Stewart of Tayside

Scotland

Opinie o Stewart of Tayside

Bolo

Witam wszystkich. Widzę że nic się nie zmieniło od czasu mojego powrotu z farmy. Niestety wszystko to co jest napisane jest prawda,pracowałem tam pół roku po przyjeździe do Polski trzy miesiące dochodziły moje dłonie do normalności ciężko mi było palce rozprostowac pracowałem na hali przy cięciu rzepy. Co do karawan kwestia przyzwyczajenia da się wytrzymać choć warunki zbyt dobre nie były. Co do wajzerow chce tylko pozdrowic jednego Bogdana dzięki niemu udało się zarobić dużo więcej naprawdę człowiek na poziomie ogólnie praca bardzo ciężka szczególnie na polu.

Edyta

@szumem opłaty, jak na standardy tej lokalizacji nie były najwyższe, aczkolwiek nie wiem, jak wyglądało to w praktyce - trudno jest to oceniać nie znając faktycznych warunków mieszkaniowych. I jak długo pracowałeś? Cały okres wakacyjny?

Szumek

Byłem tam na wakacje. Było sporo ludzi, a mało pracy (tłumaczyli, że słaby sezon). Głownie praca na 3-4 godziny, rzadko 8. Mieszkałem w ośmioosobowej karawanie za którą płaciłem 42 funty tygodniowo. Dodatkowo insurance jakiś procent potrącany z wypłaty (im wyższa wypłata tym więcej jest potrącane). Prąd funt na tydzień. Pranie 2 funty ( musisz mieć kapsułki). Depozyt 100 funtów (oddawany przy wyjeździe, ale musisz wcześniej zapłacić opłatę administracyjną 15 funtów). Warunki kiepskie....

Edyta

@Jeremiasz i jak? Wyjechałeś do pracy z Stewart of Tayside? Możesz napisać, jak wrażenia z pierwszych dni w pracy? Jak podróż, zakwaterowanie?

Jeremiasz

Jedzie ktos 1wrzesnia 2017

Jeremiasz

Jedzie ktos tam za tydzien?

Edyta

@picer, forum to miejsce gdzie osoby chcące wyjechać poszukują twardych faktów dotyczących pracy, takich jak: umowa, zakwaterowanie, wyżywienie, dojazdy, itp. Zwykłe "nie polecam", niestety nie wnosi żadnych informacji dotyczących wyżej wymienionych kwestii. Czy możesz rozwinąć swoją myśli i opisać pracę w Stewart of Tayside?

picker

sodoma i gomora niepolecam nikomu

Edyta

Nie ma teraz w Stewart of Tayside aktualnych ofert pracy @maja więc może rzeczywiście pracy nie będzie przybywać. Czy oplata administracyjna, o której wspominasz była wpisana do kontraktu, który był podpisywany? Jednak jeśli coś znajduje się na papierze to firma ma prawo do późniejszego poboru takich opłat.

Maja

Tak jak piszesz -na nic nie dają pokwitowan. Opłata administracyjna 15£,ciekawe za co ? Za 2 osoby w biurze na 1000osob otwartym przez godzinę dziennie? Polacy nie przyjezdzajcie tu, rumuny są zadowoleni bo mają lepszy przelicznik a i warunki podejrzewam że tak jak u siebie. Szczególnie teraz nie ma to sensu bo jest za dużo rak do pracy i pracujemy po 3-4h dziennie, a inne sekcje nawet po 1h więc wychodzi się na zero a po odliczeniu kosztów poniesionych żeby tu przyjechać nawet na minus. Warunków nawet nie będę opisywał bo te budy powinna rozniesc fadroma, jak pada deszcz to już w ogóle uziemienie. Myślę że jeszcze trochę i to wszystko mam nadziej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] e

PERTH

Jeszcze jedno bo zapomnial bym a mianowicie oplaty za karawan w kturym mieszka 8 osob, f43 to jest kolosana oplata gdy bierzemy pod uwage warunki i ilosc osob tam zakwaterowanych bo to jest prawie f350 tygodniowo od karawanu i ciekawe czy to jest prawidlowo zgloszone i opodatkowane.Placicie zadajcie na to co tydzien pokwitowania i niech wam w nim napisza ze to jest za spanie w 8 osobowym karawanie a prawdopodobnie tego nie zrobia bo jest to nie legalne na sto procent co oni robia i okreslone prawem.Ostatnie to oplaty niby ze administracyjne to tez nie jest tak legalne do konca ale to wyjasnia wam gdy skierujecie sie do advice office a oni takie sprawy szybko rozwiozuja.PAMIETAJCIE KAZDA ROZMOWE REJESTRUJCIE I ZADAJCIE NAZWISK BO TO WAM KIEDYS MOZE POMOC.

PERTH

Witam. Czytam wasze opinie i wieze w to co opisujecie wiem ze polacy ktuzy tam sa niby w elicie to raczej nie posiadaja zadnych legalnych szkolen i pelnia swoje funkcjie bez przygotowania i jakiej kolwiek wiedzy.TO SA LUDZIE KTUZY TYLKO UDAJA KOGOS KIM TAK NAPRAWDE NIE SA I PONIZAJA INNYCH.Jezeli bylo by inaczej to wiedzieli by ze w tym panstwie wykozystywanie,ponizaniei wiele innych zeczy zwiazanych z tym jest karalne Pamietajcie ze jezeli podejmujecie jaka kolwiek prace w tym panstwie to wszystko ma sie odbywac legalnie i zgodnie z prawem,samo to ze ludzie ktuzy a na tej farmie nie dostaja umow do reki oraz zadnych dokumentow to juz zaczyna smierdziec i mowi ze cos jest nie tak.Karawan w kturym mieszkaja ludzie powinien zapewniac jakis komfort i pozwolic na odpoczynek po ciezkiej pracy ale gdy mieszka tam 8 osob to raczej zapomnijmy o czyms takim i mozna pomyslec ze to jest jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] czyli do roboty i zamknac sie bo jak sie nie podoba to won do domu.Godziny pracy powinny byc tez okladnie okreslone w umowie bo to jest podstawa w waszej sytuacji a nie jak oni to robia ze jak mam ochote to dam ci zarobic a jak mam zly dzien to nie,przylatujecie tu z nadzieja o zarobku a nie stracie wiec nie pozwulcie zeby was kto kolwiek wykorzystywal i ponizal bo jestescie ludzmi i macie swoje prawa. Mieszkam tu od 14 lat a w PERTH od 6 lat i co rok widze ludzi z tej farmy i powiem wam ze nie widac w ich twarzy zadnego zadowolenia gdy stoja pod sklepem z pelnymi torbami zakupow i czekaja na transport.Pamietajcie ze jestescie ludzmi i macie swuj honor i godnosc a to jest wazne zeby zyc godnie.Pamietajcie ze jezeli ktos was tu poniza i wykorzystuje to tu sa takie biura jak naprzyklad ADVICE OFFICE a gdy macie jakies problemy z zakwaterowaniem czyli brak odpowiednich sanitariatow lub przeludnienie albo cos co zagraza waszemu zdrowiu to jest takie biuro jak SEPA i to znajduje sie w PERTH.Pamietajcie ze zaden pracodawca lub kto kolwiek nie maja prawa was ponizac i wykozystywac bo to jest karalne.ZAPYTACIE MOZE Z KAD WIEM TO WSZYSTKO I ODPOWIEDZ JEST BANALNIE PROSTA BO MOJA FUNKCJIA TO SUPERVISOR Z PELNYMI I LEGALNYMI SZKOLENIAMI KTURE UPOWAZNIAJA MNIE DO WYKONYWANIA TEGO ZAWODU ORAZ DO ZARZADZANIA LUDZMI.Wielu osobom to co napisalem moze sie nie spodobac ale tak jest ze nie traktujcie ludzi w taki sposob w jaki sami nie chcielibysmy byc traktowani a nigdy nie wiadomo kiedy role moga sie odwrucic.

opoka98

Ludzie naprawde nie przyjezdzajcie na ta farme!!!!Warunki mieszkaniowe sa smieszne,mieszka sie w barakach 8-osobowych za ktore placisz ponad 160£ miesiecznie,jesli chodzi o prace to caly czas trzeba zapieprzac,nawet gdy nie ma owoców bo jesli nie masz targetu zwożą ludzi po 1h pracy,nie polecam!!!!

Edyta

Piszesz @okk o 20-30 osobach w domku ale firma w ogłoszeniach pisze jednak o 4 lub 6 osobowych domkach. Jak to wygląda w rzeczywistości? Bo jednak podane informacje są sprzeczne i mogą wprowadzać wyjeżdżającym w błąd.

Jjay
@Edyta 23.07.2017 17:25

Ogólnie większość Polaków ma tutaj budy 8osobowe a w pierwszy dzień po przyjeździe mieszkałem w 9 osób z bulgarami, maja tu ludzi za tanią siłę roboczą i tyle. Serdecznie odradzam miejsca może jak nikt nie będzie przyjeżdżać to zrozumieją że warto zadbać choć odrobinę o pracownika a nie traktować go jako zarobek. Pozdrawiam

Okkk

Polaków w porównaniu do innych garstka. Podejrzewam że nie ma nawet stu. Zależy jaki team . U nas na malinie jest różnie czasem 20 czasem 30 osób. Ogólnie nie ma roboty na tyle ludzi co tu jest i robimy po 5_6h dziennie,czasem dadzą offa 2 razy w tygodniu dodatkowo prawdopodobny zjazd po 3h i tygodniowki wychodzą tak marne ze naprawdę nie ma co angażować się i organizować tu przyjazdu bo się nie kalkuluje. Z mojej 8 osobowej budy połowa ludzi spada w tym tygodniu reszta w następnym. Rzadko który Polak przyjeżdża tu drugi raz a o reszcie szkoda gadać bo depresja totalna

nowy

Powiem wam ze tutaj jest w miarę dobrze ale jeżeli chcesz offa ze znajomym albo z partnerem to szefowa zrobi tak ze będziecie oddzielnie także nie polecam ale jeżeli ktoś lubi taką pracę i trafi na dobry i zbierający team to da sobie radę ale w tym roku jest ciężko z owocami dużo wolnych dni i mało godzin i jak nie wyrobisz normy to po 3 godzinach zajazd na camp. A jeśli chodzi o karawany to najlepsze karawany mają Bułgarzy a Polacy śpią w ósemkach zazwyczaj bo czasami są wyjątki i płacisz 42 funty tygodniowo plus prąd i gaz na własną rękę.

MAGGda
@nowy 18.07.2017 08:45

Kto jest szefowa? Ile osob jest w teamie? Duzo tam Polakow teraz?

Okkk

Ludzie zastanówcie się 10 razy zanim tu przyjedziecie bo jest w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] walenie ze wszystkimi opłatami i wypłatą. Mieszkanie w nieogrzewanej budzie w osiem osób wilgoć i codziennie wstawanie o 4 lub wcześniej. Syf kiła i mogiła, nadgodzin to nigdy nie będziesz miał bo tak mieszają pracownikami, pojedziesz na robotę o 5 wrócisz o 15 a nalicza 7h. Śmiech na sali. Często po malinach czy truskawkach brali na dodatkową robotę która trwała 2,5h po czym naliczali za to 45 minut. Wracaliśmy po tym mokrzy do suchej nitki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wie gdzie to wysuszyć. Tutaj można jedynie zachorować i nikogo to nie będzie obchodziło, jak będziesz miał ze sobą 400funtow to jeszcze jakoś wrócisz jak nie to problem. Nie polecam chyba że chce się robić za rumuna ostatniego bez warunków nawet do regeneracji

Gosc

Sprawdz Lepiej czy są wolne miejsca pracy

kk
@Gosc 07.07.2017 11:47
Sprawdz Lepiej czy są wolne miejsca pracy

no lepiej bo robią cyrki z tymi miejscami pracy

R30

Jest ktoś kto leci 10 lipca z Krakowa?

alf

jak można z glasgow dostać się na farmę ? organizuje ktoś jakiś transport ?

@alf 04.07.2017 20:45
jak można z glasgow dostać się na farmę ? organizuje ktoś jakiś transport ?

nie przysłali Ci informacji na emaila? bo tam wszystko podają jak się dostac.

Karol

ja własnie 7 lipca się wybieram

@Karol 04.07.2017 20:41
ja własnie 7 lipca się wybieram

napisz do mnie na maila kriskurpiewski@gmail.com bo tez 7 jade to moze by się jakos zgadac troche i infodmowac jakby cos nie poszło.

Kris

czy pan Michał jest na wakacjach czy co ? telefon się przestał odzywać niestety :)

DominatoR

Ja we wtorek 4 lipca

Kris

Wybiera się ktoś 7 lipca ?

DM
@Kris 24.06.2017 08:33
Wybiera się ktoś 7 lipca ?

Ja najprawdopodobniej

@DM 28.06.2017 15:17
Ja najprawdopodobniej

transportem zorganizowanym ? czy na wlasna reke ? :)

Gość

Dzwoniłem bezpośrednio na farmę i potwierdzili, że Michał jest pośrednikiem w Polsce, więc nie ma się o co obawiać

Szymon

Hanka proszę o kontakt; szymon.pawelec@op.pl

Hanka

Halo halo, szukam osób które wybierają się tam jakoś na początku lipca! Może warto by się jakoś razem zorganizować z transportem i ogarnięciem tego wszystkiego? Ktoś coś, chętny?

Marcinek
@Hanka 12.06.2017 14:27

Też jestem zainteresowany wyjazdem dajcie znać marcin506447291@o2.pl

Monika
@Hanka 12.06.2017 14:27

Hey Hanka, odezwij sie na @ mk.kaganiec@gmail.com. tez sie wybieram i chcialabym jechac od lipca do sierpnia-września

Gość

Mam pytanie o zakwaterowanie, jakie są warunki , I czy ktoś wybiera się pod koniec czerwca tam?

Piker
@Em 30.05.2017 14:29
W takim razie gdzie aplikować żeby się nie przejechać? A wyjazd planuję na własną rękę.

Informacje tu: http://stewartsoftayside.co.uk/recruitment/. E-MAIL seasonalwork@stewartsoftayside.co.uk Tel. +44 1738 860370 Aplikowac można po polsku. Dzwonić tez po polsku.

Em
@Piker 30.05.2017 15:18

Dzięki wielkie!

Kowal

Ktoś
@Kowal 28.05.2017 19:42
Witam, na tej fermie krzaki są bezpośrednio na ziemi czy mają podwyższenia?(usunięte przez administratora)...

Są za równo na ziemi jak i na podwyzszeniach

Driver

Transport z lotnisk na farmę. Tel +44 7424801367

Szukający

Wyjeżdża może ktoś w tym roku? Opłaca się tam jechać pod względem finansowym ? Wiadomo praca ciężka bo na farmie ale jakie warunki ?

Michał

Witam, Zapraszamy chętnych do wyjazdu w połowie czerwca 2017r kontakt 667 844 289 rekrutacja.stewartsoftayside@onet.pl Organizujemy transport

Rafcio Rozpendowski

Jem Kupe

k,uy

@ cinekkk to taka już chyba menatalność ludzka, ale żebbyś nie myślał - nie tylko naszego narodu. To generalna tendencja... i ja tego nie rozumiem, ale tak właśnie jest. A przypisywanie tego tylko Polakom jest nie fair

cinekkk

Swieta trojca jest szeryfem czyli Irek, Grzesiek, Kamila zobacz (usunięte przez administratora)Bo Polak Polakowi zawsze najmocniej przywali i zglebi, zeby tylko drugi nie mial lepiej niz ja.

Matis44321

Co do Farmy poganiaja ludzi jesli nie wyrobisz 5 skrzynek to off i do campu powrót i wio wio i wio stosowany jest mobbing poganiaja i maja ludzi za smieci nie polecam tego miejsca odradzam to wykorzystywanie ludzi i czekanie az sami sie zwolnia...

Michał

Poziom komentarzy sugeruje, że ta farma to schronienie wszelkiego rodzaju patologicznych ludzi, którzy prędzej, czy później zaczynają wylewać na podobnych serwisach swe żale. Bardzo opinio-twórcze komentarze.

Loncuś

Ktoś
@Loncuś 20.05.2016 20:02
Ale mi dzis kapie z kijaszka mmmm Ruszkowski przychodź jak cie sraka jeszcze swedzi poradzimy cos na to...

Jak oceniacie zakwaterowanie, czy da się wytrzymać, czy mieszkaliście z Polakami czy obcokrajowcami?

grzes1

witaj ewa lecisz na swoj koszt nie masz zwrotu na ktorego lecisz?moze sie zgadamy to razem bedzie taniej.mam ugadany transport z lotniska.pozdrawiam ps.daj namiary to ustalimy co i jak.

Bartek011b
@grzes1 11.05.2016 12:05

Możesz mi podać namiary na transport z lotniska na camp? Będę wdzięczny :)

driver

Gdyby ktoś potrzebował transportu z lotniska na farmę to serdecznie zapraszam, info proszę zostawić na gg 37426936 najlepiej z nr tel i terminem przyjazdu.

Bubu
@driver 25.04.2016 21:51

☺polecam

Farmerka
@Bubu 18.04.2017 20:43
☺polecam

Kto jedzienw 2017??????

grzes1

witaj Magdo,moj termin wyjazdu jest przesuniety na 1.06 ale wylatuje 29.05 lub 30.05,kiedy lecisz i z jakiego lotniska?wiem ze trzeba na farmie potwierdzic czyli wyslac kopie biletu lub zdjecie tego biletu.moze razem bedziemy leciec?

grzes1

magda daj znac to pogadamy czy już bylas na tej farmie?jak się skontaktujemy?moze przed wyjazdem się spotkamy?

jarg

Ogólnie na farmie nie jest źle, ale uważajcie na Irka, Kamile i Majkela.

grzes1

mam kolege który może przywieść z lotniska na farme.mozemy pogadaC?PODAJ NAMIARY.MYSLE ZE BEDZIE CO ZBIERC JAK MYSLISZ?

grzes1

magda bylas juz na tej farmie?tak wogole to na jakich farmach pracowalas?mozesz podac jakis kontakt do siebie to pogadamy,jeszcze do wyjazdu jest duzo czasu.ja kolo 10tego maja planuje.pozdrawiam.

Magda

Ja mam na 25 ale maj i jestem z lubelskiego no ale lecę później może spotkamy się już na miejscu

grzes1

przedzial czasowy od 25.04 do 10.05 mam się pojawić u stewarda.

grzes1

bylem u Wallaca,Thomsona w Blair.

wajzor
@grzes1 16.02.2016 10:55
bylem u Wallaca,Thomsona w Blair.

o prosze , pierwsze slysze o takich farmach. kiedy bedziesz u stewarta?

wajzor
@grzes1 09.02.2016 10:33
może ktoś chciałby leciec ze mna?ja byłem na zbiorach w tym kraju.napewno da się zarobić 3lata pracowałem na farmach....

gdzie byles na zbiorach w szkocji?

grzes1

dlaczego nie polecasz?ten sezon moze byc lepszy.o co tak naprawde chodzi na tej farmie?

Zostaw opinię o Stewart of Tayside - Scotland

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stewart of Tayside