Mat-Bud
counter
2 8 32 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Czy w obrębie jednego działu w Mat-Bud są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Pytanie Nowy wpis

Jak się pracuje z ludźmi z Mat-Bud?

pracoholik Nowy wpis
@Pytanie

BARDZO DOBRZE

@anty Nowy wpis
@Pytanie

ale dlaczego pytasz? co jest z ludzmi z Mat-Bud?

Bolo

Może ktoś słyszał czy firma ma oferty pracy na ten moment? Jak w ogóle z atmosferą?

TakNie2
Nazwa działu: Handlowy

Tak można liczyć na staż również zależy jak się dogadasz, dodatki były na święta, premie również. Atmosfera w pracy surowa, ciężka. Bardzo ciężko dogadać się z informatykiem firmowym jeśli występują awarię w systemie. Ja jedyne co jako zaletę mogę wam powiedzieć, że przez tą surowość w firmie, znalazłem dużo lepsza pracę gdzie bez żadnej łaski dostałem podwyżkę. Dziwi mnie to chowanie negatywnych opinii przez Pana Prezesa oddział Rozgarty był tu poprzednio nagke dzialoszyn. Jeśli Prezes zmieni zachowanie do ludzi w firmie to będzie ok.

Mariusz
@Były mat budowy

Prezes nigdy się nie zmieni, nie polecam zbliżać się do tej firmy.Osobowość i filantrop z premii pracowników.

Tak1Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Michał

Czy można liczyć na fajne wynagrodzenie w tej firmie ?

TakNie1
@Michał

Zależy co masz na myśli poprzez dobre wynagrodzenie jaki pułap. Odrazu mówię, że na starcie podaj wyższy pułap stawki bo jak dasz niższy to prezes wykorzysta twoja skromność.

Natalia
@Były mat budowy

Czy jest szansa na odbycie w stażu w firmie? Jak potem z zatrudnieniem ?

Włóczykij
Nazwa działu: Handlowy

Dlaczego z Matbud - Rozgarty zrobił sie nagle Matbud Działoszyn czyżby Pan prezes zadziałał?

Tak2Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 279 dni.

Czy można w Mat-Bud liczyć na jakieś dodatki?

Były mat budowy

Można wymagać ale nie byc (usunięte przez administratora) i ponizac publicznie człowieka jesli, ktos ma jakies uwagi co do pracy niech załatwi to w cztery oczy. A nie, że gość wychodzi w poczuciu osmieszenia i poniżenia. Czasami wiele nie trzeba drobne gesty bardzo sie liczą, nawet jeśli prezes to czyta to niech spróbuje sobie uświadomić , że pewne zachowania trzeba poprawić nikt nie jest doskonaly ale nie bądźmy prymitywami można kulturalnie sie rozstać zawsze i pogadać myślę, że poza praca tez Pan prezes potrafi byc człowiekiem lub z bardzo w to sie angażuje wszystko i stres w środku tez go zżera ale trzeba panować nad soba. Pozdrawiam

Tak12Nie2
Pozytywny
@Były mat budowy

Troszkę jadem tutaj tracą w Waszych opiniach. Wszyscy na jednego? Proponuje konstruktywna rozmowę wbrew pozorom jest to inteligentny człowiek. Zapraszam do zarządzania firma złożona z 12 oddziałów i 180 pracowników. Ludzi o różnych osobowościach, doświadczeniach i kwalifikacjach. Zastanówcie się trochę....nie jestem przydupasem JR gwoli wyjaśnienia ,ale potrafię się z nim „pięknie rozbić „ i rozmawiać!

Tak1Nie2
Roszczeniowiec

Prezes jak każdy, który tytułuje się tym mianem lub którego upoważniono do tego - winien być wymagający. Taki jest JR – jest to bezdyskusyjne. Sam wiele daje od siebie – pierwszy od lat w pracy. Z tym chyba nikt na tym forum nie dyskutował i wcale się temu nie dziwię. Jest wyznawcą słusznej zasady - płacę wymagam. Czy mógłby płacić więcej? – Ilu z Was będących na „nie” zadało mu osobiście to pytanie? Jestem przekonany, że nikt lub niewielu. Ja próbowałem - nigdy nie słyszałem „nie” lub też „proszę bardzo” - to prawda. Zawsze słyszałem „ale” … i tu było pole do dyskusji. Jest handlowcem (urwie wszędzie gdzie może, nawet tam gdzie byś po najbardziej dogłębnym namyśle nie przypuszczał, że urwać można) paradoksalnie jednak, sam tym wyznacza dla Ciebie miejsca do późniejszych negocjacji. Nie mam zamiaru lać miodu na jego zachowanie w bezpośrednich kontaktach z pracownikami. Tu niewątpliwie trzeba dużo zmienić. Jest szorstki – to prawda. Trzeba jednak stwierdzić – będąc zewnętrznym obserwatorem - że wszystkie posty na „nie” na tym forum, są przez niego odbierane jako dotkliwa, osobista porażka. Stąd wniosek o prawdziwości jego twierdzeń co do tego, że wartością tej firmy są ludzie. Jestem przekonany, że podejmie on niezbędne kroki, by ukrócić tą „falę” niepochlebnych opinii. W moim przekonaniu nastąpi to albo przez stopniowe ocieplanie swojego wizerunku wobec pracowników (przy użyciu metod i sposobów o których ja nie mam pojęcia, a których symptomy dały już się zauważyć w okresie strajków szkolnych) lub też przy wykorzystaniu mechanizmów, przewidzianych przez prawo. Mam tu na myśli wewnętrzną politykę antymobbingową. Sądzę, że właściwym byłoby uczynienie i jednego … i drugiego ... Panie Prezesie. Sam jestem ciekaw jak się rozwinie sytuacja w tym względzie. Dajcie znać co się stanie, ale piszcie rzetelnie o tym co się dzieje, nie zaś jak te fakty oceniacie. Pamiętajcie, Kraków …. itp. itd. …, ale jednak zbudowano ! Czego i Wam życzę !

Tak4Nie1
BYLY
@Roszczeniowiec

Bycie wymagajacym, szorstkim a chamskim, to różnica i to spora. Może wkońcu otworzy oczy.

Tak2Nie2
BYŁY II

To co jest tutaj napisane to sama prawda. Zarówno informacje dotyczące JR jak i jego popleczników (dyrektorów)z innych działów. Obrażanie i poniżanie ludzi jest na porządku dziennym, dziwie się jeszcze nikt nie zgłosił tego do sądu jako (usunięte przez administratora). Chamskie odzywki JR do kobiet, straszenie zwolnieniami a także zmuszanie do uczestnictwa w jakichś eventach JR to w zasadzie standard a z człowieka o gołębim sercu, przyjaznego misia w pracy nic nie zostaje. W firmie jest potężna rotacja ludzi i z tego co wiem to jest niewiele osób które wytrzymują tam dłuższy czas. Pomijając kwestie dyrektorów którzy nie wiadomo od czego są i za co odpowiadają. Firma nie ma nic wspólnego z przyjaznym rodzinnym miejscem jakie stara się kreować prezes. Ale widzę, że to nie tylko moje spostrzeżenia. Obecna atmosfera nie ma nic wspólnego z tym co było czasów B. Pietras.

Tak3Nie3
AntyPrezes

Trudno się nie zgodzić z opiniami poniżej. P.Prezes który w mediach błyszczy i pokazuje się jako osoba o gołębim sercu ma niestety dwie różnie twarze. Pierwsza to pokazywanie na wszystkich możliwych eventach ze jest osoba mega przyjazna ,osoba która wspiera fundacje itd. Druga twarz jest z goła inna, brak szacunku do swoich pracowników,jerzyk którym się posługuje kontaktując sie z pracownikami jest łagodnie mówiąc niedopuszczalny. Wieczne pretensje do ludzi nie ważne ile pracy bys nie wykonał ,dziwne nakazy dla pracowników po godzinach pracy,pretensje oczywiście jeśli ktoś tylko się przeciwstawił. Nie polecam chyba ze ktoś lubi czuć sie poniżany i nie doceniany :) Świat jest mały, Karma wraca!

Tak9Nie2
Były
@AntyPrezes

Święta prawda!!!!

Tak5Nie2
Mistrz mat budu

Przykro to stwierdzić ale niestety (usunięte przez administratora) leczy swoje ego na pracownikach, usilnie na forum próbując ponizyc pracownika i zmusić go do niesamodzielnego myślenia. Siedząc tam trochę czasu szlo zauwazyc spore problemy z dostępem materiału budowlanego w sezonie ale Prezesa to nie interesuje ma byc kontrahent obsluzony i ch .... dzwon i szukaj wymówki!!! Zatrudnili pare osób które nie miały bladego pojęcia o budowlance w zamian nie dostali żadnych materiałów edukacyjnych masz sprzedawac i wyrabiac marzę i ch....!! Wizyta prezesa polegala głównie na pytaniu czy zrobisz 20 tys marzy do końca miesiąca?? Powiesz nie co usłyszysz... kur.. musisz! (usunięte przez administratora)niestety jest na porządku dziennym Tobie(usunięte przez administratora) życzę żeby kiedys również się odwdzieczyl za Twoje skrajnie chamskie zachowanie w stosunku do pracownikow. Pamiętaj, ze świat jest maly i różnie bywa a mozesz kiedys nie jezdzic volvo a prosić kogoś o zatrudnienie. Nie traktuj ludzi jak psy tylko z szacunkiem. Pan z góry Patrzy. A karma wraca.

Tak13Nie3
Jacek Prezesik
Nazwa działu: Handlowy

Firma Mat-Bud to jawna kpina. Pan prezes to człowiek bez wartości, jakim jest oddanie szacunku dla drugiego człowieka.(usunięte przez administratora) Uważa się za króla, nieomylnego Pana i władcę a prawda jest taka że ubiór Pana. Wiejskiego podejścia do ludzi w zachowaniu nie zmieni. Można się oszukiwać ale nie Pan, Panie prezesie. Liczę na to, że kiedys Pan spojrzy w lustro i sobie odpowie jakim był człowiekiem dla pracowników, nie tworząc po zdjęciach na Facebooku iluzji firmy rodzinnej i dobrej. Nie wszyscy to kupują. Magazynierow traktuje jak zwykle popychadlo, przynieś, podaj, pozamiataj w oddziałach rozsmiesza nazewnictwo stanowisk więcej dyrektorów niż zwykłych pracowników. Firma poważnie powinna zająć się inspekcja pracy i przyjrzeć się wynagrodzeniem z koperty nie na piśmie. Warto podkreślić jeszcze rolę dyrektora handlowego Pawła A. dla mnie to zwykły listonosz, który jeździ volvo . Nie tworzmy iluzji w firmie, atmosfera nie jest dobra i nie będzie. Zasady rodem z, prlu tu trzeba zmiany podejścia serca. Pracownik to nie popychadlo

Tak17Nie4

Monika
@Jacek Prezesik

Z doświadczenia -sama prawda !!!!

Tak9Nie4
Wolna
@Monika

Niestety ale moi przedmówcy maja racje!!!!Tylko może nazwijmy to po imieniu...(usunięte przez administratora)tez to wiem z własnego doświadczenia

Tak10Nie3
Facebook
@Jacek Prezesik

Dobrze, że ktoś się odważył napisać jak jest w firmie od środka a nie przez pryzmat Facebooka. Źle się dzieje w firmie, dużo osób odchodzi w ostatnim czasie. Atmosfera słaba, ludzie są ponizani i obrazani przez JR na każdym kroku. Mobbing to chyba taka metoda szkolenia w tej pracy. Jeszcze jedna ważna rzecz firma jest "prorodzinna" tylko z opowieści JR w rzeczywistości każdy dzień wolnego staje się wielkim problemem. Brak czasu dla rodziny, znajomych to duży minus tej pracy. Patrząc na DS. Pawełka to lepiej nie robić nic tylko prosto trzymać palec a jest się wtedy ulubieńcem JR. Szkoda takiego podejścia bo wielu fajnych i wartościowych pracowników odeszło a jeszcze kilku za chwile to zrobi. Tego z Facebooka nikt się nie dowie.

Tak7Nie3

Powiedzcie co się dzieje teraz w Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud Spółka Jawna B. Pietras E. Pietras? Jak się tam teraz pracuje? Warto tam starać się o pracę?

Tak1Nie2

Paweł

Daje możliwości rozwoju? Nie zauważyłem, ale trzeba uważać bo mogą się zwinąć szybciej niż rozwinąć.

Tak4Nie1

mytnik

To fakt. Jedna osoba na własne życzenie. Reszta ekipy działa. Firma poprzez swoją politykę daje duże możliwości rozwoju działań w handlu.

Tak1Nie3

Paweł

dają gwarancję zatrudnienia na pomorzu na rok, ale po 2 miesiącach pousuwali w Gdańsku część ekipy. Ale to tylko Mat Bud

Tak1Nie

GD
@Paweł

Jedną osobę i przez naruszenie warunków pracy. Reszta ekipy pracuje i pracować będzie.

Tak4Nie2

ja

ten wpis poprzedni to jakaś kpina - nic się nie zgadza

Tak3Nie

Bajdel
@ja

ja proszę powiedz co się nie zgadza ?

no

Firma bardzo aktywna na rynku budowlanym , dobre wynagrodzenie , 5 oddziałów w Kuj.-pom. - czy idealna ? nie - bo takich nie ma ,ale po ostatnich reorganizacjach warta uwagi dla tych ,którzy zaczynają przygodę z handlem i dla tych ,którzy na rynku budowlanym funkcjonują od lat .

Tak6Nie2

Zostaw merytoryczną opinię o Mat-Bud - Działoszyn

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Mat-Bud
2/5 Na podstawie 8 ocen.