Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zespole Edukacyjnym Pro Futuro

Opinie o Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zespole Edukacyjnym Pro Futuro

WORKER

Praca w szkole Pro Futuro jest dla osób z pasją. Jako pracownik szkoły nie zgadzam się z tak surową opinią osób na tym forum. Wszystkie warunki pracy uzgadnia się podczas podpisywania umowy i są one dotrzymywane, nie ma mowy o opóźnieniach. Oczywiście umowa działa w obie strony i jak w każdej pracy trzeba się wywiązać ze swoich zadań. Jeżeli ktoś chce się rozwijać jako nauczyciel, pedagog i wychowawca oraz pracować ze specjalistami to jest praca dla niego! Osobiście polecam!

GPR

Wszystko się zmienia. Ta szkoła także. Jedni odchodzą, inni przychodzą. Wszystko zależy od człowieka. W obecnej sytuacji najważniejsza jest zmiana właściciela i dyrekcji. Nie ma pustych obietnic, nie ma oszukiwania. To co zostało umówione jest realizowane. A jeśli ktoś nie chce, nie lubi pracować... Tu nie popracuje.

Wdzieczna

Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami. Tak jak jest to w powiedzeniu "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia " Ja jako matka i nauczyciel widzę to inaczej. Uważam że każdy nauczyciel z pasją i ambicją w każdej placówce ma swoje obowiązki. Wynika to z samego charakteru pracy. To my jesteśmy dla dzieci a nie odwrotnie !!!!. My tworzymy i układamy sobie klase. W szkole Pro Futuro jest taka możliwość. Nauczyciel może liczyć na liczbę szkolenia , pomoce wsparcie wspaniałej kadry. Zgadzam się z tym że nauczyciele się zmieniają, ale tak jak pisałam na początku łatwo napisać że się kadra zmienia a nie drążyć dlaczego? Często po prostu zdarzają się ludzie którzy są nieodpowiedzialne i sami nie wiedzą co chcą. Z wlasnego doswiadczebia wiem ze szkoła prywatna to wyzwanie dla każdego nauczyciela! Jest to jedna z niewielu szkól która dba o rozwój wszecgstronny dzieci - maja wiele kolek zainteresowan oraz wiele wyjsc , atrakcji , wysrarczy wejsc na strone internetowa i poczytac !! Dzieci same z siebie ucząc się różnych języków przez zabawe. Dzięki temu szkołą jest liderem w wielu konkursach. Polecam tę szkołę wszystkim ambitnym nauczycielom oraz rodzicom którzy są otwarci na innowacyjność w edukacji.

Pani Dobra

Ta szkoła to czysty wyzysk nauczyciela, ktory ma byc dobry we wszystkim - ma byc opiekunem, niańką, psychologiem, sprzątaczką i wodzirejem! Pracy bez końca! Ktoś kto ceni swój czas i energię odchodzi, chociaż próbują przekonać wyższą pensją, ale to też zależy od tego jakim nauczycielem jesteś i co wynegocjujesz. Najgorszy problem to właściciele, którzy prowadzą szkołę, nie z pasji, lecz z zysku. A to nigdy nie jest dobra droga!!

Ika

Jako dziecko byłam uczennicą klas 4-6. Obiecywano mi wspaniałe warunki i bezpieczną oraz spokojną atmosfere. Zamiast tego przeżyłam piekło. W mojej klasie miałam przypadki bicia, wyśmiewania i grożenia. Byłam świadkiem jak kolega z klasy złapał koleżankę za głowę i wytarł nią tablice, do mnie kolega podbiegł z nożem pytając " Jesteś za Legią czy Polonią". Takich sytuacji mogła bym opicać o wiele więcej gdyż jest to sam wieszchołek góry lodowej. Ciągle uciekałam z lekcji i zamykałam sie w gabinecie psychologa, kucharek czy pani doktor. Nauczyciele i dyrektor pomimo wielokrotnego informowania ich nie reagowali na to co sie dzieje a za zakup nowego sprzętu wszystko było zapominane. Dziś mam 20 lat i gdy ta szkoła mi się przyśni budzę sie z krzykiem i płacze. Zapalam światło i wołam rodziców. Pomimo wielu rozmów i terapi nie jestem w stanie zapomnieć tego koszmaru. Jeżeli chcecie chronić swoje dzieci przed patologią i zobojętnieniem na cierpienie nie posyłajcie ich do tej szkoły.

Barbara

Niestety, wiele obiecują, mało realizują wlasciciele. Mydlą co romu oczy, ze za rok bedzie lepiej, czyli wyplata w terminie i całe wynagrodzenie na umowę o pracę. Teraz minimum na umowe w pro futuro, a reszta na zlecenie w ich fundacji. Potem, jak przestaje Ci się to podobać, przestają placic zlecenie. Tamie tam oszustwa jak dotąd bez monsekwencji. Wieczne klamstwo lub bujna wyobraźnia. Jak kto woli. Nie polecam, odradzam.

Dytko

Szkoła prowadzi rekrutację regularnie. Rotacja kadry na poziomie 25-30% rocznie. Większość nauczycieli pozostaje w tej szkole przez 2-3 lata. Zarobki są negocjowane - co wynegocjujesz to masz. W większości przypadków płace nieco wyższe niż w szkolnictwie publicznym. Dużo obowiązków poza normalną pracą - maile i rozbudowana dokumentacja, bardzo częste zebrania. W wakacje konieczność stawienia się w pracy już w ostatni poniedziałek przed 15 sierpnia, choć nie ma to uzasadnienia merytorycznego. Większość sierpniowych szkoleń jest mało użyteczna, bądź bezużyteczna, a ewentualną pracę przewidzianą na ten okres dałoby się bez trudu wykonać w tydzień. Podsumowując, jeśli nie masz wyboru, zwłaszcza jeśli jesteś świeżo po studiach, to próbuj. Pierwsze wrażenia będą dobre. Ale pamiętaj, że to nie jest miejsce pracy rokujące długofalowe perspektywy.

Belferka
@Dytko 20.09.2014, 13:36

Uważam że każdy nauczyciel z pasją i ambicją w każdej placówce ma dużo obowiązków. Wynika to już s samego charakteru naszej pracy. To my jesteśmy dla dzieci a nie odwrotnie !!!!. Trzeba fajnie poprowadzić lekcję, czymś te dzieci zainteresować, wysłuchać okazać zainteresowanie i serce – to tylko tyle ……to jest wpisane w nasz zawód. Okazanie troszkę empatii i zainteresowania rodzicem, pokazanie swoje pracy na forum szkoły to tylko autoreklama dla nas. Szkoła prywatna to nie maszynka do zarabiania pieniędzy - to wyzwanie dla każdego nauczyciela! Rotacje są w każdej szkole - publicznej również i nie ma co tego oceniać., bo każdy ma swoje plany życiowe o różne koleje losu. A z tego co wiem wiele nauczycieli wraca do Pro Futuro !!!! Jest to jedna z niewielu szkól która dba o rozwój nauczyciela, wszystkie szkolenia przygotowane są z myślą o kadrze, i jej potrzebach – profesjonalnie i ciekawie. Do dziś pamiętam szkolenie z baletomanii i i wykorzystuje swój potencjał do pracy z dziećmi i ludźmi. Polecam tę szkołę wszystkim ambitnym nauczycielom, którzy są otwarci na innowacyjność w edukacji

Zostaw opinię o Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zespole Edukacyjnym Pro Futuro - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zespole Edukacyjnym Pro Futuro