Genbud

Opinie o Genbud

Wypłata wynagrodzenia w całości i we właściwym terminie jest obowiązkiem pracodawcy. Niedotrzymanie tej powinności stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracodawcy wobec pracownika. To z kolei upoważnia pracownika, aby zgodnie z treścią przepisu art. 55 par. 11 k.p. rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia. Taką wykładnię potwierdził także SN w wyroku z 5 lipca 2005 r. (I PK 276/04) wyjaśniając, że niewypłacenie wynagrodzenia za pracę w ustalonym terminie stanowi wystarczającą przyczynę rozwiązania przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia w trybie art. 55 par. 11 k.p.

Zostaw opinię o Genbud - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Genbud