Opinie o Figel w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Figel. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Figel na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Figel w Gdańsk

Ted

Czy w okresie świątecznym każdy idzie na wolne wg swojego planu czy idą wszyscy obowiązkowo w tym samym czasie i firma jest zamykana na kilka dni?

Nowy rok (01 styczeń) jest ustawowo dniem wolnym od pracy i firma jest zamknięta. W inne dni ustawowo wolne od pracy firma również jest zamknięta i nikt nie pracuje. Podobnie jest z sobotami i niedzielami. Nie ma możliwości zgłoszenia się na ochotnika.

Ted

Odp
@Ted

Wszystko zależy od tego, jak pracownik porozumie się z przełożonym i pozostałymi pracownikami z danego działu. Firma jest zamknięta w dni ustawowo wolne od pracy, pozostałe dni, to kwestia indywidualnych ustaleń.

@Odp

Jeśli o porozumienie chodzi skoro wszyscy są tak integrowani jak zostało to wcześniej wskazane to raczej do konfliktów nie dochodzi? A co z liczebnością samych działów? Była informacja, że 40 osób tu się zatrudnia. Jak to wychodzi w podziale na dział i na którym najczęściej rotują?

@Elżbieta

Najliczniejszy jest dział handlowy i dział sprzedaży. Rotacje wynikają z przechodzenia na emeryturę, czasem z sytuacji życiowej. Nie ma reguły po jakim czasie i z którego działu. Większość pracowników ma staż pracy powyżej 10 lat, niektórzy pracują tutaj 15 i więcej lat.

@FIGEL Sp. z o.o.

15 lat? Jak tego typu staż jest tutaj wynagradzany / doceniany? Są jakieś nagrody jubileuszowe może? Ile mogłyby potencjalnie wynieść?

@Elżbieta

Tak, regulamin przewiduje nagrody za tak długi staż pracy.

@FIGEL Sp. z o.o.

dziękuję. widzę wzmiankę o regulaminie, gdzie mogę mieć do niego dostęp? kandydat na rozmowie już może go otrzymać czy dopiero po podpisaniu umowy? zasady są raczej ogólne czy firma je doprecyzowuje?

@Elżbieta

Tak, oczywiście posiadamy w firmie regulamin, jednak jest to dokument wewnątrzzakładowy.

pracownik Nowy wpis
@Ted

Firma jest zamknięta w dni ustawowo wolne od pracy. W pozostałe dni o obecności lub nieobecności pracownika decyduje jego plan pracy.

@pracownik

Nowy Rok raczej się nie łapie pod ten ustawowy? Czy się mylę? Jeśli trzeba wtedy przyjść to czy możliwe, że wspomniany regulamin przewiduje jakieś wyższe stawki dla takich osób? Można zgłosić się na ochotnika?

pracownik Nowy wpis

Na jakie benefity można liczyć w Figel?

Z tego co widzę tu po wpisach to ktoś pytał o dress code i padła odpowiedź, że to w zasadzie zależne od stanowiska ale teraz w takiej ofercie dla specjalisty od sprzedaży B2B w benefitach był on przekreślony. Mimo tego są chyba jakieś minimalne standardy? Samą pracę przy sprzedaży jak oceniacie? Zarobki przede wszystkim by mnie interesowały, czy aktualne widełki są możliwe do wskazania?

Ubiór faktycznie zależy od stanowiska. Na pewno nikt nie wpadłby na to, żeby do pracy przyjść w dresach, czy szortach i topie. Jak to do pracy.

Jaki dress code obowiązuje w Figel?

FIGEL

Zależy na jakim stanowisku. Co do zasady obowiązują normalne, codzienne ubrania spełniające ogólnie przyjęte zasady dobrego smaku.

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.

Jakie są warunki zatrudnienia w Figel?

FIGEL sp. z o.o.

Trudno odpowiedzieć na tak ogólnie zadane pytanie. Firma FIGEL Sp. z o.o. działa i zatrudnia zgodnie z obowiązującym prawem pracy. Zaś warunki panujące w firmie są zgodne z przepisami BHP i innymi obowiązującymi firmę przepisami i regulacjami.

8 marca itp.

Czy w firmie obchodzi się święta czy tylko praca?

@8 marca itp.

W święta i ustawowo wolne dni od pracy nie pracujemy. Jak rozumiemy pytanie jednak dotyczy świąt takich, jak Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Tak, niektóre takie święta obchodzimy w firmie - są na tą okazję drobne upominki. Podobnie jest np. na Mikołajki.

Karty na siłownię?

Czy Figel zapewnia bezpłatne karty na siłownię?

Tak
@Karty na siłownię?

Jest opcja dofinansowania do zajęć sportowych.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Figel?

FIGEL sp. z o.o.

Zależy nam, żeby poznać kandydata i sprawdzić, czy mamy sobie wzajemnie coś do zaoferowania. Zapraszamy na rozmowę, zapewniamy, że nie gryziemy! :-)

Imprezowicz

Lubię imprezy firmowe ;-)

@Imprezowicz

haha, to pewne większość akurat lubi? ;) A jak często się odbywają tutaj i jak są organizowane?

Pracownik FIGEL
@Elżbieta

Są to imprezy sportowo - rekreacyjne i kulturalne :-) Były kajaki, gokarty, paintball elektroniczny, kręgle, escape roomy, ale też wyjścia do teatru muzycznego. Odbywają się co jakiś czas, zwykle jest to kilka takich wyjść w roku (pomijając czasy pandemii). Zwykle raz w roku mamy też wyjazd integracyjny.

@Pracownik FIGEL

to wszystko raczej w jakieś weekendy? A można z ciekawości jeszcze tylko dopytać ile w sumie osób tu obecnie pracuje? Ciekawa jestem liczności ekipy na tych wyjazdach

Pracownik Figel
@Elżbieta

Tak, wyjazdy są weekendowe, wyjścia na kręgle, czy do teatru także po godzinach pracy. W firmie pracuje blisko 40 osób, natomiast nie ma przymusu korzystania z takich atrakcji. Kto chce, to chodzi, więc liczba korzystających jest różna.

Świąta

Czy w firmie są dodatki / paczki świąteczne ?

@Świąta

Na Mikołajki co roku są upominki oraz organizowana jest (z wyłączeniem pandemii) Wigilia pracownicza.

Jolanta

A jak to wygląda w przypadku innych benefitów? :) Czytam, że sa mozliwe jakieś dopłaty do siłowni czy premia regulaminowa i premia uznaniowa. Wiesz może jak to w praktyce wygląda z tymi premiami? :)

@Jolanta

Premia uznaniowa, to ja sama nazwa wskazuje ;-) Tak, są dopłaty do siłowni.

Jak w Figel wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Odpowiedź

FIGEL jest firmą rodzinną i nie ma zbyt rozbudowanej hierarchii. Jeśli chodzi o rozwój to możesz brać udział w szkoleniach, które podnoszą Twoje kwalifikacje zawodowe.

Halina
@Odpowiedź

A często są takie szkolenia? Pracodawca je oferuje czy można sobie coś wybrać i wtedy jest to finansowane?

są wyjścia firmowe, normalne podejście przełożonych - idzie się dogadać, współpracownicy ok

Praca w normalnych warunkach, w małej firmie. Normalne szefostwo, ludzie w pracy w porządku. W wielu kwestiach idzie się dogadać. Wyplata wpływa na czas. Możliwość wzięcia udziału w wyjściach i wyjazdach integracyjnych. W przeszłości były np. wspólne wyjścia do teatru. Można skorzystać z dopłaty do siłowni.

Przeczytałem, że pracownicy już podczas trwania okresu próbnego otrzymują umowę o pracę. A jak jest po okresie próbnym? Domyślam się, że zatrudnienie opiera się również w oparciu o umowę o pracę. A czy ta umowa jest zawierana na czas określony czy nieokreślony? A jeśli określony to na ile?

FIGEL Sp z o.o.

Umowa o prace na okres próbny podpisywana w momencie podjęcia decyzji o zatrudnieniu, najpóźniej w pierwszym dniu pracy. Po okresie próbnym podpisywana jest umowa na czas określony. Jednoroczny bądź od razu na czas nieokreślony.

@FIGEL Sp z o.o.

Jednoroczny jest raczej proponowany osobom, które firma jeszcze w razie czego będzie chciała sprawdzić? Często się zdarzało, że takie osoby jednak nie zostawały w firmie po zakończeniu roku pracy?

@Elżbieta

Wszystko to zależy. Natomiast możemy się pochwalić tym, że większość naszych pracowników ma staż pracy powyżej 10 lat. Są też tacy, którzy pracują u nas od ponad 20 lat.

@FIGEL Sp. z o.o.

No jak 10 to faktycznie bardzo dużo. to jest tu w ogóle jakaś część rotująca?

@Elżbieta

Jak w każdej firmie, zdarzają się rotacje, chociaż nie jest to częste zjawisko.

Pytalski

Czy w firmie FIGEL są premie?

@Pytalski

Tak.

Halina
@FIGEL

Mówisz, że są premie. A czy jest to wykonalne, żeby je dostać? Daj znać też za co są przyznawane mniej więcej, jeśli to nie problem,

@Halina

Jest to jak najbardziej wykonalne. Przewidziana jest premia regulaminowa i premia uznaniowa. Mówiąc najogólniej zależą od wyników pracy.

@FIGEL Sp. z o.o.

A wyniki to w jaki sposób są tutaj weryfikowane i oceniane?

@Elżbieta

Wszystko zależy od zajmowanego stanowiska. W dziale handlowym brane pod uwagę są wyniki sprzedażowe.

Czy w Figel możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

FIGEL

Nie. Wypłaty dokonywane są raz w miesiącu.

tix2002

Fajni i normalnie ludzie. Covid trochę przeszkadza w relacjach. Ja jestem zadowolony.

@tix2002

Mówisz, ,że COVID przeszkadza w relacjach. Rozumiem, że pracujecie zdalnie?

Na jaką pensję można liczyć jako logistyk? Czy podstawa to najniższa krajowa, czy jednak więcej?

FIGEL Sp. z o.o.

Zdecydowanie jest to większa kwota. Wynagrodzenie zależy od doświadczenia, a dodatkowo wypłacane są premie kwartalne. Poza tym można liczyć na kartę fit-sport czy imprezy integracyjne - chwilowo, z wiadomych względów, w mocno ograniczonym zakresie.

Jaka atmosfera jest między działami w Figel?

jestok

Normalna atmosfera w pracy. Bez kwasów.

TBI

Atmosfera jest bardzo OK. Co jakiś czas są integracje - w firmie, knajpie i bywają wyjazdowe.

tbc

Jest OK, zwłaszcza po imprezie integracyjnej, które bywają bardzo fajne.

Jaki dress code obowiązuje w Figel?

ubiór w miejscu pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Figel - Gdańsk

• Jak się pracuje w Figel?

Zobacz opinie na temat firmy Figel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Figel?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Figel?

Kandydaci do pracy w Figel napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Figel