszta dostać umowę to już sukces ile osób pracuje bez umowy?

@Były

Nie możemy się z tym zgodzić. 90 % naszych pracowników związanych jest z nami na mocy umowy o pracę, reszta tylko i wyłącznie z własnej woli pozostaje na zleceniu. W ramach ustalonych procedur umowę zlecenie podpisujemy jedynie na początku współpracy na 3-miesięczny okres próbny . Można się zatem łatwo domyślić, iż Pan "Były" nie przeszedł tego etapu pozytywnie. Pozdrawiam

Patttt
@Były

Dokładnie tak jest, lepiej niech drogi pracodawca się przyzna , że umów nie daje wgl.

s.o
@Były

Śmieszna praca w śmiesznej firmie. Jeśli ktoś chce startować do takiej pracy lepiej niech się nie fatyguje, szkoda czasu oraz nerwów. (usunięte przez administratora) i machloje. Nie zobaczycie umowy na oczy bo każdy będzie was zwodził. Dziwie się, że inspekcja pracy się jeszcze nie zainteresowała. Negatywne komentarze niestety prawdziwe. Zawiodłem się.

Buł

I nie mogę się z tym zgodzić. Umowa o pracę jest podpisywana po okresie próbnym, wypłaty ładne i zawsze na czas

Kora
@Buł

Co oznacza ładna wypłata? :D sumarycznie ciężko będzie przybliżyć? Jak te premie od sprzedaży wychodzą? Nie wiem czy mi się tego nie przegapiło gdzieś we wpisach ale tak dla jasności jaki to % od całości? Czy w nowym roku cos się zmieni w tych warunkach?

Buł Nowy wpis
@Kora

Jeśli chodzi o wynagrodzenie zasadnicze wynosi ono nieco ponad minimalną krajową. Coś co nam tę pensję podbija to naprawdę wysokie premie od obrotu. Pracodawca rozlicza je na podstawie średniej planu sprzedaży, dodatkowo mamy konkursy na sprzedaż określonych grup produktowych. Mało tego, pracownicy mogą na prywatne potrzeby kupić akcesoria w niskich cenach. Co do umów o których było tu pisane, po okresie próbnym umowa o pracę na cały etat, tylko osoby które preferują zlecenie, dostają zlecenie.

Nie orientujecie się może jak wysokie premie teraz są do osiągnięcia? Dzisiaj dodano ofertę na serwis telefonów i pojawia się w niej wzmianka o premiowaniu wynikowym. Jest to wszystko kwestia indywidualna każdego punktu czy jednak są normy dla całej firmy?

Julia Nowy wpis

Pracowałam w firmie półtora roku na umowę o pracę którą dostałam po okresie próbnym (mogłam się dogadać na umowę zlecenie/umowę o pracę). Najpierw miałam szkolenie na którym dowiedziałam się wszystkiego co potrzebne do samodzielnych zmian. Na szefostwo faktycznie można liczyć. W razie nagłych, mniejszych lub większych problemów starają się wspólnie znaleźć rozwiązanie. Sporym plusem jest możliwość dogadania się co do grafiku. Kilka opcjii premii, osoby pracowite i starające się są doceniane. Wynagrodzenia są na czas. Jest to miejsce dla ludzi którzy zdecydowanie lubią bezpośredni kontakt z klientem, są nastawieni na drugiego człowieka. Ja zmieniłam pracę z powodów osobistych ale będę dobrze wspominała :)

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie UNIKOM S.C? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Czasd

Nuada niestety to co piszesz nie jest prawdą , owszem trzeba się przekonać pracując tam jak traktują pracowników j jakie dają umowy. ja osobiście nie polecam nikomu pracy pozdrawiam

@Czasd

No a czemu nie polecasz? Chodzi o to ze nie miałeś umowy o prace jednak? W niektórych postach ludzie właśnie taka formę podkreślali, wiec od czego to zależne ze ktoś ma tak a ktoś inny nieco inaczej? O jakieś kwalifikacje chodzi?

Nuada

Cześć Pracowałem dla tej firmy na zasadzie umowy o pracę, oczywiście na początku na okres próbny (pracodawca był ze mnie na tyle zadowolony ze został skrócony i wcześniej dostałem umowe na pełen etat). Bardzo jasne warunki zatrudnienia kilka możliwości dodatkowych premii. Naprawdę dla pracowitych i rzetelnych osób jest spora możliwość zarobku. Możliwość wyboru formy zatrudnienia (zlecenie, etat, B2B). Firma bardzo „pro pracownicza” dba o uczciwych i pracowitych, managerowie i szefostwo zawsze pomocni nawet bardzo kryzysowych sytuacjach życiowych. Nie ma pracodawców idealnych wszędzie się coś znajdzie ale mogę polecić, kto nie spróbuje ten się nie przekona. Ja zmieniłem pracodawce z uwagi na nowe możliwości a nie ze coś było nie tak. Ludzie … nie pytajcie ile się zarabia … jest coś takiego jak tajemnica wynagrodzeń. Kto jest pracowity, uczciwy, ma charyzmę do handlu napewno się odnajdzie. Najlepsi pracownicy są doceniani i awansowani. Pozdrawiam

Wpadło mi w oko ogłoszenie sprzed paru miesięcy dla specjalisty od kadr oraz płac. Podano w nim widełki do 8,000 zł, dlatego tu zaglądam. Na dziale jest potrzebna jedna osoba czy może można spodziewać się jeszcze jakichś przyjęć? nie wiem o co chodziło z tymi umowami, o których pisali, ale w tym przypadku wszystko na dziale jest pilnowane? Jaka występuje teraz w nim atmosfera?

Czy UNIKOM S.C zatrudnia studentów?

Rafik

Dziś jest mój ostatni dzień w pracy. Opinia nie będzie do końca obiektywna, ale może zawierać ważne informacje dla nowych, potencjalnych pracowników. Spędziłem w tej firmie prawie 10 lat, byłem świadkiem jej wzlotów, rozwoju, trudności oraz potknięć. Była to na chwilę obecną moja najlepsza współpraca, dająca wiele rozwoju zawodowego jak i osobistego. Polecam tą pracę każdej osobie która nie boi się nowych wyzwań, kontaktu z ludźmi oraz nieszablonowych działań. Sama paca jest przyjemna, ciekawa, czasem wręcz zaskakująca i dynamiczna ze względu na branże oraz rozwój firmy, innymi słowy, człowiek się nie nudzi. Co do pracodawców, owszem, są wymagający, ale zawsze wynagradzają należycie pracowników za ich zaangażowanie oraz poświęcony czas firmie. Mimo coraz większych struktur, starają się zachować kontakt z każdym zatrudnionym. Potrafią pochylić się nad każdym tematem, nawet prywatnym pracownika (jeśli na to pozwoli) i razem z nim znaleźć sensowne rozwiązanie lub dostosować czasowo jego pracę do sytuacji (np. studia, nauka, choroba, sytuacja losowa). Ze względów prywatnych odchodzę z firmy, ale polecę ją każdemu kto szuka rozwoju, bo tu go może znaleźć, ja znalazłem, ale i wielu innych pracowników. Praca ta przynosi wiele radości, jeśli tylko się zaangażujemy, finansowo również satysfakcjonuje. Moim zdaniem właśnie teraz zaczyna się bardzo dobry czas dla tej firmy, przeszłą wiele ciężkich zmian, dzięki którym na pewno jest jednym z liderów w branży.

Urszula
@Rafik

Dzięki za polecenie się opiniami. 10 lat to sporo. W sumie jak tyle wytrzymałeś, no to to już samo w sobie znaczy, że było spoko. A tak nie dookreśliłeś. Co w tej pracy, Twoim zdaniem było takie przyjemne w tej firmie i w jakim obszarze najbardziej się rozwinąłeś?

Pracownik z dużym stażem
@Rafik

Jaki rozwój przez 10 lat stałeś za ladą sprzedawałeś miałeś może 3-3 szkolenia byłeś dywany na każdym kroku przez biuro jako tania siła robocza i pracownik który wszystko zrobi.

Izabella

Kryzys wirusa obnażył słabość firmy Unikom czy też Smart Connect bo to to samo, tylko pod inną nazwą. Pracownicy przez 2 miesiące nie otrzymali wynagrodzenia...

Izabella

Gadaj zdrów. A bzdety o szacunku powiedz w twarz ludziom, co 2 miesiace nie mieli co do garnka włożyć

Rafal
@Izabella

Klamstwo. Dostalismy wynagrodzenia podczas kazdego lockdownu. Polecam tego pracodawce

Natalia
@Rafal

Bardzo się cieszę, że napisałeś jak faktycznie wygląda sytuacja w firmie i jak było podczas lockdownu. Nie wiem więc skąd się wzięła taka opinia autora postu. Czy napiszesz mi jakie są warunki zatrudnienia w UNIKOM?

pan Rafał kłamie
@Rafal

Niech Pan podeśle wyciąg z konta że dostał Pan wynagrodzenie w czasie lockdownu ;) Ta firma to śmiech na sali! wracam tu od prawie roku poczytać komentarze ale nawet próby pisania pozytywów przez obecnych pracownikow (lub kierowników) są od razu minusowane.

Łucja
@pan Rafał kłamie

A tak właściwie to z jakiego powodu tu tak zaglądasz? Masz nadzieję, że się jednak polepszy z czasem?

Aga

Byłam dziś w Salonie, obsługiwał mnie Pan Paweł, pełen profesjonalizm, uszanował to iż nie kupujemy czy tez nie szukamy drogich produktów, polecił fajne produkty w rozsądnej cenie, miło nas obsługując. Polecam to miejsce.

Urszula
@Aga

Super, że wszystko było na profesjonalnym poziomie. A co z ciekawości zakupiliście? Możesz coś polecić?

Jak wygląda sprawa grafiku w UNIKOM S.C. Czy pracodawca idzie na rękę?

Boss

Grafik ustalany jest na tydzień przed rozpoczęciem każdego miesiąca z udziałem pracowników. Jeśli potrzebny jest konkretny dzień wolny, można dojść do porozumienia.

Łucja
@Boss

A z ilu dniowym wyprzedzeniem powinno się maksymalnie coś takiego zgłaszać?

Szef

Zastanawiające są opornie pisane przez konkurencje. Rzeczywistość pokazuje, ze firma nawet po covidzie nadal zatrudnia niemal cały kilkudziesięciu osobowy zespół. Współpraca nastawiona jest zawsze na wieloletnią i szacunek do drugiego człowieka, jego czasu i zaangażowania. Mam małą wskazówkę dla konkurencji przy kolejnych wpisach. Męskie imiona lepiej będą oddawały tworzony stan faktyczny ponieważ w sklepach unikom/smart Connect pracują mężczyźni! Niestety internet przyjmuje wszystko i zostaje się z tym pogodzić. Jednak widać, ze negatywne opornie nie mają szans być napisane przez osobę pracującą w Unikom

aha
@Szef

Rozumiem że kobiety nigdy nie pracowały albo do teraz nie pracują? oraz osoby nie zostały potraktowane tak jak z opisanej wyżej sytuacji?

@Szef

To dosyć zabawne bo szacunku tu nie ma co się spodziewać. Liczy się tylko kasa i znajomosci

Czym w UNIKOM S.C zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

grzegorz

żadnych xD

Paulina
@grzegorz

A na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Kandydatka

Czy Unikom S.C płaci za szkolenia ? Jaki jest czas takiego szkolenia? Jestem osobą bez doświadczenia. Dziękuje za odpowiedź

grzegorz
@Kandydatka

tak, 10 zł za godzine

OnA

Przygodę z firmą Unikom wspominam bardzo dobrze. Praca nie jest mocno wymagająca, grafik do ustalenia pod siebie, kaska dobra a jak się bardzo chce to nawet bardzo dobra. Atmosfera między pracownikami to ogromny plus a z kierownictwem można się zawsze dogadać wystarczy zadzwonić /powiedzieć co potrzeba. Jeśli ktoś chce normalnie pracować to super a jeśli ktoś chce tylko wymagać to polecam bezrobocie.

Ciężko jest w systemie 12/12 w UNIKOM S.C?

W.R

System pracy jest do przyjęcia lecz nie myśl że w Unikomie pozwolą Ci tak pracować, masz przychodzić do pracy wtedy kiedy tego tylko chcą i będą tego wymagać, a jeśli będziesz miał wobec tego obiekcje to pożegnasz się z praca w tej firmie.

PIŁAT

Nie chcę osondzać tych ludzi ale musze się zgodzić w pełni z tom osobom wyżej firma widziała lepsze czasy kierowników

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w UNIKOM S.C?

krzys

zadne :)

Wiśnia

Pracuje tu około pół roku i z łatwością mogę się wypowiedzieć co na ten moment myślę, praca bardzo przyjemna, zarobki bardzo dobre (jeśli CI się chce i starasz się sprzedawać) więc z łatwością można nie mało dostać, atmosfera bardzo spokojna i miła (praca bez presji) wystarczy robić swoje. Wszystkie aspekty pracy są z łatwością do omówienia z Szefami bądź kierownikami przez co nie ma niedomówień.

gal_anonim

Bardzo dobra atmosfera jak i kontakt z szefami i kierownictwem. Wyplata zawsze na czas. Co do wynagrodzenia to mozna zarobic naprawde dobre pieniadze :) Co najwazniejsze umowa o prace :)

Zostaw merytoryczną opinię o UNIKOM S.C - Tychy

• Jak się pracuje w UNIKOM S.C?

Zobacz opinie na temat firmy UNIKOM S.C tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UNIKOM S.C?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 6 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

UNIKOM S.C