Opinie o NEWAG w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy NEWAG. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w NEWAG na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NEWAG w Gliwice

newagrules

Rok temu na newagu było w porządku. Odkąd (usunięte przez administratora) odszedł zaczęło się niszczenie Sądeckiego Newagu na rzecz Gliwic. kierownicy zastraszają pracowników zwolnieniami .. codziennie nowe wieści o ilości ludzi do zwolnienia . Większość ma tego dość i jeśli ich zwolnią to nie wrócą do tego syfu. O premii nie wspomnę ... ciągle chwalą się sprzedażą nowymi rekordami itd ale premii całych nie ma (bo nie ma sprzedaży ,nie ma wydajności) teraz teoretycznie nie ma pracy ale kooperacja kwitnie i pewnie kieszenie kierowników od łapówek też . Nie warto teraz tu pracować jest chaos i straszenie a kasa taka jak wszędzie czyli wyzysk za najniższą

Pracyk

Pracowalem ponad rok -(usunięte przez administratora) Trafilem do na prawde w porzadku druzyny bo pozostali oprocz sciemniaczy byli na prawde w porzadku, a to pomogli posmiai sie i takie ta(licze ze kiedys jeszcze trafie na takich fajnych ludzi). Zarobki w pozniejszym terminie? Po jakims pol roku moze wiecej zaczely sie kombinacje a to rzekomo sprzedazy nie ma wydajnosci, a co sie okazuj ewag rosnie w sile sprzedaz masakrycznie z dnia na dzien wzrasta bardzo sporo! Ale ich stara spiewka. Nawet za swiateczne paczki potrafili 200zl zabrac wiec zostalo z 4 dyszki. Nastepnie zaczely sie kombinacje wyjezdacie w delegacje jak nie to tam jest brama, przenoszenie do innych druzyn(czyli do najwiekszego syfu i halasu) Zwolnilem sie z powodu zarobkow ktore na koniec wynosily kur*a tyle co na poczatek i z podejscia kierownictwa (nie bardzo kumatego i malo doswiadczonego - byle by trzymac dyscypliny a jak zle robia to zwolnic. Tyle umieli) i oczywiscie zrobili listy osob do zwolnienia kolo 500 osob jak sie nie myle i sobie na raty zwalniali z dnia na dzien przychodzili i wypowiedzonko 2 tyg. Podsunuwujac to z zewnatrz sie wydaje super a jak juz tam popracujesz to sie dowiesz, nie warto.

aqqqq

@gaga jesli chodzi o mnie to ja pracuje w innej branzy, ostatnio zmienialem prace, z tego co mi wiadomo na start w EC mozna liczyc na 2-2,5k. To tez nie jest moj przedzial zarobkow xd jak by mi teraz ktos zaproponowal 6 tys podstawy netto to bym moze usiadl z nim do rozmow, oczywiscie przy kawce i bez stresu ,:)

gaga
@aqqqq

Gdybyś był naprawdę świetnym konstruktorem, który śpiewająco przejdzie rekrutacje to... kto wie ;)

@gaga

Ja zdecydowanie wole jak rekruter musi się natrudzić żeby mnie przekonać do podjęcia pracy. :) Narazie nie zamierzam zmieniać pracy, no chyba że za granice.

zigi

Hej. Dla studenta na start może być. Doświadczeni konstruktorzy już na emeryturze lub prawie na mecie. Niestety w biurze sami młodzi ludzie i nie ma się od kogo uczyć. Kierownicy nie potrafią podjąć konkretnej decyzji a uważają się za wszechwiedzących. Atmosfera też średnia. A rotacja szaleje. Na start ok ale ogólnie nie polecam.

Spawacz

CV wysłane za pośrednictwem strony po 2 dniach telefon i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

przedstawione warunki. próba spawalnicza pion i sciana(podolna dla pachwin) nie musi to być idealne ale w miarę wyglądać po kursie bez problemu dają rade.

Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Pomocnik Budowlany (montaż prefabrykatów)
Job Point Sp. z o.o.
Gaga

Widzę, że tu chyba uaktywnili się ludzie z EC bojący się konkurencji - pozdrawiam!

aqqqq

A tak z ciekawosci zapytam kiedy oni to w krk otwieraja? Troche mi sie wydaje watpliwe zeby mogli konkurowac z EC, bo zaden dobry konstruktor ani mes-owiec za (usunięte przez administratora)robic nie bedzie xd

Sam

Moim zdaniem (usunięte przez administratora) jest spoko gość.

Newag
@Sam

Odradzam wszystkim pracę w tej firmie. Donosiciele, a nie fachowcy są tam w cenie. Nie ma żadnej ścieżki kariery. Trzeba być lubianym i przytakiwać wtedy jest ok. Kadrowa, plotkara, promuje na zasadzie - lubię nie lubię. Firma, która działa w jakiś niewyjaśniony sposób, przeczy wszelkim zasadom zarządzania. W rozmowach z podwładnymi dominuje słowo k...

tony
@Newag

ścieżki kariery tam nie ma, bo jest tylko i wyłącznie ścieżka znajomości

aqqqq

Witam A pracuje ktoś może w Krakowie jako konstruktor? Jakie zarobki? Pytam bo dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do Nowego Sącza. Opinie tutaj wydają się mało pochlebne, a mam takie trochę przykre doświadczenia z poprzedniej firmy. Zdaje sobie sprawę że raczej nie będę pracował po 8h i miał wolne weekendy, ale też nie chciałbym pracować po nocach. Pozdrawiam

ob

gadasz bzdury,ochrona wprowadza dyscyplinę i tak powinno byc

obserwator

Po zmianie ochrony z Solid-u na VIP zaczął się kołchoz. Aktualna ochrona zachowuje się jak Gestapo, tylko patrzą, aby kogoś upokorzyć i aby coś w kieszeń wpadło. Obecni Prezesi to młode wilczki, którzy się chcą za wszelką cenę dochapać, a już przewalili cztery duże kontrakty

Inżynier

No ciekawe rzeczy piszecie Państwo. Myślałem nad robotą tam, ale to co się czyta za dobrze nie świadczy o firmie, a szkoda, bo pociągi to moja pasja. Ile zarabiają tam inżynierowie w zależności od stażu i ile godzin pracują ?

żenada

Jak tak czytam co się tu wypisuje to zastanawiam się gdzie jest PIP PANSTWOWA INSPEKCJA PRACY . !!! Ale z drugiej strony i tak jak prezes dostanie karę to i tak odbije ją od wynagrodzeń " niewolników ". Takie jest (usunięte przez administratora) prawo w naszym kraju. A co do tematu , który podjął jeden z panów po wyżej , iż w Nowym Sączu jest zmowa pracodawców co do zarobków ludzi to w pełni się z nią zgadzam nie bez powodu w tym rejonie jest ich najwięcej w Polsce . A my jeśli się temu nie będziemy przeciwstawiać to będzie coraz gorzej - W KUPIE SIŁA .

P.P

-------->A gdzie jest Państwa Inspekcja Pracy ???

K.R.

Strategia Newagu polega na tym aby jak najwiecej ludzi zatrudnic z urzedu pracy bo za to dostaja kase wiec ciagle zwalniaja i przyjmuja nowych na najnizszych stawkach aby robili na tych co pracuja tu dlugo i maja lepsza kase.Doswiadczenie to ja moge zdobyc w firmie ktora gra na zasadach fair a nie tak jak tu wpieprzy mnie do najgorszej roboty a jak skonczy sie umowa na moje miejsce przyjmie nowego naiwniaka!

Praca jak każda inna tyle ze w Newagu. Doskonała baza do zdobycia doświadczenia dla spawaczy konstruktorów i innych inz. . Po przeczytaniu opinii mogę napisać tyle ze Nadgodziny zawsze wypłacają. Osobiście po przepracowanym roku opuściłem firmę ale dobrze ją wspominam, kapusie, układy, układziki są wszędzie nie tylko w newagu. Wszystko zależy gdzie trafisz mi się akurat udało i nie narzekam. Pieniądze no cóż stawka minimalna + premia (nagroda uznaniowa200-300) warunki na halach w miarę czysto porządek pilnowany na bierząco.W firmie można zdobyć duże doświadczenie kursy dla spawaczy i dla ślusarzy. ja aktualnie pracuje za granicą żeby sie czegoś dorobić a za kilka latmorze wrócę do kolejarzy.

rysiek

Ludzie zacznijcie w koncu pisac prawde i faktycznie jak jest!W Newag mozesz robic jak murzyn ale jesli nie masz plecow i pracujesz niedlugo to nie zarobisz wiecej jak ten co plata sie po zakladzie i udaje ze robi.Tu nie ma kolegow ani sprawiedliwosci a zarabiaja tylko Ci co maja plecy.Pracujesz w Newagu to zobacz ilu ludzi tu sciemnia i jakie maja stawki a TY na nich pracujesz!Na zachodzie takich sciemniaczy wywala sie na pysk .Tu placi sie za uklady a nie za to co robisz,

technolog

Podzielam wypowiedzi kolegów, nawet na wyższych szczeblach jest się deprawowany. Zero szacunku i przyzwoitości i jak to pisał ktoś wyżej ,wyszedłem przez te drzwi jak mi skazali ... proste .

Najniższa krajowa 1181zł na rękę, praca czasem po 12 godzin. Wszystko już szybko, a materiału nie ma. Delegacje: zwykle 8 dni serwisu nocą przegląd,a w dzień pod telefonem. Wraca się zmęczonym i wkurzonym, wysyłają osoby na okresie próbnym, pracujące kilka dni na zakładzie(Metro, a wymagają cudów. Nadgodzin płacić nie chcą, tylko dają odrobione, ciągle kombinują... Nie wróże nic dobrego tej firmie, w końcu się przeliczą. A jeszcze zapomniałem dostałem umowę na 3lata bez możliwości negocjacji(jak się Panu nie podoba to tam są dźwi)i bez perspektyw podwyżkowych. Aktualnie pracuje ale jak znajdę coś lepszego to... Przyszłym roku zaczynam studia, może to mi otworzy jakieś perspektywy w tym mieście...

piotr

Odradzam pracy w tym zakładzie szkoda zdrowia...

kazek

Pracuje tu juz dlugo.Po nowym roku sie zwalniam i wyjezdzam za granice bo tu nie ma zadnych perspektyw zarobki bardzo male a wymagania bardzo duze delegacje zostawanie po godzinach na sile nawet jak nie chcesz.Za najnizsza krajowa to mozna miec lekka prace a nie jak tu dymac jak wol roboczy za jalmuzne! Na szatni smierdzi bo sie nie myja tylko brudni nie ida tylko uciekaja do domow biegiem po schodach jakby sie palilo taka atmosfera.

Zostaw merytoryczną opinię o NEWAG - Gliwice

• Jak się pracuje w NEWAG?

Zobacz opinie na temat firmy NEWAG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEWAG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEWAG?

Kandydaci do pracy w NEWAG napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NEWAG