Proteon Pharmaceuticals S.A.

Opinie o Proteon Pharmaceuticals S.A.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Proteon Pharmaceuticals S.A.?

Obecnie to nie umowy się pojawiają a grupowe zwolnienia.

To ile osób zwalniają i co za przyczyna takich ruchów? Firma robi coś, by pomóc zwalnianym, są odprawy, czy inne działania?

Były pracownik Nowy wpis

Zwolnili około 40% pracowników. Większość z R&D. Odprawy są. Ale o zwolnieniach pracownicy dowiedzieli się godzinę przed spotkaniem.

iamspartakus Nowy wpis

Zarząd bez uprzedzenia zwolnił ok połowy pracowników. I to w ciągu kilku godzin. Kierownicy utrzymali całą akcje w tajemnicy przed nami aż do samego komunikatu zarządu, który wysłano nam już, gdy rozpoczynały się zwolnienia. Atmosfera jest zatruta nieufnością wobec wszystkich od kierowników i wzwyż i do całych działów hr i administracji. Przyczyn faktycznych nie podano, tylko ogólniki o trudnej sytuacji firmy i koniecznościach, wszystko w korporacyjnej nowomowie, jakby ci ludzie zostali cyborgami. Odprawy tylko takie, jak przewiduje kodeks pracy (zaleznie od stazu), nie wyższe, a wisienką na torcie była możliwość zapisania się na listę do ponownego zatrudnienia, "gdyby sytuacja się poprawiła". Pracowałm tam kilka lat i mimo różnych krzywych akcji ze strony zarządu, to czegoś takiego jeszcze nigdy nie doświadczyłm.

Mania Nowy wpis
@iamspartakus

Ciekawi mnie przy tym ta cala wspomniana lista, możliwe, że więcej osób mimo wszystko się na nią wpisało? Czy to oznacza, że ma się pierwszeństwo przed osobami z zewnątrz? Wyplata będzie na wcześniejszym osiągniętym poziomie?

iii Nowy wpis

Potwierdzam grupowe zwolnienia, fatalne zarządzanie firmą doprowadziło do załamania.

Diabeł

Jestem zadowolony i dumny z pracy w firmie Proteon Pharmaceuticals. To dobre miejsce do rozwoju zawodowego. Panuje tu życzliwa atmosfera, chyba za sprawą fajnych koleżanek. Polecam to miejsce ambitnym i pracowitym ludziom.

Osoba
@Diabeł

Już nie. Firma o krok od upadłości, zwalnia pracownice. Bez szacunku do pracowników, choć za fasadą propagandy sukcesu.

Cześć, ktoś tu pisał w ostatniej opinii ze to dobre miejsce na rozwój zawodowy. Czy to się zgadza? A czy opiszecie mi przy tym aktualne ścieżki kariery? Na co w praktyce występuje możliwość? Było widać tez opinie dotyczące premii rocznej , z ponad rok temu wyniosła ona ok 2 tys zł, teraz ile było?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Proteon Pharmaceuticals S.A.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?

Czy pensja w Proteon Pharmaceuticals S.A. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Specjalista ds. Logistyki, ich ogłoszenie jest 29 lipca na GoWork.pl.

iiiii

Jeśli chodzi o dodatki to są one odciągane od pensji ...

Irena
@iiiii

Jakie to są kwoty? Za co w ogóle ściągają? Na jakie dodatki można tutaj liczyć? Jest karta sportowa? Ile kosztuje?

@Irena

Benefity takie jak pakiet medyczny czy ubezpieczenie grupowe są finansowane przez Pracodawcę. Pracownik zobowiązany jest zapłacić od tego podatek. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce regulacjami, od benefitów pozapłacowych (m. in. pakiet medyczny, ubezpieczenie grupowe sponsorowane przez pracodawcę) potrącany jest podatek w wysokości 12%, ponieważ żaden przychód pracownika nie może być nieopodatkowany. Benefity pozapłacowe w rozumieniu w/w przepisów są przychodem pracownika. Proponowane przez nas benefity są dobrowolne i pracownik może ale nie musi z nich korzystać.

Justyna

Są wakacje pod gruszą (ok 1000zł), bony na święta (ok 300zł), ubezpieczenie grupowe, opieka medyczna (w Salve, bezpłatnie, ale można dokupić sobie większy pakiet). Raz do roku są też premie uzależnione od realizacji celów rocznych. Raz na 3 lata mozna się ubiegać o dopłatę do okularów/soczewek. Żadny z tych bonusów nie jest odciągany od pensji. Można samemu dokupić kartę sportową i to jest potrącane z pensji (najniższy pakiet to około 50zł).

Weronika
@Justyna

Fajna lista, serio. Czy ta lista jest oferowana każdemu pracownikowi od pierwszych dni pracy, czy po jakimś okresie pracy można z tego korzystać?

AK

Firma wytwarza i sprzedaje produkty nie dozwolone do użytku w unii europejskiej. Te produkty (dziesiątki litrów miesięcznie) trafiają później do producentów żywności. Także chamskie podejście do pracownika.

Mongoł

Nie. I jeszcze długo nie.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Justyna

13.04.2023 04:04

Justyna ikona wywiad

Pracuję w firmie Proteon od ponad 10 lat. Zaczynałam jako praktykant, na wakacyjnym stażu. Później wykonywałam pracę magisterską pod opieką firmy, a następnie zostałam zatrudniona. Pełniłam kilka ról i pracowałam w dwóch działach firmy. Jestem zadowolona z tej współpracy, lubię to co robię i przychodzę do pracy z uśmiechem.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Justyna ikona wywiad

Na co dzień zajmuję się planowaniem rozwoju produktów, które mam pod opieką. Zarządzam również projektami skupionymi na powstawaniu nowych produktów lub rozwoju już istniejących. Współpracuję z osobami z wielu działów, w międzynarodowym zespole.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Justyna ikona wywiad

Tak. Praca jest hybrydowa: 2 dni w domu, 3 dni w biurze. Sama planuję, które dni pracuję z domu lub z biura.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Justyna ikona wywiad

Pracuję w tej firmie prawie 11 lat.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Justyna ikona wywiad

Zależy, w którym dziale. Poleciłabym pracę w działach: R&D, Produkcji, Rozwoju Produktów i kilku innych. Atmosfera pracy jest bardzo dobra, są możliwości zdobywania nowej wiedzy, umiejętności i rozwoju.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Justyna ikona wywiad

Lubię atmosferę, kontakt z przełożonymi oraz bycie docenianą za pracę, którą wykonuję. Nie lubię powolnego podejmowania decyzji.

Justyna ikona wywiad

Myślę, że jest to bardzo indywidualne. Nie ma jasnej ścieżki kariery, ale dużo zależy od inicjatywy pracownika. Wysiłki są doceniane.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Justyna ikona wywiad

Mamy wewnętrzne szkolenia z umiejętności miękkich, organizowane dla wszystkich pracowników, mniej więcej co 2 miesiące. Każdy z działów ma również swój roczny budżet na szkolenia "twarde". Od kierownika działu oraz chęci pracowników zależy z czego są te szkolenia i w jakich częstotliwościach.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Justyna ikona wywiad

Jestem bardzo zadowolona z atmosfery. Jestem w firmie już długo i nawiązałam tu wiele przyjaźni. Bardzo dobrze oceniam też kontakt z przełożonymi (miałam różnych). Ale mam świadomość, że zdarzają się zespoły, w których atmosfera nie jest tak dobra jak w tych w których ja miałam okazję pracować. Dużo zależy właśnie od przełożonego i jego starań utrzymania dobrej atmosfery współpracy.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Justyna ikona wywiad

W moim przypadku to trudne pytanie, ponieważ pierwszy dzień pracy był 11 lat temu, kiedy firma miała kilkunastu pracowników. Teraz jestem częścią ogromnego, międzynarodowego zespołu, stanowisko jest zupełnie inne, więc i warunki i ustalenia zmieniały się na przestrzeni lat.

Aga

(usunięte przez administratora) Firma zatrudnia ludzi po znajomości. Ci pracownicy mogą więcej, dostają lżejsze zadania, nie przepracowują się. Inaczej jest z pracownikami zatrudnionymi z ogłoszenia. Wspomnę może, że na rozmowie kwalifikacyjnej nie chciano nawet przedstawić zakresu obowiązków, zakres był podany dopiero przy podpisaniu umowy. Sytuacja autentyczna, gdzie do pracy przychodzi nowy pracownik i na głos bez żadnego skrępowania mówi - kto wam załatwił pracę, bo inaczej nie można się tu dostać. Paranoja! Oczywiście wiadomo kto tej osobie załatwił pracę. Nie był to jedyny taki przypadek. Ludzie dość chętnie mówią jak się dostali do firmy. Oczywiście znajomki są nie do ruszenia, zawsze mają rację, a jak coś jest nie po ich myśli to druga osoba ląduje na dywaniku u kierownika i ma wmawiane co złego zrobiła, że nie ma racji itd. Ludzie z ogłoszenia są od czarnej roboty... Większość ok. 80-90% pracowników jest po znajomości i często zamiast pracować w laboratorium siedzą przy komputerach, nikt nie wie co tam robią, nie mają danych do obrobienia, raportów do napisania, bo niby z czego, ale są w pracy i to wystarczy. W firmie występuje silna grupa trzymająca władzę. Jeśli cię nie polubi to masz przechlapane. Donoszą, kopią dołki przy przyzwoleniu kierownictwa. Nie musisz się do nich odzywać, wystarczy, że coś im nie pasuje i jesteś skreślony/skreślona. Lubią sobie często robić przerwy, po przyjściu do pracy, przed lunchem, po lunchu, oczywiście na wspólne kawy i ploteczki zapraszają wybranych. Choć jeśli będziesz normalnie pracować to nie będzie czasu na takie rzeczy, co dodatkowo daje ci minusa. Ostatecznie dochodzi do przypadków, gdzie pracownicy są tępieni przez grupę trzymającą władzę, nie wiadomo dlaczego, po prostu, bo tak. Śmiało można nazwać to mobbingiem. Kierownictwo doskonale o tym wie, ale nic z tym nie robi. Jeszcze często prześladowana osoba ma zwracaną uwagę, że to, to i to robi źle i wszystko to jej wina i mimo, że dużo pracuje to powinna pracować jeszcze więcej. W firmie jest bardzo dużo małych grupek, znajdzie się zaufanych i normalnych ludzi, ale niestety tacy są w mniejszości i nawet gdy widzą co dzieje się w firmie i próbują pomóc uciskanym osobom to tak na prawdę prócz dobrego słowa nie są w stanie nic zrobić. Firma ma wielkie aspiracje, ale za rok, dwa otworzy duży zakład wytwórczy i personel laboratoryjny będzie zbędny. Na jego miejsce będą zatrudnieni ludzie na produkcje bez wyższego wykształcenia. A personel laboratoryjny ma w większości zostać zwolniony. Takie informacje przekazała mi zaufana osoba na wysokim stanowisku. Także perspektyw na pracę naukową nie ma. Pensja na start na 3 miesiące 1800, potem na rok 2300, a potem 2600.

Bzyku
@Aga

Witam ,będę się wybierał do tej firmy , bo mam wrażenie że osoba pisząca to ma wiadomości wyssane z palca ,niczym nie potwierdzone- komentarze inne są bardziej optymistyczne i myślę że podjąłem słuszną decyzję

Małgosia
@Aga

Zgadzam się z @Aga, duża część zatrudnianych osób to byli pracownicy jednego z łódzkich Instytutów PAN. W związku z tym, mogą Państwo sami wywnioskować czy proces rekrutacji jest sprawiedliwy.

OLO
@Małgosia

Czyli trochę schodów robią zwykłym aplikującym ??

@OLO

A to w ogóle prawda jest?

@Marta

W procesie rekrutacji brane są pod uwagę aplikacje, które spełniają wymagania zamieszczone w ogłoszeniu. Rekrutacja jest zawsze otwarta i w procesie może wziąć udział każdy, kto takie wymagania spełnia. Jeśli mamy do obsadzenia jeden etat a na wybrane stanowisko wpłynęło np. 60 aplikacji to jesteśmy w stanie skontaktować się wyłącznie z wybranymi kandydatami. Proces rekrutacji prowadzony jest dwuetapowo: - spotkanie z przedstawicielem działu HR - spotkanie z managerem Taki proces weryfikacji pozwala nam na wyłonienie najlepszych kandydatów do zatrudnienia.

Amelka
@Aga

Bardzo dziękuję teraz wiem, że nie warto tam aplikować. Szkoda czasu, fatygi i marnowania siebie, żeby za 3 miesiące znowu szukać :)

Natalia
@Proteon Pharmaceuticals S.A.

zawsze mnie ciekawi czemu dział HR nie jest w stanie skontaktowac sie z danymi osoabmi, 60 osob i wyslanie do nich maili z podziekowaniem to moze 1h pracy ? skoro jest dział HR to pracuje w nim wiecej niz jedna osoba i moglaby to zrobic ?

@Natalia

Dział HR kontaktuje się mailowo ze wszystkimi kandydatami po zakończonym procesie rekrutacji. Zamknięcie rekrutacji trwa czasem nawet 3 miesiące. Jeśli kandydat nie otrzymał odpowiedzi oznacza to, że proces jest nadal aktywny.

CHętny

Witam, jakie są zarobki/widełki w dziale logistyki - młodszy specjalista ds logistyki i obsługi klienta ?

Hej, Proteon do fajne miejsce do pracy, atmosfera wiadomo zależy od zespołu w którym się pracuje, w moim na ten przykład jest spoko. Jeśli chodzi o zadania to bywają trudne i skomplikowane, często wymagające nieszablonowego podejścia. Firma zajmuje się tworzeniem innowacyjnych preparatów bakteriofagowych więc nie ma do tego instrukcji, nasza praca polega na wdrażaniu i opracowywaniu nowinek naukowych wiec musimy być bardzo samodzielni i kreatywni. Jeśli chodzi o zarobki, to jest najsłabszy punkt w Proteonie, są poniżej mediany dla danego stanowiska w ujęciu krajowym (dane na temat mediany https://wynagrodzenia.pl/). Jeśli chodzi o "premie", w zeszłym roku ruszył program "celów rocznych" i w tym roku miały zostać przyznane pierwsze premie ale na tą chwilę jeszcze nie zostały takowe przyznane. Jeśli chodzi o benefity, to tak są, ale są odciągane od pensji. Podsumowując Proteon Pharmaceuticals to fajne miejsce dla osób zafascynowanych nauką, i rozwojem swoich umiejętności oraz godzących się niższe wynagrodzenie. Firma cały czas się rozwija może w przyszłości gdy nasze produkty uzyskają niezbędne rejestracje, sytuacja finansowa poprawi się na tyle że pensje nadążą za inflacją oraz wartością pracowników.

Czyli są benefity ale musisz za nie sam zapłacić skoro odciągają z wypłaty. A premie? Wiadomo już w jakiej będą wysokości? Od twojego wpisu wypłacili już komuś?

@Adam

Premia wyniosła około 2k :|

Premia roczna jest uzależniona od stopnia realizacji celów korporacyjnych oraz od poziomu realizacji indywidualnych lub zespołowych celów wyznaczonych dla pracownika.

@Adam

Regulamin premiowania dokładnie określa termin wypłaty bonusów. Wypłaty premii za rok 2021 zostały zrealizowane zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Weronika

Do tej strony nie finansowej tylko zadaniowej to brzmi super, powiedz czy to jest dobra opcja dla ludzi po studiach bez doświadczenia, aby się nauczyć? Mają szanse uczestniczyć w tych innowacyjnych projektach preparatów bakteriofagowych?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Proteon Pharmaceuticals S.A.?

Dział HR

Podczas rekrutacji pytamy kandydatów między innymi o przebieg kariery zawodowej, doświadczenie z wymaganymi narzędziami, poziom znajomości języka angielskiego. Za pomocą wywiadu kompetencyjnego badamy umiejętności w zakresie współpracy w zespole, radzenia sobie ze stresem, organizowania pracy itp.

Dobra dusza

Odradzam pracy oraz stażu w tej firmie. Jeśli sądzicie na rozwój naukowy oraz zawodowy w tej firmie to jesteście w wielkim błędzie! Już 1 dnia pracy otrzymujecie informację, że projekty oraz publikacje naukowe są rzadkie, a jak już są to wyłącznie dla grupy trzymającej władze. Zgadzam się z użytkownikiem Aga, że w firmie panuje (usunięte przez administratora) i wyzysk pracownika. Kierownictwo nakłada na pracownika "nadobowiązkowe" polecenia, których nie ma w umowie. Jeśli chodzi o zarobki to sięgają one niewiele wyżej niż najniższa krajowa, natomiast wymagania są KOSMICZNE! W normalnej firmie, pracodawca w sposób jasny i prosty tłumaczy pracownikowi jak wyglądają jego obowiązki oraz czym będzie się zajmował, natomiast w Proteonie już 1 dnia usłyszycie, że macie sami to ogarnąć, bo nie jesteście stażystami. Jeśli czegoś nie wiecie lub popełnicie błąd to od razu lądujecie na dywaniku kierownictwa i jest wam wmawiane jacy najgorsi jesteście w porównaniu z innymi. Wracając do zarobków to wahają się między 2400-2650 zł netto! Więc sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy warto być wyzyskiwanym za wynagrodzenie wyższe o 100-200 zł więcej od najniższej krajowej. Atmosfera jest fatalna w pracy, panuje wszechobecne (usunięte przez administratora) zarówno ze strony kierownictwa oraz grupy trzymającej władzę. Nie polecam nikomu tutaj pracy ani stażu, bo niewiele nauczycie się, każda firma w Łodzi jest lepsza od Proteona.

Iwona
@Dobra dusza

Ale mnie zmartwiłaś tą opinią. Bardzo ci dziękuję za takie konkretne info! I serio jakieś dodatkowe wymagania za taką kasę? A jakieś premie, coś?

@Iwona

Wymagania są kosmiczne w stosunku do pracownika, co można śmiało nazwać wyzyskiem. Premie? Nie ma, przynajmniej nie dla normalnego pracownika

@Dobra dusza

Doskonale rozumiem, że każdy może mieć swoje zdanie ale… Kiedy negatywna opinia pojawia się zaraz po sytuacji, kiedy pracownik nie otrzymał kolejnej umowy a powodem było niewywiązywanie się z obowiązków to jednak daje do myślenia kto konkretnie to napisał. Dodatkowo wychodzi na jaw nieszczerość podczas procesu rekrutacji, próby manipulacji i brak współpracy z zespołem. Mimo dobrych chęci ze strony pracodawcy, wielu rozmów rozwojowych i korygujących prowadzonych podczas okresu próbnego, pracownik z tego nie skorzystał/nie wprowadził zakomunikowanych mu wskazówek w wymagających tego obszarach. W związku z powyższym umowa na kolejny okres nie mogła zostać przedłużona. W ramach odwetu były już pracownik postanowił wystawić pracodawcy negatywny komentarz, aby dać ujście swoim emocjom i frustracjom, zamiast wyciągnąć z sytuacji konstruktywne wnioski na przyszłość. Celem sprostowania nadmienię, że w Proteonie dbamy o pracowników i liczymy się z ich opinią. Każdy pracownik jest dla nas wartościowy i ważny. Dajemy duże możliwości zdobycia cennego doświadczenia, udział w ciekawych projektach oraz możliwość rozwoju kompetencji poprzez szkolenia wewnętrzne (np. komunikacja, stres, zarządzanie) i zewnętrzne (np. język angielski). Wprowadzamy nowe benefity, pracownicy otrzymują cykliczne podwyżki. Są również możliwości awansu. Na pokładzie mamy pracowników, którzy kilka lat temu zaczynali współpracę od stażu a aktualnie kierują pracą działu. Wszystko zależy od kompetencji, doświadczenia oraz poziomu zaangażowania i współpracy a także umiejętności przyjmowania informacji zwrotnych. Wynagrodzenie proponowane na start również zależne jest od wykształcenia, stażu pracy i kompetencji wymaganych na stanowisku. Kompetencje i wymagania są szczegółowo opisane w ogłoszeniu oraz wręczanym wraz z umową zakresie obowiązków. Wynagrodzenie proponowane pracownikowi uwzględnia w/w elementy i jest przekazywane kandydatom na ostatnim etapie rekrutacji. Kandydat wybrany do zatrudnienia zapoznaje się z przedstawioną ofertą i może ją świadomie przyjąć lub odrzucić. W dzisiejszych czasach każdy chce zarabiać jak najwięcej, to jasne. Ale jeśli osoba zaraz po studiach lub z niewielkim doświadczeniem chce zarabiać tyle ile doświadczony pracownika to niestety nie jest to możliwe do realizacji zaraz na początku kariery zawodowej. Muszę wspomnieć przy tej okazji o jeszcze jednej niezwykle ważnej kwestii. Najważniejsze wartości jakie wyznajemy w Proteon Pharmaceuticals to dobra atmosfera, współpraca i szacunek. Na to stawiamy przede wszystkim i przez lata taka właśnie strategia nam się doskonale sprawdza. Tworzymy zgrany team i wiemy, że razem możemy więcej. Pozdrawiamy serdecznie p.Mateusza i mimo wszystko życzymy mu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

@Iwona

W Proteon Pharmaceuticals oferujemy wszystkim pracownikom motywacyjną premię roczną powiązaną z realizacją celów.

@Proteon Pharmaceuticals S.A.

Widzę, że Państwo wygłosiło wiele zarzutów wobec mojej osoby, dlatego, w celu wyjaśnienia sedna sprawy oraz sprostowania, omówię poszczególne zarzuty wymierzone w moją stronę. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron z mojej aprobaty, z powodu niesprawiedliwego traktowania przez pracodawcę oraz braku prawidłowej relacji na linii pracodawca-pracownik, więc zarzut, że nie wywiązywałem się z obowiązków jest nieuzasadniony. Cieszę się, że Państwo nawiązują do tematu „nieszczerości podczas procesu rekrutacyjnej” oraz „prób manipulacji”, ponieważ to Państwo zaproponowali mi inne stanowisko ostatecznie niż to na które pierwotnie aplikowałem, dlatego argument o manipulacji oraz nieszczerości nie jest trafny wobec mnie. Dobre chęci pracodawcy? Rozumiem, że wspominają Państwo notoryczną krytykę oraz wpędzania nowych pracowników w poczucie winy jako przejaw „dobrej rozmowy rozwojowej”. Umowa nie mogła zostać przedłużona, ponieważ sam oświadczyłem, że nie zamierzam dalej kontynuować współpracy z firmą, która nie traktuje w sposób sprawiedliwy wszystkich pracowników. Chciałbym zaznaczyć, że praca w tej firmie jest moją kolejną pracą a nie pierwszą, ponieważ już wcześniej pracowałem w innych zakładach pracy, gdzie nie było przedstawionych wyżej przeze mnie sytuacji. W dodatku poprzedni pracodawca, który posiada bardzo wysokie kompetencje i doświadczenie w kierowaniu zespołem oraz wdrażaniem pracowników, wystawił mi rekomendacje, które są sprzeczne z Państwa zarzutami wobec mnie, co jest idealnym dowodem na to, że Państwa oskarżenia nie są wiarygodne. Duża rotacja pracowników stanowi dylemat, ponieważ co miesiąc pojawiali się nowi pracownicy, o czymś to świadczy. Podawanie czyjś dany osobowych nie mając pewności, kto napisał negatywną opinię nie przedstawia Państwa w dobrym świetle oraz budzi wiele kontrowersji dotyczących strategii przyjaznego podejścia do pracownika, o której tak często mówicie. Sądzę, że moje sprostowanie jest konstruktywne, tym bardziej, że mam porównanie pomiędzy różnymi zakładami pracy i widzę, gdzie kierownik potrafił w jasny i prosty sposób wdrożyć pracownika, wytłumaczyć jemu sens pracy, być dobrym coachem nie stosującym mikrozarządzania oraz wspierać pracownika jednocześnie zarażając go pasją do pracy. Na koniec chcę zaznaczyć, że pod moim sprostowaniem nie przemawiają negatywne uczucia, lecz przedstawienie stanowiska w odpowiedzi na postawione mi przez Państwo zarzuty. Mimo to, mam nadzieję, że firma na przyszłość będzie ostrożniej weryfikowała opinię umieszczane w sieci i zastanowi się nad pochopnym szukaniem „winowajców”. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiadając na Pana wiadomość chcielibyśmy sprostować: -Zawarta z Panem na 3-miesięczny okres próbny umowa i tak nie zostałaby przedłużona. Zostało to Panu zakomunikowane oraz pracodawca (aby skrócić ten okres) zaproponował rozwiązanie pracy za porozumieniem stron, które (jak sama nazwa wskazuje) musiało zostać przez Pana ,,zaaprobowane”. Powodem dla którego chcieliśmy skrócić pana zatrudnienie było niewywiązywanie się z obowiązków służbowych i brak współpracy z zespołem - propozycja wzięcia udziału w innym procesie rekrutacji faktycznie padła z naszej strony, po tym jak na stanowisko, na które Pan pierwotnie aplikował została zatrudniona inna osoba, a Pan wyraził na to nie zgodę i został Panu przedstawiony zakres obowiązków podczas procesu rekrutacji. - referencje wystawione przez innego pracodawcę nie oznaczają, że w każdej pracy będziemy świetni. Mogą być pomocne podczas procesu rekrutacji ale i tak są weryfikowane przez naszą codzienną prace i zaangażowanie. - Proteon co miesiąc zatrudnia nowe osoby gdyż firma się rozwija i realizujemy zaplanowany na ten rok plan zatrudnienia. Zdarza się jednak również, że pracownicy od nas odchodzą. W przeważającej większości w jednak dobrych relacjach i z zachowaniem miłych wspomnień ze spędzonego wspólnie czasu. Bardzo szanujemy prywatność naszych pracowników. Pana imię samo w sobie (niepołączone z dodatkowymi danymi mogącymi umożliwić identyfikację), nie stanowi danych osobowych, a to ze względu na fakt, że osoba postronna nie jest w stanie pośrednio lub bezpośrednio zidentyfikować Pana osoby na podstawie samego imienia, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że w firmie zatrudnionych jest wiele osób, w tym osoby posiadające takie samo imię. Nikt nie szukał ,,winowajcy” ale, skoro pozwolił sobie Pan na napisanie rzeczy, które są w naszej ocenie nieprawdziwe, my również mamy prawo do przedstawienia naszego punktu widzenia i obrony naszych pracowników. Pozdrawiamy serdecznie.

Czy w Proteon Pharmaceuticals S.A. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Tak, jest to możliwe.

Dobra dusza

Odradzam pracy oraz stażu w tej firmie. W firmie panuje (usunięte przez administratora) oraz (usunięte przez administratora) wobec pracownika, zarówno przez kierownictwo oraz grupę "trzymającą władzę". Jeśli myślicie, że w tej firmie możecie się rozwinąć naukowo oraz zawodowo, to jesteście w wielkim błędzie. Już 1 dnia pracy dostaniecie informację, że wszelkie udziały w projektach badawczych czy publikacjach są rzadkie, a jak już są to zarezerwowane są wyłącznie dla kierownictwa i ich pupili :) Firma wyzyskuje swoich pracowników, zarówno poprzez "nadobowiązkowe" polecenia oraz finansowo, gdyż zarobki w tej firmie są niewiele wyższe niż najniższa krajowa, natomiast wymagania wobec pracownika są KOSMICZNE! Przeciętna stawka w firmie waha się między 2400-2650 zł netto! Firma na początku fajnie przedstawia swoje "benefity" takie jak karta Multusport, która wychodzi drożej niż zakup karnetu w ośrodku sportowym, ubezpieczenie zdrowotne, które tak naprawdę zawiera 5 wizyt w ciągu roku, 4 godziny profilaktyki na rok oraz premię roczną, która jest zarezerwowana wyłącznie dla kierownictwa oraz grupy trzymającej władze. Zgadzam się z opinią użytkownika Aga, dokładnie jest tak jak opisała, panuje (usunięte przez administratora) wyzysk oraz ciągłe niezadowolenie. W normalnych firmach, pracodawca stara się dobrze wdrożyć pracownika w system pracy oraz wytłumaczyć jemu co i skąd się bierze, ale nie w Proteonie. Już po 1 dniu dostajecie informację, że macie sami to ogarnąć i koniec kropka, bo nie jesteście stażystami. Jeśli czegoś nie wiecie albo popełnicie błąd to lądujecie na dywaniku kierownika i jest wam wmawiane jacy jesteście najgorsi w porównaniu do innych itd. Niewiele nauczycie się w tej firmie, nawet na stażu, jedynie co to będziecie mieli poszarpane nerwy. Firma wymaga wiele od pracownika, ale niewiele daje, więc nie ma sensu starać się, skoro i tak nie ma co liczyć na rozwój naukowy a zarobki sięgają może o 100 czy 200zł więcej niż najniższa krajowa. Nie polecam, każda inna firma w Łodzi jest lepsza od Proteona na staż czy jako pracę!

Firma oferuje pracownikom prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, motywacyjną premię roczną oraz dostęp do pakietu sportowego.

Jarosław

Tak spokojnie jest na wątku bo ludzie generalnie są zadowoleni z pracy w firmie a sytuacja zewnętrzna przynosi wiele niepokojów.

Jaka umowa obowiązuje w Proteon Pharmaceuticals S.A. podczas okresu próbnego?

HR

Umowa o pracę na okres próbny. Czas trwania 3 miesiące.

Anatol

Natomiast firma jest bardzo dobrym pracodawcą i z pewnością potrafi docenić dobrą prace.

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Proteon Pharmaceuticals S.A.?

W firmie nie ma wprowadzonego systemu premiowego. Obecnie tylko na święta Bożego Narodzenia są dawane bonusy w postaci bonów czy innych prezentów.

Zostaw merytoryczną opinię o Proteon Pharmaceuticals S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w Proteon Pharmaceuticals S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Proteon Pharmaceuticals S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Proteon Pharmaceuticals S.A.?

Proteon Pharmaceuticals S.A.