Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Zawiedzony
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Kpina! Powiedzcie jak to możliwe że kierownik który miał sprawy w sądzie o (usunięte przez administratora) i inne niezgodności w papierach po urlopie i przeciaganym L4 wrócił na to samo stanowisko? Żeby dalej prowadzić terror, żeby dalej psuć atmosferę i zniechęcać wszystkich do pracy? Brak mi słów na to co się dzieje w zakładzie, po prostu cyrk na kółkach.. Zwykły pracownik daje z siebie wszystko i nic z tego nie ma a ludzie na wyższych stanowiskach nic nie wnoszą a premie i zarobki otrzymują w kwotach tak wysokich jakby byli politykami.. Są nietykalni i zwykli pracownicy którzy zawszę dostają po (usunięte przez administratora) i ponoszący za wszystko winę chociaż dają z siebie wszystko żeby tą firmę jakoś unieść i wybić na całą Europę..

Prawilny

Zakład pracy zrobił się okropny odkąd odeszli dyrektorzy którzy mieli plan na firmę pomimo rzucanych kłód pod nogi zarówno od strony związków zawodowych jak i układów politycznych. Zrobił się zakładem pracy chronionej zaczynajac od najwyższych stanowisk aż do kierowników rożnej maści w dziale TR-1. Okazało się że dział TR-1 nie ma kompetencji w prowadzeniu żadnego projektu, cały pion od dyrektora do jakiś szemranych kierowników projektu, kierowników sekcji, liderów projektów jest towarzystwem wzajemnej adoracji którzy działają na szkodę firmy. Wydaje się że wygrali takie stanowiska w chipsach i trwają w tym, ale też doszło do związku partnerskiego w pionie i od razu awans a poza tym faworyzowanie osoby, gdzie kodeks pracy jasno pisze, że jest to zabronione. Także sobie fajnie żyją osoby na konkretnych stanowiskach i wzajemnie głęboko adorują się. A pozostałych ludzi do tego stopnia (usunięte przez administratora) się obiecując im góry a później zapominają o sprawie. Inżynierowie i hangarowi są codziennie nękani przez Lidera (Szczerbaty w różowym sweterku), przypomina alkoholika co się ciagle pyta o pieniądze na piwo, ale elegancko ubrany. Myśle że nie powinien przynosić problemów z domu do pracy i wyżywać się na pracownikach stosując (usunięte przez administratora) co wprowadza nie miłą atmosferę i chęć odejścia. A w nagrodę być może zostanie kolejnym dyrektorem i dołączy do 11 pozostałych gdzie kiedyś było ich 3 razy mniej. To jest kolejny rozbiór Polski

Jakis
@Prawilny

Śmiech na sali. Komisja działała czy nadal działa, a ich związek intymny trwa w najlepsze. Pewnie mają niezły ubaw, ale już ta cała ich relacja świadczy tylko o tym jakimi ludźmi są. Zresztą nie pierwsza to i nie ostatnia afera rozporkowa... A bałagan coraz większy.

Alf

Na jakie zarobki może liczyć lakiernik

Żartowniś
@Alan

Żartowniś z ciebie, powiem tak. Przekonany jestem, że na początek nie dostaniesz 4000 netto na malarni chyba że coś się zmieniło w związku z podwyższoną najniższą krajową. 5000 netto wątpię, że mają starzy pracownicy a u prywaciarza startujesz od tej kwoty bez żadnego ziewania. Olej te wzl-e bo szkoda czasu i zdrowia, lotnicze farby to większy szajs niż przemysłowe, samochodowe itp.

Ja Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 godzin.

Ciekawe czemu wszystkie wpisy o s.d poznikały? Prawda boli?

Vip Nowy wpis

Związki gdzie jesteście nie widzicie że ludzie wołają tu o pomoc .Panuje tu jakiś wielki nieład i podział między pracownikami !!! .Jedni zbijają kokosy a drudzy wiążą koniec z końcem to wszystko woła o pomstwe do nieba !!!

Neutral

Zaczynają się ludzie czepiać Herculesa. Jeżeli jeden z drugim tak bardzo chcecie podwyżek, to podejdzcie do nich. W 2017 było około 18 mechaników APG na jeden samolot. Aktualnie na TRZY samoloty jest ilu? 7? Tam non-stop potrzeba jest ludzi, jednak nikt się nie kwapi do zmiany działu. Większość doświadczonych mechaników apg, awioników, blacharzy już wyfrunęła za granicę lub "za płot". Firmy które płacą za ich pracę ogromne pieniądze, więc nie wciskajcie kitu, że sami idioci robią na tym dziale. Aktualna obsuwa PDM? No właśnie ciężko jest porównać dawny projekt jednego PDMa przy 18 mechanikach do aktualnych trzech projektów (na raz) przy tak okrojonej kadrze. Kadrze, która za chwile jeszcze bardziej się skurczy. "Za płotem" już zacierają rączki, bo dobrzy pracownicy przychodzą tyrać po 20 godzin w weekendy i z takich 4 weekendów mają większą wypłatę niż w tym śmiesznym, WZLowskim cyrku. Na prawdę szkoda WSZYSTKICH pracowików produkcji, z jakiekolwiek działu. To co prezesura i zarząd wyprawiają z tą firmą to nieśmieszny żart. Jednak proszę się odczepić od kierownictwa działu PH, bo jako jedyne nie siedzi mentalnie w (usunięte przez administratora) i stara się cokolwiek załatwić pracownikom. Bo wiedzą, że kadra się kurczy i za chwilę nie będzie komu robić. A każdy malkontent niech zapuka do działu, na pewno go przyjmą. Potrzebni od zaraz fachowcy, którzy będą potrafić na teraz zamontować i wyregulować podwozie Herculesa, założyć skrzydła i władają angielskim na poziomie nieco większym niż "kali jeść, kali pić". Dla niektórych nie do przeskoczenia progi, bo wolą siedzieć na (usunięte przez administratora) w palarni i tworzyć/słuchać ploteczki. A wypłatka wpada elegancko, za dużo nie trzeba robić, więc posiedzą sobie na Gowork i ponarzekają na innych pracowników. Nie szukajcie wrogów we współpracownikach z produkcji, Ci na górzę tylko tego chcą. To zarząd doprowadził do takiego stanu, jaki jest. Hercules się wykruszył, i pomimo podwyżek i starań kierownictwa jeszcze bardziej się wykruszy. Pracownicy robią licencje, mają chęci do rozwoju. W WZL2 nic nich nie zatrzyma. Bez Herculesa zostaje tylko PA. Reszta działów tworzy same koszta, z tym nieszczęsnym dronem na czele. Nie chcecie wiedzieć co będzie, kiedy Hercules upadnie już do końca. Pozdrawiam.

Mechanik
@Neutral

To wytłumacz mi czy pracownik który jest zatrudniony na dziale PA i robił 2 lata na Herculesie nie zasługuje na podwyżkę? Ma większe kompetencje jak 3/4 załogi na PH a jakoś się ich pomija. A za ta sama robotę tylko przejście na PH ma otrzymać podwyżkę? Czegoś nie rozumiem robił i będzie robił to samo tylko na innym dziale... Dobrze ze przyszły firmy za płot i zabierają pracowników moze w końcu ich docenicie nie mowiac już o pracy za granicą. Blacharze z PA zrobili za was 3/4 albo więcej na samolotach bo mieliście takich specjalistów na dziale że nie potrafili nic zrobić a podwyżki kto dostał? Właśnie Ci nieudacznicy.

Neutral
@Mechanik

Nie chcę się wykłucać teraz kto jest lepszy lub gorszy. Z tego co mi wiadomo, blacharze pracujący na dziale PH też dostali podwyżki. Nie twierdzę, że to wszystko jest fair ale nie można mieć o to pretensji do pracowników PH. Większość nazwana przez Ciebie „nieudaczników” którzy tworzyli ten projekt od początku już dawno pracuje za płotem lub w Niemczech, za naprawdę super pieniądze. To chciałbym być takim „nieudacznikiem”, którego inni pracodawcy nie wyrzucają a nawet potrzebują. Nikt nikomu nie zakazuje się „wykazać”, doświadczeni mechanicy/blacharze z PA również mogą szukać innej pracy, kombinować i doszkalać się. W taki sposób dział PH się wyludnił i nadal wyludnia- ludzie uciekają do innych firm, bo są tam potrzebni. No na prawdę nieudacznicy… Ludzie z działu PA jak najbardziej również mogą w takim kierunku pójść, droga jest otwarta. Wykazać się. Zniknie ich trochę to góra się przestraszy i zaczną się rozmowy o podwyżkach. Bo oni wiedzą, że nie są konkurencyjni dla pracowników w porównaniu z innymi firmami. Także proszę wyjść ze strefy komfortu skoro jest tak źle, i zacząć działać.

Mechanik
@Neutral

Nie mówię o osobach których juz nie ma tylko które zostały i dostały podwyżki a tak naprawdę to zasługuje na nie tylko garstka osób z PH bo reszta soe dopiero czegokolwiek uczy. Z PA myślę że nikt nie dostał podwyżki a najlepsi blacharze również odchodzą może jak przestanie być komu robić to się obudzą tylko będzie już za pozno bo bez mechaników z praktyka i blacharzy chociaż z 5 letnim stażem ten zakład nie ma prawa istnieć.

Kruk Nowy wpis
@Neutral

Nie wystarczy zapukać na Herkulesa I zaraz będzie przyjęty. Z działu PC kierownik robi problemy gdy chcesz się przenieść na inny dział . Jego tekst . CHCESZ ZARABIAĆ WIĘCEJ TO SIĘ ZWOLNIJ .

spoko Nowy wpis
@Kruk

może niedługo i tego pala - ta zwolnią

Jest pięknie ! Pre-zio rozdał w tym roku podwyżki dla nielicznych tym samym podzielił załogę na lepszych i gorszych .Czwarty rok bez nagrody z zysku ( 13 ) W firmie panuje przyjazna oraz serdeczna atmosfera każdy pracownik jest gotowy pomóc drugiemu .Pamiętajmy że jesteśmy ELITĄ i tego hasła trzeba się trzymać ! ELITĄ oraz PRESTIŻ -EM nakarmimy dzieci oraz utrzymamy rodzinę .

donald

Podwyżki na produkcje nie docierają

Christoph Zaćmiony
@donald

A kiedy podwyżki dla kompletacji?

Phil

A Hercules znów dostał angaże....

Robert
@Phil

Która to już ...

Ha ha
@Phil

No jak potrafisz zmodernizować Herka to śmiało. Ci ludzie w tym roku utrzymują firmę. Twoja wypłata jest dzięki nim. No sorry. Kiedyś to było Su i Mig a teraz Herki.. bez chłopaków z Herkulesa kontraktu nikt za nich nie zrobi. Ani ty cwaniaku z palarni ani pani sprzątaczka, której ciągle mało. Wstydźcie się

XYZ
@Ha ha

Wyobraź sobie, że fizole przychodzą do pracy nie dla przyjemności, chcą pracować chcą , chcą zarobić żeby godnie żyć. Oczywista oczywistość, chcą tylko tyle. A, że pracodawca do doopy i nie potrafi im pracy zorganizować to nie ich wina.

ANONIM
@Ha ha

Nikt sam (usunięte przez administratora) nie potrafi zmodernizować Herculesa więc przestań pisać że tylko chłopakom z wydziału PH należy się podwyzka ale widocznie dyrektor mało wie że drugi rok z rzędu tylko ich docenia. Inne wydziały również biorą czynny udział przy pracach na c 130. Malarnia blacharnia PC itd bez tych działów żadnego samolotu sami by nie zrobili... Obyśmy doczekali się w końcu nowej władzy w firmie... A jak tak bardzo chłopaki z Herculesa są nie zastąpieni to niech sami robią od początku do końca samolot wtedy zobaczymy czy kiedykolwiek jakiś samolot wyjedzie z hali...

Zastanawiające
@Ha ha

Taaa się popisali chłopaki z Herculesa przy jedynce,że hej,normalnie szacunek,jak to było,"nie mają pojęcia o tym co robią i kontrola musi robić..."?jakoś tak,mechanicy( o ich umiejętnościach itd. nie będę wspominał, zaznaczam,że nie dotyczy to wszystkich)mają stawki wyższe niż doświadczeni inżynierowie,naturalnie z wyższym wykształceniem,tylko,że owi inżynierowie,technolodzy i cała reszta wykształconych ludzi w tym zakładzie,nie jest na Herculesie i nie ma poparcia w dyrekcji,w zasadzie w osobie byłego kierownika wspominanego działu PH.Trzy razy przejedzony,opóźniony samolot,który był składany siłą kilku wydziałów,ale oczywiście tylko PH utrzymuje zakład,kpina ze strony dyrekcji, arogancja ludzi ze wspomnianego wydziału,oto produkcja wojskowa w całej okazałości.

ANONIM
@Zastanawiające

Niestety to jest dyrektor tylko jednego działu... Razem z tym kierownikiem działu PH kłamią i skłócaja pracowników zakładu... Kolesiostwo i nic wiecej. Dla innych działów pieniędzy nie ma a dla swojego (usunięte przez administratora) zawsze się znajdą...

Norbert
@ANONIM

Nie ma szans tego gdzieś zgłosić aby wyciągnięto jakieś wnioski?

W sumie nic nowego
@Norbert

Zgłosić, najlepiej do związków,których "zarząd" siedzi gdzie?a no na PH,związki walczą o podwyżki dla zakładu,dopóki Hercules dostanie pieniądze i związkowcy przy okazji,po tym sprawa podwyżek dla reszty zakładu kończy się jak zawsze " zakład nie ma pieniędzy,są trudności" równi i równiejsi

Klarysa

Witam, jest tu może ktoś kto ma już doświadczenie z pracy jako Specjalista Audytor Wewnętrzny? Taka właśnie oferta mi się pokazała sprzed paru dni. 2-letni wymagany staż posiadam, resztę wymogów także spełniam. Zastanawiam się tylko w jakiej atmosferze się pracuje i dlaczego ktoś jest poszukiwany?

Hello

Jakie umowy?! Mr peesident nawet się nie spotkał z azjatami jak byli na zakładzie. Prawie aferę międzynarodowa wywołaj jak wyskoczył do nich w sweterku i nie odebrał prezesntu od KaI. Znów trza było interweniować z warszawki żeby się przebrał w jakaś marynarkę. On wolał M.N po (usunięte przez administratora) klepać w międzyczasie. Nie ruszył z nimi na zakład tylko jego sługus biegał w zamian za zatrudnienie zony w biurze co nawet ksera nie umie obsłużyć. Dyzma nie potrafi nawet przywitać gości a gdzie tu umowa. Lansjerka , zdjęcia i huuuraaaa piwko zabawa . On umowy myli z listami intencyjnymi do realizacji w 2035 roku.

Astron

Każdy może sobie jechać gdzie chce dorobic. Jeden idzie do warsztatu po południu drugi do portu lotniczego jeszcze inny siedzi pół roku na l4 i dorabia w warsztacie a kto inny siedzi w domu na kanapie. I co on może Ci zabronić dorobic? Jedz sobie gdzie chcesz i dorob złóż CV i jedz kto Ci broni.(usunięte przez administratora)

Ankieter

Nie zapomnijcie wypełnić ankiety koledze który o was codziennie donosi z rana bywając od pokoju do pokoju dyrektorów

Witam, czy zagadka tego problemu ze wjazdem została już rozwiązana? Chciałabym aplikować na recepcjonistkę, znalazłam ofertę na głównej stronie. po prostu brakuje osób do obsługi i stad wyniknął poprzedni problem?

Zawiedziony

W pełni się z tobą zgadzam. Co ta para z Dolnego Śląska wniosła nowego, pozytywnego dla tego zakładu ? Nic ! Co załatwiła dla przyszłości zakładu, dla poprawy sytuacji finansowej ? Jakie umowy wynegocjowali osobiście z MON -em ? Żadnej bo na niczym się nie znają. Skaczą tylko ze stołka na stołek podając za swój zawód - prezes - czlonek zarządu. Pochowali się po gabinetach, z nikim nie rozmawiają, szczególnie ta najmądrzejsza pani od finansow, bo w przeciwieństwie do poprzedniego prezesa P.S. nie mają nic do powiedzenia. A co mieliby powiedzieć, jak nic w życiu sami nie zrobili. Też liczę na ich szybkie pożegnanie.

Strzelec

No ludzie jak ma być w tej firmie dobrze. Afera goni aferę. Laska goni się po hotelach ze swoim kierownikiem dostaje mega kosmiczne premie wraca po pół roku do pracy jakby nic się nie stało Druga sprawa samozwańczy kierownik sprawy (usunięte przez administratora)tyra ludzi wraca po pół roku na swoje stanowisko i ustawia wszystkich od dyrektora po prezesa . No jak. Związki przysyłają jakieś dziwne pismo bez pokrycia o jakiś podwyżkach 20%. Robią coś robią hahahaa. Moje zdanie jest krótkie rozwiązać porozumienie zawarte po przyłączeniu upadającej Warszawy która pociągnęła Bydgoszcz na (usunięte przez administratora) zwolnić połowę biur i zaczynamy odbijać się od dna .

Poirytowany
@Strzelec

Człowieku co ty wypisujesz? To nie Warszawa pogrążyła Bydgoszcz tylko to Bydgoszcz narobiła długów i ciągnie Warszawę na (usunięte przez administratora). Jeśli chodzi o związki to bydgoskie dołożyły swojego udziału do takiej sytuacji. Firmę nie stać na podwyżki. 20% to samobójstwo. Bydgoskie związki nie dbają o jutro tylko aby dzisiaj wziąć ile się da. Nie pisz związki w liczbie mnogiej bo wytatuowany szef reprezentuje tylko swoje zdanie, nie swoich członków. Na dodatek sam ułożył się z ryżym. Inni tego nie popierają.

Wyborowy
@Strzelec

Marny z Ciebie strzelec.Wawa w przeciwieństwie do Bydgoszczu ma zamówienia .Więc jest rentowna ! .W jednym się z Tobą zgodzę też jestem za rozwiązaniem połączenia obu zakładów .Ale jeszcze musicie spłacić pożyczki które zostały zaciągnięte pod zastaw naszej ziemi i będziemy kwita.

xyz
@Strzelec

Zdajcie sobie sprawę, że połączenie zakładów nastąpiło ponieważ warszawa przynosi zyski ze swoich usług i ma atrakcyjne grunty pod kredyt i sprzedaż w razie potrzeby? U nas natomiast natomiast są kiepsko dogadane umowy i w sumie robimy za darmo bez zysku no i trochę nas za dużo jak widać po wydziałach.

związkowiec
@xyz

Widać widać. Szczególnie po biurowcu. W sumie, jeżeli ludzi jest za dużo, to może dobrym rozwiązaniem będzie 300 osób zwolnić... Ale pod warunkiem że ci którzy zostaną będą godnie zarabiać, a nie przychodzić tu (usunięte przez administratora)żeby się przespać. A ci zwolnieni i tak będą wielkimi wygranymi, po pójdą w końcu z przymusu pracować do innych, normalnych firm za dobre pieniądze......

Balboa

Ile osób zatrudnia Bydgoszcz ? Ponad 700 ? a ile Warszawa 370 ? Jakie są koszty utrzymania Bydgoszczy przy takiej ilości kadry ? A ile zarabiacie z tego hercu-lesa 1% wartości remontu .Tyle pracy przy tym remoncie a groszowe zyski .Daj spokój kogo chcesz nabrać , samego siebie ?

Komornik

A nie można zlicytować całego zakładu w Warszawie na poczet podwyżek w Bydgoszczy ? Trupa by nie było, a podwyżki by były.

Najlepiej to niech każdy zarabia na siebie, to zobaczymy kto będzie zlicytowany. Ale wcześniej niech Bydgoszcz odda Warszawie długi za zastawione tereny.

JA

Zgadzam się jest nie rentowny .Przeciąga projekty latami oraz płaci kary za nie dotrzymanie terminów wykonania remontu ! Co za tym idzie pogrąża i naraża na upadłość filie w Warszawie .Mało tego zastawia grunty Warszawskie bo całkowicie sobie nie radzi pod względem ekonomicznym oraz kadrowym !!! .Tonący brzytwy się chwyta !!!

Abc
@JA

Cały zakład na problemy. Wy tam w Warszawie sobie siedzicie spokojnie. A my tu w Bydgoszczy musimy znosić te polityczne gęby, co to oni nie są. Co to oni mogą. Tylko mają wymagania i zatrudniają jakiś dziwnych pełnomocników, którzy tylko kasę zgarniają. Na wydziałach też bez politycznych osób się nie obejdzie. Jak dalej będą takich tęp.... Zatrudniać długo nie pociągniemy. A wszystkie 4 związki to śmiech na sali.

Taki nikt
@Komornik

Czy to ma być sarkazm ? (usunięte przez administratora)i to od 2016 r. jest zakład w Bydgoszczy, który od lat trawi rak z przerzutami. Rakiem tym była megalomania i ego ówczesnych zarządów, którzy wybudowali hangary bez zapewnienia zamówień uzasadniających sens ich istnienia, nie wspominając o rentowności usług w nich wykonywanych. Raka tego nie wyleczono przez lata i nadal sprzedaż z usług hangarowych nie jest w stanie utrzymać tych co w nich pracują i jeszcze spłacić kredyty za ich wybudowanie. Kolejny przerzut raka to łapanie się za wielość nierentownych projektów, w tym największy - skok na budowę dronów bojowych, o których projektowaniu i produkcji nikt w zakładzie od początku nie miał i nie ma pojęcia. Kolejny przerzut raka to niekompetencja zmieniających się zarządów, które brały i biorą kasę, a w zamian nie wnoszą żadnej wartości dodanej. Największym rakiem zaś jest mega przerost zatrudnienia w Bydgoszczy, a pieniądze ze sprzedaży usług nie starczają na uwłaczające godności zarobki nielicznych fachowców, bo większość to pociotki bez wykształcenia i ambicji. Opisanego wyżej raka miało wyleczyć połączenie zakładów z WZL-4 Warszawa, który miał być i jest dla Bydgoszczy kroplówką chemii na tego bydgoskiego raka z przerzutami. Warszawa była zdrowa pod rządami warszawskich zarządów. Od połączenia jest ofiarą bydgoskiego raka i podtrzymuje przy życiu Bydgoszcz swoimi pieniędzmi i zastawianymi gruntami warszawskimi. Jadąc Szubińską widać piękny zakład, który jest wydmuszką – piękny na zewnątrz a pusty w środku. Komornik - od nastania bydgoskiego zwierzchnictwa tj. 2016 r. fundusze na coroczne podwyżki pracowników z Warszawy zostały "ukradzione" przez Bydgoszcz, a te co były to była jałmużna. Taka jest prawda i żadne wpisy trola bydgoskiego zwanego komornikiem nie zakłamią rzeczywistości.

Ciekawska

Niedawno w korytarzu H2 pewien pan pracujący ok 3 lata zapomniał swój PIT którego informacji nie dało się nie zauważyć i wynika że ma z firmy ponad 9 tyś dochodu miesięcznie. Kto w tym obszarze doprowadza do takich dysproporcji że pracownicy 15-20 letni na równoległym stanowisku mają 5-7 tyś? Kto w tak bezczelny sposób zachęca starych pracowników do zawalania kluczowych projektów? :) Czy to zjawisko ma miejsce tylko w CKSBSP czy całej firmie?

Kandydatka

Czy w firmie można zarobić 2-4 tys miesięcznie z samych nadgodzin? Czy jest prowadzona rekrutacja? Zatrudnię się chętnie na każdym stanowisku.

Roz-sądek
@Kandydatka

Bez problemu zarobisz i 5 tyś. z nadgodzin jeśli zaangażujesz się w któryś z kluczowych projektów i będziesz tam potrzebna(ny).

donald
@Roz-sądek

Halo przecież zgodnie z prawem można przepracować 48 h tygodniowo ...

Roz-sądek
@donald

Nie no to raptem dwa razy na nadgodziny w tygodniu? Zdecydowanie częściej zostajemy praktycznie poza piątkami to codziennie i czasem nawet sobity

Prawilny

Zizi Top

Kadra zarządzająca ma wysokie stawki więc jej zadaniem jest gasić pożary jak się ktoś buntuje- stara śpiewka [ Jak ci nie pasuje to się zwolnij ] Nikt o szaraków nie zamierza walczyć bo kto ma mieć to ma a reszta niech robi za grosze to średnia zakładowa będzie niższa i w statystyce będzie się zgadzało .Zresztą popatrzcie ile mamy zamówień a ile osób jest zatrudnionych umysłowych .To jakieś żarty garstka osób ma naprawdę pracę a reszta tylko chodzi przy niej i czerpie zyski .

Sławek

Nie ludzie nie potrafią, tylko związki (czyt. Organizacje działające w zmowie z zarządem dążące do upadku zakładu). To leży po ich stronie

Jonsss

Ach te papieroski nie zdrowy nałóg. Może firma wprowadzi dodatek dla tych co nie palą to ilość palaczy się zmniejszy . Zyska firma i ludzie .

Zygmunt
@Prawilny

Czy naprawdę nikt nie może zrobić porządku w tym (usunięte przez administratora)Tyle sztucznie wytworzonych stanowisk nie ma nigdzie na świecie ! Jak mamy funkcjonować gdy panuje u nas (usunięte przez administratora) oraz rozdawnictwo wyłącznie na wyższych szczeblach .To pytam się jak mamy dostać podwyżkę skoro w styczniu już pieniądze zostały rozdane ?

@Zygmunt

Ale jakie pieniądze? Kto i ile dostał i za co? Gadać kto co wie

Jakis
@Prawilny

Trudno jest mi się przekopać przez niektóre komentarze, zwłaszcza te średnio dotyczące samej stricte pracy względem jej warunków a od paru dni konstruktor / mechanik jest poszukiwany. myślę, że się zgłoszę. Pieniądze są takie same wszędzie oferowane czy może się zaskoczę?

bombayebnie

Tak, załatwili. Napisali maila ze staraniami o 20%, że niby coś robią i tutaj się ich rola zakończyła. Najważniejsze że po piątkowym spotkaniu wątroby są strute, a ręce leniwe do pracy jak zwykle. Tylko w mózgu coś iskrzy kogo z rodzinki jeszcze wkręcić. Jedyne co się zmieniło na lepsze, to wódka na spotkaniu.

JJ
@bombayebnie

Układają się z górą bo mają z tego pieniądze !Jak by to były związki z prawdziwego zdarzenia to by stanęli po stronie załogi i i zorganizowali by strajk !!! Pieniążki by się raz dwa znalazły na podwyżki W obecnej sytuacji jak emeryci otrzymują 12 , 14 procent waloryzacji a najniższa krajowa wzrosła o 700 zł rocznie to te ich zeszłoroczne 5,% to jak napluć w twarz ! Siedzą w tym biurowcu i kombinują jaką bajkę nam puścić na kolejny miesiąc ! Proszę nie usuwać wpisów bo są ważne dla społeczności zakładowej .

RR
@JJ

Nie wiesz czego chcesz, albo udajesz. Ewentualny strajk nie rozwiąże żadnego problemu. Problemem jest brak pracy w Bydgoszczy i zbyt dużo osób tam zatrudnionych. Jeśli nie mają pracy to niech zarządzą postojowe. Warszawa nie jest dojną krową. Czas by związkiem warszawskim pokierował właściwy przewodniczący. Obecny jest poukładany z tymi co Warszawę chcą przejeść. Musimy to zmienić zanim będzie za późno. Już czas najwyższy na działanie.

rrr
@RR

(usunięte przez administratora) Pracy w Bydgoszczy jest mnóstwo, z mniejszą odpowiedzialnością i to za lepsze pieniądze niż tutaj. Ale czy chodzi o to żeby ludzie odchodzili i zakład zawalał projekty przez brak kadry? Najwidoczniej tak... A strajk jest ostatecznym krokiem i właśnie tutaj jest na niego czas, bo zazwyczaj skutek ma pozytywny i natychmiastowy jeżeli odbędzie się w kluczowym momencie, np przed przyjazdem jakiejś ważnej delegacji lub istotnym terminem wywiązania się z czegoś przez zakład :)))(usunięte przez administratora)

Obiektywny
@rrr

Widać że prawda kogoś bardzo zabolała….. Dobrze wiesz, że jeśli ubyłoby około 400 zatrudnionych bydgoskich znajomków, dobrze wiesz czyich…. to za bardzo nikt by nie zauważył, a wyniki pracy nie zmieniłyby się. Dobrze wiesz gdzie są kierownicy, kierownicy kierowników, zastępcy kierowników itp. Nie powołuj się na tych co pracują faktycznie i nie mydl oczu.

Związkowiec
@JJ

Ilu z was jest w tych związkach że tak o nich gadacie i je oczerniacie .Ja powiem tak skończy się ochronka to i oczy się otworzą i wtedy związki pomocy będziecie wołać

Święty
@Związkowiec

Dużo tu ostatnio wpisów dotyczy związków prawda jest taka ze ludzie powini się zebrać i rozeznać to towarzystwo. To jest grupa ludzi którzy nie mają pojęcia o niczym powinni być za pracownikiem a jest przeciwnie. Chodzą na jakieś tajne spotkania i nic się nie odzywają pracownicy nic nie wiedzą co się dzieje. Także moje zdanie i nie tylko jest takie że działają na szkodę pracownika .

Bombatyka
@Związkowiec

Pewnie, że się skończy. Dwutygodniowe wypowiedzenie dla tych na określonym i trzymiesięczne dla tych na nieokreślonym. A teraz można by coś ugrać póki nie rozpiździł się układ zbiorowy, żeby można załatwić grubszą kasę za dobrowolne odejście. Ale o to chodzi, gra na czas, ludzie sami odchodzą, nic nie trzeba im odpalać więcej. Składkowi frajerzy jestesci i tyle.

Witaj, dopiero co wchodzę na to forum i w zasadzie nie do końca wiem o który dział chodzi. ile ich w zasadzie macie i z czego wynika takie skrótowe nazewnictwo?

Zawiedzony
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

S-Piskowiec

Ja wam coś powiem mądrale jeszcze chwila i zniknięcie z waszymi nieudolnymi rządami i decyzjami .A propos zaciskania pasa to niech Pani od autobusów zacznie od siebie i kolegów bo macie wygórowane stawki w stosunku do załogi która pracuje tu od paru dekad .Wpadliście tu na chwilę i odbieracie chęci do pracy i chamujecie rozwój zakładu.Proszę nie kasować komentarzy bo są istotne dla społeczności zakładowej.

Centrum Kompetencyjne
@S-Piskowiec

Czy w kompetencjach zakładu jest również obsługa podwozi samolotów? Jeśli tak to czy serwisujecie również układy służące do wytrącania nadmiernej prędkości zwane w lotnictwie cywilnym "hamulcami" ? Zauważyłem ,że poprzedni Pan napisał "chamujecie" czy to jakieś określenie Wojskowe? Specjalistyczne? Długo trzeba się uczyć żeby takim specjalistą zostać?

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 186.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 167, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 94 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.