Hicron Sp. z o.o.

Opinie o Hicron Sp. z o.o.

Ja napiszę z wyrazami uznania odnośnie procesu rekrutacyjnego. Pani Ania, która się ze mną skontaktowała aby przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną w bardzo rzetelny sposób poinformowała mnie o tym jak będzie wyglądać rekrutacja, ile etapów. Sama rozmowa była przeprowadzona w luźnym tonie, nie czułem stresu ani nacisku żeby na siłę próbować się sprzedać. Pierwsza rozmowa była bardziej badaniem czy odpowiadam na potrzeby rekrutacyjne i czy w ogóle jest jakakolwiek chemia, czy nadajemy na tych samych falach. Jak dla mnie, super proces rekrutacyjny. Jeszcze nie znam wyniku rekrutacji, ale już nie mogę się doczekać.

Frank

Bardzo pozytywne doświadczenie rekrutacyjne. Przez proces rekrutacji prowadziła mnie Ania z HR, która informowała mnie na bieżąco o postępach rekrutacji i feedbacku po każdym z jej etapów, nawet w późnych godzinach popołudniowych smsem, abym mógł go poznać jak najszybciej. Na każde pytanie i wątpliwośc zawsze dostawałem wyczerpującą odpowiedź, mogłem też odczuć przyjazne nastawienie przy każdej rozmowie telefonicznej.

@Weronika

Najpierw rozmowa HR, gdzie opowiadałem o moim doświadczeniu, następnie w ciągu 2 dni decyzja, czy kwalifikuję się do rozmowy technicznej, następnie 2 godzinna rozmowa techniczna i jeśli ją przejdziesz (dowiedziałem się dzień po rozmowie, że przeszedłem) to ostatnim w moim przypadku była rozmowa z klientem i w ciągu kilku dni dostaniesz odpowiedź, czy klient też Cię aprobuję i jeśli tak to dołączasz do firmy. Tak proces wyglądał przynajmniej w moim przypadku ;)

Ada86

moje doświadczenie rekrutacyjne z Hicron jest bardzo dobre. Na każdym etapie rekrutacji byłam informowana na bieżąco, kiedy miałam pytania uzyskiwałam odpowiedzi. Feedback również został mi udzielony. Mogę pogratulować zespołowi rekrutacji za kompetentną pracę i przyjazne nastawienie do mnie jako kandydatki. Uważam, gdyby komentującym po ludzku chciało się zostawiać dobre wrażenie o firmie/ach, z którą miało się do czynienia, to by więcej o danej firmie mówiło, niż komentarze o braku stawkach w ogłoszeniu, chociażby. Nonsens, że wolimy wylewać niezadowolenia, zamiast udzielać informacji o dobrym wrażeniu. Ada

@Ada86

Pani Ado dziękujemy za miłe słowa!

Matka_pracujaca

Nie rozumiem wcześniejszych komentarzy. Pani, z którą miałam rozmowę dopasowała się do mnie terminem, mimo że było to już po południu po jej godzinach pracy. Jestem mamą, więc jak dziecko zaczęło mi płakać to spytała czy potrzebuje przerwy albo przesunięcia rozmowy, zaczekała aż zajęłam się córką i oddzwoniłam. W czasie rozmowy czułam się jak z koleżanką na kawie. Nie było niepotrzebnej presji i przesłuchania. Rozmowa była tak sympatyczna, że sama chciałam wszystko jej opowiedzieć, żeby ułatwić jej pracę. Nie rozpoczęłam co prawda współpracy, ale pierwszy kontakt z firmą oceniam pozytywnie.

@Matka_pracujaca

Miło nam czytać taką opinię! Dziękujemy, że zdecydowała się Pani podzielić swoją opinią!

Nick Nowy wpis

Fajna firma była kiedyś. Obecnie próbuje udawać, że dalej jest fajna. Od 2-3 lat ciągle jakieś zmiany, reorganizacje, optymalizacje, dziwne decyzje itp, które w pewnym momencie zaczynają po prostu męczyć. Szał z raportowaniem czasów pracy na poszczególne zadania co do 15 min i natrętne kontrolowanie i analizowanie tych czasów. Presja na "przychodowość" niezależnie od charakteru zadań. Duża rotacja pracowników na każdym szczeblu, w tym zwolnienia, w tym z dziwacznych powodów. Brak poczucia stabilności. Styl komunikacji przeszedł transformację od w miarę otwartej wymiany informacji i zdań do stawiania przed faktem. Zdanie pracowników nie wpływa na podejmowane decyzje. Brak też efektywnego mechanizmu oceny przełożonych. Najlepsza strategia – siedź cicho, jeśli masz uwagi to się nie wypowiadaj, rób co ci każą, przytakuj od czasu do czasu i bądź w dobrych relacjach osobistych z kierownictwem zespołu, działu itp.

Edyta Nowy wpis

Ja właśnie przeglądałam ich stronę bo szukam pracy jako sap consultant, a ty piszesz o rotacji na każdym szczeblu. Te "dziwaczne" powody zwolnień to np. jakie? Brzmi dość tajemniczo. I jak te rewelacje mają się do obiecywanych możliwości rozwoju na ten moment?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Jak w Hicron Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Nowy wpis

Oczywiście, że nie, to kwestia go-worka i opinia pojawia się po kilku chwilach :)

Nemo

A ja mam - wbrew napotkanym tu opiniom - mam negatywne doświadczenie z "rekrutacji" (w cudzysłowie, ponieważ skończyła się, zanim się naprawdę zaczęła). Chronologiczny przebieg wydarzeń: 1. Dzwoni rekruterka i pyta, czy możemy porozmawiać w związku z wysłaną przeze mnie aplikacją. Odpowiadam, że oczywiście, tylko czy może to być za jakieś 20 minut, ponieważ jeszcze jestem na spotkaniu w pracy. Rekruterka odpowiada miłym głosem: "Ależ oczywiście! W takim razie zadzwonię po 15:00" (czyli właśnie za jakieś 20 minut). 2. Skończyłem spotkanie w ciągu 20 minut. Czekam na telefon od pani rekruterki. Mija godzina, dwie, nastaje wieczór - zero telefonu, zero SMS-a z wyjaśnieniem, dlaczego telefonu nie było i czy nadal mam czekać. 3. Kolejny dzień - to samo. 4. Po południu drugiego dnia blokuję panią rekruterkę i nie chcę mieć już do czynienia z firmą o tak "profesjonalnym" i "pełnym szacunku" podejściu do kandydata.

@Nemo

Dziękujemy za komentarz, niemniej, rozmawialiśmy z naszymi rekruterami i żaden nie przypomina sobie takiej sytuacji. Czy możliwe, że to pomyłka? Czy możemy prosić o szczegóły nawet na priv? Pozdrawiamy :)

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Hicron Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Java Developer z j.niemieckim

Na stronie firmy znalazłam ofertę pracy na stanowisko java developer with german. Firma oferuje elastyczne godziny pracy. Czy to oznacza, że pracownik może wybrać sobie dowolne godziny, w których chce pracować? Czy jednak są jakieś ramy czasowe, w które trzeba się wstrzelić? Bo czytam, że może być to też praca zdalna, więc może można pracować nawet w wieczornych godzinach? :D

Elastyczność polega na tym, że zaczynamy pracę między 7-10 i oczywiście praca zdalna jest jak najbardziej możliwa :)

@Hicron Sp. z o.o.

I każdy może wybrać sobie daną godzinę, o której chce pracować, czy to cały zespół decyduje? I po ile godzin się pracuje, 8h :)? Od poniedziałku do piątku? Czy weekendy również wchodzą w grę?:) Chcę się tu zatrudnic:)

Tak, zwykle jest to 8 godzin, od poniedziałku do piątku i zaczynamy pracę między 7:00-10:00 :) Zapraszamy!

@Hicron Sp. z o.o.

Zwykle? Czyli jednak zdarzają się nadgodziny? Dobrze rozumiem?:) Jeśli tak, to czy są one jakoś lepiej wypłacane, czy odbiera się za nie dni wolne?

Jeśli już się wydarzą to raczej dbamy o to, żeby pracownicy odbierali te godziny czasem wolnym :)

Zenek

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo kompetentny zespól wdrozeniowy SAPa. Fajne pomysly na standardyzacje organizacji danych. Dbalosc o jakosc kodu i jego standardyzacje. Nie we wszystkich firmach i nie wszystkich projektach spotyka sie ten poziom. Z drugiej strony drobiazgowe rozliczania czasów pracy, ksiegowanie na kazdy program ilosci poswieconych godzin. Rozumiem rozwiniety controlling, ale tam to bylo do (usunięte przez administratora). I na koncu bylem zniesmaczony dzialaniami, jakie firma podjela w chwili kiedy wyrazilem wolę rozwiazania wspólpracy. Natychmiastowe odciecie dostepu do wszystkich systemów? Pracuje w IT od 25 lat, Ale takie akcje widzialem dotychczas tylko na filmach. Dodam przy tym, ze nie bylo to jakies rozstanie pelne negatywnych emocji. Przynajmniej nie z mojej strony. Po prostu mialem po jakims czasie ochote zdobywania doswiadczen w innym miejscu.... Jasno to zakomunikowalem, myslalem ze wsyztko jestjasne. A nastepnego dnia nie mialem dostepu nawet do miala. Gdybym nie pracowal w home office, to po rzuceniu papierami pewnie by mnie ochrona wyprowadzila... Dla kontrastu napisze ze w innych firmach zawsze mialem czas na pozegnanie sie z klientami i kolegami z pracy. Po Hicronie natomiast pozostal niesmak.

SAP

Koniec 2022 roku przyniósł zmiany w Zarządzie firmy. Od tego czasu jakość pracy drastycznie spada. Zakończenia współpracy z dnia na dzień, niekończąca się fala negatywnych opini, dziwnych i nieprzemyślanych ruchów, nakazów, zakazów i poleceń wydawanych bez zastanowienia to wierzchołek góry lodowej. Firma niegdyś rodzinna, przyjacielska, bez zakąsek na korpo styl, stała się "większym urzędem". Nie ma już dyskusji, nie ma analiz, są tylko polecenia ASAP. Stabilność zatrudnienia, tak pożądana cecha, przepadła z kretesem. Rodzinna firma zmieniła się w organizacje, która skupia się przede wszystkim na cyferkach w Excelu - jeśli źle w nim wypadasz to nie jesteś potrzebny. Zarząd, który do tej pory promował politykę "otwartych drzwi" nabrał wody w usta. Zwykły szeregowy pracownik nie ma już prawa głosu, nie liczy się jego zdanie, nie ma merytorycznej dyskusji, w zamian za to są polecenia w stylu "bo tak". Jeśli szukasz stabilności i przyjemnej, rodzinnej atmosfery - omijaj te firmę z daleka. Jako obecny pracownik z dość długim stażem - nie polecam.

Kama
@SAP

Z czego wynikają te zmiany w zarządzie firmy? Piszesz, że jest rotacja, czy to przez jakieś problemy finansowe w firmie? Wygląda to na szukanie oszczędności... A Ty jeszcze tam pracujesz? Co w takim razie trzyma Cię przy tej pracy?

pytanie

jakie zarobki na poczatek dla konsultanta sap?

@pytanie

Zapraszamy do rozmów z naszymi rekruterami. Stawki są odpowiednio dostosowane do doświadczenia i umiejętności kandydatów :)

@Hicron Sp. z o.o.

Ale rozumiem, że zarobki do najniższych nie należą? :) Chyba więcej niż najniższa się zarabia? :P Można liczyć na jakąś premię bądź dodatki? Czy wypłacana jest tylko goła pensja?

Oczywiście, że nie, mamy pakiet benefitów, o których można poczytać na naszej stronie https://kariera.hicron.com/ Są również wypłacane premie za cele :)

Rozumiemy dociekliwość, dlatego zapraszamy do rozmów :) wynagrodzenie dostosowujemy do kwalifikacji kandydata i do każdego podchodzimy indywidualnie - uważamy, że to fair :)

@Hicron Sp. z o.o.

Hahaha super. A czy owe benefity są dostępne też na okresie próbnym, czy w tracie onboardingu? Czy taka nowa osoba od razu ma do nich dostęp? Jak czesto firma poszerza elementy tego pakietu. Dochodzą czasami nowe świadczenia?

Tak, benefity są dostępne od początku :) Są na bieżąco weryfikowane i próbujemy je dostosowywać do potrzeb naszych Hicronianek i Hicronian :)

Interesuje mnie stanowisko Java Developer. Teoretycznie spełniam oczekiwania i planuje wziąć udział w rekrutacji. Widziałem, że firma oferuje możliwość pracy zdalnej. Taka możliwość powstaje już od początku zatrudnienia czy może po okresie próbnym dopiero? Wszelkie narzędzia pracy jak laptop, telefon leżą po stronie pracodawcy?

Po pierwsze serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji :) Oferujemy możliwość pracy zdalnej od samego początku i oczywiście zapewniamy sprzęt. Do usłyszenia! :)

Chciałbym podzielić się przemyśleniami i dobrymi wrażeniami z procesu rekrutacji. Rekrutacja miała kilka etapów, ale na każdym z nich byłem na bieżąco informowany o przebiegu procesu, pani rekruter dzwoniła do mnie osobiście, dopytywała o moje odczucia po poszczególnych rozmowach i budowała relację. Niestety, finalnie musiałem zmienić plany i nie doszło do podjęcia współpracy, ale chętnie wróciłbym do rozmów w przyszłości!

????
@Kandydat

Kilka etapów, czyli przynajmniej dwa, no chyba, że więcej? I skąd taki podział na etapy, czy te spotkania się od siebie różniły i ile czasu zajęły?

@????

Zapraszamy na naszą stronę karier, gdzie wszystko szczegółowo opisujemy :) https://kariera.hicron.com/

sowa

Pozytywne komentarze o procesie rekrutacji chyba pisane z jednego konta albo na zamówienie HRu, który dba o swój PR :)) Rada na przyszłość - używajcie różnych zwrotów, a nie ciągle tych samych by nie budziło to takich podejrzeń

@sowa

Wow, jeśli jesteś pewien, że wszyscy pozytywni komentatorzy to jedno konto lub tajny agent HR-u, to muszę przyznać, że jesteś lepszym detektywem niż Sherlock Holmes! Chociaż muszę Cię rozczarować - nie jesteśmy częścią spisku, który planuje opanować świat za pomocą pochlebstw w Internecie. Pozytywne opinie pochodzą od naszych zadowolonych kandydatów, którzy po prostu docenili nasz uczciwy proces rekrutacji :)

Czy firma Hicron Sp. z o.o. oddzwania po zakończonej rekrutacji nawet w razie negatywnej odpowiedzi?

carent

dziwny klimat z dziwnymi osobami. Nie polecam tam trafić chyba, że dobre relacje z przełożonymi, współpracownikami nie mają dla Ciebie znaczenia. Zmieniłem pracę i wreszcie odetchnąłem z ulgą :)

@carent

A jak się nie ma dobrych relacji z przełożonymi to co się dzieje? Co masz na myśli pisząc dziwny klimat? A na awans tutaj można liczyć czy raczej wyższe stanowiska obsadzają osobami z zewnątrz?

Jolanta

Na stronie internetowej zapraszają na staż trwający trzy miesiące. Mam na myśli ten na stanowisku Junior SAP Full-stack Developera. Czy to taki staż dla samego stażu czy po nim istnieje realna opcja zatrudnienia w firmie?

@Jolanta

Jak ocena stażu będzie pozytywna, to jak najbardziej. Jest kilku juniorów którzy po stażu dostali angaż.

Weronika

Fajnie nawet. A co z kasą? Czy potem, po stażu płaca jest taka sama jak dla stażysty, czy dają już lepszą kwotę? Wgl ile dostaje się na stażu netto?

@Weronika

Tak, oczywiście, jest to moment również na awans finansowy :)

@Hicron Sp. z o.o.

A o ile procent wzrasta wtedy wynagrodzenie? Jaka jest pierwsza umowa po stażu? Czy obecnie w firmie jest miejsce na nowych pracowników i można liczyć właśnie na etat po stażu?

@Anna

Jeśli będzie nam się dobrze współpracować podczas stażu to oczywiście znajdzie się miejsce dla nowego Juniora w strukturach Hicron :) Zatrudniamy na umowę o pracę lub ewentualnie umowę zlecenie. Wynagrodzenie jest kwestią indywidualną i dostosowujemy je m. in. do Twojej wiedzy i Twojego zaangażowania w projekty.

RRR

Specyficzna kultura i relacje. Ludzie pracują tam dozgonnie, bo przesiąknięci panującą tam kulturą nie mają szans na znalezienie innej pracy, albo uciekają po kilku miesiącach.

MAN
@RRR

Ja po odejściu pare lat temu żałuje i wróciłbym z chęcią.

@MAN

Cześć! Dziękujemy za opinie - jeśli jesteś zainteresowany powrotem do HICRON, skontaktuj się proszę z nami pod mailem hicareer@hicron.com, a być może uda nam się znów razem pracować :-)

Weronika
@Frank

Oooo, super czyta się takie opinie, serio. Jest tu wątek o etapach i feedbacku po każdym z nich. A ile właściwie było w sumie tych etapów? I na czym każdy z nich polegał? Czy jeden z nich to było jakieś zadanie rekrutacyjne?

Jolanta

Cześć, są tam jakieś programy dla osób bez doświadczenia? Świeżo po studiach zwłaszcza. Pomyślałam, że spytam, bo nowych ofert pracy nie widzę. A kiedyś były na praktykantów też.

Ada86

@Ada86

Pani Ado dziękujemy za miłe słowa!

Jakie zarobki Sap konsultanta poczynając od juniora, mess i seniora?

Magdalena

Nie mam pojęcia. Planujesz może tam wysyłać cv? Wiesz może jakiego doświadczenia wymagają na juniora?

Zarobki zależą od posiadanych kompetencji czyli w przypadku konsultanta od poziomu jego wiedzy technicznej i doświadczenia. Zachęcamy do złożenia CV - już w pierwszym kroku weryfikujemy wzajemne oczekiwania finansowe.

@Hicron Sp. z o.o.

Nie uważacie żeby zarobki były jawne i sprawiedliwe?? Kandydat chce wiedzieć od razu czy aplikować czy nie…jaka jest postawa firmy? Dlaczego nie chcecie umawiać? Przecież to brak jakiekolwiek szacunku do pracownika

Przedstawianie warunków indywidualnie jest również sprawiedliwe. Dziękujemy za Twoją opinię - szanujemy prawo do tego że każdy może ją wyrazić.

nick
@Hicron Sp. z o.o.

Usuneliście mój wpis także niektórzy nie wiedzą nawte na co odpowiadacie...Mówiłam, że warunki powinny być J A W N E

@nick

Nikt niczego nie usunął, nie mamy nawet takiej technicznej możliwości. Nie cenzurujemy ludzi. Opinia pojawia się do 24 od zamieszczenia, zachęcamy do przeczytania regulaminu GoWork, bo naprawdę nie rozumiemy tego hejtu. Odpowiadamy na każdy komentarz. Jeżeli jednak chciałabyś się przedstawić z imienia i nazwiska i merytorycznie porozmawiać to zapraszamy do kontaktu feedback@hicron.com

nick
@Hicron Sp. z o.o.

Absolutnie to nie hejt. Po prostu uważam, że powinna byc jawność zarobków :)

Zostaw merytoryczną opinię o Hicron Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Hicron Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hicron Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hicron Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hicron Sp. z o.o.