Veolia

Toruń

Opinie o Veolia

Veolia Północ

Jeśli szukacie dobrej pracy nie zawracajcie sobie głowy Veolią. Jedyny pozytyw to wypłata na czas, ale to chyba ich obowiązek. na temat wysokości zarobków pracowników nawet nie warto się wypowiadać o nadgodzinach raczej zapomnijcie. Wyżej widać, że trwa wielki wyścig szczurów. Najważniejsze są zdjęcia, którymi się bezustannie zasypują. do tego (usunięte przez administratora) farba i pędzel. Przygotowanie urządzeń do sezonu już nie jest takie ważne. Atmosfera w pracy dzięki kierownictwu jest nieznośna, ale w końcu jesteśmy tylko "zasobami" ludzkimi. Mam dość jak wielu iszukam innej pracy.

Dariusz

Czy naprawdę nie da się napisać co,ś pozytywnego o firmie?

dobry
@Dariusz 03.11.2017 11:38
Czy naprawdę nie da się napisać co,ś pozytywnego o firmie?

klika pozytywów jeśli chcesz: 1. są oszczędni - zabierają pracownikom co się da i transferują w postaci dywidendy na zachód 2. dobrze zarządzają portfelem, ale swoim 3. mają Kodeks Etyki, ale niestety nie przestrzegają go 4. są praworządni, ale tylko na papierze 5. są aktywni, stąd dużo spraw sądowych 6. chwalą się, że mają stabilną pracę- do tej pory odprawili ponad 1400 osób 7. mają wymyślną strategię zarządzania- przez chaos 8. mają wybitnego menedżera - znają go nie tylko w Łodzi ale i w Połańcu 9. walczą z niską emisją- zamykając EC2 10. dotrzymują obietnic pracownikom - ale tylko tych dotyczących redukcji zatrudnienia i tak mogę wymieniać godzinami, ale po co?

marek. UK
@dobry 06.11.2017 21:47

veolia zniszczy twoje zycie, bylismy sobie super miejskim przedsiebiorstwem , praca jak marzenie, nadgodziny, wszystko bylo ladnie posprzatane, z menadzerami mogles zawsze sie dogadac, puscili cie, na swieta dawali paczki, rozne premie, ochrona pracownika byla bardzo dobra.sprywatyzowali nas i przejela nas veolia-mozna tylko tak pwoiedziec, ze w Polsce u najgorszego prywaciarza jest pewno lepiej niz w veolii.ciagle oszukuja, nie placa za urlopy, ciagle tylko daja wiecej i wiecej pracy, okolica jest cala zawalona smieciami bo nie przejmuja sie w ogole o czystosc, skargi od ludzi mozna sobie zglaszac i tak to ignoruja

Maja

@Wimm długo pracujesz już w firmie? To ważne co piszesz, istotne jest żeby z pracodawcą można było się dogadać. Wspominasz, że to jedna z zalet. Co jeszcze oceniasz pozytywnie w pracy w Veolia?

Wimm

sorki Noi, nie bardzo chciałbym pisać takie informacje jak wynagrodzenie, zwłaszcza, ze nadal pracuję w firmie, ale co do nadgodzin, urlopów i innych tego typu to mogę napisać, bo nie ma co ukrywać, wszystko jest zgodnie z KP, tutaj nie ma jakiegoś kombinowania jak u prywaciarza, to tak od strony formalnej, a tak po ludzku to zawsze idzie się dogadać z szefem i kolegami, wiadomo jest potrzeba to się zostaje, nadgodziny płatne oczywiście w zależności czy to w dzień wolny czy nie to jest inna stawka, można też zamiast kasy odebrać sobie te nadgodziny i mieć wolne oczywiście tylko jak zgłosisz, a jak potrzebny urlop to składasz wniosek i dostajesz. To jest właśnie jedna z zalet pracy w porządnej firmie, wcześniej to różnie miałem i było kombiowanie żeby wykorzystać człowieka, a tutaj firma po prostu przestrzega przepisów i jest ok. Pozdrawiam i znikam bo własnie urlop zaczynam dzisiaj :-)

Alojz

Na produkcji 2500zł...po 30 latach pracy...i jeszcze planują dokręcić śrubkę...

nie dający się zgnoić
@Wimm 19.08.2016 08:39
Nie będę pisał konkretnej kwoty, bo to jest zależne od tego, kto jakie ma potrzeby i oczekiwania, ale mnie wystarcza, poza tym...

Wimm, ty chyba jesteś członkiem zarządu. Takie frazesy walisz. Jeśli piszesz o stabilnej pracy, to powiedz ti tym 1400 pracownikom, którzy odeszli w ciągu ostatnich 10 lat. Jeśli piszesz o zgodności z KP w firmie, to właśnie toczy się sprawa przed sądem pracy. Jeśli sąd nie da się przerobić, to zobaczysz lainę spraw sądowych.

Wimm

W Łodzi Veolia to naprawdę dobry pracodawca - płacą dobrze i na czas, jest umowa o pracę, szkolenia, imprezy dla pracowników i socjal.

Dalkius
@Wimm 18.08.2016 08:50

To chyba jeden z tych tzw "dyrektorów czy członków zarządu" umieścił ten wpis. Veolia Energia Łódź niszczy wartościowych ludzi. Styl zarządzania opiera się kolesiostwie, fałszu, baku szacunku, zastraszaniu, upokarzaniu - tzw mobbing. Cały Zarząd składa się nieudolnych menadżerów, co wyżej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ni [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] mają. .. zaraz pod nimi są kierownicy co pilnują wyłącznie własnego krzesła. Polecam tą pracę wszystkim mało ambitnym, którzy lubią być poniewierani i za ciężką pracę chcą dostawać "terminowo" gówniane pieniądze. Większość wartościowych ludzi już odeszła przy okazji ogłaszanych PDO, pozostali odejdą do końca 2017 roku. Taka jest Veolia Energia Łódź!!! Oceniając pracodawcę brakuje skali - jest poniżej niedostatecznego.

gerard
@Wimm 18.08.2016 08:50

Jeśli chcecie wiedzieć jak jest w Veolii Energia Łódź, to proszę: 1. Firma od roku ma nowego prezesa, który już zmienił ZUZP na mniej korzystny. Socjal słabiutki. 2. Zwolnili dyscyplinarnie członka rady nadzorczej i przewodniczącego jedynego niezależnego związku zawodowego za wskazanie nieprawidłowości w pracach rady nadzorczej i w sprawozdaniu finansowym. 3. Firma ma jedną radę nadzorczą, która nie działa (jest wpisana do KRS) i drugą, która działa choć została wybrana niezgodnie z prawem (nie została zarejestrowana w KRS). Tak naprawdę firma działa bez rady nadzorczej. 4. W firmie działa rada pracowników niezgodnie z prawem. Nie było wyborów do rady, a członkami rady pracowników są przewodniczący związków). Nie ma reprezentacji osób niezrzeszonych w związkach. Taka sytuacja pasuje Veolii i związkom zawodowym. 5. Firma finansowała związki zawodowe na pewno do 2016 r. 6. Koalicja związków zawodowych grupy Veolia spotykała się za pieniądze Veolii. To jest cyrk. Tak walczyli z Veolią. 7. Firma ma Kodeks Etyki , który notorycznie łamie. Dla mnie to oszustwo. 8. Ma coraz więcej spraw sądowych 9. Atmosfera w pracy sięgnęła już dna. 10. Firma nie płaci za godziny nadliczbowe pracowników zmianowych wynikające z przekazywania zmian. 11. Z firmy odeszło już ponad 1400 osób 12. Pozostali mają dokładane kolejne obowiązki 13. Ludzie tego nie wytrzymują 14. Związki zawodowe milczą 15. W najbliższych dwóch latach odejdzie mnóstwo pracowników, aplikujcie zatem do Veolii, zobaczymy jak długo wytrzymacie 16. Francuzi dyskryminują polskich pracowników. Narobili sobie długów we Francji, ale soki wyciskają z polskich pracowników, nie francuskich. Wynika stąd, że nie potrafimy bronić swoich praw. 17. Za wszystko odpowiedzialny jest pan B. Okręt Veolia nabiera wody. Niedługo kapitan ucieknie na łodzi ratunkowej 18. Na zachodzie ludzie potrafią walczyć, strajkować o 100 Euro. Łódzcy pracownicy Veolii tracą przez ostatnie lata dużo więcej (zarabiając 4-5 razy mniej) i nie potrafią się solidarnie obronić. Czy jest jakiś kres tych poniżeń? 19. Jest takie słowo jak godność 20. Wasze pieniądze otrzyma francuski czy australijski emeryt.

tomek

no ale wydaje mi się, że praca u nich nie jest taka zła, chyba mają jakieś porzadne oferty pracy z tego co mi wiadomo jednak, bo mój znajomy mówił, że ładnie mozna u nich zarobić jednak. No i teraz to ejst zastanawiającej czemu onie nie dają żadnych ofert już? bo nie mam pojęcia co sam powinieniem teraz zrobić, czy szukać tych ofert w innym miejscu?

skok w bok

Natknąłem się dzisiaj na świeżą ofertę pracy od Veolia, możecie skomentować czy warto składać CV na to stanowisko? Pilnie proszę o komentarze, dziękuję i pozdrawiam. VEOLIA Usługi dla Środowiska Recykling Sp. z o. o., specjalizująca się w kompleksowej obsłudze klientów i za... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5687928?keywords=&region=

Hej, jak tam obecnie wygląda praca w Veolia Transport? Jest lepiej niż u innych przewoźników czy podobnie? czy może gorzej? :)

AGA

Korzystam z ich usług dość często, ale chory jest to ,że za 5-letnie dziecko muszę płacić jak za dorosłego człowieka , bo nie ma zniżki.Zastanawia mnie dlaczego student, który pracuje ma zniżkę, a takie dziecko, nie.Nszczęście Polski Bus zrobil kursy do Olsztyna, więc lepirj się tam przesiąść i mniej zapłacić na trasie Warszawa- Kętrzyn niż zdziercom w tyłek ładować.

omg

W wakacje wybrałem się na mazury a moim przewoźnikiem była ta firma. Tragedia. Kupiłem bilet z ulgą studencką bo jestem uczniem, ale w autobusie okazało się że nie mogę jechać bo \"OSZUKAŁEM\" jak stwierdził kierowca... Musiałem kupić, osobny, bilet normalny. Morał z tego taki, że dziecko (np lat 4) nie ma zniżki w tej firmie!!! Musi zapłacić jak za osobę dorosłą, jedynie student ma upoważnienie do zniżki, a maturzysta i gimnazjalista już nie. To chore przepisy, które mają na celu uderzyć po kieszeni klienta bez żadnych skrupułów. Nigdy więcej.

Barbie

Pasażer niezadowolony phi normalne, firma realizuje oszczędności...;) prace odradzam, radze poszukać w necie, jest trochę wiadomości prasowych z sądu pracy, bo wielka veolia idzie z każdym pracownikiem do sądu o byle kwotę... oszczędności zabijają wszystko w moim mniemaniu... fakt dział kadr omijać, niczego się nie dowiesz, przynajmniej w warszawie... zarobki słabe...

Filip

Przepraszam, że pisze na forum dotyczącym pracy o mojej podrózy z ta firmą, ale może dać to jakiś obraz ewentualnym przyszłym pracownikom na temat warunków pracy w tej firmie. Dokładniej pracy kierowcy w takim rzę [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jakim jechałem. Jechałem autobusem tej firmy z Warszawy do Ustrzyk Górnych.Z zewnątrz ładnie pomalowany wiekowy Autosan. Po wejściu do autobusu smród był nie do wytrzymania, siedzenia obrzydliwe i cuchnące. Nie chciały się w ogóle rozłozyć. Jednak to tylko pikuś z chałasem jaki był w tym rzę [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] . Przez całą prawie dziesięciogodzinną wibracje i chałas był tak ogromny jak w najgorszym z najgorszych miejskich starych ikarusów. Podróż była koszmarem. Smród, chałas, syf, a tylko 10 zł taniej niż PKS-em którym wracałem już z Bieszczad. Nigdy wiecej tej firmy. Przestrzegam!!! Ludzie to nie smieci. Bo z tego co wiem wywozem ich zajmuje się ta francuska firma.

Dark

Prosiłem firmę o wyjaśnienie i nie otrzymałem,więc chciałem poinformować pasażerów korzystających z usług tego przewoźnika,że... ceny biletów,zgodnie z cennikiem zamieszczonym na jednej ze stron bilet na przejazd z Połczyna Zdroju do Poznania miał kosztować 25 zł,a jak się okazało przy zakupie u kierowcy cena wynosiła 37zł za bilet ! Jako,że jechałem z żoną byłem nie mile zaskoczony taką różnicą w cenie biletu. Druga sprawa dotyczy czasu podróży autobusu,który w Poznaniu miał być o 23.35,a na miejsce-dworzec w Poznaniu,dla nas miejsce docelowe dotarł ok.00.15 -nawiasem chciałem jeszcze wspomnieć o tym że jeden z kierowców,w czasie prowadzenia autobusu rozmawiał przez telefon !

Alder

nie będę pisał źle, więc polecam rozpytać się w branży jaką ma opinie volia - jak traktuje pracowników i swoich dyrektorów... krążą już legendy i anagdoty... Szczególnie unikać dyrektora kadr i prezesa, słowo nie ma żadnej wartości przez ostatnie 10 miesięcy odeszła połowa dyrektorów z własnej inicjatywy (5 z 8 w strukturze)............. więc sami oceńcie

Gwiazda

im niżej tym gorzej, pensja na czas, ale nic więcej, wymagania mega do zasuwania, przykładu z góry jednak brak. Byle błąd i karanie. Pracawałam kilka lat i zamieniłam na coś normalnego. Uwaga na drektora personalnego (a raczej "piękną" paniusie). nieszczera, kłamie, kodeks pracy nigdy chyba nie opanowała, skąd wiele nerwowych i zawstydzających sytuacji... Swita wzajemnej adoracji prezes i 3 bezbranicznie oddane dyrektorki zgodnie w 100% z powyższym wpisem

John

pracowałem kilka lat i odszedłem jak duża liczba managerów wcześniej. Powód - chora atmosfera, główny szef psychopata bez empatii, skłoca ludzi (nazywa to zarządzanie przez konflikt), fałszowanie business planów, a potem szuczne dmuchanie budgetów, żeby się utrzymać jeszcze kilka miesęcy dłużej. Kasa też poniżej oczekiwań i tego co oferuje rynek. Atmosfera w2 biurze tragedia - wszyscy skłuceni. Generalnie nie polecam, chyba, że wymianią kierownictwo;)

Naucz się pisowni!
@John 06.08.2010 14:25

Pisze się "skłóceni". Ty serio pracowałeś w biurze? Czy może w biórze? :D

Zostaw opinię o Veolia - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Veolia