Opinie o Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A. w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A. w Sosnowiec

Kandydatka

Konkretne pytania na rozmowie dotyczące wiedzy kandydata, który winien najlepiej być doświadczonym prawnikiem i nie mieć ambicji do zarabiania kasy :) Rozumiem jak najbardziej badanie poziomu wiedzy. I tylko to. Ale innych pytań praktycznie nie ma, nie liczy się doświadczenie i inne istotne umiejętności kandydata. Czyli zero rozwoju pracowniczego, budowania motywacji po zatrudnieniu, masz przyjść i zasuwać, co tam jakieś pierdoły o rozwoju, w końcu masz szanse u nas pracować ;) I widać, ze w tej firmie jest budowany ogromny dystans pomiędzy zarządem a pracownikami. Firma prywatna, zarządzana przez rodzine. Wymagania bardzo wysokie, a proponowana pensja niska. Pracownicy mili, ale pani prezes nie pracowała nigdy w innej firmie, o czym można się dowiedzieć w Internecie i całkowicie jej brak doświadczenia i szerszego poglądu na HR, widać to w komunikacji z kandydatem. Myśle, ze świetnie kieruje firma, maja zlecenia i zna się na negocjacjach. Ale praca dla tej firmy raczej nie przynosi pracownikowi satysfakcji, atmosfera ciężka, to się dosłownie wyczuwa od progu. Pani prezes powiedziała z duma, ze od nich wychodzą bardzo wysoko wykwalifikowani pracownicy. Rozumiem dumę z wiedzy, która sie dzielą, ale jednocześnie odkryła karty, ze kasa zawsze będzie słaba i wola zatrudniać co jakis czas kosztem wypuszczania na rynek swoich najlepszych pracowników. Spółka może powinna sie przebranżowić w zakład doskonalenia zawodowego? ;) Oczywiście rozumiem, ze zatrudnienie musi sie spiąć w budżecie firmy, ale zupełnie nie polecam. Panuje atmosfera jak 20 lat temu, gdzie pracownik dla Szefa niewiele znaczył. Ten brak szacunku nawet jest widoczny spóźnianiu sie prowadzącej na rozmowę i bez żadnego przepraszam.

@kierownik

Odnosząc się do tych wspomnianych szkoleń, to o jakich może być w praktyce mowa? widzę dawniejszą ofertę od przedsiębiorstwa dla inz., budowy. W tym akurat żadne się nie zawarły w treści. czy organizowane są może certyfikowane kursy?

Jupiter Nowy wpis

Czemu tak dużo ludzi odchodzi dobrowolnie z tej firmy? Ciągle wisza ogłoszenia, a ludzie się sami zwalniają

Kolejny raz już ktoś dopytuje o przyczyny odejść? widzę, że w grudniu tez pojawiło się tego typu zapytanie. Prócz tej aktualnej oferty dla kierownika budowy żadnej innej już nie widzę. na jakie jeszcze inne stanowiska mogą przyjmować?

Czy pracownicy jakkolwiek się tutaj integrują? Wcześniej pisano o tym, że kontakt z pozostałymi jest w zasadzie „ok” i z zarządem chyba tez? Czy do dziś takie warunki występują? czy po pracy cos jest organizowane? Z opinii chyba wychodzi na to, że pracy w sobotę praktycznie nie ma?

pracownica

Pracy w soboty nie ma. Kontakt z innymi pracownikami i zarządem jest OK. Integracja też jest, ale to wszystko zależy od ludzi czy chcą się integrować czy nie. Podczas mojej pracy w Budeconie, wywiązały się już związki i małżeństwa, więc integracja jest ;-)

@pracownica

Czy urlopy macierzyńskie także skoro już małżeństwa powstają? :) jak wtedy urlop jest załatwiany, czy zatrudniana jest kolejna osoba na umowę o zastępstwo czy może pozostali współpracownicy przejmują obowiązki?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Kandydatka

@Kandydatka

Nie zgadzam się z opinią. Aplikując na konkretne stanowisko, należy spodziewać się konkretnych pytań sprawdzających wiedzę, doświadczenie. Pytania o doświadczenie były zadawane. Nie spodziewaj się na rozmowie kwalifikacyjnej pogaduszek przy kawie i ciasteczkach o twoim rozwoju osobistym, mentalnym. Jeżeli nie masz wiedzy i doświadczenia, to nie spełniasz oczekiwań pracodawcy- proste i pogódź się z tym i nie wylewaj swojego rozgoryczenia w necie. Atmosfera podczas rozmowy bardzo przyjazna, miła, konkretna.

@Kandydatka

Witam. Zgadzam się z powyższą opinią. Atmosfera ciężka, ogromny dystans pomiędzy pracownikami a grupą prezesów, odczuwalny brak szacunku dla pracowników, niska płaca , na umowie podana zaniżona kwota niż ta z ogłoszenia czy z rozmowy kwalifikacyjnej, pozostała część pensji wypłacana w postaci "uznaniowej" (o czym nikt nie wspomniał ani na rozmowie ani przy podpisywaniu umowy). Nic nie zachęca do motywacji i rozwoju w tej firmie. Niskie standardy i warunki pracy. Dokładnie jak to zostało opisane - firma sprzed 20/30 lat, brak wdrażenia nowoczesności, innowacji, udoskonaleń, dzisiejszych standardów itp. To trochę taki obskurny bar mleczny wśród setek dobrych restauracji z rozsądnymi cenami, miłą obsługą i dobrymi przekąskami... Współpracownicy mili, dobrze wykształceni, z doświadczeniem, kreatywni...niestety niedocenieni. Duża rotacja też daje do myślenia. ????

kierownik

A ja się nie zgadzam. Wszystko zgodne to co ustalane na rozmowie kwalifikacyjnej. Pracownicy wysyłani na szkolenia, ale jeśli nie chce się przyswoić wiedzy to najlepiej hejtować.... Kontakt z Zarządem OK i z innymi pracownikami tez OK. Proponuję z takim podejściem aplikować do dużych korporacji, no ale tam nie będzie tak miło i przyjemnie, jak tutaj :-)

@kierownik

Gosia

Mam wrażenie, że poprzedni wątek dotyczył pozycji Prawnik wewnętrzny firmy - specjalista ds. umów, która to oferta nota bene wciąż widnieje jako aktualna. Ale jestem w kropce, bo tu czytałam, że na umowie stawka jest zaniżona na tle tej z ogłoszenia. Jednakże w ogłoszeniu... nie ma podanej stawki. Ktoś mógłby rozwiązać mój problem, podając stanowisko firmy, jakie uzyskał na umowie (w PLN)?

T.R.
@Gosia

W ogłoszeniach na stanowiska Kierownik /Inżynier budowy podane są stawki. Niestety nie osiągalne w tej firmie. Na umowie jest wpisane połowę z tego co w ogłoszeniu a reszta jest wypłacana jako "premia uznaniowa" (jednak w sumie to i tak stawka mniejsza niż z oferty). Sytuacja jest tłumaczona zaszeregowaniem stanowisk (???). Praca po 10h, z ewentualnymi sobotami -oczywiście niepłatne... i tu ze strony prezesów jest też argument, że przecież to budowa a na budowach zdarza się praca w sobotę. Tak, ale za dodatkowe wynagrodzenie!!! Nie polecam marnowanie czasu dla tej firmy ...chyba że tylko na "przezimowanie" ????

kierownik
@T.R.

Bzdura. Prac w sobotę w zasadzie nie ma, a jak się zdarzy raz na pare lat to jest płatne.

Renata

Inżynier budowy, którego firma teraz zatrudni, ma 6 000–8 500 zł brutto pensji wg ogłoszenia. Ktoś potwierdzi, albo zaprzeczy? To z premiami, czy też sama podstawa?

Alicja

Dzień dobry. Znalazłam ogłoszenie o pracę na stanowisko Kierownik budowy, i robię research. Czy kobieta ma szansę na zatrudnienie na tym stanowisku? Warunki w ogłoszeniu oferują dobre, a jak jest realnie?

@Alicja

W Budeconie pracuje dużo kobiet również na stanowiskach inżynierskich; warunki takie jak w ogłoszeniu

Mirosław
@pracownik

Jest pół na pół facetów i kobiet czy jednak większość mężczyzn? Warunki i wypłaty mają takie same? Bo zwykle faceci są faworyzowani na takich technicznych stanowiskach. Pytam bo żona jest po takich studiach i chciała tu aplikować.

@Mirosław

W Budecon nie ma faworyzacji ze wzg na płeć.

Anik

Odradzam prace w tej firmie, pani prezes(usunięte przez administratora) traktuje wszystkich z gory, pracownicy biorą głęboki oddech jak jej nie ma w firmie, ze wszystkiego należy sie spowiadać, płaca okropna prezes firmy chodzący po biurze, niby przyjazny a tylko węszy, praca zdecydowanie na przetrwanie ciężkich czasów, brak organizacji ze str pracodawców, ogólnie jedno robia co chca, drudzy sa rozliczani co do minuty.

jo

Firma tragedia to wszystko co mam do napisania

Artur
@jo

Dlaczego?

Na jakie benefity można liczyć w Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.?

ktos cos

Żadne. Wiedza z rozmowy rekrutacyjnej sprzed 2 miesięcy.

@ktos cos

Przecież to nie korpo, żeby były benefity.

ktos cos

Rozmowa Rekrutacyjna na Inżyniera Budowy na śląsku.. Przebiegła w miłej atmosferze. Zaproponowane Warunki: Praca po 10h od poniedziałku do piątku + 2 soboty w miesiącu. Płaca 3000-3500zł netto (w tym część jako premia, żeby płacić mniej podczas L4) + premia za nie branie L4 przez pierwsze 6 miesięcy 50zł !!!! Potem sukcesywnie wzrasta do 200zł. Brak jakichkolwiek dodatków.

@ktos cos

Przynajmniej jest umowa o pracę a nie na lewo. Do liczenia emerytury nie ma znaczenia jak jest zapisane na umowie zaszeregowanie, tylko to co pracownik ma wypłacone i od tego jest wszystko odprowadzane. 10h to nie tragedia- norma na budowie.

Odradzam współpracę oraz prace dla tej firmy. Z tego co słyszę to jest tam katastrofa a już sam się przekonałem dodatkowo

Nicki

Dlaczego? Chcę tam złozyc cv.

Sławek

Dlaczego katastrofa? chce tam złożyć cv

Lidia
@Sławek

To dziwne, że @Nick nie doprecyzował, dlaczego raczej odradzałby pracę w Przedsiębiorstwie Inżynieryjno Budowlanym Budecon - może jeszcze kiedyś to zrobi. @Sławek, na ich stronie nadal widnieje informacja o rekrutacji: http://budecon.pl/kariera/ Zdecydowałeś się wówczas aplikować, czy nadal to odkładasz?

Sławek
@Lidia

Aplikowałem, zostałem zatrudniony na umowę o pracę. Warunki pracy, atmosfera, zarząd, pracownicy super. Negatywne opinie pewnie wynikają ze zazdrości, złości i bycia kretem. Pani Lidio czekanie na kolejne negatywne opinie też jest słabe.

Karol

@nick napisz dlaczego masz negatywna opinie o firmie?

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Budecon S.A. Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

H

W pracy w Budecon jest mobbing najwyższego rzędu. Pracodawca to stary dziad z papierosem w gębie. Zmuszanie do brania zaliczek, zakupy na budowę po czasie pracy, stare auta co nie odpadają w zimę i o wszystko opier ol więc zastanów się dwa razy nim zaaplikujesz. No chyba że lubisz po 12 h za niska ryżu

Gigi
@H

@H do brania zaliczek na co? na wynagrodzenie czy jak ?

Heniek
@H

Branie zaliczek? hm...to dobrze, bo przynajmniej podwykonawca ma za co kupić materiał czy zapłacić swoim pracownikom:-) Auta nie odpadają w zimę? to też dobrze, bo przynajmniej bezpiecznie :-) Oj, miał być hejt, a wyszło na dobre :-)

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.?

Spółka działa uczciwie i wynagrodzenie w całości wpływa na konto pracownika.

Zibi

Może ktoś ma wiedzę czy firma potrzebuje pracowników?

H

Firma Budecon traktuje swoich pracowników jak niewolników. Praca w nadgodzinach bez wypłaty, dojazd na sparciałych oponach letnich zimą do pracy i brak ogrzewania na budowie w kontenerach. Buta i (usunięte przez administratora) oraz mobbing to chleb powszedni. A żeby móc kierować ludźmi to jeszcze trzeba znać ukraiński. Odradzam

Jacek

Można powiedzieć, że to dobra firma chodź wiadomo, że do idealnej zawsze coś jej zabraknie. Generalnie polecam.

@Jacek

Bez ściemy. Dobra firma to to nie jest. 100 procent kadry na budowie Ukraina i ten stary dziad co drze morda z kiepem w ustach. Odradzam

Jurek

Czy szukają może fachowców teraz?

M
@Jurek

Pytanie czy chcesz tyrac za niska ryżu u nich za 4000 po 12h na dobę

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.
1.8/5 Na podstawie 5 ocen.

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Budecon S.A.