Opinie o T2S Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy T2S Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie T2S Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o T2S Sp. z o.o. w Warszawa

Odnośnie pracy jako konsultant wdrożeniowy to do jakich obowiązków wymagane jest prawo jazdy? Chodzi bardziej o dojazdy do pracy? Ile minimum czasu trzeba przepracować na tym etacie żeby dostać awans? Ktoś kojarzy od jakiej kwoty zaczyna się pensja?

Joanna

Jeśli Twoja kandydatura się spodoba, a przestrzelisz, będą negocjować obniżenie stawki. Sama byłam w takiej sytuacji - porównanie miałam z zarobkami na równorzędnym stanowisku, ale w zupełnie innej branży. Tu naprawdę trzeba umieć rozmawiać - jeśli będziesz się obawiać rozmowy z przyszłym szefem o zarobkach, to tym bardziej nie poradzisz sobie z klientami w sytuacjach niekomfortowych, których w tej pracy nie brakuje. Jeśli masz jakieś wymagania finansowe, a obawiasz się, że mogą być zbyt wysokie, to zawsze jest dobrze umieć je uzasadnić. Spróbuj przekonać.

Klara Nowy wpis

Zainteresowała mnie oferta dla młodszego konsultanta wdrożeniowego (logistyka) i tak się zastanawiam, skoro wynagrodzenie jest adekwatne do osiąganych rezultatów, to oprócz zasadniczego wynagrodzenia jest możliwość zdobycia premii, tak?

Joanna Nowy wpis
@Klara

Tak, jak najbardziej.

Administrator Nowy wpis

W T2S Sp. z o.o. poszukiwana jest osoba na stanowisko Pracownik Produkcji. Brałeś udział w procesie rekrutacji i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądało spotkanie. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób, które biorą pod uwagę pracę w tym przedsiębiorstwie.

Joanna Nowy wpis

Dlaczego Administrator zamieszcza treści wprowadzające w błąd? Nie jesteśmy firmą produkcyjną i nie rekrutujemy pracowników produkcji. Jesteśmy firmą informatyczną usługową.

Skoro praca polega na pakowaniu ciasteczek i pierników, przynajmniej zgodnie z ofertą, to chyba nie jest zbyt ciężka i kobieta może spokojnie aplikować? Po dłuższym okresie bezrobocia szukam pracy, najlepiej bez kwalifikacji. Trafiłam na tę ofertę i od razu pomyślałam, że zapytam.

Joanna

T2S Sp. z o.o. nie pakuje ciastek ani pierników. Wdrażamy oprogramowanie do zarządzania firmą. To pomyłka. Niestety kilka innych firm nosi podobną nazwę i często użytkownicy zostawiają tu opinie o nich, a nie o nas.

Wynajmujacy

Uważajcie na tą firmę. Nie płacą faktur, po pracownikach tej firmy miałam cały lokal do remontu a dostali do użytkowania całkiem nowy lokal sprzęt. Wszystko poniszczone. Koordynator nie odbiera telefonu faktury nie zapłacone. Nie ma jak się z nimi skontaktować.

@Wynajmujacy

Czy przypadkiem nie mieli Państwo na myśli innej firmy o podobnej nazwie? T2S-ów jest trochę. O jakich koordynatorach i jakim wynajmie mowa? To na pewno pomyłka.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Ekspert ds. HR
Marika

Witam serdecznie, wpadła mi w oko oferta pracy dla młodszego konsultanta wdrożeniowego. Piszą o możliwości rozwoju zawodowego i awansie - nie ukrywam, że będąc młodszym konsultantem żależy mi aby ściezka kariery była jasno określona już na starcie. Podpowiedzcie mi, czy jeśli dostałabym stanowisko, to realnie mogę na to liczyć :-)

Na co można liczyć jako programista C# .NET, w sensie benefitów, bo tego nie widzę w ogłoszeniu? Ciekawe, czy na ostatnim roku studiów da się pogodzić pracę na etat tutaj z nauką..

Joanna

Mogę odpowiedzieć tylko na drugie pytanie: da się pogodzić, jeśli studia są w trybie wieczorowym lub zaocznym.

Róża

W grudniu podawali na produkcji stawkę w ogłoszeniu 22 zł. Teraz na produkcji jakie macie zarobki, po nowym roku się zmieniło, jak weszły nowe stawki wynagrodzenia? Muszę wiedzieć, bo nie wiem, czy wyślę papiery tu czy do innej firmy jeszcze.

@Róża

Czy nie pomyliła Pani firm? Jaka stawka? Na jakim ogłoszeniu? Na jakiej produkcji?

Joanna

Prawo jazdy jest potrzebne - konsultanci jeżdżą do klientów firmy. Awanse nie są uzależnione od stażu pracy, a od indywidualnych wyników. Informacje o zarobkach są poufne - i takimi powinny pozostać. Rzecz do indywidualnej negocjacji z przełożonym.

@Joanna

Parlament Europejski nie podziela Twojej opinii. A z badań wynika, że 98 proc. respondentów chce widełek w ogłoszeniach, zaś 68 proc. nie aplikuje, jeśli ich nie ma w ofercie. Nikt tu nie pyta, co wynegocjował sobie XZ, tylko jakie są widełki na stanowisko. Także chce poznać minimum zarobkowe konsultanta.

Joanna

Tak jak napisałam - informacje o zarobkach są poufne i niewiele zmienia fakt, że ktoś chciałby je znać. Jeśli ktoś aplikuje nie dlatego, że jest to praca, która odpowiada jego kompetencjom i/lub mieści się w planach rozwoju zawodowego, a dlatego, że mu odpowiadają widełki, ryzykuje. Człowiek nie pasujący do miejsca/stanowiska będzie zawsze odbierał swoją pracę jako uciążliwość, której żadne pieniądze nie zrekompensują. O wynagrodzeniu dyskutuje się już na etapie rekrutacji - jest więc możliwość wycofania się odpowiednio wcześnie, dla obu stron. Jak dotąd zatrudnienie w T2S zwiększa się, widocznie te 32 procent aplikujących wystarcza, by znaleźć aplikanta wartego uwagi i szansy.

@Joanna

Hej :) Masz rację, ale osoba wyżej też ją ma. JAqnp. zawsze trochę się obawiam, jeśli nie ma podanych widełek. Co jeśli zależy mi na pracy, a powiem za wysokie wynagrodzenie i przestrzelę w górę? :) Firma może mnie odrzucić już na starcie. To samo działa w drugą stronę, można też powiedzieć za mało. No nic, zdradzisz, chociaż czy zarobki są rynkowe? Lub jak ci się pracuje, polecasz tu aplikować? ;)

KLIENT

zwracam uwagę na niejasne i nierzetelne procedury załatwiania spraw i obsługi przez pracowników T2S. Brak informacji, pracownicy niekompetentni, tworzenie dokumentów na własny użytek, a następnie wykorzystanie ich przeciwko klientom celem wyłudzenia pieniędzy. Jeżeli ktoś zamierza kupić oprogramowanie firmy COMARCH, to powinien to zrobić bezpośrednio w COMARCH S.A., ponieważ tam są bardziej kompetentni pracownicy i bardziej przejrzyste reguły współpracy. T2S Sp. z o.o. w Warszawie (usunięte przez administratora) Klientów.

@KLIENT

Cena wtedy i tak będzie identyczna?

@KLIENT

Jeżeli na powyższe ma Pan/Pani jakieś konkretne przykłady i dowody, proszę o zgłoszenie sprawy do prokuratury. Zarzut wyłudzania pieniędzy i osztustwa jest bardzo poważny. Tak samo oczernianie i zniesławianie - są to czyny karalne.

dsa
@KLIENT

Brak możliwości zakupu oprogramowania bezpośrednio z Comarchu :)

Czy w T2S Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Joanna

Raczej nie, zazwyczaj umowa o pracę na czas próbny.

Czy T2S Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Umowa o pracę.

@Joanna

A okres próbny ile trwa?

@Ewa

Zwyczajowo 3 miesiące. Zawsze można negocjować, jeśli miałby być inny.

JD

Firma T2S to moja pierwsza praca z prawdziwego zdarzenia, informatyczna. Pracując tutaj mogłem nabrać nowych doświadczeń, które pomogły mi poszerzyć horyzonty. Nie ma tutaj wyścigu szczurów. Przy tworzeniu oprogramowania można korzystać z preferowanych metod narzędzi .NETowskich. Tworzone oprogramowanie opiera się głównie na Windows Formsach, aplikacjach konsolowych, WebService'ach / WebAPI. Bardzo dobra praca na stare, ponieważ poziom trudności wymagań klientów określiłbym jako "średni". Można śmiało wdrażać swoje autorskie rozwiązania, jeśli ktoś jest ambitną osobą, to może korzystać z najnowszych technologii. Oprogramowanie Comarchu jakie jest, każdy wie, ale jako programista sam nie musiałem wiedzieć, jak co działa, a dokumentacja i struktura bazy danych jest na tyle klarowna, że pisanie programów nie sprawia trudności. Współpracownicy życzliwi i chętni do niesienia pomocy innym, atmosfera w biurze bardzo przyjazna. Pracując miałem satysfakcję, że moja praca jest faktycznie doceniana.

@JD

Z tego co piszesz widać, że spoko Ci się układa praca tutaj i warunki są ok. Masz jakieś konkretne porady dla nowicjuszy jak się tu w robocie odnaleźć? Co podszlifować i na co zwrócić szczególną uwagę?

King
@JD

Nie ma wyścigu szczurów? To chyba pracowałeś w innym T2S, firma to jest porażka. Nie polecam nikomu, nawet na start. Chyba że chcesz się nauczyć, czego nie robić w profesjonalnej firmie a nie amatorskiej, jaką jest T2S.

Dorota
@King

Czyli jest wyścig szczurów? Napisz coś o tym więcej ja akurat nie lubię takie atmosfery

Patryk

Nie polecam, ciężko się czegoś nauczyć od innych. Atmosfera jest straszna, ludzie oczekują tylko na twoje potknięcie. Wdrożenie to pełna amatorka, żadnej dokumentacji i później jak to mówią "trzeba gasić pożary". Firma nie jest dobra nawet na start, chyba że chcesz zobaczyć, jak nie powinno prowadzić się firmy. No i oczywiście zarobki też tragiczne.

Joanna, pracownik od 2007
@Patryk

Może zabrzmi banalnie, ale ludzie bardzo się różnią - zarówno w swoich oczekiwaniach jak i ocenach, mają inne motywacje i inny styl uczenia się, angażują się bardziej lub mniej, mają zupełnie różne kompetencje interpersonalne i różne doświadczenia zawodowe. Dlatego, nawet, gdy obiektywnie mówimy o jednej i tej samej firmie, dla jednego T2S będzie miejscem sprzyjającym rozwojowi, drugi będzie sfrustrowany. Generalnie o tym, czy człowiek będzie zadowolony ze swojej pracy i z wynagrodzenia, zadecyduje przede wszystkim stopień zgodności pomiędzy wymaganiami stanowiska pracy a indywidualnymi kompetencjami i motywacjami. Niedopasowanie będzie zawsze uwierało. A teraz konkrety. 1. Aktualnie w T2S pracuje ponad 70 osób. Od 20 lat rotacja nie przekracza 4% w skali roku. Czy to dużo czy mało - proszę porównać z innymi firmami w naszej branży. Rotacja wśród pracowników o długim stażu pracy - prawie żadna. Mamy w zespole osoby, które odeszły i wróciły, na to samo lub inne stanowisko. T2S bardziej przypomina firmę rodzinną i wie to każdy, kto zabiega o dobre relacje z innymi - bo do tanga trzeba dwojga. 2. O jakości wdrożeń więcej mają do powiedzenia sami klienci, aktualnie to blisko 3 tysiące firm. Wątpię, by autor powyższej oceny miał jakąkolwiek wiedzę o rotacji klientów w zależności od stażu współpracy, ale przybliżmy. Największa rotacja jest wśród małych firm i najczęściej wynika to ze specyfiki MSP i sukcesu/porażki danej firmy (duzi przedsiębiorcy zazwyczaj mają na swoim koncie po kilka, kilkanaście biznesowych porażek). Firmy większe, o stabilnej pozycji bardzo rzadko od nas odchodzą. Bywa nawet, że wracają, gdy zaczynają rozumieć, które z ich oczekiwań były nieuzasadnione i oderwane od realiów, a które były nie do zaspokojenia w określonym budżecie. Jakość przecież ma swoją cenę. Całkiem dużą grupę stanowią firmy związane z nami od kilkunastu lat. To nie są ani biznesowi masochiści, ani samobójcy. Po prostu wiedzieli, czego szukali i znaleźli to w T2S. 3. Zarobki, jak wszędzie, zależą od kilku rzeczy: wiedzy, umiejętności, zaangażowania i kosztu pozyskania określonych kompetencji z rynku pracy. Nie wiemy, jakie wynagrodzenia oferują nasi bezpośredni konkurenci. Najwyraźniej z pensjami u nas nie jest tak źle, skoro komuś opłaca się tu pracować. Zdumiewające jest jednak, że autor oceny w jednym zdaniu komunikuje chęć pozyskania kompetencji, a w kolejnym oczekuje wynagrodzenia odpowiedniego dla pracownika wykwalifikowanego. To są dwa różne cele. Można rozważyć inwestycję w specjalistyczny kurs plus praktyki, zanim się określ 4. Na pewno nie jest to branża i firma dla ludzi, którzy oczekują gotowych rozwiązań podanych na tacy i minimum własnego wysiłku. Nie jest prawdą, że pracownik zostaje pozostawiony sam sobie. Jeśli potrzebuje wskazówki, podpowiedzi, szkoleń, może na nie liczyć - ale musi je wpierw zakomunikować. Nie jest też prawdą, że komukolwiek tutaj zależy na wytykaniu cudzych błędów. Nie myli się ten, kto nic nie robi, a za pomyłkę nikt tu nie został ukarany. Nie wiem więc, skąd u autora oceny takie odczucie. Przed klientami również nie ukrywamy swoich pomyłek i niedociągnięć - jeśli taka sytuacja ma miejsce klient nie jest obciążany kosztami naprawy, albo może liczyć na bezpłatne usługui czy rabat przy najbliższej okazji. 5. Wdrożenia zawsze są udokumentowane (analiza przedwdrożeniowa), podobnie z audytami. Inaczej wygląda sprawa dokumentacji do tworzonych przez nas indywidualnych rozwiązań - to zawsze zależy od decyzji klienta, ponieważ przygotowanie takiej dokumentacji jest czasochłonne i wiąże się z dodatkowymi kosztami. 6. Czy T2S jest firmą nieumiejętnie zarządzaną? T2S jest liderem w swojej branży, co roku zdobywa nagrody dla najlepszego partnera Comarch w różnych kategoriach. Wyniki mówią więcej niż subiektywna ocena kogoś, kto aplikował do niewłaściwej firmy. Życzymy owocnych poszukiwań i zadowolenia z przyszłej pracy.

Patryk
@Joanna, pracownik od 2007

Nie wiem skąd bierzesz te statystyki, ale z tego co wiem to bardzo dużo osób odchodzi z T2S. Wdrożenia są prowadzone gorzej niż na studiach, nie ma żadnych założeń projektowych, żadnej spójności. Obiecują klientowi złote góry a później, trzeba się bujać z tym wdrożeniem przez kilka miesięcy. Jak możesz się wypowiadać o wdrożeniach, skoro nie masz żadnego porównania. Proszę podszkolić się, przeczytać kilka książek na temat metodyki wdrażania systemów lub zrobić kilka kursów. Właściciel niestety szkoleń nie robi, bo jak sam mówi nie chce być korporacją, a poza tym pracownik i tak niedługo ucieknie. Dlatego nie opłaca się w niego inwestować. Dlatego przestrzegam przed tą firmą.

@Patryk

Skąd biorę statystyki? Zarząd analizuje to na bieżąco, ma do tego narzędzia przecież (taka branża), w razie potrzeby udostępnia. To trochę lepsza podstawa niż "z tego, co wiem"... wypowiedziane przez anonimową osobę (przepraszam, nie kojarzę żadnego pracownika o imieniu Patryk) Co do wdrożeń: nie zarządzam projektami, ale dokumentacja zawsze powstaje. Do tego dochodzi informacja zwrotna od klientów - także tych, którzy zmieniają Comarch ERP XL na inny, a potem namawiają nas na zorganizowanie wsparcia w konkurencyjnych rozwiązaniach (czego nie robimy, umowa partnerska wiąże nas z Comarch). Ostatnio porządkowałam m.in. temat umów z klientami - jest wiele firm, dużych i zarządzanych na bardzo wysokim poziomie, które z T2S współpracują po kilkanaście lat.

Firma zajmuje się wdrożeniami oprogramowania Comarch, więc temat dość hermetyczny. Z drugiej strony jest to oprogramowanie dość już teraz różnorodne i można znaleźć swoją swoją niszę. Atmosfera miała. Nie ma problemu z dzieleniem się wiedzą - zawsze ktoś znajdzie trochę czasu żeby pomóc. Zdrowe podejście do rozwoju na start. Można popełniać błędy o ile się z nich uczy i nie powtarza.

@były pracownik

Po każdych studiach można się tu dostać jeśli zna się podstawy Comarcha? Czy raczej dość konkurencyjnie jest jeśli chodzi o pracę tutaj? Bardzo zachęcające jest to, że można popełniać błędy, bo dla niektórych jednak to mogłoby być trochę stresujące. ;)

@Emilia

Pytanie nie do mnie, ale tez odpowiem. Przychodzą tu ludzie z różnym doświadczeniem i po różnych studiach. Niektórzy (nie wszyscy) znają systemy Comarch z poprzednich miejsc pracy - jako użytkownicy, czasem jako wdrożeniowcy. Niektórzy potrafią programować, ale systemów Comarch i procesów realizowanych w przedsiębiorstwach muszą się dopiero nauczyć. Jest wiele elementów, które podczas rekrutacji mogą zadziałać na Twoją korzyść i mnie osobiście wydaje się, że znajomość Comarch nie jest decydujące, bo to jest tylko narzędzie do opanowania i to w stosunkowo krótkim czasie. Ale istotnych w pracy talentów, postaw czy kompetencji miękkich nauczyć się nie da. Albo się je ma, albo nie.

@Joanna

Czyli na rekrutacji stawiają właśnie na te kompetencje miękkie, o których wspominasz? Jak je weryfikują?

@Emilia

Nie, nie to miałam na myśli. Chodziło mi o to, że znajomość Comarch ERP nie jest decydująca. Wiele rzeczy jest branych pod uwagę - znajomość procesów biznesowych, znajomość narzędzi informatycznych, ogólna orientacja w branży, w profesji, w świecie - ale zestaw kompetencji jest różny dla różnych stanowisk i testy, które chyba każdy tu zdaje, są odmienne dla różnych stanowisk i uwzględniają inny zestaw kompetencji. Innych wymaga się od pracownika technicznego, innych od konsultanta wdrożeniowego, innych od programisty, innych od handlowca, innych od marketera. Jeśli brałabyś udział w rekrutacji na stanowisko programisty to programować umieć musisz i już, ale znajomość Comarch ERP jest w tym momencie dodatkowym atutem, a nie bezwzględnym wymogiem.

King
@Emilia

Jeżeli chodzi o błędy, to nikt Ci nie powie w twarz szczerze, co musisz zmienić. Każdy się śmieje za plecami, że coś źle zrobiłeś. Nawet jeżeli nie miałeś styczności z tym wcześniej.

Honorata
@King

Ej naprawdę nikt? A przełożony, tez woli się śmiać czy jednak coś powie? śmieją się osoby na stanowiskach na tym samym poziomie czy kto?

@King

Aha? Za plecami to nawet o tym nie wiesz czy się domyślasz? I tak w sumie te błędy takie zabawne niby, że taka reakcja? Po ile lat mają tu współpracownicy tak średnio?

Czy w T2S Sp. z o.o. - odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Joanna

T2S ma płaską strukturę, stąd nie ma konkursów na wyższe stanowiska, jeśli o to pytasz. Natomiast jest jak najbardziej możliwa zmiana obszaru specjalizacji, pokierowanie projektem czy zespołem - jeśli jest taka wola ze strony pracownika i zapotrzebowanie ze strony klientów.

Bardzo fajna firma na start. Można sporo wiedzy załapać, ale na dłuższą metę nie bardzo polecam.

John

Owner is not good,i donot recommend asians to donot join this company.i have problem with document also.

Robert

Macie szafki pracownicze ?

Jerzy

Co możecie napisać o pracy w T2S? Trafiłem na oferty pracy od firmy i chcę dowiedzieć się więcej o zasadach panujących tutaj.

Krzysztof

Bardzo fajna firma z miłą atmosferą, można liczyć na wielki rozwój przez ciekawe wdrożenia, projekty. Polecam !!!

SAID

Bardzo miła atmosfera pracy. Prezes jest ludzki i wyrozumiały. Zawsze można sie jakoś dogadać jak jest problem. Współpracownicy chętni do pomocy. Sporo sie można nauczyć.

Zostaw merytoryczną opinię o T2S Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w T2S Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy T2S Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w T2S Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy T2S Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w T2S Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

T2S Sp. z o.o.

T2S Sp. z o.o.